Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Vraždenie kresťanov - čo robiť ?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Svet a slobodomurari Téma Next Topic: Mexické telenovely
Strana: z 3

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 06 jún 2013 :  08:57:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Na www.postoy,sk je uverejnený článok o vraždení kresťanov v Sýrii, znásilňovaní žien a vyháňaní kresťanov z domovov. Tiež sú tam znevažované kresťanské chrámy, atď.
http://www.postoy.sk/syrskych_krestanov_nesmieme_opustit

Mám vážne obavy, že sa k článku trochu podiskutuje a tým to skončí.


Priateli čo si myslíte, že by sa malo urobiť aby sa vyburcovala verejné mienka a situácia sa začala vážne riešiť ?

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora 

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 06 jún 2013 :  09:43:36  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
tak na toto som aj ja zvedavy , ked jedny u druhych vykrikuju ako o neveriacich ....


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 06 jún 2013 :  12:17:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
citácia:
tak na toto som aj ja zvedavy , ked jedny u druhych vykrikuju ako o neveriacich ....

Pôvodne zaslal saxsax - 06 jún 2013 :  09:43:36



Ibaže kresťania moslimov nevraždia !

Zároveň Vás prosím nezaoberať sa minulosťou - tú my dnes neovplyvníme.

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 06 jún 2013 :  22:30:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
toto je naozaj vazny problem
zial podla mna su tam sily ktorym ide LEN o peniaze
takze zivot cloveka nie je pre nich dolezity, ked ide o moc, o ich moc ...
je to v podstate horor nazivo ....

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2013 :  09:55:27  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ibaže kresťania moslimov nevraždia !

Zároveň Vás prosím nezaoberať sa minulosťou - tú my dnes neovplyvníme.
Pôvodne zaslal Samuel - 06 jún 2013 :  12:17:03

aj terajsia situacia bude minulostou
rozumne riesenie podla mna neexistuje, iba nerozumne

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2013 :  13:07:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ibaže kresťania moslimov nevraždia !

Zároveň Vás prosím nezaoberať sa minulosťou - tú my dnes neovplyvníme.
Pôvodne zaslal Samuel - 06 jún 2013 :  12:17:03

aj terajsia situacia bude minulostou
rozumne riesenie podla mna neexistuje, iba nerozumne

Pôvodne zaslal guest636 - 07 jún 2013 :  09:55:27



Nuž američanom stačilo, aby vybuchla bomba pri maratóne a celé týždne o tom hovoril celý svet. Pri tom tam bolo iba niekoľko mŕtvych a stovka zranených. V Sýrií je desaťtisíce mŕtvych a 1 milión utečencov a namiesto aby západ pomohol Sýrii urobiť poriadok, podporuje teroristov. Dokonca sa hovorí, že aj verejne tam bude dodávať zbrane.

Keby sa to stalo napríklad muslimom tak by kresťanom po celom svete vyhlásili džihád !!!

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2013 :  15:50:28  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Nuž američanom stačilo, aby vybuchla bomba pri maratóne a celé týždne o tom hovoril celý svet. Pri tom tam bolo iba niekoľko mŕtvych a stovka zranených. V Sýrií je desaťtisíce mŕtvych a 1 milión utečencov a namiesto aby západ pomohol Sýrii urobiť poriadok, podporuje teroristov. Dokonca sa hovorí, že aj verejne tam bude dodávať zbrane.

Keby sa to stalo napríklad muslimom tak by kresťanom po celom svete vyhlásili džihád !!!
Pôvodne zaslal Samuel - 07 jún 2013 :  13:07:17
to bol bombovy utok na ameriku ako na stat/narod, na to je amerika hakliva

opresia krestanov moslimami nie je utok na nejaky stat ci narod, ide o utok na krestanstvo (a podla mojich informacii ani nejde o utok na katolicku cirkev); existuje nejaky stat, ktory posobi v mene krestanov? nie neexistuje, kto ma teda odpovedat? a hlavne ako? zapad ma odpovedat, a preco? zapad uz davno nie je vlajkovou lodou krestanstva ani ineho nabozenstva

nemozem si pomoct, ale krestania takisto v minulosti utlacali, teraz sa karta obratila - no a to ste chceli, martyrstvo, ci nie? ved aj podla toho by krestania mali ocakavat skory druhy prichod

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 jún 2013 :  03:20:45  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
tak na toto som aj ja zvedavy , ked jedny u druhych vykrikuju ako o neveriacich ....

