Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Cirkevné či náboženské sviatky
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Aktívna účasť na obradoch nekatolíkov Téma Next Topic: Čo je cieľom vášeho života? Prečo žijete?
Strana: z 2

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2012 :  07:50:16  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Na FB som našiel takýto návrh na riešenie problému sviatkov SR:


V súčasnosti, s ohľadom na značnú migráciu obyvateľov Európy a Sveta, sa aj naša SR stáva multikultúrnou. Rovnako aj náboženská orientácia občanov je pestrá. Aj keď ešte na Slovensku prevládajú kresťanské náboženstvá, je tu nezanedbateľný počet občanov iných denominácií a tiež aj ateistov.
V tomto zmysle je tu problém definovať tzv. cirkevné sviatky v kalendárnom roku tak, aby občan nebol vystavený nedemokratickému tlaku svätiť sviatky iného náboženstva, ako toho, ktoré vyznáva on.
Preto dávam návrh Vláde a NR SR aby zákonom určila :
1. Štátne sviatky, ktoré sa neviažu na žiadnu ideológiu ani náboženstvo, ako dni pracovného pokoja a
2. Náboženské sviatky, ako dni neplateného pracovného voľna v takom zmysle, že zamestnávateľ je povinný poskytnúť svojmu zamestnancovi, ak o to požiada, neplatené pracovné voľno, počas jeho náboženského sviatku, najviac X dní v kalendárnom roku.
Dokážeme podporiť takýto návrh? Mne sa pozdáva.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora 

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2012 :  09:54:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
1. Štátne sviatky, ktoré sa neviažu na žiadnu ideológiu ani náboženstvo, ako dni pracovného pokoja

Co tak zaviest francuzsky revolucny kalendar ? To by sa vam pozdavalo ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2012 :  11:06:11  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov

citácia:
1. Štátne sviatky, ktoré sa neviažu na žiadnu ideológiu ani náboženstvo, ako dni pracovného pokoja

Co tak zaviest francuzsky revolucny kalendar ? To by sa vam pozdavalo ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 12 júl 2012 :  09:54:54


Tolerantná amerika, neviem čo je to francúzky revolučný kalendár. Pouč ma! Ale viem čo je tolerancia, demokracia, totalita.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2012 :  11:25:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A preco by som ta mal poucovat ? Ked si nevzdelanec , ale osobujes si pchat prsty do vsetkeho ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2012 :  11:56:32  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Čoho sa bojíš keď si spravodlivý?
citácia:
A preco by som ta mal poucovat ? Ked si nevzdelanec , ale osobujes si pchat prsty do vsetkeho ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 12 júl 2012 :  11:25:15


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 13 júl 2012 :  08:57:35  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
na Slovensku mame 5 statnych sviatkov ktore sa povazuju za dni pracovneho pokoja:

1. január – Deň vzniku Slovenskej republiky
5. júl – Sviatok svätého Cyrila a Metoda
29. august – Výročie SNP
1. september – Deň ústavy Slovenskej republiky
17. november – Deň boja za slobodu a demokraciu

z toho jedine 5. jul ma nieco spolocne s nabozenstvom

na Slovensku mame dalsich 10. dni pracovneho pokoja, z toho 2 su sekularne, ostatne su krestanske (katolicke)

6. január – Zjavenie Pána (Traja králi) - osobne ma nezaujima a netyka sa ma; keby nebol bolo by mi to jedno
Veľký piatok - osobne ma nezaujima a netyka sa ma; keby nebol bolo by mi to jedno
Veľkonočný pondelok - v minulosti kym som bol este hlupy, tak som chodil oblievat a pozoroval som ako znamym a pribuznym stupa hladina alkoholu v zavislosti na pocte navstev (jeden z dovodov toho, ze neuzivam alkohol), sestra chodi v tento den na chatu aby sa vyhla oblievaniu; momentalne sa ma tyka jedine v tom, ze musim vyhadzovat ciganov, ktori chcu oblievat matku kvoli peniazom
1. máj – Sviatok práce - historicka zalezitost, ako pracujuceho sa ma tyka, keby nebol, bolo by mi to jedno
8. máj – Deň víťazstva nad fašizmom - historicka zalezitost, netyka sa ma, keby nebol bolo by mi to jedno
15. september – Sedembolestná Panna Mária - osobne ma nezaujima a netyka sa ma; keby nebol bolo by mi to jedno
1. november – Sviatok Všetkých svätých - spaja sa s otravnymi navsevami cintorinov a citovym vydieranim v minulosti, teraz sa ma uz netyka a nezaujima ma; keby nebol bolo by mi to jedno
24. december – Štedrý deň - jediny den v roku kedy jem spolu s rodinou (jedine v tento den sa premozem, lebo moj otec je extremne vstahovacny a urazlivy), je na smiech, ked sledujem miesaninu krestanskych a pohanskych tradicii pri priprave vecere a ritualov okolo toho; okrem ineho v minulosti darceky, teraz to uz ignorujem, nevyzadujem ani nedavam priamo ziadne darceky (sestra daco rodicom vzdy kupi, ja jej dam polovicu hotovosti aby nesomrala); keby nebol bolo by mi to jedno
25. december – prvý sviatok vianočný - kvazipovinne navstevy u starych rodicov kde sa ma snazia vykrmit smradlavymi salatmi ako prasa, momentale uz uspesne odolavam; v tento den som sa vzdy natahoval so starou mamou, lebo nechcela aby som prezradil bratancovi "pravdu" o jeziskovi a darcekoch (chodi na nabozenstvo, ale v 9. rocniku uz zhodin utekal a dostaval neospravedlnene hodiny a pokarhania - bude z neho typicky slovensky krestan); keby nebol bolo by mi to jedno
26. december – druhý sviatok vianočný - osobne ma nezaujima a netyka sa ma; keby nebol bolo by mi to jedno

