Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Protesty proti homo a pod. - ajtak prehráte!
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: nenavidia ziadia krestanov? Téma Next Topic: sluzba v armade
Strana: z 16

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2015 :  20:10:51  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
konečne jasná otázka a na takú je jasná odpoved:
človek dostáva dušu pri počatí
každý človek má jednu dušu. t.j. ak je to dievča má jednu dušu ak sú to dievčatá majú každá jednu dušu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2015 :  22:02:02  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
akykolvek objekt, ktory pustis z ruky bude padat "nadol" (v skutocnosti pada do stredu) - to je pozorovatelny jav - fakt; gravitacna teoria opisuje ako (podrobne) a preco (dostatocne) tento jav a jeho dosledky pozorujeme

to, ze nejaky organizmus ziska casom nejaku novu vlastnost, ktoru dalej prenasa na potomkov, je evolucia - to je pozorovatelny jav - fakt (treba dodat, ze tento proces sa deje velmi pomaly a je pre cloveka kvoli jeho prchavej dlzke zivota narocne tento jav pozorovat); evolucna teoria opisuje ako (podrobne) a preco (podrobne) tento jav a jeho dosledky pozorujeme

Pôvodne zaslal guest636 - 28 február 2015 :  09:31:33



Zisťujem, že nerozumiem slovu teória. Znamená to, že aj teória je 100% overený fakt? Alebo je to niečo, čo vychádza z faktu ako 99% predpoklad? Či veľmi blízky odhad?

Inak prečo v téme o homosexuáloch sa rieši už dlho Guestov pohľad na svet v rôznych oblastiach? Mala by sa vytvoriť iná téma a táto by sa mohla uzavrieť.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2015 :  06:26:35  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
konečne jasná otázka a na takú je jasná odpoved:
človek dostáva dušu pri počatí
každý človek má jednu dušu. t.j. ak je to dievča má jednu dušu ak sú to dievčatá majú každá jednu dušu.
Pôvodne zaslal mak - 01 marec 2015 :  20:10:51

v tom pripade ale nemohli dusu dostat priamo pri pocati, pretoze k duplikacii doslo az neskor - pri tvorbe nervovej trubice - co sa deje okolo 26. dna po pocati - dovtedy islo o jednu bytost

z tohoto tiez vyplyva, ze ludska dusa sidli v mozgu, pretoze iba pri v duplikacii tohoto organu vznikli v jednom tele dve vedomia - teda nie je pravda tvoje tvrdenie, ze vzdy jedno telo obyva iba jedna dusa, ktore si pouzil v prispevku zaslanom 28 februára 2015 : 21:03:16

tu mas nieco na pochopenie o com vlastne pisem (obrazky mozu byt pre slabsie povahy znepokojujuce)

https://500questions.wordpress.com/2011/11/06/24-why-would-god-create-conjoined-twins-warning-contains-graphic-content/
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2631013/The-baby-two-faces-Conjoined-twin-girls-share-body-two-brains-christened-Sydney-hospital-defy-medical-odds.html

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2015 :  13:58:44  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
to s tou duplikáciou nie je pravda. Ono vôbec nedochádza k duplikácii ale sa vyvíjajú dva spojené organizmy - ludské bytosti len nie sú fyzicky oddelené. Podobný prípad sú jednovaječné dvojčatá kde dôjde v rannom štádiu - k rozdeleniu na dva autonomne organizmy. K tomu dochádza v prvých fázach delenia ked je zárodok tvorený len 4, resp. 8 bunkami. Každý z nich má dušu od počatia a nemá to nič spoločné s nervovou trubicou.

Nikde a nikdy som netvrdil že duša sídli v mozgu - to je tvoj výmysel. A už vôbec to nevyplýva z tvojich tvrdení pretože aj po biologickej stránke nie sú korektné.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Tom

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2015 :  14:33:32  Zobraziť profil  Pridať Tom do zoznamu priateľov
citácia:
Ak má človek individualitu a uvedomuje si ju má aj dušu. Hned podotýkam že dieťa si uvedomuje svoju individualitu od malička. Prejavy: vzdor, plač, komunikácia s okolím.
Pôvodne zaslal mak - 01 marec 2015 :  10:07:16


citácia:
je zárodok tvorený len 4, resp. 8 bunkami. Každý z nich má dušu od počatia
Pôvodne zaslal mak - 02 marec 2015 :  13:58:44


