Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Jeden život - mnoho osudov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Viera Téma Next Topic: Ako to bolo s Máriou ďalej
Strana: z 7

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 24 máj 2013 :  09:11:25  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Vedu však je možné robiť 2 spôsobmi. Systémom pokus omyl - od hrubého k jemnému - a dokážeš vzájomný vzťah to je materialistická veda, alebo opačne tým, že poznáš vzťah a už ho len pokusom potvrdíš - duchovná veda. Avšak ani najväčšia materialistická veda nie je čisto materialistická. Na začiatku si musí vedec vždy stanoviť hypotézu - teda impulz k prichádza znovu z duchovného sveta (výskum začína predstavou o tom čo idem skúmať a ako), ľudské myslenie je duchovný činiteľ.
Pôvodne zaslal Chodec - 24 máj 2013 :  06:47:29

tak takto si ty predstavujes tu tvoju zahadnu "skutocnu duchovnu vedu"? no tak to si ma sklamal, lebo si vlastne len tak letmo opisal klasicku vedecku metodu pouzivanu sporadicky v tej zlej materialistickej vede uz tisicrocia a systematicky uz starocia - 1. vyslov otazku, 2. zozbieraj informacie, 3. vytvor hypotezu, 4. uskutocni experiment, 5. analyzuj data, 6. vyslov zaver (na zaklade ktoreho sa vrat do bodu 1), 7. publikuj vysledky, 8. over vysledky - no aj tak niekde medzi 33% a 50% objavov vo vede je nahodnych

mimochodom, ten duchovny svet z ktoreho podla teba prichadzaju namety na otazky to je co alebo kto podla teba?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 24 máj 2013 :  09:36:56  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
citácia:

tak takto si ty predstavujes tu tvoju zahadnu "skutocnu duchovnu vedu"? no tak to si ma sklamal, lebo si vlastne len tak letmo opisal klasicku vedecku metodu pouzivanu sporadicky v tej zlej materialistickej vede uz tisicrocia a systematicky uz starocia - 1. vyslov otazku, 2. zozbieraj informacie, 3. vytvor hypotezu, 4. uskutocni experiment, 5. analyzuj data, 6. vyslov zaver (na zaklade ktoreho sa vrat do bodu 1), 7. publikuj vysledky, 8. over vysledky - no aj tak niekde medzi 33% a 50% objavov vo vede je nahodnych

mimochodom, ten duchovny svet z ktoreho podla teba prichadzaju namety na otazky to je co alebo kto podla teba?

Pôvodne zaslal guest636 - 24 máj 2013 :  09:11:25



Čakal som veľmi rýchlu reakciu od teba, a táto tvoja je horúca ešte jak ranné SME-čko.

K veci:

Toto čo píšeš sa uplatňuje na všetko, klasická postupnosť.
Lenže toto je pokus omyl:
1. vyslov otazku, 2. zozbieraj informacie, 3. vytvor hypotezu, 4. uskutocni experiment, 5. analyzuj data, 6. vyslov zaver (na zaklade ktoreho sa vrat do bodu 1), 7. publikuj vysledky, 8. over vysledky - no aj tak niekde medzi 33% a 50% objavov vo vede je nahodnych (tie percenta sú preto, lebo je to pokus omyl)

A čo takto?:
1. Poznáš na vec vysvetlenie, vidíš vnútorne vzťah 2. zozbieraj informacie, 3. vytvor hypotezu, 4. uskutocni experiment, 5. analyzuj data, 6. vyslov zaver (na zaklade ktoreho sa vrat do bodu 1), 7. publikuj vysledky, a druhý nech to overujú-vyvrátia alebo potvrdia.

V oboch príkladoch je potrebné dôsledne sledovať postup. V druhom ešte dôslednejšie, lebo je tam vysoké riziko, že dotyčná osoba bude vyberať fakty v súlade s tým čo chce dokázať a teda, že dokáže to, čo chce dokázať. Práve preto by malo prísť preverovanie, ktoré by malo vec potvrdiť, alebo vyvrátiť. Ale aj tak to neznamená, že to možné nie je. V prvom prípade nevieš a snažíš sa nájsť odpoveď systémom pokus omyl. V druhom prípade vieš, a už to len experimentom potvrdíš. Výsledkom je poznanie.

A dúchovný svet čo to je? To v čo ty neveríš a ani nebudeš ako materialista.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2013 :  11:06:34  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Odkaz pre Chodca:
citácia:
6 Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a ponorili ho do morskej hlbiny.
7 Beda svetu pre pohoršenie! Pohoršenia síce musia prísť, ale beda človekovi, skrze ktorého pohoršenie prichádza!

6 Kto by však zviedol na hriech jedného z týchto maličkých, ktorí veria vo mňa, lepšie by bolo, aby mu oslí žarnov zavesili na šiju a potopili ho do morskej hlbiny. 7 Beda svetu pre zvody na hriech; zvody síce musia prísť, ale beda človeku, z ktorého prichádza zvádzanie.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2013 :  11:57:52  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Teraz keď to Sinceretli oživil, ešte mi tak napadlo Guest niečo iné. Používať metódu analógii.

