Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Jorge Bergoglio + ROTARY =
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Kde hľadať? Téma Next Topic: Umrtvování
Strana: z 7

mino

Stav: offline

Odoslaný - 09 apríl 2013 :  21:30:18  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Správne Didy, tak sa to robí. Harris poprel- tak to tak musí byť. Rotariáni popierajú - tak to tak musí byť. To asi platí v areopagistane- absurdistane.
KC tento diablov spolok vybavila, a dokonca dávno. To že to nevie nejaký Didy je jeho problém a zrejme aj toho absurdistanu kde sú také "logické konštrukcie" aké tu predviedol úplne normálne.

Kedže to tu bolo zamorené hlúposťami ala areopág, tak to znovu vrátim :
Rotary club(ten s ozubeným kolesom)- dostal jasne po nose, stačilo aj za to kto ho založil (murár len murovaniny môže), ale je to aj vzhľadom na svoj program, ktorý sa nijako nezmenil, a nie je dôvod meniť jasné NIE voči tomuto diablovmu spolku.
Dúfam že na idiotiny ala ujo X povedal že nie je to a to- a to je pravda, a diablov spolok povedal že nie je to a to - a je to pravda... už netreba nijako reagovať. To treba prenechať mlátičom prázdnej slamy z areopágu a samozrejme aj na areopágu.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Didy

Odoslaný - 09 apríl 2013 :  21:49:41  Zobraziť profil  Pridať Didy do zoznamu priateľov
citácia:
To že to nevie nejaký Didy je jeho problém a zrejme aj toho absurdistanu kde sú také "logické konštrukcie" aké tu predviedol úplne normálne.
Pôvodne zaslal mino - 09 apríl 2013 :  21:30:18

Aké "logické konštrukcie"? toto?
citácia:
Správne Didy, tak sa to robí. Harris poprel- tak to tak musí byť.
Pôvodne zaslal mino - 09 apríl 2013 : 21:30:18

Kde som to povedal? Kde som povedal, že keď to Harris poprel, tak to tak musí byť? Ja som len povedal, že Harris to poprel, čo je fakt, ktorý som tu preukázal na citáte jeho slov.
Ale nepovedal som, že Harris nie je slobodomurár - ak si Maťo či mino myslia, že to vyplýva z mojich slov, tak to oni robia konštrukcie ktoré mi pripisujú... Ja som však napísal len preukázateľný FAKT a nič menej a nič viac...
Moja maličkosť svoje tvrdenie (totiž tvrdenie, že Harris to poprel) podložila.
Ako však mino chce dokázať svoje tvrdenie, že Harris je slobodomurár? Na základe toho, že Harris to poprel, tak dedukujú, že to teda musí byť pravda, lebo murár sa chce utajiť? Alebo akými "logickými konštrukdiami" dospeli mino k záveru, ktorý tu tak vehementne sebaisto uvádzajú, že Harris je slobodomurár?

tak učili otcovia

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 186  ~  Člen od: 09 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 12 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 09 apríl 2013 :  21:52:12  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Už som napísal Didy, a nemienim to tu písať konskými písmenami. Tvoje fakty skús rozobrať na areopágu.
Mňa úbohý a obmedzený rozsah tvojich "zdrojov" vlastne ani nezaujíma.

A otázka do pléna: To na tom areopágu nemajú do čoho pichnúť? Či ich už nudia tie hovory ktoré nikam nevedú?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Odoslaný - 09 apríl 2013 :  22:07:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
Rotariáni nie sú SM. Verejne to aj jednoznačne deklarujú. Čo už nepovedia je, že RT nie sú SM, ale sú nimi riadení a nie každý RT sa môže stať SM. Je to trošku podobné ako to bolo s iskričkami, pioniermi, zväzákmi a komunistami. Zväzáci neboli komunisti, ale všetci vieme ako to s nimi bolo.

toto je asi najvystiznejsie povedane k comu som sa dopatral aj ja ....

