Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Stúpajúca rozvodovosť nie je krízou rodiny
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Marián Chovanec novým biskupom BB diecézy... Téma Next Topic: Nemuzni muzi
Strana: z 3

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 06 november 2012 :  15:15:05  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Vyssia rozvodovost nesuvisi s tym, zeby rodina uz nebola hodnotou, ale s tym, ze zijeme dlhsie a preto je tazsie vydrzat tak dlho s jednym clovekom. Dalsi dovod je, ze su zeny samostatnejsie a akonahle sa im naskytne moznost na unik, tak tuto cestu hladaju.
Nehovoriac uz o tom, ze ked sa zeny okrem svojej prace staraju prevaznou mierou o domacnost a deti, je to pre nich stav "neopísateľne frustrujúci a vyčerpávajúci".

Viac na http://spravy.pravda.sk/stupajuca-rozvodovost-nie-je-krizou-rodiny-fzh-/sk_domace.asp?c=A121106_103308_sk_domace_p77

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2012 :  09:16:58  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Áno takto to vypadá, keď na to idem "logicky". Ešte šťastie, že ja som majstrovi sekularizmu nenaletel (presnejšie po zistení kam vedú tie jeho "logické" cestičky som ho odmietol), že nezdieľam jeho kladenie otázok, a tým pádom tie "jasné a logické" riešenia. Nakoniec to dospelo tam, kde malo. Tí ktorí boli pri zrode tzv. demokratického Československa a zubami nechtami bojovali o niečo, lebo vedeli, kam to dospeje, mali veľkú pravdu.(a to vedeli ešte klasici aj viac ako 100 rokov dopredu) Človek sa ocitol v klepci majstra, ktorý mu vybudoval celý svet okolo, vybudoval mu systém pohľadu na svet, systém otázok, a odpovede? Však iné ako "logické" nemôžu byť. Dobre je to vymyslené. Priam čertovsky dobre...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mimimi

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  12:26:36  Zobraziť profil  Pridať Mimimi do zoznamu priateľov
citácia:
Vyssia rozvodovost nesuvisi s tym, zeby rodina uz nebola hodnotou, ale s tym, ze zijeme dlhsie a preto je tazsie vydrzat tak dlho s jednym clovekom. Dalsi dovod je, ze su zeny samostatnejsie a akonahle sa im naskytne moznost na unik, tak tuto cestu hladaju.
Nehovoriac uz o tom, ze ked sa zeny okrem svojej prace staraju prevaznou mierou o domacnost a deti, je to pre nich stav "neopísateľne frustrujúci a vyčerpávajúci".

Viac na http://spravy.pravda.sk/stupajuca-rozvodovost-nie-je-krizou-rodiny-fzh-/sk_domace.asp?c=A121106_103308_sk_domace_p77

Pôvodne zaslal Mato - 06 november 2012 :  15:15:05



v tom pripade nastava otazka ci nenastava chyba na strane otcov, ktory vsetku starost od deti a domacnost radi nechavaju na svoju zenu

Thats me ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 63  ~  Člen od: 26 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 12 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mimimi

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  12:30:45  Zobraziť profil  Pridať Mimimi do zoznamu priateľov
citácia:
Vyssia rozvodovost nesuvisi s tym, zeby rodina uz nebola hodnotou, ale s tym, ze zijeme dlhsie a preto je tazsie vydrzat tak dlho s jednym clovekom. Dalsi dovod je, ze su zeny samostatnejsie a akonahle sa im naskytne moznost na unik, tak tuto cestu hladaju.
Nehovoriac uz o tom, ze ked sa zeny okrem svojej prace staraju prevaznou mierou o domacnost a deti, je to pre nich stav "neopísateľne frustrujúci a vyčerpávajúci".

Viac na http://spravy.pravda.sk/stupajuca-rozvodovost-nie-je-krizou-rodiny-fzh-/sk_domace.asp?c=A121106_103308_sk_domace_p77

Pôvodne zaslal Mato - 06 november 2012 :  15:15:05



Nízka až nulová rozvodovosť pred rokmi nebola spôsobená bezproblémovými manželstvami, ale tým, že partneri nemali na výber. "Najmä ženy často nemali možnosť vystúpiť z manželstva napríklad s alkoholikom, pretože sa doslova nemali kam podieť. Akonáhle je iná možnosť, únik z manželstva hľadajú," dodala Porubänová. Podľa nej zvýšenie rozvodovosti nemusí svedčiť o tom, že manželstvo má menšiu hodnotu. "Ľudia nie sú ochotní akceptovať životné podmienky v párovom spolužití. Nemusia žiť do smrti vo vzťahu, ktorý je nefunkčný a zavádzajúci," podotkla Porubänová.

Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/stupajuca-rozvodovost-nie-je-krizou-rodiny-fzh-/sk_domace.asp?c=A121106_103308_sk_domace_p77#ixzz2BueBBbSn


v tomto kontexte to znie uz uplne inak , ako z toho uryvku ktory ste tu vlozili

Thats me ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 63  ~  Člen od: 26 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 12 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  13:46:35  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
...v tom pripade nastava otazka ci nenastava chyba na strane otcov, ktory vsetku starost od deti a domacnost radi nechavaju na svoju zenu...

...v tom pripade nastava otazka, ci nenastava /uz nastala/ chyba nastupom feminizmu, vdaka ktoremu tu mame nemuznych muzov a "muzne zeny", cize vsetko obratene proti Bozim zakonom, alebo ak chcete, tak proti prirode a prirodzenosti... a tak to, co Boh do zeny vlozil a co ma povazovat za svoju prvoradu ulohu je pre nu "neopisatelne frustrujuce"... Muz nie je hlavou rodiny, zena prebrala tuto ulohu, na ktoru nie je stavana, situaciu nezvlada, ocakava, ze muz prevezme jej ulohu v rodine a ked sa tak stane, opusta ho, pretoze si ho prestava vazit... dovody, kedy je pricinou rozpadu " totalne ignorovanie pomoci manzelke zo strany manzela", alkoholizmus a pod., je vzhladom na priciny vyplyvajuce zo skutocneho totalneho krachu hodnot, sú skor zanedbatelne.
Tolko moj nazor. ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mimimi

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  14:31:41  Zobraziť profil  Pridať Mimimi do zoznamu priateľov
citácia:
...v tom pripade nastava otazka ci nenastava chyba na strane otcov, ktory vsetku starost od deti a domacnost radi nechavaju na svoju zenu...

...v tom pripade nastava otazka, ci nenastava /uz nastala/ chyba nastupom feminizmu, vdaka ktoremu tu mame nemuznych muzov a "muzne zeny", cize vsetko obratene proti Bozim zakonom, alebo ak chcete, tak proti prirode a prirodzenosti... a tak to, co Boh do zeny vlozil a co ma povazovat za svoju prvoradu ulohu je pre nu "neopisatelne frustrujuce"... Muz nie je hlavou rodiny, zena prebrala tuto ulohu, na ktoru nie je stavana, situaciu nezvlada, ocakava, ze muz prevezme jej ulohu v rodine a ked sa tak stane, opusta ho, pretoze si ho prestava vazit... dovody, kedy je pricinou rozpadu " totalne ignorovanie pomoci manzelke zo strany manzela", alkoholizmus a pod., je vzhladom na priciny vyplyvajuce zo skutocneho totalneho krachu hodnot, sú skor zanedbatelne.
Tolko moj nazor. ela

Pôvodne zaslal Ela - 11 november 2012 :  13:46:35



,,Existuje aj feminizmus Jána Pavla II. "
zdroj http://www.katolickenoviny.sk/38-2006-kritika-feminizmu-ale/

taktiez v nemuznych muzoch som uz dala zopar jeho sprav kde sa dokonca v mene Cirkvi zenam ktore bojovali za ludske prava pre zeny ospravedlnuje

tak neviem ci feminizmus bude korenom vsetkeho zla na Zemi ako tvrdite ... ale skor sebectvo, egoizmus, atd ... kazdopadne mate velmi jednoduche a obmedzene videnie zivota ... ak je pre vás zivot ktorý hovorí ze ste predurcená na pranie prdala varenie a staranie sa o deti a nutnost vydat s aj bez lasky len koli tomu aby ste amla co jest bozim planom, tak prosim. ja si otcov ktory sa venuju svojim detom velmi vazim , Vy mate asi ine predstavy o muznosti a dobrom manzelovi. lez ak mate zaujem zit systemom podobnym tomu pred feminizmom, mozte zacat, aj zlatokopky este existuju, aj muzi ich este chcu. mate sancu

Thats me ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 63  ~  Člen od: 26 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 12 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  15:27:30  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
...v tom pripade nastava otazka ci nenastava chyba na strane otcov, ktory vsetku starost od deti a domacnost radi nechavaju na svoju zenu...

...v tom pripade nastava otazka, ci nenastava /uz nastala/ chyba nastupom feminizmu, vdaka ktoremu tu mame nemuznych muzov a "muzne zeny", cize vsetko obratene proti Bozim zakonom, alebo ak chcete, tak proti prirode a prirodzenosti... a tak to, co Boh do zeny vlozil a co ma povazovat za svoju prvoradu ulohu je pre nu "neopisatelne frustrujuce"... Muz nie je hlavou rodiny, zena prebrala tuto ulohu, na ktoru nie je stavana, situaciu nezvlada, ocakava, ze muz prevezme jej ulohu v rodine a ked sa tak stane, opusta ho, pretoze si ho prestava vazit... dovody, kedy je pricinou rozpadu " totalne ignorovanie pomoci manzelke zo strany manzela", alkoholizmus a pod., je vzhladom na priciny vyplyvajuce zo skutocneho totalneho krachu hodnot, sú skor zanedbatelne.
Tolko moj nazor. ela

Pôvodne zaslal Ela - 11 november 2012 :  13:46:35




môj podpis pod toto. ten bludný kruh platí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mimimi

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  15:37:20  Zobraziť profil  Pridať Mimimi do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
...v tom pripade nastava otazka ci nenastava chyba na strane otcov, ktory vsetku starost od deti a domacnost radi nechavaju na svoju zenu...

