Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Prečo sa stále živí kauza Bezák ?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Katolícka cirkev v Nórsku Téma Next Topic: Svet a slobodomurari
Strana: z 7

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 05 marec 2013 :  21:38:11  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Áno nie je to jasné, hlavne v Modernistickej Cirkvi, v Katolíckej Cirkvi to jasné je. Tie typické rozprávky (cophyring ala "tradicionizmus"-primitívnejšie bláboly človek na nete ani hádam nenájde) sú už obohratou platňou, a pokiaľ chcú udržovať jedincov v poslušnosti ku notorickým, verejným, tvrdošijným heretikom, budiž, nech si ďalej svoju úlohu plnia. Mne osobne je to úplne jedno. Ja sa neriadim nijakými smernicami Modernistickej Cirkvi, takže ma ich vnútorné problémy, či to ako (des)interpretujú jasné Katolícke dokumenty ani nezaujíma. Nech poslúchajú heretikov, a rozmýšľajú o tom, či Diabol osobne bude môcť riadiť Modernistickú cirkev, a viesť duše do neba. A hlavne riešia záhadu, ako bratia a modernisti spomedzi seba vyberú pápeža... nech si to riešia a krútia sa v tom dookola. A hlavne nech ho poslúchajú, bude ich viesť jedine do neba.

A inak vďaka Piovi IV a Piovi IX za "dobrúsenie" US(jej prečítanie určite nestačí), aby sme my vedeli, keby náhodou diabol sa dostal tam kam nepatrí- kto ho tam chce mať, nič proti.(a mrzia ma samovykladači napr. US, ktorí si jednoducho nevšimli, že z niečoho implicitného sa stalo explicitné...za čo patrí veľká vďaka dvom menovaným)

A inak prečo by malo byť niečo proti rozumu? Však byť heretik a byť pápež proti rozumu nie je. Tak sa mi nijako nezdá proti rozumu už čokoľvek.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 06 marec 2013 :  12:56:01  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Osobne si myslím, že je mnoho vecí, ktoré sú proti rozumu, rovnako ako napríklad proti prírode.

Byť heretik a byť pápež samozrejme proti rozumu nie je. Ale napríklad fakt, aby si ktokoľvek mohol kedykoľvek zosadzovať pápeža z úradu mi už uletené príde. Biskupa môže z úradu odvolať iba pápež, ale pápeža ktokoľvek. Celkom isto sa takto správa Boh k svojej Cirkvi, aby v nej zachoval poriadok.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 06 marec 2013 :  12:56:35  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Zachariáš, rozoberanie aktuálnosti magistéria je marginálna vec v tejto téme. Mal som pripravenú obhajobu môjho postoja, ale uvedomil som si, že je to zbytočné, tak odpočíva na disku. V stručnosti, stačilo si dôsledne prečítať bulu Unam Sanctam a objasnili by sa veci ohľadom toho, kto má právo sa vyjadrovať prípadne zosadzovať pápeža z "trónu" a kto má právo súdiť jeho činy.

A k tomu magistériu - myslím, že veľkým problémom je uvedomenie si, čo je v daných bulách neomylné učenie a čo sú jurisdikčné nariadenia (a toto niekedy magisteriálne usmernenie potrebuje, podľa mňa). Veď je jasné, že Boh je len jeden, ale práve Unam Sanctam vysvetlenie evidentne potrebuje. A ďalšia vec je to, že si treba rozobrať, či môže nejaký pápež definovať právnu vec a zaviazať ňou aj svojich nástupcov (Cum ex Apostolatus) a prípadne si rozobrať, či je mysliteľné, aby bol stolec uprázdnený a obsadený zároveň (či to nie je proti zdravému rozumu). Ale to je naozaj mimo túto tému.

PS: Dogmatické veci sú asi jasné, tie sa nevyvíjajú, len sa menia z implicitných na explicitné, že áno. Ale občas asi nie je celkom jasné, čo je v dokumente dogmatickej a čo právnej povahy.

