Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Svata Inkvizicia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Satana v ortodoxnej cirkvi Téma Next Topic: rudolf balaz
Strana: z 14

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  09:34:07  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lajos

Len by som chcel vediet veritas, kde si zobral taku haluz, ze ak niekto niekomu siaha na zivot, tak automaticky straca narok na ten svoj... z ucenia Jezisa asi nie.
Prepac ale asi nevies o com hovoris. Davas napr. otazku, ako by si sa zachoval pri sebeobrane ked... taketo otazky su nezmyselne. To ti hovorim ako clovek, ktory ma hodne skusenosti s teoriou aj praxou pouzivania zbrani a hovorim, ze nikdy presne nevies, ako budes v tej danej situacii reagovat. K tej armade... ucilo ma aj vela dostojnikov, ci cinnych, alebo vo vysluzbe a dovolim si tvrdit, ze pri takychto ludoch je vojna len masovym zabijanim, kde sa straty rataju na percenta, takze o nejakych vznesenych obrannych cieloch tazko hovorit. A ak je niekto "nebezpecny pre spolocnost" tak ho treba od nej oddelit, pretoze ak mu smrtou odoberies moznost na pokanie, tak jeho krv je na tvojich rukach.
A este k tej armade. Vzdy sluzila a sluzi ako mocensky nastroj, ci v rukach Hitlera, alebo Tisa, alebo komunistov alebo USA - vyber si.



A co na to hovoris, ked knazi, biskupi sluzili vo vojne, aj Jan XXIII sluzil a stal sa z neho blahoslaveny. Myslim si, že je rodiel, ked sa zapojim do vojny na strane predatora alebo obete. Ako obet(ako clovek napadnuteho statu) mam pravo a povinnost ist branit svoju rodinu a stat(aby som nezil v state, kde by mohli byt ohrozene zakladne ludske prava) pred ohrozenim. Suhlasim ale, ze armada moze sluzit ako mocensky nastroj, ale v tom pripade zodpovednost za zivoty maju politici a nie my. Urcite by som nevstupil do armady, kvoli kariere... Preto je pre mna lepsia profesionalna armada, aj ked suhlasim s tym, ze vojna takisto moze pomoct na ceste k Panu Bohu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  09:39:36  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK
Nebol som na vojenskej sluzbe a ani nikdy nebudem.
....
Krestan nema byt co vojakom. Lebo sa musi rozhodnut: Budem dobrym vojakom, ci dobrym krestanom.


Predpokladam, ze si si poctivo odkrutil nahradnu vojensku sluzbu tak ako bola myslena, kedze si uz mal tuto moznost. Ze si pri tom nepodvadzal so zdravotnym stavom, ani si nevybavil teple miestecko vo svojom odbore.
Nie vzdy tu vsak tato moznost bola.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  11:17:22  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
teraz si ma mato, riadne zahanbil...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  12:38:39  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Jedným i druhým. Som zvedavý na názor RKC fan-clubu ale i Lajos& spol ...

Pozorujem polemiku okolo (ne)zabíjania vo vojne. Čestnej, či nečestnej. Nemám vytvorený 100%-tný názor.

Ako to teba bolo, keď Židia prišli do Kanaanskej zeme a vymastili všetko čo sa pohlo. Hovorili tomu "vykonať kliatbu mečom".
Čo teraz ? Zhrešili-nezhrešili ?
Mojžiš a potomstvo. Vojnoví zločinci, či proroci ?

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  12:41:17  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
To alesko: vysvetli to tym malym chclapcom, ktorich lifrovali hned z hitlerjugend (to bola povinna sluzba) do wehrmachtu, ked este poriadne nevedeli ani to, ako sa volaju. Takze tvrdenie ze nie je jedno na ktorej strane bojujes je v tomto pripade dost irelevantne. (Inak ako som cital, aj sucastny papez presiel touto cestou). Ked ja ako vojak zabijam, tak to robim JA a zodpovednost za to mam ja (preto si mam rozmyslet, ci to robit budem alebo nie) a nie nejaky politik, tym, ako sme v historii videli je to jedno. Stacilo aby sa nemci vzopreli hitlerovi a mohlo yt vela veci inak, ale oni vsadili na kolektivnu vinu a tak to aj dopadlo.

