Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Rok viery?????
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Tradícia Téma Next Topic: Prečo Katolícka
Strana: z 8

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  11:45:05  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Čaká nás rok viery, vyhlásený pri príležitosti začatia iivk. Koľkým bude tento dátum a táto udalosť evokovať vieru? A zaslúži si to po tých rokoch kontroverzií? Je dnešná kríza preto, že sa nedodržiava to čo koncil chcel, alebo naopak je preto, že sa to práve dodržiava?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  14:17:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Velmi dobra otazka, mne sa zda, ze sa nedodrziava ani to, co najvacsi koncil vsetkych cias chcel.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  14:34:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Suhas a riesenie?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  14:42:30  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Kedze nie je jasne, co presne ten koncil vlastne chcel, treba povedat to klasicke "vsechno spatne, spatky na stromy", koncil uznat za velku chyby a vratit sa pred neho a zacat znova.
Napriklad by vsetok kler od biskupov az po knazov mal opat zlozit antimodernisticku prisahu.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  15:07:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ci ju sklada , alebo nesklada, obsah v nej uverejneny je zavazny
Co by pomohlo keby ju skladali ? Ved mate jasny dokaz Skladali ju a aj ju dodrzali ?
Otazka vsak znela inak Ake riesenie je v realite , ktoru zijeme Aky postoj zaujat Ktore riesenie je nepochybne spravne
Skusme premyslat Koncil vyhlasime za chybu , vratime sa spat
Ok A potom ti vsetci , ktori dnes vyslovuju neposlusnost posluchnu ? Ake zmeny budu akceptovat a ake nebudu Kde bude hranica ?
Alebo prestalo platit , ze Duch Svaty neustale obnovuje svoju nevestu Cirkev ?
A ak ju obnovuje , preco by v nej nemenil to , co je v nej ludske?
A ked papez zmeni to , co ma pravo zmenit , prijmu to ti , ktori vyhlasuju , ze je vsetko nemenne a vsetko musi zostat tak ako bolo pred koncilom
Musi to tak zostat? Nemusi!
Kto potom urci , cio papez moze a co nemoze?
A kto zabrani tomu , ze ak papez nieco zmeni , niektori mu nevyslovia neposlusnost s tym . ze je heretik , ak nieco meni ?
Ste si isti , ze niektori zapaleni obhajcovia tradicneho uz neprekrocili hranicu , kedy navrat do Cirkvi je ludsky nemozny?
Ze nepoisluchnu ani keby anjel z neba prisiel a povedal Moze to tak byt!
Nezacnu ho presvedcovat ze nemoze?
Nemame dostatok prikladov z dejin Cirkvi ako dopadli samozvani reformatori , obhajcovia tych najprisnejsich rieseni , hladaci toho najlepsieho , najkatolickejsieho , ale bez poslusnosti k Cirkvi?
Napriklad v otazke chudoby Cirkvi
Svaty Frantisek opravoval dom Cirkvi s papezom , alebo bez neho?
Opustil Cirkev plnu chyb , nedostatkov a ludskych hriechov ?
Ukazte mi jedenho jedineho svateho , ktory nedostatky v Cirkvi riesil vyzvanim k opusteniu Cirkvi?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  15:16:32  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ake je riesenie v pomatenej realite ktoru zijeme? Neviem.

Snazim sa v tom zorientovat a zaujat nejake jasne stanovisko, ale zatial naozaj neviem.

citácia:
Kto potom urci , cio papez moze a co nemoze?

Ja som myslel, ze to uz je davno urcene.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  15:21:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vidite, aspon mate pokoru priznat Neviem Ani ja neviem A myslim to uplne vazne Ked sa tu ponuka panteon rieseni , ako spoznat to spravne?
Ako je mozne , ze vsetci su katolici a kazdy ide inou cestou? Nieco je proste zle

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  16:18:55  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Panteón riešení? koho? Ferda Mravca, uja Imra? Tašunkavitka?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  16:21:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Presne tak , konecne sa da s vami suhlasit A mina ste zabudli dodat Lebo mino je kategoria sui generis

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  16:28:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Panteón riešení? koho? Ferda Mravca, uja Imra? Tašunkavitka?

