Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Kapela DragonForce - mozem ich pocuvat?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Burza VIII. Téma Next Topic: Pozeranie hororov - je to hriech?
Strana: z 4

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2013 :  18:42:52  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Co som pozeral tie dokumenty na youtube, tak som ich pozeral, ale uz ich nepozeram. A to, ze som tu dal odkaz na 1 z tych dokumentov, ktory som videl, este neznamena, ze tie dokumenty pozeram aj nadalej. Ja ich uz nepozeram, lebo som si myslel, ze ked budem vediet tie informacie, ze mi to pomoze...
Pôvodne zaslal sinceretly - 19 máj 2013 :  09:18:41
no velmi ti to pozeranie nepomohlo, ba naopak - nacisto si osprostel z pozerania youtube

v dalsej teme, (do ktorej nemozem prispievat) si za zase vyfarbil; zabrdol si do evolucnej teorie a linkol si youtube video od kenta hovinda - jedneho z najvacsich tarajov zo zastupu YEC, ktory svoj "doktorat" ziskal v mastali uprostred puste; v dalsom clanku ktory si linkol, daky vlasaty fetak pise, ze jeho elementarne vedomosti mu stacia na to aby videl v evolucnej teorii viac dier nez v tesco chlebe, a ja som sa tak tesil ze sa nieco nove dozviem...a dozvedel som sa velke gulove, lebo v jeho blogu som nasiel vsetko mozne o hubbleovom teleskope, ale o evolucii ani zmienku...a tymto ty chces ukazovat cestu ludom? pises, ze tebe tei clanky pomohli, neviem si veru predstavit ako mozu lzi a vymysly niekomu pomoct pri hladani odpovedi

citácia:
Guest tu pisal, ze diskutovanie so mnou je strata casu, ale väcsinou ak niekto ukazuje druhym niekoho zle vlastnosti a opovrhuje niekym, lebo robi o a to...
Pôvodne zaslal sinceretly - 19 máj 2013 : 09:18:41
no lebo ty diskutujes tak ,ze na hocico co napisem, linkes nejaky blud z youtube, nemas vlastny nazor na nic, a ak mas, tak si casto v rozpore sam s tvojimi youtube videami

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 27 máj 2013 :  20:33:42  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Leslie,ja na kvalitnej rockovej hudbe,kde sú aj dobré texty,nevidím nič zlé.

vidiet vsade zleho ducha nie je katolicke - vid myslenie v prvotnej cirkvi
treba ma slobdu pocuvat rozne zanre

Pôvodne zaslal misojogi - 16 máj 2013 :  23:54:09



Toto mi prosim vysvetli este raz, ze ako si to myslel.... A vidiet zleho ducha vidiet vsade preco je nekrestanske? Nemame davat pozor na taketo veci? alebo toto vsetko som len ja prehnal?

PS: toto je pravda?: http://jezismaria.ic.cz/MARIAEM_JEZIS_MARIA/DIABOL_MEDZI_NOTAMI/VZNIK_ROCKU/VZNIK_ROCKU.html

PROSIM POMOZTE MI, LEBO JA UZ VIDIM VSADE ZLO, VSADE... VO FILMOCH, V HUDBE, V HRACH, V CLOVEKOCH INEHO POHLAVIA, VSADE Ako vidite, doteraz vsetky temy som zalozil s temou "je to hriech..."?

Ja uz neviem pocuvat s cistym svedomim pesnicky, lebo vsade je nieco "zle".... Zacal som pocuvat house, ale to ni je moj styl.... rozhodne nie

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2013 :  00:10:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
A vidiet zleho ducha vidiet vsade preco je nekrestanske? Nemame davat pozor na taketo veci? alebo toto vsetko som len ja prehnal?

ide o neuroticke nutkave myslenie
ked niekto nemysli na nic ine ako na zleho ducha a co zle by sa zasa mohlo stat
namietso toho aby myslel na Jezisa Krista a vztah s nim .... tak je doslova povazany strachom zo zleho ducha a to je chore
krestanke je mat slobodu v tejto veci ako nas uci aj sv Pavol