To veritas: Ja ta o nicom presviedcat nechcem, to comu veris je tvoja vec, len ti hovorim, co sa mi na tom nezda. Ci moje argumenty zoberies, alebo nie, je tvoja vec. A ked pises, pis presne:
quote:
V priebehu dňa pribudne téma - mravouka, a tam rozpíšem 5. božie prikázanie z pohľadu kresťana.
Z pohladu clena RKC si chcel povedat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  12:45:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
vies na co vsetko sa vztahuje prikazanie nezabijes? Ze nebudes robit veci, ktore by negativnym sposobom ovplyvnili aj tvoje zdravie.
Spochybnujem to ja? Ja isto nie. Ale to uz znaci starostlivost o telo. Nie je aj to v rozpore s prikazanim Kritovym? Ze io dusu sa mame starat a nie o telo?

Aj Kristus sa branil, ked ho sluha nespravodlivo udrel po ustach, ked bol pred Kajfasom.
WTF?

Nechat sa udriet po druhom lici ma clovek, ked by hrozilo ze by sa nechal vyprovokovat k veciam, ktore by mohol neskor lutovat, ale samozrejme nie ak je v ohrozeni zivota - tam ma uz clovek na vyber a je dolezity jeho umysel.
Na vyber mas vzdy, aj ked si, aj ked nie si v ohrozeni zivota. Ale svoj zivot si skratka cenis viac, ako vsetko ostatne, preto uz nie si ochotny a schopny ho obetovat. je to noirmalne, aj ked nie krestanske.

Armadny Lajos:
Absolutny suhlas.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  12:54:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
GMK, nechcel som rozlisenie Tvojich odpovedi (azda predsal len nie si schyzofrenik, krestan alebo jeho prudkost), bol som zvedavy na Tvoju priemu, alebo teda, na predpoklad priamej reakcie v danych troch bodoch.
Stresove a krizove otazky nevies zodpovedat pokial sa v danom strese nenachadzas. Moja odpoved by bola nutne klamstvom vzdialenym od pripadnej reality.

Mohol som ti dat iba normu, podla ktorej by som sa hadam snazil spravat a priblizit sa k nej.

Moja (predpokladana) volba? (predpokladana preto, lebo nik za seba nevie zarucit, ak je v tazkom strese):
sebaobrana? urcite by som sa nesnazil utocnika zabit, skor ucinne paralyzovat, pripadne zranit, tak, aby ma uz nemohol ohrozovat.

Skratka ty sy sam sebe prednejsi ako ten druhy.

Lenze otazka znela: Ty alebo on.

Vojak? ja som nemal moznost vyhnut sa ZVS, boli sme prvy rocnik po pade socializmu, tvrdych 18 mesiacov.
Nemal? Neklam. Vzdy si mal moznost odmietnut. Bez konzekvencii by to v tom case zrejme nebolo, ale moznost si mal. Volil si pohodlie pred prsvedenim. Radsej si preisahal vojensku prisahu, akoby si zachopval svoje prsvedcenie.

Zvladol som ich, dokonca, paradoxne, vdaka vojencine sa mi otvorili oci a rozvinula moja viera, nenachadzal som zmysel a logiku v bezuzdnom sikanovani, fajceni ci opijani sa...
Na taketo nieco nepotrebujem ist na vojnu. Sak mam vlastny rozum, ktory pouzijem.

bol som (aj) straznik a casom velitel straze, s jasnymi prikazmi, co robit v pripade ohrozenia objektu (protivzdusne rakety...), som presvedceny, ze by som vsak pripadneho utocnika nezabil, iba v pripade neuposluchnutia vyzvy a vystrazneho vystrelu zranil...
To si traky dobry strelec? Lebo, ako iste vies, zbran ma isty roizptyl. Ostane, v cerstvom prklade z Kosic, toho mladika so slecnou tiez nechceli sundat...

Zaujalo ma vsak Tvoje: Trest smrti je najnakladnejsi sposob trestu, teda nie je pohnutkou ekonomicky dovod. Skor svet dnes hodnoti, ze na veznov vela stat a teda danovnici platia, doplacaju, ze dlhe, dozivotne vezby su nakldane, pokial vezen nepracuje... Je to vsak tendencia a populizmus, urcite sa s tym nestotoznujem, ale suhlasim s Lajosom, ze treba recidivistov izolovat.
Trest smrti je najnakladnejsi sposob trestu vobec. Teda, ak sa nema jednat o sprostu vrazdu.

