Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Starý Zákon
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Homeopatia a ockovanie - ano/nie Téma Next Topic: Úroky
Strana: z 6

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  18:47:56  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
a potrat.
Biblia 2. Mojžišova 21. Kapitola 22. Verš

"22 Keby sa mužovia pobili a pritom by udreli tehotnú ženu, takže by mala potrat, ale nestane sa smrteľná nehoda, páchateľ bude peňažite pokutovaný, ako mu určí manžel onej ženy; zaplatí podľa sudcovského rozhodnutia. 23 Ak by však nastala smrteľná nehoda, vtedy dáš život za život, … "

Vážení kresťania, Biblia nepovažuje plod za človeka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora 

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  19:23:22  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
To znie ako Chamurappi, nie ako "nastav aj druhú tvár". zaujímavé. Včera som čítala článok kde ruská cirkev označila potraty za holokaust. V podstate mám ale dojem že cirkev okrem potratov a homosexuálov nerieši nič iné, ale to som možno odfiltrovala aj sama.

Pôvodne zaslal lubomir - 03 júl 2012 :  18:47:56

[/quote]

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  19:25:15  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
V Starom zakone este veda nebola na takej urovni,aby vedela, ze clovek je clovekom od pocatia.Zistili to az vedci v 2O. stor. co ateisti a liberali uzkostlivo zatajuju.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  19:30:32  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Co sa tyka nastav druhu tvar, tak toto v Starom zakone nefungovalo. tam bolo oko za oko a zub za zub.Predsa len zidia boli ovplyvnovani okolitymi pohanskymi narodmi.Pre tvrdost srdca to Boh toleroval, niekedy clovek nie je schopny pochopit vyssiu moralku a nie ze podla nej konat.

je mi fakt smiesne ako treba ateistom a odpadlikom stale nieco vysvetlovat, a ako sa strasne snazia aby len nasli nejaku chybu.A ked si myslia, ze nasli, ako sa tesia.Ateisti su velmi nevzdelani, co sa tyka nabozenstiev a historie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  19:36:02  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
Co sa tyka nastav druhu tvar, tak toto v Starom zakone nefungovalo. tam bolo oko za oko a zub za zub.Predsa len zidia boli ovplyvnovani okolitymi pohanskymi narodmi.Pre tvrdost srdca to Boh toleroval, niekedy clovek nie je schopny pochopit vyssiu moralku a nie ze podla nej konat.

je mi fakt smiesne ako treba ateistom a odpadlikom stale nieco vysvetlovat, a ako sa strasne snazia aby len nasli nejaku chybu.A ked si myslia, ze nasli, ako sa tesia.Ateisti su velmi nevzdelani, co sa tyka nabozenstiev a historie.

Pôvodne zaslal radar - 03 júl 2012 :  19:30:32



Preto som sa prišla na toto forum vzdelavať ;) inak by som sa nepýtala a nehádzala do pľacu moje domnienky o ktorých viem že môžu byť samozrejme mylné. ja sa "neteším" keď nájdem nejakú "chybu", iba sa bavím na tom ako môžu ľudia častokrát obhajovať zjavné nelogické paradoxy ktorým asi nechápu ani oni sami... výrok "ateisti su nevzdelani co sa tyka nabozenstva a historie" musím tiež označiť za prehnaný, častokrát práve ateisti, vedci a pod hľadajú pravdu na tomto svete a nikde inde a preto o ňom aj veľa vedia...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  19:39:50  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
V Starom zakone este veda nebola na takej urovni,aby vedela, ze clovek je clovekom od pocatia.Zistili to az vedci v 2O. stor. co ateisti a liberali uzkostlivo zatajuju.