Znamy je E Dohnal ktory uz par ludi priviedol na psychiatriu
skoncil exkomunikovany a neustale pise listy plne spiny a nadavok na udajne zlu cirkev, ktora nechape jeho genialitu
Namiesto na Jezisa sa zameral na Zleho a vysledky sa dostavili

samozrejmne treba si davat pozor na pokusenia atd, ale nema to byt zakladom nasho zivota



citácia:
PROSIM POMOZTE MI, LEBO JA UZ VIDIM VSADE ZLO, VSADE... VO FILMOCH, V HUDBE, V HRACH, V CLOVEKOCH INEHO POHLAVIA, VSADE Ako vidite, doteraz vsetky temy som zalozil s temou "je to hriech..."?

Ja uz neviem pocuvat s cistym svedomim pesnicky, lebo vsade je nieco "zle"....

nuz to vyzera vazne
osobne by som radil dobru spoved a adoraciu pred sviatostu a rozhovor s nejakym skusenym knazom ... alebo aspon laikom

Tebou uvedena stranka podla mna predstavuje uz ciastocny extrem ...

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2013 :  10:56:02  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Misojogi, suhlasim s tebou, ale o tomto:
citácia:
Tebou uvedena stranka podla mna predstavuje uz ciastocny extrem ...

by sa este dalo podiskutovat. Podla mna to nie je extrem. Mne osobne tieto stranky velmi pomohli a dali mi toho vela. Vdaka Bohu za tieto stranky.

Kazdopadne mas pravdu misojogi, ze treba sa sustredit na to, co chceme a nie na to, co nechceme. Ak pojdeme za tym, co chceme, tak to, co nechceme, sa niekedy dostavi a niekedy nie, ale ak pojdeme vzdy len za tym, co chceme, tak nam bude jedno, co vsetko sa stane, pre nas bude hlavne len to, co chceme.

A Leslie10, ti, ktori sa snazia zit podla Bozich prikazani, to maju tazke, ale ti, ktori podla nich neziju, to maju jednoduche, a maju to jednoduche na ukor zivota, ktory pride po tomto zivote. Netreba sa vzdavat, s Bozou (po)mocou dokaze clovek zdanlivo nemozne. Lebo Bohu nie je nic nemozne. Mali by sme sa snazit sustredit sa len na Neho z lasky k Nemu a nezit v strese, co nemozem, ale zit v laske, co mozem - mozem milovat, pohladit, darovat niekoum usmev... a ked toto vsetko budeme dodrziavat, tak to, co nechceme, toho sa budeme prirodzene vyhybat, lebo ak sa niekto obklopi dobrymi vecami, tak zacne zo svojho zivota odstranovat vsetko to, co ho od tych dobrych veci laka. Boh vie najlepsie, co je pre nas dobre. Mali by sme sa snazit zit ako krestania, ked nimi aj sme. A slovicko krestan v preklade znamena druhy Kristus. A pravi krestania si mozu povedat - uz nezijem ja, ale zije vo mne Kristus. V takychto ludoch prebyva Boh - ma u nich urobeny pribytok. Clovek bez Bozej pomoci nedokaze nic, a Boh nemysli na seba, On mysli na druhych, lebo On je laska a ta neberia, ale dava. †

Nech by sa stalo cokolvek, treba mysliet viac na druhych ako na seba. Je to dolezite. Ja sa o to snazim. A aj ked by sa stalo vsetko mozne, tak ajtak by sme sa mali snazit konat volu Boziu, ked by sme na nieco doplatili, tak by sme sa mali snazit, aby na to ti druhi nedoplatili, a ked by sa nam nieco stalo, tak aby sa to, co by sa stalo nam, nestalo tym druhym. Je to tazke a bez Bozej pomoci to clovek nedokaze. Lebo mysliet viac na druhych ako na seba - to sa bez lasky neda. Bez kriza sa laska najst neda a bez lasky sa kriz uniest neda. Kriz moze mat rozne formy, aj modlitba.

Ja osobne si myslim, ze ti obycajni ludia, co oznacuju velmi silno naboznych ludi za nabozenskych fanatikov, tak podla mna su tito silno veriaci vzormi pre nas ostatnych.