...v tom pripade nastava otazka, ci nenastava /uz nastala/ chyba nastupom feminizmu, vdaka ktoremu tu mame nemuznych muzov a "muzne zeny", cize vsetko obratene proti Bozim zakonom, alebo ak chcete, tak proti prirode a prirodzenosti... a tak to, co Boh do zeny vlozil a co ma povazovat za svoju prvoradu ulohu je pre nu "neopisatelne frustrujuce"... Muz nie je hlavou rodiny, zena prebrala tuto ulohu, na ktoru nie je stavana, situaciu nezvlada, ocakava, ze muz prevezme jej ulohu v rodine a ked sa tak stane, opusta ho, pretoze si ho prestava vazit... dovody, kedy je pricinou rozpadu " totalne ignorovanie pomoci manzelke zo strany manzela", alkoholizmus a pod., je vzhladom na priciny vyplyvajuce zo skutocneho totalneho krachu hodnot, sú skor zanedbatelne.
Tolko moj nazor. ela

Pôvodne zaslal Ela - 11 november 2012 :  13:46:35




môj podpis pod toto. ten bludný kruh platí.

Pôvodne zaslal mino - 11 november 2012 :  15:27:30



zbavenie sa osobnej zodpovednsoti , to je také muzské ... ci muzsky katolícke?






Thats me ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 63  ~  Člen od: 26 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 12 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  16:03:48  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
prosim Vas, kde pisem o tom, ze sa zena ma vydat bez lasky a postavit sa k hrncom a nic ine ju nema zaujimat. Toto si vyprosujem! Este mi prisudte, ze tvrdim, aby sa zena nechala otlkat a robit manzelovi "otroka". Napisala som, ze pocet rozpadov manzelstva z dovodov, ze manzel nepomaha, resp. je tam alkoholizmus, je percentualne nizsi, ako pre dovody, ktore som uviedla. To je vsetko. Skutocne hodnoty su naozaj prevratene, zena na jednej strane chce byt "slobodna", nechce sa nechat zotrocovat domacnostou, starostlivostou o manzela, dokonca uz pomaly ani rodit. Pritom si neuvedomuje, ze je takym otrokom akym asi este nikdy nebola. Otrokom "kultu tela", otrokom mody, tuzbou byt "vecne mlada" a pre koho toto vsetko robi, pre koho je ochotna podstupovat rozne plasticke operacie a dalsie hluposti...? Poriadok v ludskej spolocnosti je naruseny, to nikto nemoze popriet. Pritom by stacilo, aby si predovsetkym zena uvedomila svoju ulohu a stanovila si priority. Ze je tu cas studovat, cas pracovat, ale ak sa chcem vydat, samozrejme z lasky (chcem verit, ze co ine, ako laska vedie napr. aj nase "celebritky vydavat sa za milionarov?) , chcem mat rodinu, to znamena aj deti. a chcem ich dobre vychovat a na to potrebujem cas a priestor. A muz - manzel mi v tom bude pomahat, predovsetkym, ze zabezpeci rodinu po materialnej stranke, ale samozrejme ai jeho uloha pri vychove deti je rovnako dolezita ako manzelkina a mudry muz zene aj samozrejme bude pomahat. Ale nemozu obaja mysliet odrazu na karieru, pretoze vzdy to bude na ukor deti, ktore by mali byt prvorade... ak ani jeden nemieni ustupit, ak je to "kto z koho", tak vznikna to, co som sa snazila povedat... To je vsetko. Kto chce pochopi, kto nie, bude tvrdit svoje, ale ze je rodina a tym aj spolocnost, lebo jedno bez druheho fungovat nemoze, v krize, to je, zial fakt. Je tu aj problem ekonomicky, spolocensky, , aby rodiny mali aspon ake-take istoty... ale to je uz o inom a na inu temu....
ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  16:19:15  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Feministky tvrdili,neviem, ci este tvrdia a myslim, ze to zacalo na zac. 20. stor., ze je to iba vychovou, ze zeny maju mat tradicnu zensku rolu a muzi muzsku. Tvrdili, ze ak chlapcovi od malicka date babiku ,tak sa bude hrat s babikou a zena napr. s nejakou tradicne muzskou hrackou, a ze tak je to aj s rolou zeny a muz a v zivote, a ze vsetko zalezi iba od vychovy.
Az na konci 20. stor. po rozlicnych pokusoch a skumaniach sa prislo na to, ze to nie je pravda, a ze ten chlapec sa radsej bude hrat s vlacikom a nieco stavat a ze babiky ho nezaujimaju a ze je iny biologicky, a ma inu psychiku
Ale co sapredtym stalo chyb a omylov, ja si ani neviem predstavit,ako nutili ci podsuvali chlapcom dievcenske hracky a snazili sa ich vychovu nejak prisposobit svojim teoriam.
Dalej napr. i nahovorili mladym zenam ,aby oni ziadali muzov o ruky a jasne ci otvorene im davali najavo, ze ich chcu, takze muz prichadzal o usilie ziskavat zenu.
Prehadzat rolu muza a zeny je naozaj neuveritelny utok na rodinu, aby nebola funkcna, lebo je silnou ochranou proti zlu.Diabol nenavidi zenu, lebo z Bozej milosti ho panna Maria premohla a z Bozej milosti ma nad nim moc.