Byť uspešný v predikciách na základe poznania skutočných vnútorných vzťahov. Presne ako keď niekto spozná zákon gravitácie. Vieme, že keď pustíš vec tak padne na zem. Vieš aj prečo sa to tak deje. Teda vieš povedať, že na základe toho a toho predikuješ poznanie, že na Mesiaci bude gravitácia, ale bude menšia. To sa tiež potvrdilo.

Poznaním vnútorných zákonov, na základe duchovnej vedy, môžeš robiť rovnaké predikcie na rôzne oblasti v biologógii, psychológii, kultúre, histórii, v umení, vo vede atď. A dovolím si tvrdiť, že pomerne presné - do minulosti aj do budúcnosti.

A to na základe pochopenia vnútorných zákonov, ktoré sú opísané v celom stvorení.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2013 :  12:21:18  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Fajn, ked suhlasis s tym, co si napisal:
citácia:
Teraz keď to Sinceretli oživil, ešte mi tak napadlo Guest niečo iné. Používať metódu analógii.

Byť uspešný v predikciách na základe poznania skutočných vnútorných vzťahov. Presne ako keď niekto spozná zákon gravitácie. Vieme, že keď pustíš vec tak padne na zem. Vieš aj prečo sa to tak deje. Teda vieš povedať, že na základe toho a toho predikuješ poznanie, že na Mesiaci bude gravitácia, ale bude menšia. To sa tiež potvrdilo.

Poznaním vnútorných zákonov, na základe duchovnej vedy, môžeš robiť rovnaké predikcie na rôzne oblasti v biologógii, psychológii, kultúre, histórii, v umení, vo vede atď. A dovolím si tvrdiť, že pomerne presné - do minulosti aj do budúcnosti.

A to na základe pochopenia vnútorných zákonov, ktoré sú opísané v celom stvorení.

Pôvodne zaslal Chodec - 24 november 2013 :  11:57:52

, tak teoreticky by si mal suhlasit aj s tymto:
citácia:

a ak s tym suhlasit nebudes, pojdes sam proti sebe. Proti tomu, co si napisal.

Tak co, co si o tom myslis?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2013 :  12:45:21  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Vidíš Sinceretli, ty vtláčaš do ľudí svoje presvedčenia, že veria tomu čo ti prvé príde na um. Keby si nespamoval a nezabíjal témy jednu za druhou už dávno si sa mohol dozvedieť aj niečo nové. Ty sám seba ochudobňuješ o poznanie svojim prístupom.

V to čo si sem linkol neverím, nie je dôvod. Už som to tu aj chcel písať ako to s evolúciou bolo, ale téma o tom či sme sa vyvinuli z opice je tak zahltená, že som sa nakoniec rozhodol nepodeliť sa. Je to škoda pre všetkých tých, ktorí napísali, že neveria, že sú z opice, hoci ako vznikli povedať nevedia.

A rozmýšľam, že sa o moje poznanie asi ani nepodelím. Prečo by som mal ...

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2013 :  12:59:28  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ak je podla teba pisanie pravdy a faktov toto:
citácia:

Vidíš Sinceretli, ty vtláčaš do ľudí svoje presvedčenia, že veria tomu čo ti prvé príde na um.

tak mas zjavne pomylene pojmy.
Na take veci si treba davat pozor a treba pomenuvavat veci pravymi menami, je to velmi dolezite.

citácia:
Keby si nespamoval a nezabíjal témy jednu za druhou už dávno si sa mohol dozvedieť aj niečo nové.

Co takeho? Ja neviem citat tvoje myslienky, tak ak chces, napis, co presne mas na mysli.

citácia:
Ty sám seba ochudobňuješ o poznanie svojim prístupom.

Ty sam sebe skodis tym, co robis druhym a zaroven aj tym druhym, kazdy bude sudeny podla svojich skutkov plus za skutky a hriechy druhych, ktore urobili kvoli nam a nebyt nasej zlej volby, nemuselo by sa to stat. Boh ti chce pomoct, ale na to, aby to urobil, Mu to musis dovolit, lebo On respektuje tvoju slobodnu volu, ktoru ti daroval z lasky k tebe, aby si slobodne spoznaval, skumal, zamyslal sa nad vecami, ako sa maju, nad pravdou.
Ak ti ide o pravdu a spravodlivost, dosiahnes ju, ale treba si uvedomit 1 vec - ze ak ti ide o spravodlivost tak neviem preco konas nespravodlivo a nefer voci pravde a spravodlivosti, ak ti o nu tak velmi ide. Zamysli sa nad tym.

citácia:
V to čo si sem linkol neverím, nie je dôvod. Už som to tu aj chcel písať ako to s evolúciou bolo, ale téma o tom či sme sa vyvinuli z opice je tak zahltená, že som sa nakoniec rozhodol nepodeliť sa.

