Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 AKO žiť (prakticky) po katolícky v dnešnom svete
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Svatil biskup Korec platne? Téma Next Topic: Vsetkych je mnoho
Strana: z 6

mino

Stav: offline

Odoslaný - 11 máj 2013 :  15:52:53  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Nemám nijaké vedomie, žeby som urazil Katolícku Cirkev či Svätého Otca, skôr mám dojem že "urážam" nejakú sektu a diablovho zapredanca, ktorý kopal- kope do Katolíckej Cirkvi a svojím konaním uráža všetkých 260 pápežov. A samozrejme svojím konaním zvádza ľudí do tej sekty.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Odoslaný - 11 máj 2013 :  16:18:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
sektu a diablovho zapredanca

to su hnusne a hanebne slova o Katolickej cirkvi a Sv Otcovi
nehanbis sa ?
Kto Ta vychovaval? ulica?

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 11 máj 2013 :  16:26:05  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Odkáž mu nech prestane urážať Jednu, Svätú, Apoštolskú, Katolícku Cirkev a ak to urobí, stráca môj záujem. Veľmi jednoduché misojogi.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Odoslaný - 11 máj 2013 :  16:46:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
ani si ziadne urazanie nedokazal
to je len Tvoja fantazia
zato Tvoje urazky su realne ... a velmi caste

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 11 máj 2013 :  23:22:41  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Jeho urážanie tu bolo jasne ukázané, dokonca v osobitnej téme, čo je česť pre toho tupiteľa Katolíckej Cirkvi. Na neho škoda mrhať tému.

misojogi

Odoslaný - 11 máj 2013 :  23:36:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
co takto sa naucit vyjadrovat trocha slusnejsie
obcas mam dojem ze si len potrebujes vyventilovat svoje komplexy ... a kopnut si do svOtca ako to neustale robis Ty asi musi byt velmi vzrusujuce a uvolnujuce, ze ?
no aspon ze sa ti ulavi

ale co sa takto sa za neho(papeza Frantiska) aj pomodlit
to ti uz krestanske nepripada?
alebo to si sa v detskom katechizme nedocital? alebo si vtedy chybal na hodine ? a zabudol sa doucit?

sv.Ignac z Loyoly

mino

Odoslaný - 12 máj 2013 :  22:07:07  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
misojogi, nebuď otravný ako staničná mucha s tým rotariánom, a radšej začni plniť program tejto témy, určite budeš zanesený ako tristoročná vodovodná rúra.

misojogi

Odoslaný - 12 máj 2013 :  22:35:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
kedy misojogi, sa naozaj zamyslíš nad programom, ktorý tu bol jasne vytýčený

ja som dal alternativny program a navyse uspesne mnou odskusany
(Tvojmu chybaju rozne veci ako napr sviatosti a Panna Maria)

Pôvodne zaslal misojogi - 04 máj 2013 :  13:50:46

toto stale plati
Tvojmu programu chybaju sviatosti a ucta k Panne Marii
dokonca tam mas negativny postoj k ruzencu a obrazom svatych ci socham ... lebo mas rozne blbe asociacie

a stale si nevysvetlil co su to tie duchovne usadeniny

sv.Ignac z Loyoly

Chodec

Odoslaný - 13 máj 2013 :  07:50:14  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Načo mu to píšeš Misojogi aj tak ti neodpíše. On nevie čo sú to duchovné usadeniny, vie len kopírovať. Možno robí nejakú pomocnú silu v nejakej administratíve a kopírovanie je jeho hlavná pracovná úloha.

Ale ja si už pomaly robím názor o tom čo sú to duchovné usadeniny, zjavne povahové vlastnosti ako ma mino.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 13 máj 2013 :  08:09:17  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
misojogi myslel som si že miesto infantilných debilín, čo tak max. zaujímajú takých čo si nevedia ani zaviazať a ani rozviazať šnúrky(zrejme nevedia ani po slovensky a už si ich mal dávno ignorovať), sa konečne začneš venovať tej zanedbanej krabici, ktorá sa nazýva Duchovný život. A ty robíš opak. A to je smutné.
Skús konečne riešiť to o čo tu ide, a nie pseudoproblémy nejakých infantilných jedincov, čo zrejme nevedia ani kto sú, kde sú, čo robia a či vôbec sú.