Inak som minule citala tusim od jezuitu Augustina, ze po psychickej stranke feministky nie su celkom v poriadku, co nie je uvaha, ale svedcia o tom vyskumy, vedcov z oblasti psychiatrie, a je to u niektorych vrodene, alebo je nato dispozicia. Vzdy som si myslela, ze to nie su celkom normalne zeny, s jednou takou som sa stretla, vsetko, co bolo zle, pripisovala muzom.Uplne az patologicky. Potom som sa dozvedela, ze otec ich opustil a deti sa zriekol, cize aj z takychto šokov, mozu zeny niekedy vybocit z normalu a stavaju sa feministkami.
Teraz nemyslim na zeny, ktore bojovali za volebne prava, alebo za prava tyranych zien, ci za pravo sama sa rozhodnut za koho sa vydam a ci pojdem studovat.Tieto za feministky nepovazujem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  16:19:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
...v tom pripade nastava otazka ci nenastava chyba na strane otcov, ktory vsetku starost od deti a domacnost radi nechavaju na svoju zenu...
...v tom pripade nastava otazka, ci nenastava /uz nastala/ chyba nastupom feminizmu, vdaka ktoremu tu mame nemuznych muzov a "muzne zeny", cize vsetko obratene proti Bozim zakonom, alebo ak chcete, tak proti prirode a prirodzenosti... a tak to, co Boh do zeny vlozil a co ma povazovat za svoju prvoradu ulohu je pre nu "neopisatelne frustrujuce"... Muz nie je hlavou rodiny, zena prebrala tuto ulohu, na ktoru nie je stavana, situaciu nezvlada, ocakava, ze muz prevezme jej ulohu v rodine a ked sa tak stane, opusta ho, pretoze si ho prestava vazit... dovody, kedy je pricinou rozpadu " totalne ignorovanie pomoci manzelke zo strany manzela", alkoholizmus a pod., je vzhladom na priciny vyplyvajuce zo skutocneho totalneho krachu hodnot, sú skor zanedbatelne.
Tolko moj nazor. ela
Pôvodne zaslal Ela - 11 november 2012 :  13:46:35


môj podpis pod toto. ten bludný kruh platí.
Pôvodne zaslal mino - 11 november 2012 :  15:27:30


Hmmm - otázne je však, či je iba žena na vine - ak "prebrala nejakú úlohu v rodine"?
Kde bol - je - muž (jeho rozhodovanie, jeho rozum a vôľa, jeho opravdivosť, kto je "hlavou" v jeho živote atď.) - keď už hovoríme o nejakom "bludnom kruhu"...? Či on je len nevinným trpiteľom prevráteného poriadku?

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  16:36:37  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Zmurka- muž je tomu na vine:)
radar- súhlasím v tom, že dnes sa pod feminizmom myslí iba to na konci, ale to nie je nič divné, kopa ľudí si myslí, že socializmus bol o lacnom chlebe atď, a dodnes nepochopili, že to všetko bola iba návnada, ako zobrať aj tú ideológiu za tým a samozrejme zdanie, že keď chceme raj na zemi, musíme veriť aj tomu okolo toho (materializmu a tak.)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  16:47:20  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:
Zmurka- muž je tomu na vine:)
Pôvodne zaslal mino - 11 november 2012 :  16:36:37


mino - podľa môjho názoru - vo vzťahu sú vždy dvaja - takže obaja nesú svoj podiel. Samozrejme - v konkrétnych prípadoch to je už o rôznej miere podielu.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mimimi

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  17:22:35  Zobraziť profil  Pridať Mimimi do zoznamu priateľov
vraj feminizmus moze aj za zmensovanie muzskych pohlavných orgánov ... ,, Za skracujúce sa „štetce lásky“ viní americký rozhlasový moderátor Rusk Limbaugh opačné pohlavie a nazdáva sa, že to s nami môže byť ešte horšie ako v už aj tak čiernej prognóze.
„Za všetko môže feminizmus. Ak sa výskum odvoláva na posledných 50 rokov, bude to určite tým, pretože feminizmus a snaha žien o všetkom rozhodovať v týchto rokoch zaznamenala obrovský rozkvet,“ argumentuje Limbaugh.



on si robil asi srandu , vy to vsak myslíte vazne.


tiez suhlasim ze na vine su väcsinou dvaja aj ked sa moze odlisovat miera.

