Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Sľub... ako na to.
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Hodinky (o neposkvrnenom pocati Panny Marie) Téma Next Topic: Modlitba za emeritneho biskupa Ocenaska  

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  23:29:56  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ocitol som sa pred vážnym rozhodnutím a nechcem všetko nechať iba na diskusie, dišputy, dokazovanie... Blíži sa mesiac október, mesiac Ruženca. Napadlo ma, žeby som nejako zložil sľub, ako dôraznejšiu formu prosebnej modlitby. Ako by sa to malo správne formulovať? Má niekto s tým skúsenosť?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora 

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 27 september 2012 :  13:34:37  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Sľub daný Bohu v súkromí viaže rovnako ako daný verejne. Pri verejnom je možnosť napríklad pohoršiť pri neplnení. Nie je potrebná žiadna formálna úprava. Ja som bol upozornený, že nakoľko je to viac zaväzujúce, tak sa nesplnenie sľubu rozväzuje vo sviatosti zmierenia.

Napríklad Don Bosco po svojom vyzdravení z choroby mal vcelku dosť práce so zmierňovaním sľubov, ktoré chlapci dali Bohu, aby dosiahli jeho uzdravenie.

Na druhej strane, keď som bol k Bohu veľkorysý, vždy to prinieslo viac požehnania. Treba sa možno vyhnúť absolutistickým formuláciám ako - každý deň sa pomodlím 5 desiatkov ruženca. Ale radšej tam pridať, ak to bude v mojich silách, tak...

Toť moje skúsenosti.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 september 2012 :  13:40:55  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Napadlo ma, žeby som nejako zložil sľub, ako dôraznejšiu formu prosebnej modlitby. Ako by sa to malo správne formulovať?

Pôvodne zaslal mino - 26 september 2012 :  23:29:56



Slub ako doraznejsia forma prosebnej modlitby?

-------------------------------------------------------------------------------------------------



mino: "Slubujem, ze sa konecne zacnem riadit moralnou gnomou non multa, sed multum."

A necakat az na oktober, potrebujete to okamzite. Pred kazdym prispevkom, co date.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 27 september 2012 :  15:11:14  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Napadlo ma, žeby som nejako zložil sľub, ako dôraznejšiu formu prosebnej modlitby. Ako by sa to malo správne formulovať?

Pôvodne zaslal mino - 26 september 2012 :  23:29:56



Slub ako doraznejsia forma prosebnej modlitby?

-------------------------------------------------------------------------------------------------



mino: "Slubujem, ze sa konecne zacnem riadit moralnou gnomou non multa, sed multum."

A necakat az na oktober, potrebujete to okamzite. Pred kazdym prispevkom, co date.

Pôvodne zaslal Rarach - 27 september 2012 :  13:40:55



Pozeral som si príspevky tu, hlavne vaše, áno hnevám sa na seba že nemám tak vybrúsený štýl, jasne a stručne povedať čo treba. Na to treba cvik, ktorý postupne príde (niečo ako kedysi keď som používal veľmi sms a skutočne aj hodinu som sa trápil aby som natesnal do jednej čo som mienil, ale dalo sa) takže časom to príde.

A k prosebnej... no sľubom človek predsa chce niečo dosiahnuť, samozrejme môže si sľúbiť len tak že sa bude modliť v októbri ruženec, ale ja si ten komfort dovoliť nemôžem, niečo by som predsa chcel. A zas nechcel som to urobiť nejako obchodnícky- ja toto Bože- Ty toto...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2012 :  19:03:45  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Dnes je Krista Kráľa, je pomaly koniec mesiaca ruženca(je nádherné, že ho korunuje), poprosím ho o niečo a potom budem čakať, nech môžem volať Nech žije Kristus Kráľ. To zvolanie bude pre mňa mať veľkú cenu. Ale ponechávam to na jeho vôli, či sa rozhodne tak, aby som ten víťazný výkrik mohol vydať. Bol by to výkrik, ktorý by pre mňa znamenal koniec jedného obdobia tmy v mojom živote. Ale nechám na ňom, či táto tma má pre moje dobro ešte pokračovať. Viva Christo Rey ! (víťazný výkrik mučeníkov z Mexika)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2012 :  11:25:50  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
ON Vam tu odpoved uz dal.
Davno, velakrat, denne..

Jo a Bacha na sluby.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2012 :  09:04:12  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Áno platí, Temná noc je geniálna, je to Temnota prekypujúca Svetlom. Ani pri sľube nezabúdam, na dôležitý bod každého duchovného snaženia: odovzdanosť ... Som spokojný, všetko mi dáva teraz zmysel, všetko zapadá (nepochybne sú v niektorých otázkach na konci Tajomstvá, ale tie tam patria tiež). Ako Jób... zmĺkol som...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Hodinky (o neposkvrnenom pocati Panny Marie) Téma Next Topic: Modlitba za emeritneho biskupa Ocenaska  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06