Čiže te 4-bunkový zárodok má idividualitu a uvedomuje si ju?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 126  ~  Člen od: 09 december 2014  ~  Posledná návšteva: 07 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2015 :  16:06:53  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
to s tou duplikáciou nie je pravda. Ono vôbec nedochádza k duplikácii ale sa vyvíjajú dva spojené organizmy - ludské bytosti len nie sú fyzicky oddelené. Podobný prípad sú jednovaječné dvojčatá kde dôjde v rannom štádiu - k rozdeleniu na dva autonomne organizmy. K tomu dochádza v prvých fázach delenia ked je zárodok tvorený len 4, resp. 8 bunkami. Každý z nich má dušu od počatia a nemá to nič spoločné s nervovou trubicou.

Nikde a nikdy som netvrdil že duša sídli v mozgu - to je tvoj výmysel. A už vôbec to nevyplýva z tvojich tvrdení pretože aj po biologickej stránke nie sú korektné.

Pôvodne zaslal mak - 02 marec 2015 :  13:58:44

samozrejme, ze to je pravda, lebo tento chybny proces sa podarilo nasimulovat u embryi kurciat, ktorym sa vyvinul diprosopus po vyliahnuti sa a keby vyskumnici neboli pridali embryiu nadbytocne mnozstvo enzymu SHH, tak by sa vyvinulo normalne kura - toto je duplikacia (na rozdiel od pravych siamskych dvojciat, kde v skutku dochadza k spojeniu povodne oddelenych zarodkov)

mimochodom, jednovajecne dvojcata sa delia (v dosledku chyby) z pociatocnej blastuly az po 5. dni od pocatia - teda ako to je? boh vlozil pri pocati dve duse do zarodku, ktory mohol byt neskor potencialne rozdeleny na dve bytosti?

pri umelom oplodneni sa bezne produkuju jednovajecne dovjcata - ako boh vie ci ma alebo nema do zarodku vlozit dve duse, ked nevie ci laborant rozdeli prave ten konkretny zarodok na dve ci dokonca viac "kopii"?

nuz ak sa dusa prelina s vedomim, tak nutne musi zavisiet od mozgu - da sa to odvodit aj od toho, ze v pripade Lali Singh jej styri oci zmurkali vzdy v rovnaky cas (teda boli riadene jednym mozgom - jedno vedeomie) u dievcat Faith a Hope kazda z tvari zmurkala osobitne (lebo jeden par oci bol riadeny jednym mozgom a druhy par druhym - dve vedomia)

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2015 :  16:34:23  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
nemáš prehlad. doštuduj si! pri IVF sa produkujú viac vaječné dvojčatá a nie jednovaječné. Siamské dvojačatá sa nezrastajú ale neoddelujú - len a nazývajú zrastené. Jednovaječné sa oddelujú v čase ked zárodok má 4 - 8 buniek to sú prvé delenia. Príčínu nikto nepozná. Boh dáva pri počatí dušu každému človeku a je jedno či je jeden alebo viacerí.

Samozrejme že si duša uvedomuje sama seba, ale nevie to prejaviť. Dôkaz - regersná hypnóza.

Viac nemá zmysel aby som písal kým si nenaštuduješ problematiku. Máš vážne medzery v biológii, aj ked uznávam že sa nejedná o triviálne poznatky ale o odborné vedomosti. Ak ich nemáš nepúšťaj sa do debát lebo sa strápňuješ. Zachvílu začneš tvrdiť že človiečik v prvých mesiacoch je najprv rybou, potom zajacom, opicou a až po 3 mesiacoch človekom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2015 :  17:50:35  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Viete čo je na človeku pozoruhodné? Že "hmota" z prachu zeme si uvedomuje samu seba. Ktovie, že keby sme poskladali presnú elektronickú kópiu mozgu, či takýto prístroj, superpočítač, bude osobou s vedomím.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2015 :  06:31:49  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
nemáš prehlad. doštuduj si! pri IVF sa produkujú viac vaječné dvojčatá a nie jednovaječné. Siamské dvojačatá sa nezrastajú ale neoddelujú - len a nazývajú zrastené. Jednovaječné sa oddelujú v čase ked zárodok má 4 - 8 buniek to sú prvé delenia. Príčínu nikto nepozná. Boh dáva pri počatí dušu každému človeku a je jedno či je jeden alebo viacerí.

