Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Kapela DragonForce - mozem ich pocuvat?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Burza VIII. Téma Next Topic: Pozeranie hororov - je to hriech?
Strana: z 4

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 19 február 2013 :  21:17:33  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
Ahojte, zase som tu. Na porada.sk som dostal nasledujucu odpoved:

Podľa náuky stvoriteľ stvoril všetko, a uznal to za dobré (Gen 1, 31). Na tom nikto neskôr nič nezmenil a ostatné sa už len pridávalo.
Starý zákon vystačil so zmluvou medzi človekom a stvoriteľom.
Ježiš pridal novú zmluvu: vieru (a lásku, pravdaže).
Ľudia podľa Ježišovho odkazu vytvorili spoločenstvo tých, čo ho nasledujú - to je cirkev. Po prvom spoločenstve-cirkvi pribudli ďalšie.
Cirkev pridala isté (mnohé) veci pre prax viery - to je náboženstvo. Pridala cirkevnú hierarchiu. Pridala svojich prostredníkov medzi človekom a stvoriteľom. Pridala aj ďalšie kategórie, dogmy, zákazy, príkazy, hriechy, pokánie, odpustenie, ctnosti, rituály, vlastné právo, a iné. Neskôr pridala, že vôľa cirkvi je vôľa božia. Kedysi to tak ale nebolo. Je na každom človeku, či to prijme tak či onak.
Rôzni ľudia, ich rôzne spoločenstvá, rôzne cirkvi pripisujú stvoriteľovi rôzne "úmysly" a rôzne výklady. Preto je na svete toľko kresťanských cirkví, a každá je tá "pravá". Ale môže stvorené "vidieť" do stvoriteľa?
Aj v cirkvi svätej katolíckej sú len ľudia. Niektorých cirkev poverila šíriť náboženstvo. V medziach ľudských možností sa do nejakej miery usilujú prejavovať to, čo je božie, a tiež to, čo je cirkevné (z ich vlastnej cirkvi). Niet ale takého, ktorý by do toho nevniesol aj čosi svoje vlastné ľudské individuálne. Veď aj každý pápež dáva svojmu pôsobeniu vlastný nádych.
Takisto každý príslušník (úd) každej cirkvi do svojich vnútorných presvedčení a vyznaní ale aj do svojich vonkajších prejavov vnáša niečo zo svojej individuality.
Pre teba, milý môj brat v Kristu, bude dôležité, aby si dokázal odlíšiť a podľa toho oddeliť to ľudské od toho stvoriteľovho, ktoré je pre teba najvyšším. Lebo stretneš veľa vykladačov. Veľa takých, ktorým je hneď všetko jasné. Menej stretneš hľadajúcich a pochybujúcich, ktorí si priznajú možnosť vlastnej omylnosti. Vo vzácnych chvíľach možno pocítiš prejav svojho stvoriteľa a spoznáš, že tým sa chceš riadiť. Možno prídeš na to, že koľko ľudí, toľko cudzích názorov, a podľa toho sa budeš správať.
V dnešnom svete niekde forma nadobúda prevahu nad obsahom. Otázka je, čo je podstatné. Všimni si prosím, čo ti napísali tí "tvoji hudobníci" o ich forme prejavu: "just ... for some shocking effects and fun." Takže zjavne ani oni sami svoj obsah nepovažujú za "satanský". Napokon, sú stvoreniami božími a také sú aj ich prejavy, hoci možno v niečom nedokonalé.
Myslím, že veľmi záleží na tom, ako to ty vnímaš, a kam ťa to ťahá. Či to bude pre teba vcelku ťaživé, alebo povedzme povznášajúce. To asi rozhodne, či ich budeš počúvať, aj myslím, že tak je to správne. Ľudské posúdenia môžeš vypustiť, lebo nájdeš aj "za", aj "proti".
Niekto si myslí, že nemôže. Niekto si myslí, že môže. Obidvaja majú pravdu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 19 február 2013 :  21:32:39  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
...myslim, ze ta posledna odpoved je presne to co si chcel pocut , ci ?


2Tim 4,3
Lebo príde čas, keď ľudia nebudú chcieť počuť zdravé učenie. Zoženú si učiteľov, ktorí im budú vravieť to, čo oni budú chcieť počuť. Odvrátia sa od Božieho slova a dajú sa strhnúť najnezmyselnejšími ideami.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2013 :  07:48:50  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Nasiel som 1 velmi zaujimavy clanok:

citácia:


je tam:

• Rocková a metalová hudba z pohľadu katolíckej náuky, doplnená svedectvami
• Honba za extázou
• K ÚČINKOM ROCKOVEJ A METALOVEJ HUDBY:
Hlasitosť - Z nadobličiek sa pritom vylučuje stresový hormón adrenalín
C9H13O3N, ktorý má štrukturálny vzorec

HO -- C -- CH = C -- CH -- CH2
!! ! ! !
HO -- C --CH = CH OH NH--CH3

citácia:
Toto sa deje automaticky pri každej stresovej situácii. Keď sa však jedná o dlhotrvajúci, krajne silný stres, dochádza k nadprodukcii adrenalínu. Takéto množstvo adrenalínu už nie je únosné pre telo a pomocou enzýmov sa z časti premieňa na adrenochróm, ktorý má ten istý vzorec C9H13O3N, avšak inak štrukturalizovaný:

O = C -- CH = C -------- CH -- HO
! ! !
O = C --CH = C -- N -- CH2
!
CH3

Adrenochróm je však nič iné ako psychodysleptikum, t.j. droga meniaca vedomie, podobne ako LSD, meskalin, STP, psylocybin, atď.


a na zaver ÚČINKY ROCKOVEJ HUDBY:
agresivita,
zúrivosť,
hnev,
depresie,
strach a nútené správanie sa,
stavy tranzu rôznej hĺbky,
skln k samovražde,
neprirodzená nutkavá sexualita,
strata vôle,
neschopnosť rozhodovaťsa,
hrubosť (hnutie punkov),
mimovoľné kmitavé a chvejivé pohyby svalov (tiky),
náruživosť,
závislosť na stálom počúvaní hudby.

viac tu:

citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2013 :  08:21:22  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Správne sinceretly, len teraz treba ísť tam kde kúzlia, a oslobodzujú od toho na počkanie. A človek sa zbaví čertíka metalu a postúpi vyššie: v pazúroch Diabla.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2013 :  21:35:53  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
Takze, za vsetky odpovede Vam dakujem. Chcel by som tuto temu uzavriet a preto by som Vas, aby ste mi napisali tzv. ¨zaver¨ na tuto temu. Za Vasu trpezlivost a snahu Vam valmi pekne dakujem a dufam, ye s pomocou Bozou sa rozhodnem spravne. Prosim Vas bratia, modlite sa za mna...
Dakujem

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2013 :  19:45:18  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Precital si si uz tento clanok?

citácia:


je to velmi dolezite. Prosim, precitaj si to cele.

