Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Apologetické pohľady
 samota v kruhu ľudí
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: 300 dôvodov proti NOM (vonkajší rozbor) Téma Next Topic: Rozhodnutie sv. otca, papeza Benedikta XVI.  

medovka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 august 2013 :  14:43:55  Zobraziť profil  Pridať medovka do zoznamu priateľov
Čo by ste my poradili. Mám okolo seba plno ľudí, no i tak cítim samotu. Ako s tým bojovať?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2  ~  Člen od: 30 júl 2013  ~  Posledná návšteva: 06 november 2013 Upozorniť moderátora 

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 03 august 2013 :  06:56:51  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Samotu citit mozete, ale to, ak niekto nieco citi, este neznamena, ze to tak je... Su to len nase mienky. Clovek mieni, Pan Boh meni.

Pan Jezis nam povedal:
citácia:
„Hľa, ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta“ (Mt 28,20).


Citali/poculi Ste uz niekedy tento pribeh?
citácia:
STOPY V PIESKU

Jednej noci sa mi prisnil sen.
So svojim Panom som po pobrezi kracala.
Na temnom nebi sa premietali obrazy z mojho zivota.
Zivotny pribeh sprevadzalo dvoje stop v piesku,
jedny slapaje moje, tie druhe patrili mojmu Panovi.
Ked sa mi zjavil posledny obraz,
pozrela som za seba na tie vyslapane stopy,
a ake bolo moje prekvapenie!
Vidim, ze nejeden raz
sa v piesku crtaju len jedny stupaje.
A byvalo to prave v tych najtazsich
a najsmutnejsich obdobiach mojho zivota.
Dlho mi to nedavalo pokoj,
az som sa v rozpakoch k Panovi obratila:
"Pane, ked som sa rozhodla nasledovat Ta, slubil si,
ze celou cestou pojdes so mnou a budes sa mi prihovarat.
Ale videla som, ze v tych najbolestnejsich chvilach mojho zivota sa
v piesku crtali len jedny slapaje.
Vskutku nechapem, ako si ma mohol nechat samotnu,
ked som Ta najvacsmi potrebovala."
On zasepkal: "Dieta moje drahe, mam ta rad
a nikdy ta samotnu nenecham,
nikdy, ani ked dolahne tarcha zivota
a osud ta bude skusat.
Tie jedny stopy, ktore si videla,
zostali prave z chvil, ked som ta niesol..."

Margaret F. Powersova


Chce to vieru - Boh nechce, aby nasa viera bola zalozena na pocitoch, lebo su stavy, kedy clovek citi Boziu pritomnost a su aj take stavy, ked ju neciti - ale to vsetko su len stavy, podstatna je ta viera - ak raz niekto veri, ze Jezis je vzdy s nim, tak je o tom presvedceny, lebo viera je presvedcenie o niecom.

Na zaver odpoved na otazku ,,Ako s tým bojovať?"
citácia:
„Proste a dostanete, hľadajte a nájdete, klopte a bude vám otvorené. Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu bude otvorené. Alebo či je medzi vami človek, ktorý by dal synovi kameň, keď prosí chleba? A keď si prosí rybu, či mu podá hada? Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať svojim deťom dobré dary, o čo skôr dá dobré veci váš Otec nebeský tým, čo Ho prosia?“ (Mt 7, 7-11)


a este nieco - nie je dolezite, co si o Vas myslia ludia, dolezite je to, co si o Vas mysli Boh.

citácia:
Mám okolo seba plno ľudí, no i tak cítim samotu

Je to mozne, lebo
citácia:
sv. Augustín: „Nespokojné je srdce človeka, kým nespočinie v Bohu.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 03 august 2013 :  10:55:34  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

citácia:
Mám okolo seba plno ľudí, no i tak cítim samotu

Je to mozne, lebo
citácia:
sv. Augustín: „Nespokojné je srdce človeka, kým nespočinie v Bohu.


Pôvodne zaslal sinceretly - 03 august 2013 :  06:56:51


s tymto suhlasim
lenze nevieme, aky boj si medovka predstavuje

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 03 august 2013 :  14:48:44  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Su 3 moznosti
- bud ma okolo seba plno ludi, ale aj napriek tomu s nimi neprichadza do kontaktu a citi samotu
- alebo ma okolo seba ludi, prichadza s nimi do kontaktu, ale aj napriek tomu citi samotu
- alebo nejaka ina moznost, na ktoru momentalne neviem prist, zda sa mi, ze uz boli vsetky vymenovane.

Nech uz je to akokolvek, nie je dolezite, ci mame ludi-1, 10, 100, 1000... dolezite je to, ci mame Boha.

Lebo ludia su ludia - ale hlavny je Boh. Treba Mu verit a to ostatne pride potom, chce to len prosit, lebo nie vsetko dostavame len tak bez prosenia, chce to aj trpezlivost, ale samotna trpezlivost nestaci, treba mat aj vieru, bez viery to nejde - lebo ak niekto niecomu neveri, tak si mysli, ze sa nieco neda, a ak si clovek mysli, ze sa nieco neda, tak nehlada sposoby, hlada dovody, a zase clovek, ktory niecomu veri, a ide za tym, tak taky clovek hlada sposoby, lebo kto chce, hlada sposoby, kto nechce, hlada dovody.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 03 august 2013 :  14:53:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
Čo by ste my poradili. Mám okolo seba plno ľudí, no i tak cítim samotu. Ako s tým bojovať?

Pôvodne zaslal medovka - 01 august 2013 :  14:43:55


mozno sa citis nepochopena z ich strany, a preto osamela

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 03 august 2013 :  15:02:46  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
bolo by dobre, ked by to uviedla trosku konkretnejsie - lebo ak si clovek domysla, tak musi brat do uvahy vsetky faktory a potom tu z toho vznika prebytocny balast pre danu osobu, ked ona potrebuje vediet len to, co potrebuje. Ked sa pozriem na ten prispevok, ktory som napisal, tak ten sedi snad na vsetky podrobnosti, lebo to pochadza z Biblie a Biblia zahrna pri odpovedi na danu otazku aj detaily, ktore su velmi dolezite, ale najdolezitejsia je ta hlavna myslianka, ktora je ukryta v danom texte, a ak niekto chce, aby dostal hlavnu myslienku, musi si presne urcit, co potrebuje vediet a co vediet nepotrebuje a ked to najde, tak to najde preto, lebo to najst chcela a ked to nenajde, tak do casti "toto vediet nepotrebujem" pridala aj to, co vediet potrebuje, len o tom (ne)vie.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: 300 dôvodov proti NOM (vonkajší rozbor) Téma Next Topic: Rozhodnutie sv. otca, papeza Benedikta XVI.  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06