Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Kapela DragonForce - mozem ich pocuvat?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Burza VIII. Téma Next Topic: Pozeranie hororov - je to hriech?
Strana: z 4

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2013 :  19:44:41  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
citácia:
1.Tes. 5,16-18 – „Stále sa radujte, neprestajne sa modlite! Za všetko ďakujte, lebo taká je Božia vôľa pri vás v Kristovi Ježišovi.“





Pôvodne zaslal Lucia - 16 február 2013 :  19:16:03



Lucia, najprv aj ja som cudoval tejto vete, myslel som, ze to sa neda splnit, ale dakto mi tuto vetu vysvetlil. Uz neviem, ze kto to bol, ani to ze presne ako to povedal, ale to viem, ze tuto vetu netreba brat doslovne. Vzdy sa modlit neznamena to, ze cely den budem modlit Otče náš, ale znamena to, ze vzdy musime dat vdaky Bohu a to nie tak, ze sa budem modlit 24 hodin do dna, ale staci, ked si len pomyslim na neho a poviem mu, ze dakujem Otce. On nechce nas zotrocit.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2013 :  19:47:37  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Na youtube som nasiel zaujimave pribehy ludi:

citácia:


a tam su ludia so vselijakymi problemami a tam popisuju, ze ked sa priznali, ked vysli s pravdou von, ked zacali hovorit pravdu, ze ich to oslobodilo.

=> nie nadarmo Jezis povedal, ze pravda nas oslobodi.

Leslie10 si priznal, ze pocuva to, co pocuva, a priznal sa aj k tomu, ze sa nevie zmierit s tym, co sa dozvedel...

to je "normalne", chce to len cas, a hlavne - vela modlitieb k Bohu. Clovek ked sa modli, tak v Biblii sa pise nieco o nejakom duchovnom dyme, ktory vychadza z modliaceho sa cloveka, ze k Bohu prisiel vonavy dym a tak...

cim castejsie sa clovek modli, tym menej zhresi, lebo je Bohom chraneny. Mali by sme sa snazit nezhresit ani v 1 pripade a aj ked by sme si mysleli, ze uz je vsetko stratene, tak treba poprosit Boha o pomoc, aby sme to nevzdali a aj napriek tomu pomahali druhym.

Ja napr. som pomahal druhym a mne nevedeli pomoct a az som si jedneho dna povedal, ze mne zatial nikto "poriadne" nepomohol... a hned na to som si povedal, ze aj ked sa mne nedostane ziadna rada, tak aj napriek tomu vsetkemu budem pomahat... mne ludia radili, ale ked som potreboval nejaku radu ohladom PC a tak, tak mne malokto pomohol, lebo skoro nikto sa nerozumel do tych veci, a tak som sa naucil hladat sam a je to lepsie ako pytat si od niekoho pomoc, radsej si to najdem sam, nez by som mal niekoho obtazovat a ked uz moje sily nestacia, az potom sa snazim ziadat o radu a teraz som si spomenul, ze existuje 1 stranka

citácia:


a na tej stranke vam poradia vo vsetkom - su tam vselijake kategorie takze v podstate to obdobie, co som mal, to bola len skuska - ci budem radit aj nadalej alebo ci zoberiem spravodlivost do svojich ruk - ze ked sa mne nedostalo pomoci, tak ani inym...

Ludom treba pomahat, aj ked by sme pri tom mali trpiet. Mali by sme sa podobat hluchonememu huslistovi, ktory tie tony, ktore vyhrava na husliach, on sam nepocuje, ale vsetci naokolo to pocuju a mozu sa z toho tesit. A to je obraz Boha. On je ten hluchonemy huslista a vydava tony naokolo pre toho, pre koho chce, pre koho to uzna za vhodne...