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 júl 2012 :  09:44:50  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Egocentrizmus ako svina

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 13 júl 2012 :  09:58:52  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Egocentrizmus ako svina

Pôvodne zaslal amerika1 - 13 júl 2012 :  09:44:50



skor lahostajnost a nezaujem

na egocentrizme nie je nic zle

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 júl 2012 :  14:37:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A kto vam povedal , ze na egoncentrizme nie je nic zle Vy sam ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 13 júl 2012 :  15:14:59  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
A kto vam povedal , ze na egoncentrizme nie je nic zle Vy sam ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 13 júl 2012 :  14:37:52



egocentrizmus =/= egoizmus

mierny egocentrizmus je podla mna vhodny na "prebijanie sa svetom"

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 júl 2012 :  17:39:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Podla vas ? A to ako mame brat ako bernu mincu ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2012 :  08:55:08  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Podla vas ? A to ako mame brat ako bernu mincu ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 13 júl 2012 :  17:39:34



mam brat tvoj nazor ako bernu mincu?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vultus

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2012 :  17:21:19  Zobraziť profil  Pridať vultus do zoznamu priateľov
citácia:
Na FB som našiel takýto návrh na riešenie problému sviatkov SR:


V súčasnosti, s ohľadom na značnú migráciu obyvateľov Európy a Sveta, sa aj naša SR stáva multikultúrnou. Rovnako aj náboženská orientácia občanov je pestrá. Aj keď ešte na Slovensku prevládajú kresťanské náboženstvá, je tu nezanedbateľný počet občanov iných denominácií a tiež aj ateistov.
V tomto zmysle je tu problém definovať tzv. cirkevné sviatky v kalendárnom roku tak, aby občan nebol vystavený nedemokratickému tlaku svätiť sviatky iného náboženstva, ako toho, ktoré vyznáva on.
Preto dávam návrh Vláde a NR SR aby zákonom určila :
1. Štátne sviatky, ktoré sa neviažu na žiadnu ideológiu ani náboženstvo, ako dni pracovného pokoja a
2. Náboženské sviatky, ako dni neplateného pracovného voľna v takom zmysle, že zamestnávateľ je povinný poskytnúť svojmu zamestnancovi, ak o to požiada, neplatené pracovné voľno, počas jeho náboženského sviatku, najviac X dní v kalendárnom roku.
Dokážeme podporiť takýto návrh? Mne sa pozdáva.

Pôvodne zaslal slovak - 12 júl 2012 :  07:50:16



Prečo podporovať pohanov, bludárov a ateistov?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 123  ~  Člen od: 21 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 20 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2012 :  21:29:50  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Prečo podporovať len nábožensky veriacich ľudí. A vtom návrhu vôbec neide o podporu bludárov, pohanov, ateistov. Ide o demokratický postoj štátu ku svojim občanom ktorí majú rôznu ideologickú orientáciu. Ty im ju chceš odoprieť? Si za náboženskú totalitu? Ja nie. Nech sa každý občan cíti slobodný vo svojej viere aj keď si ty myslíš, že tá tvoja je pravá, nie je to tak.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vultus

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2012 :  21:39:14  Zobraziť profil  Pridať vultus do zoznamu priateľov
Pričasto sa prirovnanie demokratický berie ako synonymum správnosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 123  ~  Člen od: 21 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 20 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2012 :  06:50:17  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:
Na FB som našiel takýto návrh na riešenie problému sviatkov SR:


