Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Stratigrafia a evolúcia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: 11. september 2001 Téma Next Topic: Znovu oziveny ateizmus
Strana: z 6

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 18 január 2013 :  21:32:46  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ja nič odvolávať nebudem, a nebudem tiež bojovať proti "pravde", ktorá je už chrlená z každého zdroja. Budem sa držať len a len istôt, ktoré boli potvrdené v čase, keď sa to ešte dalo. To ďalej ma nezaujíma a nebudem sa tej maškarády zúčastňovať.
Nakoniec som predsa v menšine. Nikoho neohrozujem v jeho "slobodnom" """"""vedeckom"""""" bádaní. Byť bláznom oproti "vedcom" ma dokonca v tomto konkrétnom prípade len baví.
Ja skúsim opačne- ponúkate s tou svojou "pravdou" aj hneď príslušný súlad s vieroukou? To ma zaujíma viac ako nejaké skamelené bábovčičky a pár skrčených kostier.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 19 január 2013 :  09:40:55  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
vcera davali vyborny dokument na stv2

Putovanie kontinentov: Ázia - tektonika života a smrti

http://www.csfd.cz/film/315965-putovani-kontinentu/diskuze/
http://www.program.sk/program/35009/

okrem ineho pekne vysvetlene, ako sa morske zivocihy (fosilie) zijuce v 3 km hlbkach mora nachadzaju v 3 km vyskach himalaji ...


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 19 január 2013 :  09:55:27  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Naozaj si na vlastné oči videl okolo paneláku lietať slona ???


A nepoprelo to tvoje vedecké poznanie ???
Slony predsa nemajú krídla a tiež z ich hmotnosťou to nebude také jednoduché !

Spojitosť medzi modlitbou a uzdravením je taká, že sa to naozaj stalo !!!
Ľudia sa modlili a dotyčné osoby za ktoré sa modlili vyzdraveli. Videl som ich na vlastné oči !
Pôvodne zaslal Samuel - 18 január 2013 :  12:49:14

ide o princip - pochop ze anekdoty maju nulovu vypovednu hodnotu, to je vsetko

ja povazujem za smerodajnejsiu metaanalyzu ucinnosti modlitieb, nez "tvoje vlastne oci"

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 19 január 2013 :  12:06:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Naozaj si na vlastné oči videl okolo paneláku lietať slona ???


A nepoprelo to tvoje vedecké poznanie ???
Slony predsa nemajú krídla a tiež z ich hmotnosťou to nebude také jednoduché !

Spojitosť medzi modlitbou a uzdravením je taká, že sa to naozaj stalo !!!
Ľudia sa modlili a dotyčné osoby za ktoré sa modlili vyzdraveli. Videl som ich na vlastné oči !
Pôvodne zaslal Samuel - 18 január 2013 :  12:49:14

ide o princip - pochop ze anekdoty maju nulovu vypovednu hodnotu, to je vsetko

ja povazujem za smerodajnejsiu metaanalyzu ucinnosti modlitieb, nez "tvoje vlastne oci"

Pôvodne zaslal guest636 - 19 január 2013 :  09:55:27




Čo podľa teba mohlo spôsobiť ich uzdravenie.

Popíšem jeden príklad.
Muž bol lekármi a úradmi uznaný za invalida lebo mal takú kontrakciu nôh, že ich mal v kolene do pravého uhla a nemohol ich vystrieť. Bral plný invalidný dôchodok. Cez deň sedel na taburetke a keď sa chcel premiestniť tak sa nohami odrážal a poskakoval po miestnosti. Tento jeho stav trval veľa rokov.

Spoločenstvo do ktorého prišiel sa za jeho uzdravenie intenzívne modlilo a teraz je úplne zdravý ! Bol som s ním nie je to vyčítané z knižiek. Môj brat je lekár a bol toho osobným svedkom.

Takže žiadne rozprávky. O uzdravení z rakoviny nechcem písať lebo mi tu budeš rozprávať, že sa to nedá dokázať. Aj takéto uzdravenia sa totiž v tom modlitbovom spoločenstve udiali.

S tou sochou kde malý Ježiško vplyvom modlitby obelel ti môžem poslať fotografie, ktoré som sám urobil. Slony okolo sochy nelietali. Je tam dosť chladno na to aby tam žili vo voľnej prírode. A na dôvažok uvedené modlitbové spoločenstvo sa za to ani nemodlilo, takže slony nemali dôvod lietať.


Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 19 január 2013 :  12:19:15  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Mna by zaujimali 2 veci:

• ak by guest bol svedkom nejakeho zazraku, ci by aj nadalej mal na ten zazrak taky postoj, aky ma k zazrakom, ktore cital pocul...