Clovek bez Bozej pomoci nedokaze naozaj nic.
Ak aj nahodou nieco dokaze, tak ajtak bez Bozej pomoci by to nedokazal. Lebo On je akciou a nase srdcia rekaciou... vdaka nemu sme, v Bohu zijeme, v Bohu sme... Clovek je nekonecne odkazany na Boha a bez Neho je na tom este horsie ako ryba na suchu bez vody. Jezis Kristus je pramenom Zivej Vody, a tak, ako dychti jelen za vodou, tak to je nic, v porovnani s tym, ako dychtia pravi silno veriaci krestania za Bohom. A od takychto ludi by sme si mali brat priklad a nemali by sme ich nazyvat nabozenskymi fanatikmi, mali by sme ich nazyvat ucitelmi lasky. My Boha potrebujeme a bez Neho nedokazeme zit. Kazdy 1 z nas aspon raz mal pocit, ze ho Boh opustil, a to bolo 1%, aj to prehanam, z toho pocitu, aky je v pekle. Lebo peklo - to je bytie bez Boha, to uz nie je bytie, zivot, to je smrt. Ziva smrt. A Boh plne respektuje nas slobodny vyber - kazdy si mozeme vybrat, kde stravime vecnost, je to len na nas. Tam, kde je laska, je Boh pritomny - kde su zhromazdeni dvaja/viaceri v Jezisovom mene. A tam, kde laska nie je, tam Boh nie je pritomny, aj ked On je vsade. A v pekle laska nie je, preto tam Boh nie je pritomny a je tam ako divak, len ti ludia tam Jeho pritomnost necitia, lebo tam nie je laska pritomna.

