Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Pristup k antikoncepcii
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Masturbacia Téma Next Topic: rasovo zmiešané manželstvá
Strana: z 9

Mimimi

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2012 :  19:33:54  Zobraziť profil  Pridať Mimimi do zoznamu priateľov
Chcela by som tu vyjadrit svoj nazor na istu vec- ide o nazor ze pouzivanie akejkolvek antikoncepcie je hriech- pre niektorych mozno smrtelny.

ja osobne som proti horm.antikoncepcii aj kazdej ktora zabija embryo, ci inak poskodzuje zdravie .

osobne si mylím ze sex.styk je urcite najkrajsi vtedy, ked sa ziadna antikoncepcia pouzivat nemusi, a je vtedy plnohodnotnym aktom pre obe strany- ci uz muza, ktory nema na sebe tak trochu neprijemnu gumu a ma lepsi pocit alebo zenu , ktorej podla nejeho vyskumu pritomnost spermii vyvolava neviem ci vyplavenie endorfinov- proste vplyva to na nu velmi dobre.

taktiez suhlasim s tym ze propagovanie antikoncepcie ma velmi negativne dosledky na vztahy a zivot hlavne mladych ludi, ktori potom tento dar zneuzivaju.
taktiez sa da povedat ze je klamlive ze je to (kondom) ochrana pred AIDS- kedze nebolo potvrdene ze ten virus tadial neprenikne a plus tak ako to nie j euplne 100percentna ochrana pred otehotnenim to iste musi platiti aj pre virus. plus mnoho sex.prenosnych ochoreni kondom vobec neovplivnuje.

moja otazka ale je- preco povazovat takuto vec za zlu napr v manzelskom zväzku? zoberme si priklad- zena porodila dieta a cche si dat pauzu, potrebuje dalej pracovat aby nevysla z procesu a ziskala napr odbornost.
isto- existuje aj Bilingsova aneviem aka metoda- je to ale velmi narocna metoda- na cas a podobne- a osobne si myslim ze nie ani moc prijemna (aj ked sa mi paci , a mozno ju budem niekdy praktizovat) ale pripada mi alibisticke od cirkvi ze zena sa moze takto namahat, mat obmedzenie(mne osobne kazdonene meranie teplomerom v istej oblasti a pozorovanie hlienu nepride nieco moc prijemne ) kdezto muz sa nemoze obmedzit- napr tym kondomom.

druhy aspekt je - zabranovanie bozej voli. ale tym mozeme teoreticky nazvat aj abstinenciu- tiez zabrabujeme aby Boh vytvoril svoju volu plodit nove deti.
z tohto pohladu nechapem teda este viac nepripustonost prerusovanej suloze, ako zakaz kondomov.


a su aj ine faktory ako manzelkina praca a zivot- financie, zdravie zeny- stane sa ze zena nemoze byt tehotná. co je lepsie- alibisticky tvrdit ze clovek musi plnit boziu volu a nechat vsetko na prirodu- tak ako je to u zvierat, alebo a riadit aj vyssimi rozumovymi schopnostami (cize vnimanie buducnosti a podobne), ktore nam dal Boh, prave na to aby sme sa mozno vedeli rozhodnut , ci je vhodna chvila na dalsie dieta, alebo nie?

myslím si ze pri týchto metodach, Boh moze ovplyvnit osud ak chce, a naozaj potrebuje priviest na svet dalsieho potomka, tak to dokaze , ci nie? takze aj pri týchto metodach je potrebne aby manzelia prijimali moznost vole Boha, ze pribudne niekto dalsi

Thats me ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 63  ~  Člen od: 26 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 12 február 2013 Upozorniť moderátora 