• a ak by guest videl dokaz - lebo sam povedal, ze potrebuje dokaz, napr. nejake video, ze ci by uveril. Tak ja si myslim, ze ked uz ani tomu neuveri, tak potom je pokrytec, lebo na 1 strane hovori, ze potrebuje dokazy, ale na 2. strane, ked uz ten dokaz dostane, odrazu zmeni svoj postoj o 180° a zas si vymysli inu vyhovorku. Tak mna by len zaujimalo, ze ci by si naozaj vymyslel tu vyhovorku, alebo by uz konecne tomu uveril - priznal by si v duchu, ze spochybnoval pravdu a priznal by si to pred vsetkymi. Guest, neboj sa a nehanbi sa priznat si to, ze spochybnujes pravdu. Pravda ta oslobodi ;)


takze podme k bodu 1 - mily guest, mam pre teba otazku - vsetky tie zazraky, o ktorych si pocul, o tom zazraku pri zjaveni Panny Marie, co sa stal, alebo keby si bol svedkom nejakej neuveritelnej udalosti, nejakeho velmi zvlastneho a zaujimaveho zazraku, ako by si na to reagoval, povedz pravdu a bud uprimny. Pravda ta oslobodi, ale ak budes klamat, tak to klamstvo ta zviaze. Povedz pravdu, co by si urobil v takej situacii.

a teraz k bodu 2 - dam ti tu par dokazov, lebo si sam pisal, ze potrebujes vidiet dokazy, tak ja prosim ostatnych, aby ked chcu a vedia o nejakom zaujimavom videu, nech ho tu pridaju a ja tu dam tie, o ktorych viem ja:

citácia:


pozrite si to od 01:50


a este toto velmi kratke video prosim:

citácia:


ked uz ani toto nepomoze, tak potom je guest naozaj, ale naozaj pokrytec, a nie len taky hocijaky... Ved v tom videu na konci su aj papiere a HIV a AIDS sa neda liect a ona bola z toho vyliecena. Tak ja uz neviem aky zazrak potrebuje guest, aby tomu uveril, ale ja osobne si myslim, ze aj keby sa sam Jezis pred nim zjavil, neuveril by v Neho, lebo jednoducho nechce uverit. Tie papiere su zobrazene v casti 04:22

k tomu len tolko:
citácia:
...Kto pácha neprávosť, nech ju pácha ďalej. Kto je špinavý, nech sa špiní ďalej. Ale kto koná spravodlivosť, nech ju koná ďalej. A kto je svätý, nech sa posväcuje ďalej. ...


Kto neveri, len nech si neveri dalej, lebo aj keby mal uverit, neuveri, lebo jednoducho nechce uverit.

A ak si mysli guest, ze klamem a aj nadalej by pisal to, co pisal doteraz, potom si bude protirecit, lebo keby si myslel, ze klamem, tak by to znamenalo, ze tie moje vyroky o viere sa nevztahuju na guesta, lebo on uz konecne uveril. Ci?


Skor, ak mi guest odpovie na tento prispevok, tak ho prosim, aby si pozrel este toto video, prosim:

Dievča fetovalo a jedlo fixky - oslobodenie od závislosti
citácia:


toto sa jednoducho len tak zahrat neda, lebo aj keby to dievca malo byt hereckou, tak by tie fixky nezjedla, ani keby sa neviem co vsetko stalo...

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 19 január 2013 :  12:53:41  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Môj brat je lekár a bol toho osobným svedkom.

Takže žiadne rozprávky. O uzdravení z rakoviny nechcem písať lebo mi tu budeš rozprávať, že sa to nedá dokázať. Aj takéto uzdravenia sa totiž v tom modlitbovom spoločenstve udiali.
Pôvodne zaslal Samuel - 19 január 2013 :  12:06:25

znovu anekdoty

ty, tvoj brat aj tie spolocenstva mate velmi dobry dovod na to aby ste klamali - chcete obhajovat svoju vieru a kvoli tomu urobite cokolvek (ak povazujete umriet v mene viery za absolutnu obetu, tak potom nejake klamstvo vam nemoze prekazat)

nejake nohy ohnute do praveho uhla - vies preco ich mal tak ohnute? naozaj je objektivne jedine vysvetlenie zlepsenia jeho zdravotneho stavu zazrak v podobe vypocutej modlitby? preco tych zazrakov je tak malo? preco nefunguju pri objektivne vykonavanych testoch? preco cim viac znalosti mame, tym menej uzdraveni pozorujeme? preco v minulosti dorastali nohy no teraz uz nedorastaju?

proste mam desiatky dovodov nato aby som neveril, ze nahle uzdravenia su dosledok bohom (ktorym?) vypocutej modlitby

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 19 január 2013 :  12:58:28  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Mna by zaujimali 2 veci:

• ak by guest bol svedkom nejakeho zazraku, ci by aj nadalej mal na ten zazrak taky postoj, aky ma k zazrakom, ktore cital pocul...

