Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Apologetické pohľady
 Ako sa zbaviť otravných ateistov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Viera a skutky - zaujimavy clanok Téma Next Topic: Hinduizmus v praxi
Strana: z 2

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2012 :  11:34:01  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Táto téma ma napadla pri diskusiách tu. Nabehnú ateisti (v širšom význame tohoto slova) a pokúšajú sa poukazovať, že viera nevyhovuje elementárnej logike a tak. Napadlo ma, žeby som na oplátku mal požadovať elementárnou logikou dokázať ich vlastnú existenciu, lebo podľa mňa nemá zmysel diskutovať o existencii Boha, keď dotyčný nevie preukázať svoju existenciu (ja viem znie to žartovne, ale myslím to úplne vážne) Je to aj kvôli tomu, že si väčšinou svoj "svetonázor" zbúchajú z rôznych nesúrodých prvkov, štýlom - toto som pochopil zaradím, toto nechápem, prispôsobím svojmu chápaniu a mám "svetonázor". Táto téma je pre katolíkov samozrejme, o tom či ovládajú aspoň také minimálne základy. Ostatní pokiaľ nedokážu svoju existenciu exaktne tak asta la vista baby, s neexistujúcou entitou sa mi diskutovať nechce. (téma je aj o tom, že tu nijakí ateisti pokiaľ vidím nehľadajú Pravdu, hľadajú skôr ubezpečenie, že tú gebuzinu čo si "navarili", tak navarili dobre)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora 

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2012 :  20:41:58  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
potrebuje komentár toto?: X: nic nove, aspon pre toho, co sa len trochu o to zaujmal, uz na zaciatku temy som sam dal link na spravu o najdenom termite v troskach ...

hlavne ze potom bol dovod pre dalsiu vojnu, ved mu to (prezidentovi) schvalil sam Boh, ako sa vyjadril... tupy krestansky amik

ja:
ja som sa termitom nevenoval a ani ma to tu nezaujíma, mňa zaujíma "ideologická" stránka veci... som nevedel, že keď sa člen nejakej okultnej sekty prezlečie do hávu kresťanskej sekty, že je to "kresťanský amík"... celkom divné

X:
tiez pravda, mne je zas fuk, kto sa do coho prezlecie, ked vzyva Boha a v jeho mene harasi zbranami ...

je toto dôvod pochybovať o mentálnych schopnostiach diskutujúceho? neuveriteľné

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2012 :  22:16:56  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
Táto téma ma napadla pri diskusiách tu. Nabehnú ateisti (v širšom význame tohoto slova) a pokúšajú sa poukazovať, že viera nevyhovuje elementárnej logike a tak. Napadlo ma, žeby som na oplátku mal požadovať elementárnou logikou dokázať ich vlastnú existenciu, lebo podľa mňa nemá zmysel diskutovať o existencii Boha, keď dotyčný nevie preukázať svoju existenciu (ja viem znie to žartovne, ale myslím to úplne vážne) Je to aj kvôli tomu, že si väčšinou svoj "svetonázor" zbúchajú z rôznych nesúrodých prvkov, štýlom - toto som pochopil zaradím, toto nechápem, prispôsobím svojmu chápaniu a mám "svetonázor". Táto téma je pre katolíkov samozrejme, o tom či ovládajú aspoň také minimálne základy. Ostatní pokiaľ nedokážu svoju existenciu exaktne tak asta la vista baby, s neexistujúcou entitou sa mi diskutovať nechce. (téma je aj o tom, že tu nijakí ateisti pokiaľ vidím nehľadajú Pravdu, hľadajú skôr ubezpečenie, že tú gebuzinu čo si "navarili", tak navarili dobre)

Pôvodne zaslal mino - 24 október 2012 :  11:34:01




férovka :D ja nepasujem do tohto opisu "ateistu" , za prvé pravdepodobne sokm skôr panteista ak sa mám teda zaradiť, a za druhé na to aby som mala krásne ujasnený svetonázor som príliš veľký skeptik ;) všetky moje námietky sa týkajú osobného kresťanského boha nie boha ako takého - ale rozmýšľam ako dokážem sovju existenciu ;)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2012 :  22:19:02  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
je to výzva, (inak informovný ateista odpoveď pozná, u vás prižmúrim oko:)) a pozisťujte si, budete veľmi sklamaná:))) ale o tom je táto téma.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2012 :  13:44:08  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
ateizmus nie je mozný bez Boha. no ale aký ateizmus pozname a aké su druhy ci formy ateizmu a ake dovody k ateizmu mozu viest? odpoved je vo filozofii nabozenstva. je toho viac.

dovody ateizmu podla dona Milana Fulu ktoré ho napadli, mozte doplniť:

1. realna moznosť popierať existenciu Boha sa odvodzuje z bezprostrednej neevidentnosti existencie Boha

2. moralna nemoznosť Boha na zaklade existencie zla vo svete - äto už Tomas A. ) hrozné utrpenie a krutosť, bieda, nudza bolesť, ..nespravodlivosť dejin cloveka. ludstva..moze viesť že..Boh nie je absolutny Pán dejin a kozmu..argument nekompatibility fenomenu zla s pojmom nekonecne dobreho Boha mocneho dokonaleho.