Pôvodne zaslal saxsax - 06 jún 2013 :  09:43:36



Ibaže kresťania moslimov nevraždia !

Zároveň Vás prosím nezaoberať sa minulosťou - tú my dnes neovplyvníme.

Pôvodne zaslal Samuel - 06 jún 2013 :  12:17:03



teraz nevrazdia, vrazdili ... to len na okraj

ako sa nechcete zaoberat minulostou, ked ta nevrazivost je s nou tesne späta? ...

a netreba ist ohladom vyznamu "neveriaci" do minulosti, to si vykrikuju obe strany i teraz ... obe strany si uzurpuju pravo na tu svoju pravu a jedinu pravdu ...

a ze sa na krestanov vzdy pozeralo inak ? ... zoberte si len fakt , zidia a krestania ... zidia boli brany ako narod, kym krestania ako sekta, chapete ten rozdiel ??? ...

nakoniec, uz sa to tu spominalo niekolkokrat ... je vam to sudene, tak urcil Jezis Kristuis, uz sa s tym zmierte, pochybujete o jeho slovach ????






„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 08 jún 2013 :  08:35:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
ako sa nechcete zaoberat minulostou, ked ta nevrazivost je s nou tesne späta? .
..
to snad nie ... ! ! !

militantnost moslimov vobec nesuvisi s minulostou
to je len zastienka
pozrite ako sa chovaju voci inym nabozenstvam a narodnostiam

mimochodom moslimovia doteraz uznavaju otroctvo
to ako je v poriadku ?

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 08 jún 2013 :  10:44:31  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
militantnost moslimov vobec nesuvisi s minulostou
to je len zastienka
pozrite ako sa chovaju voci inym nabozenstvam a narodnostiam

mimochodom moslimovia doteraz uznavaju otroctvo
to ako je v poriadku ?
Pôvodne zaslal misojogi - 08 jún 2013 :  08:35:09


no tak som sa podrobnejsie pozrel na tu udajnu syrsku genocidu krestanov

LOL...ale ved tam ide o obciansku vojnu a vobec nie je pravda, ze tercom su krestania kvoli tomu ze su krestania; bojuju proti sebe na jednej strane syrska vlada a na druhej narodna koalicia sil revolucie a syrskej opozicie spolu s mudzahedinmi; a civilne obyvatelstvo vcetne krestanov podporuje bud jednu alebo druhu stranu a logicky su vyhanani s oblasti bojov - preto tych milion a nieco utecencov a okolo 80 000 zabitych, ale medzi nimi je prevazna vacsina vojakov oboch zucastnenych stran

moslimovia uznavaju otrokov? no tak to som zvedavy odkial to mas, ja som si o tom uz nieco zistil, a teraz som zvedavy co mi na to napises blizsie aby som zistil, ci chces iba zavadzat polopravdami

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 08 jún 2013 :  20:18:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
moslimovia uznavaju otrokov? no tak to som zvedavy odkial to mas,
pochopitelne z diskusii na internete
u nas nie, ale v arabskych statoch je stale nelegalne otroctvo ....
pouc ma
pripadne ja sa pokusim nasledne zistit viac

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 08 jún 2013 :  22:46:12  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
pochopitelne z diskusii na internete
u nas nie, ale v arabskych statoch je stale nelegalne otroctvo ....
pouc ma
pripadne ja sa pokusim nasledne zistit viac
Pôvodne zaslal misojogi - 08 jún 2013 :  20:18:10

otroctvo je v islame zakazane, to co sa robi napr v saudskej arabii, tak to nie je otrokarstvo, ale nieco take ako obchod s bielym masom, co samozrejme tiez nie je v poriadku, ale tento druh trestnej cinnosti konaju nie len arabi