• a ak by guest videl dokaz - lebo sam povedal, ze potrebuje dokaz, napr. nejake video, ze ci by uveril. Tak ja si myslim, ze ked uz ani tomu neuveri, tak potom je pokrytec, lebo na 1 strane hovori, ze potrebuje dokazy, ale na 2. strane, ked uz ten dokaz dostane, odrazu zmeni svoj postoj o 180° a zas si vymysli inu vyhovorku.
Pôvodne zaslal sinceretly - 19 január 2013 :  12:19:15



to by musel byt taky zazrak aby jeho "neuskutocnenie sa" bolo nepravdepodobnejsie nez zazrak samotny

video samotne nestaci; nadacia jamesa randiho uz dlhe roky ponuka vysoku financnu odmenu tomu, kto predvedie nejaky "zazrak", zatial sa to nikomu nepodarilo (pretoze kontrola je velmi dosledna - video nestaci), no zaroven randi odhalil mnozstvo podvodnikov s pomedzi zaujemcov o odmenu

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 19 január 2013 :  13:47:09  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
co tu ma nejake uzdravenie spolocne zo stratigrafiou ???, neskutocne ako sa dokaze zasvinit nejaka tema (pre mna i zaujmava, ale k nej ozaj nema kto co povedat, skoda... Samuel, aj ja vam teda prispejem do temy spamov, celkom som sa pobavil, http://zdravie.pravda.sk/zdrava-dusa/clanok/137593-duchovne-zalozeni-ludia-viac-riskuju-psychicke-poruchy/ ....) ... sorry za spam, neovladol som sa , admin by to mal precistit a povyhadzovat na smetisko ...

Samuel, vytvoril som pre vas mail samuelovetvrdenia@centrum.sk

mam zaujem o tie fotky tej sochy, lokality, miesta

rovnako poprosim o nazov toho spolocenstva, ktore modlidbou prispelo k jeho uzdraveniu, meno dotycneho pana, pretoze predpokladam, ze jeho identita vdaka tomuto zazraku sa predsa nemusi tajit ...
dakujem vopred

inak Reconguistador, V Lietavskej Lucke som stravil detstvo, rad sa tam vraciam ...

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 19 január 2013 :  15:17:58  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Môj brat je lekár a bol toho osobným svedkom.

Takže žiadne rozprávky. O uzdravení z rakoviny nechcem písať lebo mi tu budeš rozprávať, že sa to nedá dokázať. Aj takéto uzdravenia sa totiž v tom modlitbovom spoločenstve udiali.
Pôvodne zaslal Samuel - 19 január 2013 :  12:06:25

znovu anekdoty

ty, tvoj brat aj tie spolocenstva mate velmi dobry dovod na to aby ste klamali - chcete obhajovat svoju vieru a kvoli tomu urobite cokolvek (ak povazujete umriet v mene viery za absolutnu obetu, tak potom nejake klamstvo vam nemoze prekazat)

nejake nohy ohnute do praveho uhla - vies preco ich mal tak ohnute? naozaj je objektivne jedine vysvetlenie zlepsenia jeho zdravotneho stavu zazrak v podobe vypocutej modlitby? preco tych zazrakov je tak malo? preco nefunguju pri objektivne vykonavanych testoch? preco cim viac znalosti mame, tym menej uzdraveni pozorujeme? preco v minulosti dorastali nohy no teraz uz nedorastaju?

proste mam desiatky dovodov nato aby som neveril, ze nahle uzdravenia su dosledok bohom (ktorym?) vypocutej modlitby

Pôvodne zaslal guest636 - 19 január 2013 :  12:53:41



anekdota?
http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=anekdota
pre toho choreho a jeho blizkych ktory sa vyliecil to smiesne vobec nieje.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 19 január 2013 :  17:02:52  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
guest napisal:

citácia:
...preco tych zazrakov je tak malo?...


guest to zas nepochopil - zazrak je zazrak a je jedno kolko tych zazrakov je, aj keby sa stal co i len jediny zazrak - tak by to bol zazrak.

a toto ma zarazilo:

citácia:
proste mam desiatky dovodov nato aby som neveril, ze nahle uzdravenia su dosledok bohom (ktorym?) vypocutej modlitby


ti liecitelia, ktori uzdravuju v Bozom mene, tak uzdravuju v mene Jezis. V Bohu su 3 Bozske osoby - Sväty Otec, Sväty Syn-Jezis a Duch Sväty.

To neliecil ten liecitel, ale Jezis prostrednictvom toho liecitela liecil a nevyliecil by daneho pacienta, keby tomu neveril.

Jezis ked liecil ludi, tak darmo bolo, ze je Bozim Synom, pokial pacient neveril, ze moze byt vylieceny, tak by nebol uzdraveny.

Jezis po kazdom jednom uspesnom uzdraveni povedal - ,,Chod v pokoji, tvoja VIERA ta udzravila."


