Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Ježiš Kristus a komunizmus
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Olympiáda 2012 Téma Next Topic: Je cirkev zaostala?
Strana: z 6

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  16:44:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Komunistická revoluce je nejradikálnějším rozchodem s tradičními vlastnickými vztahy; není
divu, že v průběhu jejího rozvoje se nejradikálněji účtuje s tradičními idejemi.

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  16:46:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Tato opatření budou ov#154;em podle různých zemí různá.

V nejpokročilej#154;ích zemích mů#158;e v#154;ak být téměř v#154;eobecně pou#158;ito těchto opatření :

1. Vyvlastnění pozemkového majetku a pou#158;ití pozemkové renty na výdaje státu.

2. Silně progresívní daň.

3. Zrusení dědického práva.

4. Konfiskace majetku vsech emigrantů a rebelů.

5. Soustřední úvěru v rukou státu prostřednictvím národní banky se státním kapitálem a výhradním monopolem.

6. Soustřední[41] dopravy v rukou státu.

7. Zvýs;ení potu národních továren, výrobních nástrojů, získávání nové orné půdy a meliorace pozemků podle společného plánu.

8. Stejná pracovní povinnost pro vsechny, zřízení průmyslových armád, zejména pro zemědělství.

9. Spojení zemědělské a průmyslové výroby, úsilí o postupné odstranění rozdílu[42] mezi městem a venkovem.

10. Veřejná a bezplatná výchova v#154;ech dětí. Odstranění tovární práce dětí v její dnsení podobě. Spojení výchovy s materiální výrobou atd.


Existuje miesto , kde su tieto idealy naplnene Kde vam daju stravu , byvanie a kde je rovnost Miesta, kde sa o vas stat postara Tie miesta sa volaju
V A Z N I C E

Viete , co su priemyslove armady ? Gulagy a kolchozy! V nemeckom prevedeni koncentracne tabory
Nacisticki zlocinci sa mali od koho ucit Od bolsevickych zlocincov

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  19:47:10  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
amerika necital som vsetko, stacila posledna veta, nezabudnite na prve spanielske katolicke tabory na Kube v casoch kolonizacie, takze aj komunisti sa mali od koho ucit ...


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  20:13:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vidis necitas a potom sa robis mudry

