Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Bezak prestal mlcat
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Vek ľudstva - pravda alebo výmysel? Téma Next Topic: Veda a teologia
Strana: z 3

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2012 :  13:58:14  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
http://www.ta3.com/clanok/1011429/exkluzivne-robert-bezak-prestal-mlcat.html

Prestal mlcat a .... Ukazal svoju pravu tvar. V tomto jeho monologu sa jasne ukazalo, to co bolo mnohym zjavne - arcibiskup chape Cirkev ako firmu a svoju ulohu v nej ako karierny postup.

Inak by nemohol tvorit myslienky typu - Cirkev je tu na to aby ludia boli slusnejsi, aby si v kostole mohli vydychnut a ist opat pracovat, aby tu nebol vsade stres.

V ramci tejto organizacie sa povazuje za rovneho s papezom - preco sa ja arcibiskup trnavsky, nemozem porozpravat s kolegom biskupom rimskym?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2012 :  14:11:45  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Tú poslednú vetu ani nekomentujem (inak sa mi zdá celkom "kompatibilná" s tým ako sa chápe "pápež" po IIvk). Ale inak užitočné to bolo všetko pre mňa. Som si uvedomil, že niečo mi už pripomína taký ten domček, čo som videl na nejakom letáku (reklama na odvodňovacie granule), je ako špongia a valí sa z nej voda. A tu presne, tento "domček" už je priam nasiaknutý "vodou". "Vďaka" pán Loisy...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2012 :  14:45:26  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A pokracuje mnohymi dalsimi myslienkami - vzdy som chcel, aby cirkev bola pekny priestor priatelstva, blizkosti, ja som chcel vytvorit taku peknu atmosferu okolo...

Otazka redaktora - nie je dobre pre cirkev, ked je arcibiskup popularny? Odpoved: mohlo by to byt (vs Jn 15,19 Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí.)

..Cirkev bude dospelou az vtedy, ked bude samostatnou aj ekonomicky, pokial musi byt dotovana, cirkev nie je samostatna

A na zaver perla najvacsia:
K vianociam: vsetkym ludom by som prial, aby to boli take sviatky priatelstva, blizkosti, aby to ani nebolo postavene tak legendarne nabozensky, maly Jezisko pravda, jaslicky, somariky, aby sme sa vedeli opat spolu stretnut, ist na tie vianocne trhy spolu, dat si toho grogu, aby sme si vedeli povedatze bez priatelov nechcem tieto vianoce prezit...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2012 :  17:06:00  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Priznám sa, že sa nerád k tejto veci vyjadrujem, ale včera som takmer plakal. Čakal som niečo v tom duchu, že:
citácia:
"Drahý bratia a sestry vo viere, priatelia, diváci.

Veľmi ma mrzí, že v čase, keď ma svätý otec pápež Benedikt XVI. poprosil listom, aby som sa sám odstúpil z úradu trnavského arcibiskupa, som neprijal pokorne jeho vôľu ako zvrchovanej hlavy katolíckej Cirkvi a drzo som čakal, kým budem odvolaný oficiálne.
Je pravda, že si možno neuvedomujem, v čom je moje pôsobenie dôvodom na odvolanie, ale to ma neoprávňuje, aby som sa pyšne protivil autorite, akou pápež disponuje. Tiež ma veľmi mrzí, že som svojím pyšným konaním spôsobil polarizáciu v katolíckej Cirkvi na Slovenku. Som pripravený sa kajať za tieto veci a v ústraní a samote hľadať Božiu vôľu pre mňa.

Tieto veci som si uvedomil, keď som porovnával svoj život, zo životom presvätej Panny Márie, ktorá je aj pre svoju pokoru mojím vzorom. Ešte raz sa ospravedlňujem."


Namiesto toho som počul (aj keď nie všetky slová platia) http://www.youtube.com/watch?v=EJsf6QiUqFU
a ani mu neprišlo divné, aj keď si to všimol, že tiež tam padalo veľmi často toto slovko.

Aj keď pravdou je, že sám neviem, či by som sa v takej situácii dokázal zachovať tak, ako tu píšem. V tomto ohľade je naozaj veľmi dobré a potrebné mať duchovné vedenie. A čím je človek v hierarchii vyššie, tým je to asi dôležitejšie.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ruah

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2012 :  21:14:22  Zobraziť profil  Pridať ruah do zoznamu priateľov
Nikto si prostredníctvom médií lieči urazenú samolásku.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 15 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 21 február 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2012 :  00:31:05  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Zabudol som napísať, že sa nám treba veľmi veľa modliť za Cirkev.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2012 :  16:43:44  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Priznám sa, že sa nerád k tejto veci vyjadrujem, ale včera som takmer plakal. Čakal som niečo v tom duchu, že:
citácia:
"Drahý bratia a sestry vo viere, priatelia, diváci.