Pôvodne zaslal Mx - 05 marec 2013 :  21:31:09



Netuším ako sa na tento prípad vzťahuje US. Kto, kde súdi pápeža?
Ja používam skôr CEAO a tá o súdení pápeža nič nehovorí, hovorí o tom, či nejaký jedinec môže platne získať úrad v Cirkvi. Toto rieši CEAO, nie žiadne súdenie pápeža.
Keď neskôr teológovia rozoberali ďalšiu vec- heréza a pápež to posunulo otázku zas do inej kvalitatívnej roviny.
Ja toto určite neriešim. Je tu CEAO a určité osoby, ktoré sa údajne niekým či niečim stali.
Ak to preberiem len letkom- posledný "pápež" bol zástanca modernizmu- to je SÚHRN VŠETKÝCH HERÉZ, a na to si treba dať bacha, nie na to, či náhodou sa nesekne a nepovie, že je 378 bohov, čo asi ťažko urobí.
Ale ja som išiel na začiatok radu.
Moje svedomie mi nič ohľadne nejakého súdenia pápeža nič nevyčíta.
A pre istotu odmietam pochybnú platnú autoritu, než prijímam istú neplatnú.
Vďaka Bohu za CEAO, nakoniec keby nestačila sú tu ďalšie páky ako rozoznať diabla tam kde nemá byť...a stále to nie je o súdení pápeža.
Nepochybujem totiž o tom či sú to heretici(v tom mám jasno), ale o tom, či vôbec boli tým- vzhľadom na CEAO- za čo sa pokladali.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 06 marec 2013 :  16:55:36  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Osobne si myslím, že je mnoho vecí, ktoré sú proti rozumu, rovnako ako napríklad proti prírode.

Byť heretik a byť pápež samozrejme proti rozumu nie je. Ale napríklad fakt, aby si ktokoľvek mohol kedykoľvek zosadzovať pápeža z úradu mi už uletené príde. Biskupa môže z úradu odvolať iba pápež, ale pápeža ktokoľvek. Celkom isto sa takto správa Boh k svojej Cirkvi, aby v nej zachoval poriadok.

Pôvodne zaslal Mx - 06 marec 2013 :  12:56:01



to fakt nie? to kde tieto plíživé nezmysly píšu? ("tradiční?" predpokladám, že hneď aj obšírne pridajú to, že nikto nebol načapaný pri notorickej verejnej formálnej heréze- zrejme MODERNIZMUS- SÚHRN VŠETKÝCH HERÉZ- už v zozname heréz nemajú)
Zatiaľ nebolo treba nikoho zosadiť, zatiaľ bol problém skôr ukázať že niekto sa "dosadil", hlavne ak podľa CEAO bol heretik, či sympatizant určitých skupín, čo je prípad hneď prvého v rade...a ten už menoval "kardinálov"- a podozrivo ich rady rozšíril (zrejme by bol problém presadiť ďalšieho plánovaného heretika)... pochybnosť o ďalších, ktorých volili dotyční "kardináli" a ktorí menovali ďalších "kardinálov" je namieste

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2013 :  10:41:05  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
no to ja neviem, to kricali ti intelektuali a intelektualky, na tom spominanom nasom stretnuti - posedeni. ..No asi tak, ze prestaneme verit v nebo, peklo, vzkriesenie tela a nakoniec aj v zivot vecny - ved tym smerom sa viedli diskusne relacie s modernymi knazmi - Bezakom, Halikom.. ... ci zatial este tak daleko nie?
ela

Pôvodne zaslal Ela - 12 február 2013 :  17:56:37



Nie Ela, treba ísť do "hloubky" a "prohloubit"...a zistíme, že tie rozpory sú len povrchným chaosom jednotlivostí, a v "hloubce" existuje syntéza...alebo voľne povedané De Chardinom: všetky rozpory sú len smeti na povrchu, pod ktorými je zahrabaný kresťanský Boh.
Halík má tohoto koryfeja Modernizmu, spolu s Bezákom a aj inými dobre preštudovaného. (De Chardin mal rád Hegela, Spinozu... samé zvučné mená)
A ak sa do toho pustia aj tí z toho stretnutia, tak tam rozhodne budú padať perly.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2013 :  10:02:10  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Byť heretik a byť pápež samozrejme proti rozumu nie je.
Pôvodne zaslal Mx - 06 marec 2013 :  12:56:01


to fakt nie? to kde tieto plíživé nezmysly píšu? ("tradiční?" predpokladám, že hneď aj obšírne pridajú to, že nikto nebol načapaný pri notorickej verejnej formálnej heréze- zrejme MODERNIZMUS- SÚHRN VŠETKÝCH HERÉZ- už v zozname heréz nemajú)
Pôvodne zaslal mino - 06 marec 2013 :  16:55:36
Mohli by ste mi napísať, či sv. Robert Belarmín a sv. František Salezský boli tradiční alebo modernisti? Neviem sa v tom celkom zorientovať. Potom môžeme pokračovať v nikamnevedúcej diskusii. Dodávam, že rozumiem Vašim východiskám, no nie som presvedčený o ich správnosti.