na druhej strane dobry argument je aj vysvetlenie pojmu tzv cestne clenstvo
ze to neznamena byt sucastou organizacie ale je to ocenenie prepozicane na jeden rok za aktivnu charitativnu cinnost

Ano da sa diskutovat o tom ci podakovanie (slusnost) bola vhodna reakcia
alebo ci bolo vhodnejsie to odmietnut a distancovat sa od toho
podla mna to v tomto pripade nie je jednoznacne a zrejme zohrali rolu aj konkretne okolnosti, ktore my ale nevieme

pdla mna Frantisek Jorg reagoval diplomaticky aj vtedy aj teraz:
vsimnite si ze neurobil formalne teatralne gesto distancovania sa
ale namiesto toho konal: zdoraznil veriacim dolezitost ohlasovania Jezisa Krista ktory je jediny Spasitel
Toto je presne nazor, ktory popiera zaklad SM (vsetky nabozenstva su rovnocenne alternativne cesty k Bohu)
Podla mna je to daleko viac ako nejake formalne gesto distancovania sa
on sa totiz distancoval v rovine cinov od SM myslenia

ide aj o to ze castokrat aj clen SM moze vyhlasit na verejnosti ze nie je clen SM ale pritom je a plni ich ciele, alebo je aspon "uzitocny idiot"
ktory hlasa ich myslienky a pohlad na svet
ale ovela dolezitejsie je nemat SM myslenie , nemat SM ducha
a presne to sv Otec Frantisek urobil ...

Vam to nestaci ?

_

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Didy

Odoslaný - 09 apríl 2013 :  22:31:24  Zobraziť profil  Pridať Didy do zoznamu priateľov
citácia:
Mňa úbohý a obmedzený rozsah tvojich "zdrojov" vlastne ani nezaujíma.
Pôvodne zaslal mino - 09 apríl 2013 : 21:52:12

Ja viem, že moje faktické zdroje ťa nezaujímajú, teba radšej zaujímajú triviálne chybné "dedukcie", ktoré v tejto téme predviedol Rarach, ktorý sa ukázal, že nevie čítať ani len to, čo tu sám dával, lebo ešte aj medzi tými zdrojmi by našiel, že ako to bolo naozaj... A nemenej neschopný mino tým jeho táraninám len slepo pritakávali... Takže sa nedivím ani tejto ich reakcii:
citácia:
Už som napísal Didy, a nemienim to tu písať konskými písmenami. Tvoje fakty skús rozobrať na areopágu.
Pôvodne zaslal mino - 09 apríl 2013 :  21:52:12

tušil som, že mino si nebude vedieť obhájiť svoje tvrdenia... Viem, že im je tu zaťažko naša prítomnosť, radšej by hovieli vo svojich falošných predstavách, ktoré im tu generuje Satan... veď nech sa neboja, som tu len na skok... vidím, že to tu naozaj nemá úroveň, ako Maťo kedysi napísali, tu sú len amatéri...

Ale jednu vec ešte aspoň na zasmiatie, nad minovými "logickými konštrukciami". o pápežovi tu totiž prehlásil:
citácia:
Ak neuvidím jasne odsudzujúci list od pána brata Bergoglia, že ho riadne naštvali, keď si ho dovolili bez jeho vedomia zapísať za "čestného člena", je to všetko popísané iba blábol.
--- mino
Čiže od Bergoglia by chcel vidieť odsudzujúci list, no keď mu obdobne uvediem list od Harrisa, tak mino s Maťom akoby sa tu z toho smiali, že taký list nemá cenu, keďže murárom nemožno veriť, keď tvrdia, že nie sú murári.

Tak ja sa teraz smejem, že načo tu teda mino nariekali, že by chceli vidieť obdobný list od Bergoglia, keď aj tak by mu neverili :D

Naozaj zábava diskutovať s týmito kréďakmi :D

Dobre teda napísal misojogi, ako vidíme, lebo keby Bergoglio/František napísal len nejaký list hovoriaci, že nie je murár, tak mino by mu to aj tak neakceptoval - ak sa má držať svojej logiky, ktorú ukázal pri Harrisovi - a tak František urobil niečo viac.