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  20:29:04  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
ten Lenin uviedol na zemi marxovu spolocnost r. 1917 V súlade s návrhmi, ktoré marx sformuloval, lenin malo to asi tri fázy, v tretej už tvrdil..iba v komunistickej spoločnosti, iba vtedy iba vtedy štát prestane existovať a bude možné hovoriť o slobode, „iba vtedy bude možná a uskutočnená ozaj úplná demokracia, demokracia vôbec bez akýchkolvek výnimiek a iba vtedy zacne demokracia odumierať“ “..komunizmus sám je schopný poskytnúť skutočne úplnú demokraciu a čím bude úplnejšia tým skôr sa stane nepotrebnou a vytratí sa sama od seba..lenin bol odlud, dobyl a odstránil cársky štát trvalo mu to až rok, nová ustava rozne zákazy, robotnícka kontrola zanikla bol to diktátorský štát leninský bez opozície a presiel do rúk stalinovi. mu to nevyslo podla marxa marx nemal na niektoré veci názor a jasno. Jeho myslienka ale bola aj ze štát musí byť najprv dobitý a potom udržaný, nebeské mesto marxa zniesol lenin na zem a zaštepil do priesady peklo. Čira a jednoduchá DIKTATÚRA stalin zniesol viac ako 8 milionov ludí zo sveta a kým sposobom to sa nedá hadam ani s hitlerom porovnat co robil aj stalin (to je aj výsledok marxovho kamaratstva s feurbachom podla mna lebo feurbach vacsinou ovplyvnil vrahov v politike, myslím ze z neho cerpal aj hitler)
je to struktúta moci ktorá umoznuje absolutne vládnutie, vsetka moc sústredená, nekontrolovaná a mimo kontrolu. To je marxov výplod, marx nebol politik. bol to politcký myslitel „predpovedal“ prirodzený zánik politiky. Jeho nádejou bolo...ak triedne rozdiely zaniknú a celá výroba sa sústredí v rukách združených jednotlivcov verejná moc potom stratí politický charakter. Jeho demokratický komunizmus harmonický demos dúfal v bezštátnu, samosprávnu, nedonucovaciu demokraciu bez problémov moci, bez opozície akýchkolvek konfliktov, najprimitívnejsiu idilickú jednoduchú spolocnú administráciu komunalneho zivota.
Ten manifest: dal proletariátu za úlohu dosiahnuť víťazne demokraciu a združenie v ktorom „slobodný vývoj každého je podmienkou slobodného vývoja všetkých“ to marx nazval demokraciou. Priklady z jeho ekonomických opatrení sú známe:vyvlastnenie pozemkového vlastníctva, ťažko odstupnovana daň z príjmu, zrušenie všetkých dedičských práv, branie majetkov vsetkých rebelov a emigrantov, centralizácia kreditu v rikách státu, centralizovaná kontrola komunikacných a dopravných prostriedkov, nárast počtu tovární vo vlastníctve štátu, rovnaká povinnosť pre všetkých pracovať, bezplatné verejné vzdelanie, ..tak sloboda vsetkých a kazdého. V manifeste nemá slovo demokracia politický význam. Marx podporoval centralizovaný stát vyvlastnenie..jeho teror v parízi 30 tisíc mrtvych a nestacilo mu to. Demokratická diktatúra, tyrania vacsiny totalitarizmus vsetko jedno krestan to odmieta.
odmieta pohrdanie hodnosťou človeka – ovocie totalitnej politiky. Odmieta materializmus, ateistický humanizmus, materialistický humanizmus, nacizmus, fasizmus. Feuerbachov clovek transormovaný na boha je iba boh redukovaný na cloveka. Boh ochudobnuje cloveka a odsudzuje ho sebe samému, preto neguje boha a tvrdí ze človek je Bohom. Jednotlivé bytie pre neho je nič, človek to sú všetci. už hegel - absolutny duch v dejinách celé dejiny su pre neho realizaciou Absolutneho ducha a človek je len nástroj aby sa realizoval projekt absolutna, konkrétna osoba nema ziadnu hodnotu sám o sebe, je niečím neskutočným..marx toto obrátil a absolutneho ducha nahradil Matériou – Matéria je absolútny princíp. Vsetko je hmota. Nakolko transformuje hmotu natolko rastie ako clovek. Naboženstvo je pre neho ópium ľudstva. Marxistická filozofia vznikla na obranu človeka od tyranie Boha. Jeho trón z ktorého bol Boh zhodený sadol si nan clovek zovseobecnený. odvtedy zmizla kazdá zábrana a otvára sa priestor pre zhýralost a ohavnosti. Všetko je dovolené, je to preto lebo uz neexistuje žiadny transcendentný zákon na ktorí by sme sa mohli odvolať aby sme mohli definovať čo je dobré a čo zlé. Clovek stratil svoju identitu a transformoval sa v nieco abstraktné nejasný produkt fantázie. Prave od týchto dvoch bral myslienky marx, ktorý redukuje cloveka na výrobcu producenta.
komunizmus a konzumizmus robí z cloveka otroka. Clovek je redukovaný na matériu, na jazykové vyjadrenie, na slovo, výraz. Totalizujúce ideológie krestan odmieta. Hegel vsetko redukoval na absolutneho ducha..., marx, lenin na absolutnu matériu – masa otrokov.
este skrytejsie su absolutistické antropologie sucasnosti. Permisívna spolocnost, dovoľuje všetko negarantuje nič. Absolutistický materializmus, absolutistická liberálna spolocnosť, hrdá na to že nikomu nič nevnucuje. Absolutizmus libertinizmu, volných názorov a mravov, konanie bez
respektu voci právam iných, permisívna spolocnosť je materializmus absolutizovaný a degradovaný na konzumizmus.
Clovek je hodnotný natolko nakolko konzumuje. Nakolko konzumuje urcité mnozstvo výrobkov a nakolko produkuje dalsie. Absolutizácia ekonomického blahobytu sa predstavuje ako oslobodenie. Nenápadne sa nás zmocnuje a my si casto ani neuvedomujeme ze sa podriadujeme konzumnému sposobu života. Totalizujúca idelologia ako absolutny princíp dneska podla mna horsia ako iné toalitne systémy, materializmus ako charakteristika bytia cloveka vo svete.
Marxistický materializmus v zakladoch feuerbachova antropologická náuka, zaklad od hegela,
humanistiský materializmus (camus, sartre..), materializmus ekonomického blahobytu -v liberalnych demokratických spolocnostiach, ak v marxizme je clovek iba mäsa, tu je otrok obchodu a utláčaným mechanizmom výroby,
praktický materializmus,
psychoamalytický materializmus -freud
– tomu vraví krestan svoje nie ak je v súlade s vierou.
Vseobecné charakteristiky materializmu:
1. scientizmus – materializmy sa predstavujú ako vedecké a odvolávaju sa na emipirické vedy, nazdavaju sa ze ludská problematika je riesitelná a vysvetlitelná na zaklade vedy a techniky – predstavuje sa ako ze neexistuje iná pravda než pravda dosiahnutá vedou za pomoci vedeckých metód. Ze je to podla vedy – vedecký materializmus
2. ateizmus -materializmy sú radikálne ateistické
3. dogmatizmus- materialzmus/izmy sa predstavujú ako absolutizácia reálnych hodnôt, ktoré vsak v sebe samých su ciastocné a relatívne. Negácia iných rozmerov človeka, absolutizácia svetského rozmeru, ma to dogmtický charakter.