Ale hlavne nesúhlasím s názorom, že stačí jeden jediný pravoverný katolík niekde na opustenom ostrove a Cirkev nebude premožená.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2013 :  10:21:30  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Cirkev je davno nepremozena, od cias prveho spaseneho clena Cirkvi - vychadza to z nauky obsiahnutej uz v detskom katechizme, v ktorom sa da dozvediet, ze kto tvori Cirkev (tu, Ktoru brany pekiel nepremozu): cirkev trpiaca, bojujuca a oslavena. Vdaka tej tretej zlozke je fuk, kedy a kolko bude clenov zloziek ostatnych, ktore na rozdiel od uz nesmrtelnej neznicitelnej a trvalej oslavenej, mali svoj zaciatok a budu mat svoj koniec.

Dalej, co uz v katechizmoch nenajdeme, kedze je to vyssi level, existuje vseobecne rozsireny nezmysel v presvedceni ludi, ze pod premozenim branami pekelnymi sa rozumie len zlozka zijucich krestanov. A to nie je vsetko, musel prist Bellarmin, aby sprizvukoval, ze aj samotny vyznam "brany pekelne ju nepremozu", treba rozumiet iba vo vyzname, ze sa nic nezmeni na jej nauke a ustave, hoc by heretikmi sa stalk cely svet. Ani ciarka o tom, ze by zivych muselo byt vela ci malo, alebo ze vzdy bude zit nejaky pontifex. Naopak, ako uci papez Pius Vi. v Auctorem fidei, vzdy bude trvat vlada Petra z nebies, aj ked na zemi by zrovna muz v bielom nebol. Stare cirkevne pravo nie nahodou ma kanon stodva, v ktorom sa pravne nalezitosti takehoto pripadneho mozneho stavu upravuju vymedzenim az jedneho storocia.

To s tym Bellarminom, ste praveze pouzili zly priklad - on praveze ucil, ze je nemozne si predstavit papeza ktory by bol nekatolikom (onen znamy piaty bod, s ktorym napriklad lefebrvristi maju taky problem). No a kedze hereza exkluduje zo spolocenstva Cirkvi, a nemusi byt kvoli platnosti ani vyhlasena verejne, tak si tento sylogizmus lahko doplni kazdy mentalne zdravy jedinec.
Pokial ide o Suareza, to este len by ste sa divili, ake ten pisal veci. Nielen ohladom moznosti herezy u papeza. Ten by prvy odmietol NOM, kedze priamo vo svojom diele rozobera nepripustnost "promultis" a tym padom kolaps magisteria, ktoreho bohosluzba je plne pod dohladom - papez NOMu by pre Suareza predstavoval posla z pekiel a ziadne dalsie uvahy o osobnych herezach nepripustal ako zbytocne.

Pokial by niekoho zaujimalo viac, co vlastne ucili Bellarmin, Suarez a dalsi, zdroje na to su. Original v latine aj s analyzami.

Tolko vsuvka, nechajme miesto Bezakovi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2013 :  10:23:17  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Ale hlavne nesúhlasím s názorom, že stačí jeden jediný pravoverný katolík niekde na opustenom ostrove a Cirkev nebude premožená.
Pôvodne zaslal Mx - 08 marec 2013 :  10:02:10


Ani ja s tým názorom nesúhlasím. Dôvod:

1. Cirkev je podstatne nemeniteľná
2. Cirkev bojujúca sa skladá z:
  • a. Cirkev učiaca
  • b. Cirkev poslúchajúca

Pokiaľ by však zostal len jeden jediný katolík, tak buď zanikla Cirkev poslúchajúca, alebo Cirkev učiaca. To by však znamenalo, že sa Cirkev zmenila a to je nemožné!