Samozrejme že si duša uvedomuje sama seba, ale nevie to prejaviť. Dôkaz - regersná hypnóza.
Pôvodne zaslal mak - 02 marec 2015 :  16:34:23

to je dost velka odvaha mi nieco taketo napisat :D

http://www.fertstert.org/article/S0015-0282%2808%2904795-X/fulltext - tu je opis metody, pri ktorej sa umelo vytvaraju jednovajecne dvojicky pri IVF (zatial to pri ludoch este nie je zavedene do praxe, pri zvieratach ano) - teda kedy da boh dusu takemuto zarodku cloveku cloveka? pri pocati to urcite byt nemoze, pretoze vtedy ani laboranti nevedia ktore oplodnene vajicko sa im podari rozdelit a ktore nie

existuju dve teorie pri siamskych dvojcatach:
1. ze sa blastocysta nekompletne rozdeli (to je starsia teoria a zda sa, ze neplati)
2. ze sa blastocysta kompletne rozdeli (ako sa to udeje pri jednovajecnych dvojickach) a nasledne sa v dosledku niecoho, po vzniku dvoch osobitnych blastocystov tieto znova zacnu spajat; pri roznom mnozstve spojenia buniek, vznikne kvalitativne rozna uroven spojeniach siamskych dvojciat

diprosopus sa ale deje az neskor ked dochadza k tvorbe nervovej trubice, ktora sa vplyvom SHH moze nespravne zformovatt a tym vznikne charakteristicke "zrkadlove rozdvojenie" tvare - tu uz vobec nedochadza k vzniku dvoch ludi pri alebo tesne po pocati

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2015 :  09:54:33  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
dáš článok ktorému ani sám nerozumieš.
Nakoniec hovoríš o dvoch teóriach, teda nie potvrdenej realite, ale len o teóriach

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2015 :  10:54:40  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Duša je potvrdená realita?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2015 :  15:50:59  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
dáš článok ktorému ani sám nerozumieš.
Nakoniec hovoríš o dvoch teóriach, teda nie potvrdenej realite, ale len o teóriach
Pôvodne zaslal mak - 03 marec 2015 :  09:54:33

preco mam pocit ze sa do tejto problematiky rozumiem ovela viac nez ty? v tomto okamihu sa vyznat moze bud clovek co teiz ma zalubu v medicine, ale profesional; podla urovni tvojich vedomosti si dovolim tvrdit, ze nei si ani jedno ani druhe

teoria vo vede je nieco uplne ine nez to, co ty chapes pod pojmom teoria

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 04 marec 2015 :  20:16:10  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Pocit mozes mat ale je uplne nespravny. Stavim sa o cokolvek ze som vdanej problematike absolvoval viac konferecii a to aj aktivne ako ty. Podla tvojich reakcii ja vidim ze si internetovy samouk

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 05 marec 2015 :  06:18:31  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Pocit mozes mat ale je uplne nespravny. Stavim sa o cokolvek ze som vdanej problematike absolvoval viac konferecii a to aj aktivne ako ty. Podla tvojich reakcii ja vidim ze si internetovy samouk
Pôvodne zaslal mak - 04 marec 2015 :  20:16:10
vsak mi prezrad aku mas specializaciu v medicine; ano ja som "internetovy samouk" ako si to nazval, ale vo vacsine pripadov sa informacie daju najst a je uz len na cloveku, ci je schopny z danych informacii pomocou spravneho logickeho uvazovania dojst k spravnemu zaveru a nasledne k jeho obhajobe

no skus mi napisat, preco si myslis, ze nerozumiem clanku ktory som ti postol? - cely pojednava o moznosti zefektivnenia IVF za pomoci delenia ludskeho embrya (inymi slovami povedane - tvorba dvojciat) - ja budem len rad ak opravis moje nedostatky v tejto oblasti

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2015 :  15:32:39  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
Mobilizacia za ochranu rodinu: http://youtu.be/bgPkD4qEhpk