<b> To, čo som napísal, za tým si stojím.</b>
OK, je to tvoj nazor a tvoje hodnoty. Su vsak v rozpore s krestanstvom a nesnaz sa ich za take prezentovat.

Skúsim ešte jeden pokus, a ak ani to nevyjde, nadobudnem dojem, že niektorí si žijú vo svojom vlastnom svete...
Ved ty sam zijes vo svojom vlastnom vysnivanom svete! A len preto, ze realita okolo teba je ina a okolie nechce akceptovat tvoje sny sa hned takto paranoidne spravas? Hehehehe...

V priebehu dňa pribudne téma - mravouka, a tam rozpíšem 5. božie prikázanie z pohľadu kresťana.
No, to este len uvidime, ci z pohjladu krestana, alebo z pohladu veritasa... Ono o totiz nemusi byt to iste.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  12:54:45  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
sa zamiesam troska, a dufam ze aj k veci...
co je bozie dajte bohu a co cisarove dajte cisarovi...mame zit tak aby sme zili zivot bozich deti, ale zaroven byt podriadeny svetskej moci...statu, v ktorom zijeme...preto stat ma velku zodpovednost za ludi, aby ich nezatazoval prilis alebo neziadal od nich co sa prieci moralke...ale aby kazdy mohol slobodne zit v blahu...samozrejme nie vzdy sa to tak deje...v case vojny, mali muzi povinnost sluzit statnym zaujmom,bola(asi aj je) to ich povinnost...popravde nechcela by som byt v kozi muza, ktory sa ma rozhodnut, ci radsej umrie alebo bude zabijat...teraz by som si povedala, ze urcite by som radsej zomrela ako niekoho zabila...ale mam obavy, ze keby som naozaj v tej situacii,bola by som sama od seba skor zbabelec...ale to asi preto, ze som zena...vy muzi ste asi vasci hrdinovia...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  13:03:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
A co na to hovoris, ked knazi, biskupi sluzili vo vojne, aj Jan XXIII sluzil a stal sa z neho blahoslaveny.
A co viac, v 1.S.V. knazi dokonca posvacovali dela... Kostolne zvoiny sa odlievali na kanony...

To je prave to: pohad ludi a Boha je rozdielny.

Staci aby ste si pozreli film, ako je napriklad Saving private Ryan, aby ste pochopili masovy vybuch a zachvat *****zmu, ktorym vojna bezpochyby je.

Myslim si, že je rodiel, ked sa zapojim do vojny na strane predatora alebo obete. Ako obet(ako clovek napadnuteho statu) mam pravo a povinnost ist branit svoju rodinu a stat(aby som nezil v state, kde by mohli byt ohrozene zakladne ludske prava) pred ohrozenim.
Uboha obet propagandy.

Suhlasim ale, ze armada moze sluzit ako mocensky nastroj, ale v tom pripade zodpovednost za zivoty maju politici a nie my.
Armada je vzdy mocensky nastroj. Vzdy a vsade. Nic ine nie je. Zodpovednost maju hlavne politici, ale i ty, ze si im naletel a nechal si sa zviest ich propagandou.

Ostatne, aj SS-aci sa branili tymto mottom...

Predpokladam, ze si si poctivo odkrutil nahradnu vojensku sluzbu tak ako bola myslena, kedze si uz mal tuto moznost. Ze si pri tom nepodvadzal so zdravotnym stavom, ani si nevybavil teple miestecko vo svojom odbore.
Nie vzdy tu vsak tato moznost bola.

Samozrejme, ze nie. Neuznavam uzurpaciu statu na mna v tejto oblasti a preto mu nemam co nahradzat. Stat nema pravo na moj zivot, ani na moju slobodu. Kedze si ju vsak uzurpuje, musim byt chytrejsi ako on.

Ako to teba bolo, keď Židia prišli do Kanaanskej zeme a vymastili všetko čo sa pohlo. Hovorili tomu "vykonať kliatbu mečom".
Čo teraz ? Zhrešili-nezhrešili ?
Mojžiš a potomstvo. Vojnoví zločinci, či proroci ?