To, co je dobre, urcuje iba Boh. Drogy su napr. pre niektorych ludi dobre, ale v skutocnosti su zle. => Nie vsetko, co sa zda byt ludom dobre, je v skutocnosti dobre.

Ta hudba - si popisoval, ze tit o robi dobre a tak... metalova hudba je velmi nebezpecna a radsej by si mal pocuvat nejaku inu hudbu.

Ja napr. pocuvam radio Lumen a je to lepsie ako pesnicky.

Tu je radio Lumen - klik:
citácia:


Odporucam ti skoncit s tym. To je tak, ze ked by ti ta hudba hned od zaciatku skodila, tak by si ju hned prestal pocuvat a urobil by si dobre.

Tie drogy a pod. aj metalova hudba - zo zaciatku to pre tychto "konzumentov" je dobre a neskodne, ale potom zistia, ze bez toho nemozu zit. A aj ked by bez toho mohli zit a aj tak by si to "dali", ajtak by urobili zle.

Najlepsie je taketo veci neskusat. A ak niekto nahodou nieco skusil, mal by s tym okamzite prestat. S kazdym dalsim dnom naviac je clovek viac sputany...

Boh vie najlepsie, co je pre nas dobre a zriadil nam aj pôst - aby sme sa slobodne zriekli vselijakych pozitkov, dal nam vselijake zakony a tie zakony su zakony, ktore davaju pravu slobodu.

Ak niekto porusi nejaky zakon, postupne straca svoju slobodu a zneuziva ju... Dopravne znacky na 1. pohlad beru slobodu, ale v skutocnosti toho cloveka chrania a davaju mu pravu slobodu. A ta metalova hudba drogy sex a pod.. na 1. pohlad to slobodu dava, ale v skutocnosti to tu slobodu berie - vznika tam zavislost...

A ak je niekto "zavisly" na konani dobrych skutkov, tak ej to dobre a to uz nie je zavislost od zla, ale zavislost od Boha. V skutocnosti bez Neho nedokazeme urobit nic, lebo to On je akciou a nase srdcia su reakciou... †

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vanilla_thunder

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2013 :  10:23:53  Zobraziť profil  Pridať vanilla_thunder do zoznamu priateľov
tu mazete prispevky? ze sa nehanbite

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2  ~  Člen od: 29 marec 2013  ~  Posledná návšteva: 31 marec 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2013 :  14:28:15  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ano mazeme a nehanbime sa. Hanbit by sa mal ten, kto sem take prispevky dal.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2013 :  14:42:24  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
vanilla_thunder toto je forum pre krestanov.
=> obsah by mal byt taky, ake je toto forum, cize krestansky.

citácia:
tu mazete prispevky?...


cudujem sa, ze si napisal/a to, co si napisal/a. Ja ked by som tu nieco takehoto dal, tak by ma ani len vo sne nenapadlo pytat sa, preco mi zmazali to, co mi zmazali, ked by som porusil dane pravidla...

citácia:
...ze sa nehanbite

V prvom rade, ked by som urobil to, co si urobil/a ty, tak by som sa hanbil ja, a:

citácia:
...Hanbit by sa mal ten, kto sem take prispevky dal.

to, kto by sa mal hanbit, tak to treba nechat na Boha - sudy treba prenechat Bohu a treba sa obliect milosrdenstvom.
Avsak nie vzdy mi to vychadza - snazim sa obliect milosrdenstvom a spravodlivost nechat na Boha, ale väcsinou to robim presne naopak.

A na zaver - toto forum tu je pre ludi, a ako byva zvykom - na kazdom fore su stanovene pravidla, ktore ked sa nedodrzia, tak... ma to svoje nasledky, s ktorymi treba pocitat.
Ja ked by som to urobil, tak by som sa cudoval, ze by som za to nedostal ban a nie za to, ze by mi bol zmazany prispevok, ktory by bol v rozpore s pravidlami...

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2013 :  09:38:15  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
A na zaver - toto forum tu je pre ludi, a ako byva zvykom - na kazdom fore su stanovene pravidla, ktore ked sa nedodrzia, tak... ma to svoje nasledky, s ktorymi treba pocitat.
Ja ked by som to urobil, tak by som sa cudoval, ze by som za to nedostal ban a nie za to, ze by mi bol zmazany prispevok, ktory by bol v rozpore s pravidlami...
Pôvodne zaslal sinceretly - 31 marec 2013 :  14:42:24



ty napr klames pri kazdej prilezitosti, lebo co tvoj odkaz na nejake veci mimo tuto stranku, to same lzi a polopravdy

cital som si clanok o hudbe ktory si sem linkol a kolko lzi pokope som este necital; sustredil som sa najma na udajnu drogu adenochrom a zistil som, ze tato latka sa v ludskom tele nevyskytuje (resp nebola este zaznamenana) a vyraba sa iba mimo tela synteticky (biologicka tvorba bola zaznamenana iba pri pokusoch na zajacoch a aj to v podmienkach, v ktorych sa clovek bezne nenachadza)

http://chemistry.mdma.ch/hiveboard/rhodium/pdf/adrenochrome.review.pdf

ty mas jedine stastie, ze toto forum je spravovane nekompetentnymi ludmi, ktori toleruju luharov ako si ty - ano ty si v mojich ociach jednoznacnym kandidatom na ban za neustale pokusy o oblbovanie ludi tvojmi "dobre mienenymi radami" z pokutnych zdrojov na youtube a roznych strankach sarlatanskych a fanatickych autorov

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2013 :  10:56:44  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
guest, chcel by som sa ti ospravedlnit za to, ze som sa ta snazil v jednom kuse poucovat a usmernovat. Uz nebudem nikomu nutit pravdu, lebo pravdu moze najst iba ten, kto ju hlada, a ten, kto ju hlada, tak ju najde, a najde ju len vtedy, ak ju chce naozaj najst, v opacnom pripade ju nenajde.