Nech žije svätý otec František!

tak učili otcovia

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 186  ~  Člen od: 09 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 12 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 09 apríl 2013 :  22:43:06  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
To fakt tie idiotiny neskončia? To čo tu bude za chvíľku? areopág a hovory ktoré nikam nevedú(faktické "fakty" z netu platia možno na areopágu, nie tu a nie u mňa)

Pre takých čo majú vedenie ako ropovod areopág by som skúsil ešte raz-
od Bergoglia by som čakal, že sa dištancuje od murárom založenej "nemurárskej" organizácie, ktorá si dovolila jeho "kovaného katolíka" zatiahnuť do svojich aktivít.(takže nie prehlásenie o tom, že nie je brat... ale ok, sú proste ľudia, čo majú problém s textom, tragédia to je ak ich je na tom areopágu viac... alebo vlastne výhoda) To minimálne. Potom odchod, o chlebe a vode a v KC tak max. byť vrátnikom v nejakom kláštore. Ale toto je skôr fikcia... už aj preto, že v tej kc čo prezentuje Bergoglio je možné už všeličo. Vrátane toho, že murári si verejne chodia po oplátku v tom čo bolo kedysi kostolom, a už aj preto postihovať murára, pardón brata Bergoglia by bolo nespravodlivé. Treba nechať Titanic jeho osudu...

misojogi

Odoslaný - 09 apríl 2013 :  22:58:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
To fakt tie idiotiny neskončia?

ake idiotiny?
nech niektori prestanu urazat sv Otca surovymi nadavkami a diskutuju normalne
to je vsetko o co mi ide ...
zakladna ludska slusnost
to chcem naozaj tak vela ?

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 09 apríl 2013 :  23:02:27  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
misojogi, ja som nikdy nijakého sv. Otca neurazil. Nikdy.

Didy

Odoslaný - 09 apríl 2013 :  23:31:44  Zobraziť profil  Pridať Didy do zoznamu priateľov
citácia:
Pôvodne zaslal mino - 09 apríl 2013 :  23:02:27

už hneď tvoja prvá reakcia v tejto téme znie: "Takže Jorge chce proste slúžiť dvom pánom."

Naozaj brilantná dedukcia. Niekto si ho sám od seba vyhlási za svojho čestného člena, a mimo už z toho "dedukuje", že Bergoglio chce slúžiť dvom pánom... : o

citácia:
citácia:
veď nech sa neboja, som tu len na skok...
To fakt tie idiotiny neskončia? To čo tu bude za chvíľku?
Pôvodne zaslal mino - 09 apríl 2013 : 22:43:06

veď neboj, vyčkaj, trpezlivosť ruže prináša. ako vravím, som tu len na skok, veď ako ináč, ozaj ma to tu nebaví sa tu doťahovať s amatérmi, ako vás tu všetkých pravdivo nazval sám admin tohto fóra... kým ja som tu len tak naskok... možno ešte trošku čosi napíšem, ale moc už určite nie... nemá to tu veľmi zmysel...

veď ako povedal klasik: http://i.imgur.com/5DdRs7X.jpg

citácia:
faktické "fakty" z netu platia možno na areopágu, nie tu a nie u mňa
Pôvodne zaslal mino - 09 apríl 2013 : 22:43:06

u teba platia zrejme len chybné internetové "dedukcie", ktoré tu predviedli Rarach. tým mino hneď pritakávali, ako citujem aj vyššie...