clovek je schopný vsetkého ja viem ako aj druhý kto a akí ludia su veriaci, mna "vyhodili" staré babky "z kostola", farár mi volal že pod spät to mali amok, nedostanú ma tam späť, aj ked ma dekan volá, to co tam bolo skrz co mali amok prinasa ovocie doteraz, ale ja mam doteraz problém mensí s tým co sa stalo a takom peknom klastore je to. to zlo je hrozná vec ak ju zazijes "od vlastných" ale bolo to poucenie. skoro som zanevrela a aj chvílu hej, ale na Boha vdaka za to nemozem zanevriet ani na Cirkev, za nejaké zlo vykonané na mne ci na druhých. je mi jasné ze to robia tí ludia nie Boh. kazdý bude mat svoju odmenu za svoj zivot. . neboli jediné ,viacerí ludia v cirkvi prezívaju zúrivostné ataky a amoky na druhých, niektorí ludia aj ked sa zaradaju do cirkvi ci pre nu pracuju ak konaju inak ako podla ucenia Lásky sa sami vylucujú či vylúčili svojím konaním aj ked oni si môžu myslieť že sú anjeli na zemi, ci verní krestania. patria do cirkvi a boh im dava čas či prílezitosti sa napravit, ak niekto úmyselne robí zákerné zlo nemoze byt naozaj krestanom. mozte byt radi že niektorí ludia sú veriaci ,bez Boha by boli omnoho horsí. Prosím, precitajte si najprv celý Nový zákon a potom budete si aj sami vediet odpoveddat na svoje otázky a tvrdenia a pochopíte vlastne o čo ide.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  21:00:41  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Vidis necitas a potom sa robis mudry


Pôvodne zaslal amerika1 - 03 september 2012 :  20:13:01



ok amerika, tak si budeme tykat

reagoval som len na to, kto sa co od koho akoze ucil takze ja tvrdim ze prve koncentracne tabory dali svetu katolici

co myslis od koho prebrali nacisti metodu selekcie ludi a oznacovanie ich povinnym zltym symbolom ?



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  21:06:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ale neplet piate cez deviate Zidivske geta nemali s nacistickymi nic spolocne Proste zidia zili v stredoveku oddeleni

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  21:13:21  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
kto tu spomina nejake geta?

Katolicke spanielske koncentracne tabory na Kube v casoch kolonizacie.


A k selekcii co cusis ?



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  21:13:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Daj podklad a zdroje

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  21:21:27  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Daj podklad a zdroje


Pôvodne zaslal amerika1 - 03 september 2012 :  21:13:58



najde kazdy

http://www.google.sk/

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  21:25:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Preco by som hladal Seriozne odkazy na seriozne studie daj Dokazovacie bremeno je na tebe Inak si to strc za klobuk cele google

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  21:39:18  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Keby som ti uveril ze o tom nic nevies, aj by som sa posnazil. ale tebe neverim, si dost scitany na to, aby si nieco o tom vedel, takze zbytocne provokujes , kto chce najde ...


