Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Velka radost.
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Katolicky pozdrav Téma Next Topic: Svatci po II.VK
Strana: z 2

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 21 september 2012 :  13:35:22  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Takže šofér si môže bez vodičáku jazdiť ? (ak ho nechytia áno?)
(normálne som si myslel, že sa dozviem, že oboje je dôležité..zas som niečo podcenil:))

Pôvodne zaslal mino - 20 september 2012 :  12:50:46



Áno, obidvoje je dôležité. Ale rozdiel je zaplatiť pokutu zato, že namám vodičák a iné prísť o život pri jazde pretože nie som šofér (dobrý šofér, nie je problém urobiť vodičák)

Pôvodne zaslal giggi - 20 september 2012 :  15:13:47



no niekde sme sa dopracovali, takže byť budhista a mať v sebe božiu lásku znie ako guľa, ktorá má štyri rohy, kdežto katolík, ktorý v sebe nemá božiu lásku je šofér bez vodičáku, alebo opačne?

Pôvodne zaslal mino - 20 september 2012 :  15:26:39




nič v zlom, ale budhisti majú v sebe tej lásky určite viac, či už božej alebo nebožej.. tolerantnejšia "filozofia" asi nejestvuje na svete..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 21 september 2012 :  13:40:53  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
citácia:
Takže šofér si môže bez vodičáku jazdiť ? (ak ho nechytia áno?)
(normálne som si myslel, že sa dozviem, že oboje je dôležité..zas som niečo podcenil:))

Pôvodne zaslal mino - 20 september 2012 :  12:50:46



Áno, obidvoje je dôležité. Ale rozdiel je zaplatiť pokutu zato, že namám vodičák a iné prísť o život pri jazde pretože nie som šofér (dobrý šofér, nie je problém urobiť vodičák)

Pôvodne zaslal giggi - 20 september 2012 :  15:13:47



no niekde sme sa dopracovali, takže byť budhista a mať v sebe božiu lásku znie ako guľa, ktorá má štyri rohy, kdežto katolík, ktorý v sebe nemá božiu lásku je šofér bez vodičáku, alebo opačne?

Pôvodne zaslal mino - 20 september 2012 :  15:26:39




nič v zlom, ale budhisti majú v sebe tej lásky určite viac, či už božej alebo nebožej.. tolerantnejšia "filozofia" asi nejestvuje na svete..

Pôvodne zaslal dostojevskij - 21 september 2012 :  13:35:22



súhlasím, keďže do božej lásky sa dá vtesnať aj láska ku bohom ako Moloch... ja som tu ako katolík hovoril iba o Božej láske... inak Dostojevskij sa musí obracať v hrobe pri takomto pohľade:))

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 21 september 2012 :  15:49:11  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:


no niekde sme sa dopracovali, takže byť budhista a mať v sebe božiu lásku znie ako guľa, ktorá má štyri rohy, kdežto katolík, ktorý v sebe nemá božiu lásku je šofér bez vodičáku, alebo opačne?

Pôvodne zaslal mino - 20 september 2012 :  15:26:39



Myslela som to skôr opačne.

Pôvodne zaslal giggi - 20 september 2012 :  15:32:01

[/quote]

Mino skúste si to prečítať znova, zrejme sme sa nepochopili. Pekný deň :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 21 september 2012 :  16:01:22  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
tu je niečo vymazané v tomto príspevku vašom... a inak porozmýšľam, len sa bojím aby ste ma potom citujem: ne-"pospinili , popluvali a zhanobili "...ako sa niekto sťažuje v inom fóre:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 21 september 2012 :  16:42:25  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
tu je niečo vymazané v tomto príspevku vašom... a inak porozmýšľam, len sa bojím aby ste ma potom citujem: ne-"pospinili , popluvali a zhanobili "...ako sa niekto sťažuje v inom fóre:)


mino, prv,ako na nieco take poukazete, mali by ste byt konkretny, ktore vyjadrenia giggi podla vas naplnaju slova ne-"pospinili , popluvali a zhanobili.
lebo ,ked sa ich podla vasich slov bojite, tak asi viete, o co islo.
A ak to presne neviete, tak sa potom nezahravajte s dobrym menom blizneho.
Viem, ze to nemyslite zle, len vas upozornujem, ze zarty tohto typu by sme si mali radsej odpustit.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 21 september 2012 :  17:56:36  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ja som netvrdil, že giggi niečo mne, len na nejakej téme som zachytil, ako sa niekto sťažuje že sa také niečo stalo. Predpokladám, že si to tam vydiskutovali. Ja som zatiaľ s diskusiou spokojný.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 21 september 2012 :  20:03:25  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
citácia:
citácia:
Takže šofér si môže bez vodičáku jazdiť ? (ak ho nechytia áno?)
(normálne som si myslel, že sa dozviem, že oboje je dôležité..zas som niečo podcenil:))

Pôvodne zaslal mino - 20 september 2012 :  12:50:46



Áno, obidvoje je dôležité. Ale rozdiel je zaplatiť pokutu zato, že namám vodičák a iné prísť o život pri jazde pretože nie som šofér (dobrý šofér, nie je problém urobiť vodičák)

Pôvodne zaslal giggi - 20 september 2012 :  15:13:47



no niekde sme sa dopracovali, takže byť budhista a mať v sebe božiu lásku znie ako guľa, ktorá má štyri rohy, kdežto katolík, ktorý v sebe nemá božiu lásku je šofér bez vodičáku, alebo opačne?

Pôvodne zaslal mino - 20 september 2012 :  15:26:39




nič v zlom, ale budhisti majú v sebe tej lásky určite viac, či už božej alebo nebožej.. tolerantnejšia "filozofia" asi nejestvuje na svete..

Pôvodne zaslal dostojevskij - 21 september 2012 :  13:35:22



súhlasím, keďže do božej lásky sa dá vtesnať aj láska ku bohom ako Moloch... ja som tu ako katolík hovoril iba o Božej láske... inak Dostojevskij sa musí obracať v hrobe pri takomto pohľade:))

Pôvodne zaslal mino - 21 september 2012 :  13:40:53




nemyslím si, dostojevskij nemal nikdy patent na pravdu... a dobre to vedel.. čo vlastne potom myslíte pod tou božou láskou? láska daného človeka k bohu alebo láska boha k tomu človeku? lebo ja byť boh tak budhistov milujem ;)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 21 september 2012 :  20:19:26  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Dostojevskij by zásadne odmietol, že pravda je nejako uzavretá v nejakom výroku, či systéme...mal rád život radšej ako jeho zmysel, a podľa toho mal rád pravdu než všetky jej verbálne vyjadrenia... to určite... no, o tom ako je to z láskou Boha k budhistom, by snáď vedeli odpovedať iní...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Katolicky pozdrav Téma Next Topic: Svatci po II.VK  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06