Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 AKO žiť (prakticky) po katolícky v dnešnom svete
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Svatil biskup Korec platne? Téma Next Topic: Vsetkych je mnoho
Strana: z 6

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2013 :  23:04:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
Ja osobne neviem o žiadnom svätcovi, ktorý by odmietal Eucharistiu. Viem o takých, čo odmietali všetko okrem Eucharistie, ale toto mi je neznáme.
Ja osobne sa aj vo veciach duchovných usadenín snažím riadiť príkladom sv. Jána Bosca. Žil v pohnutej dobe a vplyvy SM a nepriateľov Cirkvi sa vtedy dali priam vidieť. No svojim synom (nasledovníkom - ako ich volal) odporúčal jasné piliere viery (Eucharistia, sv. otec a Panna Mária). V tomto nám zanechal úžasný poklad, vidno, že jeho učiteľkou bola Panna Mária.

plne suhlasim
Eucharistia je naozaj dolezita, nechapem preco ju niekto sa snazi zdegradovat, ale rozhodne sa mi to nezda ani ako predkoncilove ucenie ale skor nejaky cudny umely konstrukt cize usadenina

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2013 :  00:12:46  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Opätovne sa presviedčam, že niektorí ľudia nevedia poriadne čítať ani po slovensky, ale hlavne že majú pravoverné učenie.
Napísal som, že neviem o žiadnom svätcovi, ktorý by odmietal Eucharistiu. A za tým si stojím.

Nech je pozdravený sud octu a stojatej vody.

Janka:
Áno, mal by som abstinenčné príznaky. Už teraz mám, lebo sa mi nedarí zúčastňovať sa na Eucharistii toľko, koľko by bolo treba. A ak by sa stalo to, čo popisujete, viem, že Boh dá svojmu milosť a pomôže. No v prípade, že by som začal Eucharistiou pohŕdať, alebo som ju dokonca odmietal, tak o svätosti nemôže byť reči.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2013 :  07:39:01  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
A keď neviete, tak akože čo? To je moja chyba?
Ja neviem o tom, čo sa deje na planéte Urán, a čo s tým teraz?
Keď neviete tak s tým žite, keď vám to pomáha vo vašich fideistických postojoch, však hlavne že tie máte, nie?

A abstinenčné príznaky treba mať, však sa učí, že človek vydrží bez jedla 3 dni, a keďže tu sú hostiny, kde sa ponúkajú oblátky a niekedy aj langoše, tak šup rýchlo sa treba ísť pohostiť. (hádam po tej unavujúcej spartakiáde aj dávajú občerstvenie)

Nech je pozdravený fideizmus, alibizmus a pokoncilný výplach... a nech žije pokiaľ neskape na nedostatok podstát kde bude parazitovať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2013 :  08:45:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
neviem o žiadnom svätcovi, ktorý by odmietal Eucharistiu.

nechapem ako niekto moze takyto nazor vobec hlasat ....
a ak to tak nie je, tak by to mal vysvetlit

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2013 :  09:25:56  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
misojogi netáraj zas nezmysly, Mx iba tvrdí že on nevie, to znamená, a to nie je odpoveď na otázku či to je alebo nie je, ale jeho subjektívny pocit, a ten je pre danú vec tak bezcenný ako tvoj off topic komentár.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2013 :  21:55:59  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Mx, ale nikto Vam tu nekaze pohrdat alebo odmietat Najsvatejsiou Sviatostou Otlarnou
Vy ste si to vylozil ako odmietanie a pohrdanie
asi ste si zabudol precitat: "Ciel tejto fazy - staci niekolko mesiacov, aby katolik vselico pochopil."
cize to vsetko nie je nastalo, samozrejme ako katolik mate povinnost zucastnovat sa svatej omse v prikazany sviatok a v nedelu, ale to sa da odbavit sukromnou poboznostou a existuje duchovne svate prijimanie
ako pisete mal by ste abstinencne priznaky-aspon by ste zistil, ci Vam chybaju ludia, nieco ine alebo Pan Jezis
proste zil by ste chvilu ako pustovnik

inak, preco duchovne svate prijimanie nevyuzivate aj dnes?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2013 :  22:11:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
ako katolik mate povinnost zucastnovat sa svatej omse v prikazany sviatok a v nedelu, ale to sa da odbavit sukromnou poboznostou a existuje duchovne svate prijimanie

ale toto mam pravo robit len nudzovo a nie vtedy ked mam kostol pod nosom (na Slovensku s tym nikto nema problem okrem chorych)
nie ze ja si len tak poviem ze sa vykaslem na sv omsu a hotovo ....
na to teda pravo nemam
aj cirkevne prikazania treba dodrziavat

