Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Stojí za prečítanie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Reiki – otvorené dvere pre Zlého ktorý ti urobí zo Téma Next Topic: vakcíny z umelých potratov
Strana: z 2

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 12 august 2012 :  11:47:45  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
http://www.humanisti.sk/view.php?cisloclanku=2012080020

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora 

vultus

Stav: offline

 Odoslaný - 12 august 2012 :  13:07:59  Zobraziť profil  Pridať vultus do zoznamu priateľov
Nie je to dosť na Ban? Myslím že fóru by bolo lepšie bez tvrdohlavej opozície

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 123  ~  Člen od: 21 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 20 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 12 august 2012 :  17:47:42  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Tak toto fakt stoji za precitanie...je to z clanku v linku
citácia:
Na svete žilo kedysi veľké množstvo ľudí, a keby malo aspoň jedno náboženstvo pravdu o nesmrteľnosti, tak vesmír musí byť niekde obsadený obrovským množstvom pozostalých v podobe akýchsi duchov.
-

nechcem sa vysmievat autorovi, aj jeho Boh miluje, ale fakt,tvrdit, ze ak by
malo aspoň jedno náboženstvo pravdu o nesmrteľnosti, tak hmotny vesmír musí byť niekde obsadený obrovským množstvom pozostalých v podobe duchov, ktori nie su hmotni...
A este smiesnejsie je, ked nejaky vzdelanejsi ateista ,najlepsie vedec, dokazuje na zaklade skumania hmotneho sveta, ze pristroje urcene na skumanie materialneho vesmiru Boha nezaznamenali, a ani duse zomrelych, ci anjelov,a preto Boh i duchovia neexistuju
Ale naozaj sa nechcem dotknut ateistov...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 december 2012 :  09:10:33  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ale radar, veď máte byť soľou. A tá nie je len na ochutenie. Kresťanstvo je soľou, ktorá má páliť v ranách sveta. A ja som v poslednej dobe nútený často byť práve takou soľou. Na ateistické rozprávočky sa pri tom naozaj netreba ohliadať, a je úplne jedno z ktorého košiara sú. Ateizmus- a všetky tie rozprávočky, majú na sebe kopu rán, tak šup tam soľ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 28 december 2012 :  09:54:08  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ale radar, veď máte byť soľou. A tá nie je len na ochutenie. Kresťanstvo je soľou, ktorá má páliť v ranách sveta. A ja som v poslednej dobe nútený často byť práve takou soľou. Na ateistické rozprávočky sa pri tom naozaj netreba ohliadať, a je úplne jedno z ktorého košiara sú. Ateizmus- a všetky tie rozprávočky, majú na sebe kopu rán, tak šup tam soľ...

Pôvodne zaslal mino - 28 december 2012 :  09:10:33



ja by som s tym nemal problem, ja by som tiez obcas rad posolil vase rany, ane uz raz som za to dostal ban a to som ani nebol neslusny...nasledovny obrazok presne vystihuje situaciu:


povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 december 2012 :  10:30:26  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ja som hovoril o ateizme, nie o ateistoch. Oni len rozprávočky papkajú. Tie treba riadne "presoliť".Takže pokus o "mučeníctvo" za "pravdu" zas nevyšiel. (čo si teda človek všetko neponamýšľa a nepoprekrucuje keď sa kŕmi nezmyslami, a vlastne je to "profesionálna" deformácia nachytaná priamo pri "študovaní" tých nezmyslov, tam bez prekrúcania sa nedá ani fungovať.)

A ešte jedna poznámka- ja určite nijaké bludy nerešpektujem, ani úplne náhodou, kraviny nárok na rešpekt nemajú.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 28 december 2012 :  16:56:27  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
...ja by som tiez obcas rad posolil vase rany, ane uz raz som za to dostal ban a to som ani nebol neslusny...


za co si dostal ban? za ten obrazok, ktory si tu dal teraz?

k tomu obrazku: ty si naozaj myslis, ze krestania su takymi ludmi, akych ich tu prezentuje ten tvoj obrazok?

Pozri sa na toto forum a ukaz mi jedneho uzivatela, ktory by sa zachoval k nejakemu ateistovi, napr. tebe, tak, ako sa zachoval "krestan" na tom obrazku.

Krestania, ktori sa snazia nasledovat Jezisa, tak takyto krestania sa za ateistov modlia, aby uverili v Boha.

Oni chcu, aby aj oni nasledovali Jezisa, a to, ze sa hrstka krestanov zachovala niekedy tak, ako sa zachoval ten "krestan" na tom obrazku, este neznamena, ze takymito ludmi su vsetci krestania.

Guest, ty si pisal na tomto fore, aby sme nedavali ateistov do jedneho vreca, si pisal, ze aj ked v Boha neveris, tak sa snazis zit pokornym zivotom a povazujes sa za dobreho cloveka a to, ze sa väcsina ateistov sprava k ludom zle, este neznamena, ze aj ta hrstka ateistov je na tom rovnako.

S krestanmi je to opacne. To, ze nejaky knaz zlyha a podlahne pokuseniu, este neznamena, ze su takymito ludmi vsetci knazi.

Vies preco som to napisal tak, a nie opacne? Lebo som si nevymyslal, povedal som to tak, ako to vidim ja, lebo naozaj, takmer cely svet ohovara cirkev, takmer kazdemu cloveku nieco vadi a je to jednoducho o postoji k danym ludom.

Keby sme si nevytvarali "kasty", tak potom by sme dokazali odpustit rovnako a vsetkym. Preco? Lebo: napr. zamysli sa nad tymto:

Ked prestupi 1 student z 1 skoly do druhej, z 1 triedy do druhej, tak nema ani ponatie o tom, kto je aky clovek.

Ale v novej triede je 1 spoluziak, ktoreho vsetci ohovaraju, o ktorom hovoria same klamstva, a pritom v skutocnosti nie je takym clovekom, akeho ho vsade prezentuju. V skutocnosti je presne opacnym clovekom, akeho ho prezentuju. Ten novy student si zacne potom namyslat o tom ziakovi, ze naozaj je tym, za koho ho ma cela trieda + ostatni. Ale ked sa ten student s tym ziakom zblizi, zisti, ze vobec takym clovekom nie je, za akeho ho povazuje cela trieda. To je priklad postoja väcsiny ludi k cirkvi.

Alebo este neico: predstav si tim futbalovych hracov, 1 hrac je zly nesikovny a nic mu nejde, a ked nahodou streli gol, tak to kazdy povazuje za nahodu, je to jednoducho o postoji k tomu cloveku.

Potom logicky vyplyva, ze ked k hracovi, ktory nevie hrat a nahodou streli gol, maju vsetci ostatni taky postoj, ze to bola len nahoda a posmievaju sa mu, ohovaraju ho, potom by to malo platit aj v pripade, keby 1 hrac, ktory stale strelil gol, tak keby sa mu nahodou nieco nepodarilo a nahodou by raz v zivote gol nedal, tak ostatni by logicky mali mat postoj taky, ze to bola len nahoda a mali by mu nadavat, posmievat sa mu a osocovat ho. Ale to hraci neurobia. Preco? Lebo toho hraca maju radi, narozdiel od toho, ktory goly nedava a nahodou sa mu podarilo strelit gol. Tak toho nestastnika nema nikto rad, a aj ked dal raz vo svojom zivote gol, tak namiesto toho, aby sa mu podakovali, ho vsetci urazia a povedia mu, ze konecne sa ti to podarilo, povedia to v pyche...

Vidis? Je to jednoducho o postojoch. Jezis povedal, ze aku odmenu chceme od Boha, ked milujeme len tych, ktori nas miluju a nemilujeme tych, ktori nas nemiluju. Jezis povedal, aby sme milovali vsetkych bez rozdielov a aby sme nerobili kasty a nepovazovali nikoho za menej cenneho.

V knihe Nasledovanie Krista som cital, ze mame sa pokorit, byt pokornymi ludmi a nad nikym sa nemame povysovat. Dokonca ani nad takym clovekom, nad ktorym by sme sa povysovat mohli, lebo nikdy nevieme, dokedy budeme moct zotrvat v dobre. Mali by sme sa pokorit a nepovysovat sa ani nad jednym clovekom. Vsetko, co sluzi pokore, je vitane a nie je to na skodu, takze nie je na skodu povazovat menej vzdelaneho cloveka od nas za lepsieho od nas, treba sa pokorit a dokazat to prijat. Keby sme to nahodou nedokazali prijat, tak Jezis povedal, ze mame robit, co mozeme, a to, co nemozeme, o to mame prosit, aby sme to dokazali. Ak nahodou niekdto by sa aj chcel pokorit, ale nema na to dostatok sil, mal by poprosit Boha o pomoc a On mu pomoze. Nestaci len prosit, treba Mu aj verit a nestaci len prosit a verit tomu, ale treba byt aj trpezlivym clovekom, a nestaci len to, ale treba to vsetko robit z lasky k Bohu, lebo len potom bude mat nas zivot zmysel.

Len zivot, ktory zijeme pre druhych, stoji za to, a preto Boh stvoril to, co povstalo mocou Jeho slova a bez Neho nepovstalo nic z toho, co povstalo. Boh to stvoril vsetko z lasky k nam, daroval nam seba sameho.

Rozum je ctit si Boha a mudrost je vystrihat sa zleho.

Guest, ked by si rad posolil nase rany, ale uz raz si za to dostal ban, a udajne si nebol neslusny, tak bud klames alebo si bol slusny, ale keby si bol naozaj slusny, potom by si ten ban nedostal.

Su urcite druhy blokacii: kick, obycajny kick, je mozne vratit sa, potom hrubsi trest - ban na dobu urcitu, v zavislosti na zavaznosti priestupku, no a potom tu je permanentny ban na dany ucet, a ten sa za slusne veci nedava. Ci? Tak ked cches, vysvetli mi to, za co presne si dostal ten ban. Som zvedavy, lebo ak si bol naozaj slusny, potom mas bud pomylene pojmy alebo si bol slusny podla seba alebo si bol "slusny" alebo si bol slusny v takom zmysle, ze ked cirkev neustale pada, tak potom je podla vas mudre a rozumne spinit cirkev a nadavat jej, lebo si to podla vas zasluzi.

Su ludia, ktori spinia a nadavaju na cirkev, za to, co urobila, nedokazu jej odpustit. A to je ten problem, ze tiito ludia ziju "v minulosti", lebo cirkev uz nie je takou, akou bola predtym, zo zaciatku bola dobra, potom zacala padat do pokuseni, zacala nasilne upalovat ludi a neviem co vsetko, ale postupom casu sa zmenila, a okrem toho, tych cirkvi je tu vela.

Cudujem sa, ze väcsina ludi spini cirkev Kristovu, pohorsuju sa nad tym vsetkym, co robi ta cirkev, ale pohorsovat sa nad cirkvou Satanovou som este nikoho nevidel.

Je zaujimave, ze satanisti narozdiel od cirkvi konaju ozajstne zlo, ale to je podla tych "urazacov" v poriadku. Zaujimave.

Kazdopadne ja si myslim, ze pohorsovat by sme sa nemali nad nikym, lebo toto robia farizeji. A Jezis nas uci, aby sme neboli farizejmi a aby sme sa nepohorsovali nad kazdymi malickostami a neviem nad ako velmi zavaznymi vecami, jednoducho ak je niekto naozaj spravodlivy a milosrdny a plny lasky, potom nestraca cas zbytocnym komentovanim a namiesto komentovania vsetkeho kona, lebo kto chce, hlada dovody, a kto nechce, hlada sposoby.

Prajem pekny den bez zbytocneho pohorosovania sa nad vselicim, keby sa ludia pohorsovali nad sebou, keby sa snazili viac zo seba, ako z ostatnych vybrat tu spinu, tak by na tomto svete neboli zli ludia, keby sme kazdy rok zo seba odstranili co i len 1 zlu vlastnost, skoro by sme sa stali dokonalymi.

To mam z knihy Nasledovanie Krista, odporucam precitat.
Bez Bozej pomoci nie je mozne, aby medzi dvoma ludmi bola laska az do konca zivota, lebo pokusenia su tu stale, lebo pokusenie je zivot cloveka a pokial sa clovek nemodli k Bohu, aby neupadol do pokusenia, tak skoro upadne do pokusenia a je tu po peknych vztahoch. Netreba sa modlit za seba, ale aj za ostatnych, aby neupadli do pokusenia, lebo to, co si clovek strazi pre seba, obycajne strati a to, co rozda, mu zostane navzdy.

Ja som sa raz zamyslel nad tym, preco niektori ludia cely zivot davali cirkvi peniaze, snazili sa konat dobre skutky, preco takyto ludia na konci svojho zivota povedali, ze Boh neexistuje, preco povedali, ze keby existoval, ujal by sa ich, ale On namiesto toho, aby bol s nimi, tak ich opustil.

V skutocnosti bol Boh s nimi, v pribehu stopy v piesku sa hovori, ze 1 clovek mal raz sen, ked sa mu vsetko v zivote darilo, citil Boziu pritomnost, videl svoje stopy na piesku aj Bozie, ale ked bol v trapeni, tie stopy zmizli a ten clovek zacal vycitat Bohu, kde vtedy bol, ked sa tie stopy znova objavili, a On mu povedal, ze tie stopy, ktore robil ten clovek sam, tak ze to boli Jeho stopy a Boh ho drzal v naruci. Boh je laska.

