Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Augsburské vyznanie-lutheráni
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Evanjelický kaplán podporil gayov Téma Next Topic: Letničný pastor René Schneider  

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 23 júl 2013 :  10:54:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Túto tému som založil po prečítaní príspevkov Georgiusa.Všimol som si,že niektoré jeho tvrdenia o lutheránoch by skôr pasovali na kalvinistov,či baptistov či iné odnože protestantských spoločenstiev,zvlášť tvrdenie,že oni neveria že pravé telo a krv Ježiša Krista sa dáva pod spôsobom chleba a vína http://evanjelik.sk/node/939 Tiež som si všimol,že lutheráni neberú Luthera ako nejakú neomylnú autoritu,zvlášť,čo sa týka niektorých jeho uletených výrokov,ktoré tu Gregorius zacitoval ale aj iných (okrem iného Luther bol antisemita a ak by naplnil svoje reči o židoch,tak holocaust by bol v Nemecku už v 16.st.).To však nepíšem ako ospravedlnenie tvrdohlavého Luthera,ktorý bol hybnou silou štiepenia Cirkvi,ktoré pokračuje dodnes vznikom nových protestantských odnoží a siekt.
Inak,Georgius asi nepostrehol,že ekumenizmus v KC po II.vat.konciloch má svoje hranice,ktoré nepripúšťajú pochybnosti o tom,že KC aj naďalej samu seba chápe ako Kristovu Cirkev ktorá je totožná s tou,ktorú založil Ježiš Kristus a presne vymenúva znaky,ktoré musí spĺňať- Dokument DOMINUS IESUS www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-vatikanskych-uradov/c/vyhlasenie-dominus-jesus vydaný r.2000 a podpísaný pápežom Jánom Pavom II. je jasnou odpoveďou na všelijaké posudzovania a falošné obvinenia.To,že niektorí duchovní jasne nepodávajú túto náuku,ktorú su zaviazaní podávať poslušnosťou vyhlásenia magistéria KC je iná (smutná) vec.Ekumenizmus má iba jeden cieľ-priviesť všetkých pokrstených do jednoty Cirkvi Kristovej.Prax KC je v tomto jasná a dôkazom sú skutky a nie teórie.Tak ako sa to teraz deje v prípade prijatia anglikánov : www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/apostolska-konstitucia-anglicanorum-coetibus
V prípade lutheránov,došlo ku spoločnému uznaniu krstu (nakoniec vždy platilo,že aj krst u heretikov je platný a pápeži to potvrdzovali od starokresťanských dôb).Ak by medzi lutheránmi nastal taký pohyb ako u niektorých anglikánov a chceli by vstúpiť do jednoty s KC,určite by neboli prijímaní aj s ich defektnými náukami,napr.ohľadom úcty k presvätej Bohorodičke Panne Márii a k svätým,učeniu ex opere operato,postavenie rímskeho pápeža v Cirkvi a jeho učiteľský úrad a neplatným kňazstvom a episkopátom a ešte iné,veď to sa nedeje ani u anglikánov,ktorí na základe vyššie spomenutej konštitúcie "Anglicanorum coetibus" prichádzajú do KC a prijímajú učenie KC.




Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora 

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2013 :  10:52:20  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Zaujímavé, satanský koncil si odklepol že Kristova Cirkev je subsistit in Katolíckej Cirkvi.
To už tým murárom šibe, že nevie ľavá ruka čo robí pravá?
Načo nejaké Dominus Iesus, keď všetci sa aj tak budu odvolávať na dokumenty II murárskeho vatikánskeho koncilu, ktoré hromadia x zmysly jeden na druhý.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2013 :  11:28:50  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
Nedá mi zareagovat na vas prispevok. Dakujem ale augsburgske vyznanie som cital. Tvrdite [Všimol som si,že niektoré jeho tvrdenia o lutheránoch by skôr pasovali na kalvinistov,či baptistov či iné odnože protestantských spoločenstiev,zvlášť tvrdenie,že oni neveria že pravé telo a krv Ježiša Krista sa dáva pod spôsobom chleba a vína. Pozor nejdem tu nikoho osočovať inoveriaceho skor sa modlim ak to cita nejaky inoveriaci a vzal si to k srdcu čo píšem a porozmýslal nad svojou akoze vierou. Ja kedze som v tom vyrastal viem viac ako Vy Zacharias/neberte to ako pýchu/ to musite uznat Zacharias ine je to ked o tom citate teoriu a ine ked pocujete od niekoho ono je to tak ze tak ako kedysi Lutheranizmus sa dostal pod vplyv pietizmu a odtranila sa usna spoved pricom vo vzynani sa píše že by sa nemala odtranovat. Tak dneska sa dostal Lutheranizmus pod vplyv “evanjelikalov“ baptistov a inych siekt a tak sa akosi prestalo verit v eucharistiu ako prave telo. Tiež som si všimol,že lutheráni neberú Luthera ako nejakú neomylnú autoritu Ale beru ho za aurotitu,
minimalne v jeho nenavisti a tvrdosijnemu postoju voci RKC
no zial len o tom nevedia. A povinnosťou katolíckej cirkvi je a týmto ludom zvestovať pravdu, ak ste si všimol narážam na zlú prax ekumenizmu, podla tych definici som ekumenik vlastne ja , kedze ked ma niekedy konfrontuju otazkami protestanti, snazim sa ich mojimi primeranými odpovedami priviest do cirkvi a nie tí, ktorí nic nepovedia popr. utvrdia týchto ludi v hereze slovami, ved mame vsetci jedneho Boha, Toto sa píše v katechizme „§848 Hoci Boh môže cestami,(1260) ktoré on pozná, priviesť ľudí, ktorí bez vlastnej viny nepoznajú evanjelium, k viere, bez ktorej je nemožné páčiť sa mu, Cirkev má povinnosť a zároveň sväté právo evanjelizovať“ všetkých ľudí. Prečo tsa to nerobí čo som podčiarkol ?
mal som priatelov katolíkov ešte ked som bol heretik ktory uprimne praktizuju vieru no ani len raz ani len nepádne mi nerozprávali o pravej viere resp. preco je moj postoj chybny, myslíte prečo ? povedali otvorene, ZE ja nebudem sudeny za to ze som nepoznal kat. Vieru ked som este z nevedomosti bol heretik{oni by zial boli sudeny za nepripomenutie mi herezy. to dokonca ked som zvadzal duchovne boje a na isty cas odpadol po spoznani pravdy,
no potom vratil ale to je osobne, preco to nepisem, mi povedali
nech si verim co len chcem budu ma mat radi namiesto toho aby ma spravne vystrasili odradili od tohto blaznovstva vsetkymi prostriedkami,n amiesto toho aby sa snazili zachranit moju dusu, v case odpadnutia , co som in neskor vycital ze pre moje dobro to mali urobit, poskrvnili si svoju dusu navadznim na herezu.
Takze vidite plody ekumenizmu. Ja asi osobne myslim ze I medzi protestantami nimi sa najdu typy ludi ktori keby im to vysvetlite ako sa to s tou vierou katolickou s skutocnosti ma, by pochopili kde je pravda, ale coze dneska ich netreba evanjelizovat tak si hovoria katolici, pricom Jezis povedal chodte a cinnte mi ucennikmi vsetky narody To knazi zial laikov neucia robit Z coho som dneska sklamany ak by to robili, skorej by som spoznal pravdu a vyhol niektorym zivotnym chybam, ked som este ako sa sv. Augustin vyjadril bolo nespokojne srdce moje kym nespocinulo v nom a ja zial ked to porovnam teraz to co som veril ako heretik to ani nemozem vierou nazvat. Vy tvrdite ze Luther nie je ich autorita, no Luther vymyslel herezy sola fide a sola scriptura. Ale Zacharias
Ved v Biblii sa nikde nenachadza sola fide a sola scriptura to ako katolikovi je vam snad jasne
Oni tvrdia ze beru pismo za autoritu, co nemoze byt pravda iba ju prekrucaju a vykladaju po svojom ale ja beriem pismo za autoritu a preto som rímskokatolík a nie nejaký heretik bo schizmatik. Vlastne citanim Biblie som sa stal katolikom, cize pismo nie je istotne ich autorita. Tuto je mala ukážka na zamyslenie preco nemozu mat pismo za autoritu a logicky hocico ine.