Spravne! Zidia vykonali genocidu na narode, ktory sa voci nim neprevinil! A Boh ich na tuto genocidu naviedol (alebo sa na neho Zidia odvolavaju). Uz chapes, preco je Boh, ak je pravdiva zidovska verzia, Bohom krutym a vrazednym?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  14:35:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Uz chapes, preco je Boh, ak je pravdiva zidovska verzia, Bohom krutym a vrazednym?
Zachovalo sa nám iba tendenčné a nepravdivé spracovanie Mojžišových kníh ? Je niekde k dispozícií aj originálna verzia ?

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  15:09:45  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Samozrejme Janka, mas pravdu, uz som tu tiez napisal, ze rozmyslat nad tym co by sa stalo keby... sme vsetci len ludia a urcite by si kazdy branil svoj zivot... ale ked sa pozriem na Krista, ako sa nechal ukrizovat napriek tomu, ze bol bez hriechu, teda normalna ukladna vrazda od nas ludi, stacilo mu iba jedno slovo povedat, ale On trpel... nuti ma to pozerat sa na to prikazanie nezabijes inak ako ci niekoho zabijem v spravodlivej alebo nespravodlivej vojne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  16:26:44  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
... nuti ma to pozerat sa na to prikazanie nezabijes inak ako ci niekoho zabijem v spravodlivej alebo nespravodlivej vojne ...

Lajos, ako by si odpovedal na moju otázku ohľadom Mojžiša a jeho potomstva ? Myslím si, že keď na nezabiješ pozeraš ako ty, totálne, Židia sa už tlačia kdesi v pekle, s Mojžíšom na čele. Však aj na púšti sa "pracovalo mečom", dokonca voči svojim. Oni však tvrdia, teda spoň v Biblii a píše, že im Hospodin pomáhal, že na jeho príkaz a tak. Určite si napríklad spomenieš na proroka, ktorému počas jednej bitky podopierali ruky smerom k nebu ...

Ak však pripustíme, že "nezabiješ" vyžaduje výklad, sú potom legitímne úvahy o spravodlivej, či nespravodlivej vojne, či o jednotlivých prípadoch zabitia. Nehovorím o záveroch podobných debát, iba o ich možnosti.

Tak ako teraz ? Nezabiješ - totálne, či s parametrami ?

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  17:59:21  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Ak sa pozries, co uci (a nielen uci, ale aj co vykonal) Jezis, ktory prisiel naplnit staru zmluvu, tak je jasne v akom svetle to vidiet.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  18:06:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Lajos, ako by si odpovedal na moju otázku ohľadom Mojžiša a jeho potomstva ? Myslím si, že keď na nezabiješ pozeraš ako ty, totálne, Židia sa už tlačia kdesi v pekle, s Mojžíšom na čele. Však aj na púšti sa "pracovalo mečom", dokonca voči svojim. Oni však tvrdia, teda spoň v Biblii a píše, že im Hospodin pomáhal, že na jeho príkaz a tak. Určite si napríklad spomenieš na proroka, ktorému počas jednej bitky podopierali ruky smerom k nebu ...
Ja som ti uz z castiodpovedal. Dovolim si vsak na tuto temu zarozpravat sa trosku viac.

Mame viacero moznosti:
• Boh im to naozaj povedal: chodte a zabite. V takom pripade Boh navadzal na genocidu ineho naroda. V takomto pripade je Boh kruty a zly vrah.
• Boh im nedal prikaz zabijat. V takomto pripade si to Zidia vymysleli. Preco to robili? Mozno z rovnakeho dovodu, ako sa svojho casu vymyslelo Bozie poslanie pri kriziakoch... Ak nieco odovodnis Bohom, hned to je mysticke, vznesene, priam potrebne a dobre.

Ak však pripustíme, že "nezabiješ" vyžaduje výklad, sú potom legitímne úvahy o spravodlivej, či nespravodlivej vojne, či o jednotlivých prípadoch zabitia. Nehovorím o záveroch podobných debát, iba o ich možnosti.
Debaty su mozne tak ci onak. Otaqzka znie - aky je postoj Boha. Aky je?