V Biblii je napisane, ze keby niekto rozdal vsetko co ma, ale lasku by nemal, tak ze to bolo zbytocne. Keby vedel vsetko mozne, ale lasku k Bohu by nemal, bolo to zbytocne, lebo co osozi cloveku, aj keby cely svet ziskal, ale seba sameho by stratil alebo poskodil. Nespokojne je srdce cloveka, dokym nespocinie v Bohu.

Takze ked som sa zamyslel nad tym, ze keby ten clovek rozdaval vsetko z lasky k ludom, nepovedal by si na konci svojho zivota, ze ho Boh opustil, ze to nemalo zmysel, toto by nepovedal. Povedal by si, ze to malo zmysel a ze je rad, ze to urobil z lasky, a urobil by to aj druhykrat, aj keby sa pri tom neviem co vsetko malo stat, lebo laska nezavidi, laska neberie, ale dava. Aj keby z toho on sam nemal nijaky osoh, ale ti druhi by z toho osoh mali, a pomohol by im z lasky, vtedy by im pomohol aj druhykrat, aj keby si musel prejst neviem akym utrpenim, lebo on to neurobil preto, aby jemu na oplatku sluzili, ale aby on sluzil druhym z lasky k Bohu a k nim. A to je prava laska.

Zalubeni - ti su chraneni. Ti ludia, ktori nemaju vedomosti, ale maju lasku, tak su chraneni a neupadnu, lebo vsetko, co urobili, urobili z lasky k druhym a malo to zmysel a robili by si vycitky, keby si nechali vsetko pre seba.

Ak sa niekto vyhovara, ze by v Boha uveril, keby mal lasku, tak v podstate by hovoril pravdu, ale nie je mzne sa na to vyhovarat, lebo on tu lasku vtedy odmietol.

Ak niekto doveruje Bohu na 100%, je trpezlivy, pokorny, veri v Neho, miluje Ho, robi vsetko z lasky k Nemu a ostatnym, nevyvysuje sa nad ostatnych, tak takyto clovek, aj keby neviem co vsetko urobil pre druhych, urcite by si nepovedal na konci svojho zivota, ze v Boha neveri, urcite by nerobil Bohu vycitky. Namiesto toho, aby robil vycitky Bohu, by robil takyto clovek vycitky sebe, preco nepomohol este viac ludom, preco im vtedy nepomohol, nekladol by otazky Bohu, ale sebe. A takymito ludmi by sme sa mali snazit byt, nemali by sme ist za vedomostami, ale za laskou, lebo ak by niekto ziskal vsetko, bez lasky by bol iba kuskom skaly.

Prajem pekny den.

tu je este link na knihu Nasledovanie Krista - keby nahodou si ju niekto chcel precitat:
citácia:


Su v nej uzitocne napomenutia pre duchovny zivot.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 december 2012 :  17:02:52  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ale sinceretly, načo toľko námahy, on v prvom rade žiadnu soľ nemá, takže nijakého jeho solenia sa nemusí nikto ani trošku báť. A ten bán bol škoda, takí sú absolútne neškodní. Treba ich len nechať, aspoň nie je nuda a človek sa zas dozvie čo kdesi vymysleli hlavy, ktoré nemajú nič iné na práci len prekrúcať, mne by taký zdroj chýbal, keďže ja na fóra ateistov nechodím.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 29 december 2012 :  17:54:34  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
este by som sa chcel opytat guesta, ci je laska vysledkom nahody, ci to je len obycajny chemicky proces, ci to vzniklo evoluciou, velkym treskom alebo ako.
A ze ci su tieto obrazky vysledkom evolucie - teraz nemyslim zvierata, ale lasku, ze ci to je vsetko len nahoda alebo je za tymto niekto vyssi, sledujte pozorne nasledujuce obrazky:



Toto len tak nahodne vzniknut nemohlo, za tymto musi byt niekto vyssi a tou bytostou je Boh.

Podla mna by guest uveril v Boha vtedy, keby mal take vlastnosti, ake by podla neho mal mat Boh. Z tych jeho prispevkov co mi ukazoval, tak tie prispevky boli o tom, aky je Boh zly, ze tresta ludi, ze dopustil desiatu egyptsku ranu a podobne...

Podla neho by mal byt Boh takou bytostou, akou v skutocnostou Boh je, len on to nevidi. Ako sa hovori - kazdy vidi to, co chce vidiet.

Guest neveri v to, ze Boh je milujucou bytostou, lebo sa docital vo Svätom Pisme a neviem od koho vsetkeho, aky je Boh zly, a v tom je ten problem - keby mal Boh take vlastnosti, ake by podla guesta mat mal, uveril by v Neho.

Boh je dokonalym vyjadrenim lasky, Boh je laska.

Z nazorov ateistov na Boha je vidiet, ze ho nemaju radi, a uverili by v Neho, keby zasiahol, lebo vidia vo svete vela nasilia a zloby a Boh podla nich nzasahuje. Boh zasahuje, len to nevidia. Zo zaciatku si to ateisti zacinaju vsetko ospravedlnovat, preco v Boha neveria, lebo keby bol Boh, vyzeralo by to inak... A postupom casu sa im cim dalej, tym viac ukazuje v mysli, ze Boh predsalen musi existovat a aj naozaj existuje, ale nechcu zmenit svoj zivot, chcu to mat aj nadalej jednoduche a tak aj nadalej popieraju existenciu Boha.

Cim je ateista starsi, tym viac si uvedomuje, ze Boh predsalen musi existovat, zo zaciatku ho brali za zlu bytost, postupom casu danemu ateistovi tie dalsie informacie od ludi, z knih.. ukazuju, ze Boh predsalen nie je zly a ze on je naozaj dokonalym vyjadrenim lasky.

Boh dava sancu kazdemu z nas, a tym, ze si niekto bude svoj postoj ospravedlnovat, ze v Boha neveri, nic tym nevyriesi.

Ateisti si myslia, ze ked odkladaju vieru v Boha, tak ze vyhrali. Maju to jednoduche. Boh je spravodlivy a ti, ktori sa na zemi ponizuju, budu v nebi povyseni, a ti, ktori sa na zemi povysuju, budu ponizeni. Ti, ktori prezili jednoduche zivot plny odkladania viery v Boha anasledovania Ho, tak po smrti to prestanu mat jednoduche a vudu to mat zlozite.
Naopak ti, ktori vieru v Boha neodkladali, ani nasledovanie Boha, tak ti to tu na zemi mali zlozite, velmi tazke, prezili si vselijakymi trapeniami, ale po smrti to zacali mat jednoduche, po smrti im Boh vsetky ich trapenia odnal.

Su 2 useky: usek od narodenia az po smrt a usek od smrti do nekonecna.

Ten prvy usek je casovo obmedzeny a ten druhy je casovo neobmedzeny, v tom druhom useku vsetko pokracuje od smrti az do nekonecna.

Je len na nas, ako prezijeme prvy a druhy usek.
Mozeme prezit jednoduche prvy usek a potom po smrti to budeme mat zlozite a budeme sa trapit, budeme plni trapenia alebo prezijeme prvy usek v trapeni, v laske k bliznym, zivot plny odriekania a lasky k Bohu a po smrti nam Boh odnime vsetky starosti a budeme vecne blazeni.

Boh je laska a nema rad vypocitavost, Boha treba nasledovat stale, a aj keby si clovek myslel, ze uz je vsetko stratene, tak aj keby mal pravdu, ostatni sa este mozu zachranit a prava laska nemysli na seba ale v prvom rade na ostatnych, a ked uz si niekto prezil zlym zivotom, nedopusti, aby si taky zivot pretrpel aj niekto iny a z lasky k Bohu a k ludom sa bude snazit zachranit inych, ked uz seba nezachranil.Takyto clovek, ktory si myslel, ze uz je vsetko stratene, zachranil mnohych pocas svojho zivota a nehladel na pomoc pre seba ale na pomoc pre druhych a keby si mal prejst aj neviem akym utrpenim, urobil by to znova, ale bez lasky by to nebolo mozne, lebo clovek, v ktorom nie je laska k Bohu a inym, mysli len na seba.
Prave preto by sme sa mali snazit zit zivot pre inych a nie pre seba, nie len pre vybranych ludi, ale pre vsetkych ludi, lebo v Biblii je napisane, ze Jezis sa pytal, aku odmenu chceme mat z toho, ked milujeme len niektorych ludi a nie vsetkych.

A aj keby sme toho neboli schopni, ale chceli by sme inych milovat, tak verte, ze Bohu nic nie je nemozne a staci Ho poprosit o cokolvek a dostaneme to, ak to uzna za vhodne, lebo On nas stvoril a On vie najlepsie, co je pre nas dobre, lebo nas pozna viac, ako my seba. Preco? Lebo ked sa ocitneme v nejakej situacii, by sme sa divili, ako by niektori zareagovali, to znamena, ze o sebe toho este mnoho nevieme, o sebe vieme len to, co sme zistili, a to, co sme este nezistili, to o sebe nevieme a Boh vie aj to, co o sebe uz vieme, ale aj to, co o sebe este nevieme, lebo to On nas stvoril, v Bohu zijeme a v Bohu sme. Vsetko, co mame, mame od Neho, nemali by sme to, co mame, keby nam to nezveril do nasej starosti. Ved ked Cisar povedal Jezisovi, ci nevie, ze ma moc prepustit Ho, Jezis mu odpovedal, ze nemal by taku moc nad nim, keby mu to nebolo dane zhora. No vidite. Takze predsalen mame vsetko od Boha a aj to, co si myslime, ze od Boha nemame, tak aj to mame od Neho, lebo to On vsetko stvoril, mocou Jeho ust povstalo to, co povstalo a bez Neho nepovstalo nic z toho, co povstalo.

Namiesto citania ateistickych citatov odporucam prejst na citaty krestanske, lebo ak si clovek bude citat ateisticke informacie, nic mu to neosozi, ved keby sa tymi vecami nezaoberal, za ten cas mohol niekomu pomoct z lasky k Bohu a k nemu. Netreba sa zbytocne zabavat, treba konat.

Na zaver 1 citat 1 uzivatela z 1 fora:
citácia:
,,Blázen myslí, že Bůh není! Žalm 53, 2 Blázen myslí, že Bůh není! Aby jsi tu nebyl za blázna, přiznej barvu."


Guest sa snazi pochopit, aby uveril, v mojom podpise je citat:

citácia:
Porozumenie je odmena za vieru. Nesnaž sa pochopiť, aby si veril, ale ver, aby si pochopil. (sv.Augustín)


...lebo inak pochopi zle, ked bude vyhladavat informacie o Bozom charaktere u ateistov a nie u krestanov, ktori o Bohu hovoria. Treba ist za tymi, ktori maju s Bohom skusenosti a nie za tymi, ktori Bohom pohrdaju, lebo ak sa bude clovek pridrzat len tych pohrdacov, aj on sa sam stane pohrdacom Boha.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 december 2012 :  08:55:23  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ja som hovoril o ateizme, nie o ateistoch. Oni len rozprávočky papkajú. Tie treba riadne "presoliť".Takže pokus o "mučeníctvo" za "pravdu" zas nevyšiel. (čo si teda človek všetko neponamýšľa a nepoprekrucuje keď sa kŕmi nezmyslami, a vlastne je to "profesionálna" deformácia nachytaná priamo pri "študovaní" tých nezmyslov, tam bez prekrúcania sa nedá ani fungovať.)

A ešte jedna poznámka- ja určite nijaké bludy nerešpektujem, ani úplne náhodou, kraviny nárok na rešpekt nemajú.

Pôvodne zaslal mino - 28 december 2012 :  10:30:26



krestankovia taki ako ty mi budu vykladat nieco o rozpravockach? dost trufale, kedze cela vasa viera je zalozena na rozpravke a este k tomu mizernej (pre sinceretly: za podobne len trochu konkretnejsie vyjadrenie som dostal ban)

ked si pozriem videa z diskusii medzi svetoznamymi ateistami a z reality vytrhnutymi krestanmi tak viem, ze sa nemusim bat ze v buducnosti krestania intelektualne dosiahnu uroven ateistov (co sa tyka schopnosti vyargumentovania vlastnych postojov)

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 december 2012 :  09:48:03  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Pozri sa na toto forum a ukaz mi jedneho uzivatela, ktory by sa zachoval k nejakemu ateistovi, napr. tebe, tak, ako sa zachoval "krestan" na tom obrazku.

Guest, ty si pisal na tomto fore, aby sme nedavali ateistov do jedneho vreca, si pisal, ze aj ked v Boha neveris, tak sa snazis zit pokornym zivotom a povazujes sa za dobreho cloveka a to, ze sa väcsina ateistov sprava k ludom zle, este neznamena, ze aj ta hrstka ateistov je na tom rovnako.

S krestanmi je to opacne. To, ze nejaky knaz zlyha a podlahne pokuseniu, este neznamena, ze su takymito ludmi vsetci knazi.