A čo sa týka pápeža, tak mino mu nemá čo diktovať, že čo má robiť a čo nemá robiť. Aj keď ja viem, že na tomto fóre, na ktoré chodievajú len amatéri - ako napísal tunajší admin - sa tu väčšina hrá na pápežskejších než pápež... Tak to už chodí, že amatéri si myslia, že sú najmúdrejší na svete... vždy to tak bolo, je a aj bude...

tak učili otcovia

mino

Odoslaný - 10 apríl 2013 :  07:15:58  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Vďaka Didy- a to je moja posledná reakcia na trolling- za potvrdenie že v Modernistickej cirkvi sa pápežom môže stať hocikto. Našťastie v Katolíckej Cirkvi, by sa nejaký Bergoglio nedostal hádam ani ku katechumenom.
A určite už budeš chýbať na tom mlátimetuprázduslamupágu.

mino

Odoslaný - 10 apríl 2013 :  07:18:51  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Vy pokrytci z polopohanskeho christnetu, uz ste sa niekedy ohradili voci urazkam Pana Jezisa zo strany vasich guruov?!

Pôvodne zaslal Robel - 09 apríl 2013 :  11:33:06

Nestoja mi za to, aby som tam nakukol, ale ozaj ohradili? Či sú to skôr advokáti všetkého a všetkých tých čo urážajú Pána?

Mx

Odoslaný - 10 apríl 2013 :  10:59:05  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
rotary nie sú SM ani nikdy nebudú, aspoň nie všetci (členovia). Ale riadení sú a budú.
Pôvodne zaslal Mx - 09 apríl 2013 :  15:40:45

to sú špekulácie. hovorme o faktoch. možno niekde sú ich vedúci zároveň aj murári, ale to neznamená, že to tak musí byť všade. Je to rôzne.

....

Takže tvrdenia MXa tu máme popreté samotným zakladateľom Rotariánov...
Pôvodne zaslal Didy - 09 apríl 2013 :  16:55:33

Mojimi zdrojmi neboli SM a Rotariáni. Ja som čerpal z dokumentov, ktoré pre internú potrebu katolíckej Cirkvi spracovali odborníci (na základe niečoho musela KC vyhlásiť SM za nepriateľov Cirkvi) a tiež zo zoznamu SM, kde Paul P Harris uvedený je. Samozrejme, že SM nie sú len SM, sú nimi aj mnohé americké spolky, ktoré rekrutujú členov už na uviverzitách (S&B a pod.) a tam sa dá ujo nájsť. Inak je ich taktikou, že nižší stupeň nevie o vyšších. A vyššie stupne sú riadne utajené, o nich sa v novinách nepíše.

O tom, že SM zakladajú rozličné charitatívne diela a organizácie a spolky, ktoré navonok sú od nich úplne nezávislé ale sú nimi riadené vypovedal jeden bývalý člen predtým, než... Mimochodom, SM rovnako ako komunisti a iní im podobní robia jediné - prezentujú evanjelium bez Boha. Chcú dokázať, že ľudstvo vie byť dobré, vie si poradiť aj bez Boha. Každá charita bez zakorenenia v Kristovi je mne osobne podozrivá.

Ale to je jedno.
Mne netreba veriť, stačí otvoriť oči. Najsmutnejšie je, že im mnohí slúžia (aj v Cirkvi), lebo nemajú odvahu priznať, že urobili chybu. Sú vydierateľní. Druhá skupina sú tí, ktorí im v podstate slúžia aj keď k nim nepatria. Tí druhí, sú vraj najhorší (horší poturčin od Turka).

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 10 apríl 2013 :  15:46:24  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
To je inak záhada Mx však, že murár Harris založil niečo čo s murármi nemá nič spoločné. To mi príde ako zázrak.

Mx

Odoslaný - 10 apríl 2013 :  16:34:46  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Mne to nepríde ako záhada. Je to obyčajný podlý úskok na oklamanie ľudí. A práve preto, že mohli byť oklamaní aj dobrý ľudia, si ja netrúfam súdiť ničie pohnútky. Do srdca nevidím. Viem len povedať, že ja by som tam nevstúpil a ani ich nemienim podporovať. Ibažeby som chcel pôsobiť ako nastrčený agent (ale to by nešlo, lebo diabol rýchlo spozná, že mu človek nepatrí a ja mu patriť nechcem.).