3. dovod nepotrebnosť Boha pre vedecké vysvetlenie sveta...vedecká analýza, strata tajuplnosti vynalezmi pokrokom, moderne nove chapanie sveta, vylucenie metafyzickeho uvazovania ..

4. technologický pokrok - veduci k neprimeranemu vyzdvihovaniu cloveka, pan planety, clovek sa citi tvorcom svojich dejin Boha nepotrebuje, moderný clovek sa nechape ako sucast kozmu..zmizol udiv, tajomstvo, bázen, nepotrebuje Boha, Boh zmizol, , clovekok zije v otvorených dejinach technickej premeny sveta, prevratny pokrok z otroka pán planety..

5. neprekonatelne predsudky- že vedecke systemy odporuju protirecia existencii Bohu - veda rozrieši vsetko problemy a tajomstvá sveta i cloveka alebo že vedecke systemy protirecia Bohu a nabozenstvu
no že samotna veda moze vyriesit a vysvetliť vsetko..protireci si to veda aj to vedie k ateizmu

6. nekompatibilnost ludskej slobody s existenciou vsemohuceho Boha - Boh nemoze jestvovať aby bola garantovana zodpovednost, sloboda, poslanie, zmysel existencie cloveka. alebo aj: bud Boh jestvuje a clovek nie je slobodný alebo boh nejestvuje a clovek je slobodný..potom boh neexistuje. clovek je vnimaný ako otrok pana ktvraj je chapaný ako tyran. clovek je norma etickeho a duchovneho života.

7. nespravny sposob predstavenia Boha a krestanstva..ateizmus v podstate žije v nesprávnom chapaní Boha..atropomorfické, mytologické, povercive obrazy ktoré si ludia vytvaraju o Bohu..nespravne chapanie Boha ako neobmedzený Pán a prísny sudca zabuda sa, že je absolutna Laska, ktorá sa daruva, že je dobrotivý otec, alebo nabozenstvo kde je Boh vnimaný ako uspokojovateľ potrieb, riešitel problemov, viedlo to k infantilizmu , brani v osobnom raste že budi takto predstavovana viera dojem že je proti cloveku a znehodnocuje pozemske skutocnosti.

8. zlé svedectvo veriacich - negacia Boha v dosledku negativnych udalosti z dejin Cirkvi - kriziacke vojny, inkvizicia, proces s galileom, upalovanie bosoriek a heretikov, holokaust židov, fanatizmus, netolerantnost.atd..nepochybne zle svedectvo krestanov ktoré davali a davaju krestania o Bohu a niekedy aj samotna institucionalna Cirkev može byť pozvaním k nevere. proti tejto argumentacii mozno oponovať s uvedením nespocetného dobra a svatosti ktoré cirkev v minulosti vykonala a kona aj dnes.

9. blahobyt človeka -primat vlastnictva nad bytím, , bohatstvo a blahobyt najvyssia hodnota - praktický ateizmus-oslabenie ducha, stata pravych hodnot, priputanie k pozemskemu, vnutorne prazdno, blahobyt umoznuje zabudat na vecný životblahobyt je vzdy priaznivejsi pre mamonu ako pre Boha, ojedinele aj bieda moze vzdalovat od Boha formou vzbury, prostestu.

10 .city a vasne - zda sa že ateizmus je životnou volbou predchadzajucou akekolvek kritické reflexie o Bohu. u ateistu si vzdy afektivne a prakticke dovody a casto maju rozhodujucu vahu. clovek vidi v Bohu nepriatela, konkurenta, rivala, prisneho sudcu, neprijemneho svedka vlastných skutkov, je vhodné ho poprieť a vyluciť zo zivota.