Inak..nazov temy..ze aj tak prehrate ...no neprehrame :D to len tak vyzera. Aky mate nazor na Jakartske dohovory?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2015 :  18:45:30  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Najprv ,aby bolo jasno som odporca IVF. Je na to viac dôvodov a jeden z nich je aj nízka úspešnosť (ak chceš efektivita) je cca 7 %. T.j. na 100 odobratých vajíčok sa narodí 7 detí.
Zvýšenie efektivity by malo ísť cestou skutočne zvýšenie úspešnosti a počtu oplodnených vajíčok. Nie cestou ako tvrdíš ty (resp v tom článku) zmnožením už počatých embrii. To je skôr parketa klonovania a nie priamo IVF. IVF totiž predáva deti rodičom a rodičia obyčajne chcú len jedno. Viacpočetné tehotenstvo často končí selektívnym potratom (redukciou počatých plodov). Teda presne opačný postup ako hovoríš.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2015 :  06:28:00  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Najprv ,aby bolo jasno...
Pôvodne zaslal mak - 09 marec 2015 :  18:45:30

prezrad mi najprv tvoju medicinsku specializaciu, lebo sa mi zda, ze zo seba robis nieco cim nie si - ja osm jasne o sebe napisal, me medicina je moj konicek a som laik

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2015 :  08:14:31  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
neprezradím, pretože ludí s mojou odbornosťou nie je až tak vela a bolo by ma možné identifikovať a to nechcem

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2015 :  16:09:26  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
neprezradím, pretože ludí s mojou odbornosťou nie je až tak vela a bolo by ma možné identifikovať a to nechcem

Pôvodne zaslal mak - 10 marec 2015 :  08:14:31

:D toto pocujem od "doktora" prvykrat; netrpis nahodou perzekucnym komplexom a paranoiou?

prezrad mi aspon na akej fakulte si studoval

mimochodom ohladom tej uspesnosti IVF - co je lepsie? ak sa zo 100 uvolnenych vajicok neujme ani jedno, alebo aspon sedem? (inak odkial si nabral tych 7%?)

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2015 :  17:49:06  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
študoval som na prírodných vedách.
tých 7% mám z vedeckej konferencie v Miláne pred tromi rokmi. Aj ked uznávam že toto % je možné meniť podla metodiky merania. Toto bolo vyhodnocované ako donosené a porodené deti na počet odobratých vajíčok. Ak sa meria počet uchytení embrii na počet transferov je to % podstatne vyššie, ale vedecký svet túto metodiku neuznáva ale používajú ju IVF kliniky, čím vlastne zavádzajú klientov. Ved im ide o kšeft.

7% je démonické ak si uvedmoíš že aby sa 7 detí narodilo dalších 93 zomrie. Táto úspešnosť je taká mizivá že do takého rizika by nikto v reálnom živote neišiel. Ak by si mal ísť do situácie kde by si mal len 7% šancu že prežiješ určite by si do toho neišiel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Tom

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2015 :  17:57:26  Zobraziť profil  Pridať Tom do zoznamu priateľov
citácia:
Toto bolo vyhodnocované ako donosené a porodené deti na počet odobratých vajíčok....

aby sa 7 detí narodilo dalších 93 zomrie.
Pôvodne zaslal mak - 10 marec 2015 :  17:49:06


93 zomrie??? Alebo pri 93 sa nepodarí oplodnenie spermiami? Alebo 93 sa neujme?
Ak sa IVF používa pri neplodnosti napr. z dôvodu nepriechodných vajíčkovodov... čiže ak by nebolo IVF tak zomrie (nepodarí sa oplodnenie, neujme sa) všetkých 100?
Tak potom tých 7 narodených je dobrý stav, oproti tomu, čo by bolo, ak by neexistovalo IVF.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 126  ~  Člen od: 09 december 2014  ~  Posledná návšteva: 07 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2015 :  06:28:24  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
študoval som na prírodných vedách.
tých 7% mám z vedeckej konferencie v Miláne pred tromi rokmi. Aj ked uznávam že toto % je možné meniť podla metodiky merania. Toto bolo vyhodnocované ako donosené a porodené deti na počet odobratých vajíčok. Ak sa meria počet uchytení embrii na počet transferov je to % podstatne vyššie, ale vedecký svet túto metodiku neuznáva ale používajú ju IVF kliniky, čím vlastne zavádzajú klientov. Ved im ide o kšeft.