Laska neberie, laska dava a preto je Boh vzdy najchudobnejsi. Ja som si raz polozil skrecka na ruku a som myslel na to, ze takto nejako to je u Boha - ze On nas ma vo Svojich rukach a strazi nas a ze nas miluje a bude milovat aj ked by Mu to malo sposobit utrpenie, a to utrpenie je na 1 strane viac ako nekonecne - lebo ma snami sucit a zaroven na 2. strane je to utrpenie pre Boha take malicke ako zrnko prachu, lebo On je nekonecny... Lebo bez kriza sa prava laska najst neda a bez pravej lasky sa kriz uniest neda.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2013 :  19:48:08  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
citácia:
[quote]1.Tes. 5,16-18 – „Stále sa radujte, neprestajne sa modlite! Za všetko ďakujte, lebo taká je Božia vôľa pri vás v Kristovi Ježišovi.“





Pôvodne zaslal Lucia - 16 február 2013 :  19:16:03



Lucia, najprv aj ja som sa cudoval tejto vete, myslel som si, ze to sa neda splnit, ale dakto mi tuto vetu vysvetlil. Uz neviem, ze kto to bol, ani to ze presne ako to povedal, ale to viem, ze tuto vetu netreba brat doslovne. Vzdy sa modlit neznamena to, ze cely den budem modlit Otče náš, ale znamena to, ze vzdy musime dat vdaky Bohu a to nie tak, ze sa budem modlit 24 hodin do dna, ale staci, ked si len pomyslim na neho a poviem mu, ze dakujem Otce. On nechce nas zotrocit. Ale s tym nehovorim, ze sa nemusime modlit. Najlepsie je podla mna minimalne aspon rano a vecer sa "riadne" pomodlit a cez den mozeme modlit tak, ako som uz vyssie vysvetlil.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2013 :  20:02:11  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
...ze je dokonca krestan... Takze mam nadej v nom a pocuvam ich len kvoli jemu...


pozri sa na tieto 2 obrazky:

citácia:


sa robili take pokusy - ze dali vodu do nadobky a pustili hudbu Ave Maria, potom tu vodu zmrazili a ked sa pozreli do mikroskopu, bol tam nadherny krystal vody.

Ked sa pustila metalova hudba, tak po zmrazeni bolo vidiet pod mikroskopom chaos - ziadne krystaly, iba zhluky...

pozri sa na tuto stranku - na tie obrazky
citácia:


takto vyzera krystal vody, ktory "pocul" hudbu Ave Maria:



a takto vyzera krystal, ktory "pocul" metalovu hudbu:



na tu vodu aj hovorili vselijake slovicka, mozes si tento experiment skusit doma - daj do sklenej flase kusok ryze, kusok vody a daj na nu nalepku smajlika a do druhej to iste urob ale daj tam sjalika a zhruba po mesiaci sa prejavia rozdiely...

sleduj tento pokus:
citácia:


nase ludske telo je tvorene zhruba z 80% vody a ked clovek pocuva metalovu hudbu, prejavi sa to na nom.

Pri metalovych koncertoch vznikla vzdy nejaka hadka a nejake spory, vytrznictva... a pri koncertoch vaznej hudby nebolo nic takeho spozorovaneho.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2013 :  20:14:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
"on je mojim idolom"
Napodobnujte Bohocloveka Jezisa Krista a tych,co sa mu stali podobni-svatcov,nie hriesneeho cloveka.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2013 :  20:16:46  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
4. Napokon ciní tak preto, aby nás ustavicnou modlitbou so sebou dokonalejsie spojil sladkymi putami lásky. „Modlitba," hovorí sv. Ján Zlatoústy, „je nemalym putom lásky k Bohu; lebo nás navyká hovorit s Bohom." Ako velmi roznecuje nasu lásku a ako vrúcne nás spája s Bohom neustály styk s ním v modlitbe a dôverné ocakávanie ziadanych milostí!