Pri blizsom skumani týchto argumentov ci dovodov ateizmu zistime že nemaju dokaznu silu. tisic ťažkostí nestačí pre vznik jedneho argumentu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  08:16:38  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ja som si istý, že na 95 percent ateizmu by zabrala úplne jednoduchá metóda. Predstavujem si to asi takto http://www.youtube.com/watch?v=0lp_6nLf_AE

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  08:17:35  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
Ja som si istý, že na 95 percent ateizmu by zabrala úplne jednoduchá metóda. Predstavujem si to asi takto http://www.youtube.com/watch?v=0lp_6nLf_AE

Pôvodne zaslal mino - 30 október 2012 :  08:16:38




podľa mňa by sa ateisti mali rovno páliť na hranici! prečo sa neinšpirovať minulosťou

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  08:21:41  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Priznám sa že tak milosrdný nie som, ale bol by som rád keby som k takému milosrdenstvu dospel. To už pokladám za dosť vysoké štádium milosrdenstva voči bludom. Ja osobne si ani neviem predstaviť, žeby napr. taká dostojevskij čo len pričuchla k takejto téme http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=3535 Desia ma tie pokrútené predstavy o Milosrdenstve Boha, vlastne ich pokladám za základ, z ktorého sa potom vybudoval ten rozsiahly podvod tzv. ekumenizmu a pod. a ten sekulárny humanizmus a pod. bláboly ani nehovorím. Desí ma len to, keď v tomto katolíci nemajú jasno. Keď katolíci stratia zo zreteľa, že za Milosrdenstvo sa platí, a tvrdou valutou, tak potom ľahko podľahnú tej fikcii ktorá sa dnes hlása o akejsi vševesmírnej láske a pod. Na "argumenty" ateistov tu treba jednoducho kašľať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  12:41:11  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
za Milosrdenstvo sa platí, a tvrdou valutou,
Pôvodne zaslal mino - 30 október 2012 :  08:21:41

[/quote]

Mino skúste si prečítať Pavlovu reč v Aeropágu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  14:04:33  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
giggi, priznám sa, že Písmo nerád chytám do rúk, ak mi poradíte s čim to kombinovať tak hádam by som si aj prečítal. Lebo takto neviem kam ma moje rozbúrené myšlienky zavedú, bojím sa že poblúdim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  14:08:40  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
giggi, priznám sa, že Písmo nerád chytám do rúk, ak mi poradíte s čim to kombinovať tak hádam by som si aj prečítal. Lebo takto neviem kam ma moje rozbúrené myšlienky zavedú, bojím sa že poblúdim.

Pôvodne zaslal mino - 30 október 2012 :  14:04:33



Prečo by ste mali poblúdiť? Nebojte sa sv. Písma.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  14:27:34  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Milosrdenstvo Božie je dnes najprekrúcanejšia téma (po diablovi a pekle) a tam by som neriskoval, Písmo predsa len nie je pravidlo viery, a pri tejto téme by som nerád fantazíroval.(nevidím tu http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=2388&whichpage=1 vaše vyjadrenie)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2012 :  15:41:58  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
giggi, priznám sa, že Písmo nerád chytám do rúk, ak mi poradíte s čim to kombinovať tak hádam by som si aj prečítal. Lebo takto neviem kam ma moje rozbúrené myšlienky zavedú, bojím sa že poblúdim.

Pôvodne zaslal mino - 30 október 2012 :  14:04:33



Pri tom spájaní ma napadlo nasledovné: Spojte si bulu Unam Sanctam so sv. Písmom Mat 23,3
Preto robte a zachovávajte všetko, čo vám povedia, ale podľa ich skutkov nerobte: lebo hovoria, a nekonajú.

"Kto vás počúva, mňa počúva, a kto vami pohŕda, mnou pohŕda. Kto však pohŕda mnou, pohŕda tým, ktorý ma poslal" /Lk 10,16/.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  12:58:13  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
Milosrdenstvo Božie je dnes najprekrúcanejšia téma (po diablovi a pekle) a tam by som neriskoval, Písmo predsa len nie je pravidlo viery, a pri tejto téme by som nerád fantazíroval.(nevidím tu http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=2388&whichpage=1 vaše vyjadrenie)

Pôvodne zaslal mino - 30 október 2012 :  14:27:34



Asi nemám prístup do všetkých fór. Ale myslím si, že odhováranie od modlitby nemôže pochádzať od Boha. Takže ak diabol tak veľmi bojuje proti tejto modlitbe, je v nej asi veľká sila. Vždy som mala radšej klasický ruženec, teraz vidím, že som niečo zanedbala...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  13:47:30  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
giggi, do určitých fór vás pustí len, keď sa odhlásite, a nájdete si tému bez prihlásenia. Aj ja musím niektoré tak.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  13:50:19  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
giggi, do určitých fór vás pustí len, keď sa odhlásite, a nájdete si tému bez prihlásenia. Aj ja musím niektoré tak.