7% je démonické ak si uvedmoíš že aby sa 7 detí narodilo dalších 93 zomrie. Táto úspešnosť je taká mizivá že do takého rizika by nikto v reálnom živote neišiel. Ak by si mal ísť do situácie kde by si mal len 7% šancu že prežiješ určite by si do toho neišiel

Pôvodne zaslal mak - 10 marec 2015 :  17:49:06

je jasne, ze oplodnenych vajicok/uchytenych embryii je vzdy viac nez donosenych deti - vsak mi prezrad kolko percent pocatych zarodkov sa narodi zivych, to by si mal vediet (len tak pre zaujimavost skus odhadnut kolko porodenych deti je v pomere k uvolnenym vajickam pocas priemernej dlzky obdobia zivota zeny kedy moze mat dieta; mne to vyslo tak 1%)

odcituj mi nejaku literaturu v ktorej sa uvadza tych 7% - ukaz, ze si naozaj vedec a podla toho aj diskutujes na urovni!

to co melies za nezmysly?! to ako ak neabsolvujem liecbu, tak je 100% iste ze do par dni umriem, a ak ju absolvujem tak je 7% sanca ze sa uzdravim, tak do toho nepojdem? ze je to pre mna nevyhodne? - ved ty nevies pocitat a ani rozmyslat... ty definitivne nie si ziaden lekar nie to este vedec :D

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2015 :  10:27:29  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
nielen že si zaujatý svojím egom, ale ani neporiadne nečítaš. nepísal som predsa o chorobe a o úspešnosti liečby (nakoniec ani IVF nie je liečba - nič nelieči len predáva deti) alebo prijateľnom riziku v živote. Išiel by si na výpravu (hory, afrika, expedícia, jaskyňa a pod.) kde by bola len 7% šanca že prežiješ?

Definitívne: nemá význam s tebou debatovať, nechápeš, nerozumieš a ani nečítaš.
A je mi jedno čo si o mne myslíš. Tvoje mienka nemá na môj život, vzťahy, vedomosti a prácu nijaký význam. Si NIČ.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2015 :  16:02:34  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Išiel by si na výpravu (hory, afrika, expedícia, jaskyňa a pod.) kde by bola len 7% šanca že prežiješ?
Pôvodne zaslal mak - 11 marec 2015 :  10:27:29
pan odbornik...tato tvoja analogia je neadekvatna; musim teda pristupit k nazornejsiemu a podrobnejsiemu popisu, aby si bol schopny pochopit v com sa mylis:

uvazujme o zene s nepriechodnymi vajcovodmi; aku velku sancu na oplodnenie a vyvin cloveka ma 100 vajicok, ktore sa postupne kazdy mesiac uvolnuju z vajecnika a uviaznu vo vajcovode? maju presne NULOVU sancu - 0%; ak ale zene odoberieme vajicko, oplodnime ho in vitro a nasledne umiestnime do maternice, tak aj keby sa uchytilo len 7 z nich, tak je to stale viac nez ani jedno z nich - 7%

7%>0% tato nerovnica dufam plati, alebo na tej univerzite, kde si studoval sa brala ina matematika?




povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2015 :  17:17:29  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
citácia:
nielen že si zaujatý svojím egom, ale ani neporiadne nečítaš. nepísal som predsa o chorobe a o úspešnosti liečby (nakoniec ani IVF nie je liečba - nič nelieči len predáva deti) alebo prijateľnom riziku v živote. Išiel by si na výpravu (hory, afrika, expedícia, jaskyňa a pod.) kde by bola len 7% šanca že prežiješ?

Definitívne: nemá význam s tebou debatovať, nechápeš, nerozumieš a ani nečítaš.
A je mi jedno čo si o mne myslíš. Tvoje mienka nemá na môj život, vzťahy, vedomosti a prácu nijaký význam. Si NIČ.

Pôvodne zaslal mak - 11 marec 2015 :  10:27:29



:( to si ako mohol napisat ze je clovek nic. On vzdy komunikuje slusne a na urovni. To ako mozem brat potom nieco co pises vazne o viere, ked takto si schopny neovladnut hnev? Ved si muz a mas napodobnovat Boha a toto je hrozne fakt :( to je hanba.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 16 Previous Topic: nenavidia ziadia krestanov? Téma Next Topic: sluzba v armade  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06