Preco?
citácia:
Je to škoda pre všetkých tých, ktorí napísali, že neveria, že sú z opice,

preco je to pre nich skoda?
citácia:
hoci ako vznikli povedať nevedia.

A ty to vies?
A vies o tom, ze opice su opice a ze clovek je clovek? Tak preco tu potom este stale ziju opice, ved podla tej teorie by tu opice uz davno nemali byt, ale su tu.
A ked si tie 2 casti spojis do seba, vznikne ti protirecenie:
citácia:
Je to škoda pre všetkých tých, ktorí napísali, že neveria, že sú z opice, hoci ako vznikli povedať nevedia.

lebo Boh stvoril vsetko to, co stvoril, jednotlivo - prirodu, zvierata, cloveka. On stvoril na konci Adama a z jeho rebra Evu. A ked si toto uvedomime, ihned prestaneme verit teorie evolucie.

Tak co, este stale veris tej teorii evolucie? Ja jej neverim. A ty?

citácia:
A rozmýšľam, že sa o moje poznanie asi ani nepodelím.

Preco asi... lebo by si sa prezradil... Ale to tu uz ani pisat nemusis, lebo kazdy vie, co si zac, a ten, kto to este nevie, tak aj ten to vie, lebo pravda vyjde najavo a nie je nic, co by bolo pred Bohom skryte.

citácia:
Prečo by som mal ...

Preco by si mal?

Radim ti dobre - namiesto bojovania za spravodlivost a zaroven konania nespravodlivosti sa zamysli nad tym, preco to takto robis.
Ak ti ide o pravdu a spravodlivost, preco za nu nebojujes? Ale ty za nu bojujes, inak by si netrucoval. Ale ked uz bojujes za tu pravdu a spravodlivost a ked ti tak velmi zalezi na tej pravde a spravodlivosti, preco potom zaroven konas nespravodlivo?
Ak ti zalezi na pravde, spravodlivosti a laske, na dobru, preco potom za to bojujes a zaroven ides proti tomu? Preco?

Vsetko ma svoj dovod.
Kazda akcia ma svoju reakciu. Ak chces vediet, preco sa deje vsetko to, co sa deje, odporucam ti pozriet sa na tento obraz a nechat Boha, od Ktoreho tak velmi potrebujes vediet odpoved na toto vsetko, aby ti to povedal, a na to, aby ti to povedal, Mu to musis dovolit, lebo On respektuje tvoju slobodu, tvoju slobodnu volu, ktoru ti dal z lasky k tebe, takze ak chces, pozri sa a nechaj Ho, nech ti zodpovie tvoje otazky prostrednictvom tohoto obrazu:

Ak budes chciet od Boha, aby ti zoslal odpoved a zaroven budes konat a spravat sa tak, aby si tu odpoved nedostal, lebo ju dostat nechces, tak Boh to plne respektuje a kto si co zvoli, to bude mat. Ak sa teda chces nieco dozvediet, nestaci len chciet, treba aj chciet to pocut a pocuvat, lebo samotne chcenie nestaci.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2013 :  19:36:11  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Toto si ty napísal mne, nie ja tebe:

tak teoreticky by si mal suhlasit aj s tymto:

Ja len nerozumiem prečo máš stále potrebu upozorňovať ma na moju slobodnú vôľu a možnosť vybrať si. Bez teba by som to nevedel. Naozaj.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2013 :  10:06:10  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Teraz keď to Sinceretli oživil, ešte mi tak napadlo Guest niečo iné. Používať metódu analógii.

Byť uspešný v predikciách na základe poznania skutočných vnútorných vzťahov. Presne ako keď niekto spozná zákon gravitácie. Vieme, že keď pustíš vec tak padne na zem. Vieš aj prečo sa to tak deje. Teda vieš povedať, že na základe toho a toho predikuješ poznanie, že na Mesiaci bude gravitácia, ale bude menšia. To sa tiež potvrdilo.

Poznaním vnútorných zákonov, na základe duchovnej vedy, môžeš robiť rovnaké predikcie na rôzne oblasti v biologógii, psychológii, kultúre, histórii, v umení, vo vede atď. A dovolím si tvrdiť, že pomerne presné - do minulosti aj do budúcnosti.
Pôvodne zaslal Chodec - 24 november 2013 :  11:57:52



analogie su vo vede pouzivane len zriedka (pouzivaju sa hlavne pri popularizacii vedy); skor sa seriozne pouziva ekvivalencia

predikcia nerovna sa analogia

spomen nejaku konkretnu predikciu v biologii na zaklade "duchovnej vedy", z ktorej vzisiel konkretny vysledok, ktory nebola schopna vysvetlit klasicka veda