Ci uz to su lzi, polopravdy alebo pravdy, to treba nechat na Boha - to On urcuje, co je pravda a co nie je pravda, lebo On je Pravda.

Tie linky, ktore som tu daval, tak boli z youtube, z krestanskych stranok a od bloggerov. Nikto nema informacie sam od seba - kazdy zbiera informacie od kazdeho a z toho si potom kazdy utvori obraz - a nikto z nas nema dokonaly obraz o vsetkom - ani ty, guest.

Vzdy sa najde nieco, v com sa clovek mylil, myli a aj bude mylit, lebo nikto z nas nie je dokonaly.

citácia:
...zistil som, ze tato latka sa v ludskom tele nevyskytuje (resp nebola este zaznamenana)...

tie informacie som nemal od seba a ten, od koho som to cerpal, to tiez nemal od seba a tak to islo dalej...

Aj tvoje + informacie ostatnych ludi nie su 100% pravdive, vzdy sa najde nieco, v com bola, je a bude chyba - chyby tu boli, su a aj budu.

citácia:
...kandidatom na ban za neustale pokusy o oblbovanie ludi tvojmi "dobre mienenymi radami" z pokutnych zdrojov na youtube a roznych strankach sarlatanskych a fanatickych autorov.

Aj veda sa moze mylit, a nie ze moze - ale urcite sa myli - veda urcite nevie vsetko.
Prvy krok pravych vedcov je si priznat, ze ich vedomosti su len kvapkou v mori a ak sa tieto vedomosti a informacie neustale menia a vzdy si stoji veda za inymi nazormi, tak => vedecke informacie su nedoveryhodne, lebo predtym si stali za niecim inym a dnes to uz nepodporuju. A dnes co veda podporuje, tak potom v buducnosti to bude zhadzovat, a tak to pojde dokola... => vedecke informacie su nedoveryhodne. Treba tomu verit, lebo je to tak - vedecke informacie su naozaj nedoveryhodne.

Ked tak rad studujes, tak si precitaj toto:
Velká cholesterolová lež
citácia:

tu mas tych tvojich "panov" vedcov - doktor priznal pravdu, aka je - to, co omielali a omielaju vedci, nie je pravda, => vedecke informacie su nedoveryhodne. Doktor vysiel s pravdou von a ma moje uznanie.

Guest, kazdy, kto uprimne hlada pravdu, ju najde, ale najde ju len vtedy, ak ju najst naozaj chce, v opacnom pripade ju nenajde.

Pravda vyjde najavo. Kto hlada Pravdu, najde ju. Ti, ktori pravdu najst chcu, tak ju najdu, ale ti, ktori si pred pravdou zatvaraju oci, a popritom sa tvaria, ze tu pravdu hladaju, tak by mali povedat na rovinu, ze hladaju klamstvo a nie pravdu.

su len 3 typy ludi:
- ti, ktori idu za klamstvom a pravdu nehladaju,
- ti, ktori sa navonok tvaria, ze hladaju pravdu, ale v skutocnosti hladaju klamstvo,
- ti, ktori hladaju skutocnu pravdu, ktoru ale najdu len vtedy, ak ju najst naozaj chcu.

Na zaver:
To, do ktorej skupiny kto patri, vie kazdy sam. Pravdu moze najst naozaj iba ten, kto ju hlada, a najde ju len vtedy, ak ju najst naozaj chce, v opacnom pripade ju nenajde.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2013 :  18:30:24  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Tie linky, ktore som tu daval, tak boli z youtube, z krestanskych stranok a od bloggerov. Nikto nema informacie sam od seba - kazdy zbiera informacie od kazdeho a z toho si potom kazdy utvori obraz - a nikto z nas nema dokonaly obraz o vsetkom - ani ty, guest.
Pôvodne zaslal sinceretly - 01 apríl 2013 :  10:56:44

nie su informacie ako informacie, a nie kazdy ma dostatocne vedomosti (alebo vhodny sposob uvazovania) aby dokazal racionalne vyhodnotit "hodnostnost" predlozenych informacii....tebou predkladane informacie su vacsinou bezcenne a tie nie si schopny posudit ich hodnotu resp bezcennost

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2013 :  19:43:38  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
Ahojte,
dnes som si vsimol jeden prispevok este z tej temy, ktoru som vytvoril na oficialnej fore dragonforce, a ten prispevok je asi prelomovy. Ze preco? Ked som to dobre vsimol, tak jeden clen zo skupiny dragonforce mi napisal toto: You are right, we are not a satanic band. And no i am not an Atheist :p quite the opposite!

Kto mi to napisal ma nickname Vadim (meno clena skupiny Vadim Pruzhanov), len problem je v tom, ze on uz nie je podla mojich informacii v skupine. ALE ten pouzivatel ma len 5 prispevkov, co poukazuje na to, ze nenapisal vela na forum (ved je clen skupiny, nebude na kazdu otazku odpovedat) a bol registrovany v roku 2009.

Co si myslite, mozem mu verit?

Za odpovede dakujem

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2013 :  20:08:10  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
Pripájam aj obrázok:

http://img211.imageshack.us/img211/8686/43215939.png

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2013 :  15:23:19  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ked zlodej nieco ukradne, a ty ho potom stretnes niekedy a ked sa ho spytas, ci to bol on, kto ukradol to a to...

co myslis, povedal by ti ano, bol som to ja? Asi nie, vsak.

=> verit treba v prvom rade Bohu, pravde - netreba sa pytat zlodejov, ci to ukradli, ale treba sa pytat svedkov, ktori tych zlodejov videli a ked nie su svedkovia, tak sa pytat a zistovat svedkov,

=> treba si vyhladavat informacie, informovat sa u roznych stranach, pytat sa, pytat sa, pytat sa. Cim viac otazok, tym väcsia pravdepodobnost na odhalenie pravdy.