Pôvodne zaslal radar - 03 júl 2012 :  19:25:15





Aku hodnotu ma teda pre vas Stary zakon? Iba historicku?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  19:47:38  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Ak na to neprides sama, aku hodnotu ma pre nas Stary zakon, aj ked lekarska veda bola na nizkej urovni, lutujem...
A to si pritom studovala filozofiu...aj krestanskych filozofov?No nevidiet.
Tu nie je zakladna skola,su prazdniny...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  19:53:31  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
výrok "ateisti su nevzdelani co sa tyka nabozenstva a historie" musím tiež označiť za prehnaný, častokrát práve ateisti, vedci a pod hľadajú pravdu na tomto svete a nikde inde a preto o ňom aj veľa vedia...

Ved prave...zas nebolo nieco pochopene na prvy raz.Ale nevycitam ti to, tak sa pekne spolu s lubomirom zabavte.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  19:55:05  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
V Starom zakone este veda nebola na takej urovni,aby vedela, ze clovek je clovekom od pocatia.Zistili to az vedci v 2O. stor. co ateisti a liberali uzkostlivo zatajuju.

Pôvodne zaslal radar - 03 júl 2012 :  19:25:15



Lenže to neustanovil človek ale BOH, čo si zabudla ??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  19:57:15  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
ja sa "neteším" keď nájdem nejakú "chybu", iba sa bavím na tom ako môžu ľudia častokrát obhajovať zjavné nelogické paradoxy ktorým asi nechápu ani oni sami.

Tak sa pekne bav dalej... Ked dozries natolko, ze sa budes o Boha vaznejsie zaujimat, tak sa prihlas...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  19:57:36  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
Ak na to neprides sama, aku hodnotu ma pre nas Stary zakon, aj ked lekarska veda bola na nizkej urovni, lutujem...
A to si pritom studovala filozofiu...aj krestanskych filozofov?No nevidiet.
Tu nie je zakladna skola,su prazdniny...

Pôvodne zaslal radar - 03 júl 2012 :  19:47:38



zaujímavé ako viete v niečom splietať do toho vedu a v inom ani za svet. potom určite nemáš problém ani s evolúciou všakže.. keďže veda vtedy nebola na takej úrovni. kresťanských filozofov som prebrala a zabudla, nič mi nedali. v mnohých veciach sa nelíšili od tých dnešných. pozri pýtam sa lebo sa o to zaujímam. ak som preto smiešna lebo neviem všetko tak potom na mňa nereaguj a basta.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  19:59:47  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
Co sa tyka nastav druhu tvar, tak toto v Starom zakone nefungovalo. tam bolo oko za oko a zub za zub.Predsa len zidia boli ovplyvnovani okolitymi pohanskymi narodmi.Pre tvrdost srdca to Boh toleroval, niekedy clovek nie je schopny pochopit vyssiu moralku a nie ze podla nej konat.

je mi fakt smiesne ako treba ateistom a odpadlikom stale nieco vysvetlovat, a ako sa strasne snazia aby len nasli nejaku chybu.A ked si myslia, ze nasli, ako sa tesia.Ateisti su velmi nevzdelani, co sa tyka nabozenstiev a historie.

Pôvodne zaslal radar - 03 júl 2012 :  19:30:32



Takže vtedy pre tvrdosť srdca toleroval a teraz netoleruje ako fakt sranda čítať niektoré príspevky...takže Boh toleruje zlo a vydáva ho za normu ?

"Ateisti"- toto je široký pojem, niektorí nemuseli čítať Bibliu vôbec, niektorí ju mohli aj analyzovať a mohli aj študovať a zaujímať sa o ňu. Vôbec to nesúvisí so svetonázorom.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  20:00:25  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
ja sa "neteším" keď nájdem nejakú "chybu", iba sa bavím na tom ako môžu ľudia častokrát obhajovať zjavné nelogické paradoxy ktorým asi nechápu ani oni sami.

Tak sa pekne bav dalej... Ked dozries natolko, ze sa budes o Boha vaznejsie zaujimat, tak sa prihlas...