Mam taky napad - podme sa vsetci modlit za guesta, aby mu dal Boh dar viery, to bude omnoho ucinnejsie ako neustale presvedcovania, lebo pokial ma clovek na urcite veci svoje postoje, tak my ich nemozeme zmenit, ked ich nechce zmenit ten dotycny.

Modlitba je ucinnejsia ako atomova bomba a preto vyzyvam vsetkych uzivatelov a citatelov tohto fora, aby sa modlili za vsetkych neveriacich, ktori vystupuju na tomto fore + za dalsich, aby dostali od Boha dar viery. Myslim to vazne.

Treba sa bez prestania modlit za vsetko, za co chce Boh, aby sme sa modlili a netreba na to zabudat, je to velmi dolezite bez prestania sa modlit a bez Bozej pomoci to nedokazeme, lebo clovek sa nemoze len tak sustredit na nieco donekonecna, stale mu behaju v mysli vselijake myslienky a potom zabudne na svoj zamer, prave preto mame prosit Boha o pomoc, aby pomohol nam aj ostatnym sa sustredit na modlitbu bez prestania, aby sme nepocitali ruzence, ale aby sme sa viac sustredili na to, ze toto vsetko predkladame Bohu a aby sme mysleli na pritomny okamih a nie na pocty modlitieb.

A ak uz dotycni dostanu vieru, potom sa treba modlit, aby ich viera nezlyhala a aby verili Bohu aj v pripadoch, ked by ich viera mala zlyhat, ale ich viera nezlyha vdaka nasim modlitbam. Ta zena, ktora sa len dotkla Jezisovych siat, bola ocistena a uzdravena, staci mat jednoducho vieru a je to.


Svoju nevieru by sme mali zahodit a vo vsetkom Bohu doverovat, lebo On je nasim vsetkym a On je vsetkym pre vsetkych. Bohu jednoducho treba verit, aj keby vsetky vedecke informacie sveta hovorili, ze Bohu verit netreba, aj vtedy by sme Mu mali verit, lebo skutocny veriaci je iba ten, ktoremu by hoc aj cely svet predlozil neviem ake fakty a vedecke informacie, ale svoju vieru by si zachoval a jeho viera by nezlyhala - to je ta spravna viera.

Ateisti sa riadia vedeckymi faktami, ale tie mnohokrat zlyhavaju a stale su to ine a ine fakty, ale Boh je nemenny a ked raz nieco urcil, tak to urcil.
Veriaci sa riadia Bohom a je im jedno, ake vselijake fakty si precitali a ake informacie dostali, jednoducho zostanu Bohu verni aj keby sa vedecky potvrdilo, ze Boh dopustil to a to a preto je zly... Jednoducho aj keby sa neviem co vsetko potvrdilo, treba Bohu zostat verni, lebo vedecke informacie a ich postoje sa s kazdou chviluo menia, ale Boh sa nemeni a to je dokazom toho, ze vedeckym informaciam sa verit neda a Bohu by sme mali verit za kazdych okolnosti. Lebo On je pravda a keby sa stala co i len malicka nedokonalost, tak by sa vsetko rozpadlo, ale uz tolko milionov rokov preslo a Boh je stale tu a nic sa nezlomilo - vidite tu stalost? Boh je pevny vo svojich rozhodnutiach a Jeho postoje sa narozdiel od vedy nemenia - tak co, este stale verite tej premenlivej vede, ktora kazdou chvilou ma na urcite veci ine postoje, zatial co nabozenstvo ma tvrde postoje, ktore sa nemenia, lebo sa riadia Bohom a co Boh raz povedal, to sa jednoducho nezmeni, ani len 1 ciarka v celom Jeho zakone sa nezmeni, lebo keby sa to zmenilo, vsetko by sa rozpadlo.

Tak co, este stale verite vede alebo ste sa rozohdli radsej doverovat Bohu? Ak aj nadalej verite vede, tak potom ste pokrytci, ktori veria viac tym nazorom a postojom, ktore sa neustale menia a neveria Niekomu, koho postoje su jednoznacne a co raz urcil tak to plati, a tou bytostou je Boh.