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2013 :  10:23:42  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
A vies o tom, ze opice su opice a ze clovek je clovek? Tak preco tu potom este stale ziju opice, ved podla tej teorie by tu opice uz davno nemali byt, ale su tu.
Pôvodne zaslal sinceretly - 24 november 2013 :  12:59:28
nic take evolucna teoria nepredikuje, cize tvoja namietka nema opodstatnenie

stranka "kritizujuca" evolucnu teoriu, ktoru si postol, je plna lzi obrazky nevynimajuc

ale naviac som sa zasmial na tej analogii chybajuceho rebra a chybajuceho X u muza - kreacionisti uz musia byt velmi zufali, ked sa uchyluju k az takto blatantnym vymyslom a lziam

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2013 :  12:37:37  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:

Toto si ty napísal mne, nie ja tebe:

tak teoreticky by si mal suhlasit aj s tymto:

Ja len nerozumiem prečo máš stále potrebu upozorňovať ma na moju slobodnú vôľu a možnosť vybrať si. Bez teba by som to nevedel. Naozaj.

Pan Jezis videl zmyslanie ludi a aj ked vedel a videl, ze konaju to, co konaju, varoval ich aj napriek tomu, ze vedeli, ze si mozu vybrat, lebo pokym clovek zije tu na tejto zemi, tak ma moznost vybrat si, ale tato moznost tu nebude vecne a na to treba mysliet.

Boh ta velmi miluje a chce ti pomoct, ale na to, aby ti pomohol, Mu to musis dovolit, On chce spasit vsetkych ludi zijucich tu na tejto Zemi, a moze spasit len tych, ktori Mu to dovolia, lebo nam daroval slobodnu volu a je len na nas, co si zvolime. Ak si myslis, ze to tak nie je, povedz Bohu - dokaz mi to. A On ti to dokaze. Ak sa nebojis pozriet sa pravde do oci, tak to urob, ale ak to neurobis, tak o niecom to bude svedcit a toto je uz vazne na zamyslenie. Neprehliadaj dolezite veci, neprehliadaj pravdu a spravodlivost, prosim, nerob to.

Hovorim ti to preto, aby som ti pripomenul, ze este stale mas moznost zmenit sam seba, a na to, aby si to urobil, sa musis chciet zmenit a aj to budes musiet urobit, lebo je to tvoja slobodna vola, ktoru Boh plne respektuje a co si zvolis, to budes mat. Boh caka, ale nebude cakat vecne, aby to bolo spravodlive.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2013 :  17:45:48  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Niečo postnem, len to chvíľu potrvá. Buď súkromne alebo tu, ešte uvidím.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2013 :  19:17:42  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Preco este uvidis? Ved kto hovori pravdivo, neboji sa komunikovat verejne o pravde. Tak pis.

Ak si obhajcom pravdy a pises pravdivo, potom pre teba nebude problem diskutovat verejne.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2013 :  21:36:38  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
V určitom zmysle slova môžeme volať duchovnú vedu aj vedou nábožnou. V prvom rade je potrebné upozorniť, že k viacerým oblastiam, alebo témam má súčasná veda ,,uspokojivé vysvetlenie". Takéto vysvetlenia sú však len kusé a často krát vykonštruované bez hlbšieho poznania duchovných zákonnitostí a sú tápaním, alebo len polopravdou.

V prípade pojmu analógia som sa vyjadril zle, mal som na mysli využívanie paralely.

Najväčší význam duchovnej vedy je v tom, že poskytuje na mnohé, ak nie na všetky oblasti ľudského poznania nový pohľad založený na poznaní skutočných vnútorných príčin. Duchovná veda často krát s vedeckými poznatkami súhlasí. Opiera sa však o ne, pri tvorení úplne inej teórie a vysvetľuje veci novým spôsobom. A to aj tým, že poznatky ľudstva usporadúva úplne do nového harmonického celku a vytvára prepojenia medzi ostatným poznaním tak, že spolu tvoria aj zjavne tie najvzdialenejšie vedné odbory vzájomnú jednotu.

Nakoľko ide o vedu ktorá sa ešte len utvára a je v podstate v plienkach pretože ľudia sa s tými zákonitosťami ešte len pomaly ale isto oboznamujú a na najvyšších akademických miestach ale aj v laboratóriach sú silne založený materialisti, prebojováva si svoju cestu len veľmi pomaly.

V súčasnosti sa jej však už podarilo niekoľko vecí. Ponúkla nový pohľad na:

(len v oblasti biológie, lebo si tak chcel)

1. Evolúciu človeka - kompletnú novú fylogenézu ľudského rodu ako takého

2. evolúciu prírody a vznik sveta ako takého - objavenie sa ulitníkov v
kambriu, objavenie sa mohutných stromov a močiarov v devóne a
karbóne, objavenie sa dinosaurov na Zemi, vyhynutie dinosaurov na
Zemi, ...)