Pôvodne zaslal radar - 03 júl 2012 :  19:57:15



ty si uplny prototyp "vazneho krestana " :D tak je to správne že :) veľa veľa vážnosti , pán boh neznesie zábavičku

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  20:01:58  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov

Takže vtedy pre tvrdosť srdca toleroval a teraz netoleruje ako fakt sranda čítať niektoré príspevky...takže Boh toleruje zlo a vydáva ho za normu ?

"Ateisti"- toto je široký pojem, niektorí nemuseli čítať Bibliu vôbec, niektorí ju mohli aj analyzovať a mohli aj študovať a zaujímať sa o ňu. Vôbec to nesúvisí so svetonázorom.



Pôvodne zaslal lubomir - 03 júl 2012 :  19:59:47

[/quote]


Ale vtedy boh sam nevedel ze embryo je už človek, lebo veda nebola na takej urovni!! :) to sa dozvedel aj neskor a ako všemohuci si sám pripravil prekvapenie v podobe možnosti naučiť sa niečo "nové"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  20:02:16  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
Radar, ja ako ATEISTA ťa musím poopraviť.
Kresťania sa riadia podľa NZ....
ALE
aj podľa SZ, ale len vecami, ktoré Ježiš neupravil, alebo nezmenil úplne.

A pokiaľ viem, tak Ježiš podľa NZ sa ani len neobtrel o potraty, takže zostáva platné to, čo je v SZ.

Čiže plod je menej ako človek.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  20:03:57  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Lenže to neustanovil človek ale BOH, čo si zabudla ??

Ake vtipne a aky mudry postreh..
Tvoje poucenie si zoberiem k srdcu..
radim posledny raz-Biblia nie je lekarska kniha .Papez jasne povedal, ze co sa tyka prirodovednych poznatkov, ci historickych, Biblia nie je kriteriom pravdy. Ako matematicka kniha neuci druhych sit odevy,ale matematiku tak ani Biblia sa tymito vedami nezaobera ale zaobera sa vztahom Boha k cloveku a cloveka k Bohu.

Ak aj ty budes mat vazny zaujem o Bohu a nebudes tu klas otazky, ktore riesia Siedmaci na hodinach nabozenstva, potom sa prihlas...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  20:06:38  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Lenže to neustanovil človek ale BOH, čo si zabudla ??

Ake vtipne a aky mudry postreh..
Tvoje poucenie si zoberiem k srdcu..
radim posledny raz-Biblia nie je lekarska kniha .Papez jasne povedal, ze co sa tyka prirodovednych poznatkov, ci historickych, Biblia nie je kriteriom pravdy. Ako matematicka kniha neuci druhych sit odevy,ale matematiku tak ani Biblia sa tymito vedami nezaobera ale zaobera sa vztahom Boha k cloveku a cloveka k Bohu.
Tvoje poucenie si zoberiem k srdcu..
Ak aj ty budes mat vazny zaujem o Bohu a nebudes tu klas otazky, ktore riesia Siedmaci na hodinach nabozenstva, potom sa prihlas...

Pôvodne zaslal radar - 03 júl 2012 :  20:03:57



Fajn, takže teraz si priznala, že si materialistka a Biblia je pre teba toaletný papier, pretože tam nie sú fakty.

A poopravujem ťa znova.
Pápež tým narážal na mytológiu v Biblii, teda na metafory...
Chceš mi povedať, že aj toto je len metafora ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dostojevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  20:09:44  Zobraziť profil  Pridať dostojevskij do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Lenže to neustanovil človek ale BOH, čo si zabudla ??

Ake vtipne a aky mudry postreh..
Tvoje poucenie si zoberiem k srdcu..
radim posledny raz-Biblia nie je lekarska kniha .Papez jasne povedal, ze co sa tyka prirodovednych poznatkov, ci historickych, Biblia nie je kriteriom pravdy. Ako matematicka kniha neuci druhych sit odevy,ale matematiku tak ani Biblia sa tymito vedami nezaobera ale zaobera sa vztahom Boha k cloveku a cloveka k Bohu.