Takže misojogi: KEDY KONEČNE VYSKÚŠAŠ TEN BLAHODARNÝ PROGRAM A VYČISTÍŠ SI TEN AUGIÁŠOV CHLIEV, KTORÝ SA NAZÝVA DUCHOVNÝ ŽIVOT.

(a konečne detičky nechaj na pieskovisku, nech si stavajú bábovčičky a riešia svoje pseudoproblémy)

sinceretly

Odoslaný - 13 máj 2013 :  08:43:04  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
mino, ty si v tych svojich doporuceniach napisal, ze akehokolvek ruzenca a vsetko co ma spolocne s ruzencom - ze toho sa treba zbavit (podla teba).

A ked sa na to pozrel misojogi hlbsie a polozil ti par otazok ohladom ruzenca, tak si dodal, ze ty sa modlis len ten svoj ruzenec, ktory je z neviem akeho roku a snazis sa davat ruky prec od veci, ktore tu su od urciteho roku... toto si ale do tych svojich rad nedal. Ty si do tych rad napisal, ze vsetkych ruzencov sa treba zbavit a potom si napisal prispevok, ze predsalen nejaky ruzenec mas a predsalen sa na nom modlis - 1 alebo viac modlitieb a to staci, to je vsetko, co sa na tom ruzenci modlis. A toto v tych odporucaniach nemas. To, co si napisal do tych rad, tak v nich su zahrnute vsetky ruzence - teda aj ten tvoj, ktory sa modlis. - ze sa ich treba zbavit (podla teba).

=> na 1 mieste hovoris, ze sa treba zbavit akehokolvek ruzenca a vsetkych tych modlitieb a na 2. strane hovoris, ze predsalen nejky ruzenec mas a predsalen sa na nom nieco aj modlis. A to je protirecenie.

Ked uz chces davat rady, odporucania, kto by mal co urobit, tak by bolo dobre si to vsetko podrobne napisat na papier alebo do poznamkoveho bloku v pocitaci, kompletne to vypracovat, a nie raz, ale niekolkokrat si to precitat, skontrolovat a doplnit kazdy 1 detail, aby to bolo jasne.

Az potom by bolo namieste napisat o ruzenci to, co si napisal v reakcii na misojogiho.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 13 máj 2013 :  08:43:41  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
misojogi mino ti píše aby si sa objednal na súkromnej duchovnej klinike, ktorú vedie

a aby si si konečne DOHODOL SCHODZKU A ABSOLVOVAL OPERAČNÝ ZÁKROK A DAL SI AMPUTOVAŤ VŠETKO ČO LEN AMPUTOVAŤ IDE - AKO HLAVNÝ OPERÁTOR A ANESTEZIOLÓG ZÁROVEŇ JE MINO, ALE DAJ SI POZOR ON POD POJMOM DUCHOVNÝCH USADENÍN MYSLÍ ZDRAVÝ ROZUM!!!

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 13 máj 2013 :  08:56:53  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Skúsim ešte raz po slovensky- Sinceretly a spol. vypadnite odtiaľto a prestaňte špiniť témy, ktoré evidentne presahujú rozsah vášho IQ. Choďte si robiť bábovčičky na svoje pieskovisko, nezabudnite si cumeľ a samozrejme Pampers.

sinceretly

Odoslaný - 13 máj 2013 :  09:19:19  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
ja som to napisal preto, lebo na toto forum kludne mohol prist nejaky novacik a on by este nemusel mat ujasnene pojmy a mat vo vsetkom prehlad.

Ja ked pisem, tak sa snazim pisat vzdy aj s vysvetlivkami aj pre tych ostatnych a nie len pre urcitu skupinu ludi.