3. evolúciou živočíchov - od dinosaurov až po dnes,

4. trendy vo vývine u živočíchov a rastlín v jednotlivých geologických
obdobiach - vznik veľkých mäsožravcov, vznik rôznych telesných
orgánov alebo mechanizmov (rohy, kly, jedy, farebné kamufláže), vznik
farieb, vznik farebného vnímania, vznik teplokrvnosti u živočíchov,
vznik sociálnych väzieb, vznik vtáctva a krídla, príčiny vzniku
jednotlivých rastlinných druhov, vznik krytosemenných a
nahosemenných rastlín, vznik kvetov, vznik vyššieho ,,duševného
života" u zvierat, architektúra stavby zvierat a rastlín, liečivé účinky
rastlín ...)

5. ponúka úplne opačnú teóriu ku Dárvinizmu (ucelenejšiu).

6. nový pohľad na biológiu človeka, od narodenia až po smrť, na stavbu
telesných orgánov a ich funkciu,

7. popisuje úplne iné vzťahy a zákonitosti uplatňujúce sa všeobecne v
prírode.


A to sme len v biológii.

Vlastnosťou tejto vedy je, že ponúka vysvetlenia určitých javov skôr ako ich je materiálna veda schopná objaviť a potvrdiť, alebo ich vôbec nepozoruje.




Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2013 :  09:43:20  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
musis sa trosku zmiernit, poskytol si priliz vela tvrdeni az sa to skoro podoba na sum sinceretlyho
zamerajme sa iba na jednu cast a podiskutujme o nej

zaujalo ma, ze ta tvoja teoria vysvetluje vznik farebneho vnimania; mohol by si sa o tom nejako rozpisat? ktore zvierata vnimaju farebne, preco vnimaju farebne, co to znamena vnimat farebne - samozrejme toto opis na zaklade tej "duchovnej vedy" nepouzivaj pri tom udaje, ktore boli vyprodukovane nedokonalou klasickou vedou

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2013 :  12:40:46  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Ano, to bude najrozumnešie, ale to si už prejdeme v PM.

A hej, je toho dosť, tie okruhy sú už široke a to sme len v Biologii.

Ešte by som dodal, že ti ponúknem možnosť odhaliť jeden z princípov ktorý sa uplatňuje v prírode a ktorý nie je v súčasnosti biológmi popísaný. Schválne či ho odhalíš. Bude to stáť ale trošku dumania, nič zložité.

Do času kým ti napíšem rozmýšľaj nad týmito veršami:

1. „Motýl je kvítí, které lítá“.

2. „Hľa, kvetina! Je zemou upútaný motýľ. Hľa, motýľ! Je kozmom oslobodený kvet“.

To sú verše mystika. Skús čo ti príde na um.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2013 :  13:13:58  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Do času kým ti napíšem rozmýšľaj nad týmito veršami:

1. „Motýl je kvítí, které lítá“.

2. „Hľa, kvetina! Je zemou upútaný motýľ. Hľa, motýľ! Je kozmom oslobodený kvet“.

To sú verše mystika. Skús čo ti príde na um.

Ak sa smiem opytat, akeho mystika? Lebo ak niekto uvadza odniekial nejaky citat, tak je samozrejmostou, aby k tomu pridal aj zdroj, odkial to ma.

Ja to pridavam. A medzi nami ludmi by to malo byt prirodzene a samozrejmostou, aby sme za vsetkym, co odcitujeme, davali aj zdroje, odkial to vsetko mame. Takze ak chces, napis, o akeho mystika ide a z kadial mas ten text. Dakujem vopred za odpoved, ak nejaka bude - lebo to, ci odpovies, je len na tebe.

Ak pises pravdivo a spravodlivo a obhajujes pravdu a spravodlivost, tak by ti nemalo robit problem tu uviest aj zdroje, odkial mas vsetko to, co tu odcituvavas.

Nie som jediny, kto uz niekoho upozornil na to, aby uvadzal aj zdroje, odkial to vsetko ma. Toto su normalne a prirodzene veci, ktore by mali byt medzi nami ludmi samozrejmostou. Takze ak citovat odniekial, tak aj uvadzat, odkial to presne je. Je to velmi dolezite.

Takze ak chces a zaroven ak sa nebojis ukazat pravdu, tak uved ten zdroj, lebo vo svojom vnutri bojujes za pravdu a spravodlivost, je to vidiet z tvojich prispevkov, ze ti zalezi na pravde a spravodlivosti a ak si myslis, ze hovoris pravdu a ze to hovoris pravdivo a spravodlivo, tak potom by pre teba nemal byt problem uviest ten zdroj, odkial mas to, co si tu odcitoval.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2013 :  22:26:20  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Máš rozmýšľať nad tými veršami a nie sa zaoberať zdrojom. Si vždy mimo.

A nie, neuvediem svoj zdroj, nech ťa rozdrapí.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2013 :  22:58:40  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Do času kým ti napíšem rozmýšľaj nad týmito veršami:

1. „Motýl je kvítí, které lítá“.

2. „Hľa, kvetina! Je zemou upútaný motýľ. Hľa, motýľ! Je kozmom oslobodený kvet“.

To sú verše mystika. Skús čo ti príde na um.