Veľmi ma mrzí, že v čase, keď ma svätý otec pápež Benedikt XVI. poprosil listom, aby som sa sám odstúpil z úradu trnavského arcibiskupa, som neprijal pokorne jeho vôľu ako zvrchovanej hlavy katolíckej Cirkvi a drzo som čakal, kým budem odvolaný oficiálne.
Je pravda, že si možno neuvedomujem, v čom je moje pôsobenie dôvodom na odvolanie, ale to ma neoprávňuje, aby som sa pyšne protivil autorite, akou pápež disponuje. Tiež ma veľmi mrzí, že som svojím pyšným konaním spôsobil polarizáciu v katolíckej Cirkvi na Slovenku. Som pripravený sa kajať za tieto veci a v ústraní a samote hľadať Božiu vôľu pre mňa.

Tieto veci som si uvedomil, keď som porovnával svoj život, zo životom presvätej Panny Márie, ktorá je aj pre svoju pokoru mojím vzorom. Ešte raz sa ospravedlňujem."


Namiesto toho som počul (aj keď nie všetky slová platia) http://www.youtube.com/watch?v=EJsf6QiUqFU
a ani mu neprišlo divné, aj keď si to všimol, že tiež tam padalo veľmi často toto slovko.

Aj keď pravdou je, že sám neviem, či by som sa v takej situácii dokázal zachovať tak, ako tu píšem. V tomto ohľade je naozaj veľmi dobré a potrebné mať duchovné vedenie. A čím je človek v hierarchii vyššie, tým je to asi dôležitejšie.

Pôvodne zaslal Mx - 17 december 2012 :  17:06:00



Katolík (biskup duplom) by tak pred 100 rokmi vedel veľmi presne ako sa zachovať. Zdá sa, že predsa len prišla iná doba, keď potrebuje kadekoho s ľudskou tvárou.
K príspevku nad: vy sa nemodlíte? za poníženie jej nepriateľov? (neviete ich už dnes rozoznať? ja viem v Assisi boli dosť pomiešaní)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2012 :  17:42:34  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Mino, myslím si, že viem, ako by sa bolo treba zachovať. Išlo mi skôr o to, či by som na to našiel odvahu a silu, či by nezvíťazila aj moja pýcha. Aj keď osobne si myslím, že pred 100 rokmi, by to už asi nebolo úplne jednoznačné. Modernizmus sa v tej dobe už viac ako 100 rokov šíril v Cirkvi (19. storočí boli odstavené iba veľké ryby).

Modlím sa, ale za poníženie nepriateľov nie. Rozoznať ich dnes nie je ľahké, ak človek chce rozlišovať, tých, čo to robia úmyselne a tých, čo to robia nevedome. Assisi ma nemohlo zmiasť, iba raniť. Peter zaprel 3x, Assisi bolo 3x (aj keď posledné už nebolo celkom ako tie predchádzajúce), uvidíme, čo príde (teším sa na Petra II.).

Mne je jasné, komu toto všetko slúži, ale tiež mi je jasné, komu sa všetci aktéri a aj my budeme zodpovedať. Viac o tom nechcem na verejnosti, len, že sa nám treba veľa modliť, aby sme neprišli do pokušenia.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2012 :  17:56:29  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Iba poopravím, že veľké ryby odstavila až Pascendi. A neviem akých 100 rokov sa mohol šíriť ( to máte nejaké nové info? dáte mi meno prvého modernistu?) . A hneď som si to myslel, že nebudete mať to srdce(skutočne "ľudskosť" tu nepustí) modliť sa za poníženie nepriateľov... čo už. Petra II sa určite nedožijete.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2012 :  19:00:27  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Dodal, že z pozície arcibiskupa, ktorý je finančne zabezpečený, sa zrazu stal pomocným duchovným a padol na úroveň životného minima.

Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/sokol-sa-chapal-ako-feudalny-pan-a-knieza-prehovoril-bezak-pm8-/sk_domace.asp?c=A121213_204544_sk_domace_p05#ixzz2FQX3Dwqp

Len na okraj podotykam, ze reholnici skladaju slub poslusnosti, cistoty a CHUDOBY.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2012 :  19:21:08  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Mne to príde ako strašne dobre načasované. To čo tým niekto sledoval? Pokazenie Vianoc? A ani nehovorím, že pekne sa to rozdelilo na dva tábory (ja som ten tretí). Mne sa páči tá posledná veta: ,,Bezák však podotkol, že viac už v médiách neprehovorí." To mu už vari došli slová?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2012 :  20:22:05  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Pokazenie Vianoc myslím nie, to by bolo vhodné toto všetko rozpútať aspoň o pár dní neskôr. To, že sa to opätovne spustilo teraz je spôsobené zrejme tým, že pomaly začal upadať do zabudnutia a tak ho jeho spojenci chceli opätovne podporiť. A ide im to veľmi šikovne.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2012 :  20:45:13  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Problem je, ze cim viac hovori, tym viac sa diskredituje...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2012 :  20:58:55  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Žiaľ, väčšina ľudí (aspoň v mojom okolí) mu to aj tak žerie...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 19 december 2012 :  07:10:29  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Iba poopravím, že veľké ryby odstavila až Pascendi. A neviem akých 100 rokov sa mohol šíriť ( to máte nejaké nové info? dáte mi meno prvého modernistu?) . A hneď som si to myslel, že nebudete mať to srdce(skutočne "ľudskosť" tu nepustí) modliť sa za poníženie nepriateľov... čo už. Petra II sa určite nedožijete.

Pôvodne zaslal mino - 18 december 2012 :  17:56:29


Ospravedlňujem sa, zle som si pamätal, kedy vyšlo Pascendi. Modernisti pôsobili v Cirkvi od začiatku 19. storočia. Pascendi ich zahnalo do "podzemia" ale ostali a naplno sa prejavili na koncile (plnom utrpenia), lebo už sa modernisti (v dobrej vôle snažiaci sa pomôcť Cirkvi - vieme ako to chodí, či?) stali biskupmi.

Nemám to srdce modliť sa za pokorenie nepriateľov Cirkvi, nato stačia vaše modlitby, ja sa modlím za ich obrátenie. Samozrejme, že viem, že je možné sa za to modliť, ale mňa Boh stvoril inak, nie je mi to vlastné. Ani na križiacke výpravy by som asi nechodil. Som preto azda zlý?

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 19 december 2012 :  07:56:08  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Pamätáte si horšie ako zle, modernizmus potreboval Kanta (zom. 1804), lenže potreboval aj Darwina, potreboval romantikov..., je to vybrúsený blud, a ten potreboval určitý vývoj(vy chcete permanenciu- imanenciu riešiť 100 rokov pred Pascendi? tak to riešte aj mobilný telefón a hneď aj počítač). Takže sa mohol dobre vykryštalizovať tak až koncom 19 stor. Lev XIII ho zo známych príčin prehliadol, ale Pascendi jasne demaskovala a klepla po prstoch- a samozrejme dala návod ako ho lepšie zakukliť, aby v budúcnosti mohol byť použitý. Čo sa aj stalo, i keď toto potrebuje aj tú povedal by som vonkajšiu atmosféru (aj tá bola "dodaná"). Takže dnes funguje jedna radosť a to dokonca tí noví modernisti, môžu "odsúdiť" tých starých (len amatéri, a zaostalci pre nich). Takže tie nádherné "humanistické" bláboly občana Bezáka do toho zapadajú jedna radosť.

Tie posledné dve vety nebudem komentovať diabol mi to zakazuje v D........ ......... (ak to tam nedopovedané je : som zlý katolík? tak jasné že áno, ale nie podľa modernistov, ktorých odsudzujete a zároveň "poslúchate")

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 19 december 2012 :  10:09:03  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Mx, modlite sa niekedy litanie ku vsetkym svatym?

Uryvok z povodneho znenia litanii

Aby si svätú Cirkev svoju spravovať a zachovať ráčil
Aby si námestníka svojho, pápeža,* a všetok duchovný stav v svätom náboženstve zachovať ráčil, -
Aby si nepriateľov svätej Cirkvi pokoriť ráčil, -
Aby si kresťanským panovníkom a kniežatám pokoja a
pravej svornosti dať ráčil, -
* Aby si celému kresťanskému ľudu pokoja a jednoty
uštedriť ráčil, -
*Aby si všetkých blúdiacich nazad k jednote s Cirkvou
povolaf a všetkých pohanov k svetlu evanjelia pri-
viesť ráčil,

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 19 december 2012 :  18:37:25  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Rozčuľuje ma postoj diskutujúcich na upece forum. Tam vystúpiť proti Bezákovi - ste spiatočník, kacír....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 19 december 2012 :  19:18:03  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Mino
ten kto sa modlí za pokorenie nepriateľov Cirkvi nie je zlý katolík. Mne to nie je vlastné, to je celé. Rešpektujem a podriaďujem sa v tejto veci učeniu Cirkvi, preto sa to nemám problém pomodliť pri litániách, ale osobne preferujem iné a podľa mňa na to mám právo. Neprekračujem tým hranice.

