Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Holenie tváre u mužov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Povinné očkovanie detí - katolícky morálne? Téma Next Topic: môžem dostať rozhrešenie?  

cristiano

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2013 :  19:57:13  Zobraziť profil  Pridať cristiano do zoznamu priateľov
Tak čo, holiť sa alebo nie, páni?

Biblia hovorí (Levitikus 21, 5), že muži by sa nemali holiť bradu.
Katolícka Cirkev prikázala svojim kňazom, aby sa holili (v roku 503, kánon 44, štvrtého kartáginskeho koncilu - Clericus nec comam nutriat nec barbam).

Kde je pravda? Čo si želá Boh?

Ja osobne mám briadku a mal som už aj strnisko.
Nenávidím holenie.

 Krajina: Mexico  ~  Počet príspevkov: 72  ~  Člen od: 22 jún 2013  ~  Posledná návšteva: 13 január 2020 Upozorniť moderátora 

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 jún 2013 :  07:12:56  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Biblia hovorí (Levitikus 21, 5), že muži by sa nemali holiť bradu.

A zabudol si dodat, ze to hovori v starom zakone. To, co bolo v starom zakone, tak nejake veci z tohoto zakona uz neplatia v novom zakone - napriklad to, ze ked sa v starom zakone dotkol cisty necisteho, tak z cisteho sa stal dalsi necisty - ale v novom zakone to je inak - Jezis prikazal svojim ucenikom, aby sa dotykali necistych a stanu sa z nich cisti, => ked sa v novom zakone dotkne cisty necisteho, tak sa uz nestane cisty necistym, ale necisty sa stane cistym.

citácia:
Kde je pravda? Čo si želá Boh?

Aby sme sa spravali ako ludia a nie ako zvieratka, a nielen aby sme sa spravali ako ludia, ale aby sme tak aj vyzerali, => aby sme nevyzerali ako zvierata.
=> Vsetko v medziach Bozich noriem - ziadne extremy, aby to bolo prirodzene, lebo Boh je prirodzeny a ma rad prirodzenost, plynulost. Ved urcite v starom zakone sa najdu casti, kde si ludia napriklad museli strihat nechty alebo trosku o neico skratit vlasy, aby ich nemali az take dlhe, popripade fuzy alebo nieco v tom zmysle - aby sa starali nielen o svojho ducha, ale aj o svoje telo, lebo nase telo je chramom Ducha Sväteho, nas duch je chramom Otca a nasa dusa je chramom Jezisa Krista - v Bohu su 3 Bozske osoby: Otec, Syn-Jezis a Duch Sväty - su to 3 rozne osoby, ale su jedno - Boh. Tu je priklad - H20 - voda, lad a para - 3 rozne skupenstva, su jedno - su H2O.
Otec-Boh ma blizsi vztah k nasmu duchu, Jeho Syn-Jezis ma zase blizsi vztah k nasej dusi a Duch Sväty ma blizsi vztah k nasmu telu.

Ja ked som ziskaval tieto informacie, tak potom mi prislo na um, ze nase telo je chramom Ducha Sväteho, a ak ma Duch Sväty blizsi vztah k nasmu telu, tak potom logicky z toho vyplyva, ze nas duch potom bude chramom Otca a nasa dusa chramom Jezisa, a aj je.

Takze tato cast nad touto castou bola ukazka analyzy - Sväte Pismo je zaujimava kniha, nedava cloveku okamzitu odpoved, aby nepodporovalo lenivost, ono je take zaujimave, ze dava citajucemu slobodu a moznost vybrat si, ako porozumie textu - ci tak, ako to chce Boh alebo tak, ako to chce dany citajuci, => vsetko to zalezi od viery, comu dany citajuci veri a na zaklade toho si potom poanalyzuje dane texty, a prave preto je velmi dolezite verit Bohu a len tomu, co pochadza od Boha.

A este nieco - Boh chce, aby sme mali na vsetko, co robime, svoj dovod, a aby sme robili vsetko to, co chce Boh a aby tym nasim dovodom bola laska, lebo On je Laska a tam, kde nie je laska pritomna, tak tam Boh nie je pritomny, aj ked On je vsade. A bez Boha nedokazeme nic, lebo to, co urobili sväti, tak to urobil Boh v nich, lebo sa rozhodli zit podla Boha a nie podla vsetkeho ostatneho. Niekde som cital nieco takehoto, uz nevie prene ako to bolo: Snazme sa plnit Boziu volu, a Boh nam v tom bude napomocny.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 23 jún 2013 :  09:23:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
To, co bolo v starom zakone, tak nejake veci z tohoto zakona uz neplatia v novom zakone

slabo povedane
cely SZ ako je, plati len predobrazne
jeden extrem je brat SZ rovnocenne s NZ a druhy je uplne ho zavrhnut

v NZ sa doslova pise nieco ze SZ bol pribity na kriz a teda uz neplati ...
preto sa mi zda absurdne ked tu viaceri argumentuju slovami zo SZ ako ze normalka
SZ musi byt vzdy konfrontovany s NZ aby sme zistili co a ako ...

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 jún 2013 :  15:51:36  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
preto sa mi zda absurdne ked tu viaceri argumentuju slovami zo SZ ako ze normalka

ja som tu neargumentoval, len som napisal, ako to vnimam ja na zaklade informacii, ktore som ziskal - ze sa mame snazit spravat ako ludia a nie ako zvierata a ze sa mame snazit vyzerat ako ludia a nie ako zvierata, ze sa mame snazit viac pripodobnovat k ludom ako ku zvieratam, lebo my sme ludia a nie zvirata, lebo Boh na zaciatku oddelil zvierata od cloveka.

=> prirodzeny clovek sa od zvierat odlisuje. Boh ma rad prirodzene veci a nie neprirodzene veci - nadmerne vlasy, take extremy, ako je dalej napr. brada 4x dlhsia ako nasa samotna vyska a tak dalej - toto som tym myslel. Ved aj Jezis sa staral o svoje telo, lebo sa stal clovekom a prebyval medzi nami, lebo nam bol podobny vo vsetkom okrem hriechu.

Takze takto to vnimam ja.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 29 júl 2013 :  22:38:33  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
ja to vnímam ako rypanie

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

minos

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2016 :  20:42:59  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: minos  Pridať minos do zoznamu priateľov
Podľa mňa by sa každý mal starať podľa možnosti o svoje telo. Ak sa niekomu páči brada a patrične sa o ňu stará tak vtom nieje nič zlé. Rovnako aj opačne.
Ako bolo spomenuté, telo je chrámom Ducha Svätého, preto by sme sa oň mali starať. Nezáleží na tom, či máme alebo nemáme bradu. Bohu je to jedno. Boh sa niekedy nad našimi predstavami musí smiať :) Dôležité je aby sme mali čisté srdce!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 23  ~  Člen od: 12 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 13 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Povinné očkovanie detí - katolícky morálne? Téma Next Topic: môžem dostať rozhrešenie?  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06