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2012 :  15:48:10  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Dokonca ani Biling. metóda by sa nemala praktizovať donekonečna - na určitý čas , kým nie sme schopný vychovať ďalšie dieťa. A to myslm, spĺňa máo ľudí. Až na výnimky, čo majú 9 detí...Chudobu, ako v afrike tu nemá skoro nik. Takže tak. Ja som napríklad kvôli dieťaťu prišla o ambulanciu. Ale neľutujem.
Áno , je to ťažké. Všetci sa s tým boríme, ako vládzeme, občas padneme. A keď nie sú partneri za jedno, to už je kríž.
Čo sme si ako civilizácii nadrobili, to žneme. Keby ženy boli doma, bolo by to iné.
Ja súhlasím s tým, čo učí cirkev. Aj keď aj ja som mala nepríjemnosť v spovednici - mladý kňaz, akoby som bola najväčší hriešnik, keď po troch deťoch som potratila a istý čas brala antikonc. Predsa hneď neotehotniem a znovu potrat? /nakoniec som mala o niečo neskôr ďalší odumretý plod / - že ten kňaz mohol byť citlivejší. A neob stojí to, že abstinencia - keď muž nieje ochotný, a ani dodržiavanie plod. dní, lebo po pôrode, potrate je celý cyklus rozhádzaný, okrem toho u mňaje to komplikované a nepravideľné, aj s ovuláciou / za mlada som presne vedela, teraz sa to už nedá..../
Čiže teoretici, ktorí sú aj na tomto fóre, to nepochopia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2012 :  16:32:06  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
Prečo Billings nie donekonečna? To som ešte nepočula.

Ja by som HAK nikdy nebrala z dôvodu jej škodlivosti.

Ale presne toto som riešila - čo ak skutočne nie je možné odsledovať cyklus ...čo ak jednoducho teraz nie je prípustné otehotnieť...
Rozprávala som sa o tom s viacerými, aj s kňazmi. Počula som od nejedného názor, že nikdy by nepovedal verejne, že v istých prípadoch AK áno. Ale že po individuálnom poriešení by to niektorým párom dovolil, lebo skutočne iná možnosť nie je.
Keby som bola tento individ prípad, nesiahla by som po HAK ale išla by som asi cestou mužskej ochrany.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2012 :  16:51:18  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Mon, myyslela som to tak, že aj pri Bil. metóde sa hovorí, že je to len na nevyhnutnú dobu, pokiaľ pár nie je schpný prijať ďalšie dieťa.
Lebo osobne si myslím, že ak má niekto napríklad 2 deti, potom do konca života praktizuje B. metódu a pritom je finančne , aj inak zabezbečený, nevidí sa mi to správne... Prosto, mohol by mať ešte deti. Iste, nezabraňujú počatiu, ale je to vypočítavé, nie spontánne. /mimochodom, najlepšie je to aj tak počas ovulácie , takže ich v podstate ľutujem/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2012 :  15:15:00  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Tam je potom celkom otázka na tých čo už sú po cca 40 tke (už majú dosť detí), a ešte stále hrozí otehotnenie, je tam Bilings ok? Vlastne "donekonečna"...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2012 :  16:05:14  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
Mon, myyslela som to tak, že aj pri Bil. metóde sa hovorí, že je to len na nevyhnutnú dobu, pokiaľ pár nie je schpný prijať ďalšie dieťa.



A čo to znamená schopný? Fyziky? Psychicky? Zdravotne? Finančne? Na toto neexistuje jednozn. stanovisko, nikto to nevie zvonku zhodnotit.
A este taka vec - dokedy prijimat dalsie dieta? Do 35? 40? Do prechodu?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2012 :  16:06:15  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
citácia:
Tam je potom celkom otázka na tých čo už sú po cca 40 tke (už majú dosť detí), a ešte stále hrozí otehotnenie, je tam Bilings ok? Vlastne "donekonečna"...

Pôvodne zaslal mino - 02 november 2012 :  15:15:00



a tu by som ešte dodala, že keď sa žena blíži k prechodu, tam tie cykly už nie sú zďaleka také pravidelné a odsledovateľné, že kedy má neplodné dni...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2012 :  17:47:08  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Mne tu slovenka pripomenula jednoducho dobu našich starých a viac mám, keď o Bilings nebolo ani chýru, ja viem niekedy mali aj 10 a viac detí, ale vadí mi taký ten podtext tejto otázky, že manželia sú pod hrozbou mať hádam 50 detí ak nebudú to a to... ja to predtým chápem jednoducho ako kombináciu sviatostí, morálky, duchovnej rady, svojich modlitieb a otvorenosti božej vôli... dnes už len diskusia okolo toho má takú zvláštnu príchuť hrozby premnoženia a sexuality ako niečoho čo sa hádam ani nedá držať na uzde.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2012 :  00:06:16  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
citácia:
Mon, myyslela som to tak, že aj pri Bil. metóde sa hovorí, že je to len na nevyhnutnú dobu, pokiaľ pár nie je schpný prijať ďalšie dieťa.



A čo to znamená schopný? Fyziky? Psychicky? Zdravotne? Finančne? Na toto neexistuje jednozn. stanovisko, nikto to nevie zvonku zhodnotit.
A este taka vec - dokedy prijimat dalsie dieta? Do 35? 40? Do prechodu?


