Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Hranie hier, v ktorom sa zabija, je hriech?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Posvätná hudba Téma Next Topic: Burza VIII.
Strana: z 3

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 01 júl 2013 :  08:52:43  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:

Chcel by som si zahrat Counter-Strike s mojim bratom, prip. s kamaratmi. Nespacham s tym hriech?

Ja som kedysi hraval cs-ko, ale uz ho nehram. Vsetky tie hry, ktore som hraval, boli velmi zaujimave a ked som ich hraval tak to bola pecka ale potom, ako uz byva zvykom, kazda 1 zabava raz omrzi, a to preto, ze taketo zabavky nie su vecne, lebo vsetko pominutelne jedneho dna tu na tomto svete skonci.

Boh chce, aby sme si zhromazdovali poklady, ale tie vecne v nebi a nie tie pominutelne tu na tejto Zemi.

S odstupom casu som sa potom az zhrozil, ake vsetky hry som hraval a dokazal hrat, vtedy som to bral ako normalnu vec a nie ako real life, ale potom som prisiel k zaveru, ze lepsie je nezabit nielen v realnom zivote, ale dokonca aj v samotnych hrach. A ti, ktori hraju taketo akcne hry, tak cim dalej, tym menej problemov mavaju s vrazdenim a so zabijanim a cim dalej tym viac to beru ako prirodzenu vec.

Potom neskor som zacal hrat Mafiu II - a jedine plus, ktore mi to dalo, bola 1 jedina situacia v zaciatocnej misii a sice - mal som odstrelit skupinku nepriatelov, a odrazu ti moji pri ne 1 z nich vykrikol: Strielaj! A ja som mal vtedy sniper a mieril som asi 10 sekund ci kolko na jedneho nepriatela a to bol taky okamih, ze by som ho zabil aj vtedy, ked by som ho zabit nechcel - lebo to bol taky reflex - ze niekto mi v tej hre povedal, aby som vystrelil, a ja z reflexu som hned vystrelil, a potom hned na to som si predstavil podobnu situaciu v real life - ze ako by to vyzeralo a dopadlo v skutocnosti - ze hned ako by som na niekoho mieril, tak ze by stacilo len 1 stuchnutie a ja by som stlacil spust, a bolo by jedno, ci by som ju chcel stlacit alebo nie, ale stlacil by som ju - z toho reflexu.
A potom po tejto misii som sa uz poucil - ze Boh dal kazdemu 1 z nas mozog a rozum, aby sme premyslali a aby sme ho nenosili len tak na paradu. Kazdy 1 z nas ma pravo vyjadrit svoj nazor na danu vec/skutocnost. Treba sa hlavne riadit tym, ako to vnimam ja, a treba si davat pozor na to, ci to je alebo nie je v sulade s Bozim poriadkom a Jeho zakonom. Su vselijaki Kristovi bojovnici - niektori pouzivaju duchovne zbrane a niektori fyzicke zbrane - lebo ich pouzivat musia - vid priklad v starom zakone - tam museli Bozi sluzobnici pouzivat zbrane na obranu pred nepriatelmi. Ak niekomu nie je zabijanie po chuti a ak sa mu nechce niekoho zabit, tak ma pravo odmietnut zabit, ale treba si davat pozor, aby to bolo v sulade s Bohom - Boh sa pozera viac na dovody, preco robime to, co robime ako na samotne skutky, a je to preto, lebo 1 clovek moze urobit dobry skutok s dobrym umyslom a druhy moze urobit ten isty skutok, ale so zlym umyslom, => skutky budu rovnake a aj su, ale tie dovody su odlisne - a to je ten hlavny faktor, Boh chce, aby sme robili to, co chce On - aby sme plnili Jeho volu a aby sme mali na to, co robime, svoj dovod - to je najhlavnejsie - lebo materialno zostane vzdy materialnom, ved mozu existovat 2 rovnake triedy s takymi istymi ziakmi - s rovnakymi telami a s rovnakou materialnou vybavou po vsetkych strankach, ale to vnutro v tych ludoch v tych triedach moze byt ine - a to je to najhlavnejsie - to vnutro a nie ten obal. Lebo nebo a peklo to nie je o materialnych veciach, ale o vnutornom prezivani - lebo moze byt clovek, ktory neustale skodi tym druhym a sposobuje im hotove peklo, ale ked sa zmeni a zisti, ze existuje aj ina moznost, tak ten isty clovek moze potom ty druhym sposobovat nebo uz tu na Zemi, a nebo to je o davani druhym a peklo o mysleni na seba. Urcite si pocul taky pribeh jedneho cloveka, ktory mal videnie pekla a neba - lebo chcel dostat take videnie od Boha a aj ho dostal - uvidel vo sne 2 rovnake miestnosti, rovnako vybavene + v strede bol velky kotlik s jedlom a v 1 miestnosti boli ludia zhromazdeni okolo toho kotla a kazdy 1 z nich mal velmi dlhu varechu a kazdy si chcel nabrat len sebe a nikomu inemu a tak to poto aj dopadlo - ze vsetci boli hladni a nespokojni, vsade samy hnev, nenavist a zloba, nespokojnost... a v tej 2. miestnosti boli ludia s takymi istymi varechami a s takym istym vybavenim, ale tam kazdy myslel na druhych a na seba uplne zabudol, nikoho by tam ani vo sne nenapadlo mysliet na seba, v prvom rade im islo o tych druhych a kazdy bol syty, spokojny a vsade bola dokonala harmonia a laska a spolunazivanie. => Nebo a peklo - to je skor o vnutornom prezivani, a to materialno tomu dava ten spravny ,,smrnc" - to materialno je len prostriedok, podobne ako pismenka-jednotlive slova su prostriedkom pri modlitbe k Bohu, tak to materialno je len prostriedkom k tomu, aby sme toho druheho niecim obdarovali, sposobili mu nebo...
Laska mysli hlavne na druhych a ona hlavne dava, a ked prijima, tak iba takym sposobom, ze ked nieco od toho druheho prijima, tak mu da x-krat viac tym prijatim, nez ten samotny darca. Boh je Laska a tam, kde nie je laska medzi ludmi pritomna, tak tam ani Boh nie je pritomny, aj ked On je vsade - preto ludia v pekle nepocituju Boha a preto ludia v nebi pocituju Boha, lebo On je ten, ktory je, existuje - On je jednoducho Laska zo svojej podstaty - nekonecna laska. †