PS: Nemeniteľnosť je tu braná ako nemeniteľnosť v zmysle, ako je opísaná v Pospíšilovom diele "Co jest Církev"

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2013 :  10:56:59  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Tu zas opačne, niektoré diela do určitých rúk ešte nepatria...

Ale zaujal ma ten Suarez a Bellarmin hore... to mi príde tu ako najväčšia irónia, že sa tu normálne diskutuje sic! o veciach, ktoré boli dávno rozhodnuté.
A nikdy by som sa nenamáhal tu hodiť ich svorke, pokiaľ nepreukážu ani minimum snahy, čo zatiaľ nevidno. Lebo tu je fakt guláš v absolútnych základoch. Dôkazom je aj "modlitba" uverejnená vyššie.(v inej téma )

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2013 :  11:07:26  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Byť heretik a byť pápež samozrejme proti rozumu nie je.
Pôvodne zaslal Mx - 06 marec 2013 :  12:56:01


to fakt nie? to kde tieto plíživé nezmysly píšu? ("tradiční?" predpokladám, že hneď aj obšírne pridajú to, že nikto nebol načapaný pri notorickej verejnej formálnej heréze- zrejme MODERNIZMUS- SÚHRN VŠETKÝCH HERÉZ- už v zozname heréz nemajú)
Pôvodne zaslal mino - 06 marec 2013 :  16:55:36
Mohli by ste mi napísať, či sv. Robert Belarmín a sv. František Salezský boli tradiční alebo modernisti? Neviem sa v tom celkom zorientovať. Potom môžeme pokračovať v nikamnevedúcej diskusii. Dodávam, že rozumiem Vašim východiskám, no nie som presvedčený o ich správnosti.

Ale hlavne nesúhlasím s názorom, že stačí jeden jediný pravoverný katolík niekde na opustenom ostrove a Cirkev nebude premožená.

Pôvodne zaslal Mx - 08 marec 2013 :  10:02:10




Toto je asi jediná pravda (vox humana) od Mx. Keď si myslíte že v splaškoch tradijcov nájdete pravdu... koho je to problém? Tradijcov? mina?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2013 :  14:29:21  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Cirkev je davno nepremozena, od cias prveho spaseneho clena Cirkvi - vychadza to z nauky obsiahnutej uz v detskom katechizme, v ktorom sa da dozvediet, ze kto tvori Cirkev (tu, Ktoru brany pekiel nepremozu): cirkev trpiaca, bojujuca a oslavena. Vdaka tej tretej zlozke je fuk, kedy a kolko bude clenov zloziek ostatnych, ktore na rozdiel od uz nesmrtelnej neznicitelnej a trvalej oslavenej, mali svoj zaciatok a budu mat svoj koniec.

Dalej, co uz v katechizmoch nenajdeme, kedze je to vyssi level, existuje vseobecne rozsireny nezmysel v presvedceni ludi, ze pod premozenim branami pekelnymi sa rozumie len zlozka zijucich krestanov. A to nie je vsetko, musel prist Bellarmin, aby sprizvukoval, ze aj samotny vyznam "brany pekelne ju nepremozu", treba rozumiet iba vo vyzname, ze sa nic nezmeni na jej nauke a ustave, hoc by heretikmi sa stalk cely svet. Ani ciarka o tom, ze by zivych muselo byt vela ci malo, alebo ze vzdy bude zit nejaky pontifex. Naopak, ako uci papez Pius Vi. v Auctorem fidei, vzdy bude trvat vlada Petra z nebies, aj ked na zemi by zrovna muz v bielom nebol. Stare cirkevne pravo nie nahodou ma kanon stodva, v ktorom sa pravne nalezitosti takehoto pripadneho mozneho stavu upravuju vymedzenim az jedneho storocia.

To s tym Bellarminom, ste praveze pouzili zly priklad - on praveze ucil, ze je nemozne si predstavit papeza ktory by bol nekatolikom (onen znamy piaty bod, s ktorym napriklad lefebrvristi maju taky problem). No a kedze hereza exkluduje zo spolocenstva Cirkvi, a nemusi byt kvoli platnosti ani vyhlasena verejne, tak si tento sylogizmus lahko doplni kazdy mentalne zdravy jedinec.
Pokial ide o Suareza, to este len by ste sa divili, ake ten pisal veci. Nielen ohladom moznosti herezy u papeza. Ten by prvy odmietol NOM, kedze priamo vo svojom diele rozobera nepripustnost "promultis" a tym padom kolaps magisteria, ktoreho bohosluzba je plne pod dohladom - papez NOMu by pre Suareza predstavoval posla z pekiel a ziadne dalsie uvahy o osobnych herezach nepripustal ako zbytocne.