kedysi rozvody proste neexistovali a zeny svojim muzom museli tolerovat vsetky prehresky. dnes tot ak nie je a niekto v tom vidi chybu zien, ze maju pravo a moznost zit lepsim zivotom bez toho ktoreho konkretneho muza

to uz mi pridu logickejsie tie muzske nazori ze za to moze monogamia ... sorry ale nepoznam ziadny par ktory by sa rozviedol pre to ze zena chce karierne rast. ale ponam ine pripady- muz si najde inu partnerku - mladsiu a krajsiu, a on poda navrh na rozvod, zena je ochotna mu to prepacit. (niekedy je to aj opacne) - toto je najcastesji scenar
pripadne muz je - asgresivny , trpi pri nom neilen zena ale aj deti.

zvalovat tieto faktory na feminizmus je az hlupe. totizto zeny boli obetami domaceho nasilia aj davno pred vznikom feminizmu.


Thats me ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 63  ~  Člen od: 26 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 12 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mimimi

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  17:54:08  Zobraziť profil  Pridať Mimimi do zoznamu priateľov
,,dnes sa pod feminizmom myslí iba to na konci, ale to nie je nič divné, kopa ľudí si myslí, že socializmus bol o lacnom chlebe atď, a dodnes nepochopili, že to všetko bola iba návnada, ako zobrať aj tú ideológiu za tým a samozrejme zdanie, že keď chceme raj na zemi, musíme veriť aj tomu okolo toho (materializmu a tak. "

Mino, nech sa katolici stale neohanaju laskou Boha a snahou o dobro cloveka. ved vieme ze ich pravou snahou je tuzba po moci, tak ako to bolo za casu inkvizicie. kriziackych vojen, kedy davali do boja male deti. pripadne ked nasilne pokrestancovali napr slovanov.
my katolici sa nemozeme stale ohanat Bohom. to je len taka navdanada aby ryba sadla . nehrajte to to uz na osattnych. ved oni dobre vidia, o co katolickej cirkvi vlastne ide (majetok moc)
(porovnanie k vasemu opisaniu feministickeho hnutia)


a scasti je to pravda o tej nasej cirkvi, zial . takisto ako sa nebojim pomenovat radikalny feminizmus za sialeny a chory


napriek tomu Jezis je zakladom nasej Cirkvi, nie inkvizicia ... alebo to ze je pre nas viac vycackany kostol ako napriklad pomoc biednym- ci duchovna alebo materialna. na objem penazi v Crikvi ide na tieot veci ozaj velmi malo. napriek tomu je v Cirkvi vela ludi ktori Jezisa maju naozaj radi.
napriek tomu ostane feminizmus v svojej zakladnej teorii teoriou rovnakej hodnoty ludksej bytosi bez ohaldu na pohlavie a rovnake prava a prilezitosti pre obe pohlavia
- bez ohladu na to ze feministky ktore sa ukazuju v televizii su poväcsinou sialene, (ako napriklad ked som citala ze chcu zrusit den matiek lebo ich tento den uraza)


Thats me ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 63  ~  Člen od: 26 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 12 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  18:41:22  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
bez ohladu na to ze feministky ktore sa ukazuju v televizii su poväcsinou sialene, (ako napriklad ked som citala ze chcu zrusit den matiek lebo ich tento den uraza)

V Europskej unii bol normalne navrh z dielne niektorych socialistickych feministiek, ze clenovia rodiny sa uz nemaju volat otec a matka, ale rodic 1 a rodic 2.

citácia:
...kriziackych vojen, kedy davali do boja male deti.

Ale tuto vypravu nezorganizovala katolicka cirkev

citácia:
Mino, nech sa katolici stale neohanaju laskou Boha a snahou o dobro cloveka. ved vieme ze ich pravou snahou je tuzba po moci,


Tak toto je zas co, ja nie som katolicka preto, lebo tuzim po moci ,
A treba si precitat aj dejiny cirkvi, kolki z papezov boli svati a kolki nehodni

citácia:
kedysi rozvody proste neexistovali a zeny svojim muzom museli tolerovat vsetky prehresky. dnes tot ak nie je a niekto v tom vidi chybu zien, ze maju pravo a moznost zit lepsim zivotom bez toho ktoreho konkretneho muza