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2013 :  23:01:35  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
ako katolik mate povinnost zucastnovat sa svatej omse v prikazany sviatok a v nedelu, ale to sa da odbavit sukromnou poboznostou a existuje duchovne svate prijimanie

ale toto mam pravo robit len nudzovo a nie vtedy ked mam kostol pod nosom (na Slovensku s tym nikto nema problem okrem chorych)
nie ze ja si len tak poviem ze sa vykaslem na sv omsu a hotovo ....
na to teda pravo nemam
aj cirkevne prikazania treba dodrziavat

Pôvodne zaslal misojogi - 29 jún 2013 :  22:11:46


ale kto Vam kaze hresit?
z dolezitej priciny nie je neucast na svatej omsi hriechom
pokrok v duchovnom zivote je dost vazna vec
a ta povinnost odbavenia sukromnej poboznosti plati stale pod tazkym hriechom
ci si to predstavujete tak, ze sa niekolko mesiacov nebudete vobec modlit, nebudete si plnit ziadne povinnosti, ktore ako katolik mate?
praveze si myslim, ze sa budete modlit ovela viac

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2013 :  00:39:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
z dolezitej priciny nie je neucast na svatej omsi hriechom
pokrok v duchovnom zivote je dost vazna vec

duchovny pokrok bez sv omse ? coze?

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2013 :  21:15:01  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
hovorim o fyzickej neucasti na svatej omsi
nie o duchovnom pokroku bez svatej omse
vsak som napisala, akym sposobom si ju ma moznost clovek nahradzat, ked nemoze byt na nej pritomny

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 01 júl 2013 :  00:20:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
ked nemoze byt na nej pritomny

to ano ale ja mozem byt na nej pritomny
v BA je vyse tridsat kostolov a sv omse v nedelu su od rana od 5:00 do 22:00 s vynimkou obeda
vid www.kjs.sk
takze okrem toho ked som chory tak idem vzdy, nemam sa na co vyhovarat

ponuka tzv. duchovneho pokroku od Mina je pre mna len chimera
to radsej pojdem na DC sv Ignaca k jezuitom

napriklad Mino doteraz nevysvetlil pojem duchovne usadeniny
a o tom ze ma ma mal nejako presvedcit (a zdovodnit co odporuca) ani nehovorim
jedine na co sa doteraz zmohol ze urazat a nadavat
to ma byt pre mna taky clovek vzor a mam brat vazne jeho odporucania ?

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 01 júl 2013 :  08:34:41  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
misojogi chodí na tie hostiny, cirkusy, estrády, spartakiády... "duchovne" neustále napreduje... a je to aj vidno.

Stav je vážny, na území SR sa nijaká svätá omša neslúži. A preto je stav, duchovnej aktívnej účasti jedinou formou.
To prečo sa niekto zúčastňoval na nejakom rituále o ktorom si myslel že je svätá omša si každý zodpovie. Ani na nezavinenú nevedomosť to už nevypadá.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 01 júl 2013 :  17:17:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
na území SR sa nijaká svätá omša neslúži.

kto nechce nevidi a poprie aj nos medzi ocami ...

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

teta

Stav: offline

 Odoslaný - 01 júl 2013 :  18:47:30  Zobraziť profil  Pridať teta do zoznamu priateľov
Sv. omša sa slúži tak, ako je ustanovená pápežom. Máme platnú sv. omšu s platnými sviatosťami. Otázka je, či niečo v nej neuráža (teda nezraňuje) Boha viac ako ho uctieva. Napríklad odvrátenie od bohostánku, nepresné slová premenenia. Máme možnosť si vybrať dokonca tzv. sv. omše tridentské, ktoré sú slúžené na určených miestach platne vysvätenými kňazmi....Včera som na takej bola...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 60  ~  Člen od: 24 jún 2013  ~  Posledná návšteva: 28 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 01 júl 2013 :  19:14:50  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Upresnim: podľa tzv. NOM platnú sv. omšu neodslúži ani platne vysvätený kňaz. (max by sa mu mohla zadariť konsekrácia... aj to sotva)

podľa tzv misála j23 je možno možné odslúžiť sv. omšu, ale niet kňazov s platnou vysviackou (tie pochybné podľa nových "svätení" nimi nie sú)

Takže je to jasné- na území SR sa žiadna sv. omša bez pochybností že je platná neslúži.