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  21:44:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ale ja chcem relevantne zdroje ja veci studujem z pramenov nie pokutne

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  21:55:42  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Ale ja chcem relevantne zdroje ja veci studujem z pramenov nie pokutne

Pôvodne zaslal amerika1 - 03 september 2012 :  21:44:00



zacni teda nariadenim Inocenta III. z roku 1215 ... pokracuj a najdi si vsetko okolo RKC a protizidovskych vynosov a nariadeni ... nieco okolo pogromov krestanov voci zidom, vyvrazdovani celych komunit ...

amerika, vela trpezlivosti prajem




„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  22:08:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
chod do haja s takou argumentaciou

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  22:15:16  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
saxsax zaoberaj sa skor politikou zidov na vychode, odporucam palestinci,
okupovanie a zaberanie palestinskych uzemi zidovskymi osadnikmi.
nevies o tom ze zidovska skupina, ktora ma 9 ludi v izraelskej vlade odmieta v sobotu liecit nezidov?A to sa deje v 21. stor.
Skus sa zamysliet nad tym, ze stat Izrael je na prvom mieste v obchode so zbranami. myslim, ze mas nad cim rozmyslat, to hovori za vsetko.
proste vsetci sme ludia, nielen katolici su zli, uz nebud taky naivny.tak isto su dobri a zli aj zidia,trosku viac objektivity do zivota,saxsax.

ucenie z Talmudu- Zid je clovek, nezid je zviera. Teraz ako, si zid, ci nezid, ci napoly, tak podla zidovskeho nabozenstva si zviera,ci clovek?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  22:26:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
radar ja sa este do vas zamilujem

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2012 :  22:37:36  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2012 :  09:44:31  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
saxsax zaoberaj sa skor politikou zidov na vychode, odporucam palestinci,
okupovanie a zaberanie palestinskych uzemi zidovskymi osadnikmi.
nevies o tom ze zidovska skupina, ktora ma 9 ludi v izraelskej vlade odmieta v sobotu liecit nezidov?A to sa deje v 21. stor.
Skus sa zamysliet nad tym, ze stat Izrael je na prvom mieste v obchode so zbranami. myslim, ze mas nad cim rozmyslat, to hovori za vsetko.
proste vsetci sme ludia, nielen katolici su zli, uz nebud taky naivny.tak isto su dobri a zli aj zidia,trosku viac objektivity do zivota,saxsax.

ucenie z Talmudu- Zid je clovek, nezid je zviera. Teraz ako, si zid, ci nezid, ci napoly, tak podla zidovskeho nabozenstva si zviera,ci clovek?


Pôvodne zaslal radar - 03 september 2012 :  22:15:16



Prečo sem pletieš židovský rasizmus ? (mimochodom sa čudujem že si proti tomu, veď z toho vzišlo kresťanstvo a mnoho vecí Ježiš zo SZ nezmenil a preto zostávajú v platnosti)
Alebo v staroveku bol rasizmus a vyvražďovanie o inom ? Bola taká doba ? Ty morálny relativista ???

Ešte raz, vyjadri sa k tomu, čo napísal saxsax.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2012 :  10:32:45  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
chod do haja s takou argumentaciou

Pôvodne zaslal amerika1 - 03 september 2012 :  22:08:43



co sa ti nepaci ?

Navadzam ta na dekrety vydane jednym z tvojich sefov, papezom Innocentom III, tam najdes dokaz o vydani nariadenia o selektovani ludi ako sme sa bavili ...

tak od koho sa nacisti ucili ?


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2012 :  11:41:27  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Tu je ukazka spravania sa krestanov k zidom v stredoveku.

Franskí panovníci mali k židom pomerne pozitívny vzťah. Ponúkali im diplomatické služby; čo sa týka lekárskych služieb, túto oblasť zaujali takmer celkom židia. Stávali sa však aj prípady, ako to vidieť v súvislosti s arcibiskupom Agobardom Lyonským, ktorý protestoval proti tomu, aby sa židom dovoľovali stavať synagógy, aby sa kvôli nim prekladali trhy zo soboty, a zvlášť proti tomu, že obrezávali kresťanských otrokov, aj to, že sa im dokonca dovoľovalo predávať kresťanských otrokov mohamedánom.