V súčasnosti, s ohľadom na značnú migráciu obyvateľov Európy a Sveta, sa aj naša SR stáva multikultúrnou. Rovnako aj náboženská orientácia občanov je pestrá. Aj keď ešte na Slovensku prevládajú kresťanské náboženstvá, je tu nezanedbateľný počet občanov iných denominácií a tiež aj ateistov.
V tomto zmysle je tu problém definovať tzv. cirkevné sviatky v kalendárnom roku tak, aby občan nebol vystavený nedemokratickému tlaku svätiť sviatky iného náboženstva, ako toho, ktoré vyznáva on.
Preto dávam návrh Vláde a NR SR aby zákonom určila :
1. Štátne sviatky, ktoré sa neviažu na žiadnu ideológiu ani náboženstvo, ako dni pracovného pokoja a
2. Náboženské sviatky, ako dni neplateného pracovného voľna v takom zmysle, že zamestnávateľ je povinný poskytnúť svojmu zamestnancovi, ak o to požiada, neplatené pracovné voľno, počas jeho náboženského sviatku, najviac X dní v kalendárnom roku.
Dokážeme podporiť takýto návrh? Mne sa pozdáva.

Pôvodne zaslal slovak - 12 júl 2012 :  07:50:16



Tak to sme sa po vyše 1000 rokoch pekne dopracovali, keď je problém definovať cirkevné sviatky.
Človek nevie či plakať či sa smiať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2012 :  09:09:09  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
citácia:
Pričasto sa prirovnanie demokratický berie ako synonymum správnosti.

Pôvodne zaslal vultus - 14 júl 2012 :  21:39:14


citácia:
V tomto zmysle je tu problém definovať tzv. cirkevné sviatky v kalendárnom roku tak, aby občan nebol vystavený nedemokratickému tlaku svätiť sviatky iného náboženstva, ako toho, ktoré vyznáva on.

Ale v tomto prípade si myslím, že je to správne riešnie podľa návrhu, aj keď je demokratické.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2012 :  12:20:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Prečo podporovať len nábožensky veriacich ľudí. A vtom návrhu vôbec neide o podporu bludárov, pohanov, ateistov. Ide o demokratický postoj štátu ku svojim občanom ktorí majú rôznu ideologickú orientáciu. Ty im ju chceš odoprieť? Si za náboženskú totalitu? Ja nie. Nech sa každý občan cíti slobodný vo svojej viere aj keď si ty myslíš, že tá tvoja je pravá, nie je to tak.

Pôvodne zaslal slovak - 14 júl 2012 :  21:29:50



Nie som za nabozensku totalitu, pretoze je neomylne definovane ,ze nikoho nemozno k prijatiu viery nutit nasilim
Avsak, to neznamena byt kvazidemokraticky v dodrziavani vseobecne zavaznych noriem , ktore pramenia v nabozenstve
Si za demokraticke vyznavanie hodnoty Nezabijes
Nuti ta niekto,ze pocas statom uznaneho cirkevneho sviatku ako den pracovneho pokoja ho nemozes stravit tak , ako uznas za vhodne ? Nuti ta niekto povinne sa zucastnit nabozenskeho kultu ? Nuti ta niekto svatit ho podla cirkevnych predpisov ?
Mozes ten den stravit ako uznas za vhodne ? Napriklad s frajerkou na horach ?
Co je na tom nedemokraticke ,ked kazdy obcan ma dany den pracovne volno , ktore moze stravit podla vlastneho uvazenia ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2012 :  18:14:42  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Prečítaj si návrh ešte raz. Zaváňa to totalitou určovať občanovi kedy a čo má svätiť. U nás jeden lekár je moslim, setričku a upratovačku má tiež moslimky a štát mu predpisuje cirkevné sviatky kresťanské.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2012 :  18:35:18  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Dufajme dufajme, ze cirkevne sviatky v obcianskom kalendari vyhodia cim skor.

Lenze take lahke ani rychle to zial nebude.


Je lepsie, pre Cirkev, aby tie sviatky podporu na existenciu nedostali.

Ze preco je to tak, a nie opacne, to je lahke a mysliaci mozog na to rychlo aj pride.






 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2012 :  18:51:07  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Prečítaj si návrh ešte raz. Zaváňa to totalitou určovať občanovi kedy a čo má svätiť. U nás jeden lekár je moslim, setričku a upratovačku má tiež moslimky a štát mu predpisuje cirkevné sviatky kresťanské.


zavana to totalitou, urcovat obcanovi kedy a co ma svatit.
Nasim znamym krestanom v Turecku stat predpisuje moslimske sviatky a svatenie piatku a nie nedele.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2012 :  19:02:48  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Nemáš pravdu, Turecko je sekulárny štát.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2012 :  19:55:40  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Nemáš pravdu, Turecko je sekulárny štát.

no vidis,a pritom tam nedovolia stavat krestanske kostoly, cirkevne skoly, a nedovolia ani postavit seminare, aby mladi nemohli studovat za knazov a tlacit katolicke knihy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 15 júl 2012 :  22:48:59  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
hmm, aka starost zrazu o pravoslavnych krestanov, schizma uz nacisto skoncila ??? Kolko tych kostolov by tam malo byt pre tu konciacu krestansku mensinu? Cca 100-120 tisic krestanov popri 73-75 millionov moslimov ... jeden pre kazdeho ? Co tak povolit mesity pre mensinu moslimov na Slovensku ...