Tak ako teraz ? Nezabiješ - totálne, či s parametrami ?
Toto je ti na smiech?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  22:55:59  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
GMK, ja uz len tolko, neprestavam zasnut nad tym ako sa ohanas Bibliou ked Ti to vyhovuje a ako si vytvaras vlastnu moralku,keby to nahodou malo byt proti Biblii a sucasne proti Tvojm vlastnym nazorom. Posledny priklad je Tvoj postoj k vojenskej sluzbe. Ohanas sa tym, ako ma krestan iba dve moznosti byt dobry vojak alebo byt dobry krestan, lebo plati prikazanie nezabijes a potom s kludom podvadzas a klames, aby si mohol ostat dobrym krestanom.
Nehnevaj sa na mna, ale v tomto svetle potom Tvoje sudy o KC vyznievaju viac nez smiesne, skoro by som az povedal trapne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  23:47:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Co znamena Nezabijes . Ma pravo stat na trest smrti ? Je trest smrti za zlociny zvlast obludne porusenim Nezabijes ? Podla sv Tomasa je trest smrti vratenim kyvadla v spolocnosti do spravnej polohy , ked zlocin to kyvadlo vychylil na jednu stranu .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 28 apríl 2005 :  06:20:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
GMK, ja uz len tolko, neprestavam zasnut nad tym ako sa ohanas Bibliou ked Ti to vyhovuje a ako si vytvaras vlastnu moralku,keby to nahodou malo byt proti Biblii a sucasne proti Tvojm vlastnym nazorom.
Hehehehehehehe.

Toto tu predsa robi kazdy jeden z nas. To iste plati pre teba s malou obmenou, miesto biblie si dosad RKC: Ohanas sa Bibliou ked ti to vyhovuje a vytvaras si vlastnu mortalku ked je to proti nej a proti RKC. (GMK vsak otvorene hovori, ze nie je krestan ani katolik.)

Posledny priklad je Tvoj postoj k vojenskej sluzbe. Ohanas sa tym, ako ma krestan iba dve moznosti byt dobry vojak alebo byt dobry krestan, lebo plati prikazanie nezabijes a potom s kludom podvadzas a klames, aby si mohol ostat dobrym krestanom.

Neprekrucaj, nikdy som nepovedal, ze sa vykrucam preto, ze chcem zostat dobrym kretanom! Povedal som, ze neuznavam narok statu na zivot GMK a preto sa mu vyhybam. To je velky rozdiel!

A v Biblii mame uvedenu normu spravania, tej sa nevyhnes. Hovori striktne a krutu: Nezabijes. Konstatujem tuto normu ako i skutocnost, ze sa neda byt dobrym ojakom i dobrym krestanom zaroven. (S GMK to nema nic spolocne.)

Nehnevaj sa na mna, ale v tomto svetle potom Tvoje sudy o KC vyznievaju viac nez smiesne, skoro by som az povedal trapne.
V jakom svetle? Potrebujes sa pred sebou obhajit? A to tak, ze zhodis GMK? Posluz si. Ale musim ta upozornit: GMK raz hovori nazory svoje, raz konstatuje to, co hovori Biblia (a nemusi to byt nazor GMK).

Co sa tyka prikazania nezabijes, BIBLIA je jasna: Nezabijes. Ziadne vykrucacky.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 28 apríl 2005 :  06:25:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Co znamena Nezabijes?
Zabit znamena pozbavit zivota. Narusit funkcionalitu telesnej schranky tak, ze neplni svoju funkciu ludske vedomie zanika.

Kto snad potrebuje nazorny priklad, ten ho najde na www.ogrish.com. Priamy prenos z popravy, ci z vojenskeho utoku nenechaju nikoho na pochybach. Aby sme teda vedeli, o com rozpravame.

Ma pravo stat na trest smrti?
Samozrejme, ze nie. Odkial by ho zobral?

Doplnujuca otazka: Co je to stat? Co je to trest smrti? Preco a ake funkcie plnia?

Je trest smrti za zlociny zvlast obludne porusenim Nezabijes?
Nechapem, na co sa pytas.