Pôvodne zaslal mon - 02 november 2012 :  16:05:14


Každý nech sa riadi svedomím.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2012 :  11:01:00  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
So svedomim je ale problem. Aby sa nim clovek mohol riadit, musi byt....

Viete co?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

texlah

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  19:36:42  Zobraziť profil  Pridať texlah do zoznamu priateľov
Co sa antikoncepcie tyka, tak uplne odmietam moznost hormonalnej antikoncepcie a aj pilulku po atd. Ci uz z krestanskeho alebo aj zdravotneho hladiska. Preco by si zena mala dlhodobo skodit, a rozhadzovat svoj komplikovany hormonalny balanc, ked eventualne ona je obdarena darom vynosit dieta.

Avsak mam zopar otazok...

Billingsova metoda, je istym sposobom katolickou cirkvou povolena antikoncepcia? Takze, je povolene touto metodou si vypocitat neplodne dni, a vediet ze ked chce manzelsky par konzumovat manzelstvo bez plodenia deti tak je to v tychto dnoch ok? Tak aky je potom rozdiel medzi touto formou antikoncepcie a kondomom?

Taktiez preco je kondom take zlo?

A dalsi otazka opytajme sa uprimne, keby vsetky katolicke rodiny naozaj splnali tieto veci, tj. ziadna antikoncepcia ina nez Billingsova metoda, nebolo by v kazdej katolickej rodine aspon 5 a viac deti?







 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12  ~  Člen od: 10 február 2014  ~  Posledná návšteva: 23 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  19:43:56  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Bolo by zaujímavé vedieť, ako toto veriaci manželia riešili v minulosti pred antikoncepčnými vynálezmi. Neni o tom nikde nijaká zmienka?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

texlah

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  19:51:43  Zobraziť profil  Pridať texlah do zoznamu priateľov
citronom a kychanim?

http://najmama.aktuality.sk/clanok/223746/antikoncepcia-nasich-predkov/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12  ~  Člen od: 10 február 2014  ~  Posledná návšteva: 23 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  20:36:07  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Billingsova metoda, je istym sposobom katolickou cirkvou povolena antikoncepcia? Takze, je povolene touto metodou si vypocitat neplodne dni, a vediet ze ked chce manzelsky par konzumovat manzelstvo bez plodenia deti tak je to v tychto dnoch ok? Tak aky je potom rozdiel medzi touto formou antikoncepcie a kondomom?

Pôvodne zaslal texlah - 10 február 2014 : 19:36:42




citácia:

A dalsi otazka opytajme sa uprimne, keby vsetky katolicke rodiny naozaj splnali tieto veci, tj. ziadna antikoncepcia ina nez Billingsova metoda, nebolo by v kazdej katolickej rodine aspon 5 a viac deti?

Pôvodne zaslal texlah - 10 február 2014 : 19:36:42


Ale čo robiť, ak rodina má už priveľa detí, alebo ak tehotenstvo
z iných príčin nie je žiadúce? Netreba si myslieť, že katolícka
morálka je za čo najväčší počet detí. Veď deti treba nielen
splodiť, ale aj ich stavu primerane vy chovať, čo nie je vždy ľahko
možné. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že normálna rodina
má mať 4—5 detí. Takto sa rodičia postarajú, aby po ich smrti
nastúpili v spoločnosti na ich miesto ich deti a aby rodina dostala
prirodzený prírastok. Ak teda tento počet už majú a nechcú
mať prebytočné deti, môžu sa manželského aktu jednoducho
zdržovať. To je najnevinnejší, ba často aj záslužný a najistejší
spôsob. A netreba si myslieť, že je príliš ťažký. Aspoň
u starších nie je. Veď pre ženu je každé tehotenstvo, ktorým
musí draho zaplatiť prechodnú rozkoš, spojené s ťažkými obeťami.
Ak manželia sú ešte mladí, spravidla to ešte nemožno od
nich žiadať. Možno im odporúčať, aby užívali manželstvo v prirodzene
neplodných dňoch ženy.



citácia:

Taktiez preco je kondom take zlo?

Pôvodne zaslal texlah - 10 február 2014 : 19:36:42


V samom manželskom akte môže sa zhrešiť neúplnou sodomiou,
irumáciou a onanizmom (samoprznením).
...
Umelý onanizmus užíva niečo, čo
zabráni, aby sa semeno dostalo do delohy (neomalthuzianizmus).
Môže to byť kondom, jemná blana, ktorá sa natiahne na úd, (výroba
„Primeros"), pesár, prsteň, ktorý sa upevní na vchode delohy.