Oni tvrdia že bolo treba Luthera aby napravil postupne sa kaziacu cirkev. Biblia tvrdí jasne Cirkev ani brány pekelné nepremozu Mat 18 / 17. alebo Jan 16 / 13Keď príde on, Duch pravdy, uvedie vás do plnej pravdy... alebo mat 28/ A hľa, ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta.“ Z Tohto vzplyva ze cirkev sa nikdy nemohla pokazit co sa tyka doktrinalnych otazok, inak by bol Jezis klamar, ak protestanti veria tej Bibli, preco teda si myslia ze musel prist Luther a dat vsetko do poriadku ? odkial mal Luther na takyto pocin reformaciu pravo ? ako heretik som si myslel, lebo mi to tak bolo podavane a vobec som sa nad tym nezamyslal ze reformacia bola velkolepy pocin ako katolik tvrdim bola to hrozna svatokradez . Pretoze prisiel akysi Luther a zacal si svatit sojich knazov , co sa napadne podoba Korachovej vzbure |Deutoronomium 16 aleboi este lepsie vzbure Aronovych synov Leviticus10 ktory priniesli nedovolene obete Bohu, ktore Boh neustanovil podobne I Luther priniesol novu obet resp. odtranil ju| pricom v Malachiasovi sa pise 1 / 11 1Lebo od východu slnka až po západ je veľké moje meno medzi národmi a na každom mieste budú obetovať, budú prinášať môjmu menu čistú obetu, lebo je veľké moje meno medzi národmi, hovorí Pán zástupov. No a oni neprinasaju ziadnu pricom z listu Hebrejom je zrejme ze omsa tu bola od cias Jezisa Krista lebo sv. Pavol pise Hebr 13 /10 Máme oltár, z ktorého nemajú právo jesť tí, čo slúžia stánku. Inak i sv. Frantisek Saleszky jasne dokazal v katolicej kontroverzi ze Boh nedal ani Lutherovi bo Calvinovi a spol nijake povolenie na tu ich reformu cirkvi, lebo ak by to tak bolo,ich misiu reformatorov by doprevadzali zazraky, co sa zial neudialo.... Pre takychto ktory sa
vzopreli autorite plati a keby ani cirkev nechcel posluchnut nech ti je pohan a mytnik Mat 18 /17 cco neurobil Luther, ktory najskor nechal svoje dielo posudit papezom ten ho oznacil za hereticke tak ho Luther nazval antikristom, ani Kajetanovi neustupil, potom si dal svoje ucenie posudit tamojsimi uiniverzitami, to iste povedali ony a on ich nazval synagogami Satanovymi a neposluchol nijaku platnu autoritu a takto sa buria voci cirkvi vsetci jeho nasledovnici dodnes Jezis este povedal apostolom a ich nastupnikom Lk 10 / 16 16Kto vás počúva, mňa počúva, a kto vami pohŕda, mnou pohŕda. Kto však pohŕda mnou, pohŕda tým, ktorý ma poslal Oni tvrdia ze existuje akasi neviditelna cirkev a je jedno ci je clovek baptista, metodista hlavne treba uverit ostane je nepodstatne atd. co su len tak mimochodom rozlicne viery lebo napr. bapristi neuynavaju eucharistiu ako telo a Lutherani by mali uznavat co uz podla baptistu de facto je Lutheran Kanibal. No ale sv. Pavol pise efez 4 /5 Jeden je Pán, jedna viera, jeden krst.
. No a Luteran baptista metodista , evanjelikal atd su rozdielne viery. Pricom nestaci len verit
lebo Jak 2/19 Aj démoni veria a trasú sa.
A o cirkvi sa pise ze je viditelna lebo Jezis povedal Mat 5 / 14 Vy ste svetlo sveta. Mesto postavené na návrší sa nedá ukryť. Sp Pavol povedal o cirkvi takto 1 tim 3 16 ako si máš počínať v Božom dome, ktorým je Cirkev. No a mesto alebo dom su viditelne O tom ze Peter bol veduci apostol viditelnej cirkvi svedci Ty si Peter a na tejto skale si vystavim svoju cirkev Mat 18/17 co uspesne prekrutili zevraj Jezis sa v tomto versi mysli skalou,... no ale to ze Peter sa volal Simon a Jezis ho nazval skalou to je Petros lebo petra znamena skala to je druha vec, popr. Kto bude pozorne citat vsimne si ze kedzkolvek sa spomenie Peter je uvadzany ako prvy medzi apostolmi, co svedci o jeho vynimocnosti O tom ze je jedna cirkev este povedal Jezis a bude jedno stádo a jeden pastier“ (Ján 10,16) a sv. Petrovi povedal Jan 21, 15 az 17 pas moje baranky a pas moje ovce pas moje ovce, cim sv. Peter bol jasne stanoveny ako autorita bo oni neuzvaju papeza
Oni tvrdia ze Bibliu si kazdy moze vykladat a dospeje k pravde proti comu svedci pocet siekt cca 30 000 a kazdy tyzden vzniknu 2 nove pricom Biblia jasne uci 2 petr 1 /20 Predovšetkým však vedzte, že nijaké proroctvo v Písme nepripúšťa súkromný výklad. Oni tvrdia ze Bibliu mozno velmi lakho pochopit no Biblia tvrdi 2 petr 3 / 16{Peter pise o pavlovych listoch} tak ako vo všetkých listoch, keď v nich o tomto hovorí. Niektoré miesta v nich sú ťažko zrozumiteľné a neučení a neutvrdení ľudia ich prekrúcajú, ako aj ostatné Písma, na svoju vlastnú záhubu. pozn . presne rovnako ich prekrucaju dnes protestanti. Biblia nikde netvrdi ze je jedina autorita Bilia tvrdi ze cirkev ziveho Boha je stlpom a oporou pravdy 1 tim 3/16. A ktora cirkev je stplpom , logicky ta co zalozil Jezis na letnice, kedze jezis jej zaslubil vecne trvanie nie nejaka ktoru ludia si zalozili. K sola fide iba viera pise sv. Jakub 2/ 24 Vidíte, že človek je ospravedlnený zo skutkov, a nie iba z viery. . O tom ze pravi krestania si budu ctit Pannu Mariu hovori maria Luk 1 /48 Hla Blahoslavit ma budu vsetky pokolenia... oni ked sa len spomenie panna maria uz zakryvaju oci usi o tom ze bola bezhriesna svedci slovne spojenie milostiplna co v greckom originaly znamena urobena plnou milosti, ciza bola ospravodlivena no oni ju nazyvaju obycajnou hriesnou zenou