citácia:
Chcel by som sa Vas spytat, ci to moze s tym vsetkom suvisiet, ze takto ma chcel Boh ochranit/upozornit na nieco? Lebo ako som uz napisal skoro vsetko co sa mohlo zle stat sa stalo, lebo mal som vycitky svedomia, ze som neposluchal na Boha, chcel som to hrat aj napriek varovanim, atd.

Ano, moze to s tym vsetkym suvisiet, a k tomu poviem len tolko, ze vsetky tie veci, ktore sa deju, sa nestali prave preto, lebo niekto si zahral nejaku hru alebo ze niekto urobil nieco - samozrejme, ze sa z takychto dovodov tieto veci stat mohli, ale tie veci sa deju v prvom rade preto, lebo je to vsetko velmi prirodzene - stali sa z prirodzenosti - staci mala nepozornost a chybicka je na svete. Toto vsetko, co sa deje tu na tomto svete, je velmi prirodzene. A vsetky tie veci, ktore sa tu deju - tak je len na nas, ako to zoberieme - ako to budeme vnimat - ja napriklad taketo veci vnimam ako prirodzene veci, ale aj ako varovanie to je velmi vhodne - ze to je ten vedlajsi dovod, preco sa stalo to, co sa stalo, ale samozrejme ze sa najdu aj take situacie, ktore sa stali len a len preto, ze niekto urobil presne to a to...