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 09 jún 2013 :  09:43:58  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Najlepšie na tom článku je uvedomenie si toho, že kresťania podporujú zabíjanie kresťanov. A sme doma. O tomto je tiež kresťanstvo. Už vidím ako pápež zasiahne, alebo nejaký kňaz a poučí o tom ľudí. Kdeže. Aj takéto niečo by malo byť súčasťou komplexnej zmeny v cirkvi. Ani sa nečudujem, že odpadlíkov iba pribúda.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 09 jún 2013 :  13:26:17  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Najlepšie na tom článku je uvedomenie si toho, že kresťania podporujú zabíjanie kresťanov.


a na tvojom uvedomenie si toho, ze tymto prispevkom si podporil pribudanie odpadlikov...

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 09 jún 2013 :  16:24:17  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Je napísané v Koráne, že všetky národy, ktoré by neuznali ich vládu (moslimov) sú hriešne; takže je ich právom a povinnosťou viesť s nimi vojnu, kedykoľvek majú možnosť a brať ich ako otrokov všetkých, koho môžu zajať; a že každý musulman, ktorý padne v bitke sa určite dostane do raja.


Tripoliský vyslanec Abd al-Rahman v Londýne takto odpovedal Thomasovi Jeffersonovi & Johnovi Adamsovi (1786), že akým právom berberské štáty zotročili amerických námorníkov.

co si chce vlastne Koran z bibliou vycitat ???


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 09 jún 2013 :  16:27:41  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
pochopitelne z diskusii na internete
u nas nie, ale v arabskych statoch je stale nelegalne otroctvo ....
pouc ma
pripadne ja sa pokusim nasledne zistit viac
Pôvodne zaslal misojogi - 08 jún 2013 :  20:18:10

otroctvo je v islame zakazane, to co sa robi napr v saudskej arabii, tak to nie je otrokarstvo, ale nieco take ako obchod s bielym masom, co samozrejme tiez nie je v poriadku, ale tento druh trestnej cinnosti konaju nie len arabi

Pôvodne zaslal guest636 - 08 jún 2013 :  22:46:12



uved zdroj, ze je zakazane

http://blogeurabia.parlamentnilisty.cz/blog/esmeraldazlopocasna/Print/903-islamske-otroctvo-cast-1.aspx




„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 09 jún 2013 :  19:16:54  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
uved zdroj, ze je zakazane

http://blogeurabia.parlamentnilisty.cz/blog/esmeraldazlopocasna/Print/903-islamske-otroctvo-cast-1.aspx
Pôvodne zaslal saxsax - 09 jún 2013 :  16:27:41
tu je nieco ine napisane:
http://www.fordham.edu/halsall/med/lewis1.asp
pripadne: http://books.google.sk/books?id=nQbylEdqJKkC&pg=PA213&lpg=PA213&dq=Munawir+Sjadzali+slavery&source=bl&ots=ClPDDHCqou&sig=9Q112PwIDEIKqBXYCpqjsqnHn9E&hl=sk&sa=X&ei=N7i0Uc_XM8KshQe13oDADA&ved=0CCwQ6AEwAA#v=onepage&q=Munawir%20Sjadzali%20slavery&f=false
a tiez: http://www2.lse.ac.uk/economicHistory/Research/GEHN/GEHNPDF/Conf3_WCSmith.pdf

a osobne si myslim, ze tebou citovany zdroj je tendencny plus mne ide o otroctvo v sucasnosti, a nie v dobe napisania koranu


povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 09 jún 2013 :  21:15:45  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
vdaka, prestudujem, ten link som dal namatkovo, osobne mi to pripadalo rovnako ...