S morálneho stanoviska treba odsúdiť všetky tieto činy, lebo
ťažko porušujú poriadok ustálený prírodou a teda aj Bohom.
I sv. Stolica opätovne zavrhla onanizmus, ako čin „vnútorne
zlý."A Pius XI. vyhlasuje: „Nijaký dôvod, ani najzávažnejší,
nemôže pripustiť, aby sa stalo počestným a prírode primeraným
to, čo svojou vnútornou podstatou je proti prírode." A na
inom mieste: „Každé manželské obcovanie, pri ktorom úmyselným
zásahom ľudí je úkon olúpený o svoj prirodzený účinok, t.
j. dať život dieťaťu, je prelomením zákona Božieho a prirodzeného
a tí, ktorí sa takého niečoho dopustili, poškvrňujú svoje
svedomie ťažkou vinou."




 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  21:02:41  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
A ja som si myslel že len slobodní to majú náročné kvôli zdržanlivosti.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  21:22:14  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
citácia:
citronom a kychanim?

http://najmama.aktuality.sk/clanok/223746/antikoncepcia-nasich-predkov/
Pôvodne zaslal texlah - 10 február 2014 :  19:51:43
Akože ináč, ľudia vždy špekulovali, no ja som chcel vedieť ako sa kedysi zachovali vzorní katolícki manželia aby nezhrešili, či mali povedzme desať detí, alebo zvolili obmedzenie stykov na dobu neplodných dní?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  21:52:08  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
citácia:

: „Každé manželské obcovanie, pri ktorom úmyselným
zásahom ľudí je úkon olúpený o svoj prirodzený účinok, t.
j. dať život dieťaťu, je prelomením zákona Božieho a prirodzeného
a tí, ktorí sa takého niečoho dopustili, poškvrňujú svoje
svedomie ťažkou vinou."
Pôvodne zaslal janka - 10 február 2014 :  20:36:07


Neznamena to logicky potom ze ked sa pouzije metoda plodnych a neplodnych dni len preto aby sa manzelia vyhli splodeniu deti pachaju hriech ? Poucte ma ak sa mylim Ale logicky mi to tak vychadza

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  22:05:50  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Uvažujem že keby som bol ženatý, miloval by som sa s manželkou kedy by ona chcela, ale bez toho aby som mal orgazmus. Bol by to môj hriech?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  22:19:32  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

: „Každé manželské obcovanie, pri ktorom úmyselným
zásahom ľudí je úkon olúpený o svoj prirodzený účinok, t.
j. dať život dieťaťu, je prelomením zákona Božieho a prirodzeného
a tí, ktorí sa takého niečoho dopustili, poškvrňujú svoje
svedomie ťažkou vinou."
Pôvodne zaslal janka - 10 február 2014 :  20:36:07


Neznamena to logicky potom ze ked sa pouzije metoda plodnych a neplodnych dni len preto aby sa manzelia vyhli splodeniu deti pachaju hriech ? Poucte ma ak sa mylim Ale logicky mi to tak vychadza

Pôvodne zaslal Gregorius - 10 február 2014 :  21:52:08


Hovori sa tam o umyselnom zasahu ludi, ktori oberaju manzelske obcovanie o jeho prirodzeny ucinok- a to o sodomii, irumacii a samoprzneni.
Samoprznenie sa deli na prirodzene(prerusovana suloz) a umele( pouzitie kondomu, pesaru, chemie...)

Este nieco z Mravouky:

Hlavný vnútorný ciel súlože (finiš operis) je splodenie dieťaťa,
bočný výraz lásky, uvolnenie smyselnosti (remedium concupiscentiae)
a tak podpora zdravia. Okrem týchto vnútorných
cieľov súložiaci môže mať aj svoje vlastné vonkajšie ciele, ktoré
musia byť mravné, aby akt bol dovolený. Hlavný vnútorný
ciel, t. j. plodenie dieťaťa, si pritom nemusí želať, ba z dostatočných
príčin môže si želať opak, hlavné je, aby tento ciel nechcel
zmariť svojím zásahom. Nie je dovolené súložiť jedine a výlučne
pre rozkoš (ob solam voluptatem),lebo je to obrátenie
prírodou určeného poriadku, ale je dovolené súložiť pre rozkoš,
t. j. dať sa viesť rozkošou, ak sa nič nerobí proti vnútornému
hlavnému cieľu. A j v prvom prípade, ak sa tento cieľ nevylučuje,
je to iba všedný hriech. Ťažkým je iba vtedy, ak niekto vidí v
tejto rozkoši svoj posledný cieľ.