Pravda vyjde najavo. Ak veris a chces spoznat pravdu, najdes ju, treba ju len hladat a verit mnohym a neverit vsetkym - lebo nie vsetci ludia hovoria pravdu a nie vsetci klamu, => mnohi hovoria pravdu, mnohi klamu, ale Boh zil, zije a bude zit vzdy v pravde a ak si si nie si v niecom isty, tak sa vzdy treba pomodlit k Bohu, aby nam ujasnil pravdu, aby nam ju ukazal a aby sme verili vzdy len pravde podla Boha.
Ak clovek Bohu doveruje na nekonecno %, tak Mu bude verit aj v takom pripade, aj ked by vsetko nasdvedcovalo proti Bozej pravde, ale ty by si ajtak veril pravde podla Boha, aj ked by vsetci naokolo hovorili proti Bohu, ty mu budes vzdy verit - iba s takou doverou je mozne spoznat skutocnu pravdu, taku, aka naozaj je - nie pravdu podla seba, ale pravdu podla Boha, lebo to On je Pravda a vsetka Pravda pochadza od 1 zdroja - od Boha.

A na zaver nieco pre hladacov pravdy:
Kto hlada pravdu, najde ju, ale najde ju len vtedy, ak ju najst naozaj chce, v opacnom pripade ju nenajde.


Ja napr. som v minulosti natrafil na 1 web, v ktorom sa hovorilo o reinkarnacii a tak...
Ked som si precital clanok, tak som bol na pochybach - verit v teoriu reinkarnacie alebo nie? Sance boli 50 na 50.
V myslienkach som povedal Bohu, aby mi ukazal pravdu - ci je tato teoria reinkarnacie pravdiva alebo nie.
Vzdy som myslel na to, ze tie clanky o reinkarnacii su bludy, aj ked clanky nasvedcovali opak. Jednoducho som si povedal, ze nech to bude akokolvek "pravdive", budem verit pravde podla Boha a nie podla seba.
Po istom case som zacal objavovat clanky nie za tu teoriu, ale proti tej teorii a velmi mi pomohli.

=> reinkarnacia neexistuje.

citácia:
...Nijaká reinkarnácia neexistuje !
Gloria Polo bola horlivá propagátorka reinkarnácie. Keď sa ocitla na hranici života po smrti, s veľkou bolesťou a hanbou sa presvedčila, že reinkarnácia je ľstivé diablovo klamstvo. Pán Boh vo Svätom písme hovorí, že na zemi žijeme len raz: „Nezabúdaj, že niet návratu (pre mŕtveho)“ (Sir 38, 22); „A ako je ustanovené, že ľudia raz zomrú a potom bude súd“ (Hebr 9, 27). Život máme iba jeden a je neopakovateľný; človek zomiera len raz. Toto nám hovorí Pán Boh....

viac tu:
http://jezismaria.ic.cz/jezis_maria_subory/Bozie_milosrdenstvo_lub_ma_taky_aky_si/Boh_zachranil_nase_manzelstvo.htm#
staci stlacit kombinaciu klaves CTRL + F a vyhladat vyraz: reinkarn a odklikavat to s enterom.


Na kazdu otazku existuje odpoved. Boh caka na nase otazky - lebo sme Mu ziadnu nepolozili a my cakame na Jeho odpovede, lebo sme sa Ho este nic neopytali, vzdy to boli iba vycitky...
=> treba sa modli k Bohu, aby nam ukazal pravdu, a tu pravdu nam ukaze vtedy, ked budeme verit, ked budeme trpezlivy a pokorni - Boh moze, ale nemusi urobit to, co chceme my, aby On urobil.

Co osozi cloveku, ked by mal vsetky majetky a vedomosti, ale lasku by nemal - bol by iba kuskom kamena bez zivota, => laska je dolezita, na zaklade Pisma treba sluzit Bohu a sluzit Bohu treba na zaklade Lasky - to je zaklad. Kto sa snazi Boha milovat, vie vsetko, aj ked nevie nic.
Vie vsetko - co potrebujek zivotu - milovat
a
nevie nic - vedomosti su nepodstatne(svetske zmyslanie a svetske vedomosti=marnosti), (naj)podstatnejsia je laska.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 14 máj 2013 :  11:26:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
pozdrav pre Leslie10
www.youtube.com/watch?v=4fsbIbAt_mo&feature=share
Leslie,môže byť?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 14 máj 2013 :  21:18:05  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
Zachariáš, dakujem Ti za odpoved! Tvoj prispevok je prave na cas, lebo zase som zacal uvazovat o pocuvani tej skapely. A aby som to vysvetlil,, ze preco: Vy, my, ako "dobry krestania" dobre vieme, ze ake hudby pocuvame v radiu, a ja si myslim, ze napr. djaka Lady Gaga je skodlivejsia, ako ten dragonforce, aj napriek tomu, co je napisane vyssie.

K Deep Purple - Ja dam velmi velky pozor na hudbu, mozno, ze az prilis, lebo skoro ani jednu hudbu neviem vypocut bez vycitky svedomia. Teraz, ako som tuto temu dal na toto forum, poviem Vam uprimne, mozno, ze davam este vacsi pozor na taketo veci. Mozno, ze je to dobre, mozno, ze nie, mozno, ze aj aj. Poviem Vam uprimne, ze chcel by som ich pocuvat, lebo ma ta hudba rozvesely a aj odburava v mne ten stres co mam v sebe. Problem je v tom, ze vselijake veci som docital na internete, a mam v sebe taky obraz, ze rockova hudba pochadza od diabla. Neviem, ci je to tak, alebo nie. Neviem ani to, ze co mam robit, lebo nemam odvahu si ich pocuvat, aj keby som ich velmi chcel, lebo bojim sa toho, ze urobim hriech, prip. ta hudba ma dajak zmeni...

Poprosil by som Vas nazor na to, co som napisal vyssie, a prepacte mi, ze takto dlho diskutujeme/presviedcate ma o tomto teme. Dakujem

P.S. Mam akoby strach si vypocut ten Deep Purple, lebo sa bojim, ze s tym urobim hriech, ta hudba ma zmeni, lebo aj o nich som cital vselico.

Mozno, ze to je uz chore... A priznavam sa, fakt mam psychicku chorobu, ktora sa vola OCD, presnejsie v poslednom case skrupulozu, ked Vas to zaujima, mozte o tom docitat viac.