A perlicka na zaver vy tvrdite ze hereza menom istota spasy je Kalvinisticka
Nemate pravdu, ved som v tom vyrastal a oni si naozaj mzslia zial omylne ze maju uz istotu spasenia sice neuznavaju formalne preddestinaciu ale de facto nevedomky ju prijimaju, no ale sv. Pismo uci nieco ine Rim 8 / 24 Lebo v nádeji sme spasení. Ze je nemozne to vediet ako clovek dopadne stoji tuto 2 kor 5/ 4 lebo žijeme vo viere, a nie v nazeraní.. No ani sv. Pavol nikde nepovedal o sebe ze je spaseny 1 Kor 3 / 4 Ani sám seba nesúdim, ale pokorne priznava Flp 3 /12 a 13 Nie že by som ho už bol dosiahol{vzkriesenie z mrtvych} ,alebo že by som už bol dokonalý, ale bežím, aby som sa ho niekedy zmocnil, ako sa aj Kristus Ježiš zmocnil mňa. bratia, ja si nenamýšľam, že som sa už zmocnil. A inym kaze flp 2 /12 S bázňou a chvením pracujte na svojej spáse. No I prorok Jeremias tvrdi Jer 17 /9 Srdce je klamlivé nado všetko a rozjatrené, kto sa v ňom vyzná. Ako teda viem ci moj usudok je spravny ? Ked Biblia mi jasne hovori ze nan sa nemam spoliehat
Takze z Biblie vyplyva logicky ze clovek nemoze o sebe povedat uz som spaseny, cize pada I
Dalej uz nebudem vykladat iba som vam chcel Zacharias ukazat ze protestanti neveria Biblii.. ale hocicomu inemu, smutne je ze sa konaju ekumenicke Bohosluzby tj. modlosluzby kedze Ani Mojzis sa nepodielal na Obetiach Korachovej vzburby [Duteromnoium 16 kapoitola] ked podobne ako Luther tak za cias Mojzisa si par jedincov zmyselo ze pojde svojou cestou a do zahuby vtiahlo I inych a Boh jasne ukazal svoj postoj, ze ich zahubil takych, co narusuju jeho stanovene principy a kedze Boh je nemenny jeho postoj je rovnaky aj k reformacii.
A neviem co je na tom zle ze odmietam ekumenizmus a vy mysojogi ste zavadzal ze ich viera vedia k Jezisovi preco som musel podla vas konvertovat ? Ale ak ste cital S. Hahna jeho cestu do kat. Cirkvi mohol ste sa docitat ako mu jeden kat. Knaz povedal ze nech ostane dobrym kalvinistom a po 2vk nie je ekumenicke konvertovat... desive bal som sa ze mi toto povie knaz nastastie nepovedal inak by som biskupovi napisal o jeho postoji. Kedze by sa dopustil herezy nabozenskeho indiferentizmu a uz Papez pius Ix v syllabe omylov zatratil ze mozno prechovavat aspon malu nadej na spasu nekatolikov, to je I moja odpoved na to ze ziadia mohamedani a heretici nemaju toho isteho Boha ak nie su vam zname skutocnosti z ktorych vyplyva z protestanti nie su krestania , ktore som pisal v tomto prispevku, je to smutne lebo vy misojogi zrejme ano ale ani vatsina dnesnych katolikov nepozna kde v Biblii sa nachadza to katolicke ucenie, ktore tak heretici napadaju.
Inak,Georgius asi nepostrehol,že ekumenizmus v KC po II.vat.konciloch má svoje hranice,ktoré nepripúšťajú pochybnosti o tom,že KC aj naďalej samu seba chápe ako Kristovu Cirkev ktorá je totožná s tou,ktorú založil Ježiš Kristus a presne vymenúva znaky,ktoré musí spĺňa.
Ja viem ze cirkev nic zle nezdefinovala, ale nie kazdy sa zaobera teologiov a vie pochopit, zial vetsina lu su jednoduchyi veriaci a ty si myslia ze ekumenizmus je nabozenska tolerancia, co mam zazite, takze ma nepresvedcite o opaku.
co sice z tychto dokumentov nevyplyva no nie je to tam otvorene napisane, ze nie su kresťania, aby sa nahodou niketo neurazil, viete dnes je doba kedy sa vsetko stava relativnym a nejasnym. Inak Zachrarias Misojogi, ktory tak obhajujete falosnu toleranciu tuto mate ukazku ak viete po anglicky ako kedysi sa heretikom podavala pravda http://www.olrl.org/apologetics/one_church.shtml zial dnes keby nejaký kňaz na omši takto káže é bol by obvinený biskupom čo je smutne že nejdná v duchu 2vk a pozbavený kňazstva za to že poslúchal Ježišovim slovám chodte a činte mi účenníkmi všetky národy a hlásal pravdu
Dnes namiesto podavania pravdy sa pod plastikom mieru uz aj s demonmi spolcoje http://www.youtube.com/watch?v=Sdwb5gfnOvE pozrite si cele video najma od jendej minuty, Ratzinger si tam sedi zakedy onen modlar tam vzyva demonov...mna az trasie ked pocuvam tu motlitbu k demonom. A povedze co je na tom zle ked niekto upozrni ze postoj pravoplatneho papeza je v tejto situaci chybný. Neviem ako tu prítomní katolíci ale JA NEPRIDAM RUKU K DESTRUKCII KATOLICKEJ CIRKVI EKUMENIZMOM A MODLARSTVOM.

