Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Teológia tela
 Sex v manželstve
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Čo je zlé na tom okoreniť sexuálny život zmenami? Téma Next Topic: Čo robí manželstvo sviatosťou?  

jmj

Stav: offline

 Odoslaný - 30 december 2012 :  00:41:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: jmj  Pridať jmj do zoznamu priateľov


Žiť čisto pred manželstvom je zárukou požehnaného manželstva

Svätý František Saleský vo svojej knihe FILOTEA hovori - Kedysi bolo hanbou nemať deti a početná rodina bola pokladaná za požehnanie Božie. V dnešných časoch prechádza i do krestanskych rodín pohanská zásada nemať deti, alebo len malo, jedno dve.
Čo Boh ustanovil na plodenie a vychovu detí to manželia zneužívajú pre svoju osobnu rozkoš a najrozmanitejšími spôsobmi zamedzujú počatie dieťaťa.

Svätý František Saleský vo svojej knihe FILOTEA ďalej hovori. Vraj je priveľa výdavkou , veľké zaťaženie rodiny , škodí to vraj zdraviu (kráse) ženy , vraj množstvo deti sa nedá vychovať je málo potravín, atď.
Netreba sa báť vačšieho počtu detí. Keď Boh požehná tak iste pomôže aby rodina hladom nezahynula. Ak my sme verný Bohu , môžme očakávať , že aj Boh bude verný nám !

Rada matkám - Svätý František Saleský
Zbožní kresťanský rodičia sa nemodlia len o požehnanie Božie na dobrých deťoch , ale obetujú svoje deti od prvej chvíle ich života Bohu a prosia o pomoc vo veľkých a zodpovedných úlohach výchovy.
Matka svätého Bernarda : brávala svoje novorodené deti do svojho náručia a obetovala ich Spasiteľovi . Od tej chvíle ich milovala a bázňou ako Bohu zasvätené , Bohom jej zverene nebeské bytosti. Boh ju za to odmenil a požehnal . Lebo všetky jej deti sa stali svätcami.

pokračovanie
http://sexpredmanzelstvom.ic.cz/sex_v_manzelstve/sex_v_manzelstve.html

crux sacra sit mihi lux

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 18 september 2007  ~  Posledná návšteva: 30 december 2012 Upozorniť moderátora 

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 01 január 2013 :  10:49:33  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Ak je plodenie detí Boží dar a je spojený s rozkošou, netreba ju odmietať. Ak si sv. František osobuje právo radiť, mal by zohľadniť aj ľudský intelekt, v súvislosti s ekológiou a demografiou, ktorý radí využívať ďalší Boží dar - rozum. Nie vždy aj sv. autorita má pravdu. Výstrahou je Afrika ale aj rómska populácia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Čo je zlé na tom okoreniť sexuálny život zmenami? Téma Next Topic: Čo robí manželstvo sviatosťou?  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06