Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Odvolanie arcibiskupa Bezáka
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Teologia oslobodenia J.Krstitel Balaz Téma Next Topic: Zdrave veci
Strana: z 8

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2012 :  10:11:10  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
Len tak na spestrenie viete naco sa v skutocnosti pouziva pastierska berla respektive jej zatocený koniec????

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2012 :  12:23:35  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
Velmi pekne napisany clanok.

Pôvodne zaslal Mato - 19 júl 2012 :  08:46:59



Mám to chápať tak, že veríš zjaveniam, ktoré vraj dostával don-Gobbi?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2012 :  13:16:28  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Velmi pekne napisany clanok.

Pôvodne zaslal Mato - 19 júl 2012 :  08:46:59



Mám to chápať tak, že veríš zjaveniam, ktoré vraj dostával don-Gobbi?

Pôvodne zaslal Evelinka - 19 júl 2012 :  12:23:35


O zjaveniach dona Gobbiho nic neviem, takze sa k nim nemozem vyjadrovat. S podstatou clanku vsak tema don Gobbi suvisi len sekundarne. Takze odpoved na Vasu otazku je nie, nemate to tak chapat.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 august 2012 :  11:38:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
http://www.tyzden.sk/nazivo-doma/kauza-bezak-problematicke-vysviacky.html

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 14 august 2012 :  09:38:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Tak nam emeritny arcibiskup trnavsky zase perli

http://www.topky.sk/cl/10/1320633/Bezak-o-obvineniach-Vatikanu--S-homosexualmi-nemam-skusenosti-

http://www.tyzden.sk/reportaze-tyzdna/bezak-boh-vypocuje-aj-neveriacich.html

Pan arcibiskup si koleduje o exkomunikaciu Tento humanista ,ktory uz nemusi zit na urovni arcibiskupa,ale na urovni clovecenstva nie je proste katolik Ved on ani nevie , ze biskupskym svatenim dostal nezmazatelnu pecat do svojej duse a ze je arcibiskupom navzdy a teda navzdy musi zit na urovni arcibiskupa
Zastavanie toho-ktoreho uradu je nepodstatne

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 22 august 2012 :  15:50:13  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
http://www.postoy.sk/node/3724

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 28 august 2012 :  09:14:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
citácia:
http://www.postoy.sk/node/3724

Pôvodne zaslal saxsax - 22 august 2012 :  15:50:13



O J.Č. či už senioroovi ako aj juniorovi si súdny človek musí myslieť svoje avšak uvedené skutočnosti nie sú v prospech odvolaného arcibiskupa.

Zmluvu síce na uvedené právne služby podpísal jeho predchodca, ale keďže v súčasnej dobe ide o ťažko vymožiteľné reštitúcie odmena 10% z vymoženého nemusí byť neprimeraná. Odstupné od zmluvy vyplácal už Bezák a neviem prečo sa nepokúsil o dohodu, aby ho nemusel vyplatiť !!! Čiže škodu spôsobil on a nie jeho predchodca.

Na druhej strane právne služby fixné bez konkrétne určených úloh za mesačných viac ako 4 tisíc eur vôbec nemusia byť výhodným riešením !!!

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 28 august 2012 :  11:08:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Chcel by som vidiet ako Bezakovi bude niekto vymahat restitucny narok za 4 tisic eur mesacne pausal Ved je to uplne na hlavu postavene
Ludom sa to predhodi ako hacik s navnadou Na peniaze skace tento narod bez rozmyslania
Skusme dat priklad
Staviate dom a dohodnete sa s murarom na sume 10 eur za stvorcovy meter
Murarovi vyplatite pocas stavby povedzme 20 tisic eur
Stavba sa skolauduje a vy si na pripadne opravy najmete ineho murara za 100 eur mesacne pausal aj ked na novostavbe nie je co opravovat ani za 30 eur
Samozrejme budete dokazovat , ze aky ste vy ekonomicky genius a ako viete setrit Nie ako podvodnik , ktory najimal murara , ked sa staval dom
Aka to tupost davat murarovi 20 tisic , ked ja mam murara za 100 mesacne

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 14 september 2012 :  09:39:04  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Z odstupom času, ktovie akú dohru bude mať táto slobodomurárska hra. Ja sa skôr opačne pýtam. Prečo bratom nevyhovoval. Však to rozkladal dôkladne... či pre Slovensko sa im videlo to tempo prirýchle? Ale zasiali semiačka, už len tie že vraj by veriaci nemali byť ovce a počúvať čo autorita nariadi... takže paráda, v "cirkvi" bude demokracia... a v tej majú tí čo vládnu moc od ľudu... Najprv si teda Murári urobili svet podľa seba (politici vraj majú moc od ľudu)... a teraz treba zničiť hlavného nepriateľa- "Cirkev"...pardón, už len doklepnúť.,..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 14 september 2012 :  09:47:12  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
Z odstupom času, ktovie akú dohru bude mať táto slobodomurárska hra. Ja sa skôr opačne pýtam. Prečo bratom nevyhovoval. Však to rozkladal dôkladne... či pre Slovensko sa im videlo to tempo prirýchle? Ale zasiali semiačka, už len tie že vraj by veriaci nemali byť ovce a počúvať čo autorita nariadi... takže paráda, v "cirkvi" bude demokracia... a v tej majú tí čo vládnu moc od ľudu... Najprv si teda Murári urobili svet podľa seba (politici vraj majú moc od ľudu)... a teraz treba zničiť hlavného nepriateľa- "Cirkev"...pardón, už len doklepnúť.,..