Ale ako dlho máme zotrvat v modlitbách? Stále, odpovedá ten sty sväty, az kym nezacujeme priaznivy rozsudok o svojom spasení, cize az do smrti. A dodáva, ze kto hovorí: neprestanem sa modlit, dokial sa nespasím, iste sa spasí. Apostol píse, ze mnohí závodia o cestnú odmenu, ale len jeden ju dostane: „Neviete, ze tí, co bezia na stadióne, bezia síce vsetci, ale iba jeden dosiahne vítaznú cenu? Bezte tak, aby ste sa jej zmocnili" (1 Kor 9:24). Teda, nestací modlit sa za spasenie len niekedy. Modlit sa musíme vzdy, dokial nedosiahneme korunu, ktorú slubuje Boh jedine tym, ktorí ho vytrvalo prosia az do konca.Ak sa chceme spasit, musíme robit tak, ako Dávid, ktory mal oci stále upreté o pomoc k Bohu, aby nebol porazeny svojimi nepriatelmi: „Moje oci sa neprestajne upierajú na Pána, ved on mi vyslobodzuje nohy z osídel" (Zalm 25:15). Podla slov sv. Petra, diabol nám ciní ustavicné nástrahy, aby nás zozral: „Budte triezvi a bdejte! Vás protivník, diabol, obchádza ako revúci lev a hladá, koho by zozral" (1 Pt 5:8). Podla toho musíme byt stále na strázi so zbranou v ruke proti tomuto nepriatelovi a hovorit s královskym prorokom: „Nahánal som svojich nepriatelov, az som ich dostihol, a nevrátil som sa, kym som ich celkom neznicil (Zalm 18:38). Ako vsak dosiahneme tak dôlezité a tak tazké vítazstvo? Len vytrvalymi prosbami, odpovedá sv. Augustín. A ako dlho majú trvat tieto prosby? Dokial bude trvat boj," hovorí sv. Bonaventúra, „tak neprestávajte nikdy prosit o milosrdenstvo." Beda tomu, kto sa prestane modlit v tomto boji, hovorí Mudrc: „Beda takym, ktorí stratili trpezlivost a ktorí opustili priame cesty a uchylili sa na cesty neprávosti" (Sir 2:16). Spasíme sa, hovorí apostol, ale s jednou podmienkou, „ak si zachováme pevnú dôveru a slávnu nádej" (Hebr 3:6).

http://redemptoristi.kske.sk/CSSR/Osobnosti%20-%20CSSR/Alfonz/MODLITBA%20ALFONZ/modlitba_podmienky_vytrval.htm

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2013 :  20:21:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Svati otcovia ucili,ze modlitba nie je kapital.Ustavicnou modlitbou sa mysli pamatanie na Boha.Napriklad modlitbou srdca.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2013 :  21:09:05  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
citácia:
"on je mojim idolom"
Napodobnujte Bohocloveka Jezisa Krista a tych,co sa mu stali podobni-svatcov,nie hriesneeho cloveka.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 16 február 2013 :  20:14:19



Je to pravda, ale musime este dodat, ze aj svaty ludia boli hriesny ludia...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2013 :  21:12:18  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
ked niekto miluje svoju polovicku, tak na nu mysli neustale a praje jej vsetko najlepsie, hovori si v duchu, nech ju zehna vsemohuci Boh - Otec, i Syn i Duch Sväty.

A takto vyzera prava laska medzi partnermi.

Ale ma to jeden "hacik" - ak dokazeme takto, priam "az" nekonecne milovat svoje polovicky... - tu je ten hacik:

1. prikazanie - milovat Boha celym svojim srdcom, celou svojou myslou, celym svojim rozumom, celym svojim duchom, celou svojou dusou, celym svojim telom, celou svojou bytostou, celym svojim "ja"... celym svojim vsetkym...

a 2. prikazanie mu je podobne - budes milovat bliznych => nie len vybranych ludi, ale vsetkych ludi => budes ich povazovat za bliznych... (inak toto ateisti zneuzivaju a tvrdia, ze krestania su pokrytci a miluju len bliznych a na tych ostatnych zabudaji, jednoducho vsetko prekrucaju a ludia im to "zeru", lebo necitaju Sväte Pismo a nechodia do kostola, nepocuvaju pravdu a neziju podla nej...) ... budes ludi milovat tak, ako milujes seba sameho.

