Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Oblecenie katolickych muzov v kostole
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Vidia deti anjelov? Téma Next Topic: Tetovanie u kňazov  

cristiano

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2013 :  12:18:40  Zobraziť profil  Pridať cristiano do zoznamu priateľov
Uz dlhsiu dobu si vsimam oblecenie veriacich, ktori prichadzaju na nedelnu sv. omsu. O nevhodnom obleceni zien (kratke sukne, odhalene ramena, atd) sa tu uz diskutovalo.

A co my chlapi? Vsimli ste si, ako chodime na sv. omsu? Kedysi si kazdy muz obliekol oblek a uviazal na krk kravatu, ale vidiet dnes takto niekoho obleceneho je skor vynimkou (mozno tak starsia generacia). Mladi chodia vacsinou v rifliach a tricku, ba niekedy aj v kratasoch (co pokladam osobne za nieco uplne nevhodne).

Pre tych, ktori tvrdia, ze oblek a kravata su zbytocne, mam protiotazku: Ak by ste sa mali stretnut nejakou dolezitou osobou (papez, prezident, atd.), ako by ste sa obliekli? Urcite co mozno najlepsie, lebo by to situacia vyzadovala. A pri stretnutim s Panom Jezisom Kristom vam na obleceni nezalezi?


Ako chodite obleceni na sv. omsu? Ja vzdy v kravate a koseli (castokrat aj v saku, ked nie je teplo). A co vy???

 Krajina: Mexico  ~  Počet príspevkov: 72  ~  Člen od: 22 jún 2013  ~  Posledná návšteva: 13 január 2020 Upozorniť moderátora 

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2013 :  00:32:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
ja som pohodak, ale to ja vzdy.

som uz proste taky ..... :-)
na paradu si proste nepotrpim ....

co uz s tym spravim .......

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2013 :  07:22:17  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
cristiano, ja chodím len na také sv. omše kde všetci presne vedia ako majú byť oblečení. Na "sv. omšu" kde by to vypadalo ako na pláži, striptíze, na vykričanej ulici... by moja noha ani nevkročila.
Samozrejme hovorím o sv. omši, o nijakej hostine či večeri a pod. nezmysloch.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2013 :  12:34:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
všetci presne vedia ako majú byť oblečení.

predpisany ubor: smoking a podobne

mimochodom: Mino pouzivas nefer argumentaciu
opozicny nazor prezenies do absurdnej roviny aby si ho znevazil,
ale nic si tym vlastne nedokazal
Totiz vacsina z toho co ludia robia ked sa prezenie do absurdna tak je to zle ....

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 01 júl 2013 :  09:35:37  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
mimochodom: Mino pouzivas nefer argumentaciu
opozicny nazor prezenies do absurdnej roviny aby si ho znevazil,
ale nic si tym vlastne nedokazal
Totiz vacsina z toho co ludia robia ked sa prezenie do absurdna tak je to zle ....

Preco si to myslis? Precitaj si jeho prispevok este raz:
citácia:
cristiano, ja chodím len na také sv. omše kde všetci presne vedia ako majú byť oblečení. Na "sv. omšu" kde by to vypadalo ako na pláži, striptíze, na vykričanej ulici... by moja noha ani nevkročila.
Samozrejme hovorím o sv. omši, o nijakej hostine či večeri a pod. nezmysloch.

Nahodou, podla mna je to normalny prispevok. Pre niektorych ludi moze mino vyzerat ako chory clovek, ktory sa drzi svojich zasad, ale v Bozich ociach je mino clovek, ktory sa snazi pacit Bohu a nie plazi, striptizu, vykricanej ulici... jednoducho svetu.

A tymi zasadami som myslel "specialne" zasady, ritualy a tak... Mino sa jednoducho snazi viac pacit Bohu ako svetu, co je na tom zleho? Nic.

Akurat ze by mohol pisat trochu miernejsie v poniektorych prispevkoch, lebo nie kazdy ma na tie slova zaludok - kazdy je zvyknuty na iny styl vyjadrovania sa.

Ja napr. sa snazim pisat tak, aby to vyznelo tak, ako to je napisane. Aby si ludia pri citani toho, co pisem, nieco nevysvetlili inak - ja sa snazim vyjadrovat priamo k veci - a s presviedcanim som uz skoncil - lebo ak niekto hlada pravdu, tak ju aj najde, ale najst ju moze len vtedy, ak ju aj najst chciet naozaj bude, inak ju jednoducho nenajde, to je prirodzene, => snazim sa pisat prirodzenym stylom, pisat ako clovek, lebo som clovek. => Snazim sa nehrat sa na nikoho, snazim sa spravat sa ako clovek a nie ako cokolvek ine, co nie som.

A ti ludia, ktori umreli a skoncili v pekle, tak sa z nich stali chodiaci demoni, tak teraz tak uvazujem, ze v podstate kazdy 1 z nas je na tom podobne, ci sa mu to paci alebo nie - lebo my vsetci sme hriesni a kazdy 1 z nas robime chyby a nikto z nas nie je dokonaly, nikto.

A to, kto aky je, vie najlepsie posudit Boh, lebo On vidi vsetko, On vidi aj to, co my nevidime, On dokonca toho vie o nas samotnych viac, nez toho vieme my o sebe, lebo nas stvoril a => pozna nas viac ako poznae my seba, to je prirodzene.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 01 júl 2013 :  17:15:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
ktory sa snazi pacit Bohu a nie plazi, striptizu, vykricanej ulici... jednoducho svetu.

lenze protiargumentacia o tomto nehovori
to len Mino to prehnal do extremu aby mal dovod zhodit oponenta

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 júl 2013 :  20:34:32  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ale existuju take foto(aj tu tusim boli), kde to vyzera presne ako to mino napisal, nic nezahnal do extremu

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Vidia deti anjelov? Téma Next Topic: Tetovanie u kňazov  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06