Mino, si cim dalej, tym... insi. A na to si treba davat pozor. Cim dalej tym viac prebytocnych slov. Jezis nam povedal, ze za kazde 1 prazdne slovo budeme sudeni. Chapem tvoje nervy, ked tu niekto pise to, co pisem, napr. ja ale treba si uvedomit, ze toto forum nenavstevuju len ti, ktori do neho prispievaju, ale aj ostatni. A na to treba mysliet - treba davat na vsetko jasne vysvetlenia a vysvetlivky, lebo niekto naozaj moze mat nizke IQ, ako napr. ja ale treba si davat pozor na to, ze cim viac prazdnych slov clovek zo seba vypusti, tym ma mensie IQ - lebo iba inteligentni ludia (alebo ti, ktori sa tak aspon snazia zit-inteligentne) nenadavaju, neurazaju a vsetko myslia mierne. Mame sa snazit byt tichi a pokorni srdcom, brat si priklad od Jezisa, ved ked Jezis ucil, urcite nepouzival take slovicka a frazy a pod. ako pouzivas ty, mino. Na to je potrebne mysliet. Ak sa niekto chce Bohu pacit, tak by bolo na mieste robit to, co chce od nas On, aby sme robili a aby sme sa Ho snazili napodobnit vo svätosi - ved Boh sam povedal, ze mame byt svätymi, mame sa o to snazit zit sväto, lebo On je sväty. A slovicko krestan znamena v preklade druhy Kristus a ked On nepouzival take vyrazy, ake pouziva väcsina z nas, preco potom robime to, co vidime u ostatnych a nie to, co vidime u Jezisa? Preco sa snazime viac podobat svetu, jeho frazam, myslienkam ako Jezisovi, jeho myslienkam? Mali by sme sa nad tym zamysliet.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Odoslaný - 13 máj 2013 :  11:32:06  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Máš pravdu mino - termín Duchovné usadeniny presahuje moje IQ. Vysvetlíš mi čo si tým myslel? Alebo budeš zbabelec a zas zdupkáš? Ak sú takí ľudia okolo teba ktorým radíš ohľadom viery tak ich ĽUTUJEM.

misojogi

Odoslaný - 13 máj 2013 :  23:46:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
termín Duchovné usadeniny presahuje moje IQ. Vysvetlíš mi čo si tým myslel?

toto ziadam aj ja !!!

mimochodomn minov program je totalne negativisticky nieco na sposob Eliasa Dohnala, ktory uz uspesne dohnal viacerych ludi na psychiatriu, ktori predtym nemali ziadne problemy

napisal vsetko co nemam robit ale nenapisal nic co by som mal robit

zatial co moj program som nielen uspesne vyskusal v praxi ale aj konkretne pozitivne hovorim co treba spravit aby sa vysledky dostavili ....

sv.Ignac z Loyoly

mino

Odoslaný - 14 máj 2013 :  07:56:36  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
misojogi, vidím, že posunuté Pampersky nejakých trollov ťa zaujímajú viac ako vážnosť tejto témy. Tak si s nimi porieš Pampersky a potom sa vrátime k tejto vážnej téme.

tu je dôkaz, že miesto debilín trollov ho malo zaujímať toto: absencia liturgickych akcii, omsi a pod., je suplovatelna. Staci sa riadit dla pravidiel, ake maju veriaci pouzivat, ked sa nachadzaju v situacii kde nemaju pristup...

To že misojogi nemá šajnu o čom sa tu hovorí, zrejme svedčí o tom, že sekta ktorá je tu 50 rokov, také skúsenosti nemá. Takže nepýtal sa na pravidlá, ale zaujímalo ho niečo iné. misojogi pekne sa tu vyfarbuješ, zrejme mávaš výpadky svojho skutočne nadprirodzeného daru- všimnúť si evidentnú vec.