Pôvodne zaslal mino - 07 október 2012 :  16:18:55



Skusime si to teda zrekapitulovat

Sedevakantisti A ti su rozdelelni , na tych , ktori uznavaju neomylnost buly Cum Ex Apostolatus Officio a na tych, ktori jej neomylnost popieraju
sedeprivacionisti
konklavisti
Palma de Troya
lefebvristi
dohnalovci
nezaradeni tradicni
indultisti
ostatni, prijmajuci zmeny bez vyhrad


a usilujte sa zachovať jednotu ducha vo zväzku pokoja. Ef 4,3

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  17:09:01  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ja som myslel že hovoríme o kríze po koncile a tu sa vyrojili hádam všetky možné a nemožné riešenia toho ako je to s petrovým stolcom. Neuveriteľné, nakoniec to pri vzdelaní všetkojenawebe, vygooglimsivšetkočotreba, ani nie je divné...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  17:11:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Presne tak riesenie zaujima nielen mna , ale aj inych Toto je len o petrovom stolci ? Kriza je tu prediskutovana snad milion krat Zalezte do archivu a mate tam snad vsetko
To vzdy ked sem pride niekto ako vy, budeme vsetko riesit od zaciatku?
Budeme tu stale hovorit dokola o tom istom?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  17:25:11  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Velmi dobra otazka, mne sa zda, ze sa nedodrziava ani to, co najvacsi koncil vsetkych cias chcel.

Pôvodne zaslal Mato - 07 október 2012 :  14:17:08



Dalo by sa ísť aj analogicky- V Lateránsky koncil z rokov 1512- 1517, ako je zodpovedný za to čo nastalo pár mesiacov po jeho ukončení? Bol zlý, nedostatočný...? A potom najexelentnejší koncil všetkých čias- Tridentský koncil- odpovedal dostatočne?

Pri iivk je otázne aké problémy ho zvolali, napr. v otázke ekumenizmu sa všetci trápili nad tým ako sa už niektorí "oddelení bratia" narodili do schizmy (zrejme v roku 1700 žili 200 roční schizmatici, 1800 300 roční schizmatici...a potom keď vymreli aj tí poslední 400 roční schizmatici (ešte stále tu bolo Mortalium animos) to bolo treba riešiť). Nič neodsúdil, a veľa otázok končí zázračnou formulkou- podrobnosti sa ustanovia (inde)...

Ja som si myslel, že problém je v tom že sa neprijali dostatočne výsledky koncilu, a to potom človek uviazne v tom, že sa zle modlíme, málo obetujeme... skúsim teda obrátiť- samotné nariadenia spôsobili situáciu (zrejme to bude inak ako u zmieňovaného V Lateránskeho)...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  18:04:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Problem je len v tom, ze koncil nepovedal, ked mino nebude ekumenicky nebude spaseny Alebo povedal ? A kde prosim ? Ale bula Unam sanctam hovori, ze ak sa mino nepodriadi rimskemu papezovi , tak spaseny nebude
Inak konecne nieco, co mozno podpisat
Ano , katolik sa ma drzat ucenia v Mortalium animos , lebo ma vacsiu pravnu silu
Patoracne konstitucie nie su neomylne, za ostatnych podmienok nezmenene

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  18:18:36  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
neviem ako táto trollovina súvisí z témou, viem len ako súvisí s obsesiou napísať hocičo, hocikde, hocikedy, hocijako... už som si spomenul prečo som nepozeral staré fóra, lebo tam pobehoval nejaký trollomaniak zagrciaval ich svojimi výlevmi a ja zagrcané fóra čítať nebudem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  18:20:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
da sa to liecit Idiotizmom posthnuty maniak nedokaze rozoznat , ci je dokumet o ekumenizme omylny , alebo neomylny Idiotizmom postihnuty maniak bude tvrdit , za nesuvisi

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  18:22:40  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
tak by bolo dobre pre vás (a aj tu prítomných) aby ste s tým začali, tu sa diskutuje a nie bez ladu a skladu hádže čo si kto nagoogluje. Začnite sa konečne liečiť a diskusiu prenechajte tým čo chcú diskutovať.(inak paradoxne nejaký troll ma niekde chcel presvedčiť že liturgia je dogma... naozaj je to liečenie už akútne)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  18:25:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Pocuj ty maniak nenavisti Ukaz kde som napisal, ze Omsa je dogma Co tu zanasas temu s tym co nesuvidi? Ty mozes?
Hned si overime, ci nenavistny maniak je schpny aj nieco dokazat