Pokial by niekoho zaujimalo viac, co vlastne ucili Bellarmin, Suarez a dalsi, zdroje na to su. Original v latine aj s analyzami.

Tolko vsuvka, nechajme miesto Bezakovi.

Pôvodne zaslal Rarach - 08 marec 2013 :  10:21:30



Dúfam, že Suarez rozoberá neprípustnosť pro omnibus. A inak škoda periel ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2013 :  15:10:51  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Suarez prenadherne, akoby to sil na dnesnu dobu, rozobera nepripustnost promultis vzhladom na rizikovu intenciu, ktora uz aj pri tomto vyraze moze nastat, nieto este pri vyraze pro universis/pro omnibus.
Ospravedlnujem sa za formulaciu.
Je to v tomto diele a bez obav, viac tuna zverejnovat sa ozaj nechystam:




Kto chce, stale este ma moznost overit si vselico, ze vo svete fideizmu, v ktorom zije a slepo doveruje vseobjimajucej praxi pokoncilnej pastoracie, je vela podstatnych zivotnedolezitych veci uplne inak.
Z nezavinenej nevedomosti, napriklad ked sa nedostanu k pramenom, sa zodpovedat nebudu, ale z fideizmu ano. A bude proti nim svedcit vsetko, co aj z nezavinenej nevedomosti nerespektovali.

Cim sme krasne premostili aj k teme Bezak. Pokial si niekto mysli, ze je vec kardinalmi riesena so spravnym koncom len preto, ze Bezak je naozaj vieroucne vychyleny a tomu zodpovedajuco sklznuty aj pastoracne a mravoucne, vidi uzkoprso iba tu mensiu ciastku skladacky. Ta vacsia cast je, ze ten niekto, kto teraz zrazu odvolava a zakazuje, vedel co tym vsetkym sposobi, a vedel to skor, nez Bezaka vobec instaloval do uradu rozvratnika. Ved bol pod monitorom vplyvnych hodnostarov uz pocas svojej ery na Starych horach! Akurat ze im trosku jak biskup ucvalal, varil vodu pod zabou rychlejsie, nez je ziaduce (ostatni slovenski biskupi nie su o nic menej nebezpecni, ako Bezak, oni betonuju modernizmus systematicky postupne a o to ucinnejsie ale tiez nenapadnejsie), tak ho akoze zabrzdili. A to, ze necakali, ze sa on zachova ako sa zachoval, to sebanarcistne medializovanie logicky veduce k diskreditacii Cirkvi ako takej (dnes malokto rozlisuje medzi KC a kc), nech zase vykladaju viete komu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2013 :  15:48:24  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Inak problém je aj to, že NOM v latinskej verzii je tak ako má byť...
Takže alibi majú, len chybička se vloudila do prekladov (maďarský misál je dôkaz že úmyselne)

A to je aj odpoveď na zadanie fóra- živí sa preto, aby všetci riešili hromadu nepodstatných vecí, a nie to o čo tu skutočne beží. A to nie už ani o likvidáciu niečoho, skôr o utvrdenie stavu likvidácie, ktorá má už nevratný charakter veľmi dávno.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2013 :  16:00:48  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Inak problém je aj to, že NOM v latinskej verzii je tak ako má byť...
Takže alibi majú, len chybička se vloudila do prekladov (maďarský misál je dôkaz že úmyselne)

Pôvodne zaslal mino - 08 marec 2013 :  15:48:24



Hej, este 25 rokov po koncile mali madarske NOM misale sokakert namiesto potom zmeneneho mindenkiert.
Alibi nemaju. Ani latinsky NOM so znakovym prepisom promultis nie je zarukou spravnej intencie, ved o tom ten Suarez pisal. V jeho casoch este nemusel predychavat aj znakovu zmenu, stacilo, ze uz vtedy novatori vymyslali o vyznamovych posunoch promultis, presne ako vystrihnute z NOM agendy obhajujucej aj sacrilegalne preklady. Ci Vy myslite, ze nejaky neoknaz sluziaci v latinskom NOMe, pri tom slovicku zrazu prepne svoju intenciu, ktoru inak vo svojich narodnych jazykoch ma vtlkanu ako omnibusalnu? Aj keby prepol, je taky obrad sam osebe tazkohriesny, kedze opusta iste a vystavuje sa riziku neisteho. Cim v pripade, ze omsa by bola platna, je to vacsi pruser, ako keby platna z dovodu nepremenenia nebola. Knazi nemaju alibi z nevedomosti o tejto problematike. A dost tu a teraz.