Ak aj ty budes mat vazny zaujem o Bohu a nebudes tu klas otazky, ktore riesia Siedmaci na hodinach nabozenstva, potom sa prihlas...

Pôvodne zaslal radar - 03 júl 2012 :  20:03:57




možno su to siedmacke otázky, ale to je na nich pekné. sú tak krásne jednoduché, a ani na také mi žiaden kresťan nevie odpovedať tak aby to malo hlavu a pätu. aha takže biblia nie je dôveryhodným zdrojom takmer ničoho, iba morálky, a ani na tú nepotrebuje súdny človek bibliu.. vskutku hodnotná kniha ;) pripomenula si mi hodiny náboženstva kedy sme kládli rôzne rozumné otázky a katechétka sa nakoniec takmer rozplakala.. skončilo to tým že na nás kričala že sme všetci vrahovia ktorí v sebe zabíjaju pana boha :) ale nezamyslela sa ani trošku.. ale ďakujem, nevedela som že po novom je v cirkvi braná evolučná teoria ako fakt, dokonca si dovolim tvrdiť že mnoho kresťanov s tým súhlasiť nebude.. aha, "pápež povedal", ok..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 448  ~  Člen od: 09 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 08 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  20:10:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov

Čiže plod je menej ako človek.

Princip substancie podla sv . Tomasa vam nieco hovori ?

A z coho usudzujes , ze bibila nepovazuje plod za cloveka ? Z trestu , ktory je stanoveny za neumyselne sposobenie potratu

Skusme logicku analogiu

Pravny system

Ak sposobis autonehodu a pritom zabijes cloveka dostanes 2 roky nepodmienecne

Ak ho umyselne zavrazdis dostanes 25 rokov nepodmienecne

Zaver

Pravny system nepovazuje cloveka usmrteneho pri autonehode za plnohodnostneho cloveka

Cize podla nasho mudrlanta Zabity pri autonehode je menej ako zavrazdeny umyselne

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  20:15:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Este pre podobnych mudrlantov

Je to tak preto , lebo nebola pozbavena zivota nositelka zivota - zena Ak je usmrtena nositelka zivota , podla vtedajsijej dobovej tradicie slo o nenahraditelnu stratu
Ak zena usmrtena nie je , ale plod ano , zena moze znovu pocat Mrtva zena pocat nemoze Co je na tom tak nepochopitelne ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  20:15:26  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Lenže to neustanovil človek ale BOH, čo si zabudla ??

Ake vtipne a aky mudry postreh..
Tvoje poucenie si zoberiem k srdcu..
radim posledny raz-Biblia nie je lekarska kniha .Papez jasne povedal, ze co sa tyka prirodovednych poznatkov, ci historickych, Biblia nie je kriteriom pravdy. Ako matematicka kniha neuci druhych sit odevy,ale matematiku tak ani Biblia sa tymito vedami nezaobera ale zaobera sa vztahom Boha k cloveku a cloveka k Bohu.

Ak aj ty budes mat vazny zaujem o Bohu a nebudes tu klas otazky, ktore riesia Siedmaci na hodinach nabozenstva, potom sa prihlas...

Pôvodne zaslal radar - 03 júl 2012 :  20:03:57



JP 2 sa vyjadril, že evolúcia je už niečo viac ako teória.
A tým narážal na metafory, teda že v Biblii sú aj metafory, ktoré nemožno brať vážne.
Lenže toto čo som napísal nie je metafora, ale zákon zo SZ, ktorý Kristus nezmenil, ČIŽE to zostáva platné.


možno su to siedmacke otázky, ale to je na nich pekné. sú tak krásne jednoduché, a ani na také mi žiaden kresťan nevie odpovedať tak aby to malo hlavu a pätu. aha takže biblia nie je dôveryhodným zdrojom takmer ničoho, iba morálky, a ani na tú nepotrebuje súdny človek bibliu.. vskutku hodnotná kniha ;) pripomenula si mi hodiny náboženstva kedy sme kládli rôzne rozumné otázky a katechétka sa nakoniec takmer rozplakala.. skončilo to tým že na nás kričala že sme všetci vrahovia ktorí v sebe zabíjaju pana boha :) ale nezamyslela sa ani trošku.. ale ďakujem, nevedela som že po novom je v cirkvi braná evolučná teoria ako fakt, dokonca si dovolim tvrdiť že mnoho kresťanov s tým súhlasiť nebude.. aha, "pápež povedal", ok..