Su ludia, ktori spinia a nadavaju na cirkev, za to, co urobila, nedokazu jej odpustit. A to je ten problem, ze tiito ludia ziju "v minulosti", lebo cirkev uz nie je takou, akou bola predtym, zo zaciatku bola dobra, potom zacala padat do pokuseni, zacala nasilne upalovat ludi a neviem co vsetko, ale postupom casu sa zmenila, a okrem toho, tych cirkvi je tu vela.

Je zaujimave, ze satanisti narozdiel od cirkvi konaju ozajstne zlo, ale to je podla tych "urazacov" v poriadku. Zaujimave.
Pôvodne zaslal sinceretly - 28 december 2012 :  16:56:27



no ved admin ked mi dal ban - tu moze hocikto v podstate plut na moje nazory, ked ale ja oplujem vas svetonazor, tak to uz je zrazu v rozpore z pravidlami fora (a to to ani nebol nejako zvlast ofenzivny, no ked sa tu navzajom opluvate medzi sebou privrzenci roznych odnozi vasej cirkvi, tak v tom problem tak casto nevidite)

ja som nikdy nenapisal, ze zijem pokornym zivotom a ze sa povazujem za dobreho cloveka

"vacsina ateistov sa sprava k ludom zle"...zaujimave, vies mi potom vysvetlit, preco v USA napr je 90% populacie vaznic veriacich?

ake knaz je zastupcom boha na zemi (velmi zjednodusene povedane) a tiez predstavitelom cirkvi, ktora si privnastnuje pravo nositela moralky - od ttakyých ludi sa musi vyzadovat viac nez od beznych ludi a na ich poklesky sa bude prihliadat kritickejsie; analogicky, to je ako keby NASA zamestanavala ludi, co nevystudoval iani zakladnu skolu a kvoli ich chybam by sa nic poriadne nedarilo; a ked sa aj nieco nepodari a zlyha ludsky faktor, tak NASA vyvodi dosledky po starostlivom skumani, a cirkev co spravi? uz je to skoro klise, ale niekedy nevyvinie adekvatne usilie na napravu, pripadne jej to neumerne dlho trva

cirkev sa samozrejme musi menit a prisposobovat realite a rychlemu pokroku vedy, no trva jej to pridlho niekedy aj stovky rokov kym si pripusti omyl; tu nejde o samotne upalovanie alebo prenasledovanie, to uz je iba nasledok - ide o samotnu podstatu toho o pricinu, ktorou je neprisposobivost, rigoroznost...vsak si precitaj nieco o dielach akvinskeho a aristotela, ktorych nazory na fungovanie sveta boli prijate cirkvou a dlho akceptovane ako spravne a to iba kvoli tomu ze boli vytvarane za ucelom oslavy boha a jeho "dokonaleho diela", no ked sa ukazalo, ze to tak celkom nie je (a casto sa to ukazalo uz v dobe vzniku tych diel, len oponenti boli ignorovani alebo horsie), tak sa predstavitelia cirkvi dlho branili a az ked sa ukazalo, ze ak sa budu este chvilu dlhsie vzpierat, tak zo seba spravia sasov

satanisti robia zle? spomen nejake zle ciny ktore spachali; je vela druhov satanizmu, od pozerov az po rozne filozofie, ktore uz so satanom vela spolocneho nemaju a ich zasady im vravia ze nemaju skodit

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 30 december 2012 :  11:26:41  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ja som hovoril o ateizme, nie o ateistoch. Oni len rozprávočky papkajú. Tie treba riadne "presoliť".Takže pokus o "mučeníctvo" za "pravdu" zas nevyšiel. (čo si teda človek všetko neponamýšľa a nepoprekrucuje keď sa kŕmi nezmyslami, a vlastne je to "profesionálna" deformácia nachytaná priamo pri "študovaní" tých nezmyslov, tam bez prekrúcania sa nedá ani fungovať.)

A ešte jedna poznámka- ja určite nijaké bludy nerešpektujem, ani úplne náhodou, kraviny nárok na rešpekt nemajú.

Pôvodne zaslal mino - 28 december 2012 :  10:30:26



krestankovia taki ako ty mi budu vykladat nieco o rozpravockach? dost trufale, kedze cela vasa viera je zalozena na rozpravke a este k tomu mizernej (pre sinceretly: za podobne len trochu konkretnejsie vyjadrenie som dostal ban)

ked si pozriem videa z diskusii medzi svetoznamymi ateistami a z reality vytrhnutymi krestanmi tak viem, ze sa nemusim bat ze v buducnosti krestania intelektualne dosiahnu uroven ateistov (co sa tyka schopnosti vyargumentovania vlastnych postojov)

Pôvodne zaslal guest636 - 30 december 2012 :  08:55:23



Na ateistickú "realitu" zvysoka kašlem... Ja som argumenty x krát dal a odmietam jednať s entitou pochybujúcou o svojej existencii, a zároveň skalopevne presvedčenou o svojej "pravde". So schizoidnými názormi nikdy diskutovať nebudem. A ako som sa vyjadril, ja za seba si nepotrebujem dokazovať svoju existenciu chodením na fóra kde prebieha "ateistický" treping o ničom. Ja som plne spokojný s Pravdou, a zásadne nevyhľadávam miesta kde neexistujúce entity vedú spory o "pravde".

Pre sinceretliho: najmenej racionálny je racionalizmus, ako inak. Tam je veľká rana, ktorá zostala po odoperovaní mozgu- šup tam soľ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 december 2012 :  13:30:34  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Na ateistickú "realitu" zvysoka kašlem... Ja som argumenty x krát dal a odmietam jednať s entitou pochybujúcou o svojej existencii, a zároveň skalopevne presvedčenou o svojej "pravde". So schizoidnými názormi nikdy diskutovať nebudem.
Pôvodne zaslal mino - 30 december 2012 :  11:26:41



ved to je tvoj problem - ty nediskutujes, iba blaboces a gagas bez zmyslu, ked pride nejaka konkretna tema a v nej zareagujes k veci tak budem reagovat aj ja, do tej doby s tebou ale koncim, na taketo slovne prestrelky tu mam proroka siceretlyho a radarku

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 30 december 2012 :  13:51:57  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
este nieco pre guesta:

citácia:
satanisti robia zle? spomen nejake zle ciny ktore spachali; je vela druhov satanizmu, od pozerov az po rozne filozofie, ktore uz so satanom vela spolocneho nemaju a ich zasady im vravia ze nemaju skodit





K tej prvej otazke - to vyzera tak, akokeby si nevedel, co vsetko robia.
K tej druhej otazke - to vyzera tak, akokeby si ich obhajoval.
K oznamovacej vete po tych 2 oatzkach - od pozerov az po rozne filozofie - co to znamena "pozera" a aku filozofiu mas na mysli? ukaz konkretny priklad, lebo je vela druhov filozofii.

Ked chces, nasiel som 1 clanok, a po ich precitani by si urcite napisal nieco ine. Prosim, ja viem, ze je to dlhe, ale prosim, velmi ta prosim, aby si na tento prispevok zareagoval az po precitani vsetkych viet, prosim. Citanie si mozes rozdelit na "casti" a ked chces, mozes si pri tom robit poznamky a potom napisat tvoj nazor.

A este jedna prosba: keby ta nahodou nejake slovicka navadzali na smiech, tak aj ked si neveriaci, popros Boha, aby si sa pri citani nesmial, a aj ked by si sa naozaj smiat nechcel, tak ver tomu, ze clovek je slaby a aj ked sa smiat nechce, tak v niektorych situaciach by sa smial na plne hrdlo.

Ja som si to precital a je to velmi zaujimave, tak prosim, vynechaj smiech, aj keby to mal byt akykolvek smiech, ale prosim, nesmej sa. Dakujem vopred.
Sleduj:

citácia:
Vyrůstala jsem v rodině zatvrzelých ateistů a materialistů. Má máma byla hodně tvrdá a vždycky mě krmila spoustou skeptických řečí. Nakonec jsem došla k tomu, že svět je plný pokrytectví, přetvářky, sobectví a zloby. Cítila jsem se svázaná a nešťastná. Ty takzvané křesťanské hodnoty mi přišly jako vrchol pokrytectví a celá společnost, vyrostlá na křesťanské tradici, ubohá. Toužila jsem po svobodě a upřímnosti a viděla jsem ji ve zlu. Vědomě jsem k sobě začala zlo volat. A netrvalo dlouho a ono si mě našlo. Bylo mi tehdy 16 let, blížily se mé narozeniny.

A tak jsem toho podzimu uzavřela smlouvu. Potkala jsem je v metru. Byli dva a hned na první pohled mě přitahovali. Černé oblečení, obrácené pentagramy, opovržlivé a pyšně sebejisté výrazy. Všechno to, co jsem obdivovala. Vystoupila jsem s nimi a oslovila je. Neměla jsem přece už co ztratit. Nevím, jak se mi podařilo prorazit hradbu jejich přezíravosti, ale nakonec jsme se dohodli, že se ještě sejdeme. Byla jsem bláhová naivní holka. Povídala jsem jim o svém znechucení světem, o pokrytectví, o nenávisti a touze být konečně jednou upřímná. Říkala jsem, jak jsem zlá a jak chci být zlá otevřeně. Poslouchali a v duchu se museli hrozně smát. Nakonec se mě jeden z nich zeptal, jestli to, co říkám, myslím vážně. Jasně, že jsem to myslela vážně, a jak moc! Toužila jsem po svobodě a myslela si, že svoboda je bez zábran dělat všechno, co chci. Chtěla jsem být upřímná za každou cenu, opovrhovala jsem ohledy ke druhým, protože jsem je považovala za falešné, nevěřila jsem na lásku.

Koupila jsem si obrácený pentagram a pověsila si ho na krk. Četla jsem satanskou bibli a okultistické knihy… A nikomu ze svého okolí jsem o tomhle nevyprávěla. Tak znělo první pravidlo. Ani slovo o nás, ani slovo o tom, co ti ukážeme. Netrvalo dlouho a já získala tu výsadu odevzdat se ďáblu. Znala jsem jen ty dva, i když jsem tušila, že za nimi stojí mnohem víc lidí. Kdo ví, jak to ve skutečnosti bylo. Já to myslela naprosto vážně a na tom záleželo. Návrat k přirozenosti, život podle instinktů, odvěká svoboda, kterou křesťanství zabilo, kult přírody a k tomu všemu tolik protěžovaná upřímnost. Měla jsem pocit, že mě konečně někdo chápe. Jak já byla naivní.

Nakonec jsem, celá natěšená, souhlasila s rituálem, který měl zpečetit mé rozhodnutí. A tak jsme šli v noci do jednoho parku. Ten muž, co šel se mnou, vzal černé svíčky, křídou namaloval pentagram a řekl mi, ať se postavím doprostřed. Do každého rohu dal jednu svíčku a zapálil je. Pak mi kladl otázky, bylo to jako naruby obrácený křestní slib. A tak jsem vyznala, že chci přijmout satana jako svého pána, že věřím v absolutní svobodu, že chci za každých okolností dělat to, k čemu mě povede, že věřím, že on je pravda, a mnoho dalšího. Pak jsme sepsali smlouvu, v níž to vše bylo, a já ji podepsala, a pak si nožem na hřbet ruky vyryla pentagram a krví, která mi tekla, smlouvu poznamenala. Celá jsem se klepala a naplnilo mě vzrušení. Nakonec ten muž od jedné svíčky smlouvu zapálil a nechal ji shořet v mých prstech vprostřed pentagramu. Nikdo ji nikdy nenajde, patřím teď jen satanovi a víme o tom pouze my dva. Seděli jsme pak v tom parku na zemi. Mlčela jsem a on povídal o tom, co všechno mě čeká a že to nebude snadné, ale že teď už nikomu a ničemu nebudu otročit. Tak strašné lži! Pomalu se připozdívalo a já musela domů. Rozloučili jsme se a já už ho nikdy neměla vidět. Dnes mi dochází, že mě nikdy nechtěli přijmout mezi sebe, jako by to byli lovci duší. Netuším, proč to všechno udělali, možná si jen hráli, já si však nehrála. Po tři noci se mi pak ve snu zjevovala postava celá v černém, z níž jsem viděla jen obrys a ptáka na rameni, a někam mě vedla. A já šla. A to byl počátek konce.