Jednoducho mame rozum od Boha, tak by sme mali premyslat. To, co mozeme pochopit, tak to pochopit aj naozaj mozeme, a tie veci, ktore su nad nase chapanie, tak by bolo dobre sa takymito vecami nezaoberat - myslim tym rozoberanie niecoho, do coho sa vobec nerozumieme, popripade sa do toho rozumieme len ciastocne - treba si na to davat velky pozor a rozoberat len to, co sme si doteraz overili, netreba sa riadit tym, co by bolo, ked by bolo to a to - lebo stat sa to moze, ALE NEMUSI, a to je prave to, kvoli comu by sme mali rozoberat len take veci, do ktorych sa rozumieme. Do tych ostatnych by bolo lepsie pre dobro druhych, ale aj pre nase dobro, aby sme ich nerozoberali - lebo naco mat svoj postoj k niecomu, comu vobec nerozumieme, popripade comu rozumieme len ciastocne - bolo by lepsie pre druhych, ale aj pre nas samotnych, ked by sme mali len take nazory a postoje, ktore su prirodzene a nie neprirodzene - treba mysliet jednoducho ako clovek a nie ako zvieratko a zaroven treba mysliet ako clovek a nie ako nejaky extremne inteligentne naprogramovany robot alebo ja neviem co... jednoducho mame sa spravat ako ludia a nie ako nejake stroje, ako... vyssie inteligentne bytosti alebo co - jednoducho netreba sa hrat na nieco, cim nie sme. Boh ma rad prirodzenost, plynulost a On nas uci prostrednictvom vselijakych veci, situacii... treba len pocuvat. Kto ma usi, nech pocuva, ale pocut nieco moze len vtedy, ak to pocut aj naozaj chciet bude, inak to jednoducho pocut nebude, to je logicke.

A este nieco k tej Mafii II - som pisal o jednom pluse, ale zabudol som spomenut tie minusy - je ich tolko, ze sa to ani len neda spocitat... Ja som to mal v cestine a v kazdej 1 misii bola vsade sama nadavka... a ja som si povedal, ze co, ze az tak mi to nemoze uskodit, ale radsej by som bol, ked by tam tie nadavky v tych titulkach a v tych dabingoch neboli, doplatil som na svoju lenivost - len v niektorych castiach som si vypinal zvuk a titulky - chcel som si vychutnat ten pribeh, ale hlavne som potreboval vediet, o com je rec v jednotlivych misiach. A potom som zacal hrat tie datadisky ci ako sa to vola a som tak trochu to hraval, potom som mal mensi problem s PC - a zase - vsetko je to velmi prirodzene, ved ten moj PC tak nejako v pravidelnych intervaloch zacina mierne strajkovat a este aj to zalezi od jednotlivych okolnosti - som hraval v 1 dobe 1 hru cez prehliadac a som stahoval rozne hacky, cracky, botov a tak a vsade samy virus bol... Potom aj to cistenie registrov dost skodi pocitacu. A to vsetko, co sa deje, tak je to velmi prirodzene, a + k tomu tieto udalosti sluzia tak vedlajsie aj ako vselijake varovania, popripade ako pomoc zhora od Boha, su jednoducho vselijake udalosti a kazda 1 udalost ma svoj dovod a tych dovodov moze byt kludne aj viac - ved nie sme tu na tomto svete sami a nezalezi len od nasej slobodnej vole, ale aj od slobodnej vole inych - ze kto co urobi... => Nasu spolocnu buducnost formujeme my vsetci navzajom - je to spletene ako taka pavucina dokopy.
A k tym nadavkam - znova sa potvrdilo to, co som vyssie pisal ohladom vrazdenia - ze cim viac sa clovek venuje zabijanim v hrach, tym blizsie a tym mensi problem mu robi vrazdenie v realnom zivote, ze tym to vrazdenie pre toho cloveka bude prirodzenejsie, tak tak je to aj s tymi nadavkami a aj s ostatnymi hriechmi... => Je to velmi nebezpecne a treba si na to davat velky pozor, lebo cim viac sa clovek venuje takymto veciam, tym ma k tomu, co vidi, blizsie - k realnemu uskutocneniu toho, co vidi. To je vsetko. †

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Posvätná hudba Téma Next Topic: Burza VIII.  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06