Pôvodne zaslal Chodec - 26 november 2013 :  12:40:46

to su co za taraniny?

ja som chcel teoriu farebneho videnia a ty mi tu pises daku poeziu o motyloch...nie si ty nahodou v pribuzenskom vztahu so sinceretlym

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 27 november 2013 :  10:20:37  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Máš rozmýšľať nad tými veršami a nie sa zaoberať zdrojom. Si vždy mimo.

A nie, neuvediem svoj zdroj, nech ťa rozdrapí.


takto sa krestan nesprava, Chodec.

Tymto vyhlasujem vyjadrenie ostatnych uzivatelov. Velmi vas prosim, vyjadrite svoj nazor na to - ze co si myslite, ze ci treba uvadzat zdroje alebo nie. Chodec ich neuviedol a zjavne to ma aj svoj dovod, preco asi.

Takze pytam sa vas vsetkych, ci je normalne tu nieco davat a bez uvedenia zdroja.

A este by ma zaujimalo, preco pises guestovi sukromne spravy, o co ti ide, Chodec, tym, co pises tu verejne a obzvlast guestovi v PM spravach? Co tym chces dosiahnut a preco to vsetko robis, co robis? Hovor o tom, ak sa chces dozvediet pravdu, tak sa ju dozvies, lebo kazdy, kto hlada, najde, ale najde to len vtedy, ak to najst aj nazoaj chciet bude, v opacnom prirpade to jednoducho nenajde, je to velmi prirodzene a kto si co zvoli, to bude mat, Boh to vsetko plne respektuje a nie On sa oddaluje od nas, ale my od Neho tym, co si zvolime, a je to tak preto, lebo On respektuje slobodu, ktoru nam dal, a aby to bolo spravodlive, kazdemu bude odplatene podla jeho skutkov za to, co robil, kym zil v tele. †

Nech ta zehna vsemohuci Boh-Otec, i Jeho Jednorodeny Syn Jezis Kristus i Duch Sväty a aj ostatnych.

Vsetky dobra su od Boha-Otca. Aj samotny Jezis Kristus povedal, ze nikto nie je dobry, iba Boh Otec, lebo naozaj, nebyt vole Boha-Otca, Jezis by neprisiel polozit svoj zivot za kazdeho jedneho cloveka, ktory v Neho uveri a ktory prijme Jeho pzovanie do nebeskeho kralovstva, a na to, aby toto pozvanie clovek prijal, sa pre toto spolocenstvo s Najsvätejsou Trojicou musi rozhodnut, lebo Boh respektuje to, co si zvolime, a aby to bolo spravodlive, kazdy dostane svoju odplatu za vsetko, co robil, ked zil v tele.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 28 november 2013 :  16:08:35  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Guest veď som ti predsa napísal:

Do času kým ti napíšem rozmýšľaj nad týmito veršami.

Ja som nenapísal, že to je ono. Tie verše som tu uviedol, ako malé duchovné cvičenie, aby sme sa mohli o tom, čo sem dám neskôr baviť, či už tu alebo súkromne.

Takže si nad tým nerozmýšľal. To je škoda, lebo to cvičenie by bolo jednoduché. Len sa trochu nad tým zamyslieť. :/

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 28 november 2013 :  16:24:59  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Chodec, na toto, co si mi napisal:
citácia:
Máš rozmýšľať nad tými veršami a nie sa zaoberať zdrojom. Si vždy mimo.
A nie, neuvediem svoj zdroj, nech ťa rozdrapí.

si mi este stale nenapisal odpoved na moju reakciu:
citácia:

takto sa krestan nesprava, Chodec.

Tymto vyhlasujem vyjadrenie ostatnych uzivatelov. Velmi vas prosim, vyjadrite svoj nazor na to - ze co si myslite, ze ci treba uvadzat zdroje alebo nie. Chodec ich neuviedol a zjavne to ma aj svoj dovod, preco asi.

Takze pytam sa vas vsetkych, ci je normalne tu nieco davat a bez uvedenia zdroja.

A este by ma zaujimalo, preco pises guestovi sukromne spravy, o co ti ide, Chodec, tym, co pises tu verejne a obzvlast guestovi v PM spravach? Co tym chces dosiahnut a preco to vsetko robis, co robis? Hovor o tom, ak sa chces dozvediet pravdu, tak sa ju dozvies, lebo kazdy, kto hlada, najde, ale najde to len vtedy, ak to najst aj nazoaj chciet bude, v opacnom prirpade to jednoducho nenajde, je to velmi prirodzene a kto si co zvoli, to bude mat, Boh to vsetko plne respektuje a nie On sa oddaluje od nas, ale my od Neho tym, co si zvolime, a je to tak preto, lebo On respektuje slobodu, ktoru nam dal, a aby to bolo spravodlive, kazdemu bude odplatene podla jeho skutkov za to, co robil, kym zil v tele. †

Nech ta zehna vsemohuci Boh-Otec, i Jeho Jednorodeny Syn Jezis Kristus i Duch Sväty a aj ostatnych.