Kto chce, nech mi napise sukromnu spravu, lebo su casy, kedy sa potrebujem s niekym porozpravat, dakujem

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 14 máj 2013 :  22:14:21  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Mozno, ze to je uz chore...

Nie je to chore, lebo sa chces pacit Bohu a nie svetu.

citácia:
A priznavam sa, fakt mam psychicku chorobu, ktora sa vola OCD, presnejsie v poslednom case skrupulozu

Pevne verim, ze toto ti pomoze, nie ze by ti to molo pomoct, ale ze ti to pomoze. Na 100%. Ale ucinok to bude mat az vtedy, ked tomu budes verit ty - ze sa z toho dostanes.

Nasiel som na wikipedii definiciu tej obsedantno-kompulzivnej choroby a dole bol odkaz na:
Zápisník kluka s obsedantně kompulzivní poruchou
citácia:

je to zaujimave citanie a toto moze pomoct vsetkym.

V skutocnosti sa stane len to, comu clovek veri, ze sa to stane. A to, ci sa to stane naozaj v skutocnosti, to je uz otazne. => stat sa to moze, ale nemusi. Netreba sa nikomu posmievat. Jednoducho treba si zit svoj zivot s Bohom a s ludmi a o to, co pride po tych skutkoch, tak na to netreba mysliet - myslim tie odplaty - ci uz dobre alebo zle - to treba nechat na Boha, On vie najlepsie, co je pre koho dobre a komu co patri.

A niekedy mame take pocity, ze uz nevieme komu mame vyhoviet, dokonca ani samotnemu Bohu, ze vzdy nieco dopadne nejak inak, tak ti dam taky "trik" - treba si zit v laske k Bohu a k druhym, zit si ako take male dieta, ktore nevie nic, iba milovat. Lebo ten, kto miluje, vie vsetko, aj ked nevie nic, vie vsetko, co mu vediet treba, to naviac nepotrebuje.

Deti nudi byt detmi a tak chcu byt dospelymi a ked dospeju, tak zistia, ze chcu byt zas detmi... Ja som tiez ten pripad - snazil som sa byt inteligentnym clovekom ako ostatni dospeli, ale potom som zistil, ze v podstate po cely ten cas mi unikalo to najdolezitejsie - laska. Ona je dolezitejsia ako vedomosti. Treba svoje skutky robit tak, aby sme ich neolutovali, ale len tak, aby to bolo v sulade s Bozimi pravidlami. A to, co pride po tych skutkoch - tak o to sa netreba starat a malo by nam to byt jedno, lebo my sme urobili, co sme urobili a mame z dobre vykonaneho skutku dobre pocity, lebo sme mali dobry umysel, laskyplny umysel a prave preto nemusime pocitovat ziadne vycitky svedomia z toho skutku, ak sa Bohu pacil. => ak sa nieco po tom skutku stane, tak co uz, co by sa stalo, to by sa stalo, my by sme sa mali hlavne pozerat na to, ci sa to pacilo Bohu. Ak po nejakom skutku pride spravodlivy trest amy sme si vtedy o nom mysleli, ze nie je zly, tak potom ked nas zacalo hryzt svedomie, tak sme zistili, ze predsalen nam nieco chybalo - laska, nejaky dovod - laska. Vsetko treba robit z lasky k Bohu a k druhym.

Cim viac sa clovek sustredi na nieco, co nechce, tym viac na to mysli a sustredi sa na to a potom sa to aj stane, ale nemusi to tak byt. Treba sa sustredit na to, co chceme - milovat Boha a druhych, lebo to chce od nas Boh a netreba sa pozerat na to, co nechceme, hlavne je pozerat sa na to, co chceme, potom budeme chraneni aj od toho, co nechceme, lebo sa budeme sustredit iba na to, co chceme.

Ja pocuvam nemecke krestanske radio:
citácia:

to, co davaju v tom radiu, je uzasne.
citácia:
ma ta hudba rozvesely a aj odburava v mne ten stres co mam v sebe.

ja som pocuval rockovu hudbu ked som bol maly, ale teraz s odstupom casu som zistil, ze to nemecke radio - to je to prave, co som po cely ten cas hladal. Lebo nespokojne je srdce cloveka, dokym nespocinie v Bohu. Nestastny je clovek, ktory pozna vsetko okrem Boha - to povedal sv. Augustin. Jedine Boh moze davat skutocnu slobodu a rozveselenie a odburanie stresu, skutocne stastie, prave stastie, skutocnu lasku. Vsetko dobre (podla Neho) je od Neho. Treba mysliet na druhych, ja ked sa snazim, aby mi nieco dal Boh, tak sa snazim mysliet aj na druhych - aby to iste dal aj inym, a snazim sa prosit takym stylom, ze ak chces a nie stylom daj... snazim sa o to, aby som mal k Nemu uctu z lasky a aj ked by som si myslel vsetko mozne o Bohu, tak moje vedomosti budu vzdy len kvapkou v mori a ak o sebe nemam vytvoreny dokonaly obraz-vzdy ma nieco prekvapi, o druhych mam este horsi obraz a o Bohu mam este nedokonalejsi obraz, tak => ja neviem (v podstate) nic a snazim sa nikoho neodsudzovat, iba ak, tak seba. A bez Bozej (po)moci sa to neda.

Niekedy je lepsie sa pozerat na to, ako sme to pochopili my samy ako ti, ktori od nas nieco ziadaju. Ak sme nieco mysleli tak, ako sme to mysleli a myslime si, ze niekto to pochopil inak, tak mu to netreba vysvetlovat, ak sa to neda. Ale ak sa to da, tak si to treba vsetko vydiskutovat hned uz od zaciatku. Cim skor sa zacnu riesit taketo problemy, tym je to lepsie. A ak mu to nemozeme vysvetlit, tak vo svojom vnutri mame mysliet tak, ako sme to pochopili my a ak naozaj nemozeme to tej osobe povedat, tak sa aspon treba modlit k Bohu za to, aby to ta osoba pochopila tak, ako si to myslel ty, a modlit sa mozeme aj vtedy, ked chceme niekomu nieco povedat, aby sme povedali pravdu podla Boha.

Nech by ti napisal hocikto hocico, nezober si to osobne. Kazdy sme ini a vsetci sme si rovni.