(teta "pápež" schválil aj nový rituál exorcizmu, o ktorom sa tu niečo popísalo, a sám najvrchnejší exorcista o tom niečo hovorí... tak bacha na to čo "pápež" "schvaľuje")

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 júl 2013 :  20:31:41  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
misojogi, teta, mohli by ste prosim prispiet do temy http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=3363

vyzera to, ze mate odpoved
zaujimala by ma

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Elo

Stav: offline

 Odoslaný - 05 júl 2013 :  07:56:46  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
citácia:
Upresnim: podľa tzv. NOM platnú sv. omšu neodslúži ani platne vysvätený kňaz. (max by sa mu mohla zadariť konsekrácia... aj to sotva)
podľa tzv misála j23 je možno možné odslúžiť sv. omšu, ale niet kňazov s platnou vysviackou (tie pochybné podľa nových "svätení" nimi nie sú)
Takže je to jasné- na území SR sa žiadna sv. omša bez pochybností že je platná neslúži.
(teta "pápež" schválil aj nový rituál exorcizmu, o ktorom sa tu niečo popísalo, a sám najvrchnejší exorcista o tom niečo hovorí... tak bacha na to čo "pápež" "schvaľuje")
Pôvodne zaslal mino - 01 júl 2013 :  19:14:50

Čo to, Mino, zasa, - s prepáčením - tárate. Ved som vám už x-razy vysvetlil na iných miestach, že všetci kňazi KC sú platne vysvätení. A to aj podľa zákonov tej predkoncilovej KC, ktorú aj vy priznávate. Ved predsa vysviacka je vždy platná /aj keby bola dokonca nedovolená/, ak ju vysvätí legitímny biskup, ktorý má navyše schválenie od pápeža. A presne takto platne boli vysvätení všetci kňazi a biskupi KC či pred koncilom alebo po koncile. Takže ani reči nemôže byť o neplatnosti...

Z toho ďalej jednoznačne vyplýva, že sú platné aj ich úkony /sviatosti a i./, ktoré vysluhujú podľa platných predpisov KC. A teda platné sú aj sv. omše, a treba sa na nich zúčastňovať... Ak sa niekto považuje za katolíka /ale to vám zrejme nehrozí. Vy ste katolík iného "klasu", že?... - vysoko nad nami?... Ale pamätajte: "Kto sa povyšuje, bude ponížený".../


 Krajina: Russia  ~  Počet príspevkov: 370  ~  Člen od: 27 február 2013  ~  Posledná návšteva: 05 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 05 júl 2013 :  08:31:01  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Elo tárate úplné bludy. Nezdá sa mi žeby predkoncilní boli svätení ako pokoncilní. Deformátori strčili paprče aj tam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 05 júl 2013 :  08:56:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
Otázka je, či niečo v nej neuráža (teda nezraňuje) Boha viac ako ho uctieva. Napríklad odvrátenie od bohostánku, nepresné slová premenenia.

odvratenie od svatostanku
to je len nas ludsky pohlad, nemozeme degradovat v nasej mysli Boha na puheho cloveka
a navyse ani pri ludoch nemusi platit ze ked niekto je ku mne niekto chrbtom ze je to nieco zle
proste umela vycitka umely konstrukt

nepresné slová premenenia
uz to tu bolo viac raz vysvetlovane, ze je to otazka nakolko preklad moze byt vykladom ....
preco by to malo Boha urazat? z akeho dovodu? ved Boh vie ze nas ludsky jazyk je nedokonaly

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Elo

Stav: offline

 Odoslaný - 08 júl 2013 :  05:57:05  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
citácia:
... Nezdá sa mi žeby predkoncilní boli svätení ako pokoncilní.
Pôvodne zaslal mino - 05 júl 2013 :  08:31:01

1. Jána XXII. predsa vysvätili za biskupa ešte pred koncilom.
2. Pavla VI. vysvätili pred koncilom.
3. Jána Pavla I. vysvätili pred koncilom /1958/
4. Ján Pavol II. bol vysvätený pred koncilom /1958/.
5. Benedikt XVI. a František boli síce vysvätení za biskupa po koncile, ale aj tieto vysviacky sú platné, nakoľko sa konali v súlade s platnými cirkevnými predpismi, preto nijako nemôžete dokázať že platné neboli. Fantazírovať /o ich neplatnosti/ síce môžete, ale to nič nedokazuje...
6. Voľby za pápežov sa konali presne v súlade s cirkevnými predpismi legitímnym kardinálskym zborom, takže platí detto...

Výsledok: Nekokázali ste, a ani nijako nemôžete dokázať neplatnosť ich vysviacok, či volieb, takže sú naši pokonciloví platne vysvätení, aj zvolení. A z toho jednoznačne vyplýva aj platnosť ich cirkevných úkonov, čiže platnosť aj vysviacok všetkých súčasných kňazov, biskupov...
Rozumným by to malo stačiť... Hovorí sa včak, že: "Psy štekajú, ale karavána ide ďalej..."