Takze ak niekto aj nadalej neveri Bohu, len nech si Bohu neveri, lebo teraz sa ten clovek dostal do takehoto bodu, ze Bohu veri, ale zamerne Jeho existenciu a Jeho vlastnosti popiera, lebo keby to nebola pravda, tak uz by sa davno zmenil. Skoda, no co uz, snad takito ludia dostanu rozum a zacnu verit Bohu a zmenia svoje postoje, kym je este cas. Prajem vam, aby ste prestali Bohu vycitat vsetko a radsej aby ste svoje prsty obratili kazdy sam na seba, kym je este cas, lebo ked nebudete ukazovat prstami na seba, potom Boh ukaze prstami na vas a az potom zistite, co to, co som tu pisal, bola pravda. Takze prajem vam, aby ste na to prisli este kym je cas. Boh s vami, nech vam ukaze pravdu.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2013 :  13:27:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
citácia:
co tu ma nejake uzdravenie spolocne zo stratigrafiou ???, neskutocne ako sa dokaze zasvinit nejaka tema (pre mna i zaujmava, ale k nej ozaj nema kto co povedat, skoda... Samuel, aj ja vam teda prispejem do temy spamov, celkom som sa pobavil, http://zdravie.pravda.sk/zdrava-dusa/clanok/137593-duchovne-zalozeni-ludia-viac-riskuju-psychicke-poruchy/ ....) ... sorry za spam, neovladol som sa , admin by to mal precistit a povyhadzovat na smetisko ...

Samuel, vytvoril som pre vas mail samuelovetvrdenia@centrum.sk

mam zaujem o tie fotky tej sochy, lokality, miesta

rovnako poprosim o nazov toho spolocenstva, ktore modlidbou prispelo k jeho uzdraveniu, meno dotycneho pana, pretoze predpokladam, ze jeho identita vdaka tomuto zazraku sa predsa nemusi tajit ...
dakujem vopred

inak Reconguistador, V Lietavskej Lucke som stravil detstvo, rad sa tam vraciam ...

Pôvodne zaslal saxsax - 19 január 2013 :  13:47:09


Milý saxas zabudli ste uviesť záver článku, na ktorý ste nám poslali link


Milý saxas zabudli ste uviesť záver článku, na ktorý ste nám poslali link.
Citujem:
„Prišli sme k záveru, že ľudia, ktorí sú duchovne založení bez toho, aby vyznávali konkrétne náboženstvo, sú náchylnejší k psychickým poruchám,“ vysvetlili vedci, ktorí plánujú túto spojitosť ďalej skúmať.

Čiže vo vzťahu ku kresťanstvu tento výskum nemá žiadnu vypovedaciu hodnotu.

Tí o ktorých hovorím ja sa obracali o pomoc konkrétne na Ježiša Krista !!!

A tak ako sme dnes pri čítaní z Evanjelia počuli o Káne Galilejskej tak aj im vyhovel. Podľa toho bilbického "hľadajte a nájdete, proste a dostanete".

No a tej téme o ktorej sa sťažujete, že sme ju opustili.

Spôsob vedeckého bádania v našej tzv. europsko -antlantickej civilizácii je postavený na skúmanie dôsledkov a nie príčin. Je to ľahšie, lebo dôsledky sa dajú ľahšie rozpoznať.

Dôsledky však vôbec nemusia mať tie príčiny o ktorých sa domnievame.

Takže to čo zistíme pri skamenelinách môže byť rovnako stvorením Bohom ako aj iným spôsobom.! To čo zo skamenelín zistíme nám nedáva žiadnu istotu iba neisté teórie !!

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2013 :  14:42:44  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
vyhladajte si to sam, mate to na nete

zatial mi nic nedoslo na ten vytvoreny link

dokazte ze nie ste klamar !

vlastne nie, vy ste nevyvratili doteraz ani moje prve obvinenie, ze ste sprosty klamar, v suvislosti s tym vedcom, ked ste odkaz skopirovali z diskusie na postoji , pametame este ?





„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2013 :  18:35:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
citácia:
vyhladajte si to sam, mate to na nete

zatial mi nic nedoslo na ten vytvoreny link

dokazte ze nie ste klamar !

vlastne nie, vy ste nevyvratili doteraz ani moje prve obvinenie, ze ste sprosty klamar, v suvislosti s tym vedcom, ked ste odkaz skopirovali z diskusie na postoji , pametame este ?

Pôvodne zaslal saxsax - 20 január 2013 :  14:42:44



Milý saxas prečo tá nervozita a invektívy ???

Nadával som Vám niekedy ?

Vy máte zvláštnu schopnosť mentorovať ostatných a vnášať do diskusií konfrontačné tóny.

Neviem čo si myslia ostatní, ale to že som Vám okamžite neposlal na adresu, ktorú ste vytvorili Vami požadované potvrdenia mojich skúseností s dôkazmi vplyvu modlitby na ľudí a aj kamene neznamená, že sa nestali a ja som klamár.
Predstavte si napríklad situáciu, že nemám žiaden dôvod tieto veci Vám poskytnúť, aby ste tých ľudí neotravovali. Tie udalosti, o ktorých som hovoril sú moje skúsenosti, ale takých je nepreberné množstvo. A keby ste mali o ne úprimný záujem tak by ste si ich sám zistili a aj overili. Ja som tie skúsenosti mal z účinkovania našich misionárov na Ukrajine. Také skúsenosti však ak má niekto skutočne úprimný záujem získa aj u nás.