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  18:27:09  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
inak spýtam sa len tak admina, či by sa tu nedala zaviesť funkcia toho aby si človek zneviditeľnil príspevky, ktoré s témou nesúvisia, myslím si že je to potrebné, kopa tém je tak znehodnotená a mnohí zrejme nemajú ani chuť sa dívať na tie bez-lado-skaldové trolloviny vycucané z googlu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  18:28:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Tak sa nedivaj , tisic krat tu vsetkym verejne oznamis , ze na mna neragujes a tisic raz to porusis Nenavistny maniaci tak konaju Utri si usta tecu ti sliny nenavisti Nemas argumenty tak plujes ako dostihova kobyla
Co si myslis, ze tu budes vsetkych presviedcat o tvojich schizmaticko - maniacko- depresivnych uchylkach

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  18:32:05  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
ja neviem, zrejme niekomu praskli nervy, bohužiaľ neviem oceniť googlovanie a ctrl c a ctrl v, to zvládne hádam aj moja mačka, každopádne svoju obsesiu už ukojil, zagrcal tému, tak vyzývam všetkých na trpezlivosť a nech si v kľude odmyslia tie googloviny- trolloviny.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  18:34:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
ja neviem, zrejme niekomu praskli nervy, bohužiaľ neviem oceniť googlovanie a ctrl c a ctrl v, to zvládne hádam aj moja mačka, každopádne svoju obsesiu už ukojil, zagrcal tému, tak vyzývam všetkých na trpezlivosť a nech si v kľude odmyslia tie googloviny- trolloviny.

Pôvodne zaslal mino - 07 október 2012 :  18:32:05



Tvoja macka ci to zvladne neviem Ale viem , ze si tu nie si schopny dokazat ze to , co v maniackom osiali tvrdis je aj pravda Uz si dokazal , kde tvrdim , ze omsa je dogma?
Len pokracujte, nech ukazete vsetkym , aky ma vami chapany tradicionalizmus cenu
Nadavat ako posledny neznaboh, to vas kto ucil?
Svojim nadavanim privediete viac ludi do Cirkvi ako je vo vasich nadavkach pismen
Co je tu kazdy povinny pocuvat sustavne nabadanie k odpadu od Cirkvi?

Ja som spokojny

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  19:33:02  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Plnomocné odpustky v Roce víry

Vatikán. Apoštolská penitenciárie ohlásila podmínky k získání plnomocných odpustků vyhlášených papežem Benediktem XVI. u příležitosti Roku víry. Od 11. října lenužního roku do 24. listopadu 2013 je mohou získat věřící, kteří splní obvyklé podmínky, tedy s upřímnou lítostí vyznají hříchy ve svátosti smíření, přistoupí k eucharistii a pomodlí se na úmysl Svatého otce.

Během celého roku víry mohou věřící získat plnomocné odpustky když navštíví nejméně tři přednášky o II. vatikánském koncilu nebo Katechismu katolické církve. Další příležitostí k získání těchto odpustků bude pouť do jedné z papežských bazilik, křesťanských katakomb, katedrálního chrámu nebo na místo k tomu zvlášť určenému místním biskupem. Tam je pak třeba zúčastnit se mše svaté nebo se alespoň zdržet k rozjímání, zakončeným modlitbou Otče náš, vyznáním víry a modlitbou k Panně Marii, apoštolům či patronům daného místa. Ve dnech k tomu zvlášť určených místním ordinářem lze také získat odpustky na jakémkoliv sakrálním místě, kde se věřící zúčastní eucharistie či modlitby breviáře a vyzná svou víru. A konečně příležitostí k získání plnomocných odpustků v Roce víry může být též návštěva místa vlastního křtu a obnovení křestních slibů.


http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=17210

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2012 :  20:32:58  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Během celého roku víry mohou věřící získat plnomocné odpustky když navštíví nejméně tři přednášky o II. vatikánském koncilu nebo Katechismu katolické církve

No, zdá sa, že na získanie odpustkov bude treba podstúpiť aj určité intelektuálne mučeníctvo...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2012 :  07:19:29  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Kedze nie je jasne, co presne ten koncil vlastne chcel, treba povedat to klasicke "vsechno spatne, spatky na stromy", koncil uznat za velku chyby a vratit sa pred neho a zacat znova.
Napriklad by vsetok kler od biskupov az po knazov mal opat zlozit antimodernisticku prisahu.