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2013 :  12:01:44  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:

že nevie ľavá ruka čo robí pravá?
Načo nejaké Dominus Iesus, keď všetci sa aj tak budu odvolávať na dokumenty II murárskeho vatikánskeho koncilu, ktoré hromadia x zmysly jeden na druhý.

Pôvodne zaslal mino - 24 júl 2013 :  10:52:20



Im nesibe, oni su majstri svojho remesla, ako predat masam to, co kedysi bolo nepredatelne.

Dominus Jesus je len nahubok nasadeny urcitym vznikajucim antiekumenickym tendenciam, kedze nie vsetci su nacisto slepi, kam cirkev po koncile oficialne smeruje aj so svojimi clenmi.
Oproti tomuto dokumentu (hadajte raz, akej pravnej autoritativnej sily? v porovnani s inymi vyronmi ich sucasneho koncilno-pokoncilneho magisteria) stoji ocean inych protichodnych dokumentov a hlavne kazdodenna pastoracna prax.
Mnohovyznamovost koncilovych vyustkov je velmi dobre aplikovatelna na vsetko, ci uz pravicove Dominus Jesus, alebo lavicove panegalitarstvo vsetkych, kedze vlastne vsetci "krestania" patria do tzv. bozieho ludu.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2013 :  12:48:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Ďakujem Gregorius za vašu obšírnu odpoveď a ospravedlňujem sa za skomolenie mena.Všimol som si,že mi pripisujete akúsi falošnú toleranciu,no ak ste si dobre prečítal čo som napísal,tak ekumenizmus chápem ako cestu privedenia nekatolíkov k pravej viere.A ako sa to skutočne deje som vám napísal na príklade prijímania anglikánov do spoločenstva KC aj s odkazom na príslušnú pápežovu konštitúciu.To sú jasné fakty a z nich je zrejmé,že pre uznanie plného spoločenstva KC je nutné prijať aj náuku KC.
Píšete mi veľa o Lutherovi.Ja ho ale neobhajujem,pretože on sa vzbúril voči pápežovi a odvrhol posvätnú Tradíciu.Mne protestantizmus vôbec nič nehovorí.Svojho času som vidiac všelijaké neporiadky a protirečenia v KC riešil svojim prestupom k pravoslávnym.Videl som u nich hlbokú oddanosť tradícii,zachovanie prastarých liturgických slávení,odmietanie prispôsobovaniu sa svetu.Bol to však chybný krok.Plnosť pravdy je v KC a aj napriek všelijakému zlu(história krvavých evanjelizáciíí voči neveriacim,križiacke zverstvá,vraždenie pravoslávnych kresťanov počas plienenia Konštantinopola vrátanie tupenia sviatostí a ikon,pálenie bosoriek,prenasledovanie vedcov,spolupráca časti katolíckeho episkopátu s nacistami a fašistami,ohavnosti katolíckych duchovných a katolíckych rádov počas II.svetovej vojny v Chorvátsku,pedofilné škandály v súčasnosti,pranie špinavých peňazí vo Vatikánskej banke),som nadobudol presvedčenie,že
KC je tou pravou Kristovou Cirkvou.No zároveň je nad slnko jasné,že to je Božia milosť a Ježiš toto všetko vedel,keď odovzdal moc kľúčov sv.Petrovi a aj všetkým jeho nástupcom v úrade a napriek tomuto všetkému podopiera túto svoju Cirkev aby ju brány pekiel nepremohli.Kúkoľ a pšenica budú oddelené až pri poslednom súde a každý,kto hľadá akúsi perfektnú cirkev zloženú iba z "dobrých" kresťanov,ten nepochopil a ani asi nečítal evanjelium.My-katolíci- preto nemáme žiaden dôvod na vyvyšovanie sa,aj keď sme si vedomí,že patríme do pravej Kristovej Cirkvi,pretože ak poukazujeme prstom na iných,tak oni vo svojom omyle,často nevedomom(sám ste napísal,akú má silu výchova v prostredí evanjelickom) budú menej bití ako my,čo tvrdíme,že máme plnosť pravdy a sme v pravej Cirkvi.
Mňa pri znovunavrátení do KC oslovil presne ten výrok sv.Ignáca z Loyoly,ktorý má mišojogi v podpise.Napísal ste,že aj vás to inšpiruje.Nesúďte teda pápežov ak sa vám aj hneď nepozdáva to,čo robia pri svojej pastierskej a učiteľskej činnosti,pretože skutočne nemáte to poznanie ako oni,podopretí mimoriadnou Božou milosťou,prisľúbenej im samotným Kristom("Peter,modlil som sa za teba,aby tvoja viera neochabla...").Prastaré kánony Cirkvi dokonca nariadzujú zvrhnúť kňaza,ktorý by si dovolil posudzovať svojho biskupa,či laika,ktorý by posudzoval,kňaza nariadzujú vyobcovať ako nejakého lotra.A tu je koľko útokov na kňazov,biskupov a aj na pápežov?Neostalo vo vás Gregorius niečo z toho protestantského lutheranizmu?Nechcem sa vás dotknúť,veď ja som sám padol,no práve preto upozorňujem na zlo posudzovania pápežov,či celkového posudzovania duchovenstva.Máme tu na to iné inštitúcie(cirkevné súdy,synody)ktoré podľa cirkevných kánonov majú takéto veci riešiť.Laik takéto poverenie nedostal.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2013 :  14:01:15  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
pre Zachariasa, ja si skôr myslím že vo všeobecnosti panuje falošná tolerancia. neviem presne aky vy mate postoj Zdá sa Vám snád zlé že ja poúčam nevedomých a dobre radim pochybujucim ?