Pôvodne zaslal mino - 31 október 2012 :  13:47:30



Veď som to tak aj urobila, ale prispievať tam nemôžem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  14:13:35  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
No keď vám ukáže tému tak tam hore je možnosť prispieť, ale nedá sa citovať, alebo len keď použijete ctrl c ctrl v. Kľudne prispejete, a uvidíte to zas len pri vypnutom stave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  14:15:27  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
No keď vám ukáže tému tak tam hore je možnosť prispieť, ale nedá sa citovať, alebo len keď použijete ctrl c ctrl v. Kľudne prispejete, a uvidíte to zas len pri vypnutom stave.

Pôvodne zaslal mino - 31 október 2012 :  14:13:35



Vďaka

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  14:19:57  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Asi by tu bolo dobré mať aj druhý nick, zrejme systém nejako blokuje nejaký nick, tak je možné že pri druhom nicku bude blokovať síce, ale tie témy, ktoré neblokuje pri prvom a naopak. Ale ja zatiaľ prispievam tiež len tak "naslepo" keď mi toto urobí. Táto téma to riešila http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=3120 (dúfam že vám ju nebude blokovať:))

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  16:30:04  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
Priznám sa že tak milosrdný nie som, ale bol by som rád keby som k takému milosrdenstvu dospel. To už pokladám za dosť vysoké štádium milosrdenstva voči bludom. Ja osobne si ani neviem predstaviť, žeby napr. taká dostojevskij čo len pričuchla k takejto téme http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=3535 Desia ma tie pokrútené predstavy o Milosrdenstve Boha, vlastne ich pokladám za základ, z ktorého sa potom vybudoval ten rozsiahly podvod tzv. ekumenizmu a pod. a ten sekulárny humanizmus a pod. bláboly ani nehovorím. Desí ma len to, keď v tomto katolíci nemajú jasno. Keď katolíci stratia zo zreteľa, že za Milosrdenstvo sa platí, a tvrdou valutou, tak potom ľahko podľahnú tej fikcii ktorá sa dnes hlása o akejsi vševesmírnej láske a pod. Na "argumenty" ateistov tu treba jednoducho kašľať.

Pôvodne zaslal mino - 30 október 2012 :  08:21:41




a ty sa na základe čoho hlásiš k tejto viere, ak dokonca nesúhlasíš že máš milovať svojich nepriateľov ako seba samého a mňa obviňuješ z nejakých divných predstáv o katolíkoch?? je nejaké presvedčenie ktoré s touto cirkvou vôbec zdieľaš?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  17:06:05  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
dostojevskij, vy máte len jeden problém, že si všetko vykladáte po svojom, a potom kritizujete túto svoju predstavu. inak je všetko ok.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  18:01:38  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
dostojevskij, vy máte len jeden problém, že si všetko vykladáte po svojom, a potom kritizujete túto svoju predstavu. inak je všetko ok.

Pôvodne zaslal mino - 31 október 2012 :  17:06:05



na klasiku bez odpovede? ako si mám vykladať to že si ma vysmial že prečo si o tebe ako katolíkovi myslím že by si mal svojich nepriateľov milovať ako seba samého? naozaj sa pýtam- v čom je tvoja príslušnosť k cirkvi- v tom že ťa ako malého obliali vodou? alebo aj nejaké názory s ňou zdieľaš? skús to aspoň raz bez hodnotenia mojich problémov a normálne

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  18:54:01  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
dostojevskij, ...ako seba samého... čo myslíte čo to môže znamenať? myslíte ši že som na seba humanisticko mäkký?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  20:46:58  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
dostojevskij, ...ako seba samého... čo myslíte čo to môže znamenať? myslíte ši že som na seba humanisticko mäkký?

Pôvodne zaslal mino - 31 október 2012 :  18:54:01




? pre mňa láska nie je o podmieňovaní.. nemala by byť.. v tomto prípade sa nemáte príliš rád asi.. ak nachádzam v kresťanstve nejakú myšlienku s ktorou súhlasím tak práve túto.. treba milovať najmä seba najskôr..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  20:50:21  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
chcieť sebe dobre určite bolí, a tak bolí aj to druhé...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2012 :  21:00:29  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
chcieť sebe dobre určite bolí, a tak bolí aj to druhé...

Pôvodne zaslal mino - 31 október 2012 :  20:50:21



a ty chceš sebe zle? zvláštne.. mňa nebolí chcieť dobro pre iných.. práve naopak.. niekedy za cenu vlastného šťastia , ale práve o tom je láska.. a len veľmi málo ľudí vie naozaj milovať.. snáď sa to raz naučím aj ja

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Viera a skutky - zaujimavy clanok Téma Next Topic: Hinduizmus v praxi  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06