Ještě toho roku jsem zjistila, že nedokážu být taková, jak se ode mne očekává. Děsily mě mé výbuchy vzteku a agrese, má zcela cíleně zlá slova. Návaly nenávisti, které mě naplňovaly. Chtěla jsem sundat pentagram, ale nešlo to. Rok jsem s tím bojovala. Když jsem se chtěla zla zříci, obrátilo se proti mně. Začala jsem se nenávidět. Opravdu silně a fatálně. Realita mého světa se stala skutečně černou. Netrvalo dlouho a topila jsem se v silných depresích. Seděla jsem v rohu svého pokoje a třásla se po celém těle. Chvíli jsem chtěla být kámen a chvíli jsem toužila postřílet lidi na Václaváku (kdybych měla pistoli, kdo ví, jak by to dopadlo). Nakonec jsem to už nemohla snést, všechno mě vedlo ke smrti. Začala jsem se řezat žiletkou do rukou. Platila jsem krví za každý další den života. Přestala jsem chodit do školy a nakonec skončila poprvé v psychiatrické léčebně. Tehdy jsem ještě žádnou diagnózu nezískala, nebo mi ji nesdělili. Začala jsem brát psychofarmaka, ale nezabírala tak, jak by měla. Mé sebedestruktivní chování nevymizelo. Několikrát jsem spolykala léky, ne s cílem zemřít, ale s cílem uniknout, něco mě k tomu neustále ponoukalo. Věřila jsem, že když jsem se zpronevěřila smlouvě, musím zaplatit životem, nemám právo žít. Po půl roce jsem přestala chodit k psychiatričce a brát léky, v mých očích to bylo k ničemu.

Pak jsem se pár let snažila žít, ale vždycky mi něco podrazilo nohy. Zamilovala jsem se a vzápětí jsem musela zranit, udělala jsem maturitu a přijímačky na VŠ, ale nestudovala jsem ani rok. Měla jsem neskutečně živé sny, a tak jsem občas prospala i několik dní. Pořád jsem ve snech viděla přízračné postavy, které mě ničily. Začala jsem hodně pít a utíkala jsem z reality. Hledala jsem smysl ve východních duchovních směrech, ale chvíle úlevy trvaly vždy jen krátce. Křesťanství pro mě bylo stále nepřijatelné. Přišlo mi nelogické a ve své podstatě hrozně svazující. Neviděla jsem Boha, viděla jsem jen morálku a skutky, kterými se provinila církev v dějinách. Zapomínala jsem na smlouvu a získávala dojem, že nejsem člověkem. Měla jsem i období velikášství, kdy jsem věřila, že jsem výjimečná a obdařená, že jsem tu proto, abych druhé inspirovala, připadala jsem si téměř božsky. A pak zase pád. Realita přestávala být reálná, viděla jsem jen tváře lidí na ulici, okolní prostor se rozmazával, nebyla jsem schopná vnímat čas jako kontinuum, věci se mi spojovaly do podivných významů a celků. A pořád ta hrozba a někde ve mně číhající nenávist.

A pak začaly skutečné problémy. Jednoho jara jsem dostala ránu, když jsem se destruktivně a ničivě zamilovala do ženatého muže (všechny mé vztahy byly patologické, vždycky jsem narážela na muže, kteří mě ničili, nebo jsem já neodolala a ničila je – nemohla jsem si pomoct). Když se ukázalo, že naše „chození“ skutečně nemůže trvat, začala jsem se potácet po světě a zase jsem utíkala z reality. Postupně jsem začínala vidět věci, které druzí neviděli. V rohu místnosti stála postava, která mě pozorovala. Občas mě pronásledovala. Utíkat nepomáhalo (ani k alkoholu, ani do nočního města), přátelé jako by se neskutečně vzdálili. Mezi mnou a vším kolem byla tlustá matná, skleněná stěna. V hlavě se mi objevovaly příkazy, myšlenky, které nebyly mé. Ten „někdo“ mi přikazoval, abych umřela. Bránila jsem se, resp. něco ve mně se bránilo. Zase jsem se začala řezat. Platila jsem krví za to, že ráno vstanu do práce, že večer usnu, že alespoň na chvíli odejde. Byly to takové malé rituály. Oblečená celá v červené jsem ležela doma na podlaze a rituálně se řezala. Tou dobou jsem už brala antidepresiva. Byla k ničemu. Nakonec jsem málem vykrvácela, a tak jsem skončila podruhé na psychiatrii. Občas jsem viděla jeho a to mě tak paralyzovalo, že jsem ležela na zemi na nemocniční chodbě a hleděla mu do tváře.

Udělali mi psychologické vyšetření a stanovili diagnózu paranoidní schizofrenie. Nasadili mi antipsychotika. Stala se ze mě živá mrtvola, ale já věděla, že je stále se mnou, i přes velké dávky léků. Vrátila jsem se do života. A zase to chvíli šlo. Udělala jsem rozhodnutí, že už nikdy nebudu platit svou krví. Rozhodla jsem se vzepřít. A někdy v té době jsem také poprvé pomyslela na Boha. Nejdřív jsem nevěděla, že je to On, říkala jsem „nejvyšší bytost“ a myslela jsem dobro, nějakou sílu, která stojí v opozici k tomu zlému, co mě pronásledoval. Tušila jsem, že je velice mocná, ale jasněji jsem ji nedefinovala.

Po půl roce jsem svého „démona“ opět (i přes stále vysoké dávky psychofarmak) začala vídat. A tentokrát i slyšet. Přikazoval mi, posmíval se mi, komentoval mé jednání. Říkal, že nejsem člověk, že mohu ovládat lidi kolem sebe i svět, jen stačí přestat se vzpírat. Nakonec jsem uvěřila, že ovládám počasí a že skrze mě přichází zhouba světa. Že jsem nakažená a musím zemřít. Opět jsem skončila v psychiatrické léčebně. Zvýšili mi dávky a přidali další lék. Rok jsem za cenu obrovského vypětí a značného vyčerpání žila.

Pomalu jsem opět začala volat Boha. Tentokrát už pro mě existoval velice konkrétně, i když jsem Ho neznala. Věděla jsem, že ten, co mě pronásleduje, je démon nebo satan sám, vzpomněla jsem si na smlouvu a říkala jsem si, že jediný, kdo něco zmůže, je Bůh. A On mě uslyšel. Na podzim se v mém životě objevil kluk – křesťan. Začala jsem číst Písmo a chodit do kostela. Tak nějak to připlulo jako ta nejsamozřejmější věc, i když jsem se hodně bála a sama bych to nikdy nedokázala. A začala jsem pomalu chápat. Chápat, že jsem si celou tu dobu pod pojem křesťanství dosazovala něco jiného, než tam skutečně patří. Otevíralo se přede mnou něco nového, ale ještě nebyl čas, abych zvítězila. Stále jsem byla příliš uzavřená a chtěla to dokázat vlastními silami. Spiritualita a upřímný zápal pro víru mi připadal směšný. Nicméně hledala jsem. A zároveň s tím jsem přestávala brát léky.

A pak přišel poslední útok. Silnější než všechny předchozí. Satan mě ovládl. Zamkla jsem se v bytě, spolykala spoustu léků, zapila je flaškou vodky a upadla do jiné reality. Viděla jsem věci pokrouceně, dostala jsem se úplně mimo sebe. Zcela jsem ztratila kontakt se světem. Neusnula jsem, neupadla do bezvědomí, jen jsem vnímala něco jiného. Nakonec musela policie vyrazit dveře mého bytu. Našli mě vyčerpanou až do krajnosti v přestavěném bytě s modřinami po celém těle. Bojovala jsem s ďáblem, utíkala před ním a bránila se mu, ale to oni nevěděli. A tak jsem skončila naposledy v Bohnicích. Tři dny na kapačkách, neschopná vnímat a mluvit. A zase léky a nálepka duševní nemoci. Viděla jsem ho, slyšela, byl se mnou a bránil mi v kontaktu s Bohem. Mluvil mými ústy. Zmítala jsem se mezi přesvědčením, že mám schizofrenii, a vědomím, že ten „démon“ je skutečný. Přišly za mnou kamarádky, modlily se se mnou a modlily se za mě. Měla jsem světlé chvilky, kdy jsem cítila, že to mohu s Boží pomocí zvládnout, a pak propady, kdy jsem si připadala navždy ztracená, zatracená.

Když mě propustili, domluvila mi jedna z těch kamarádek setkání s věřící psycholožkou. Byla prvním psychologem, který mi věřil. Po tomhle setkání jsem věděla, že se z toho dostanu. Ale ne na dlouho. Pokusila jsem se jít na jednu přednášku o okultismu, ze které jsem po deseti minutách utekla, protože jsem měla pocit, že umřu, a když ne to, alespoň omdlím. Celá jsem se klepala a cítila jsem hrozný odpor. I když jsem chtěla věřit, že Bůh mě v tom nenechá, říkala jsem si po tomhle zážitku, že možná jsem skutečně navždy prokletá. V tomto stavu jsem se rozjela za knězem, který se modlí za osvobození. Musela se mnou jet kamarádka. Sama bych tam nikdy nedojela. To, co jsem zažila potom se slovy nedá popsat, přesto se pokusím.

Věřila jsem, že mi tohle setkání může přinést svobodu, ale ani zdaleka jsem si neuměla představit, jak je svoboda krásná. Zažila jsem tolik bolesti, tolik utrpení, ale nic z toho nebylo zbytečné. Vím, že mě Bůh skutečně miluje, to On mě skrze tohoto kněze osvobodil. Zažila jsem a zažívám zázrak. Něco moc podstatného se změnilo. Poprvé za všechny roky mého života (alespoň, co si pamatuji) se cítím volná, tak nějak doopravdy. Mám skutečně svobodnou vůli (dosud jsem nevěděla, co to znamená). Je to tak nesdělitelné. Je to počátek. Vždycky jsem si myslela, že jsem upřímná, ale ve skutečnosti jsem jen upřímně trpěla. Poprvé vnímám skutečnost jako skutečnou, poprvé se mě to, co vidím, slyším a cítím, skutečně dotýká. Cítím se tak lidsky. Jsem svobodná a šťastná. Necítím to vnitřní napětí. Cítím obrovskou lásku a vděčnost, touhu modlit se, děkovat a chválit. Vím, že tenhle pocit štěstí tu nebude navždy, ale o to víc si ho vážím. Mohu skutečně svobodně volit, skutečně cítit. Tam uvnitř jsem já. Všechno je tak zázračné a čisté, tak jasné. Jsem Bohu tak vděčná. Jako by padlo tlusté matné sklo, které jsem měla uvnitř a které vše zkreslovalo, i to, které mě dělilo od světa, od druhých, od Boha. Všechno je bezprostřední a já to cítím hluboko v sobě. Jsem svobodná.

Nikdy jsem si nemyslela, že zažiji skutečný klid. Nic na mě nečíhá, nečeká na mou slabost, nic mě nebrzdí a nepronásleduje. Jsem tu já a ve mně je prázdno, které čeká na to, čím bude naplněno. Je to krásné a konstruktivní prázdno. A já vím, že už vždycky to budu já. Jsem člověk žijící ve světě plném skutečně zázračných lidí a věcí. A mohu s nimi navázat vztah. Já sama za sebe. Nic mi nesvazuje ruce a srdce. Mohu žít. Doopravdy žít.

V současné době jsem již pokřtěná, šťastně vdaná, mám dvě děti a pracuji na svém dalším životě s Bohem. Mám všechno to, o čem mnozí psychiatři a psychologové tvrdili, že nikdy mít nebudu, život bez léků a bez projevů psychické nemoci, rodinu, přátele, prostě normální život. Jsem šťastná, a i když přicházejí starosti, jsou to starosti lidské, které se dají s Boží pomocí zvládnout. Vím, že se na tomhle obláčku nebudu vznášet věčně, ale taky vím, že nikdy nezapomenu, jak velikou milostí mě Bůh obdařil. Vždyť komu bylo odpuštěno nejvíc, ten bude nejvděčnější. A mně Bůh odpustil opravdu hodně. Každý, kdo ho upřímně hledá, má naději a mnohem víc než to, má jistotu Boží lásky a laskavosti, jeho milosrdenství a velkorysosti. Neboť Kristus je pravda, láska, život. A taky svoboda.







Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 30 december 2012 :  14:19:36  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Na ateistickú "realitu" zvysoka kašlem... Ja som argumenty x krát dal a odmietam jednať s entitou pochybujúcou o svojej existencii, a zároveň skalopevne presvedčenou o svojej "pravde". So schizoidnými názormi nikdy diskutovať nebudem.
Pôvodne zaslal mino - 30 december 2012 :  11:26:41



ved to je tvoj problem - ty nediskutujes, iba blaboces a gagas bez zmyslu, ked pride nejaka konkretna tema a v nej zareagujes k veci tak budem reagovat aj ja, do tej doby s tebou ale koncim, na taketo slovne prestrelky tu mam proroka siceretlyho a radarku

Pôvodne zaslal guest636 - 30 december 2012 :  13:30:34



tak treba čakať ďalej, ja si s (možno) existujúcimi entitami, presvedčenými o svojej "pravde" fakt nemám čo povedať. Na subjektivistické blbiny proste nemám čas a ani chuť. Tam sa dajú naskladať také kraviny, že až rozum stojí. A na tie klonované kraviny čas nemám. A keď ťa kŕmia menovaní a utvrdzujú v tých subjektivistických bláboloch- nech sa páči, krúť sa ďalej a to až do úplného zblbnutia.(a ak si na mňa chcel vytiahnuť "vedu", to akože tú figurínu čo sa za ňu vydáva, tak to si šetri námahu, vzdušný zámok "vedy" tiež nie je pre mňa zaujímavý, a ani "logika" ani "noetika" a nič z toho čím sa táto fatamorgána oháňa)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 30 december 2012 :  14:57:16  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ked sa zamyslime nad vedomostami - tak ich mame od inych ludi a ini ludia to maju od dalsich ludi... to su skusenosti.