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 09 jún 2013 :  21:25:54  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
The Qur'an, like the Old and the New Testaments, assumes the existence of slavery. It regulates the practice of the institution and thus implicitly accepts it. The Prophet Muhammad and those of his Companions who could afford it themselves owned slaves; some of them acquired more by conquest. But Qur'anic legislation, subsequently confirmed and elaborated in the Holy Law, brought two major changes to ancient slavery which were to have far-reaching effects. One of these was the presumption of freedom; the other, the ban on the enslavement of free persons except in strictly defined circumstances .

toto by to aj vysvetlovalo, malo by to stacit ... zas sme o nieco mudrejsi

tento link je fakt dobry, odkladam do zaloziek ...



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 10 jún 2013 :  18:26:03  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
tak na toto som aj ja zvedavy , ked jedny u druhych vykrikuju ako o neveriacich ....

Pôvodne zaslal saxsax - 06 jún 2013 :  09:43:36



Ibaže kresťania moslimov nevraždia !

Zároveň Vás prosím nezaoberať sa minulosťou - tú my dnes neovplyvníme.

Pôvodne zaslal Samuel - 06 jún 2013 :  12:17:03



teraz nevrazdia, vrazdili ... to len na okraj

ako sa nechcete zaoberat minulostou, ked ta nevrazivost je s nou tesne späta? ...

a netreba ist ohladom vyznamu "neveriaci" do minulosti, to si vykrikuju obe strany i teraz ... obe strany si uzurpuju pravo na tu svoju pravu a jedinu pravdu ...


Pôvodne zaslal saxsax - 08 jún 2013 :  03:20:45



Příteli,
skutečně pochybuješ o pronásledování (nejen) křesťanů v muslimských zemích?
Zkus si něco přečíst třeba tu:
http://www.csi-cr.cz/
Je tam něco i o otroctví v nynější době, třeba tu:
http://www.csi-cr.cz/sudan_navrat_otroku.php

Popírat skutečnost, že pokud je něco pravda, potom nemůže platit jako pravda vše, co je s ní v rozporu, je destruktivní.
Potom by mi nešlo o pravdu.
Tak daleko bych se osobně nerad dostal.

Ovšem je důležíté, aby člověk měl k hledání pravdy přiměřený prostor (svobodu) a to vždy bylo a stále je (pokud vím) učením katolické církve.

Nevím o tom, že by stený názor měla většina muslimských duchovních.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 11 jún 2013 :  12:43:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Je Islám hrozbou ?