Co je to nebo? Palace? Domy? Drahe auta? Tie su aj tu na Zemi a nepripadame si, ako keby sme zili v nebi, skor to vyzera na predobraz pekla. A co je to peklo? Pustatina? Ohen? Vojny? Koncentracne tabory? A ti ludia v koncentracnych taboroch si nepripadali ako keby boli v pekle, skor to bol predobraz neba. Lebo ti ludia si v tychto koncentracnych taboroch dokazali navzajom dat to, co sami potrebovali. 1 o druheho sa starali, aj ked sa o nich samotnych nemal kto postarat, mali na 1 den 1 krajec chleba alebo ako, a niekedy len stipku chleba, a dokonca aj s tou sa dokazali podelit, a boli aj take pripady, kedy nie vsetci mali taku stipku, a ti ludia sa predsalen dokazali premoct a aj sa premohli a radsej to dali niekomu, kto bol na tom horsie, hoci oni samotni boli na pokraji smrti, navzajom sa o seba starali a pomahali si jeden druhemu, aj ked im samotnym nemal kto pomoct... V nich bol Boh pritomny. Tak kde je potom prave nebo a prave peklo a co to vlastne je? To su vztahy medzi ludmi - to su tie duchovne poklady, duchovne zalezitosti - ved trieda a spoluziaci mozu byt z materialnej stranky rovnaki, ale z duchovnej sa mozu lisit - mozu sa navzajom sikanovat alebo zit v dokonalej harmonii a dokonalom laskyplnom mieri, a pritom v obidvoch pripadoch bude prostredie a ludia z materialnej stranky rovnake, => nebo a peklo - to je vsetko o pritomnosti Boha - tam, kde je Boh pritomny, tak tam je laska. A tam, kde laska nie je pritomna, tak tam ani Boh nie je pritomny, aj ked On je vsade.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2013 :  12:31:26  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
Uz liecim sa 8 rokov z tych nutkavych myslienok a neraz som uz citil, ze to proste nevladzem...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2013 :  14:05:12  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ja osobne si myslim, ze ti obycajni ludia, co oznacuju velmi silno naboznych ludi za nabozenskych fanatikov, tak podla mna su tito silno veriaci vzormi pre nas ostatnych.
Pôvodne zaslal sinceretly - 28 máj 2013 :  10:56:02
cize napr taky scott roeder alebo eric rudolph su pre teba vzorom?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2013 :  13:45:11  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Leslie, v Biblii je napisane, ze ked by sme mali vieru, mohli by sme hory prenasat. A potom pri tejto myslienke mi prisla na um dalsia - laska hory prenasa. Dlhy cas som si myslel, ze tou silou je laska, co prenasa tie hory, ale Biblia na inom mieste hovori, ze ked by som mal taku vieru, ze by som hory prenasal, keby som hovoril vsetkymi anjelskymi jazykmi a tak dalej... ale lasku by som nemal, bol by som nicim, iba kuskom kamena. - tak nejako to je napisane. A potom som si uvedomil, ze tou hybnou silou je viera. Na zaciatku som si myslel, ze tou silou je viera, potom ze laska, a teraz, ze to je zas viera. Biblia je velmi zaujimava kniha. Dava odpoved na vsetky otazky, aj ked v nej nie je napisane vsetko, iba nieco. A to nieco staci na to, aby mohlo byt vysvetlene vsetko. Lebo Biblia je kniha lasky, a ten, kto sa uci myslienky Biblie a praktikuje nielen teoriu, ale aj prax, tak ten sa prostrednictvom Sväteho Pisma uci zit v laske k Bohu a k druhym. A tie myslienky si treba nastudovat, precitat, a Boh nam dal rozum - a popremyslat nad tym. Prave to premyslanie a zamyslenia, uvahy o Bozom Slove nam dava toho vela. Tie veci jednoducho same za nami nepridu. Treba si to nastudovat, a nielen to, treba si to aj spojit. Priklad na spajanie je v uvodnej casti tohto prispevku. A spajat sa da podla viery. Podla toho, comu verime, tak si spajame informacie. - na zaklade viery si spajame informacie. Su dvaja ludia, precitaju si tie iste vety, ale vysvetlia si to uplne inak, ako je to mozne? Lebo nemaju rovnaku vieru - kazdy veri niecomu inemu. Veriaci veria tomu, ze Boh existuje. Verit znamena vediet to na 100%. A clovek tu na Zemi nemoze nicomu verit na 100%, lebo vzdy sa najde nieco, co poprie to, o com sme boli doteraz presvedceni, napr. dnes plati, ze 2+2=4, ale buducnost moze ukazat, ze to tak nie je. Nic nie je iste. Ista je len viera. Lebo ak niekto veri tomu, ze 2+3 je 10, tak tomu bude verit, aj ked by bolo jasne, ze 2+3=5. Jedine viera moze byt presvedcena na 100% o niecom. Ak sa ludia narodia a aspon z casti veria v Boha, tak v tom nieco musi byt - lebo ak by Boh neexistoval, potom by v Neho neveril nikto, ale On existuje. A nikto z nas nie je uplne neveriaci. Co ak Boh predsalen existuje? Co ak je to pravda? Na svete je velmi vela veriacich ludi. Ti pohania, co mali roznych bohov, tak v skutocnosti to boli demoni a ked boli v nejakom nebezpecenstve a modlili sa k drevenym socham a dalsim modlam, tak im nepomohli. Ale pravy Boh je zivy a existuje, vzdy, ked sa k Nemu niekto modlil, tak mu pomohol, ale len vtedy, ked to On sam uznal za vhodne, lebo On vie najlepsie, co je pre koho dobre. Odmenou za vieru je porozumenie. Ti, ktori veria v Boha, tak Boh im dava nadej, ze naozaj existuje, dava im to v opatrnych mnozstvach, aby nezasahoval do slobody ludi. A ak Ho niekto o nieco prosi, tak to aj dostane, a dostane to len vtedy, ak to On uzna za vhodne, lebo dieta moze poprosit svojich rodicov o nozik, ale oni mu ho nedaju, preco asi? Boh respektuje nasu slobodnu volbu a ak Ho niekto o nieco prosi, tak mu to da, a da mu to len vtedy, ak mu to dat chce a kedy to uzna za vhodne. On vie najlepsie, co je pre koho dobre.