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Odoslaný - 10 apríl 2013 :  17:50:31  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
Mne to nepríde ako záhada. Je to obyčajný podlý úskok na oklamanie ľudí. A práve preto, že mohli byť oklamaní aj dobrý ľudia, si ja netrúfam súdiť ničie pohnútky. Do srdca nevidím.

Pôvodne zaslal Mx - 10 apríl 2013 :  16:34:46

Žial alebo našťastie, oklamaní dobrí ľudia i ľudia s akýmikoľvek pohnútkami sa vstupom do lóže automaticky vylúčili z KC (ak tam teda predtým boli).

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 10 apríl 2013 :  17:56:16  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Ja si to takto netrúfnem generalizovať. V tomto nie som podkutý.
Neviem, či môžem toto chápať tak, že aj keď niekto vstúpi napr. do Rotary a nevie o tom, že je to pod trestom a nevstupuje tam preto, lebo chce ničiť Cirkev, či aj tak je automaticky ASit. Vychádzam z predpokladu, že hej, ale nie som si istý, lebo hriechom môže byť len vedomé a dobrovoľné konanie. Toto si ja osobne musím ešte doriešiť. (Prípadne ma môžete niekam nasmerovať a ušetriť mi čas.)

RKC

Robel

Odoslaný - 10 apríl 2013 :  19:49:26  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
Ja si to takto netrúfnem generalizovať. V tomto nie som podkutý.
Neviem, či môžem toto chápať tak, že aj keď niekto vstúpi napr. do Rotary a nevie o tom, že je to pod trestom a nevstupuje tam preto, lebo chce ničiť Cirkev, či aj tak je automaticky ASit. Vychádzam z predpokladu, že hej, ale nie som si istý, lebo hriechom môže byť len vedomé a dobrovoľné konanie. Toto si ja osobne musím ešte doriešiť. (Prípadne ma môžete niekam nasmerovať a ušetriť mi čas.)

Pôvodne zaslal Mx - 10 apríl 2013 :  17:56:16

U kňaza je vylúčené v prípade jeho vstupu k SM predpokladať nevedomosť, čo by malo plne stačiť na zodpovedanie Vašej námietky.
Môžme si to ale prirovnať s prestupom katolíka k jehovistom: jednoducho sa pred verejnosťou (externé fórum) stal nekatolíkom, pričom neriešime, že mohol byť napr. pod hrozbou smrti donútený, v ktorom prípade je (v internom fóre) ospravedlnený. Že prečo? Lebo, ako sa to tu neustále opakuje, do srdca druhému nikto nevidí.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 10 apríl 2013 :  22:14:47  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Robel, vo všetkom by sme sa zhodli až na jednu vec. A aj to nie preto, že by som si myslel niečo iné, ale pozerám sa na to v iných súvislostiach. Hlavne v tom, že sa veci dejú z Božieho dopustenia.

1. U kňaza je vylúčené ...
Vzhľadom na to, že aj kňazom sa človek stáva a prechádza určitou formáciou najskôr v rodine a potom napr. v seminári, tak je stále dosť dobre možné pripustiť, že vedomosť tam nebola sprostredkovaná, že vedomosť jednoducho chýba. Za formáciu je niekto zodpovedný a až od istého času a veku je za to zodpovedný človek sám. No a život nás učí, že sa často s niektorými vecami nestretneme aj keď je daná oblasť našou doménou. A keďže SM prenikajú do Cirkvi už zhruba od 19. storočia, ja osobne nič nevidím bipolárne, či dokonca unipolárne.

2. Myslím, že práve pre ten príklad vonkajšieho a vnútorného fóra je možné a priam až potrebné, práve pre prípady onoho "nedobrovoľne" či "nevedomky", je potrebné mať autoritu, ktorá má právo a schopnosť posúdiť a rozhodnúť, či teda daný človek ešte je alebo už nie je živým údom Cirkvi.