Ako podla Vas oberaju manzelia obcovanie o jeho prirodzeny ucinok, ked pouzivaju metodu plodnych a neplodnych dni?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  22:23:42  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Uvažujem že keby som bol ženatý, miloval by som sa s manželkou kedy by ona chcela, ale bez toho aby som mal orgazmus. Bol by to môj hriech?

Pôvodne zaslal Koki - 10 február 2014 :  22:05:50


Ano, bol by to Vas v tejto veci tazky hriech, lebo by ste bol s nou s umyslom, ze nedokonate, co je zakonom dane.
Keby ona vedela o Vasom umysle, mala by tazky hriech aj ona.
No a potom este existuje nieco ako cudzie hriechy.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  22:31:20  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Pojem prerušovaná súlož je pochybný, lebo keby sa napríklad manželka chcela pri tom napiť, asi by sme museli milovanie prerušiť.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  22:34:28  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Pojem prerušovaná súlož je pochybný, lebo keby sa napríklad manželka chcela pri tom napiť, asi by sme museli milovanie prerušiť.

Pôvodne zaslal Koki - 10 február 2014 :  22:31:20



Onanizmus je buď prirodzený alebo umelý. Prirodzený vykonal
Onan, ktorý ,,keď vchádzal k manželke svojho brata, vylial semeno
na zem". Je to prerušená súlož (coitus interruptus), rozšírená
aj medzi ľudom, ktorý nemôže vydávať drahé peniaze
na antikoncepčné prostriedky.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  22:36:03  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
No to sa musím spýtať povolaných, či je povinnosťou muža mať orgazmus pri styku, v ktorom nechceme splodiť dieťa.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  22:52:03  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Janka, podľa hentakej filozofie by mal byť hriech aj zo styku zámerne počas neplodných dní, pretože tam ide o rozkoš s úmyslom nepočať dieťa.

"Nie je dovolené súložiť jedine a výlučne
pre rozkoš (ob solam voluptatem), lebo je to obrátenie
prírodou určeného poriadku, ale je dovolené súložiť pre rozkoš,
t. j. dať sa viesť rozkošou, ak sa nič nerobí proti vnútornému
hlavnému cieľu (tj. splodenie dieťaťa). A j v prvom prípade, ak sa tento cieľ nevylučuje,
je to iba všedný hriech. Ťažkým je iba vtedy, ak niekto vidí v
tejto rozkoši svoj posledný cieľ."

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

texlah

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  23:09:44  Zobraziť profil  Pridať texlah do zoznamu priateľov
No ved to presne som uz aj vo svojom prvom prispevku naznacovala..
ze ked je povolene mat styk pocas tzv. neplodnych dni, tak ucelom tohto styku a aj zamerom vypoctu neplodnych dni vyuzitim Billingovej metody je mat styk bez hlavneho ucelu (finiš operis) splodenia deti, z vacsim zameranim na sekundarny ucel - uvolnenie smyselnosti (remedium concupiscentiae).

Takze opat sa pytam, v tomto zmysle aky je rozdiel medzi pouzitim kondomu a styku pocas tzv. neplodnych dni? Obe sa pouzivaju za ucelom (remedium concupiscentiae).
Okrem toho rozdielu, ze je to dost narocne pre zenu si tieto neplodne dni kazdy mesiac/den zaznacovat a sledovat?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12  ~  Člen od: 10 február 2014  ~  Posledná návšteva: 23 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

texlah

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2014 :  23:18:46  Zobraziť profil  Pridať texlah do zoznamu priateľov
citácia:

Ako podla Vas oberaju manzelia obcovanie o jeho prirodzeny ucinok, ked pouzivaju metodu plodnych a neplodnych dni?


Pôvodne zaslal janka - 10 február 2014 :  22:19:32



No ze s plnym vedomim obcuju pocas neplodnych dni, a cielene vysledkom ich obcovania nebude splodenie dietata ale iba rozkos.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12  ~  Člen od: 10 február 2014  ~  Posledná návšteva: 23 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 9 Previous Topic: Masturbacia Téma Next Topic: rasovo zmiešané manželstvá  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06