Ked niekto urobi nieco zvratene, nejaku ohavnost, tak urcite neurobil mudry skutok, => urobil skutok blaznivy, chory a zvrateny, velmi zly.

Guest si mysli, ze Boh nie je dokonaly, ale v skutocnosti je Boh dokonaly, lebo keby nebol dokonaly, vsetko, co prislubil, by sa stalo, vid.:

citácia:
Dokiaľ sa nebo a zem nepominú, nepominie sa ani jediné písmenko, ani jediná čiaročka zo zákona, kým sa všetko nestane tak, ako to je napísané v Biblii.


citácia:
Kto by teda zrušil jediné z týchto prikázaní, čo aj najmenšie, a tak by učil ľudí, bude v nebeskom kráľovstve najmenší. Ale kto ich zachová a tak bude aj učiť, ten bude v nebeskom kráľovstve veľký


citácia:
kto by… zachoval celý Zákon, ale prestúpil by ho v jednom prikázaní, previnil by sa proti všetkým


citácia:
Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko dostanete navyše. Preto nebuďte ustarostení o zajtrajšok; zajtrajší deň sa postará sám o seba. Každý deň má dosť svojho trápenia.


citácia:
„Slová Hospodinove sú čisté slová, sú jako striebro, prepálené v topičskom kotle z ... „Každá reč Božia je čistá ako zlato, prečistené v ohni.


citácia:
Žalmy 12:7 Slová Hospodinove sú čisté slová, sú jako striebro, prepálené v topičskom kotle z hliny, prečistené sedem ráz. Príslovia 30:5 Každá reč Božia je čistá ako zlato, prečistené v ohni.


a na zaver:
citácia:
Boh pozerá z neba na synov ľudských a skúma, či je niekto rozumný a hľadá Boha.


... lebo Boh je pravda, vsetko, co o sebe tvrdi, je pravda, a keby co i len jedno slovo z toho, co povedal, pravdou nebolo, stalo by sa to, co je napisane vyssie, preto ten, kto hovori, ze neveri v to, ze Boh je dokonaly - klame, lebo sa ruha voci Bohu, lebo aj napriek tomu vsetkemu, co je napisane, neveri tomu, co je napisane. Keby tomu veril, tak by nehovoril, ze Boh nie je dokonaly. Lebo ten, kto veri vsetkemu, co Boh povedal, tak veri aj tomu, ze Boh je dokonaly.

Ver tomu, ze Boh je dokonaly, lebo ak tomu nebudes verit aj nadalej, tak si vsetko svoje pocinanie len ospravedlnujes a snazis sa vsetko si zjednodusovat, ale naco? Ved zivot cloveka je zablesk blesku a to, co pride po tom, je vecnost, a to, ako prezijeme tento zivot, od toho bude zavisiet to, ako prezijeme vecnost.

Boh povedal:
citácia:
„JA SOM ALFA A OMEGA“ – BOH, KTORÝ JE, KTORÝ BOL A KTORÝ PRÍDE, TEN VŠEMOHÚCI (Zjv 1,8); 2 Úvod; 3 I. Boh, ktorý je, ktorý bol a ktorý príde – Božia večnosť (Zjv 1,8)


Ak sa snazis pochopit, aby si uveril, ze Boh je dokonaly, tak tomu nepochopis, lebo Boh je nekonecny a nas rozum, nase zmyslanie v porovnani s Jaeho rozumom a zmyslanim je takym malickym rozumom oproti vecnemu rozumu. Predstav si malicky kamienok a porovnaj to s nekonecne velkym kamenom - taky je clovek v porovnani s Bohom.

Sme iba kuskom prachu, v Biblii je napisane:
citácia:
w.biblia.sk › Biblia › 1. Mojžišova › 3. Kapitola19 V pote tváre budeš jesť chlieb, kým sa nevrátiš do zeme, lebo z nej si vzatý, pretože si prach a do prachu sa vrátiš.


Do zeme - do hliny, lebo sme chodiacou masou hliny a v tu hlinu sa obratime.

Jezis povedal, ze kto v Neho veri, aj keby zomrel, bude zit.

citácia:
Šeol / Hádes je místo, rozdělené na dvě části (Matouš 11:23; 16:18; Lukáš 10:15; 16:23; Skutky 2:27-31), příbytky spasených a ztracených. Místo, kde přebývají spasení, se nazývá „Ráj“ a „Lůno (náručí) Abrahamovo“. Místa přebývání spasených a ztracených jsou oddělena „velikou propastí“ (Lukáš 16:26). Když Ježíš vystoupil do nebe, vzal s sebou obyvatele Ráje, tedy věřící (Efezským 4:8-10). Ta část šeolu / hádu, kde přebývají ztracení, zůstala nezměněna. Všichni, kdo zemřou jako nevěřící, se na to místo odebírají, aby tam vyčkali na nastávající poslední soud. Sestoupil Ježíš do šeolu / hádu? Ano, podle listu Efezským 4:8-10 a 1 Petra 3:18-20 ano.


+ este:
citácia:
V hebrejských Písmech je slovo, používané k popisu říše mrtvých, „šeol“ (nebo sheol). Znamená prostě „místo mrtvých“, „záhrobí“ nebo „místo duchů/duší zemřelých“. Novozákonní řečtina má obdobné slovo, „hádes“, které rovněž označuje „místo mrtvých“. Další písma v Novém Zákonu naznačují, že šeol/hádes je dočasné místo, kde jsou drženy duše k očekávanému závěrečnému vzkříšení a soudu. Zjevení 20:11-15 mezi oběma místy jasně rozlišuje. Peklo (ohnivé jezero) je trvalé a konečné místo soudu pro ztracené. Hádes je dočasné místo. Takže odpověď zní ne, Ježíš nesestoupil do „pekla“, protože peklo je věcí budoucnosti, a dá se o něm mluvit až po soudu u velikého bílého trůnu (Zjevení 20:11-15).


a

citácia:
Ale tým, čo Ho prijali, dal moc stať sa deťmi Božími, tým, čo veria v Jeho meno


a na zaver:
citácia:
Bol človek, ktorého po­slal Boh; menoval sa Ján. 7 Ten­to prišiel na svedec­tvo: svedčiť o svet­le, aby všet­ci uverili skr­ze neho. 8 On sám nebol to svet­lo, len svedčiť mal o svet­le. 9 Bolo však pravé svet­lo, ktoré os­vecuje každého človeka pri­chádzajúceho na svet. 10 Bolo vo svete a svet Ním po­vs­tal, ale svet Ho ne­poz­nal. 11 Do svoj­ho vlast­ného prišiel, a Jeho vlast­ní Ho ne­prijali. 12 Ale tým, čo Ho prijali, dal moc stať sa deťmi Božími, tým, čo veria v Jeho meno, 13 ktorí boli splodení nie z kr­vi, ani z teles­nej žiados­ti, ani z vôle muža, ale z Boha. 14 A to Slovo stalo sa telom, pre­bývalo medzi na­mi, a my sme hľadeli na Jeho slávu ako na slávu jed­norodeného od Ot­ca, (bolo) pl­né milos­ti a prav­dy. 15 Ján svedčil o Ňom volajúc: Toto je Ten, o ktorom som po­vedal: Ten, ktorý pri­chádza po mne, je predo mnou, pre­tože bol skôr ako ja. 16 Z Jeho pl­nos­ti sme zais­te všet­ci prijali, a to milosť nad milosť. 17 Lebo zákon bol daný skr­ze Mojžiša, ale milosť a prav­da stala sa skr­ze Ježiša Kris­ta. 18 Boha ni­kto ni­kdy ne­videl; jed­norodený [Syn] Boží, ktorý je v lone Ot­covom, ten (Ho) známym učinil. ... http://www.bibliaaty.sk/JN

http://www.youtube.com/watch?v=SjJ5PrRz04Q


a este:

citácia:
Sv. Pavol nazýva hriešnika tmou. Svojím poslucháčom môže povedať: „Kedysi ste boli tmou, ale teraz ste svetlom v Pánovi. Žite ako deti svetla!“

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 30 december 2012 :  19:29:48  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov


citácia:
citácia:
Dokiaľ sa nebo a zem nepominú, nepominie sa ani jediné písmenko, ani jediná čiaročka zo zákona, kým sa všetko nestane tak, ako to je napísané v Biblii.


zaspal si dobu, to uz davno neplati ...

a to uznala i tvoja cirkev, zobud sa ...





„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 30 december 2012 :  20:14:36  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

K tej prvej otazke - to vyzera tak, akokeby si nevedel, co vsetko robia.
K tej druhej otazke - to vyzera tak, akokeby si ich obhajoval.
K oznamovacej vete po tych 2 oatzkach - od pozerov az po rozne filozofie - co to znamena "pozera" a aku filozofiu mas na mysli? ukaz konkretny priklad, lebo je vela druhov filozofii.

Ked chces, nasiel som 1 clanok, a po ich precitani by si urcite napisal nieco ine. Prosim, ja viem, ze je to dlhe, ale prosim, velmi ta prosim, aby si na tento prispevok zareagoval az po precitani vsetkych viet, prosim. Citanie si mozes rozdelit na "casti" a ked chces, mozes si pri tom robit poznamky a potom napisat tvoj nazor.
Pôvodne zaslal sinceretly - 30 december 2012 :  13:51:57



a ty to vari vies?
nie, ale v podstate nic co sa im pripisuje nie je pravda, resp nie su dokazy; hysteria okolo satanistickych orgii zacala v USA v 80. rokoch a napriek presetrovaniu mnohych pripadov sa nepodarilo ani raz nic dokazat ze obvineni naozaj konali za ucelom uctiavania satana ako nejakej formy filozofie resp islo vzdy o ludi s dusevnou poruchou alebo o sociopatov, ktori svoje ciny zvalovali na prikazy satana aby sa vyhli trestu, pripadne tuto tematiku pouzivali ako "ozvlastnenie" svojich cinov

http://web.archive.org/web/20031025012607/http://www.pointnet.ca/media/igtaorca.pdf

tak su rozni satanisti, niektori povazuju satana za realnu bytost inym zase ide iba o podstatu - clovek je sam sebe bohom - casto ide o hedonistov a uznavaju pravidlo - rob to, co robia tebe ini (v zmysle oko za oko)

k clanku, psychicka choroba nie je na smiech

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 31 december 2012 :  18:05:21  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Žalm 14:1
citácia:
Pre hudobný prednes. Žalm Dávidov. Vo svojom srdci blázon hovorí: Niet Boha! Konajú skazene a ohavne; niet nikoho, kto by robil dobre!
2 Hospodin hľadí z nebies na ľudí, aby videl, či je aspoň niekto rozumný, kto hľadá Boha.
3 Odpadli všetci, skazení sú napospol; niet nikoho, kto by robil dobre, niet ani jedného.


+ este 1 zaujimava legenda o mudrom cloveku a blaznoch:
citácia:
V perských súrách existuje legenda. Kdysi řekl 1 mudrc, že přijde den, kdy všechna voda na zemi - kromě té specielně uschované - bude znehodnocena. Na její místo nová voda. Každý, kdo se této vody napije, přijde o rozum. 1 muž vraj vzal toto proroctví vážně a začal si dělat zásoby vody. Když nastal onen den - muž pil vodu pouze ze svých nádob. Ostatní lidé zatím pili obyčejnou vodu a brzy přišli o rozum. Jediný člověk, který uposlech rad proroků, zůstal v pořádku. Zůstal jediným normálním mezi blázny - a protože byl jediný, ostatní jej prohlásili za blázna. Ze zoufalství své zásoby vylil a začal pít vodu, kterou pili ostatní - a zbláznil se taky. A blázni tvrdili, že konečně nabral rozum.


Je to naozaj velmi zaujimavy pribeh, podla mna je mudry iba Boh, od Neho mame vsetku mudrost, za ktoru by sme mu mali dakovat. Keby mal kazdy mudrost podla seba a riadil by sa iba svojou mudrostou, dopadlo by to tak, ako to vyzera v dnesnom svete. Boh - 3 Bozske osoby - chcu, aby sme svoju volu podriadili Svätemu Otcovi (nie papezovi), lebo len Otec ma nekonecne poznanie a ked su ludia v kolektive, tak zvycajne ich vedie ten, kto ma najväcsie poznanie, najväcsie skusenosti, najväcsi rozum, lebo tomu cloveku veria vsetci, lebo iba ten clovek je najmudrejsi z ostatnych - a takyto ludia ked sa nechaju riadit tym najmudrejsim, najrozumnejsie zmyslanym clovekom v kolektive, tak takyto ludia su rozumni. A v Biblii je napisane, ze Boh skuma srdcia ludi, pozera sa na nas a skuma, ci niekto z nas nabral rozum, ci je niekto z nas rozumny - cize ci niekto z nas sa snazi plnit len Jeho volu. Takze ten, kto nekona volu Sväteho Otca, si pocina hlupo, a ten, kto sa snazi konat volu Sväteho Otca, dostal naozajstny rozum.