katolicka cirkev predsa dovoluje zene, hned po prvej nevere muza odist od manzela/nie rozvod/,ale moze odist.A to nielen kvoli nevere,ale aj kvoli tyraniu atd, to sa posudzuje individualne.Faktom ale je, ze to bolo pre taku zenu velmi tazke, lebo ludia ju odsudzovali z coho vyplyvalo vela problemov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  18:54:47  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
Feministky tvrdili,neviem, ci este tvrdia a myslim, ze to zacalo na zac. 20. stor., ze je to iba vychovou, ze zeny maju mat tradicnu zensku rolu a muzi muzsku. Tvrdili, ze ak chlapcovi od malicka date babiku ,tak sa bude hrat s babikou a zena napr. s nejakou tradicne muzskou hrackou, a ze tak je to aj s rolou zeny a muz a v zivote, a ze vsetko zalezi iba od vychovy.
Az na konci 20. stor. po rozlicnych pokusoch a skumaniach sa prislo na to, ze to nie je pravda, a ze ten chlapec sa radsej bude hrat s vlacikom a nieco stavat a ze babiky ho nezaujimaju a ze je iny biologicky, a ma inu psychiku
Ale co sapredtym stalo chyb a omylov, ja si ani neviem predstavit,ako nutili ci podsuvali chlapcom dievcenske hracky a snazili sa ich vychovu nejak prisposobit svojim teoriam.
Dalej napr. i nahovorili mladym zenam ,aby oni ziadali muzov o ruky a jasne ci otvorene im davali najavo, ze ich chcu, takze muz prichadzal o usilie ziskavat zenu.
Prehadzat rolu muza a zeny je naozaj neuveritelny utok na rodinu, aby nebola funkcna, lebo je silnou ochranou proti zlu.Diabol nenavidi zenu, lebo z Bozej milosti ho panna Maria premohla a z Bozej milosti ma nad nim moc.

Inak som minule citala tusim od jezuitu Augustina, ze po psychickej stranke feministky nie su celkom v poriadku, co nie je uvaha, ale svedcia o tom vyskumy, vedcov z oblasti psychiatrie, a je to u niektorych vrodene, alebo je nato dispozicia. Vzdy som si myslela, ze to nie su celkom normalne zeny, s jednou takou som sa stretla, vsetko, co bolo zle, pripisovala muzom.Uplne az patologicky. Potom som sa dozvedela, ze otec ich opustil a deti sa zriekol, cize aj z takychto šokov, mozu zeny niekedy vybocit z normalu a stavaju sa feministkami.
Teraz nemyslim na zeny, ktore bojovali za volebne prava, alebo za prava tyranych zien, ci za pravo sama sa rozhodnut za koho sa vydam a ci pojdem studovat.Tieto za feministky nepovazujem.


Pôvodne zaslal radar - 11 november 2012 :  16:19:15





radar mne sa páči ako sa snažíš svojim slovám dodať zdanie toho že vieš o čom hovoríš, tým že tam zapletieš vedcov a výskumy... :D hovoriť že feministky su na hlavu je rovnake ako povedať že gitaristi alebo historici sú na hlavu. je obrovské množstvo feministických "prúdov" a názorov, nie je to žiaden jednoliaty myšlienkový "smer". sú tam ženy ktoré idú s názormi do extrémov a samozrejme aj ženy vďaka ktorým máme volebné právo. ty ich síce za feministky nepovažuješ, ale prečo? prečo slovom feministka označiť niekoho tak aby to vyznievalo negatívne? práve tie feministky nám vybojovali to čo vybojovali, a práve vďaka nim chodíme do školy, študujeme čo chceme atď. ak im teda chceš vzdať úctu tak skús prestať vnímať oznaečnie "feministka" negatívne

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  19:26:41  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Takže zhrniem, feminizmus vykazuje jasné prvky dielne odkiaľ pochádza, to že sa tu všetci vrhajú na to, čo malo byť zastieracím manévrom- volebné právo, kadejaké rovnosti v zamestnaní atď... len ukazuje, že sa to tvorcom podarilo, jedine Ela tu povedala presne to o čo ide- vsetko obratene proti Bozim zakonom, alebo ak chcete, tak proti prirode a prirodzenost... a ak tam niekto nevidí toto, tak zbytočne rieši podružné problémy, ktoré sú tak jedine stromami, pre ktoré nemá byť vidieť les.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mimimi

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  19:33:24  Zobraziť profil  Pridať Mimimi do zoznamu priateľov
moze odist- na ulicu a zivit sa svabmi alebo slapat chodnik? a deti? na tie mala pravo?

na druhu stranu dnes mam pocit ze muzi po rozvode su moc ochudobnovani os voje deti a v totmto smere zastavam muzizmus , zeby sudy mali viac prihliadat aj na to ze otec ma tiez pravo na dieta anie len matka


Thats me ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 63  ~  Člen od: 26 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 12 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mimimi

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2012 :  19:40:14  Zobraziť profil  Pridať Mimimi do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
bez ohladu na to ze feministky ktore sa ukazuju v televizii su poväcsinou sialene, (ako napriklad ked som citala ze chcu zrusit den matiek lebo ich tento den uraza)

V Europskej unii bol normalne navrh z dielne niektorych socialistickych feministiek, ze clenovia rodiny sa uz nemaju volat otec a matka, ale rodic 1 a rodic 2.

citácia:
...kriziackych vojen, kedy davali do boja male deti.