Vsetky dobra su od Boha-Otca. Aj samotny Jezis Kristus povedal, ze nikto nie je dobry, iba Boh Otec, lebo naozaj, nebyt vole Boha-Otca, Jezis by neprisiel polozit svoj zivot za kazdeho jedneho cloveka, ktory v Neho uveri a ktory prijme Jeho pzovanie do nebeskeho kralovstva, a na to, aby toto pozvanie clovek prijal, sa pre toto spolocenstvo s Najsvätejsou Trojicou musi rozhodnut, lebo Boh respektuje to, co si zvolime, a aby to bolo spravodlive, kazdy dostane svoju odplatu za vsetko, co robil, ked zil v tele.

Chodec, mam pre teba par otazok:
• Preco by mal guest rozmyslat nad tymito versami?
• O ake duchovne cvicenie sa jedna? Uvedomujes si, na aky post sa vyzdvihujes, ked pises takymto stylom? Si azda nejaky duchovny vodca, ktory ma vystudovane aj potrebne vedomosti na to, aby mohol byt takymto duchovnym vodcom?
• Odkial vies, ze nad tym nerozmyslal? Guest uz predsa svoj nazor na to vyjadril.
• V com by bolo to tvoje male duchovne cvicenie jednoduche?
• Preco sa nad tym len trochu zamysliet a preco sa nad tym vobec zamyslat?
A na zaver otazka k tvojmu podpisu:
citácia:
Múdrosť si postavila dom; na siedmich stĺpoch prebýva.

• Aky to ma vyznam? Co to znamena? Vies nam to nejako vysvetlit, ak sa tak rad hrajes na duchovneho vodcu a ucitela, tak preco nam to nevysvetlis? My cakame, Chodec.

A este ak si uz napisal to, co si napisal:
citácia:
Kresťanstvo nie je len pekné, má aj svoje temné stránky, nech som ňou ja tu na fóre, nech ma tu hoc ľudia majú aj za pokušiteľa, ale nie som to ja s kým sa tu vlastne pasujú, ale s prešľapmi cirkvi. Lebo veci čo uvádzam spôsobila církev, či sa to niekomu páči alebo nie. Ak chcem byť niekto kresťan tak musí prijímať nie len to dobré, ale ja to zlé čo sa napáchalo, inak je to nekritické prijímanie a vnútorná slepota. Možno som tu nato, aby sa tí ktorí sa považujú za SKUTOČNÝCH kresťanov naučili svoju vieru obhájiť a dať dôkaz Bohu, že uspejú.

Zatiaľ ale moc neviem, väčšinou ľudia prestanú diskutovať a skonči skôr ako spoločne dôjdeme k nejakému poznaniu. Čo je škoda.

tak preco ked prislo na lamanie chleba, si ho nerozlomil?:
citácia:


O niecom to svedci... Ak uz hladas pravdu a zaroven ak vyhlasujes, ze ju chces vidiet, tak otvor oci a uvidis ju. Kto hlada, najde, tak haldaj, aby si nasiel, ak to tak velmi chces najst, tak to najdi, je to velmi jednoduche, ci?

A na zaver k tomuto:
citácia:
Možno som tu nato, aby sa tí ktorí sa považujú za SKUTOČNÝCH kresťanov naučili svoju vieru obhájiť a dať dôkaz Bohu, že uspejú.

Mozno? Take veci musis vediet, Chodec, ziadne mozno. Tak naco tu vlastne si?
Kazdy, kto zil na tomto svete, zije a bude zit tu bol, je a aj bude na to, aby tu bol pre druhych - kazdy vo svojom vnutri citime, co mame robit, ze mame byt ludski a spravat sa ku sebe ludsky, ako ludia a nie ako niekto iny, lebo takto to citime, ze tak sa mame spravat, tak by sme sa aj tak mali spravat. Ja sa ta, Chodec, slusne pytam, a ty mi pises, aby ma rozdrapilo a podobne veci, no povedz mi, je toto normalne? Ja si myslim, ze nie, a co si myslis ty?