Kto ma pravo urcovat, co je rozumne a co nie? Ja? Ty? On? Niekto iny? A co ak je niekto mudrejsi ako ten iny? Co ak je tou bytostou Boh? Co ak od Neho naozaj pochadza vsetka ta mudrost?

Teraz pri pisani tychto slov sa mi vybavilo par dalsich viet - ze vlastne nikto z ludi nie je hoden urcovat, co je rozumne a co nie. Ked mame vsetky vedomosti od predoslych generacii, od koho potom mali vedomosti prvi ludia? Od seba? A ak aj nahodou nieco zistili zo svojich skusenosti, tak by nezistili nic, keby im Boh nevlozil talent do nich samotnych - talent spoznavat nove veci. Vsetko, nase ruky, nas rozum, nase talenty, vsetko dobre pochadza od Boha, a to zle pochadza od Zleho.

citácia:
...Keď niečo povieme, tak voláme určitú silu, Božiu, či odporcu Boha...


tretia sila neexistuje. Boh je Bohom slobody a lasky, Boh je vsetko dobre v jednom. Nikto z nas nema pravo urcovat, co je dobre a co nie, na to ma pravo jedine Sväty Otec. Keby si kazdy urcoval svoju pravdu, dopadlo by to tak, ako to vyzera v dnesnom svete. Ked ma byt kolektiv ludi zjednoteny, tak ho musi viest 1 osoba, inak si kazdy bude robit, co chce.

Boh nam dal slobodnu volu, a tak mame 2 moznosti: vybrat si Bohu sluzit z lasky alebo mu nesluzit.

Boh je najmocnejsi a najrozumnejsi, Boh stvoril to, co stvoril a nie je od toho zavisly. Boh je rodina. Rodina Sväteho Otca, Syna-Jezisa a Ducha Sväteho.

Ak si nahodou videl niekoho pachat zlo, co myslis, od koho to pochadzalo? Ak si videl niekoho pachat nieco, co ani clovek schopny nemoze byt, co jednoducho na 100% nepochadza od cloveka, co myslis, kto za tym je, ked nie clovek?

A ak si niekoho videl, ako urobil skutok lasky, co myslis, od koho to pochadzalo? Alebo ak si videl niekoho v takej situacii, ze jednoducho ci je clovek veriaci alebo nie, tomu druhemu by ublizil, a ten clovek tomu druhemu neublizil, nepomstil sa mu, a pritom je clovek slaby, co myslis, odkial nabral tu silu, odpustit mu a neublizit mu, nepomstit sa mu?


a na zaver: este si mi neodpovedal na tento prispevok, ja stale cakam na odpoved:

citácia:
citácia:
este by som sa chcel opytat guesta, ci je laska vysledkom nahody, ci to je len obycajny chemicky proces, ci to vzniklo evoluciou, velkym treskom alebo ako.
A ze ci su tieto obrazky vysledkom evolucie - teraz nemyslim zvierata, ale lasku, ze ci to je vsetko len nahoda alebo je za tymto niekto vyssi, sledujte pozorne nasledujuce obrazky:



Toto len tak nahodne vzniknut nemohlo, za tymto musi byt niekto vyssi a tou bytostou je Boh.

Podla mna by guest uveril v Boha vtedy, keby mal take vlastnosti, ake by podla neho mal mat Boh. Z tych jeho prispevkov co mi ukazoval, tak tie prispevky boli o tom, aky je Boh zly, ze tresta ludi, ze dopustil desiatu egyptsku ranu a podobne...

Podla neho by mal byt Boh takou bytostou, akou v skutocnostou Boh je, len on to nevidi. Ako sa hovori - kazdy vidi to, co chce vidiet.

Guest neveri v to, ze Boh je milujucou bytostou, lebo sa docital vo Svätom Pisme a neviem od koho vsetkeho, aky je Boh zly, a v tom je ten problem - keby mal Boh take vlastnosti, ake by podla guesta mat mal, uveril by v Neho.

Boh je dokonalym vyjadrenim lasky, Boh je laska.

Z nazorov ateistov na Boha je vidiet, ze ho nemaju radi, a uverili by v Neho, keby zasiahol, lebo vidia vo svete vela nasilia a zloby a Boh podla nich nzasahuje. Boh zasahuje, len to nevidia. Zo zaciatku si to ateisti zacinaju vsetko ospravedlnovat, preco v Boha neveria, lebo keby bol Boh, vyzeralo by to inak... A postupom casu sa im cim dalej, tym viac ukazuje v mysli, ze Boh predsalen musi existovat a aj naozaj existuje, ale nechcu zmenit svoj zivot, chcu to mat aj nadalej jednoduche a tak aj nadalej popieraju existenciu Boha.

Cim je ateista starsi, tym viac si uvedomuje, ze Boh predsalen musi existovat, zo zaciatku ho brali za zlu bytost, postupom casu danemu ateistovi tie dalsie informacie od ludi, z knih.. ukazuju, ze Boh predsalen nie je zly a ze on je naozaj dokonalym vyjadrenim lasky.

Boh dava sancu kazdemu z nas, a tym, ze si niekto bude svoj postoj ospravedlnovat, ze v Boha neveri, nic tym nevyriesi.

Ateisti si myslia, ze ked odkladaju vieru v Boha, tak ze vyhrali. Maju to jednoduche. Boh je spravodlivy a ti, ktori sa na zemi ponizuju, budu v nebi povyseni, a ti, ktori sa na zemi povysuju, budu ponizeni. Ti, ktori prezili jednoduche zivot plny odkladania viery v Boha anasledovania Ho, tak po smrti to prestanu mat jednoduche a vudu to mat zlozite.
Naopak ti, ktori vieru v Boha neodkladali, ani nasledovanie Boha, tak ti to tu na zemi mali zlozite, velmi tazke, prezili si vselijakymi trapeniami, ale po smrti to zacali mat jednoduche, po smrti im Boh vsetky ich trapenia odnal.

Su 2 useky: usek od narodenia az po smrt a usek od smrti do nekonecna.

Ten prvy usek je casovo obmedzeny a ten druhy je casovo neobmedzeny, v tom druhom useku vsetko pokracuje od smrti az do nekonecna.

Je len na nas, ako prezijeme prvy a druhy usek.
Mozeme prezit jednoduche prvy usek a potom po smrti to budeme mat zlozite a budeme sa trapit, budeme plni trapenia alebo prezijeme prvy usek v trapeni, v laske k bliznym, zivot plny odriekania a lasky k Bohu a po smrti nam Boh odnime vsetky starosti a budeme vecne blazeni.

Boh je laska a nema rad vypocitavost, Boha treba nasledovat stale, a aj keby si clovek myslel, ze uz je vsetko stratene, tak aj keby mal pravdu, ostatni sa este mozu zachranit a prava laska nemysli na seba ale v prvom rade na ostatnych, a ked uz si niekto prezil zlym zivotom, nedopusti, aby si taky zivot pretrpel aj niekto iny a z lasky k Bohu a k ludom sa bude snazit zachranit inych, ked uz seba nezachranil.Takyto clovek, ktory si myslel, ze uz je vsetko stratene, zachranil mnohych pocas svojho zivota a nehladel na pomoc pre seba ale na pomoc pre druhych a keby si mal prejst aj neviem akym utrpenim, urobil by to znova, ale bez lasky by to nebolo mozne, lebo clovek, v ktorom nie je laska k Bohu a inym, mysli len na seba.
Prave preto by sme sa mali snazit zit zivot pre inych a nie pre seba, nie len pre vybranych ludi, ale pre vsetkych ludi, lebo v Biblii je napisane, ze Jezis sa pytal, aku odmenu chceme mat z toho, ked milujeme len niektorych ludi a nie vsetkych.

A aj keby sme toho neboli schopni, ale chceli by sme inych milovat, tak verte, ze Bohu nic nie je nemozne a staci Ho poprosit o cokolvek a dostaneme to, ak to uzna za vhodne, lebo On nas stvoril a On vie najlepsie, co je pre nas dobre, lebo nas pozna viac, ako my seba. Preco? Lebo ked sa ocitneme v nejakej situacii, by sme sa divili, ako by niektori zareagovali, to znamena, ze o sebe toho este mnoho nevieme, o sebe vieme len to, co sme zistili, a to, co sme este nezistili, to o sebe nevieme a Boh vie aj to, co o sebe uz vieme, ale aj to, co o sebe este nevieme, lebo to On nas stvoril, v Bohu zijeme a v Bohu sme. Vsetko, co mame, mame od Neho, nemali by sme to, co mame, keby nam to nezveril do nasej starosti. Ved ked Cisar povedal Jezisovi, ci nevie, ze ma moc prepustit Ho, Jezis mu odpovedal, ze nemal by taku moc nad nim, keby mu to nebolo dane zhora. No vidite. Takze predsalen mame vsetko od Boha a aj to, co si myslime, ze od Boha nemame, tak aj to mame od Neho, lebo to On vsetko stvoril, mocou Jeho ust povstalo to, co povstalo a bez Neho nepovstalo nic z toho, co povstalo.

Namiesto citania ateistickych citatov odporucam prejst na citaty krestanske, lebo ak si clovek bude citat ateisticke informacie, nic mu to neosozi, ved keby sa tymi vecami nezaoberal, za ten cas mohol niekomu pomoct z lasky k Bohu a k nemu. Netreba sa zbytocne zabavat, treba konat.

Na zaver 1 citat 1 uzivatela z 1 fora:
citácia:
,,Blázen myslí, že Bůh není! Žalm 53, 2 Blázen myslí, že Bůh není! Aby jsi tu nebyl za blázna, přiznej barvu."


Guest sa snazi pochopit, aby uveril, v mojom podpise je citat:

citácia:
Porozumenie je odmena za vieru. Nesnaž sa pochopiť, aby si veril, ale ver, aby si pochopil. (sv.Augustín)


...lebo inak pochopi zle, ked bude vyhladavat informacie o Bozom charaktere u ateistov a nie u krestanov, ktori o Bohu hovoria. Treba ist za tymi, ktori maju s Bohom skusenosti a nie za tymi, ktori Bohom pohrdaju, lebo ak sa bude clovek pridrzat len tych pohrdacov, aj on sa sam stane pohrdacom Boha.

Pôvodne zaslal sinceretly - 29 december 2012 :  17:54:34



dakujem vopred za odpoved na cely prispevok.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2013 :  07:46:18  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Veď odpovedal, resp. na všetko má "politicky"-(a samozrejme aj "vedecky" a "logicky") "korektnú" odpoveď, a určite tým niekomu robí radosť. Veď sa presne pohybuje v určených mantineloch. Tam sa jednoducho iná odpoveď ako klišé a frázy vyžmýkať nedá, a okrem toho ani mne sa nechce odpovedať na siahodlhé otázky, ktoré sa mi ani nechce prečítať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2013 :  09:04:51  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
Tak toto fakt stoji za precitanie...je to z clanku v linku
citácia:
Na svete žilo kedysi veľké množstvo ľudí, a keby malo aspoň jedno náboženstvo pravdu o nesmrteľnosti, tak vesmír musí byť niekde obsadený obrovským množstvom pozostalých v podobe akýchsi duchov.
-

nechcem sa vysmievat autorovi, aj jeho Boh miluje, ale fakt,tvrdit, ze ak by
malo aspoň jedno náboženstvo pravdu o nesmrteľnosti, tak hmotny vesmír musí byť niekde obsadený obrovským množstvom pozostalých v podobe duchov, ktori nie su hmotni...
A este smiesnejsie je, ked nejaky vzdelanejsi ateista ,najlepsie vedec, dokazuje na zaklade skumania hmotneho sveta, ze pristroje urcene na skumanie materialneho vesmiru Boha nezaznamenali, a ani duse zomrelych, ci anjelov,a preto Boh i duchovia neexistuju
Ale naozaj sa nechcem dotknut ateistov...

Pôvodne zaslal radar - 12 august 2012 :  17:47:42




poriadny vedec ti nepovie že niečo také neexistuje, pretože to nevie dokázať.. vedci každý deň objavujú nové a nové druhy živočíchov, ťažko budú o niečom dopredu hlásiť že to určite neexistuje, možno tak si dovolia vyjadriť predpoklad.. pretože majú na rozdiel od náboženských "znalcov" kritický rozum

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2013 :  09:25:07  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
Žalm 14:1
citácia:
Pre hudobný prednes. Žalm Dávidov. Vo svojom srdci blázon hovorí: Niet Boha! Konajú skazene a ohavne; niet nikoho, kto by robil dobre!
2 Hospodin hľadí z nebies na ľudí, aby videl, či je aspoň niekto rozumný, kto hľadá Boha.
3 Odpadli všetci, skazení sú napospol; niet nikoho, kto by robil dobre, niet ani jedného.


+ este 1 zaujimava legenda o mudrom cloveku a blaznoch:
citácia:
V perských súrách existuje legenda. Kdysi řekl 1 mudrc, že přijde den, kdy všechna voda na zemi - kromě té specielně uschované - bude znehodnocena. Na její místo nová voda. Každý, kdo se této vody napije, přijde o rozum. 1 muž vraj vzal toto proroctví vážně a začal si dělat zásoby vody. Když nastal onen den - muž pil vodu pouze ze svých nádob. Ostatní lidé zatím pili obyčejnou vodu a brzy přišli o rozum. Jediný člověk, který uposlech rad proroků, zůstal v pořádku. Zůstal jediným normálním mezi blázny - a protože byl jediný, ostatní jej prohlásili za blázna. Ze zoufalství své zásoby vylil a začal pít vodu, kterou pili ostatní - a zbláznil se taky. A blázni tvrdili, že konečně nabral rozum.