.My-katolíci- preto nemáme žiaden dôvod na vyvyšovanie sa,aj keď sme si vedomí,že patríme do pravej Kristovej Cirkvi,pretože ak poukazujeme prstom na iných,tak oni vo svojom omyle,často nevedomom(sám ste napísal,akú má silu výchova v prostredí evanjelickom) budú menej bití ako my,čo tvrdíme,že máme plnosť pravdy a sme v pravej Cirkvi.

Vyvysovanie nie je ked niekomu ozrejmim pravdu a pre jeho dobro, to mam na poslednom sude niest vinu pretom,lebo som mlcal pri hriechu druhych ak sa mi nejaky heretik povie ze je jedno ci clovek musi byt pokrsteny aby bol spaseny bo nie ? Ja s nimi konfrontacie zamerne nevyhladavam mam svoje problemy no ale ked niekto zacne, tak ja nemlcim. sv. Augustin ked vyzival heretikov tj. donatistov aby sa vratili do cirkvi smutne je ze ziaden dnesny knaz bo biskup to nerobi. Pozor ja sa riadim heslom sv. Augustina nenavidiet herezu a mat rad heretika.
budú menej bití ako my,čo tvrdíme,že máme plnosť pravdy a sme v pravej Cirkvi. S touto vetou suhlasim ja som toho nazoru ze i Lutherani ktori vedia o RKc ale vychovou naockovani proti nej si myslia ze je to babylonska neviestka nemozu niest skratka zodpovednost za to ze sa nejdu za knazom opytat na nauku cirkvi ja ked som uz rozumom vedel kde je pravda aj tak sa mi to zle srdcom prijimalo a tak nemozete ocakavat od takeho co ani rozumom prijal kat. vieru aby hned a zaraz zmenil nazor je to dlhy proces to Vam z mojej skusenosti vravim.. vy bz ste s takou zajuatotou sa nebal ist za knazom? A ked sa spomeniam na mna este za cias herezy ako ked mi povedali katolici ze nech idem pomodlit ruzenec{kt. sa modlim dnes denne| tak som si myslel ze to bueme demonov vzyvat a mal strach z okultizmu a modlarstva do kostola na omsu som sa bal ist , ked som pocul ze sa tam obetuje, RKC bola pre mna babylonska neviestka a zjavenia svatych bo panny Marie som pokladal za demonicke zjavenia, pricom som toto myslel uprimne. A zial su ludia ktori tzmto bludom veria No ako povedal Augustin vo vyznaniach volal si krical a tak si prerusil moju hluchotu skvel si sa ziaril a tak si zahnal moju slepotu som objavil pravdu . Zial neskor som netykalo sa to doktrinalnych otazok ako u Vas Zacharias pri plnom vedomi ze RKC je prava cirkev som ju zaprel {to sem nepatri preco"} a vratil sa znova naspat Augustin je pre mna taky vzor resp utecha. a tato zla skusenost sa obratila na dobre, lebo dnes si vdaka nej uvedomujem honotu kriza ze je lepsie niest tazke utrpenie s Bohom ako mat lahky zivot bez Boha mam vatsi odpor k hriechom a uvedomujem si hodntu sebazapierania a umrtvovania{to posledne sa zda az prilis namahave a nepochopitelne pre dnesnych katolikov| Myslim si ze preto som dnes taky velmi prisny vo viere a uvedomujem si ze musim brat ohlad i na slabsich vo viere
Ak sa pytate co mna priviedlo naspat bolo to toto video ktore ma prinutilo sa zamysliet nado mnou http://www.youtube.com/watch?v=za1HFTuDP7Q od 7: 44 po 7: 50 kde hovori daberka ze Vianney zomrel v pokoji, a tento svaty mi je dost vzorom ako zvladal svoj zivot s velkou trpezlivostou a pokoru. a ze ked to on dokazal tak to musim i ja zvladnut koniec koncov i Ignac y Loyoly takto pri svojom obrateni ked zacal citat zivoty svatych uvazoval ked to zvladli oni musim to i ja zvladnut. Máme tu na to iné inštitúcie(cirkevné súdy,synody)ktoré podľa cirkevných kánonov majú takéto veci riešiť.Laik takéto poverenie nedostal. Neurazil ste ma skor som sa zacal smiat To je pekne ale i v katechizme sa pise ze mame sa podriadit nadradenym ale i ze za cenu smrti mame odopriet vrchnostiam poslusnost ak nas nabadaju na hriech. Nikde v katechizme sa nepise ze musim suhlasi do bodky so vsetkzm co si mysli hovori papez. To akze nikto nemal pravo posudit Borgiovcov ? A co bz ste urobil keby vam knaz biskup alebo papez prikaze zabit sa. Posluchli by ste ? Ja nie. Takisto ani je nebudem budovat falosny ekumenizmus toto je prax ...tu nerozoberam doktrinalne otazky napr. omsu na co by som musel mat hlboke dogmaticke znalosti a tuto som si uvedomil ze tu som maly pan aby som mohol omsu posudzovat... o ktorom myslim ekumenizmus nehori ani 2vk zial ktory zapricinenim cirkvi a zlou katechezou je v cirkvi. Zial trapi ma ked vidim ze katolik odpadne od cirkvi a zlanaria ho prtotestanti vatsinou je to preto, lebo ich napriklad skonfrontuju s otazkou ci je uz spaseny na spsob Jehovistou vythnu z listu Jana par versou a uz ich maju
alebo im povedia ze do cirkvi patria iba dobri ludia spravne ste postrehol ze to nie je tak na zaklade podobenstva kukola a psenice , alebo niekto ma nejaky problem nevie sa nejakeho hrichu zbavit trapi sa pride povie mu netrap sa uz si spaseny ked uvidis a takto lahko ho zvedu
, myslim si ze birmovancov by animatori mali pripravit na obranu svojej viery pred heretikmi, ved birmovka znamena posilnenie ale nehnevajte sa ked birmovanec nevedel kto je duch svaty tak to je desive, ani ten Youcat kt. som si cital nestoji za nic ani len ten necitaju jeden chlapec sa chvalil ze ho dostali zadarmo a on ho ani len neotvoril, lepsi je podla mna Tomaskov katechizmus alebo Detsky z roku. 1937 tam katolik najde pravdy jednoducho zrozumitelne. A kto cita katechizmus ten je uz teolog pre nich pricom katechizmus by mal citat kazdy. Uz ked bol sv. Karol Boromejsky Milanskym biskupom deti mali za hru| myslim oblubenu cinnjost} ucenie sa katechizmu, zial tie dnesne nevedia nic nehovoriac o tom ze by ich to malo bavit ucit sa katechizmus dnes mame Fcebook a ine sprostosti, ktore vobec nestoja ani len za zmienku