Chodec

Odoslaný - 14 máj 2013 :  09:12:09  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
V mojich očiach si mino horúcim kandidátom na BAN. Podľa mňa si podvodník v barankovom rúchu.

sinceretly

Odoslaný - 14 máj 2013 :  09:57:46  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
mimochodomn minov program je totalne negativisticky nieco na sposob Eliasa Dohnala, ktory uz uspesne dohnal viacerych ludi na psychiatriu, ktori predtym nemali ziadne problemy

napisal vsetko co nemam robit ale nenapisal nic co by som mal robit

Presne tak, dolezitejsie je sustredit sa na to, co chceme a nie na to, co nechceme. Lebo ak budeme vsetku tu energiu sustredit na to, co nechceme, tak sa nikdy nedopracujeme k tomu, co vlastne chceme.

A musime si uvedomit, ci sa budeme riadit tym, co by sme mali robit a tym nebude potrebne studovat to, co by sme robit nemali, lebo to, co by sme robili podla toho, co mame robit, by nas chranilo pred tym, co by sme robit nemali.

mino

Odoslaný - 25 jún 2013 :  11:00:46  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ktovie kto sa konečne pustil do čistenia Augiášovho chlieva vo svojej duši.
Diskusie potom vyznievajú naprázdno, a nikam sa nedá pohnúť, keď má človek na duši hromadu odpadkov a splodín.
Stále je tu potom krútenie na mieste.

Mx

Odoslaný - 28 jún 2013 :  10:12:26  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Vopred sa ospravedlňujem, že špiním túto tému. No skúsim koncipovať ako ja vnímam "duchovné usadeniny" a neviem, či zvládnem koncept "ako ich odstraňovať".

Duchovné usadeniny
To sú všetky tie veci, čo nepriatelia Cirkvi začali vypúšťať do sveta a čo začali infiltrovať aj do členov Cirkvi od Francúzskej revolúcie. Paradoxne sloboda, rovnosť, bratstvo sú katolícke pojmy. Preto sú také príťažlivé, len im bolo treba dať iný význam. A to je základ pre pochopenie usadenín.

Usadeninami by sme teda mohli nazvať všetky tie nesprávne interpretácie právd viery a výrokov Cirkvi, ktoré nepriatelia Cirkvi z radov ľudí ale aj samotný diabol a jeho kumpáni vnášajú do Cirkvi a jej členov. Ako príklad uvediem pojem "sloboda". Pôvodný, katolícky význam slova "sloboda" (zjednodušene - schopnosť slobodnej bytosti vybrať si a konať vždy len dobro) sa zamenilo za "možnosť robiť, čo chcem", no stále sa to nazýva "slobodou". Predtým sa to tuším nazývalo "svojvôľa", dnes je to "sloboda". A práve tento zmenený význam slova "sloboda" je duchovnou usadeninou.
Príkladov by bolo veľa. V podstate ide o to, že duchovné usadeniny sú "veci, ktorými nás diabol oklamal", to je ten kúkoľ, čo do našich sŕdc zasieva diabol, aby znehodnotil naše duše, v ktorých by mala rásť iba pšenica.
Duchovnými usadeninami je postihnutý každý z nás. Keďže diabol je nepriateľom Cirkvi a Boha od počiatku, stále robí svoju "robotu". Ľudia mimo Cirkvi sú častokrát "obdarený" silnou a niekedy naozaj nepriestupnou vrstvou usadenín.

Odstraňovanie duchovných usadenín
No a odstraňovanie týchto usadenín sa deje tak, že človek siahne po pravej katolíckej náuke a študuje náuku Cirkvi tak, že hľadá nielen pravdivé výroky, ale aj správne významy slov - hľadá správne a pravdivé priradenie slovo-pojem. Taktiež si najskôr naštuduje pravoverný katolícky výklad Svätého Písma a potom sa pri jeho čítaní pohybuje v Cirkvou vymedzených hraniciach.
Diabol totiž nemohol zmeniť náuku Cirkvi, no keďže náuka Cirkvi je vyjadrená slovami, tak zaútočil na slová. A tak dnes slová majú často iný význam než mali, keď ich používali cirkevný otcovia, alebo aj Magistérium Cirkvi. No na druhej strane je to logické, pretože sa ľudstvo vyvíja a s tým ide aj vývoj jazyka.