Je to naozaj velmi zaujimavy pribeh, podla mna je mudry iba Boh, od Neho mame vsetku mudrost, za ktoru by sme mu mali dakovat. Keby mal kazdy mudrost podla seba a riadil by sa iba svojou mudrostou, dopadlo by to tak, ako to vyzera v dnesnom svete. Boh - 3 Bozske osoby - chcu, aby sme svoju volu podriadili Svätemu Otcovi (nie papezovi), lebo len Otec ma nekonecne poznanie a ked su ludia v kolektive, tak zvycajne ich vedie ten, kto ma najväcsie poznanie, najväcsie skusenosti, najväcsi rozum, lebo tomu cloveku veria vsetci, lebo iba ten clovek je najmudrejsi z ostatnych - a takyto ludia ked sa nechaju riadit tym najmudrejsim, najrozumnejsie zmyslanym clovekom v kolektive, tak takyto ludia su rozumni. A v Biblii je napisane, ze Boh skuma srdcia ludi, pozera sa na nas a skuma, ci niekto z nas nabral rozum, ci je niekto z nas rozumny - cize ci niekto z nas sa snazi plnit len Jeho volu. Takze ten, kto nekona volu Sväteho Otca, si pocina hlupo, a ten, kto sa snazi konat volu Sväteho Otca, dostal naozajstny rozum.

Kto ma pravo urcovat, co je rozumne a co nie? Ja? Ty? On? Niekto iny? A co ak je niekto mudrejsi ako ten iny? Co ak je tou bytostou Boh? Co ak od Neho naozaj pochadza vsetka ta mudrost?

Teraz pri pisani tychto slov sa mi vybavilo par dalsich viet - ze vlastne nikto z ludi nie je hoden urcovat, co je rozumne a co nie. Ked mame vsetky vedomosti od predoslych generacii, od koho potom mali vedomosti prvi ludia? Od seba? A ak aj nahodou nieco zistili zo svojich skusenosti, tak by nezistili nic, keby im Boh nevlozil talent do nich samotnych - talent spoznavat nove veci. Vsetko, nase ruky, nas rozum, nase talenty, vsetko dobre pochadza od Boha, a to zle pochadza od Zleho.

citácia:
...Keď niečo povieme, tak voláme určitú silu, Božiu, či odporcu Boha...


tretia sila neexistuje. Boh je Bohom slobody a lasky, Boh je vsetko dobre v jednom. Nikto z nas nema pravo urcovat, co je dobre a co nie, na to ma pravo jedine Sväty Otec. Keby si kazdy urcoval svoju pravdu, dopadlo by to tak, ako to vyzera v dnesnom svete. Ked ma byt kolektiv ludi zjednoteny, tak ho musi viest 1 osoba, inak si kazdy bude robit, co chce.

Boh nam dal slobodnu volu, a tak mame 2 moznosti: vybrat si Bohu sluzit z lasky alebo mu nesluzit.

Boh je najmocnejsi a najrozumnejsi, Boh stvoril to, co stvoril a nie je od toho zavisly. Boh je rodina. Rodina Sväteho Otca, Syna-Jezisa a Ducha Sväteho.

Ak si nahodou videl niekoho pachat zlo, co myslis, od koho to pochadzalo? Ak si videl niekoho pachat nieco, co ani clovek schopny nemoze byt, co jednoducho na 100% nepochadza od cloveka, co myslis, kto za tym je, ked nie clovek?

A ak si niekoho videl, ako urobil skutok lasky, co myslis, od koho to pochadzalo? Alebo ak si videl niekoho v takej situacii, ze jednoducho ci je clovek veriaci alebo nie, tomu druhemu by ublizil, a ten clovek tomu druhemu neublizil, nepomstil sa mu, a pritom je clovek slaby, co myslis, odkial nabral tu silu, odpustit mu a neublizit mu, nepomstit sa mu?


a na zaver: este si mi neodpovedal na tento prispevok, ja stale cakam na odpoved:

citácia:
citácia:
este by som sa chcel opytat guesta, ci je laska vysledkom nahody, ci to je len obycajny chemicky proces, ci to vzniklo evoluciou, velkym treskom alebo ako.
A ze ci su tieto obrazky vysledkom evolucie - teraz nemyslim zvierata, ale lasku, ze ci to je vsetko len nahoda alebo je za tymto niekto vyssi, sledujte pozorne nasledujuce obrazky:



Toto len tak nahodne vzniknut nemohlo, za tymto musi byt niekto vyssi a tou bytostou je Boh.

Podla mna by guest uveril v Boha vtedy, keby mal take vlastnosti, ake by podla neho mal mat Boh. Z tych jeho prispevkov co mi ukazoval, tak tie prispevky boli o tom, aky je Boh zly, ze tresta ludi, ze dopustil desiatu egyptsku ranu a podobne...

Podla neho by mal byt Boh takou bytostou, akou v skutocnostou Boh je, len on to nevidi. Ako sa hovori - kazdy vidi to, co chce vidiet.

Guest neveri v to, ze Boh je milujucou bytostou, lebo sa docital vo Svätom Pisme a neviem od koho vsetkeho, aky je Boh zly, a v tom je ten problem - keby mal Boh take vlastnosti, ake by podla guesta mat mal, uveril by v Neho.

Boh je dokonalym vyjadrenim lasky, Boh je laska.

Z nazorov ateistov na Boha je vidiet, ze ho nemaju radi, a uverili by v Neho, keby zasiahol, lebo vidia vo svete vela nasilia a zloby a Boh podla nich nzasahuje. Boh zasahuje, len to nevidia. Zo zaciatku si to ateisti zacinaju vsetko ospravedlnovat, preco v Boha neveria, lebo keby bol Boh, vyzeralo by to inak... A postupom casu sa im cim dalej, tym viac ukazuje v mysli, ze Boh predsalen musi existovat a aj naozaj existuje, ale nechcu zmenit svoj zivot, chcu to mat aj nadalej jednoduche a tak aj nadalej popieraju existenciu Boha.

Cim je ateista starsi, tym viac si uvedomuje, ze Boh predsalen musi existovat, zo zaciatku ho brali za zlu bytost, postupom casu danemu ateistovi tie dalsie informacie od ludi, z knih.. ukazuju, ze Boh predsalen nie je zly a ze on je naozaj dokonalym vyjadrenim lasky.

Boh dava sancu kazdemu z nas, a tym, ze si niekto bude svoj postoj ospravedlnovat, ze v Boha neveri, nic tym nevyriesi.

Ateisti si myslia, ze ked odkladaju vieru v Boha, tak ze vyhrali. Maju to jednoduche. Boh je spravodlivy a ti, ktori sa na zemi ponizuju, budu v nebi povyseni, a ti, ktori sa na zemi povysuju, budu ponizeni. Ti, ktori prezili jednoduche zivot plny odkladania viery v Boha anasledovania Ho, tak po smrti to prestanu mat jednoduche a vudu to mat zlozite.
Naopak ti, ktori vieru v Boha neodkladali, ani nasledovanie Boha, tak ti to tu na zemi mali zlozite, velmi tazke, prezili si vselijakymi trapeniami, ale po smrti to zacali mat jednoduche, po smrti im Boh vsetky ich trapenia odnal.

Su 2 useky: usek od narodenia az po smrt a usek od smrti do nekonecna.

Ten prvy usek je casovo obmedzeny a ten druhy je casovo neobmedzeny, v tom druhom useku vsetko pokracuje od smrti az do nekonecna.

Je len na nas, ako prezijeme prvy a druhy usek.
Mozeme prezit jednoduche prvy usek a potom po smrti to budeme mat zlozite a budeme sa trapit, budeme plni trapenia alebo prezijeme prvy usek v trapeni, v laske k bliznym, zivot plny odriekania a lasky k Bohu a po smrti nam Boh odnime vsetky starosti a budeme vecne blazeni.

Boh je laska a nema rad vypocitavost, Boha treba nasledovat stale, a aj keby si clovek myslel, ze uz je vsetko stratene, tak aj keby mal pravdu, ostatni sa este mozu zachranit a prava laska nemysli na seba ale v prvom rade na ostatnych, a ked uz si niekto prezil zlym zivotom, nedopusti, aby si taky zivot pretrpel aj niekto iny a z lasky k Bohu a k ludom sa bude snazit zachranit inych, ked uz seba nezachranil.Takyto clovek, ktory si myslel, ze uz je vsetko stratene, zachranil mnohych pocas svojho zivota a nehladel na pomoc pre seba ale na pomoc pre druhych a keby si mal prejst aj neviem akym utrpenim, urobil by to znova, ale bez lasky by to nebolo mozne, lebo clovek, v ktorom nie je laska k Bohu a inym, mysli len na seba.
Prave preto by sme sa mali snazit zit zivot pre inych a nie pre seba, nie len pre vybranych ludi, ale pre vsetkych ludi, lebo v Biblii je napisane, ze Jezis sa pytal, aku odmenu chceme mat z toho, ked milujeme len niektorych ludi a nie vsetkych.

A aj keby sme toho neboli schopni, ale chceli by sme inych milovat, tak verte, ze Bohu nic nie je nemozne a staci Ho poprosit o cokolvek a dostaneme to, ak to uzna za vhodne, lebo On nas stvoril a On vie najlepsie, co je pre nas dobre, lebo nas pozna viac, ako my seba. Preco? Lebo ked sa ocitneme v nejakej situacii, by sme sa divili, ako by niektori zareagovali, to znamena, ze o sebe toho este mnoho nevieme, o sebe vieme len to, co sme zistili, a to, co sme este nezistili, to o sebe nevieme a Boh vie aj to, co o sebe uz vieme, ale aj to, co o sebe este nevieme, lebo to On nas stvoril, v Bohu zijeme a v Bohu sme. Vsetko, co mame, mame od Neho, nemali by sme to, co mame, keby nam to nezveril do nasej starosti. Ved ked Cisar povedal Jezisovi, ci nevie, ze ma moc prepustit Ho, Jezis mu odpovedal, ze nemal by taku moc nad nim, keby mu to nebolo dane zhora. No vidite. Takze predsalen mame vsetko od Boha a aj to, co si myslime, ze od Boha nemame, tak aj to mame od Neho, lebo to On vsetko stvoril, mocou Jeho ust povstalo to, co povstalo a bez Neho nepovstalo nic z toho, co povstalo.

Namiesto citania ateistickych citatov odporucam prejst na citaty krestanske, lebo ak si clovek bude citat ateisticke informacie, nic mu to neosozi, ved keby sa tymi vecami nezaoberal, za ten cas mohol niekomu pomoct z lasky k Bohu a k nemu. Netreba sa zbytocne zabavat, treba konat.

Na zaver 1 citat 1 uzivatela z 1 fora:
citácia:
,,Blázen myslí, že Bůh není! Žalm 53, 2 Blázen myslí, že Bůh není! Aby jsi tu nebyl za blázna, přiznej barvu."


Guest sa snazi pochopit, aby uveril, v mojom podpise je citat:

citácia:
Porozumenie je odmena za vieru. Nesnaž sa pochopiť, aby si veril, ale ver, aby si pochopil. (sv.Augustín)


...lebo inak pochopi zle, ked bude vyhladavat informacie o Bozom charaktere u ateistov a nie u krestanov, ktori o Bohu hovoria. Treba ist za tymi, ktori maju s Bohom skusenosti a nie za tymi, ktori Bohom pohrdaju, lebo ak sa bude clovek pridrzat len tych pohrdacov, aj on sa sam stane pohrdacom Boha.

Pôvodne zaslal sinceretly - 29 december 2012 :  17:54:34



dakujem vopred za odpoved na cely prispevok.