Pôvodne zaslal Mato - 07 október 2012 :  14:42:30



toto by bezpochyby bolo najčistejšie riešenie, drvivá väčšina z nich by ju nadokázala zložiť bez toho, aby si k hriechom nepridali aj hriech krivoprísažníctva. Toto riešenie je ale skôr len snom. Zatiaľ sa možno chyby nepreberali v oboch smeroch, väčšinou len smer- nariadenie a výsledok, ale ak s A vyplýva B nemusí to platiť aj opačne, lebo B môže vyplývať aj z C, D, ...atď. Mňa by tu zaujímali len chyby kde B(chyba) jednoznačne vyplýva len z A(koncilové ustanovenie- aj širšie ponímané, kde sa vyrobilo niečo na základe zázračnej formulky- podrobnosti sa stanovia (inde). Toto je možno dosť ťažké dokázať, ale za pokus to stojí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2012 :  11:26:49  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Rok viery...dalsi fľochanec z dielne Vatikanu do tvare.

V prvom rade, rok AKEJ viery? To zdiskireditovane zdefraudovane slovo je mozne chapat na iks podob. Napovie nam oficialne logo :






Kto chce, dosadi si tam graficky rozlustitelne IHS a lodku, ale tiez vselijake ine vyznamy. Napovedat netreba, staci kuknut a vidiet. Invencia tvorcov opat v zapornych hodnotach.



Vy, ktorych sa to akoze ma tykat, ..no niet vam co zavidiet. Zazijete dalsie faux pas ako uz v minulosti neraz (napriklad, pamatnici spominate si na krach tzv. desatrocia duchovnej obnovy?). A viete preco? Lebo ste sterilni, nemate cim uz pozitivne zaujat (verba movent nestaci, exempla trahunt vam chyba) a este aj to zotrvacne zvyskovo dobre, co vo vas je, vam chcu podminovat a opat este viac znicit svojim satanskym tiahnutim na satansku tematiku satanskeho koncilu. Spojit rok viery s 2VK, to je ista vstupenka do dalsieho krachu a dalsieho odfajknutia splnenych uloh destrukturalizatorov viery skutocnej. Kolko desatroci este potrebujete ako dokaz, ze ovocie tohto konciulu je jedovate? kym sa dohodneter na cislach, stracate dalsie fronty za frontami, a ktorym skutocne ide o vierui, uz davno s vami v hentej lodkle neplavaju. Na Titanicu sa da doplavat len na jedno miesto.





Zbohom rodina...asi sa pomylili, to nebude rok viery, ale rok potemkinovskej dediny na tento satansky koncil, ktory vieru nici. Ovsem vieru katolicku, lebo ekumaniacku a inu, tu ako pravo predklada a z nej cerpa pre prekodovavanie veriacich.




http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20121005024


Tlieskame.
Poprve, ziadne odpustky nedostanete. K tomu, aby ste ich dostali, musite byt okrem ineho (po splneni podmienok ako spoved a prijimanie, co je v sucasnosti u vas problematicke kvoli rozsirenym neplatnym sviatostiam) disponovani, a ki tomu patri aj nenaklonnost k akemukolvek hriechu. No a kto sa da cestou "meditacii" o Koncile, este k tomu vieme asi akej kvality to recnicki diletanti budu forsirovat, tak to vas nastavi akurat na tu vlnu mentalnej dispozicie, ktora vas zablokuje v skutocnej slobode katolickych cnosti. Lebo pocuvat ody na tento koncil (lebo pravdivu doslednu kritiku zrejme nemozno ocakavat) a nasledne suhlasit s posolstvom o udajnom dobre tohto koncilu, znaci v dusi odfajknut aspon latentny suhlas so vsetkymi casovanymi bombami, ake koncil nakladol a ake uspesne uz vybuchuju v mysliach, nazoroch a i srdciach veriacich. Takito neziskaju odpustky ziadne, aj keby tie pokoncilne platne boli.



P.S. to sa co mysli tym legitimnym vyznanim viery? Lebo to Ratzingerovske verejne odmodlene bez FILIOQUE tam isto nepatri..






 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Tradícia Téma Next Topic: Prečo Katolícka  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06