Ale tuto vypravu nezorganizovala katolicka cirkev

citácia:
Mino, nech sa katolici stale neohanaju laskou Boha a snahou o dobro cloveka. ved vieme ze ich pravou snahou je tuzba po moci,


Tak toto je zas co, ja nie som katolicka preto, lebo tuzim po moci ,
A treba si precitat aj dejiny cirkvi, kolki z papezov boli svati a kolki nehodni

citácia:
kedysi rozvody proste neexistovali a zeny svojim muzom museli tolerovat vsetky prehresky. dnes tot ak nie je a niekto v tom vidi chybu zien, ze maju pravo a moznost zit lepsim zivotom bez toho ktoreho konkretneho muza

katolicka cirkev predsa dovoluje zene, hned po prvej nevere muza odist od manzela/nie rozvod/,ale moze odist.A to nielen kvoli nevere,ale aj kvoli tyraniu atd, to sa posudzuje individualne.Faktom ale je, ze to bolo pre taku zenu velmi tazke, lebo ludia ju odsudzovali z coho vyplyvalo vela problemov.


Pôvodne zaslal radar - 11 november 2012 :  18:41:22



nechctiac som si vymazala svoj komentár - tak este raz.presne toto som tym chcela povedat , ze za to ze boli zly papezi neznamena ze neboli dobri a neznamena to ze katolicka Cirkev je uplne zla, a jeden aj druhi boli katolici tak ako aj tu su jedne aj druhe feministky. a keby niekto chcel povedat ved sam papaez mal milenky a podobne, hyril atd, katolicka cirkev uz nie je to co byvala na zaciatku, Jezis bol chudobny nie obklopeny zlatom je to iste ako tvrdit ze feminizmus je len ta radikalna forma ktoru povazujem aj ja za skodlivu a ze vznikol len preto aby vydlazdil tuto radikalnu formu ...

Thats me ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 63  ~  Člen od: 26 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 12 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

matador

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2012 :  13:47:08  Zobraziť profil  Pridať matador do zoznamu priateľov
citácia:

Hmmm - otázne je však, či je iba žena na vine - ak "prebrala nejakú úlohu v rodine"?
Kde bol - je - muž (jeho rozhodovanie, jeho rozum a vôľa, jeho opravdivosť, kto je "hlavou" v jeho živote atď.) - keď už hovoríme o nejakom "bludnom kruhu"...? Či on je len nevinným trpiteľom prevráteného poriadku?

Pôvodne zaslal zmurka - 11 november 2012 :  16:19:25



Keď sa muž začne tomu brániť a chce byť tou hlavou rodiny, tak vieš čo potom nasleduje? Žena ide požiadať o rozvod. (Vo väčšine prípadov sú žiadateľmi o rozvod ženy)

A potom samozrejme, na vine je zasa muž, že to došlo až k rozvodu, že jej radšej neustupil, však? Predpokladám že tak uvažuješ.
A tým sme v kruhu - ak ustúpi, je na vine, že je nemužný, že nie je riadnou hlavou rodiny, a ak odmietne ustupovať, následkom čoho je rozvod, je zasa na vine, že radšej neustúpil a nechal to zájsť tak ďaleko. Klasika.

Rozvod - Mužom to Boh v Starom zákone dovolil len pre tvrdosť ich srdca, ženám to nedovolil nikdy. A predsa práve ony to najviac robia. Práve ženský rod je najväčším páchateľom tohto hriechu.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 11  ~  Člen od: 16 november 2012  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2012 :  18:40:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Suhlas , dobre napisane Je to presne tak. Zeny chcu vladnut nad muzmi a sucasna protikrestanska spolocnost v tom zeny podporuje.
Dnesne zeny chu riadit vsetko pocnuc rodinami a statmi konciac. Dpadnut to nemoze inak ako katastrofou
"Pobozne" katolicky by radi aj Cirkev riadili a ked tio nejde , tak aspon knazov.

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mimimi

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2012 :  12:37:30  Zobraziť profil  Pridať Mimimi do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Hmmm - otázne je však, či je iba žena na vine - ak "prebrala nejakú úlohu v rodine"?
Kde bol - je - muž (jeho rozhodovanie, jeho rozum a vôľa, jeho opravdivosť, kto je "hlavou" v jeho živote atď.) - keď už hovoríme o nejakom "bludnom kruhu"...? Či on je len nevinným trpiteľom prevráteného poriadku?

Pôvodne zaslal zmurka - 11 november 2012 :  16:19:25



Keď sa muž začne tomu brániť a chce byť tou hlavou rodiny, tak vieš čo potom nasleduje? Žena ide požiadať o rozvod. (Vo väčšine prípadov sú žiadateľmi o rozvod ženy)

A potom samozrejme, na vine je zasa muž, že to došlo až k rozvodu, že jej radšej neustupil, však? Predpokladám že tak uvažuješ.
A tým sme v kruhu - ak ustúpi, je na vine, že je nemužný, že nie je riadnou hlavou rodiny, a ak odmietne ustupovať, následkom čoho je rozvod, je zasa na vine, že radšej neustúpil a nechal to zájsť tak ďaleko. Klasika.