citácia:
A to je aj odpoveď na zadanie fóra- živí sa preto, aby všetci riešili hromadu nepodstatných vecí, a nie to o čo tu skutočne beží. A to nie už ani o likvidáciu niečoho, skôr o utvrdenie stavu likvidácie, ktorá má už nevratný charakter veľmi dávno.

S tou hromadou nepodstatnych veci sucasne este viac potopit aj hromadu podstatnych veci - ej veru nie je averzia ako averzia. Ze svet nenavidi Cirkev, je axioma, ale ze k tej nenavisti napomoze aj sama kat cir, to uz je stav, ktory aj kauza Bezak len dokazuje.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2013 :  16:56:01  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Je ťažko uveriteľné, že doslova pár rokov po Tridente sa hneď začali organizovať sily, ktoré niečo chceli zmeniť. Nedivím sa potom, že Alexander VII tu tieto nádeje usekol. A toto prelomil až iivk...

Suaréz a Bellarmin sú nádherné plody tohto koncilu, prakticky po nich sa už o originálnych teológoch ani nedá hovoriť.

A Bezák? Ten už vytvoril tandem- Bezák - Halík a pustili sa do varenia žiab. http://www.youtube.com/watch?v=J2Uw6PTqrEs ťažko počúvateľné pre katolícke uši.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2013 :  08:37:39  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Cirkev je davno nepremozena, od cias prveho spaseneho clena Cirkvi - vychadza to z nauky obsiahnutej uz v detskom katechizme, v ktorom sa da dozvediet, ze kto tvori Cirkev (tu, Ktoru brany pekiel nepremozu): cirkev trpiaca, bojujuca a oslavena. Vdaka tej tretej zlozke je fuk, kedy a kolko bude clenov zloziek ostatnych, ktore na rozdiel od uz nesmrtelnej neznicitelnej a trvalej oslavenej, mali svoj zaciatok a budu mat svoj koniec.

Dalej, co uz v katechizmoch nenajdeme, kedze je to vyssi level, existuje vseobecne rozsireny nezmysel v presvedceni ludi, ze pod premozenim branami pekelnymi sa rozumie len zlozka zijucich krestanov. A to nie je vsetko, musel prist Bellarmin, aby sprizvukoval, ze aj samotny vyznam "brany pekelne ju nepremozu", treba rozumiet iba vo vyzname, ze sa nic nezmeni na jej nauke a ustave, hoc by heretikmi sa stalk cely svet. Ani ciarka o tom, ze by zivych muselo byt vela ci malo, alebo ze vzdy bude zit nejaky pontifex. Naopak, ako uci papez Pius Vi. v Auctorem fidei, vzdy bude trvat vlada Petra z nebies, aj ked na zemi by zrovna muz v bielom nebol. Stare cirkevne pravo nie nahodou ma kanon stodva, v ktorom sa pravne nalezitosti takehoto pripadneho mozneho stavu upravuju vymedzenim az jedneho storocia.

To s tym Bellarminom, ste praveze pouzili zly priklad - on praveze ucil, ze je nemozne si predstavit papeza ktory by bol nekatolikom (onen znamy piaty bod, s ktorym napriklad lefebrvristi maju taky problem). No a kedze hereza exkluduje zo spolocenstva Cirkvi, a nemusi byt kvoli platnosti ani vyhlasena verejne, tak si tento sylogizmus lahko doplni kazdy mentalne zdravy jedinec.
Pokial ide o Suareza, to este len by ste sa divili, ake ten pisal veci. Nielen ohladom moznosti herezy u papeza. Ten by prvy odmietol NOM, kedze priamo vo svojom diele rozobera nepripustnost "promultis" a tym padom kolaps magisteria, ktoreho bohosluzba je plne pod dohladom - papez NOMu by pre Suareza predstavoval posla z pekiel a ziadne dalsie uvahy o osobnych herezach nepripustal ako zbytocne.

