Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Krst v zastúpení
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: vakcíny z umelých potratov Téma Next Topic: Dobra vec sa podarila.  

Berny

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2012 :  09:48:29  Zobraziť profil  Pridať Berny do zoznamu priateľov
Helou, stretli ste sa už niekto so sviatosťou krstu vyslúženú v zastúpení? Myslím tým, keď rodičia žijú v zahraničí, tam idú pokrstiť aj svoje dieťa, ale za krstných rodičov chcú príbuzných, ktorí žijú na SVK. Teda fyzicky pri krste bude niekto iný ale bude dieťa krstiť v zastúpení tých skutočných krstných rodičov, ktorí sú na SVK. Vraj sa to tak dá, ale nikde sa o tom nemôžem dočítať, Tak kto máte skúsenosti sem s nimi, čo všetko k tomu papierovo treba. Ďakujem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2  ~  Člen od: 05 december 2012  ~  Posledná návšteva: 05 december 2012 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2012 :  10:37:33  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Je to mozne.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Berny

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2012 :  10:46:28  Zobraziť profil  Pridať Berny do zoznamu priateľov
A teda nevieš poradiť čo je k tomu potrebné? Vraj len nejaké čestné prehlásenie krstných rodičov, že majú krst, birmovku atď a zaslať to kňazovi do zahraničia kde bude krsť. Nikde ale nemôžem nájsť niečo čoho by som sa chytila.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2  ~  Člen od: 05 december 2012  ~  Posledná návšteva: 05 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ruah

Stav: offline

 Odoslaný - 06 december 2012 :  13:26:41  Zobraziť profil  Pridať ruah do zoznamu priateľov
Berny, nestačí len čestné prehlásenie, je potrebné potvrdenie o tom, že krstní rodičia sú pokrstení. To sa nachádza v matrike na príslušnom farskom úrade. Treba si to len vypýtať a zaslať tam, kde dieťa bude pokrstené.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 15 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 21 február 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 06 december 2012 :  14:04:58  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Ja som sa dočítal v Sviatostiach od Spesza, že krstný rodič musí počas krstu byť fyzicky v kontakte s krsteným (niesť, držať na rukách, položiť ruku naň), inak krstným rodičom nie je. Neviem, či sa to dá takto v zastúpení. Maťo, mohli by ste dať nejaké podrobnejšie informácie? Je to v CIC, alebo kde?

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ruah

Stav: offline

 Odoslaný - 07 december 2012 :  21:13:30  Zobraziť profil  Pridať ruah do zoznamu priateľov
Mx, ja som tiež bola pokrstená tak, že moji krstní rodičia fyzicky pri mne neboli prítomní. Ku platnosti sviatosti je potrebné aby správne bola použitá matéria a forma sviatosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 15 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 21 február 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: vakcíny z umelých potratov Téma Next Topic: Dobra vec sa podarila.  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06