Pravda oslobodzuje. Boh je Pravda. Jezis povedal, ze pravda nas oslobodi. Treba byt pred Bohom uprimny. Vzdy. Je to velmi dolezite. Lebo On nas stvoril a rozumie nam viac, ako rozumieme my sebe. On vie vsetko. Treba mysliet v time - lebo Boh je rodina a On mysli na druhych, v 1 time - kazdy 1 z nas by sme mali zmyslat timovo a nie kazdy sam za seba. Ja ked som sa modlil modlitbu Otce nas, tak som ju casom z toho stereotypu zacal hovorit tak, ze aj ked som to vyslovoval v mnoznom cisle, tak som tym nevedomky a vedome zaroven myslel na seba, vsetko som hovoril takym stylom, ako ked by to malo byt len pre mna. A potom postupom casu som si uvedomil, ze ta modlitba je pisana v timovom zmyslani a ze to je modlitba, ktoru sa nemodli 1 clovek, ale 1 celok. => treba zmyslat tak, ako to vnimame my v jednotlivych okamihoch. Clovek moze mat v 1 okamihu na 1 vec nejaky nazor a v tom druhom uplne iny... A potom je potrebne sa nad tym zamysliet preco to tak bolo, ako je to vobec mozne, ze v 1 chvili sme boli presvedceni o 1 veci a v tej druhej o druhej veci... Treba hladat tu pricinu. Treba sa modlit. A modlitba moze mat vselijaku formu. Treba verit tomu, ze davame Bohu lasku + ludom, netreba si zbytocne vsetko overovat, aj ked overovanie nie je naskodu, ale niekedy je. Boh nam zjavil tolko, kolko nam zjavil a kolko toho uznal za vhodne.
citácia:
Nezrelá láska hovorí: Milujem ťa, pretože ťa potrebujem. Zrelá láska hovorí: Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.

Clovek bez Boha nedokaze zit. Boh je nasim vsetkym, On je vsetkym pre vsetkych. Kazdy ma o nom utvoreny iny obraz, kazdy pozna len tolko, kolko toho vie. => ak seba takto dokonalo nepozname, druhych uz vobec nie, tak potom o Bohu toho nevieme uz vobec nic. Vieme o Nom iba tolko, kolko nam toho ukazal. => nikoho netreba odsudzovat, iba ak, tak seba. Ja sa to tak snazim robit, ale bez Bozej pomoci clovek nedokaze nic. A to je dobre, aspon je vidiet, ze naozaj bez Boha clovek nedokaze zit a ako velmi je na Neho clovek odkazany, ako je od Neho zavisly. Nekonecne.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2013 :  12:31:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Leslie,ja na kvalitnej rockovej hudbe,kde sú aj dobré texty,nevidím nič zlé.Mám rád celkom aj Nothing else matters od Metallica aj ked väčšinu vecí od nich vôbec nemusím.Mám problém však z rôznymi smermi "metalovej" hudby,kde vnímam veľa hnevu,či nenávisti a niekde aj skryté alebo otvorené velebenie démonov.Od toho rýchlo preč.
"krása spasí svet" To povedal Dostojevskij.Čoraz viac srdcom chápem,akú mal pravdu.Všimnite si,že každý,kto skryte alebo otvorene velebí démonov skĺzne do nejakej viditeľnej ohavnosti.

pesnička od Deep Purple ktorú som sem dal je skôr balada a štýlom by som ju zaradil ku art-rocku.Nedávno zosnulý člen Deep Purple,klávesista Ion Lord,robil veľa spoločných projektov a koncertov spolu s Kráľovským Londýnskym filharmonickým orchestrom.V tej skladbe,čo som sem dal ich tiež v pozadí počuť...Keď sme už pri tom art-rocku,tak niečo,čo mám tiež rád : Owner of a lonely heart od YES
www.youtube.com/watch?v=ecuksod41Qk

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2013 :  23:54:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
Leslie,ja na kvalitnej rockovej hudbe,kde sú aj dobré texty,nevidím nič zlé.

vidiet vsade zleho ducha nie je katolicke - vid myslenie v prvotnej cirkvi
treba ma slobdu pocuvat rozne zanre

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 17 máj 2013 :  06:59:46  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
treba mat slobodu(my ju uz ("v podstate") mame), (ne)treba pocuvat rozne zanre - lebo clovek ma slobodu a treba robit len to, co je v sulade s Bozimi zakonmi. Mali by sme sa o to aspon snazit, ja sa snazim. My ludia sme slabi a bez Bozej pomoci nedokazeme nic. Bez Boha sme na dne.

Povedat niekomu aby prestal s niecim, co robi, nie je jednoduche. A ak to uz aj niekomu radi, tak pre toho radcu to moze vyzerat jednoducho, ale pre toho druheho to az take jednoduche nie je. Treba si priznat vlastnu slabost a snazit sa zit v pravde - lebo Boh je Pravda, v Bohu zijeme, v Nom sme, existujeme. Boh je uprimny a sväti a laskavy a dobrotivy... a 1 knaz povedal, ze laska nie je Bozia vlastnost, ale ze to je Jeho vnutorne bytie, Jeho prava vnutorna podstata, On je jednoducho laska. Z Jeho podstaty. A On chce, aby sme boli sväti, lebo On je sväty, a dal nam aj priklady a aj ukazky, ze to, co On robi, ma naozaj zmysel, len tomu treba verit a treba vyhladavat informacie, ktore su s Nim, treba verit tomu, ze Boh je taky, aky On je a nie taky, akeho si ho väcsina ludi predstavuje, a to sa ("paradoxne") bez Jeho pomoci neda(clovek nevie, aky je Boh v skutocnosti, vie iba tolko, kolko toho vie, a tak mudre rozhodnutie moze urobit iba s Bozou pomocou, lebo On dava mudrost malickym a tomu, komu chce, komu to uzna za vhodne, tak, aby to bolov sulade s Jeho spravodlivym zakonom - aby kazdy dostal odplatu, aka mu patri - ci uz dobru alebo zlu), lebo clovek mieni, Pan Boh meni. A clovek ked sa chysta urobit krok, tak konecny smer mu urci Boh, ale len vtedy, ak Mu to ten clovek dovoli z lasky k Nemu, zo slepej dovernej laskyplnej dovery, z detskej dovery. Iba tak sa da spoznat to, co Boh chce, aby sme spoznali. A preto je tu tolko dokazov proti Nemu, aby to bolo spravodlive - aby sme mali slobodu rozhodnut sa. Lebo ked by sme hned vsetci prisli na to, ze On existuje a aky je, tak by sme si Ho vybrali bez ohladu na to, ci Ho naozaj chceme respektovat z lasky alebo nie. To uz by bolo potom vyuzivanie - ked Jezis rozmnozil chlieb, tak Ho potom ludia chceli korunovat za krala, ale On chce, aby sme si Ho vybrali z lasky, slobodne bez ohladu na to, co sa stane. Treba sa snazit o to, aby sme sa chceli pacit a aj aby sme sa pacili len Jemu, je to dolezite, ja sa o to snazim. A bez Bozej (po)moci clovek nedokaze nic.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 18 máj 2013 :  19:57:12  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
citácia:
Leslie,ja na kvalitnej rockovej hudbe,kde sú aj dobré texty,nevidím nič zlé.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 16 máj 2013 :  12:31:52