Rozvod - Mužom to Boh v Starom zákone dovolil len pre tvrdosť ich srdca, ženám to nedovolil nikdy. A predsa práve ony to najviac robia. Práve ženský rod je najväčším páchateľom tohto hriechu.




Pôvodne zaslal matador - 16 november 2012 :  13:47:08



suhlasim ze moze nastat problem aj na zenskej strane ak neprejavuje uctu k manzelovi, snazi sa vsetko riadit.
nesuhlasim ale ze je to vinou muza, za to ze on si ju ma ,,vychovat". a ze toto je jeho chyba. myslím si ze akykolvek ludsky vztah nielen manzelstvo je zalozeny na porozumeni a vzajomnom striedavom ustupovani a prisposobovani sa.

co ma muz robit akma zenu ktorá nechce ustupit? chce vsetko riadit? podla mna povedat jej svoje pocity, nesnazit sa ju premoct ,,nasilnou " snahou o to aby bola ona to co je on teraz. myslím ze ako zena aj muz si zasluzia uctu a dostojnost. mozno ak uvidi a spozna ako sa muz citi, mozno dokaze pochopit ze robi chybu a vytvorit snahu zemenit seba , prist na to co je kroenom jej problemu. to sa ale nestane nejakou nasilnou snahou. Jezis tiez nezatvaral hriesnikov do cely , nebral im slobodu. Videli ste niekdy Jezisa hovorit recou- bud olutujete svoje hriechy a podriadite sa mi , budete ma posluchat lebo ja som pán, lebo inak vás prefackám a dám poriadne do laty a este si to uzijete aj po smrti ... ja mám dojem ze Jezis sa takto s ludmi nerozpával.

takze urcite aj zeny robia chyby. clovek je tvor omylný, na pohlaví nezálezí. zuzit ale problem len na jednu stranu a zovseobecnit ho nie je dobra cesta. kazdy clovek by mal hladat cestu ako zmenit seba ale aj druhých k lepsiemu.

Thats me ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 63  ~  Člen od: 26 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 12 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

matador

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2012 :  14:13:57  Zobraziť profil  Pridať matador do zoznamu priateľov
"a vzajomnom striedavom ustupovani"

Myslím, že to je tá najhoršia cesta, budem zrovna na rade, kde mám ja ustúpiť, lenže príde vec, v ktorej ustúpiť nesmiem/nemôžem/nechcem, a sme v kolapse, a samozrejme ja som na vine, bol som v ustupovačkách na rade, žena bude teda absolútne presvedčená, že ona je v práve, a vo svojom "spravodlivom" hneve možno aj pobeží žiadať o rozvod.

Ak sa ľudia nevrátia k poriadku, ktorý ustanovil Boh: = ženy, buďte mužom vo všetkom poslušné... - nedovoľujem žene vládnuť nad mužom... =, stále to bude kolabovať. Krásne všade vidíme, že tie experimenty, ísť inými cestami než nariadil Boh, zlyhávajú a vedú do kolapsu. Vedelo sa, že žena sa dopúšťa hriechu, keď odmietne poslúchnuť svojho muža, kráča tým do večného zatratenia, a dnes ju nikto už ani len nevaruje, ba ešte ju v tom mnohí aj podporia.

Jediná možnosť pre ženy – hlboká pokora a poslušnosť. Iné cesty vedú do pekla.


A hovoríš, Mimimi, že Ježiš nikoho neprefackal? Zbil nejakých kupcov v chráme, čo si spomínam. A že nikoho nezavrel do cely? No to už asi nie, ale len počas tých cca 30 rokov čo tu dával prísne varovania. Ale potom ako sa naplno ujal moci, poslal do "ciel" pekla a v lepšom prípade ťažkého bolestného očistca, už nespočetné množstvo duší a stále to robí. Nauč sa byť voči mužovi vždy pokorná a poslušná, a máš šancu zachovať si manželstvo i dušu.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 11  ~  Člen od: 16 november 2012  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2012 :  14:22:33  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:

Keď sa muž začne tomu brániť a chce byť tou hlavou rodiny, tak vieš čo potom nasleduje?

Pôvodne zaslal matador - 16 november 2012 :  13:47:08



V prvom rade by si mali muzi za manzelky vyberat pokorne zeny, v druhom rade mal by byt manzel hlavou rodiny od zaciatku manzelstva a v tretom rade este pred svadbou by sa mali snubenci porozpravat ako si predstavuju spolocny zivot . Myslim, ze by si usetrili kopec nedorozumenia, prekvapenia a sklamania.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2012 :  14:24:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Nalinkovane ako z rozpravkovej knizky A co mysterium zla ? Kde sa berie v clovekovi ? Preco si Kristus vybral za apostola Judasa , ked vedel , ze ho zradi ?
"Toto všetko ti dám, ak padneš predo mnou a budeš sa mi klaňať."Mt 4,9

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Marián Chovanec novým biskupom BB diecézy... Téma Next Topic: Nemuzni muzi  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06