Pôvodne zaslal mino - 14 september 2012 :  09:39:04



Ale cirkev je nezničiteľná. Ani pekelné brány ju nepremôžu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 14 september 2012 :  13:39:32  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Jasné, preto píšem "cirkev"... lebo náhodou tie budovy, ktoré reprezentovali RKC teraz vlastnia oni

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 15 september 2012 :  17:39:49  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov


http://www.svetkrestanstva.sk/2012/09/polsky-knaz-bezak-sa-vzoprel-uceniu.html

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 15 september 2012 :  18:45:16  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
este ze "existuje" homosexualita a interupcia, cirkev ma dovod prezit v dnesnej dobe ...

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2012 :  15:20:55  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:


http://www.svetkrestanstva.sk/2012/09/polsky-knaz-bezak-sa-vzoprel-uceniu.html

Pôvodne zaslal radar - 15 september 2012 :  17:39:49



http://www.aktuality.sk/clanok/213458/prehnita-cirkev-sokolov-estebak-riadil-ucty-arcidiecezy/

a mozno si k tomu precitat clanok v Plus 7 Sokolov estebak a mozno pravy dovod preco bol a je Bezak nepohodlny ...


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 17 september 2012 :  13:33:35  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
http://www.sme.sk/c/6535530/ceska-televizia-nataca-o-bezakovi-dokument.html


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2012 :  16:03:37  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
nema to konca kraja. Zaujimave citanie tu: http://www.lifenews.sk/content/vatik%C3%A1n-o-odvolan%C3%AD-bez%C3%A1ka-%C4%8Do-sa-hovor%C3%AD-o-slovensku-vo-vatik%C3%A1ne

ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2012 :  00:39:17  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
http://www.sme.sk/c/6594821/exorcista-sa-zastal-biskupa-bezaka-odvolali-ho.html

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2012 :  13:35:10  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
TK Slovenskej Biskupskej konferencie zverejnila list Benedikta XVI. o odvolani arcibiskupa Bezaka.

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=17405

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2012 :  19:48:43  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
......Ak Svätý otec o niekom z nás rozhoduje, tým, že dôvody nezverejňuje, chráni nás pred verejnou mienkou a takzvaným posudzovaním dôvodov verejnosťou,“ konštatoval arcibiskup Zvolenský.


tak ako vystrihnute z brozurky UV KSC ... toto je fakt sila !


http://www.sme.sk/c/6596535/bezakov-pripad-donutil-papeza-napisat-biskupom.html


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 10 december 2012 :  09:43:16  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Arcibiskup s lidskou tváří


16. 12. 2012, 15:45 - ČT 2


Dokument, 50 min, Premiéra, Skryté titulky, stereo vysílání

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 16 december 2012 :  22:53:05  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Dnes bol Bezák aj v relácii na telo. Moc som to nesledovala, lebo som mala A. Christy A čo vy?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 16 december 2012 :  23:14:20  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
pan biskup je uz vsade ...

ako pekne sa odryvaju a ukazuju stbacke praktiky RKC ...

fuj

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 december 2012 :  23:49:01  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Dnes bol Bezák aj v relácii na telo. Moc som to nesledovala, lebo som mala A. Christy A čo vy?

Pôvodne zaslal slovenka - 16 december 2012 :  22:53:05


Ked by uz nikoho nic ine netrklo, tak fakt, ze liberalnym a proticirkevnym mediam zrazu "zalezi" na dobre Cirkvi a trapi ich "ublizovanie" jedinemu spravnemu biskupovi by mal trknut.

Bezak v svojom pocite krivdy a ponizenia uz uplne straca sudnost a asi si ani neuvedomuje co robi.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2012 :  00:02:05  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
presne tak, Mato a z tych jeho ufnukanych vystupeni, z ich obsahu by si ten, kto nema hlavu len na to, aby na nej nosil ciapku, mal urobit skutocny obraz cloveka Bezaka a knaza Bezaka... po kusku som pozerala, ale nedalo sa, musela som to vypnut, lebo bola by som pomaly uverila, ze jeho odvolanim prisla cirkev o noveho "mesiasa", ktory ju mohol spasit a "zly kolega - papez mu to prekazil. (NEpocula som to priamo, ale znama pozerala tie relacie cele a citovala toto jeho vyjadrenie "..Prečo sa ja trnavský arcibiskup nemôžem porozprávať s kolegom rímskym biskupom) Este bude zaujimave co toto spusti , pretoze nejaka pani, asi zije v USA, ked uvadzala ten znamy pripad neposlusnych reholnych sestier v USA, v uvedenej relacii na TA3 vyzývala priamo veriacich na Slovensku k neposlusnosti voci Sv. Otcovi.... a davala im ich za priklad. No a zmanipulovat davy nie je az taky problem... ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2012 :  11:06:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Ja som si to pozrel a je zrejmé,že odvolaný arcibiskup sa vedome rozhodol nerešpektovať príkaz mlčanlivosti nariadený pápežom,ktorému sľúbil poslušnosť.Zhodnotenie právneho dosahu tohoto kroku prenechávam odborníkom,mňa zaujímalo,ako to vlastne funguje medzi biskupmi navzájom,medzi biskupmi a Vatikánom a akú rolu hrajú zákulisné intrigy,tutlanie a divné prevody peňazí.Z toho mám oveľa väčšiu hrôzu ako z Bezákovho porušenia mlčanlivosti.Bezák verejne odkryl "hnoj" a napriek jeho teatrálnosti či emoccionálnym ohňostrojom som mu za to vďačný.On však ešte musí pochopiť,že "kto chce z vlkmi žiť,musí s nimi vyť", a keďže to nepochopil tak narieka,no nemá za čím.Mal by sa tešiť nadobudnutej slobode,no škoda,že si pripustil k sebe iných vlkov ako sú Hríb a spol.Tí ho ho zničia ešte viac.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Teologia oslobodenia J.Krstitel Balaz Téma Next Topic: Zdrave veci  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06