Zachariáš, ja prave v tom mam problem, lebo ja v tom hudbe nevidim nic zle, len asi to, ze spievaju o bojoch, o smrti, atd. ale pripominam, ze vo vacsine ich piesnocv bojuju proti zlu!!! Chcel by som pridat jeden z ich najznamejsich piesni, aj z toho preklad z anglictiny do cestini... Ked na to mate chut, tak si to precitajte a posudte to sami:

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/dragonforce/through-the-fire-and-flames-49001

tu je taka druha, tu je ten optimizmus vidiet viac (prvu som nechcel vymazat, aby ste mali nie len jednu piesen, ked chcete ukazem vam aj ine):

http://www.karaoketexty.sk/texty-piesni/dragonforce/dragonforce-heroes-of-our-time-161633

P.S Ja nemam problem s ich hudbou, ja mam problem s minulostou, ze aky boli, a neviem, ci sa zmenili... Podobne mam problem aj stymi clenmi... Mam problem v tom, ze pochadzaju zo satanistickej skupiny, ze niektori z nich nosia satanisticke symboly... A to v hudbe nijak nevidno, skor naopak... ako keby bojovali skutocne proti zlu... a ja dufam, ze to tak je...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2013 :  07:53:50  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Anglicke texty piesni su velmi nebezpecne. Prave preto som si precital z kazdej piesne len 4 riadky. A z toho, co som precital, tak mozno to bude neobjektivny pohlad, a mozno to objektivny pohlad bude.

Mne sa zda, ze oni to svoje "dobro" nazyvaju v skutocnosti zlom a to zlo v tych pesnickach dobrom. Ze navonok sa moze zdat, ze bojuju proti klamstvu a zlu, ale v skutocnosti bojuju proti pravde a dobru.

A ten 1 vers - "call for us" - zavolajte nas. Preco? Naco? A koho vlastne?
Vsetko to nasvedcuje tomu, ze mame zavolat nieco zle... v jednom kuse sa v tych pesnickach spieva o pekle, smrti, zle...

Ked chces, tak si najdi nejaku slovensku rockovu kapelu alebo cesku - ich piesne, napriklad taka ceska skupina Alkehol. Tam su miernejsie texty, ale aj tie su nebezpecne - v 1 pesnicke sa spieva, ze bez penazi sa neda zit a ze bez nich je lepsie sa obesit a tak... a ked sa clovek ocitne v takej situacii tak to naozaj aj urobi... je to velmi nebezpecne. Ja sa snazim vyhybat sa kazdej jednej anglickej pesnicke, vsetkym tym svetskym pesnickama svetskej hudbe, jedine, co pocuvam, je bud 1 nemecke krestanske radio:
citácia:

alebo radio Lumen:
citácia:

ale väcsinou to nemecke radio - ucim sa cez to nemcinu + chodia tam nadherne melodie, take plynule, a Boh ma rad plynulost, jemnost, a hudbu plynulu a nie taku kde su bubny a tak, ta svetska moderna hudba je "vsetko" mozne len nie hudba. Raz som videl 1 obrazok, na ktorom bolo napisane: ,,Co pocuvas? (Bol tam zoznam anglickych interprtetov a vselijakej svetskej hudby) a potom tam bol text pod tym: "hudbu". Je to tak. Ta svetska hudba je "vsetko" mozne len nie hudba.

Svetska hudba a texty su velmi nebezpecne. Vsetko to, co sa spieva v tych piesnach, tak ked je clovek v takej novej situacii alebo v takej, v ktorej nevie poriadne zareagovat, lebo si to nedokaze premysliet vcas a musi reagovat rychlo a v dalsich velmi podobnych situaciach sa cloveku ponuknu moznosti, ktore sa mu dostali do podprahoveho vnimania - podprahove spravy, ktore nevedomky prijal.

Ak vies po anglicky, tak popytaj niekoho, kto vie robit s hudbou - editaciou - nech ti da Reverse na 1 z tych pesniciek, popripade na viac alebo na vsetky, nech ti prekruti zaznam a pozorne pocuvaj, co sa v nich bude spievat. Nielen tie texty, ale aj ta hudba je velmi nebezpecna. Ked je niekto stastny, pocuva melodiu, ale ak je smutny, pocuva text - a vtedy sa nan viac sustredi a v obidvoch pripadoch sa mu dava text do podvedomia - uklada sa do neho a je tam ulozeny normalny text + text odzadu - a clovek ani o tom nevie, ze ma v hlave prekruteny text a z podvedomia si to potom vytahuje pri tych kritickych okamihoch a situaciach...