 Krajina: Russia  ~  Počet príspevkov: 370  ~  Člen od: 27 február 2013  ~  Posledná návšteva: 05 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 08 júl 2013 :  07:13:43  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Tie vaše rozprávky Elo, svätení podľa "cirkevných predpisov"... sa už zobuďte.
Vlastne zisťujem, že diabolovi stačí si vyobliekať mundúr "pápeža", "biskupa" a vydať nejaké nariadenie a naivný Elo mu to spapká.
Ani jeden z nich nevydal nariadenie podľa cirkevných predpisov. Nakoniec pseudopápeži môžu tak jedine vydávať nejaké pohľadnice ku sviatku práce.

Elo nie sú všetci takí naivní ako vy, sú aj takí, čo presne do puntíku dodržujú Katolícku Mravouku a do puntíku si overujú veci, presne tak ako im to predpisuje.

Situácia je opačná: nedokázali ste platnosť ich vysviacok. A preto "psi" sa riadia diablovými predpismi, a Katolíci udržujú Katolícku vieru, ktorú diablovi služobníci svojimi "nariadeniami" likvidujú

Stavať na vašej naivite, že diablovi služobníci niečo vydajú a to je akože automaticky platné a dokonca aj účinné, môže skutočne len naivka, ktorá nepozná svoje povinnosti voči Istote ktorú musí mať.
Váš fideizmus je bohužiaľ k NIČOMU.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 08 júl 2013 :  07:34:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
Mino
zasa vysmech a zhodenie bez pouzitia argumentov
ved je to tak nechutne !
co ste uz zabudli normalne a ludsky argumentovat faktami ?
ak ste to vobec niekedy vedeli ... :-(((

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Elo

Stav: offline

 Odoslaný - 08 júl 2013 :  07:54:26  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
Mino, o vašej kultúre komunikácie radšej pomlčím, aby som sa neopakoval...
citácia:
Ani jeden z nich nevydal nariadenie podľa cirkevných predpisov.
Pôvodne zaslal mino - 08 júl 2013 : 07:13:43

To je zasa antilogika. Novozvolení hierarchovia sa nemusia riadiť organizačnými predpismi svocji predchodcov. Majaú predsa právo predpisy upraviť a podľa nich vydávať nové nariadenia. Nemyslíte? Veď tak to robili aj predchádzajúci predkonciloví pápeži. Chcete tvrdiť, že všetky ich predpisy mali od sv. Petra?...

citácia:
Situácia je opačná: nedokázali ste platnosť ich vysviacok...
Mino, ste poľutovaniahodne smiešny. Pýtam sa vás: Komu má dokazovať legitímna KC platnosť svojch vysviacok: vám, Rafaeelovi, sedevakantistom? Biskupovi Oravcovi? Nemá to byť naopak?...

A o naivite radšej mlčte. Nechajte radšej, nech každý súdny človek, ktorýbude čítať vaše argumenty /všeobecné, ohováračské kecy, bez odôvodnenia, subjektívne dohady založené na ničom a pod./, sám spozná, kto je tu naivný ...



 Krajina: Russia  ~  Počet príspevkov: 370  ~  Člen od: 27 február 2013  ~  Posledná návšteva: 05 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 08 júl 2013 :  08:33:38  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Mne to musí dokazovať. Ide o moju spásu, a na osobnom súde mi výhovorka- však ja som len hltal všetko čo mi predložili oni- nijako nepomôže. NIJAKO. A to nehovorím, že mi nepomôže hltať neplatné či pochybné sviatosti. Ak si neviem podoprieť (samozrejme inak ako - však to dávajú oni a je to ok) prečo som ich konzumoval ako hamburgery.
Tak sa konečne spamätajte. A konečne si pozrite čo predpisuje tu Katolícka Mravouka (dokonca aj pokoncilná, čo sa pri tých lajdákoch divím)

A prestaňte tu zavádzať ľudí. Všetci majú POVINNOSŤ si všetko overovať, lebo fideizmus im je k ničomu.
Ide o ich spásu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 09 júl 2013 :  00:36:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
Všetci majú POVINNOSŤ si všetko overovať,

typicka jehovisticka hlaska - ako som napisal inde
jre to len obycajna manipulacia
ja som si overoval vselico a zistil som Mino ze ste vedal ako ta jedla
ale nebudem sa opakovat ....

mozno aj vy by ste si mohli nieco overit ....

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Svatil biskup Korec platne? Téma Next Topic: Vsetkych je mnoho  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06