Židia zaujali veľmi silnú pozíciu v oblasti hospodárskeho života. Zákon im síce nedovoľoval brať úrok od súkmeňovcov (Ex 22, 24; Lv 25, 36), ale prijímať ho od cudzincov nebolo zakázané (Dt 23, 20 n.).
Kresťania odmietali brať úrok a cirkevní otcovia varovali pred úžerou. Klerikom bol obchod s peniazmi od 4. storočia prísne zakázaný. Židia, ktorí nepodliehali kresťanským zákonom, sa stali privilegovanými bankármi stredoveku a trvalo dlho, než sa Cirkev prispôsobila novej situácii v peňažnom hospodárstve. Úroky boli dosť vysoké, podľa rakúskeho privilégia mohli brať úroky až vo výške 170 %. Na území Čiech mali určitý čas neobmedzenú úrokovú voľnosť. Vo Francúzsku zakazovali zákony v stredoveku brať úroky nad 300 %./TIETO ZIDOVSKE UROKY OZOBRACOVALI KRESTANOV/
preto mnohokrát židovské výsady boli dôvodom k nespokojnosti zo strany kresťanov.
Kráľ Henrich IV. im napríklad udelil privilégium, že mohli žiť podľa svojho práva, nemuseli ubytovávať vojská a boli oslobodení od vojnových poplatkov a cla/TAKETO VYSADY KRESTASNIA NA SVOJOM VLASTNOM UZEMI NeMALI/.
Tiez za požičané peniaze mohli požadovať ľubovoľné úrokyco velmi krestanov ozobracovalo.
Preto nie najlepší, niekedy až nepriateľský, vzťah k židom nebol ani natoľko náboženského alebo rasového rázu, ako hospodárskeho. Vidíme to aj počas prvej križiackej výpravy (1096), kedy križiaci, pod náboženskou zámienkou, na svojej ceste v Nemecku, Čechách aj na území Slovenska prepadávali židovské majetky pre vlastné obohatenie. Kresťania jednotlivých miest sa však postavili na stranu židovského obyvateľstva.

Ďalším dôvodom k negatívnemu postoju kresťanov voči židom bol postoj židov ku kresťanskému náboženstvu, ktorý zo strany židov bol v niektorých prípadoch urážlivý. Napríklad zosmiešňovanie Krista a jeho matky Márie sa pripisuje Talrnudu, ktorý sa ako osočovanie Boha udáva už okolo roku 1240 konvertitom Mikulášom z La RochelL Preto sa v roku 1240 v Paríži nariaďuje spálenie Talmudu a konfiškácia všetkých kníh židov.
Na Slovensku Kolomanove zákony zakazujú židom prijímať kresťanských sluhov do svojich služieb a zvádzať kresťanov k židovskému náboženstvu. Ostrihomský arcibiskup Róbert interdiktom pohrozil celej krajine, keď uhorský kráľ Ondrej nezmení svoj vzťah k židom, ktorých uvádzal do vysokých štátnych úradov.
V krajine okrem toho boli rozšírené miešané manželstva a zidia boli znami trhmi s kresťanskými otrokmi.
Keďže situácia sa nezmenila 25. februára 1232 nad celou krajinou vyhlasuje interdikt, ktorý trval do 7. apríla toho roku. . Ku konečnému riešeniu došlo v roku 1235.)
Bela IV. v 13. storočí udeľoval židom rozličné privilégiá. Hoci v tomto čase bolo predpísané, aby nosievali zvláštne rúcho, židia to nedodržiavali. Ľudovít I. Veľký- roku 1360 vyhnal židov z krajiny, ale dovolil im peniaze a hnuteľný majetok vziať so sebou. O päť rokov im znova povolil návrat.
Za panovníka Žigmunda (1387 - 1437) sa židia najmä na západnom Slovensku značne rozšírili. Matej Korvín tu okolo roku 1480 ustanovil pre nich zvláštnu prefektúru, ktorá vyberala od nich dane a riešila ich sporné záležitosti. V ostatných záležitostiach mali vlastnú samosprávu.
V Anglicku roku 1290 dochádza k vypovedaniu židov.
IV. lateránsky koncil 1215 /Inocent III/ obnovil staré príkazy, aby kresťania nevstupovali židom do služby a aby židom neboli zverené štátne úrady. Boli vynesené aj určité nariadenia ohľadom pôžičky. Podľa
nariadenia tohto koncilu sa mali líšiť aj oblečením, aby sa tak zabránilo miešaným manželstvám. (Židia sa nesmeli objaviť na ulici vo Veľký piatok.) Podobné predpisy sa týkali aj mohamedánov.

Cirkevné autority, predovšetkým pápeži, sa stavali proti prenasledovaniu židov, V 14. - 15. storočí takmer niet pápeža, ktorý by nebol urobil nejaké opatrenie na zmiernenie židovských prenasledovaní.