Podla sv Tomasa je trest smrti vratenim kyvadla v spolocnosti do spravnej polohy, ked zlocin to kyvadlo vychylil na jednu stranu.
Trest smrti je pomsta a nema s s tym, co uci Biblia nic spolocne. Co udajne uviedol Tomas je, samozrejme, velka blbost. Ze sa tym vobec niekto vobec zaobera... Ale ke sa tu veritas ale i amerika prezentovali ako pomstychtivy jedinci, uz ma nic neprekvapi...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 28 apríl 2005 :  07:58:22  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
Co znamena Nezabijes . Ma pravo stat na trest smrti ? Je trest smrti za zlociny zvlast obludne porusenim Nezabijes ? Podla sv Tomasa je trest smrti vratenim kyvadla v spolocnosti do spravnej polohy , ked zlocin to kyvadlo vychylil na jednu stranu .
Mozno ze v nekrestanskej spolonosti... ziadny krestan nema pravo niekoho odsudit na smrt, pretoze akonahle takto niekomu zoberie moznost olutovat hriechy, tak krv je na jeho rukach, bez vynimky. Akeho Tomasa to prosimta citujes?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 28 apríl 2005 :  09:05:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
chlapci nekatolíci, ste trošku, dosť "mimo"...
Pardón za úprimnosť...
Dneska dúfam, že stihnem tú prácu vám predložiť...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 apríl 2005 :  10:00:44  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Pre GMK, su toto Tvoje vyroky?
Nebol som na vojenskej sluzbe a ani nikdy nebudem. Prave preto, ze viem, co to obnasa, nebudem ani krivo prisahat (lebo vojenska prisaha by bola kriva prisaha) a nebudem si davat na plecia nieco, co viem, ze je proti mojmu presvedceniu. Krestan nema byt co vojakom. Lebo sa musi rozhodnut: Budem dobrym vojakom, ci dobrym krestanom.
a
Samozrejme, ze nie. Neuznavam uzurpaciu statu na mna v tejto oblasti a preto mu nemam co nahradzat. Stat nema pravo na moj zivot, ani na moju slobodu. Kedze si ju vsak uzurpuje, musim byt chytrejsi ako on.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 apríl 2005 :  10:03:57  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Jezis povedal, ze co je Bozie mas dat Bohu, co je cisarovo, cisarovi. Takisto povedal, ze nemas klamat. Povedal aj nezabijes.
Zaujimave, ze ak sa Ti to hodi, ohanas sa krestanstvom, ak nie (potrebujes podvadzat) nie si krestan.
Bud si teda schizofrenik, alebo pokrytec. V oboch pripadoch vyznieva nepatricne kritizovat moralku niekoho ineho, ak sam nevies co vlastne chces. Kritizovat niekoho na zaklade svojej "flexibilnej" moralky je ako som uz napisal trapne a tendencne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 apríl 2005 :  10:08:35  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
pokr.Trosku to podla mna suvisi s pocitom vlastnej dokonalosti, ktora nepripusta spravnost niecich (Jezisovych) poziadaviek, ak sa to nehodi do toho co sam uznavas. (na inom mieste si napisal, ze posluchas, len pravidla, ktore si sam stanovis). Ak sa to ale hodi presadzovaniu Tvojich nazorov, tak Jezisa nezabudas citovat a nezabudas druhych nazyvat klamarmi a od zleho, lebo nesuhlasia s TVOJIM pohladom na vec.
Som skutocne zvedavy kam az zajdes...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 28 apríl 2005 :  10:11:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
TO VERITAS
chlapci nekatolíci, ste trošku, dosť "mimo"...
Mimo coho sme?
Mimo tvoje nazory – iste a hovorim, ze chvalaBohu.
Mimo RKC nazory – iste a hovorim, ze chvalaBohu.

Mimo Biblie – iste nie. Naopak, to tvoje nazory su mimo Biblicke ucenie.

Pardón za úprimnosť...
Ja som si uz vsimol, ze uprimnost nie je tvoja silna stranka a musis sa preto za nu ospravedlnovat. Vies, sme ale niektori, ktori ju pokladame za cnost a uprimnost u niekoho, kto sa za krestana vyhlasuje predpokladame.

Dneska dúfam, že stihnem tú prácu vám predložiť...
Noo, to nebudes zabudnut. Na to pamataj!