Pozri sa na toto:
citácia:


Vplyv hudby na podvedomie - Pápež zrušil popový koncert
citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2013 :  08:48:02  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ak vies po anglicky, tak popytaj niekoho, kto vie robit s hudbou - editaciou - nech ti da Reverse na 1 z tych pesniciek, popripade na viac alebo na vsetky, nech ti prekruti zaznam a pozorne pocuvaj, co sa v nich bude spievat.
Pôvodne zaslal sinceretly - 19 máj 2013 :  07:53:50

ale ved si mi napisal, ze si uz skoncil z pozeranim nezmyslov

mimochodom, ked zoberiem nejaku slovensku pesnicku a pustim ju pospiatky, tak budem v nej po slovensky pocut ody na satana?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2013 :  09:18:41  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Co som pozeral tie dokumenty na youtube, tak som ich pozeral, ale uz ich nepozeram. A to, ze som tu dal odkaz na 1 z tych dokumentov, ktory som videl, este neznamena, ze tie dokumenty pozeram aj nadalej. Ja ich uz nepozeram, lebo som si myslel, ze ked budem vediet tie informacie, ze mi to pomoze, ale zistil som, ze ak sa niekto modli a zije s Bohom v laske, tak taki ludia su zalubeni a ti su chraneni Bohom, a aj ked nevedia nic, tak vedia vsetko, lebo vsetko dobre je od Boha, a to On dava mudrost malickym. Mna nudilo byt dietatom a chcel som dospiet, aby som mal vedomosti, vzdy som obdivoval tych, ktori mali mudre a rozumne reci, ale potom som zistil, ze vedomosti nie su vsetko a ze najdolezitejsia je laska k Bohu a k druhym. Vedomosti su vedomosti, ale laska je laska.

Guest, kazdy si mysli nieco ine a nikomu nemozeme nutit to, co si myslime my. Ak clovek c. 1 veri veci A a clovek c. 2 veri veci B, tak ak sa clovek c. 3 opyta na nieco cloveka c. 4 a clovek c. 4 odpovie clovekovi c. 3, tak ked si to precita clovek c. 1, pochopi to tak, ako to on chce pochopit, pochopi to tak, podla toho, comu veri, cize v prospech veci A. A ked si to iste precita clovek c. 2, tak to pochopi tak, ako tomu ma pochopit podla viery, ktoru ma - v prospech toho, comu veri. Cize v prospech veci B. => kazdy 1 z nas je presvedceny o tom, o com je presvedceny, cize veri tomu, comu veri.

A su len 2 typy viery:

• viera, ze Boh neexistuje - takito ludia veria tomu(su presvedceni o tom), ze Boh neexistuje, a vsetko, co zhromazduju, tak si to usporiaduvaju vo svojich hlavach tak, aby im vyslo to, comu veria(o com su presvedceni), cize veria tomu(su presvedceni o tom), ze neveria, ze Boh existuje.
=> Neveria tomu, ze On je. Jednoducho nemoze existovat a aj neexistuje a aj tomu veria(su o tom presvedceni).

• viera, ze Boh existuje - takito ludia veria tomu(su presvedceni o tom), ze Boh existuje, a vsetko, co zhromazduju, tak si to usporiaduvaju vo svojich hlavach tak, aby im vyslo to, comu veria(o com su presvedceni), cize veria tomu(su presvedceni o tom), ze neveria, ze Boh neexistuje.
=> Neveria tomu, ze On nie je. Jednoducho musi existovat a aj existuje a aj tomu veria(su o tom presvedceni).

=> viera je presvedcenie. Ateisti hovoria, ze sa neda dokazat to, ze Boh neexistuje, lebo oni vraj skumaju len to, co sa dokazat da (ale neskumaju vsetko to, co sa da dokazat - na (nieco)/niekoho umyselne "zabudaju"). Ale neda sa to dokazat aj preto, lebo aj slepy, hluchy, nemy... musi vidiet, pocut, vediet a aj pocuje, vidi, vie o tom, ze existuje Boh, a ten, kto to "nevie", tak si to len nechce priznat, lebo nikto na Zemi nie je uplne neveriaci.

btw. ja som hovoril hlavne o anglickych pesnickach. O tych, v ktorych su podprahove spravy. A tie nie su len v anglickych, ale aj v inych pesnickach. => ak si si to pozorne precital, tak nasledujuce slova nebude potrebne precitat:

...o tych, v ktorych..., => takze nie vo vsetkych. Toto som tu napisal na doplnenie preto, aby si ma tu zas nezacal chytat za slovicka.

citácia:
mimochodom, ked zoberiem nejaku slovensku pesnicku a pustim ju pospiatky, tak budem v nej po slovensky pocut ody na satana?

to, co som predtym napisal, je pisane podobnou formou ako text nad vysvetlivkami v tomto prispevku, ale s tym rozdielom, ze tie vysvetlivky som tam nedal. Tu som ich pridal, lebo ked by som ich tu nepridal, napisal by si podobny (provokacny(vykrik do tmy)-zo zufalstva(lebo aj slepy musi uvidiet pravdu v tom, o com je tu rec, a aj ju vidi(len poniektori "slepci" si to nechcu priznat))) prispevok, ktory si tu napisal, vid tvoj citat v tomto prispevku(o nieco vyssie).

=> potvrdilo sa to, co som napisal v tomto prispevku. Kazdy veri tomu(je presvedceny o tom), comu veri(o com je presvedceny).
Kto chce, pochopi, kto nechce pochopit, nepochopi.

=> Ak sa niekto snazi nieco pochopit, tak to pochopi len vtedy, ak to pochopit naozaj chce, v opacnom pripade to nepochopi. Koniec.

Guest tu pisal, ze diskutovanie so mnou je strata casu, ale väcsinou ak niekto ukazuje druhym niekoho zle vlastnosti a opovrhuje niekym, lebo robi o a to... tak presne to sa na tom cloveku (opovrhovacovi) zacne aj objavovat, a ak guest tu pisal na druhych to, co tu pisal, tak z toho, co som si precital z jeho prispevkov som prisiel k zaveru, ze na nom sa uz toho prejavilo viac nez dost. Je to hrozne, aki sme, kazdy dostane to, co mu patri. Co uz sa da robit s tymi, ktori boli potrestani -
citácia:
,,Skrze co kto prohresuje, skrz to trestan byva."
Ale zmenit sa moze kazdy, dokonca aj vtedy, ked by to uz nemalo zmysel - Boh nam daroval slobodnu volu naveky - je to dar od Neho a kedykolvek sa k Nemu mozeme vratit, nemusime si zvolit cestu zla, aj ked by sme (ziadne) ine vychodisko (ne)videli. †

Tu je este nieco o rockovej hudbe:
citácia:


uryvok:
citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Burza VIII. Téma Next Topic: Pozeranie hororov - je to hriech?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06