Pôvodne zaslal dostojevskij - 03 júl 2012 :  20:09:44


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  20:17:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Hlavne tu plette piate cez deviate

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  20:19:54  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:

Čiže plod je menej ako človek.

Princip substancie podla sv . Tomasa vam nieco hovori ?

A z coho usudzujes , ze bibila nepovazuje plod za cloveka ? Z trestu , ktory je stanoveny za neumyselne sposobenie potratu

Skusme logicku analogiu

Pravny system

Ak sposobis autonehodu a pritom zabijes cloveka dostanes 2 roky nepodmienecne

Ak ho umyselne zavrazdis dostanes 25 rokov nepodmienecne

Zaver

Pravny system nepovazuje cloveka usmrteneho pri autonehode za plnohodnostneho cloveka

Cize podla nasho mudrlanta Zabity pri autonehode je menej ako zavrazdeny umyselne

Pôvodne zaslal amerika1 - 03 júl 2012 :  20:10:26



Dobre si mimo.

Lenže tam sa jednalo o neúmyslené zabitie matky a plodu.
A za plod je omnohoooooo mensí trest. Prečo ?

Pokiaľ viem, učenie Cirkvi vychádza z Biblie, primárne od spasiteľa Ježiša Krista.
A Akvinský bol len filozof, žiaden spasiteľ, ktorý má určovať čo je dobré a čo zlé. Práveže Akvinský musel tiež vychádzať z Biblie a pokiaľ nevychádzal, tak bol kacír.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  20:20:33  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov

citácia:
možno su to siedmacke otázky, ale to je na nich pekné. sú tak krásne jednoduché, a ani na také mi žiaden kresťan nevie odpovedať tak aby to malo hlavu a pätu

svoju nechapavost hadzat na druheho, asi sa tak lepsie zije, ze?
my sme sa na hodinach ateizmu smiali prednasajucemu, ked nevedel odpovedat na otazky o Bohu. Len krical a krical,,Boh neexistuje a stazoval sa u komunistov.


No a ta tvoja bezcitnost dostojevskij
prave su krestanmi zabijane stovky kaprov pri rybnikoch a ty tu sedis pri kompe. Utekaj, mozno este niektorych zachranis...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  20:22:46  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
svoju nechapavost hadzat na druheho, asi sa tak lepsie zije, ze?
my sme sa na hodinach ateizmu smiali prednasajucemu, ked nevedel odpovedat na otazky o Bohu. Len krical a krical,,Boh neexistuje a stazoval sa u komunistov.
No a ta tvoja bezcitnost dostojevskij
prave su krestanmizabijane stovky kaprov pri rybnikoch a ty tu sedis pri kompe. Utekaj, mozno este niektorych zachranis...


Pôvodne zaslal radar - 03 júl 2012 :  20:20:33



Môžem skonštatovať, že som šťastný že som ateista, pretože kresťania nie sú schopní argumentovať.
Takisto teraz nevedia Kresťania odpovedať ateistom o Bohu a ateisti sa smejú vám ..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2012 :  20:23:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A za plod je omnohoooooo mensí trest. Prečo ?


Logicky som ti to vysvetlil Z dovodu , ze pri druhom pripade bola usmrtena zena , ako nositelka zivota , ktora nemoze dat muzovi potomstvo

2, nehovorime o spravodlivosti a spravnosti trestov , hovorime o tom , co si z vysky trestu vydedukoval , aku sprostost

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Homeopatia a ockovanie - ano/nie Téma Next Topic: Úroky  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06