=> ked chces pre seba vsetko najlepsie, ked ti tak velmi zalezi na sebe, tak - rovnako by ti malo zalezat aj na ostatnych - lebo my vsetci sme 1 tim, my vsetci sme jedno v Otcovi, Jezisovi a v Duchu Svätom. Pan Boh nas spaja.

a teraz sa vratme k tej myslienke - ak ludia dokazu milovat svoje polovicky priam "az" nekonecne, ako velmi by sme potom mali milovat Boha, ked uz Ho viac, ako milujeme svoje polovicky, "milovat nedokazeme"? Ale dokazeme, s Bozou pomocou. † Treba chciet - kto chce, hlada sposoby a kto nechce, hlada dovody.

Takze ak ludia dokazu tak velmi a bez prestania milovat ludi, potom mame Boha milovat bez-bez-bez-bez...prestania... a mysliet na Neho neustale. Mame sa sustredit na to, co chceme a nie na to, co nechceme...

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2013 :  21:14:53  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
citácia:
4. Napokon ciní tak preto, aby nás ustavicnou modlitbou so sebou dokonalejsie spojil sladkymi putami lásky. „Modlitba," hovorí sv. Ján Zlatoústy, „je nemalym putom lásky k Bohu; lebo nás navyká hovorit s Bohom." Ako velmi roznecuje nasu lásku a ako vrúcne nás spája s Bohom neustály styk s ním v modlitbe a dôverné ocakávanie ziadanych milostí!

Ale ako dlho máme zotrvat v modlitbách? Stále, odpovedá ten sty sväty, az kym nezacujeme priaznivy rozsudok o svojom spasení, cize az do smrti. A dodáva, ze kto hovorí: neprestanem sa modlit, dokial sa nespasím, iste sa spasí. Apostol píse, ze mnohí závodia o cestnú odmenu, ale len jeden ju dostane: „Neviete, ze tí, co bezia na stadióne, bezia síce vsetci, ale iba jeden dosiahne vítaznú cenu? Bezte tak, aby ste sa jej zmocnili" (1 Kor 9:24). Teda, nestací modlit sa za spasenie len niekedy. Modlit sa musíme vzdy, dokial nedosiahneme korunu, ktorú slubuje Boh jedine tym, ktorí ho vytrvalo prosia az do konca.Ak sa chceme spasit, musíme robit tak, ako Dávid, ktory mal oci stále upreté o pomoc k Bohu, aby nebol porazeny svojimi nepriatelmi: „Moje oci sa neprestajne upierajú na Pána, ved on mi vyslobodzuje nohy z osídel" (Zalm 25:15). Podla slov sv. Petra, diabol nám ciní ustavicné nástrahy, aby nás zozral: „Budte triezvi a bdejte! Vás protivník, diabol, obchádza ako revúci lev a hladá, koho by zozral" (1 Pt 5:8). Podla toho musíme byt stále na strázi so zbranou v ruke proti tomuto nepriatelovi a hovorit s královskym prorokom: „Nahánal som svojich nepriatelov, az som ich dostihol, a nevrátil som sa, kym som ich celkom neznicil (Zalm 18:38). Ako vsak dosiahneme tak dôlezité a tak tazké vítazstvo? Len vytrvalymi prosbami, odpovedá sv. Augustín. A ako dlho majú trvat tieto prosby? Dokial bude trvat boj," hovorí sv. Bonaventúra, „tak neprestávajte nikdy prosit o milosrdenstvo." Beda tomu, kto sa prestane modlit v tomto boji, hovorí Mudrc: „Beda takym, ktorí stratili trpezlivost a ktorí opustili priame cesty a uchylili sa na cesty neprávosti" (Sir 2:16). Spasíme sa, hovorí apostol, ale s jednou podmienkou, „ak si zachováme pevnú dôveru a slávnu nádej" (Hebr 3:6).

http://redemptoristi.kske.sk/CSSR/Osobnosti%20-%20CSSR/Alfonz/MODLITBA%20ALFONZ/modlitba_podmienky_vytrval.htm

Pôvodne zaslal Lucia - 16 február 2013 :  20:16:46



Ale aj tu musime rozdelit modlitby na dve podkategorie:
1.) modlitba uprimna
2.) modlitba neuprimna

Modlitba moze byt dlha a neuprimna, ale modlitba moze byt aj kratka, ale o to uprimnejsia, a to si myslim paci Bohovi viacej, ako ked len modlime sa len preto, ze to "musime"...