Takze treba mat vieru, ze sa z toho dostanes Leslie. Ked je v Biblii napisane, ze ked by sme mali vieru, tak by sme mohli aj vrchy prenasat, tak je to potom pravda. Bohu nie je nic nemozne, a ak niekto niecomu veri, tak je o tom presvedceny na 100% bez ohladu na to, co sa stane.

Takze ak Leslie mas nejake problemy, tak je to len preto, ze veris niecomu, co sa nikdy nestane, popripade sa vzdy stane alebo sa niekedy stane aniekedy sa nestane. Tu si treba uvedomit, ze pri rulete moze padnut cierna nie raz, ale kludne aj 10x za sebou, alebo nejake cislo - moze taktiez padnut dost vela krat za sebou - vsetko je mzone pri rulete. Moze padnut cislo 4 8 krat, dokonca aj nekonecne vela krat za sebou. Je to jednoducho vsetko o viere. Ak niecomu neveris, ze sa to stane, tak sa to naozaj nestane. A ak sa to aj nahodou stane, tak to uz nie je tvoj problem, lebo ty si tomu neveril, ze sa to stane,a stalo sa to preto, lebo sa to proste stalo a ty si to nemohol ovplyvnit. Jednoducho je to ako pri rulete - moze padnut cislo 1, 2, 3 a potom zase 1, 2, 3 a tak dokola, moze padnut akakolvek kombinacia cisel. A ak sa nikomu neposmievas a nikomu nevysmievas, ak sa nieco nestane, a ty si bol presvedceny o tom, ze sa to stane, a posmieval si sa s tym niekomu, tak potom ked sa nieco stalo, tak si mal urcite pocit, ze si za to zodpovedny. Ale ak si sa za to nikomu neposmieval a mas ciste svedomie, tak potom je zbytocne sa tu strachovat, lebo stat sa moze hocikedy hocico, a moze za tym byt hocikto. Vzdy sa stane to, co sa stane, a to, co sa stane, rozhodujeme my - rozhoduje nasa slobodna volba, slobodna vola. Vsetko zalezi len od nas. Takze treba verit, ale aj neverit. A to, comu mame verit a comu nie, tak ohladom tohto by sme sa mali riadit Bohom. Lebo verit v Boha je dolezite, ale treba aj konat. A treba byt aj pokornym, je to tiez velmi dolezite. Ak mas ciste svedomie a nikoho neurazas a za nic nemozes, ale naozaj za nic nemozes, tak potom neviem naco veris tomu, co ta zväzuje. V Biblii je napisane: ,,Vzoprite sa Zlemu, a utecie od vas." V mene Jezisa Krista nech odide vsetko zlo do pekla. Treba prikazovat aj myslienkam niekedy v mene Jezis, aby odisli a tak..., Jezis nam dal velmi vela pokladov, a tak malo z nich vyuzivame, je to hrozne. Cim viac sa clovek vyhyba niecomu, tym viac toho ma. Je to preto, lebo sa na to az prilisne sustredi. Vid. priklad - nemyslite na slona.. Je to vsetko o viere. Bohu nie je nic nemozne.

A este nieco - citit mozes, ale to je asi tak vsetko. Lebo pocity zostanu vzdylen pocitmi. Su to len iluzie. Treba sa vzopriet tymto iluziam v mene Jezis - treba sa vzopriet zlu, a utecie od nas. S Bozou (po)mocou. † Bez Boha clovek nedokaze nic.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2013 :  13:51:37  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
cize napr taky scott roeder alebo eric rudolph su pre teba vzorom?

tychto panov nepoznam. Neviem kto su, ja sa takymito vecami nezaoberam.
A kto je tvojim vzorom, guest? Mojim vzorom je Jezis Kristus - a nielen mojim, On nam dal priklady. Vela prikladov. Velmi vela prikladov. Dal nam toho tolko, kolko nam toho dal. Jezis Kristus je vzorom vsetkych krestanov.

A tvojim vzorom, guest, je kto? Ty si sa ma opytal na moj vzor, ja som ti to uz napisal, tak by bolo dobre, ked by si napisal aj ty nieco o tvojom vzore.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Burza VIII. Téma Next Topic: Pozeranie hororov - je to hriech?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06