Pôvodne zaslal sinceretly - 31 december 2012 :  18:05:21





tie obrázky sú síce pekné, ale rovnako by sme mohli nájsť také kde sa zvieratá znásilňujú či požierajú ;) pre mňa je láska určite najväčšou hodnotou, ale v prírode je to väčšinou len o zachovaní druhu a plodení potomstva, nie až tak o láske.. samozrejme že sociálnejšie zvieratá sa vedia správať aj nezištne, o tom niet pochýb :) ale či za to môže "boh" to už ťažko povedať.. prečo mu pripispovať dobro a zlo nie? prečo ho oslavovať za rozkošné verné labute a zároveň odmietať pripísať mu surovosti, zvieracie choroby či ľudský sadizmus? (aha áno, na to sme si vymysleli "satana".. rovnako môžem zlo pripísať vlkolakovi alebo komukoľvek..) obetuj 4a pol minúty života a pozri si akí sme my ľudia "láskaví", priam samotný obraz boží http://www.youtube.com/watch?v=hP3y3OwSHyk

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2013 :  09:50:16  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Nezdá sa mi, žeby Boh sa nejako mohol vyvliecť zo zla. Kresťanstvo nie je dualistické a žiadne Zlo na rovnocennej úrovni k Bohu neexistuje. Odkedy je satan väčší ako Boh? O tom teda nič neviem, žeby mal Boh s ním problém. To stvorenie robí iba to čo chce (a môže), ale musí robiť to čo chce Boh...(som zvedavý ako si toto vyloží pocitologicko- dojmologicko- eklekticisticko- panteisticko- "vedecký" pohľad na "svet")

video som si nepozrel, pokladám ho za vklad do kampane za to že človek je sofistikovanejšie zviera, a tam snahu niekoho, komu na takom pohľade záleží vidím. Zla nikdy nebude viac ako dobra (to je už metafizycky nemožné) i keď niekto sa riadne snaží ukázať že to tak nie je. A ako vidím, tých čo mu to papkajú aj s navijákom bude mať vždy dosť. (ako aj tých čo na príklade toho že 99 jedincov zo 100 je zlých tak to automaticky znamená že všetci. Toho kto chrlí tieto "pravdivé" ukážky povzbudzujem:len chrlte ďalej takéto "pravdivé" ukážky, len tak ďalej, vaše publikum sa nevie dočkať)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2013 :  09:56:36  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
Nezdá sa mi, žeby Boh sa nejako mohol vyvliecť zo zla. Kresťanstvo nie je dualistické a žiadne Zlo na rovnocennej úrovni k Bohu neexistuje. Odkedy je satan väčší ako Boh? O tom teda nič neviem, žeby mal Boh s ním problém. To stvorenie robí iba to čo chce (a môže), ale musí robiť to čo chce Boh...(som zvedavý ako si toto vyloží pocitologicko- dojmologicko- eklekticisticko- panteisticko- "vedecký" pohľad na "svet")

video som si nepozrel, pokladám ho za vklad do kampane za to že človek je sofistikovanejšie zviera, a tam snahu niekoho, komu na takom pohľade záleží vidím. Zla nikdy nebude viac ako dobra (to je už metafizycky nemožné) i keď niekto sa riadne snaží ukázať že to tak nie je. A ako vidím, tých čo mu to papkajú aj s navijákom bude mať vždy dosť. (ako aj tých čo na príklade toho že 99 jedincov zo 100 je zlých tak to automaticky znamená že všetci. Toho kto chrlí tieto "pravdivé" ukážky povzbudzujem:len chrlte ďalej takéto "pravdivé" ukážky, len tak ďalej, vaše publikum sa nevie dočkať)

Pôvodne zaslal mino - 09 január 2013 :  09:50:16



no, boh s ním evidentne problém nemá :) spýtaj sa súputníkov tuto na fóre.. koľkokrát už do hry ťahali "satana", ktorý sa objaví vždy keď je neúctivé "viniť" boha.. to sa nepatrí..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2013 :  10:01:33  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
mňa súputnici nezaujímajú a ja som nikdy satana nepchal tam kde nepatrí a nebral odtiaľ kam patrí. A to je niečo úplne iné. A ako sa dá ospravedlniť Boh od zla je pre mňa- ak sa jedná o kresťanstvo- záhadou. Samozrejme vzhľadom na jasnú metafyzickú definíciu zla, len príčinou, a to samozrejme nepriamou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2013 :  17:16:36  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Myslim si, ze nasledujuce slova hovoria za vsetko:

Zjavenie 22:11
citácia:
…10 Po­tom mi po­vedal: Nezapečaťuj proroc­ké slová tej­to knihy, lebo (po­sled­ný) čas je blíz­ko! 11 Kto pácha ne­právosť, nech ju pácha ďalej! Kto je špinavý, nech sa špiní ďalej! Ale kto koná spravod­livosť, nech ju koná ďalej! A kto je svätý, nech sa po­sväcuje ďalej! 12 Aj­hľa, prídem skoro a moja od­plata je so mnou, aby som od­platil každému podľa jeho skut­kov!…


Este mensi dodatok: kto neveri v pravdu a aj keby sa mu ta pravda ukazala, ajtak by tej pravde neuveril, aj keby videl a vedel, ze je tu, neuveril by jej. Takze taky clovek, ktory neveri pravde, len nech neveri pravda aj nadalej, ked si nechce dat povedat.

Podobne to je aj s tymi, ktori spinia - len nech spinia dalej, a ti, ktori sa posväcuju, si uz zvolili Boha, uverili mu, a aj keby sa ukazal neviem aky dokaz, ze Boh je zly, takyto ludia Mu budu aj nadalej verni a aj keby im cely svet hovoril, ze Boh je velmi zly, oni by Mu verili a aj keby sa ukazalo o cirkvi neviem ake neciste veci, ajtak by bol Kristovej cirkvi takyto clovek verny, lebo stale je to Kristova cirkev a aj keby nahodou niekedy padla, tak to neznamena, ze na nu teraz treba spinit, netreba na nu spinit, jednoducho ked by sa aj neico stalo, treba si povedat, no co uz, stalo sa, skoda, ale Bohu budem verny aj nadalej, aj keby sa zdali vsetky falosne vyroky, ktore su prekrutene z Biblie neviem ako pravdive, tak ten sväty by Bohu veril aj nadalej a aj keby bolo pokusenie neviem ake, tak Boh by mu dal silu odolat pokuseniu za odmenu, za to, ze Mu veri. A to je prava viera a taku vieru by mal mat kazdy krestan, kazdy 1 z nas.

Takze zaver: posmievaci - posmievajte sa dalej, neveriaci, len si neverte dalej a my veriaci, verme si aj nadalej, lebo Boh je pravda, laska, viera, Boh je sväty, a ten, kto je sväty, tak nemoze byt dobry a zly zaroven, musi byt jednoznacne bez poskvrny a cisty, cisty ako lalia, cisty ako zelezo ohnom precistene X-nasobne... iba taka bytost je sväta, a kedze Boh o sebe prehlasuje a hovori, ze je sväty, tak je jednoducho sväty, je to velmi jednoduche.

A ked je raz niekto sväty, tak bude sväty, lebo je sväty. A v Biblii je napisane, ze co vyrok Bozi, to pravda. Kazdy 1 vyrok vysloveny z Bozich ust je cista pravda, cista ako zlato preskusane ohnom a precistene vsetkym moznym, v Biblii sa to popisuje, to je obrazne pomenovania Bozieho Slova.

V Biblii je aj napisane, ze Boh skuma srdcia ludi, ci uz konecne dostali rozum a ci sa budu riadit uz len Bozimi zakonmi.

Predstavte si velku bublinu, v tej bubline je oaza a zopar ludi a dalsi clovek, ktory je v nej - ktory je ich velitelom. Ten clovek narozdiel od tych ostatnych vie, co sa nachadza mimo oazy, predstavte si, ze vsade su velke plamene, ale v tej bubline je oaza a z tej bubliny nie je vidiet tie plamene, kazdy 1 si mysli, ze tam je nieco zaujimave. Ten velitel im dal prikaz, aby dalej nesli, ale iba ti, ktori mu chcu sluzit. Ti, ktori mu nechcu sluzit, mozu ist mimo tej bubliny. Pre tych ludi to vyzera tak, akokeby ich ten velitel obmedzoval a je len na nich, ci velitelovi budu verit alebo nie. Ti, ktori prekrocia hranicu, zistia, ze su celi v plamenoch a ze predsalen mal ich milujuci velitel pravdu.

Teraz si predstavte 2 skupiny ludi - ta 1. sluzi velitelovi a je mu verna, aj ked si myslia, ze tam mimo tej bubliny moze byt lepsie prostredie, ale z lasky k svojmu velitelovi ho posluchnu a nejdu mimo bubliny a ani sa tam nepozeraju.

Ta 2. skupina, co isla mimo bubliny, tak zistila, ze podlahla pokuseniu a zhresila, teraz uz budu posluchat velitela nie preto, ze to chce on, ale preto, ze to chcu oni - aby uz viac nemuseli trpiet, ale to uz by potom nebolo kralovstvo velitela a kazdy by doveroval velitelovi len preto, lebo to ma overene, ze je naozaj ten, za koho sa vydava.

Vidite? Podobne to je aj s Bohom. Boh nechce, aby sme sa spoliehali na seba, ale na Neho. Aby sme nechceli, aby sa stala nasa vola, ale Jeho. Manzelstvo je o davani a nie o prijimani. Laska je tiez o davani a nie o prijimani. Boh neberie, ale dava, a je len na nas, ci Ho prijmeme a budeme Mu verit a budeme Ho posluchat alebo nie. Vsetko je len na nas a od nas zalezi, kde sa ocitneme po smrti.

Nikto nie je spaseny zo spravodlivosti, ale z Bozej milosti, aby sa nikto nemohol chvalit a keby to malo byt zo spravodlivosti, tak by sa nikto do neba nedostal, lebo vsetci sme zhresili, niekto mohol zhresit napr. len 1x, niekto uz len tym, ze bol pocaty v stave hriechu - lebo jeho rodicia neboli sväti, boli hriesni, a prave preto si nikto z nas nezasluzi nebo, kazdy 1 z nas patrime do pekla a Jezis nam podava pomocnu ruku, ked ju prijmeme, tak sa dostaneme do Jeho kralovstva a ked si niekto povie, ze bude neveriaci, ze Bohu neveri, tak len nech Bohu neveri, lebo v skutocnosti kazdy 1 z nas, ked sa narodil, vedel, ze ho stvoril Boh, a ti, ktori si povedali, ze budu ateistami, povedali si to preto, lebo si to vsetko chceli zjednodusit. Zivot na Zemi si sice zjednodusia, to ano, ale len na urcitu dobu, po smrti pride vecnost a to, ake to budeme mat po smrti, urcuje to, ako prezijeme nas zivot. V Biblii je napisane, ze kazde 1 zviera vie, ze je dielom Bozich ruk, ze ho ucinil Boh. Preco by to nemohli potom vediet aj ludia? Pravda je taka, ze clovek uz od narodenia vie o Bohu, ale demoni mu to vytrhnu, pokial to dieta nie je chranene. Prave preto by sme s amali modlit za to, aby Slovo Bozie, ktore bolo zasiate nielen u nas, ale aj u ostatnych, aby sme sa ho snazili chranit v sebe, ale aj v ostatnych, aby sme neprosili len za seba, ale aj za ostatnych, lebo sme 1 tim - sme bratia a sestry v Jezisovi Kristovi, lebo Boh nas vsetkych spaja, Boh je laska.

Ateisti hovoria o ceste, o neustalom putovani, ale kam? ani do pekla, ani do neba, ani nikde, len do vecnej neexistencie, takze ako vidite, je to blud.

Ked existuje cesta, potom musi existovat aj ciel, a tym cielom je bud peklo alebo nebo, 3. moznost neexistuje.

Ateisti, len si dalej cestujte po svojej ceste, ani neviete kam cestujete, nemate ciel, cestujete len tak, ale naco, ked nemate ciel? Ved vas druhy ateisticky citat hovori, ze vsetko, co urobite, musi mat svoj ciel.

V tych ateistickych citatoch su same nedostatky, ale oni si to neuvedomuju, lebo keby si to uvedomili, uz by neboli ateistami. A aj keby si ich uvedomili, uz si navykli na jednoduchost a preto ten citat, ze kto spini, nech spini este, lebo sa nechce zmenit a tak mu nic ine nezostava, ako spinit, ale stale sa moze zmenit, ale on jednoducho nechce, tak nech si spini dalej.

Ateisti putuju neustale za niecim, ale nikto nevie kam. Zaroven vsak tvrdia, ze vsetko, co budete robit, musi mat svoj ciel. Ale ked sme pri putovani v zivote, tak ciel si jednoducho "odstranili", aby to mali jednoduchsie.

V skutocnosti kazda cesta ma svoj ciel. Zivot cloveka je cesta a po smrti sa ocitne v cieli. A prostredie toho ciela sa bude hodnotit aj zo skutkov, ale hlavne z viery. Lebo niekto mohol byt cely svoj zivot spravodlivy, ale neuveril v Boha, cize Ho odmietol, aj ked sa tomu clovekovi nechaval tolkokrat spoznat, ze existuje. Takze taky clovek skonci v pekle. A niekto zase mohol byt cely svoj zivot zly, ale na konci svojho zivota uveril v Boha, a tak sa dostal do neba. Ale len z milosti Bozej. Boh nema rad vypocitavost, my krestania by sme to nemali chciet mat jednoduche. Nemali by sme si vsetko zjednodusovat. Lebo su len 2 cesty - cesta zjednodusovania - spekulovania alebo cesta sluzby Bohu - takito ludia to nechcu mat jednoduche, ale chcu konat Boziu volu. Siroka cesta-zjednodusovanie vedie do vecneho zatratenia a cesta sluzby Bohu vedie do neba.

A ak tomu niekto neveri, tak nech si neveri dalej este, lebo co ak maju pravdu krestania, ktori sa riadia Bohom? Co ak ma predsalen pravdu Boh, a nie videa na youtube?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Reiki – otvorené dvere pre Zlého ktorý ti urobí zo Téma Next Topic: vakcíny z umelých potratov  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06