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2013 :  16:44:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Ďakujem za obšírnu odpoveď,Gregorius.
V mnohých veciach s vami súhlasím- napr. o slebej príprave birmovancov.Lenže im môžete dať hocijaký katechizmus a výsledok bude rovnaký.Keď nemajú vieru,alebo iba slabučkú a doma nemajú žiaden príklad,tak to zosdpovedá aj výsledku."Posviatostniť" ľudí nestačí,už pri krste sa zaväzujú krstní rodičia a hlavne rodičia byť dobrými svedkami viery a vo viere vychovávať pokrstené dieťa,za ktoré pred cirkvou vyznali vieru.Ibaže-"skutek utek!"Pokiaľ sa títo "posviatostnení" ľudia (majúci sviatosti ale bez živej viery) stretnú s aktívnymi protestantami,tak sa ľahko dajú strhnúť prejavmi ich živej viery v Krista a už ani ´dalej neskúmajú,či je všetko u nich v poriadku a s nadšením ich nasledujú do ich spoločenstiev,kde očarení ich spontánnosťou a nadšenosťou uveria,že našli vieru v Krista.Oni síce skutočne uveria v Krista ale zhltnú aj cšetky tie herézy,ktoré protestantstvo v sebe nesie a ako bonus nenávisť ku katolíckej Cirkvi.A nemyslite si,že takto neodchádzali katolíci ku protestantom aj pred II.vat.koncilom.To sa deje už 500 rokov!
Píšete,že nemusíte predstavených počúvať,keď vás navádzajú na hriech.To je pravda.Ale súdiť pastiersku a učiteľskú činnosť je niečo úplne iné.Ak by kňaz hlásal blud,vtedy máte povinnosť upozorniť jeho a potom aj biskupa a ten to má prešetriť a vypočuť nielen vás.V prípade biskupa to bude podobné,no rozhodnutie vynesie až pápež,či inštitúcia ním určená.No a ak chcete obviniť pápeža z herézy,tak to vám vôbec neprináleží.
Všimol som si,že rozdeľujete katechizmy na dobré(staré) a zlé(nové).Uvedomte si,že aj keď sa vám nemusia páčiť,tak v poslušnosti magistériu Cirkvi a pápežovi,ktorý ich podpísal ich máte prijať,pretože je v nich zhrnutá náuka Cirkvi a ak ste poslušný sv.otcovi,ako ste napísal,tak začem bukvy.To prenechajte tým,čo fantazírujú o tom,že páopeži nie sú pápeži ale sme riadení slobodomurármi.To totiž zodpovedá ich konšpiračným teóriám a súkromným výkladom.
Spomenul ste tiež pápeža Borgiu.Akokoľvek ten pápež mravne zlyhával,tak stále mu boli veriaci katolíci povinný zachovať poslušnosť vo veciach viery a pastierskom riadení Cirkvi,pretože jeho osobný hriech sa nám môže oprávnene protiviť,ale poslušnosti nás to nezbavuje.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2013 :  21:03:41  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
Dik za precitanie k tým katechizmom mne sa Youcat vidí v tom zlý že je pre mňa neprehladný ale je to asi i tým že ja som človek ktorý očakáva ťažké teologické veci a je tiež pravda že nie každého to tak zaujíma ako mňa, takže viem i pochopiť, neodsudzujem terajší katechizmus tento červený 800 stránový práve ho študujem a zdá sa mi celko prehladný a dobre usporiadaný
To totiž zodpovedá ich konšpiračným teóriám a súkromným výkladom. Oni si zas pre zmenu tradíciu súkromne vykladajú extrém ako extrém, lenže su horší ako protestanti, lebo sa tvária jak katolíci aale systémom sú protestanti.