Autorem následujících slov je Dr. Emanuel Tanay, známý a vysoce uznávaný psychiatr; muž, jehož rodina patřila před druhou světovou válkou k německé aristokracii, vlastnil řadu průmyslových podniků a nemovitostí. Když byl tázán, kolik Němců bylo skutečnými nacisty, odpověděl způsobem, který může být určující pro náš postoj k fanati-zmu: "Velmi málo lidí bylo skutečnými nacisty, ale mnoho dalších se ra-dovalo z návratu německé hrdosti a další byli příliš zaneprázdněni, než aby je to zajímalo. Byl jsem jedním z těch, kdo pokládali nacisty za bandu bláznů. Takže většina se prostě stáhla a umožnila tím, aby se to vše stalo. Pak, dříve než jsme to zjistili, nás měli v hrsti, ztratili jsme kontrolu, nastal konec světa. Má rodina ztratila všechno. Já sám jsem skončil v koncentračním táboře a Spojenci rozbili mé továrny." Dnes nám znovu a znovu různí experti opakují, že Islám je nábo-ženství pokoje a že velká většina muslimů si přece přeje jedině žít v míru. I když toto laické ujišťování může být pravdivé, nemá pražádný význam! Je to bezcenné šidítko, které nám má umožnit, abychom se cítili lépe a aby se poněkud zmenšil (psychický) účinek fanatického řádění ve světě ve jménu Islámu...!!!!!!!!!!!!. Je skutečností, že v současné fázi dějin vládnou Islámem fanatici. Jsou to fanatici, kteří vedou každou z 50 válek, které zuří ve světě. Jsou to fanatici, kteří systematicky masakrují křesťany či příslušníky domorodých kmenů v Africe, a postupně utápějí kontinent v přívalu Is-lámu. Jsou to fanatici, kteří spouštějí exploze bomb, usekávají hlavy, vraždí nebo zabíjejí z důvodů cti. Jsou to fanatici, kteří přebírají mešitu po mešitě. Jsou to fanatici, kteří se zápalem šíří kamenování a věšení obětí, znásilňování, zabíjení, polévání žen kyselinou, likvidaci ho-mosexuálů...... Jsou to fanatici, kteří učí mladé zabíjet a stát se sebevražednými bombovými zabijáky..... Obtížně měřitelnou skutečností je, že mírumilovná většina, mlčící většina....!!!!!!!!! .....je vyděšena a je vyřazena. Komunistické Rusko sestávalo z Rusů, kteří chtěli pouze žít v míru, a přesto komunistické Rusko bylo odpovědno za vraždu asi 20 milionů lidí. Mírumilovná většina byla irelevantní a umlčena.... Ohromná populace Číny byla rovněž mírumilovná, ale čínským komunistům se podařilo zabít ohromujících 70 milionů lidí.
Průměrný Japonec před druhou světovou válkou rozhodně nebyl sadistickým válečným štváčem. Přesto si Japonsko vražděním a kr-veprolitím razilo cestu Jihovýchodní Asií v orgii zabíjení, které zahrno-valo systematické vraždy 12 milionů čínských civilistů; většinou byli zabiti šavlí, lopatou a bajonetem. Kdo by mohl zapomenout Rwandu, která se zhroutila v krvavém zabíjení. Není snad možno tvrdit, že většina Rwanďanů byli mírumi-lovní lidé? Poučení z historie jsou často neuvěřitelně jednoduchá a lapidární, ale přes všechny naše schopnosti logického myšlení často přehléd-neme nejzákladnější a zcela nekomplikované závěry: svým mlčením se mírumilovní muslimové stávají zcela irelevantními. Mírumilovní muslimové se stanou našimi nepřáteli, jestliže nepo-zvednou svůj hlas, protože se stejně jako Dr. Tanay jednoho dne pro-budí a zjistí, že se dostali do područí fanatiků a že "nastal konec svě-ta". Mírumilovní Němci, Japonci, Číňané, Rusové, Rwanďané, Srbové, Afgánci, Iráčané, Palestinci, Somálci, Nigerijci, Alžířané a mnozí další zemřeli, protože mírumilovná většina nepromluvila; pak už bylo pozdě. Pro nás, kteří to vše sledujeme, aniž bychom se angažovali, platí, že musíme dávat pozor na jedinou skupinu, která se počítá mezi fana-tiky, kteří nás ohrožují....!!!!!!!!..., a ohrožují náš způsob života..!!!!!. Žádná další mešita ani minaret v Evropě..!!!!!, pokud nebude stejné množství křesťanských kostelů v arabském světě a také stejné množ-ství křesťanů.!!!!! Pedofily civilizovaný svět trestá...a co muslimové, kteří souloží s 8 letými dívkami a mají s nimi děti; co Mohamed, jejich bůh, který měl také 8 letou ženu, také byl pedofilem.!!!! Přeje si někdo z Vás, aby za dvě desítky let !!! souložil nějaký mus-limský muž s Vašimi vnučkami a pravnučkami, aby je kamenovali, za-bíjeli, polévali kyselinou, prováděli ženskou obřízku ? !!!! A konečně: každý, kdo pochybuje, že se jedná o závažnou záleži-tost, kdo jen vymaže tento mail, aniž by ho poslal dál, ten se podílí na pasivitě, která dovoluje, aby problémy narůstaly. Pošlete tento mail dalším lidem, aby ho mohli číst všichni. Pošlete jej dále než bude příliš pozdě!