Vy si ale potrebujete stále dokazovať, že kresťanstvo je niečo zlé. Zrejme je to Váš vnútorný problém vyplývajúci z prostredia v ktorom žijete.

Ak budem vidieť, že Váš záujem je skutočne úprimný a že ho nezneužijete tak Vám dôkazy rád poskytnem.
Zatiaľ to vidím tak, že vy ich potrebujete poznať iba preto aby ste ich zosmiešňovali.
A k tomu Vám neposlúžim !

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2013 :  18:59:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov

Guest povedal cituje"
"to by musel byt taky zazrak aby jeho "neuskutocnenie sa" bolo nepravdepodobnejsie nez zazrak samotny"

Predstav si, že niekto má kontrakcie nôh, alebo rúk (tie si ľudia viacej všimnú).
Kontrakcia vyzerá tak, že dotyčná osoba má napríklad na ruke zohnuté prsty a keď vám podáva ruku tak vy sa chytíte iba tých vystretých prstov a tie skotrahované zostanú stiahnuté do dlane.

Spôsobujú to šľachy, ktoré sú tak skrátené tak, že dotyčnej osobe jednoducho nepustia tie prsty. Na rukách sa to rieši operatívne v podstate odrezaním šliach a násilným vystretím prstov.

Na nohách si neviem ani predstaviť, ako by sa to dalo riešiť bez následkov na chôdzu dotyčnej osoby.
Šľachy totiž nedorastajú a vôbec je problém napríklad pri achilovej päte, aby šľacha naspäť prirástla k nohe.
Ak ide o šľachy pod kolenom tak to je nepredstaviteľné riešiť operatívne tak, aby dotyčný mohol normálne chodiť. A uvedený prípad sa týkal takejto kontrakcie a dotyčná osoba teraz normálne chodí a aj behá !

Milý guest spĺňa uvedený prípad tebou definovanú charakteristiku ?

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2013 :  20:14:03  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Milý guest spĺňa uvedený prípad tebou definovanú charakteristiku ?
Pôvodne zaslal Samuel - 20 január 2013 :  18:59:27



rofl v ziadnom pripade

v biblii sa pise o tom ako boh zastavil put slnka po oblohe na poziadanie - takyto zazrak by uz bol hodny zamyslenia sa

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2013 :  21:02:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Milý guest spĺňa uvedený prípad tebou definovanú charakteristiku ?
Pôvodne zaslal Samuel - 20 január 2013 :  18:59:27



rofl v ziadnom pripade

v biblii sa pise o tom ako boh zastavil put slnka po oblohe na poziadanie - takyto zazrak by uz bol hodny zamyslenia sa

Pôvodne zaslal guest636 - 20 január 2013 :  20:14:03




Vidím že si nás nesklamal !


Mino správne odhadol tvoje spôsoby myslenia.
Komu niet rady tomu niet pomoci.

Ešte na záver by som sa rád dozvedel tvoje vedecké dôkazy, ktoré ťa dostali, aby si sa stal ateistom.

Vopred ďakujem, možno niekoho presvedčia o správnosti tvojich názorov !


Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2013 :  00:18:33  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Ešte na záver by som sa rád dozvedel tvoje vedecké dôkazy, ktoré ťa dostali, aby si sa stal ateistom.
Pôvodne zaslal Samuel - 20 január 2013 :  21:02:42



ziadne take (z principu) neexistuju

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2013 :  10:47:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Ešte na záver by som sa rád dozvedel tvoje vedecké dôkazy, ktoré ťa dostali, aby si sa stal ateistom.
Pôvodne zaslal Samuel - 20 január 2013 :  21:02:42



ziadne take (z principu) neexistuju

Pôvodne zaslal guest636 - 21 január 2013 :  00:18:33



Ďakujem za úprimnosť. Nuž tvoje názory sú na vode. Aj tak sa dá žiť, alebo živoriť ?

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2013 :  12:31:49  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ďakujem za úprimnosť. Nuž tvoje názory sú na vode. Aj tak sa dá žiť, alebo živoriť ?
Pôvodne zaslal Samuel - 21 január 2013 :  10:47:56



uroven tvojho myslenia nie je velmi vzdialeny od absolutne nekonzistentneho myslenia prispievatela s nickom sinceretly

zacinam mat pocit ze velka vacsina krestanov na tomto fore by mala obrovske problemy so zlozenim skusky z predmetu logika (ak by taky bol na strednych skolach); ako je mozne sa takto "odnaucit" mysliet? co je na to potrebne? ci len to "kliseovite" chodenie do kostola?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2013 :  16:45:58  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Guest, este by ma zaujimal tvoj postoj k niecomu, co je vo vnutri nas. Sam si pisal, ze nieco v nas urcite musi byt a nie je to len telo - si popisoval tie pocity, citenie cloveka, vsetky tie schopnosti a ze z prejavov ludskej bytosti je jasne, ze nieco musi byt v cloveku - nieco nehmotne, a ty si hovoril, ze sa to da vedecky dokazat, cize v podstate veris v tomu, ze v nas je duch, dusa.