Ako príklad uvediem, že dnešnému človeku prirovnanie Krista k pastierovi a veriacich k ovečkám nie len, že nepovie toľko, čo hovorilo ľuďom minulosti, dnes to má pre mnohých silne negatívny podtón (nebuď ovca a podobné heslá).

Pri odstraňovaní usadenín sa však dostávame k problému, aby človek nevylial s vaničky s vodou aj dieťa. To znamená, aby neurobil to, že sám seba povýši za toho, kto vie správne rozlíšiť, ktorý pojem je za ktorým slovom. Ale to už sme pri inej téme, ktorá by sa mohla volať napríklad - ako správne identifikovať duchovné usadeniny, alebo odhaľovanie duchovných usadenín. (Pre mňa je nevyhnuté, aby tu bol niekto, kto záväzne a neomylne má v Božom mene právo rozhodnúť, že toto je duchovná usadenina a toto nie). Ale to je už zase asi úplne iná téma.

Ja osobne neviem o žiadnom svätcovi, ktorý by odmietal Eucharistiu. Viem o takých, čo odmietali všetko okrem Eucharistie, ale toto mi je neznáme.
Ja osobne sa aj vo veciach duchovných usadenín snažím riadiť príkladom sv. Jána Bosca. Žil v pohnutej dobe a vplyvy SM a nepriateľov Cirkvi sa vtedy dali priam vidieť. No svojim synom (nasledovníkom - ako ich volal) odporúčal jasné piliere viery (Eucharistia, sv. otec a Panna Mária). V tomto nám zanechal úžasný poklad, vidno, že jeho učiteľkou bola Panna Mária.

PS: Ospravedlňujem sa, za dlhý príspevok a ešte raz aj za to, že som sa odvážil "zašpiniť" túto úžasnú tému.

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Odoslaný - 28 jún 2013 :  10:22:31  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
Ktovie kto sa konečne pustil do čistenia Augiášovho chlieva vo svojej duši.
Diskusie potom vyznievajú naprázdno, a nikam sa nedá pohnúť, keď má človek na duši hromadu odpadkov a splodín.
Stále je tu potom krútenie na mieste.

Pôvodne zaslal mino - 25 jún 2013 :  11:00:46

a čo tak Rarach keby si konečne vyčistil svoju dušu, prestal kydať na katolícku cirkev. Tvoje príspevky sú vhodné do Marx-leninského vedeckého ateizmu. Toto čo si tu popísal sú úlomky duchovných usadenín a hnoja ktorého si plný

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 28 jún 2013 :  11:32:02  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Mx pri vás sa nijakej nevedomosti (trebárs o svätcoch bez Eucharistie) nedivím, vy ste v stave že si nevšimnete ani slona sediaceho na nose, takže nič nové som sa nedozvedel. Len hromadu fideisticko. alibisticko, neznalostných výlevov... vhodných tak jedine do telenovely.

mak, ty si prvý v rade čo to potrebuješ, vyčistiť, a to riadne ten svoj Augiášov chliev. Ale za Mx nijako nezaostávaš, len u neho je to prakticky chronický stav...

mino

Odoslaný - 28 jún 2013 :  22:08:25  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
mino mám otázku:
Môže byt človek spaseny ak to co ste napísali nedodržuje resp. robí pravý opak?
Ak nie , prečo?
Ďakujem

Pôvodne zaslal Alteor - 27 apríl 2013 :  16:22:19

čo to znamená: robí pravý opak?

janka

Odoslaný - 28 jún 2013 :  22:32:28  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Mx,
neviete si predstavit zivot bez prijimania Najsvatejsej Sviatosti Oltarnej?
co by ste robil, keby prisla doba, ze by ste k nej nemal pristup na dlhu dobu?
nemohol by ste chodit na svatu omsu?
mal by ste abstinencne priznaky

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Svatil biskup Korec platne? Téma Next Topic: Vsetkych je mnoho  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06