3. U kňaza podľa mňa prichádza omnoho viac do úvahy "zavinená nevedomosť" v takomto prípade a veci s tým súvisiace. Na druhej strane by som nechcel byť na mieste toho, kto pustil modernistov do seminárov. Od vodcov minimálne neopatrný čin, od diabla veľmi prefíkaný ťah (no Bohom dopustený).

4. Podľa niektorých autorov, to ako prenikli SM do Cirkvi spôsobuje, že sa klerici stávajú členmi SM pod nátlakom a vydieraním. Vraj je postup v hierarchii veľmi často viazaný na vstup a ... to by bolo na dlhšie (koreňom všetkého zla je láska k peniazom - nenadarmo mama Margita hovorilo Jankovi Boscovi, že keď ako kňaz zbohatne, tak k nemu ona nepríde ani na návštevu). Takže ďalší rozmer, ktorý vidím je odvaha a pokora. Priznať si, že som bol kariérista, konať pokánie a nezradiť Krista. Asi je len málo ľudí dnes odvážnych a hlavne pripravených niesť zodpovednosť za svoje činy. Zúčtovanie s nami bude tvrdé a prísne, ale spravodlivé (ja však napriek mojej hriešnosti, dúfam v Božie milosrdenstvo).

RKC

misojogi

Odoslaný - 10 apríl 2013 :  23:38:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
Pôvodne zaslal mino - 09 apríl 2013 :  23:02:27

V minulosti aj papezi ktori boli nehodni, boli uznavani ako papezi
teraz je novou modou papeza ak je mi nesympaticky proste neuznat za papeza
to je prva urazka (sedesvakantiskticka)

a druha je opakovane nazyvanie terajsieho sv Otca arcinicomnikom
co je vyslovene sproste a nechutne urazanie
nechapem ako to ze tunajsim katolikom to vobec neprekaza

vie mi to niekto vysvetlit?
teda ak plati, ze toto forum je katolicke co verim ze ano ...

sv.Ignac z Loyoly

misojogi

Odoslaný - 11 apríl 2013 :  00:06:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
pripominam ze aj ked si myslim ze rotary nic moc, tak su pripady ked clovek knaz alebo biskup je nuteny jednat aj s takymito
napr znamy je pripad ked ked sv Otec uzavrel s Musolinim konkordat
za tym bolo dlhodobe sikanovanie cirkvi v Taliansku zo strany tzv demokratov (ked este nebol Musoliny pri moci) v skutocnosti slobodomurarov

ako nie je to nic moc: spolupracovat s fasizmom, ale vtedy to bolo jedine rozumne vychodisko ...
podobne ma vyznam spolupracovat s SM ako obrana pred komunizmom a bolsevizmom
atd atd atd
proste zivot prinasa vselico

a tu vlastne islo len o to ze sv Otec vtedajsi kardinal dostal ocenenie za svoju dlhorocnu charitativnu cinnost od rotary klubu
Mal to odmietnut? mal ich urazit? v podstate nic od nich neprevzal len slusne listom podakoval ze ho ocenili ....
Ono ked nepozname tamojsiu situaciu je velmi lahke sa hrat na geroja a byt mudry ako radio jerevan
Ja by som skor navrhoval neposudzovat a neodsudzovat

Co sa tyka samotnych rotarianov tak svojho casu som sa zucastnil prednasky o slobodmuraroch ktoru robil Massimo Introvigne, poradca Vatikanu pre otazky siekt, cize naozaj odbornik
Co si z nej pamatam, tak rotary, lions, pen a dalsie nie su priamo loze, ale ako spravne napisal MX, tak ide o tzv. spolupracujucu organizaciu
cize o dobrocinnu organoizaciu v ktorej maju svoj vplyv (cez personalne zastupenie) SM
Na druhej strane zivot je taky ze sa nerozpravame len s veriacimi katolikmi ale aj neveriacimi s moslimami s komunistami atd atd adt
cize hrat sa na moralneho ktory sa rozprava len s tymi bezchybnymi je podla mna farizejstvo
Jezis sa rozpraval aj s hriesnikmi mytnikmi prostitutkami at atd
a nemal problem prijat dar- vodu od zeny o ktorej vedel ze je amoralna (spava s frajerom ktora je v poradi je uz 7. manzel a vlastne len frajer)
A kto sa nad tym pohorsoval?
no predsa farizeji ....

a tato situacia umeleho vyvolavania pohorsenia nad tzv nevhodnym cinom sv Otca Frantiska mi pripada podobne ...

a kto je tu ten farizej? kto tu najviac podnecuje utoky na sv Otca ?