Nuz zaraza ma, ze na 1 strane veris tomu, ze nieco musi byt vo vnutri cloveka a zaroven na druhej strane tvrdis, ze po smrti clovek prestane existovat, pritom sa rozpadne iba jeho telo a premeni sa na prach - ,,prach si a v prach sa obratis."

A kedze v tom tele ucinkoval duch, dusa, tak ta sa len tak nerozplynie, lebo ta dusa, duch posobi v tom tele a po smrti sa tento duch, dusa oddeli od tela a existencia bytosti pokracuje aj nadalej, ale v duchovnej sfere, v duchovnom zivote.

A kedze peklo je duchovna oblast, v ktorom su plamene omnoho horucejsie ako v hmotnom svete, tak potom logicky z toho vychadza, ze v Biblii sa spomina ohnive jazero, kde bude plac a skripanie zubami a do toho jazera by teoreticky mohli ist bytosti, ktore Boha odmietli a aj tam pojdu, lebo Ho odmietli prijat, neuverili v to, ze Jezis bol za nas ukrizovany a tieto bytosti neprijali Jeho obetu na krizi za mnohych - za demonov nezomrel.


Tak sa konecne rozhodni a premysli si to, ci po smrti zomries a nebudes existovat alebo tvoj duch, dusa bude existovat.

Vsimol som si, ze na vsetky tie nabozenske objavy hovoris, ze je to normalne a prirodzene a s Bohom to nema nic spolocne - ze v cloveku nieco musi byt, lebo to spravanie tej bytosti a tak, jednoducho to nie je iba telo, a ak to naozaj nie je telo, ako tvrdis, potom toto telo sa po smrti rozplynie, ale dusa, duch zostane.

A ak teraz na to povies, ze je to nezmysel, tak potom jediny clovek, ktory rozmysla antilogicky, budes ty.


Boh sa sklada z 3 osob - Otca, Syna-Jezisa a Ducha Svateho. Spolu su jedno.

Clovek sa sklada z 3 casti - Ducha, Duse a Tela. Spolu su jedno.

H2O - Molekula - sa sklada z vody, pary a ladu, ale spolu su jedno.

V Biblii je napisane, ze sa mame klanat Bohu v Duchu, dalej ked knaz na sv. omsi povie - Pan s vami, veriaci odpovedia: i s Duchom tvojim.
Alebo spojenie - mat pokojneho Ducha.

Dusa - takisto existuje,
O Jezisu, zachran nas od pekelneho ohna, prived do neba vsetky Duse, najma tie, ktore najviac potrebuju †voje milosrdenstvo.

Telo - nase Telo je Chramom Ducha Svateho.

A TERAZ ZHRNUTIE - V Biblii sa zmienuje najprv Otec, - krstite v mene Otca, potom i Syna a i Ducha Svateho.

Otec ma blizsi vztah k nasemu Duchu, Syn k nasej Dusi a Duch Svaty k nasemu Telu.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2013 :  17:24:17  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Guest, este by ma zaujimal tvoj postoj k niecomu, co je vo vnutri nas. Sam si pisal, ze nieco v nas urcite musi byt a nie je to len telo - si popisoval tie pocity, citenie cloveka, vsetky tie schopnosti a ze z prejavov ludskej bytosti je jasne, ze nieco musi byt v cloveku - nieco nehmotne, a ty si hovoril, ze sa to da vedecky dokazat, cize v podstate veris v tomu, ze v nas je duch, dusa.
Pôvodne zaslal sinceretly - 21 január 2013 :  16:45:58



si bezocivy luhar, nikdy som nic take netvrdil

si prvy clovek, ktoreho som si dal na tomto fore do ignore, uz mi viac nepis

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2013 :  17:45:23  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
tak teraz si ma prekvapil, lebo v 1 teme si pisal, ze zo spravania cloveka sa da vycitat, ze v tom cloveku musi byt nieco, lebo dokaze citit a tak. - ze jednoducho je logicke, ze nieco v nas urcite musi byt, ze to nie je len telo - presne tak nejako si to napisal, nieco v tom duchu, ze ta dusa co je v nas sa da teoreticky zmerat vedecky, lebo to je vidiet zo spravania cloveka, aj ti to najdem ked chces.


a este k tym zazrakom - stale pises, ze odkial ludia beru istotu, ze to bol Boh.

A ja sa pytam guesta, odkial berie istotou, ze to bola duchovna bytost, ked v duchovne bytosti neveri a vzhladom k tomu, ze kazda akcia ma svoju reakciu, tak ako je to mozne, ze na 1 strane spochybnuje 1 vec, a ked mu to nevychadza aludia mu otvaraju oci, tak spochybni pricninu toho, cpo spochybnoval, a ked mu ani to nevyjde, tak potom spochybni pricninu tej priciny a tak dookola...