Hospodárska politika židov v novoveku si nezískala veľa sympatií zo strany kresťanov. Mnohé kresťanské rodiny na Slovensku zásluhou židovských krčmárov a obchodníkov prišili na mizinu.Zidia na Slovensku vlatnili 95% vsetkeho majetu, co nebolo mozne ziskat vsetko poctivym sposobom, lebo zidov tu bolo iba 5%.

Nemožno však aj napriek napätiu, ktoré tu rástlo v hospodárskej oblasti, uvaliť vínu na kresťanov za genocídu počas II. svetovej vojny v počte asi 6 rnii. židov. Zo Slovenska ich bolo v tomto období vysídlených 57 tisíc.

Katolícki biskupi na Slovensku po zverejnení skutočnej situácie, ktorá nebola predtým známa, zaujali jednoznačný postoj vo vzťahu k židovskému obyvateľstvu, na stranu ktorého sa postavili. Svedčí o tom obežník z 8. marca 1943. ktorí sa čítal vo všetkých katolíckych kostoloch. V ňom protestovali proti opatreniam a odvolávali sa na Ústavu Slovenskej republiky, podľa ktorej „všetci obyvatelia bez rozdielu pôvodu, národnosti, náboženstva a povolania požívajú ochranu života, slobody a majetku".


saxsax,
kedze si osobne zainteresovany, chapem, ze je ti velmi tazko pochopit vztah krestanom k zidom v stredoveku, ktorych povazovali za tych ktori ukrizovali Krista a prenasledovali krestanov.Co bola pravda, ale nerobili to vsetci zidia.
A napriek tomu vacsinou dovolili zidom,aby vyznavali v stredoveku svoje nabozenstvo a niektori dostavali aj vyznamne posty a to dokonca aj politicke.
TO SA NEDA POVEDAT O DNESNOM IZRAELI,KDE KRESTANSTVO NIE JE DOVOLENE A KRESTANIA NESMU ZASTAVAT VYSSIE POSTY A ZUCASTNOVAT SA POLITICKEHO ZIVOTA. A TO V 21 STOROCI.

Aky si len velmi zaslepeny.Vobec nevidis zavazne chyby zidov. lebo aj oni su len ludia.

Saxsax Bodaj by si bol pristupny pravde.A co sa urobilo zle, odpusti, lebo takto zit cely zivot v nenavisti je hrozne..Ak s tym nieco neurobis umries v tazkych hriechoch a tvoj vecny udel bude peklo.





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2012 :  15:31:46  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
neodvadszaj od temy, tuto srandu co si vyprodukovala si si mohla odpustit, stacilo dat link, nechci aby som zacal pastovat ja, ale ja budem z anglicky pisanych clankov, to ti je ine citanie, zatial ti doporucim toto

http://www.kosmas.cz/knihy/104402/cerna-smrt-v-evrope/

kde sa nieco docitas o zabijani, ale nie len moru ...

rovnako si usetri tie emocne vylevy, ja som len zareagoval na ameriku a jeho bohorovne vyhlasenia, kazda minca ma dve strany ...

krvava historia RKC uz davno nie je tabu, a ked sa chce poukazovat na chyby ineho, nezabudat na vlastne ...



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2012 :  15:43:56  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
.A co sa urobilo zle, odpusti, lebo takto zit cely zivot v nenavisti je hrozne..Ak s tym nieco neurobis umries v tazkych hriechoch a tvoj vecny udel bude peklo.




[/b]

Pôvodne zaslal radar - 04 september 2012 :  11:41:27



[/quote]

žiť v nenávisti je minimálne rovnako hrozné ako hovoriť všetkým naokolo že pôjdu do pekla :D keď si to peklo overíš, potom to možno bude menej psycho.. radar, keď nezmeníš svoje správanie, budú ťa po smrti do konca sveta naháňať v kukurici dinosaury a besné líšky! (čo vravíš? príjemné? :) ) a ešte citát z môjho obľúbeného "mistra" Osha (odporúčam) "Zredukujeme-li problém na samotné jádro věci, je celá společnost založena na strachu a chamtivosti. Strach jako konečný dusledek vytváří myšlenku pekla, na druhou stranu chamtivost vytváří myšlenku nebe. V tom okamžiku, kdy ve vás nebude žádný strach a žádná chtivost, budete překvapeni: peklo a nebe se ztratily, zmizely.. Byly jen projekcí vaší mysli a zmizely v momentu když jste přijaly sami sebe - a sebe přijmete jenom tehdy, když lidé kolem vás ve vás nevytvářejí pocit viny, když ve vás nevyvolávají pocit bezcennosti"