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 11 jún 2013 :  19:30:05  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
staci mi to, ze v clanku sa o mohamedovi pise ako o bohovi, a hned viem ze ide o dristy; podla mna ide o spam, hlavne podla poslednych viet...

takze ide o spam: http://www.truthorfiction.com/rumors/t/Tanay-Merek-German-Islam.htm#.Ubde2tgQfIw
to co si postol, je iba jeden z mnohych pozmenenych dokumentov za ucelom LZI a PREKRUCANIA FAKTOV!

tu je original: http://www.israelnationalnews.com/Articles/Article.aspx/6996#.UbdfCtgQfIw ktoreho autor je Paul E. Marek

nabuduce si poriadne rozmysli co linknes, inak zo seba urobis znova hlupaka

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 11 jún 2013 :  20:20:23  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
citácia:
tak na toto som aj ja zvedavy , ked jedny u druhych vykrikuju ako o neveriacich ....

Pôvodne zaslal saxsax - 06 jún 2013 :  09:43:36



Ibaže kresťania moslimov nevraždia !

Zároveň Vás prosím nezaoberať sa minulosťou - tú my dnes neovplyvníme.

Pôvodne zaslal Samuel - 06 jún 2013 :  12:17:03



teraz nevrazdia, vrazdili ... to len na okraj

ako sa nechcete zaoberat minulostou, ked ta nevrazivost je s nou tesne späta? ...

a netreba ist ohladom vyznamu "neveriaci" do minulosti, to si vykrikuju obe strany i teraz ... obe strany si uzurpuju pravo na tu svoju pravu a jedinu pravdu ...


Pôvodne zaslal saxsax - 08 jún 2013 :  03:20:45



Příteli,
skutečně pochybuješ o pronásledování (nejen) křesťanů v muslimských zemích?
Zkus si něco přečíst třeba tu:
http://www.csi-cr.cz/
Je tam něco i o otroctví v nynější době, třeba tu:
http://www.csi-cr.cz/sudan_navrat_otroku.php

Popírat skutečnost, že pokud je něco pravda, potom nemůže platit jako pravda vše, co je s ní v rozporu, je destruktivní.
Potom by mi nešlo o pravdu.
Tak daleko bych se osobně nerad dostal.

Ovšem je důležíté, aby člověk měl k hledání pravdy přiměřený prostor (svobodu) a to vždy bylo a stále je (pokud vím) učením katolické církve.

Nevím o tom, že by stený názor měla většina muslimských duchovních.

Pôvodne zaslal rad.ek - 10 jún 2013 :  18:26:03



priatelu,
naznacil som ja niekde ze pochybujem ?

nie, len som naznacil, ze mate to, co vam Kristus slubil ...


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2013 :  02:16:19  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:

priatelu,
naznacil som ja niekde ze pochybujem ?
Pôvodne zaslal saxsax - 11 jún 2013 : 20:20:23


Příteli, naznačil jsi podobnost křesťanů s muslimy ohledně vztahu k rozumu - že člověk má mít svobodu hledat pravdu i o Bohu však zjevně není v těchto nábožesntvích podobné (i když každé považuje sebe za pravé)

citácia:

nie, len som naznacil, ze mate to, co vam Kristus slubil ...
Pôvodne zaslal saxsax - 11 jún 2013 :  20:20:23



MYslím, že slíbil není zcela OK.
Spíš nás na to připravoval. To však neznamená, že je to spravedlivé a Bohem chtěné.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 15 jún 2013 :  07:36:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Nuž to čo sa deje na tejto stránke a tiež na POSTOY neprekvapuje.

Na otázku čo by sa dalo robiť ak sa vraždia nevinní ľudia ???

Váčšina ľudí bezradne mlčí.

Casť si podiskutuje ale nedá žiadny návrh na riešenie.

A časť sa venuje ako povedať o kresťanoch, že vlastne oni sú si sami na vine, že ich vraždia.


Nuž v takomto svete dnes žijeme !!!

A nerobte si vážení inoverci nádeje týka sa to aj Vás, aj vašich súkmeňovcov vraždia rovnako !!!

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 15 jún 2013 :  08:58:45  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
tak prelom hradby mlcania a napis, co by sa malo robit, aby sa zabranilo pokracovaniu v obcianskej vojne v syrii?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Svet a slobodomurari Téma Next Topic: Mexické telenovely  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06