Najlepsia modlitba je najuprimnejsia

No ale sme uz odbocili od temy

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2013 :  21:25:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
"on je mojim idolom"
Napodobnujte Bohocloveka Jezisa Krista a tych,co sa mu stali podobni-svatcov,nie hriesneeho cloveka.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 16 február 2013 :  20:14:19



Je to pravda, ale musime este dodat, ze aj svaty ludia boli hriesny ludia...

Pôvodne zaslal Leslie10 - 16 február 2013 :  21:09:05



Ked chcem napodobnit sv.Pavla,ci sv.Augustina,tak ich nebudem napodobnovat v tom,co robili pred obratenim

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2013 :  21:39:29  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
"on je mojim idolom"
Napodobnujte Bohocloveka Jezisa Krista a tych,co sa mu stali podobni-svatcov,nie hriesneeho cloveka.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 16 február 2013 :  20:14:19



Je to pravda, ale musime este dodat, ze aj svaty ludia boli hriesny ludia...

Pôvodne zaslal Leslie10 - 16 február 2013 :  21:09:05



Ked chcem napodobnit sv.Pavla,ci sv.Augustina,tak ich nebudem napodobnovat v tom,co robili pred obratenim

Pôvodne zaslal Zachariáš - 16 február 2013 :  21:25:47



Ale prosim Ta... S tym chces povedat, ze po obrateni neurobili ani jeden jediny hriech? Ja som to myslel tak, ze aj on boli ludia, tak ako my a nikto nie je dokonaly.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2013 :  22:02:48  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
Este by som doplnil, ze ja v tych txtoch (hlavne na najnovsom albume) si nevsimam ziadne satanisticke prvky (okrem tych bojov, no ale to je fantasy)...

napriklad:

Názov: Cry thunder
Cry thunder!
Sword in his hand,
Titans of justice, fearless we stand
Cry thunder!
Strong in command
Blessed by the union, freedom of man


Názov: Give me the night
Give me the night
Let me be me for one last time
A prisoner of myself lost in disguise
Just give me the night
Still living in a twisted dream
There's no tomorrow for right now will be
The best time of my life


Názov: Wings of liberty

Trapped inside this paradise still bleeding
While there are so many faces in this mask of lies
Blinded by the promises and the life in pain
Now the time has come for all of us to rise


No posudte to sami, fakt si tu vnimate znaky dajakeho zla?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2013 :  09:19:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Rozdiel medzi Savlom a Pavlom je ten,ze pred svojim obeatenim proti Kristovi bojoval po svojom obrateni mu sluzil.Rovnako aj biskup z Hippa.
Obaja mu sluzili uplne,pretrhli zvazky s hriechom a predoslim zivotom a napodobnovali Krista.
Leslie,tvoj idol tiez svojim zivotom oslavuje Krista,hlasa Ho a sluzi mu?

Ja ti tvoj idol neberiem,iba ti ukazujem na to,ze idolom ma pre Krestana jedine Jezis Kristus a prikladom tí,co Ho verne nasledovali.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2013 :  11:09:45  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Leslie10, a co povies na toto?

Nadherny Boh eSPe
citácia:


alebo:
eSPé-Stáť smiem
citácia:


a este 1:
eSPé - Všemocný
citácia:


+:
Múry - eSPe
citácia:


a na zaver:
BCC Worship - Vyvýšený
citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2013 :  12:07:22  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
sinceretly: Neblbni! To radšej nech počúva Dragonforce ako hento...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2013 :  14:21:57  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
preco? co sa ti na tom nezda?

No dobre, tak co poviete na toto?

citácia:


mne sa to paci. je to urcite lepsie ako metal...