Vsimnite si to, ze guest v jednom kuse nieco spochybnuje, raz spochybnoval zazrak, ze to nie je mozne, aby sa stalo, lebo duchovne bytosti podla neho neexistuju ale kto to potom bol? Ved len oni!

Vidite to? A ked uz bolo zjavne, ze to bol zazrak, odrazu zacal argumentovat a obratil to vsetko zas naruby - sledujte, potom si zas vycucal z prsta, ALE VED TYCH ZAZRAKOV bolo primalo, keby sa stalo tych zazrakov viac, uveril by som tomu...

Ale v skutocnosti zazrak je zazrak a aj keby sa stal co i len 1, tak aj neveriaci by tomu uveril, ale guest by neuveril, aj keby videl 100 a viac zazrakov, lebo jednoducho nechce uverit a aby nahodou neuveril pravde, tak si ma pre istotu blokol. Zaujimave. Takze tolko.


Je to tak, prosim, poslite mu niekto PM a poslite mu tuto spravu, lebo jednoducho on spochybnuje 1 vec a ked sa rozprudi diskusia a ludia zacnu ukazovat guestovi pravdu, odrazu mu uz len 1 zazrak nestaci a musi ich byt viacej, ale v skutocnosti aj 1 zazrak je zazrak a tomu by aj uplne neveriaci uveril, a skutocnost je taka, ze aj guest tomu uveril, ale aj nadalej tvrdohlavo odmieta Boha a popiera vsetko, co s Nim suvisi, lebo si tym vela veci v zivote zjednodusil na ukor buduceho zivota.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2013 :  20:30:26  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
vyhladajte si to sam, mate to na nete

zatial mi nic nedoslo na ten vytvoreny link

dokazte ze nie ste klamar !

vlastne nie, vy ste nevyvratili doteraz ani moje prve obvinenie, ze ste sprosty klamar, v suvislosti s tym vedcom, ked ste odkaz skopirovali z diskusie na postoji , pametame este ?

Pôvodne zaslal saxsax - 20 január 2013 :  14:42:44



Milý saxas prečo tá nervozita a invektívy ???

Nadával som Vám niekedy ?

Vy máte zvláštnu schopnosť mentorovať ostatných a vnášať do diskusií konfrontačné tóny.

Neviem čo si myslia ostatní, ale to že som Vám okamžite neposlal na adresu, ktorú ste vytvorili Vami požadované potvrdenia mojich skúseností s dôkazmi vplyvu modlitby na ľudí a aj kamene neznamená, že sa nestali a ja som klamár.
Predstavte si napríklad situáciu, že nemám žiaden dôvod tieto veci Vám poskytnúť, aby ste tých ľudí neotravovali. Tie udalosti, o ktorých som hovoril sú moje skúsenosti, ale takých je nepreberné množstvo. A keby ste mali o ne úprimný záujem tak by ste si ich sám zistili a aj overili. Ja som tie skúsenosti mal z účinkovania našich misionárov na Ukrajine. Také skúsenosti však ak má niekto skutočne úprimný záujem získa aj u nás.

Vy si ale potrebujete stále dokazovať, že kresťanstvo je niečo zlé. Zrejme je to Váš vnútorný problém vyplývajúci z prostredia v ktorom žijete.

Ak budem vidieť, že Váš záujem je skutočne úprimný a že ho nezneužijete tak Vám dôkazy rád poskytnem.
Zatiaľ to vidím tak, že vy ich potrebujete poznať iba preto aby ste ich zosmiešňovali.
A k tomu Vám neposlúžim !

Pôvodne zaslal Samuel - 20 január 2013 :  18:35:52



vy tu klamete, tvrdim ze ste sprosty klamar

zrazu same vyhovorky, najskor sa ohanate nezlomnymi dokazmi na poziadanie, citajte po sebe!, ked o ne poziadam, zrazu nechcete nikoho kompromitovat ?

sprosty taraj !

samozrejme, ze si to overim, mne nikto buliky na nos nebude vesat, ja nemam problem napisat aj samemu papezovi, ak budem potrebovat nieco ozrejmit, to len pre pochopenie o co mi ide


budem vam nadavat ak si to zasluzite, lebo neskutocne arogantne klamete !

dokazte ze nie !



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2013 :  23:14:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Mňa môže uraziť iba inteligent !

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2013 :  10:26:26  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Saxsax, ukludnite sa, lebo neskutocne drzo a bezohladne urazate.

Ak chcete napisat toto, co ste napisali, predlozte dokazy, ze dotycny klame. Ak ich nemate, tak ste svojim vyjadrenim porusili nie len pravidla fora, ale aj zakony SR.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: 11. september 2001 Téma Next Topic: Znovu oziveny ateizmus  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06