Vsetko ma svoj dovod. Netreba sa pozerat na to, co sa deje, treba sa pozerat na to, preco sa to deje, hladat priciny, pozriet sa na to, preskumat to, prehodnotit to a rozhodnut sa, co s tym urobime. Vyber je len na nas. Kto si co zvoli, to bude mat, Boh nam dal slobodnu volu, aby sme sa slobodne rozhodli, ak budes patrat, preco sa deje vsetko to, co sa deje, dozvies sa to, lebo kazdy, kto prosi, dostane, kto hlada, najde a kto klope, tomu bude otvorene. Boh to vsetko plne respektuje, ale aby to bolo spravodlive, kazdemu bude odplatene podla jeho skutkov za to, co robil, kym zil v tele, lebo On nenavidi nespravodlivost a miluje spravodlivost a preto robi to, co robi, lebo On je Ten, Ktory JE, je dokonaly, potvrdzuje to aj vyrok z Biblie:
citácia:
1 Zbormajstrovi. Dávidov žalm. 2 Nebesia rozprávajú o sláve Boha a obloha hlása dielo jeho rúk. 3 Deň dňu o tom podáva správu a noc noci to dáva na známosť. 4 Nie sú to slová, nie je to reč, ktorá by sa nedala počuť. 5 Po celej zemi rozlieha sa ich hlas a ich slová až po končiny sveta. 6 Tam hore vybudoval stan pre slnko a ono z neho vychádza sťa ženích zo svojej komnaty a raduje sa ako bežec pred veľkými pretekmi. 7 Na jednom kraji neba sa vynára a uberá sa k druhému; pred jeho žiarou sa nič ukryť nemôže. 8 Zákon Pánov je dokonalý, osviežuje dušu. Svedectvo Pánovo je hodnoverné, dáva múdrosť maličkým. 9 Rozhodnutia Pánove sú správne, potešujú srdce. Prikázania Pánove sú jasné, osvecujú oči. 10 Bázeň pred Pánom je úprimná, trvá naveky. Výroky Pánove sú pravdivé a všetky spravodlivé. 11 Vzácnejšie sú než zlato, než veľký drahokam, sladšie sú než med, než medové kvapky z plástu. 12 Tvoj služobník sa v nich vzdeláva; veď kto ich zachováva, dostane hojnú odmenu. 13 Kto však vie o všetkých svojich poblúdeniach? Očisť ma od chýb, ktoré si neuvedomujem, 14 a svojho služobníka zachráň od pýchy, aby ma neovládala. Tak budem bez škvrny a čistý od veľkého hriechu. 15 Nech sa ti páčia slová mojich úst i rozjímanie môjho srdca pred tvojou tvárou. Pane, ty si moja pomoc a môj vykupiteľ.

Ž 19, 1-15

Pozri sa na svetske zakony a na ten Bozi. Svetske treba menit kazdu chvilu, zatialco ten Bozi tu je večne - raz sa napisal a odvtedy sa v nom nezmenilo nic a ani sa nikdy nezmeni, chvala Bohu za to, ze je taky, aky je. Nikto nie je dobry, iba Boh-Otec a nebyt vole Boha-Otca, Jezis Kristus a Duch Sväty by nerobili to, co robia. Vsetko dobre je od Boha. Bohu patri vsetko na nebi i na zemi, este aj to je napisane v Biblii:
citácia:
1 Asafov žalm. Zvrchovaný Boh, Pán, prehovoril a vyzval zem od východu slnka až po jeho západ. 2 Zo Siona plného nádhery zažiaril Boh; 3 náš Boh prichádza a už nemlčí: pred ním je žeravý oheň a vôkol neho búrka mohutná. 4 On nebo i zem volá z výšavy na súd nad svojím národom: 5 „Zhromaždite mi mojich svätých, čo zmluvu so mnou spečatili obetou.“ 6 A nebesia zvestujú jeho spravodlivosť, veď sudcom je sám Boh. 7 „Počuj, ľud môj, chcem hovoriť; teba, Izrael, idem usvedčiť ja, Boh, čo tvojím Bohom som. 8 Neobviňujem ťa pre tvoje obety, veď tvoje žertvy stále sú predo mnou. 9 Viac z tvojho domu býčky neprijmem ani capov z tvojich čried. 10 Lebo mne patrí všetka lesná zver, tisícky horskej zveriny. 11 Poznám všetko vtáctvo lietavé, moje je i to, čo sa hýbe na poli. 12 Aj keď budem hladný, nebudem pýtať od teba; veď moja je zem i s tým, čo ju napĺňa. 13 Vari ja hovädzie mäso jedávam alebo pijem krv kozľaciu? 14 Obetuj Bohu obetu chvály a Najvyššiemu svoje sľuby splň. 15 A vzývaj ma v čase súženia: ja ťa zachránim a ty mi úctu vzdáš.“ 16 No hriešnikovi Boh hovorí: „Prečo odriekaš moje príkazy a moju zmluvu v ústach omieľaš? 17 Veď ty nenávidíš poriadok a moje slovo odmietaš. 18 Keď vidíš zlodeja, pridávaš sa k nemu a s cudzoložníkmi sa spolčuješ. 19 Zo svojich úst vypúšťaš zlo a klamstvá snuje tvoj jazyk. 20 Vysedávaš si a ohováraš svojho brata, syna svojej matky potupuješ. 21 Toto páchaš, a ja by som mal mlčať? Myslíš si, že ja som ako ty: teraz ťa obviňujem a hovorím ti to do očí. 22 Pochopte to, vy, čo zabúdate na Boha; inak vás zahubím a nik vám nepomôže. 23 Kto prináša obetu chvály, ten ma ctí; a kto kráča bez úhony, tomu ukážem Božiu spásu.“

Ž 50, 1-23

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Viera Téma Next Topic: Ako to bolo s Máriou ďalej  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06