...

sv.Ignac z Loyoly

Mx

Odoslaný - 11 apríl 2013 :  00:21:28  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Otázkou možno dobrou je, kto je to farizej, alebo lepšie kto to vlastne boli.

V skutočnosti to boli angažovaní laici, ktorí boli zapálení pre Boží zákon, veľa ho študovali, snažili sa poznať a ak sa to tak dá povedať, to sa im stalo osudným. Časom si totiž uzurpovali právo vysvetľovať Písma i zákon. Dokonca ovplyvňovali aj kňazov, dokonca mali časom zo svojich radov aj veľkňaza.

Preto sa často zamýšľam nad tým, že jeden usilovný blbec môže narobiť viac škody ako tucet zloduchov (to reflektujem na seba). Z môjho pohľadu, akokoľvek budem študovaný, stále som len laik a nemám šancu byť učiteľom. Učiteľský úrad Ježiš zveril iným.

RKC

misojogi

Odoslaný - 11 apríl 2013 :  00:48:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
Z môjho pohľadu, akokoľvek budem študovaný, stále som len laik a nemám šancu byť učiteľom.

co takto sv Terezia z Avily - ucitelka cirkvi ? alebo z Lisiueux ? rovnako ucitelka cirkvi
alebo sv Brigita Svedska patronka Europy
Sv Katarina Sienska sv Faustina sv Terezia Benedikta z kriza(Edit Steinova) a mnohi dalsi a dalsie ...

clovek nemusi byt knazom aby mohol ucit - staci bozia milost ...
a hierarchia je na to aby neuletel ....
preto sa nepodcenuj :-) aj cez Teba Boh moze druhym nieco dolezite poukazat ....

Uloha hierarchie je rozlisovanie a vedenie cirkvi ....
preto treba pokoru aby sa clovek vedel podriadit hierarchii a to je rozlisovaci znak
kto namiesto podriadenia hierarchi proti nej stve tak vedie ludi kam ????
Aj ked je "mudry ako radio Jerevan"

sv.Ignac z Loyoly

Mato

Odoslaný - 11 apríl 2013 :  06:16:57  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Misojogi, trafili ste klincek po hlavicke, len skoda, ze sa Vam to nezda zvlastne - zena (neknaz), ucitelka Cirkvi...

Skuste pohladat v katechizmoch toto:
Ake tri ulohy ma Cirkev?
Na co je viazane plnenie tychto uloh?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12051  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 05 august 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Odoslaný - 11 apríl 2013 :  08:20:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
nerozumiem co tym chcete povedat

http://cs.wikipedia.org/wiki/U%C4%8Ditel_c%C3%ADrkve
podla definicie

citácia:
Učitel církve (latinsky doctor ecclesiae) je teolog, jehož učení i život jsou katolickou církví dávány za vzor. Seznam učitelů církve se vytváří od 8. století a není uzavřen.

Katolická církev určila podmínky pro udělení titulu učitel církve:

orthodoxa doctrina (pravověrnost, ovšem ne neomylnost),
eminens doctrina (znamenité učení),
insignis vitae sanctitas (významná svatost života),
ecclesiae declaratio (oficiální církevní prohlášení za učitele církve).