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2013 :  21:40:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Nech mate neustale svetlo Ducha svateho vo vsetkom co konate,Gregorius.Dakujem za vas cas.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2013 :  21:56:12  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
prosim mna trapi len jedno ze preco protestanti ked si niektorí hovoria biblickí kresťania neobjavia katolicizmus v Biblii ako som ho ja objavil a so mnou mnoho iných ludí. V skutočnosti iba katolík je biblický kresťan a pojmy a katolík a biblický kresťan si neodporuju ba opak je pravdou. pretože iba katolik veri všetkému čo je v Biblii.

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 25 júl 2013 :  10:20:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Spomente si ako sa niektori zidia naduvali pred Jezisom ako poznaju Pisma a on im vytkol,ze Pismo hovori o Nom a zidia Ho z Pisma nepoznali.Tak ani protestanti nepoznali z Pisma to,ze ustanovil Petra za najvyssieho pastiera,ze ustanovil apostolske nastupnictvo a ucitelsky urad...a podobne to robia aj sedesvacantisti,ktori sa vsak neohanaju Pismom,lebo ho nepoznaju a maju zakazane,ale starymi katechizmami,ktore si autisticky a svojvolne vykladaju.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 25 júl 2013 :  10:42:05  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

že nevie ľavá ruka čo robí pravá?
Načo nejaké Dominus Iesus, keď všetci sa aj tak budu odvolávať na dokumenty II murárskeho vatikánskeho koncilu, ktoré hromadia x zmysly jeden na druhý.

Pôvodne zaslal mino - 24 júl 2013 :  10:52:20



Im nesibe, oni su majstri svojho remesla, ako predat masam to, co kedysi bolo nepredatelne.

Dominus Jesus je len nahubok nasadeny urcitym vznikajucim antiekumenickym tendenciam, kedze nie vsetci su nacisto slepi, kam cirkev po koncile oficialne smeruje aj so svojimi clenmi.
Oproti tomuto dokumentu (hadajte raz, akej pravnej autoritativnej sily? v porovnani s inymi vyronmi ich sucasneho koncilno-pokoncilneho magisteria) stoji ocean inych protichodnych dokumentov a hlavne kazdodenna pastoracna prax.
Mnohovyznamovost koncilovych vyustkov je velmi dobre aplikovatelna na vsetko, ci uz pravicove Dominus Jesus, alebo lavicove panegalitarstvo vsetkych, kedze vlastne vsetci "krestania" patria do tzv. bozieho ludu.



Pôvodne zaslal Rafael - 24 júl 2013 :  12:01:44



Takže v Dominus Iesus ukľudnia tých čo ich kritizujú za to, že nie dôsledne presadzujú to že Kristova Cirkev je Katolícka Cirkev...a pritom v dokumentoch iivk zostane aj tak subsistit in...
Dokonca v jednej katechéze Bezáka (na youtube - Hodina s arcibiskupom) práve to subsistit in rozoberal, že ako to Cirkev nádherne vyjadrila, že je len "subsistit in" že sú aj iní... ten proste nejaké Dominum Iesus nepotrebuje, práve si vystačí s LG...

Dobre to veru vymysleli. Však to v lóžach premýšľali dosť dlho.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 25 júl 2013 :  12:29:20  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Inak som si v praxi predstavil, žeby som utekal za "biskupom" s tým, že "kňaz " trepe...
No presne situácia ako v Miazgovcoch... prepadne ich mafia, utekajú na policajnú stanicu zahlásiť... a tam sedí ako policajný náčelník...

No rozprávkové predstavy bohate živené modernistickými odpadlíkmi o akejsi "poslušnosti" bokom.

Už tu boli dané jasné vyjadrenia aj pápežov, aj príklady laikov čo svojho biskupa odhalili... jasne bolo ukázané že laici nieže môžu, oni musia odsúdiť každý blud.
Ale modernistické bláboly pokračujú...a budú pokračovať, lebo treba aby ovečky pokorne prijali všetko čo im Diabol sediaci v Ríme naservíruje.

Aká je len tá Modernistická sekta priehľadná...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 06 september 2013 :  10:34:34  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Som veru pohľadal priamo na vatikánskej stránke a tam je:

17. Unica ergo est Christi Ecclesia, subsistens in Ecclesia Catholica, cuius moderatio spectat ad Petri Successorem et ad Episcopos in communione cum eo

taliansky preklad:

Esiste quindi un'unica Chiesa di Cristo, che sussiste nella Chiesa Cattolica, governata dal Successore di Pietro e dai Vescovi in comunione con lui

anglický preklad:

Therefore, there exists a single Church of Christ, which subsists in the Catholic Church, governed by the Successor of Peter and by the Bishops in communion with him.

A stránky kbs:

17. Existuje teda jediná Kristova Cirkev, ktorá je v Katolíckej cirkvi vedená Petrovým nástupcom a biskupmi, ktorí sú s ním v spoločenstve.