Maťo:
Modlím, ale naozaj len niekedy. Osobne preferujem iné litánie a dúfam, že môžem. Ale nemám problém sa ich pomodliť.

slovenka:
Nie je dôvod sa rozčuľovať, poslúchajú svojho pána. Od niektorých ľudí počuť, že som spiatočník - bral by som to ako pochvalu. Onedlho príde čas, keď nás budú prenasledovať a možno aj zabíjať. Bude to oveľa rafinovanejšie, než to bolo doteraz. Lebo doteraz prenasledovali tí zvonku, ale teraz to budú vlastní (v zmysle členovia rkc).


RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 19 december 2012 :  20:09:22  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Rozčuľuje ma postoj diskutujúcich na upece forum. Tam vystúpiť proti Bezákovi - ste spiatočník, kacír....

Pôvodne zaslal slovenka - 19 december 2012 :  18:37:25



To ma celkom zaráža. Alebo nemalo by?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 19 december 2012 :  23:25:19  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Mx: Ale pokorenie nepriateľa nemusí nutne znamenať jeho poníženie, či niečo podobné, hoci môže to znamenať aj toto. Jeho pokorenie môže kľudne znamenať to, že pod tlakom argumentov uzná svoj omyl a prijme pravú vieru.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 20 december 2012 :  01:47:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Pokora je opak pychy Takze vo vyzname ide o zlomenie pychy nepriatelov Cirkvi

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 20 december 2012 :  06:09:17  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Maťo:
Modlím, ale naozaj len niekedy. Osobne preferujem iné litánie a dúfam, že môžem. Ale nemám problém sa ich pomodliť.

Pôvodne zaslal Mx - 19 december 2012 :  19:18:03


Mozete sa modlit co len chcete. Ja len, ze v modernej verzii, ktoru sa pravdepodobne modlite, uz tato prosba nie je (okrem inych dalsich), dovody si mozem iba domyslat, ale bude to asi preto, ze Cirkev uz nema nepriatelov...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 20 december 2012 :  06:50:29  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Prečo to vysvetľovať? Hádam si niekto nemyslí, že Svätá Katolícka Cirkev by priala niekomu (aj nepriateľom) niečo, čo nesúhlasí s jej najvyšším zákonom: spása duší. Snaha to všelijako zaobaľovať do onoho čo je pokora, čo nie je, čo je pokorenie, čo nie je...ale no, niekto si nie je celkom istý úmyslami Svätej Cirkvi? Mato zvolil správne a zbytočne nerozmazával(a samozrejme, že možno nemá, však v Assisi to možno vypadalo ako možno jedna veľká možno rodina, všetci sa predsa možno modlili, možno k bohu, možno za mier...ja si potom možno myslím, že možno svätá možno cirkev už možno nemá možno nepriateľov) Reconquistator, trošku viac dôvery v úmysly Svätej Cirkvi, rozumiete dobre, ale nerozmazávajte to výkladom, ten to veľakrát oslabí (napr. o prvok compelle...)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 20 december 2012 :  11:53:01  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Možno to tak nevyzerá, ale ja viem a rozumiem, čo znamená pokorenie (nie poníženie) nepriateľov. A tiež rozumiem motívom, pre ktoré to katolícka Cirkev má uvedené v litániách a to je aj dôvod, pre ktorý nemám problém sa ich ani v tej verzii modliť.

Katolícka Cirkev má mnoho nepriateľov a tí najhorší sú v nej a pôsobia skryte. Ja viem. Mne len sú bližšie prosby pozitívne než negatívne, to je celé. Radšej by som sa modlil za dar viery a pokory pre všetkých ľudí aj pre nepriateľov Cirkvi než za pokorenie nepriateľov. Ale ako som už písal, vyplýva to z toho, ako ma Boh stvoril a formoval. Ale asi sa zbytočne snažím to vysvetliť, či?

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 20 december 2012 :  11:59:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Myslím, že Vám rozumiem - nemáte ani tak problém so zmyslom tej prosby, ako s použitými slovami - je tak? Pretože modlíte sa za to isté, len používate iné, miernejšie slová.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Vek ľudstva - pravda alebo výmysel? Téma Next Topic: Veda a teologia  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06