Pôvodne zaslal Rarach - 08 marec 2013 :  10:21:30



Veľmi som vďačný Piovi VI, za skutočne jasné usmernenia. A modlím sa, aby Boh nevyužil naplno tú dobu stanovenú menovaným kánonom.

K tým lefebristom (už som niekde písal citát ich zakladateľa o poslušnosti aj samotnému Antikristovi ak sa dostane na pápežský stolec)- bohužiaľ práve z nich si často pozliepajú svoje názory ľudia hľadajúci onú povestnú slamku.
Ich "nevedenie" o tom piatom bode, ich nevedenie o Auctorem fidei, ich nevedenie o známom kánone... to nie je vôbec náhoda. A sú v tom "ako by ich jedna mater mala" s tzv. pokoncilnou cirkvou.

Skutočne sú to majstri prekrúcači týchto vecí, a vedia to aj sugestívne podať. Ľutujem tých, čo im hlavne tieto veci (o heréze pápeža, o tom ako tam musí niekto byť- aj keby to bol sám Antikrist) spapkajú, lebo z nich sa je veľmi ťažké dostať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

orbit

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2013 :  09:59:17  Zobraziť profil  Pridať orbit do zoznamu priateľov
Mino,čisto hypoteticky,ak by si mal neobmedzenú moc,čo by si spravil s tými,čo majú iný názor,ako Ty?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 38  ~  Člen od: 31 december 2011  ~  Posledná návšteva: 23 január 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2013 :  11:24:07  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Kazdy, kto ma "reci" o tom, co vsetko by urobil, tak to je sice pekne, ze mu zalezi na tom, co sa to tu vsetko deje, ale kazdy by mal zacat sam od seba.

Napr. ked sa novinar opytal Matky Terezy, ze co by sa malo v Cirkvi zmenit, odpovedala mu: ,,Vy a ja."



a ti, ktori pluju na druhych a nepaci sa im ich sposob vlady a tak.. tak to je sice pekne, ze im zalezi na tom, ako tito ludia spravuju svet, ale mali by si uvedomit, ze ked by sa narodili na ich mieste, tak robili by to iste, co teraz robia oni - lebo by zdedili tie iste geny, ten isty rozum a tak...

Ked niekto niekoho ohovara a nepaci sa mu, aky je, tak je to sice "v poriadku" - ze mu zalezi na druhych, ale mal by si uvedomit, ze ked by sa ten clovek narodil namiesto toho cloveka, tak by robil to iste - mal by to iste telo, co by mal on, ten isty sposob zmyslania...

Laska nie je o prijimani ale o davani, to nie je o tom, aby ludia chapali lasku, ale aby laska chapala ludi => nie aby nas svet chapal, ale aby sme my chapali svet, nie aby nas druhi milovali, ale aby sme my milovali druhych.. 1. krok musime urobit vzdy my a nepozerat sa na to, co urobia druhi, nemame sa pozerat na odmenu, ale na ten skutok.

Mali by sme sa snazit zacat ukazovat prstom na seba pri vytykani chyb a prstom na druhych pri chvaleni, mali by sme sa snazit viac chapat inych, nez aby oni nas chapali a malo by nam byt jedno, ci oni nas budu milovat, chapat alebo nie - lebo Bohu je jedno, ci Ho ludia miluju,ved On povedal, ze Ho ludia mozu oplut, urobit mu vsetko mozne, a On ich bude ajtak milovat... to je laska.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2013 :  11:30:47  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Mino,čisto hypoteticky,ak by si mal neobmedzenú moc,čo by si spravil s tými,čo majú iný názor,ako Ty?

Pôvodne zaslal orbit - 09 marec 2013 :  09:59:17



O ktorý moj názor ide? (ten stotožnený s sv. Robertom Bellarminom? So sv. Otcom Piom VI? sv. Otcom Benediktom XV? či iný?)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

orbit

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2013 :  11:41:09  Zobraziť profil  Pridať orbit do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Mino,čisto hypoteticky,ak by si mal neobmedzenú moc,čo by si spravil s tými,čo majú iný názor,ako Ty?