Pritom v prípade LG:

Táto Cirkev ustanovená a usporiadaná na tomto svete ako spoločnosť jestvuje (subsistit in) v Katolíckej cirkvi, ktorú spravuje Petrov nástupca a biskupi, ktorí sú v spoločenstve s ním



Ani neviem ako to nazvať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milankoo

Stav: offline

 Odoslaný - 06 apríl 2015 :  23:24:15  Zobraziť profil  Pridať Milankoo do zoznamu priateľov
Ježíš Kristus říká: „Jestliže někdo nebude poslouchat Církev, pohlížejte na něj jako na pohana a celníka.“ „Ne“, říká protestantismus, „jestliže někdo neposlouchá Církev, pohlížejte na něj jako na apoštola, vyslance Božího.“

Ježíš Kristus říká: „Brány pekelné nepřemohou Mou Církev.“ „Ne“, říká protestantismus, „to je lež, brány pekelné ji přemohly na tisíc let a víc.“

Ježíš Kristus ustanovil sv. Petra a každého nástupce sv. Petra – papeže – být Jeho Náměstkem na zemi. „Ne“, říká protestantismus, „papež je antikrist.“

Ježíš Kristus říká: „Vždyť mé jho netlačí a břemeno netíží.“ (Mat. 11:30) „Ne“, řekl Luther a Kalvín, „není možné dodržet Desatero přikázání.“

Ježíš Kristus říká: „chceš-li vejít do života, zachovávej přikázání!" (Mat. 19:17) „Ne“, řekl Luther a Kalvín, „víra sama bez dobrých skutků je dostačující k vejití do života věčného.“

Ježíš Kristus říká: „nebudete-li činit pokání, všichni podobně zahynete.“ (Luk. 13:3) „Ne“, řekl Luther a Kalvín, „půsty a další skutky pokání nejsou nezbytné v ospravedlnění za hřích.“

Ježíš Kristus říká: „Toto je Mé Tělo.“ „Ne“, řekl Kalvín, „je to jen symbol Kristova Těla; stane se Jeho Tělem jakmile Jej přijmete.“

Ježíš Kristus říká: „Pravím vám, kdo propustí svou manželku z jiného důvodu než pro smilstvo a vezme si jinou, cizoloží.“ (Mat. 19:9) „Ne“, říkají Luther a všichni protestanti ženatým mužům, „můžete propustit svou manželku, rozvést se a vzít si jinou.“

Ježíš Kristus říká každému člověku: „Nepokradeš.“ „Ne“, řekl Luther světským knížatům, „dávám vám právo přivlastnit si majetek Římskokatolické Církve.“


Duch svatý říká v Písmu svatém: „jakož milosti, tak ani nenávisti nezná člověk ze všech věcí“ (Kniha Kazatel 9:1) „Kdo může říci: Zachoval jsem si ryzí srdce, jsem čistý, bez hříchu"? (Přísloví 20:9) A, „s bázní a chvěním uvádějte ve skutek své spasení.“ (Fp 2:12). „Ne“, řekl Luther a Kalvín, „kdokoliv věří v Ježíše Krista, je ve stavu milosti.“

Svatý Pavel říká: „kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem.“ (1 Kor 13:2) „Ne“, řekl Luther a Kalvín, „víra sama dostačuje k naší spáse.“

Svatý Petr říká, že v Epištolách sv. Pavla existuje mnoho míst, která jsou „těžko srozumitelná a neučení a neutvrzení lidé je překrucují, jako i ostatní Písmo, k vlastní záhubě.“ (2 Pt 3:16) „Ne“, řekl Luther a Kalvín, „Písmo je velmi jasné a snadno pochopitelné.“

Svatý Jakub říká: „Je někdo z vás nemocen? Ať zavolá starší církve, ti ať se nad ním modlí a potírají ho olejem ve jménu Páně.“ (Jk 5:14) „Ne“, říká Luther a Kalvín, „to je marný a zbytečný obřad.“

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 01 október 2014  ~  Posledná návšteva: 30 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2015 :  21:53:39  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Milankoooo je to tak nejak, to sú známe veci.

Mimochodom, čo vravíš na dnešné mládežnícke cirkevné spoločenstvá? Na inšpiráciu ti tu venujem jedno video z GTv, možno ťa povzbudí...
http://gloria.tv/media/GgHFGQDmYsz

Ahoj +

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2015 :  23:53:24  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
K tomuto len tolko:) Luteráni barani, katolíci ovce. Ovce pasie Kristus Pán a baranov kto chce. - smutno smiesne ale pravdive

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

cristiano

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2015 :  14:34:36  Zobraziť profil  Pridať cristiano do zoznamu priateľov
Evanjelici v Švédsku majú techno rave na svojich službách božích - https://www.youtube.com/watch?v=XXTNORLzaEQ

 Krajina: Mexico  ~  Počet príspevkov: 72  ~  Člen od: 22 jún 2013  ~  Posledná návšteva: 13 január 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2015 :  19:52:16  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Švédsko ?
Toto je lepšie.
http://www.sme.sk/c/5104263/svedi-maju-prvu-biskupku-lesbu-slovenski-evanjelici-su-proti.html

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

cristiano

Stav: offline

 Odoslaný - 10 november 2015 :  17:21:55  Zobraziť profil  Pridať cristiano do zoznamu priateľov
citácia:
Švédsko ?
Toto je lepšie.
http://www.sme.sk/c/5104263/svedi-maju-prvu-biskupku-lesbu-slovenski-evanjelici-su-proti.html

Pôvodne zaslal baránok - 13 október 2015 :  19:52:16



To je už stará informácia - najnovšie chce menovaná biskupka zvesiť všetky kríže z jedného kostola, aby to miesto bolo tolerantné voči moslimom.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/a-je-to-tu-svedska-biskupka-lesbicka-navrhuje-dat-dole-krize-z-kostolov-a-vytvorit-v-nich-moslimske-modlitebne/692113

 Krajina: Mexico  ~  Počet príspevkov: 72  ~  Člen od: 22 jún 2013  ~  Posledná návšteva: 13 január 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Evanjelický kaplán podporil gayov Téma Next Topic: Letničný pastor René Schneider  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06