od začiatku sa v našej kultúre snažia aj vo vás vyvolávať strach a pocit viny - nič nedokáže vytvoriť poslušnejšie stádo bez života.. len sa narodíte a už do vás tlačia že ste sa narodili v hriechu.. a to je to krásne láskavé náboženstvo?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2012 :  06:17:10  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
citácia:
saxsax zaoberaj sa skor politikou zidov na vychode, odporucam palestinci,
okupovanie a zaberanie palestinskych uzemi zidovskymi osadnikmi.
nevies o tom ze zidovska skupina, ktora ma 9 ludi v izraelskej vlade odmieta v sobotu liecit nezidov?A to sa deje v 21. stor.
Skus sa zamysliet nad tym, ze stat Izrael je na prvom mieste v obchode so zbranami. myslim, ze mas nad cim rozmyslat, to hovori za vsetko.

ucenie z Talmudu- Zid je clovek, nezid je zviera. Teraz ako, si zid, ci nezid, ci napoly, tak podla zidovskeho nabozenstva si zviera,ci clovek?



Pôvodne zaslal radar - 03 september 2012 :  22:15:16



no to neni pekné takto navádzať na zlé.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2012 :  06:37:38  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
citácia:
.A co sa urobilo zle, odpusti, lebo takto zit cely zivot v nenavisti je hrozne..Ak s tym nieco neurobis umries v tazkych hriechoch a tvoj vecny udel bude peklo.




[/b]

Pôvodne zaslal radar - 04 september 2012 :  11:41:27





žiť v nenávisti je minimálne rovnako hrozné ako hovoriť všetkým naokolo že pôjdu do pekla :D keď si to peklo overíš, potom to možno bude menej psycho.. radar, keď nezmeníš svoje správanie, budú ťa po smrti do konca sveta naháňať v kukurici dinosaury a besné líšky! (čo vravíš? príjemné? :) ) a ešte citát z môjho obľúbeného "mistra" Osha (odporúčam) "Zredukujeme-li problém na samotné jádro věci, je celá společnost založena na strachu a chamtivosti. Strach jako konečný dusledek vytváří myšlenku pekla, na druhou stranu chamtivost vytváří myšlenku nebe. V tom okamžiku, kdy ve vás nebude žádný strach a žádná chtivost, budete překvapeni: peklo a nebe se ztratily, zmizely.. Byly jen projekcí vaší mysli a zmizely v momentu když jste přijaly sami sebe - a sebe přijmete jenom tehdy, když lidé kolem vás ve vás nevytvářejí pocit viny, když ve vás nevyvolávají pocit bezcennosti"

od začiatku sa v našej kultúre snažia aj vo vás vyvolávať strach a pocit viny - nič nedokáže vytvoriť poslušnejšie stádo bez života.. len sa narodíte a už do vás tlačia že ste sa narodili v hriechu.. a to je to krásne láskavé náboženstvo?

Pôvodne zaslal dostojevskij - 04 september 2012 :  15:43:56

[/quote]

dostojevskij mate v niecom aj pravdu. no ale ten osho to je uplne od veci. len aby ste neskončila pri šrí šinmojovi ten tiež plodí také choré meditacie sektári obaja klamari. no také jednoduché to je teda, hm. no ale ten výrok je hrozivý nechcela by som aby ma takto niekto ovplyvnoval. ved sa zamyslite nad tými výrokmi hrôza. ved ste dost inteligentná.
mohla by som tiez skritizovat a zabrdat do niecoho co mate vo svojom rámci vy. nabozenstvo mlcania boha skritizovať ich úklony mištičky cinkotanie modlitby k tisicim bohom ich obrázky plné bohýn s 800 nohami. ich odev, rituály, zvyky tradicie, a odnoží, delení milion, málo morálky ci žiadna..pche! Vy neviete aký neopísatelne nadherný, plný radosti, pomoci, a šťastia, pokoja plný preplnený všetkého dobra, aký poklad je tá pečať nezmazateľná na Vašej duši.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Olympiáda 2012 Téma Next Topic: Je cirkev zaostala?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06