Pôvodne zaslal orbit - 09 marec 2013 :  09:59:17



O ktorý moj názor ide? (ten stotožnený s sv. Robertom Bellarminom? So sv. Otcom Piom VI? sv. Otcom Benediktom XV? či iný?)



Pôvodne zaslal mino - 09 marec 2013 :  11:30:47


Ďakujem za odpoveď,nemám viac otázok.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 38  ~  Člen od: 31 december 2011  ~  Posledná návšteva: 23 január 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2013 :  11:46:38  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Rado sa stalo.
A inak nikdy som sa nezamýšľal nad nijakou neobmedzenou mocou, takže takú otázku som neriešil.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2013 :  13:42:37  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ktovie ako dopadne tento slovenský emeritný mučeník, vráti sa a dokončí dielo skazy ktoré začal?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2013 :  09:36:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Vydaním zákazu kňazom vystupovať v médiách bez povolenia nadriadených sa zrejme zastaví aj vystupovanie emeritného a. Bezáka, ale aj ďalších (Moravčíka, Sucháňa a pod.).

Tým sa kauza Bezák zrejme definitívne poberie do stratena.

Aj keď zrejme pokusy Hríba a jemu podobných budú tu ešte strašiť.


Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2013 :  09:53:47  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
http://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/konferencia-biskupov-slovenska/p/osobitne-dokumenty/c/normy-o-vystupovani-klerikov-a-zasvatenych-osob-v-masmediach


Kto si mysli, ze toto je prejav spravnej starostlivosti, je kratkozraky.

Nasekali si do lode dier jak do ementalu a potom, ked sa im tam logicky vali voda, plataju jednotlive otvory ako vedia a ajtak nestihaju.

Tak vam treba.

Ake blchy ste si napustili do kozuchov, take vam z neho aj vyskakuju.
keby ste prijimali do svojich ucilist dobrych kandidatov, a nechali ich vyucit nedeformovanym pravdam a nemodernizovanej moralke, neprodukovali by ste Bezakov, Suchanov, Moravcikov , Kocurov a pod. haved.
A tiez si nemyslite, ze ti ostatni su lepsi, otrasne hluposti pustaju zo seba aj ti tzv. neproblemovi, staci ponavstevovat homilie.
Z takehoto materialu potom vznikaju ti, ktori zase sa stavaju ucitelmi a prijimaju novy material, ktoremu odovzdaju zase iba a len to co maju sami: pokazenu teologiu a akatolicku moralku.
A kruh sa uzatvoril.


Keby sa jednalo o KC, tak by stalo za to, hladat riesenia, napriklad poucenim sa z existujucich pramenov, ako taketo problemy riesili nasi mudrejsi a zboznejsi predkovia. Tam by sa dozvedeli, ze zakazy vystupovat nic neriesia, len situaciu zhorsuju, napriklad uz len kvoli vacsiemu podviazaniu evanjelizacie.. Stacilo zachovat pravoverie a nebolo by treba nic zakazovat, ani sa obavat, co kto bude verejne hovorit.
Avsak toto nakukanie dozadu v kat cir nehrozi a ani nie je treba, lebo je to problem organizacie, ktora si katolicitu iba uzurpovala. Treba im to nechat vyzrat az do poslednej smietky, co si dlhodobo varili, to nech si aj jedia. Ciele zorientovaneho katolika sa nachadzaju inde, upina svoj pohlad inam, tam, kde ho peripatie pokoncilneho titanicu iba co zdrzuju od napredovania v osobnej spase.





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2013 :  11:11:00  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
To je inak úplne logické- ak mám kňaza ako má byť, ako sa môžem báť, že vyparatí niečo, čo by nemal.
Ten stav je chorý, a plne sa práve ukázal pri kauze Bezák, kde som si zapamätal nejakého mladíka v niečom čo pripomínalo rehoľné rúcho, ako hovorí niečo také, ako že dnes nie sme ovce, že máme svoj názor, a nikto nebude prikazovať čo si má kto myslieť atď.

Samuel inak trošku zle porozumel- ja som narážal na to, či f bude riešiť situáciu nášho bezdomovca, ktorý nemá kde hlavu skloniť, a je odkázaný na pomoc kadekoho. Či ho dokonca nevráti na jeho post.
Inak si myslím, že majú veľa spoločného.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Katolícka cirkev v Nórsku Téma Next Topic: Svet a slobodomurari  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06