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 28 apríl 2005 :  10:30:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
TO MATO
Pre GMK, su toto Tvoje vyroky?
Nebol som na vojenskej sluzbe a ani nikdy nebudem. Prave preto, ze viem, co to obnasa, nebudem ani krivo prisahat (lebo vojenska prisaha by bola kriva prisaha) a nebudem si davat na plecia nieco, co viem, ze je proti mojmu presvedceniu. Krestan nema byt co vojakom. Lebo sa musi rozhodnut: Budem dobrym vojakom, ci dobrym krestanom.

a

Samozrejme, ze nie. Neuznavam uzurpaciu statu na mna v tejto oblasti a preto mu nemam co nahradzat. Stat nema pravo na moj zivot, ani na moju slobodu. Kedze si ju vsak uzurpuje, musim byt chytrejsi ako on.

Ááano_, sú.

Jezis povedal, ze co je Bozie mas dat Bohu, co je cisarovo, cisarovi. Takisto povedal, ze nemas klamat.
Ááano_. Toto všetko povedal. Prečo to nerešpektuješ a neakceptuješ?

Mimochodom, moj zivot nepatri cisarovi, ani statu. Patri iba mne.

Povedal aj nezabijes. Zaujimave, ze ak sa Ti to hodi, ohanas sa krestanstvom, ak nie (potrebujes podvadzat) nie si krestan.
Ja o sebe netvrdim, ze som krestan. Ja o sebe netvrdim, ze sa snazim dodrziavat vsetky ustanovenia Biblie a Boha. Prave naopak. Tvrdim o sebe, ze som autonomny a pravidla si urcujem a prijimam ja. Vycitka preto nie je na mieste voci GMKovi...

Skor patri tomu, kto sa za krestana vyhlasuje, ma plnu papulu sladkych reci a taha medove motuzy pod fuzy nam vsetkym a pritom sa na hony vzdaluje tomu, komu vravi, ze sa snazi priblizit.

Bud si teda schizofrenik, alebo pokrytec.
Ale kdeze. Prave naopak. Som otvoreny a uprimny. To sa niekomu (vratane teba) nepaci.

Ved som opakovane tunak prehlasil, ze ja som jediny kto urcuje, ako sa bude spravat. Co v dalsom texte sam konstatujes. Tak co tu potom o sto sest melies dve na tri a splietas piate cez deviate?! Potom si klamar ty! Len to ti potom nesedi do tvojho konstruktu, to by si potom nemohol sprdnut GMK. A to je ten dovod, preco si vymyslas taketo lzi.

Kritizovat niekoho na zaklade svojej "flexibilnej" moralky je ako som uz napisal trapne a tendencne.
Ale ja kritizujem na zaklade pevnej a danej moralky Biblie.

A len tak mimochodom, ina ako subjektivna moralka neexistuje. Nazorne nam to tu predviedol veritas uz mnoho raz, ked jasne slova Kristove prekrutil tak, aby si nimi obhajil svoje falosne a pomstychtive postoje.

Trosku to podla mna suvisi s pocitom vlastnej dokonalosti, ktora nepripusta spravnost niecich (Jezisovych) poziadaviek, ak sa to nehodi do toho co sam uznavas.
No a? Ved ani ty nepripustas spravnost niecich (GMK, Lajos, Jezis) poziadaviek ak sa ti nehodia do toho, co uznavas a co chces.

Ja to ale aspon otvorene priznam.

Ak sa to ale hodi presadzovaniu Tvojich nazorov, tak Jezisa nezabudas citovat a nezabudas druhych nazyvat klamarmi a od zleho, lebo nesuhlasia s TVOJIM pohladom na vec.
Treba rozlisovat nazor GMK a to, co hovoril Kristus. GMKove nazory sa nezhoduju so vsetkym, co Kristus hovoril a necini tak. Ale nesnazi sa Kristove slova prekrutit len aby mu vyhovovali. To si radsej otvorene prizna, ze zmysla a kona v danej veci inak.

Narozdiel od veritasa, ktory radsej slova Kristove prekruti, aby zil vo falosnej iluzii, ktorej azda ani on sam neveri.

Som skutocne zvedavy kam az zajdes...
Ja uz viem, kam si zasiel a este zajdes ty sam. A veritas s tebou. Je mi vas luto. Vy ste vsak spokojni a to je to jedine, co vas zaujima. Vlastna spokojnost.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 14 Previous Topic: Satana v ortodoxnej cirkvi Téma Next Topic: rudolf balaz  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06