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2012 :  22:41:19  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
citácia:
na Slovensku mame 5 statnych sviatkov ktore sa povazuju za dni pracovneho pokoja:

1. január – Deň vzniku Slovenskej republiky
5. júl – Sviatok svätého Cyrila a Metoda
29. august – Výročie SNP
1. september – Deň ústavy Slovenskej republiky
17. november – Deň boja za slobodu a demokraciu

z toho jedine 5. jul ma nieco spolocne s nabozenstvom

na Slovensku mame dalsich 10. dni pracovneho pokoja, z toho 2 su sekularne, ostatne su krestanske (katolicke)

6. január – Zjavenie Pána (Traja králi) - osobne ma nezaujima a netyka sa ma; keby nebol bolo by mi to jedno
Veľký piatok - osobne ma nezaujima a netyka sa ma; keby nebol bolo by mi to jedno
Veľkonočný pondelok - v minulosti kym som bol este hlupy, tak som chodil oblievat a pozoroval som ako znamym a pribuznym stupa hladina alkoholu v zavislosti na pocte navstev (jeden z dovodov toho, ze neuzivam alkohol), sestra chodi v tento den na chatu aby sa vyhla oblievaniu; momentalne sa ma tyka jedine v tom, ze musim vyhadzovat ciganov, ktori chcu oblievat matku kvoli peniazom
1. máj – Sviatok práce - historicka zalezitost, ako pracujuceho sa ma tyka, keby nebol, bolo by mi to jedno
8. máj – Deň víťazstva nad fašizmom - historicka zalezitost, netyka sa ma, keby nebol bolo by mi to jedno
15. september – Sedembolestná Panna Mária - osobne ma nezaujima a netyka sa ma; keby nebol bolo by mi to jedno
1. november – Sviatok Všetkých svätých - spaja sa s otravnymi navsevami cintorinov a citovym vydieranim v minulosti, teraz sa ma uz netyka a nezaujima ma; keby nebol bolo by mi to jedno
24. december – Štedrý deň - jediny den v roku kedy jem spolu s rodinou (jedine v tento den sa premozem, lebo moj otec je extremne vstahovacny a urazlivy), je na smiech, ked sledujem miesaninu krestanskych a pohanskych tradicii pri priprave vecere a ritualov okolo toho; okrem ineho v minulosti darceky, teraz to uz ignorujem, nevyzadujem ani nedavam priamo ziadne darceky (sestra daco rodicom vzdy kupi, ja jej dam polovicu hotovosti aby nesomrala); keby nebol bolo by mi to jedno
25. december – prvý sviatok vianočný - kvazipovinne navstevy u starych rodicov kde sa ma snazia vykrmit smradlavymi salatmi ako prasa, momentale uz uspesne odolavam; v tento den som sa vzdy natahoval so starou mamou, lebo nechcela aby som prezradil bratancovi "pravdu" o jeziskovi a darcekoch (chodi na nabozenstvo, ale v 9. rocniku uz zhodin utekal a dostaval neospravedlnene hodiny a pokarhania - bude z neho typicky slovensky krestan); keby nebol bolo by mi to jedno
26. december – druhý sviatok vianočný - osobne ma nezaujima a netyka sa ma; keby nebol bolo by mi to jedno

Pôvodne zaslal guest636 - 13 júl 2012 :  08:57:35



Vypovedá to okrem iného aj o tom, že si asi ešte sopliak / alebo starý mládenec? / Ak by si mal svoje deti - tak ich ľutujem

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 18 júl 2012 :  08:32:53  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:


Vypovedá to okrem iného aj o tom, že si asi ešte sopliak / alebo starý mládenec? / Ak by si mal svoje deti - tak ich ľutujem

Pôvodne zaslal slovenka - 17 júl 2012 :  22:41:19



vek mam v profile, lenivost si ho pozriet je svina, co?

potom sa uz lahko sudi na zaklade vlastnych predstav

nemam rad deti a ony nemaju rady mna, preto ani ziadne mat nebudem a teda nemusis ani ziadne lutovat - tot vcera som bol pozriet kamosa, ktoreho sestra ma dake 1,5 rocne dieta (ani neviem ako sa vola), len na 3 sekundy som sa na neho zadival a hned sa rozrevalo

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Aktívna účasť na obradoch nekatolíkov Téma Next Topic: Čo je cieľom vášeho života? Prečo žijete?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06