Samotný titul je po pečlivém přezkoumání celého díla udělován kongregací Sacra Rota a potvrzen papežem

No podla definicie nevidim v tom problem
namietka chce tym povedat ze titul "ucitelka cirkvi" bol zene prvy krat udeleny az po 2vat koncile?
citácia:
sv. Terezie od Ježíše (z Ávily, zvaná též Veliká) (1970)
sv. Kateřina Sienská (1970)
sv. Terezie z Lisieux (od Dítěte Ježíše), Doctor Amoris (1997)
sv. Hildegarda z Bingenu (2012)

a tym sa dostavame k druhemu problemu:
ma pravo cirkev nieco zmenit na celocirkevnom koncile:
podla mna ju vedie Duch Svaty a teda to pravo ma ...
a v dejinach cirkvi podobnych zmien z moci klucov urobila cirkev viacej

vznika druha otazka: aky k tomu zaujat postoj:
jedna vec je ked sa mi nieco nepaci, ale druha vec je ked niekto kvoli tomu odide z Katolickej cirkvi a zalozi si vlastnu skupinu tzv Pravu katolicku cikrev podobne ako Slota(alebo to bola Malikova?) zalozil Pravu slovensku narodnu stranu
a potom utoci spochybnovanim legitimity sv Otca a zhadzovanim ho a urazanim ho
tak to mi uz vadi .... (vid napr. naposledy chlapci z Jarku a Elias Dohnal)

Ja osobne som verny odkazu sv Ignaca z Loyoly a jednoznacne stojim ZA sv Otcom aj keby sa mi nieco nepacilo ....

je pochopitelne ze nie kazdemu sa pacili zmeny po 2vat koncile
ale to este nedava nikomu pravo z cirkvi vystupit a urazat ju a stvat ludi proti nej

ale aby som neodbiehal od temy:
v zmysle definicie nevidim v tom problem aby aj zene bol udeleny titul ucitelka cirkvi
Ide totiz o prinosnost myslienok dotycneho a aj v sv Pisme boli zeny prorokyne
Ano som jednoznacne za to ze zena NESMIE BYT KNAZOM, to je podla Pisma aj posv Tradicie uloha muza
ale nevidim problem v tom aby za dobru knihu alebo prinos myslienok ci dokonca zalozenie rehole bola ocenena aj zena nejakym cirkevnym titulom v tomto pripade titulom "ucitelka cirkvi"
kedze z definicie nevyplyva opak ....

sv.Ignac z Loyoly

Rafael

Odoslaný - 11 apríl 2013 :  09:13:38  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Otázkou možno dobrou je, kto je to farizej, alebo lepšie kto to vlastne boli.

V skutočnosti to boli angažovaní laici, ktorí boli zapálení pre Boží zákon, veľa ho študovali, snažili sa poznať a ak sa to tak dá povedať, to sa im stalo osudným. Časom si totiž uzurpovali právo vysvetľovať Písma i zákon. Dokonca ovplyvňovali aj kňazov, dokonca mali časom zo svojich radov aj veľkňaza.
Pôvodne zaslal Mx - 11 apríl 2013 :  00:21:28

Tyka sa aj novodobeho vatikanskeho elektoratu,
alebo tychto zo skupiny farizejov apriori vylucujete?

citácia:
Preto sa často zamýšľam nad tým, že jeden usilovný blbec môže narobiť viac škody ako tucet zloduchov

Myslite, ze vatikansky establishment je z kategorie uzitocnych blbcov?
Su uzitocni blbci aj ti, ktori prijimaju pastoraciu od hentakych a posuvaju ju dalej (nizsie clanky ako biskupi, knazi, rodicia, ucitelia "krest.", veduci spolca, atd.?

citácia:
Z môjho pohľadu, akokoľvek budem študovaný, stále som len laik a nemám šancu byť učiteľom. Učiteľský úrad Ježiš zveril iným.

Aky problem zdvihnut zadok a ist si overit, ci pramene tuna uvadzane, su podfuk?
Vsak chodte za tymi, ktori teda ucitelmi (podla Vas) su.
Alibizmus a fideizmus, Mx, z Vas priam srsi prudom.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Kde hľadať? Téma Next Topic: Umrtvování  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06