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2013 :  14:39:10  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
preco? co sa ti na tom nezda?

Pôvodne zaslal sinceretly - 17 február 2013 :  14:21:57



Gospel a chvály sú tak nebezpečným štýlom, že nič nebezpečnejšie azda ani neni. Všetko sa tvári tak pekne, no je to samý heretik...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2013 :  14:41:58  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
a co modlitby, napr. Verim v Boha latinsky:

citácia:


toto je modlitba, to moze byt, vsak.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2013 :  14:50:18  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Nie som si tým taký istý - zrejme kvôli melódii je tam pozmenený text, čo mne osobne príde v prípade kréda ako neprijateľné.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2013 :  14:51:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
sinceretly: Neblbni! To radšej nech počúva Dragonforce ako hento...

Pôvodne zaslal Reconquistador - 17 február 2013 :  12:07:22



Radsej hudbu so satanistickym pozadim?

Co je toto za forum?
Satanisticka hudba je prijatelna a gospel nie..

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2013 :  14:59:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
sinceretly: Neblbni! To radšej nech počúva Dragonforce ako hento...

Pôvodne zaslal Reconquistador - 17 február 2013 :  12:07:22



Radsej hudbu so satanistickym pozadim?

Co je toto za forum?
Satanisticka hudba je prijatelna a gospel nie..


Pôvodne zaslal Zachariáš - 17 február 2013 :  14:51:46



Dragonforce sú skôr bezverci, či "vNiečoVeristi", než satanisti a vychádzam z predpokladu, že pre vieru je kacír nebezpečnejší, než bezverec.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2013 :  15:12:41  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
je to mozne...

a co tato modlitba? tam sa nezmenil ziaden text:

citácia:


alebo tato scenka:

citácia:


a este 1 video - Korunka k Božiemu milosrdenstvu:
citácia:


ved to su modlitby - text nie je pozmeneny... toto moze byt, vsak. Ci?


a este nerozumiem tejto vete:

citácia:
Skúsme trocha inak - Ako sám vidíš, tak ostatný na tom fóre, kde si sa pýtal, Ťa majú za blázna, že Ťa to trápi. Na viac sú to ľudia, ktorý kašľú na kresťanstvo, používajú satanistické symboly len tak, aby to dobre vyzeralo... Chceš byť jedným z nich?


ved ja som sa len opytal, ze ako si prisiel na to, ze tie 2 linky, ktore som dal na 1. stranu - ze to je New Age hudba... - uz som to odstranil.

Ked chces, napis mi, ako sa da prist na to, ci je nejaka gudba New Age hudbou... a nepis mi tu prosim odpovede typu:

citácia:
Skúsme trocha inak - Ako sám vidíš, tak ostatný na tom fóre, kde si sa pýtal, Ťa majú za blázna, že Ťa to trápi. Na viac sú to ľudia, ktorý kašľú na kresťanstvo, používajú satanistické symboly len tak, aby to dobre vyzeralo... Chceš byť jedným z nich?


teraz podme k veci - ako sa da prist na to, ci je nejaka hudba New Age hudbou?

a inac by ste sa cudovali, aky vplyv ma hudba na vodu a nase tela su zlozene hlavne z vody a ma to na nas obrovsky vplyv - vsetko to okolie vplyva na cloveka a ja si myslim ze je velmi dolezite si davat pozor na hudbu... je to nebezpecne a bez Bozej pomoci nie je mozne "ustrazit" vsetko...

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2013 :  15:25:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Si totálne mimo témy a zas spamuješ s tými superdlhými príspevkami...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2013 :  18:16:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Metalova hudba ma satanisticke pozadie.
Gospel ako hudobny styl je cisty.
Jezis nedovolil svojim apostolom aby zabranili tym co nechodia s nimi ohlasovat Ho a vyhanat zlych duchov v Jeho mene.
Kto ma problem s duchovnou naviazanostou na metalovu hudbu,mal by poziadat o modlitbu oslobodenia u svojho knaza.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Burza VIII. Téma Next Topic: Pozeranie hororov - je to hriech?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06