Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Islám v Európe
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Existuje krst tuzby? Téma Next Topic: Protikatolícka kampaň
Strana: z 2

Nevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 26 jún 2012 :  19:02:31  Zobraziť profil  Pridať Nevskij do zoznamu priateľov
Ako iste viete, do Európy prúdi veľa moslimov, hlavne do štátov západnej a severnej Európy, kde si u nich politici budujú volebné základne. V Európe je viac ako 50 miliónov. Čo si myslíte, ako sa situácia vyvinie? Môže to podľa vás signalizovať koniec sveta, budú nám práve oni osudní? V prípade vojny, boli by ste ochotní bojovať? Brániť sa predsa môžeme.

Dmitrij

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 26 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 31 december 2012 Upozorniť moderátora 

Riman

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  01:08:02  Zobraziť profil  Pridať Riman do zoznamu priateľov
Chvála Pánu Bohu. Už aby tu ten islám bol. To je asi jediná možnosť ako vrátiť Európu k morálke.


Som Katolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 29 november 2011  ~  Posledná návšteva: 07 máj 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Riman

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  01:25:40  Zobraziť profil  Pridať Riman do zoznamu priateľov
Niektorí síce volajú po návrate k tradičnej kresťanskej morálke, ale zostáva to bez odozvy.

Pozrite si len niečo z tej tradičnej kresťanskej morálky:

http://www.youtube.com/watch?v=JXTuxOo6vHA


A povedzte kto takto kresťansky morálne žije dnes? Fakt, že ako tak už iba moslimovia, nikto iný, aj to tam pri tom videu už niekto spomenul.

Alebo ste ochotní sa k morálke vrátitiť dobrovolne, ľudia skazení? Asi sotva, však? Takže potrebujete moslimov aby vás k tomu prinútili. Nič sa nedá robiť, je to len pre vaše dobro.
Som Katolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 29 november 2011  ~  Posledná návšteva: 07 máj 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Nevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  05:59:10  Zobraziť profil  Pridať Nevskij do zoznamu priateľov
Riman, kresťanstvo nieje u udržiavaní tradícií. Nikde v Bibblii sa nepíše čo sa má nosiť. Moslimovia maju priamy pokyn v Koráne, aby zabíjali neveriacich, nielen naás, kresťanov, ale aj ateistov, budhistov a neviem koho ešte. Africký moslimovia pojedajú telá svojich nepriateľov a znásilňujú deti. Toto v Európe určite nieje potrebné. Ohľadom oblečenia je to čistá diktatúra, človek si ani nemôže vybrať čo si chce obliecť, absolútna nesloboda.

Dmitrij

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 26 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 31 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  09:00:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Nevskij...Alexander.
Dmitrij...Donský.

To boli veľkí Boží mužovia,ktorí zachránili obrovskú časť kresťanského sveta pred islamskou porobou.

Ruské knieža Alexander Nevský chránil územnú celistvosť a kresťanskú vieru v Rusku diplomaciou a v nevyhnutných prípadoch aj mečom.Po víťazstve nad dobyvačnými Švédmi 15.júla 1240 na rieke Neve dostal prímenie-Nevský.Pri uzatváraní mierovej zmluvy so Zlatou hordou -mongolsko-tatarskou mocnosťou-ponúkol svoj vlastný život za zachovanie mieru.Odmietal návrhy niektorých ruských vojvodcov na priamy boj,lebo vedel,že Rusko ešte nie je také skonsolidované aby Zlatú hordu vojensky porazilo a ohrozilo by tak územnú celictvosť a kresťastvo v Rusku.Veril,že mravný a duchovne slobodný človek v spolupráci s Kristom zvíťazí v zápase s násilím a nepravdou.Tesne pred smrťou prijal mníšstvo, a 23.novembra 1263 zomrel.Podľa historickej správy,keď metropolita Kyril prečítal nad ním priepustnú listinu,mŕtvy Alexander natiahol ruku a listinu si zobral.
8.septembra 1380,keď Dmitrij Donský začínal víťaznú bitku s tatarmi na Kulikovom poli,pri hrobe sv.Alexandra sa sami zapálili sviečky.Rusko bolo oslobodené od muslimsko- tatarskej nadvlády.Po tejto udalosti otvorili Alexandrov hrob,kde našli jeho ostatky neporušené.

Islam bol vojensky od samotného začiatku zameraný proti kresťanským krajinám.Krátko po jeho vzniku zničili Muhamadove vojská kresťanské územia severnej Afriky,zaútočili na Byzanciu,kde sa zastavili až pod hradbami Konštantínopolu,kde padol prvý Muhamadov zástavník.Vojenská expanzia islamu nakoniec po stáročiach si podmanila celý Blízky Východ, Byzanciu i Balkán.Pred bránami Viedne boli mohamedáni zastavení.Poľský kráľ Ján Sobiesky,ktorý viedol úspešne obranu,sa na ceste do Viedne zastavil v Čenstochovej a tam pred zázračnou ikonou presvätej Bohorodičky položil svoj meč a prisahal jej vernosť so sľubom,že keď sa vráti,položí svoj meč vyštrbený od mohamedánskych krkov pred jej ikonu...Vo Viedni prikázal raziť medailón so Sedembolestnou a početne slabí obrancovia dokázali oddolať mnohonásobnej vojenskej presile tureckého sultána.

Ešte by sa dalo opísať bitku pri Belehrade kde bol prítomný aj sv.Ján Capestrano,alebo pri Lepante.Boli to všetko obranné vojny a teraz,to tak vyzerá,že odmietaním kresťanstva a vyznávaním multi-kulti náboženstva si európska civilizácia sama vykopala hrob.Príval moslimskej emigrácie a ich prirodzený prírastok zmení za pár desťročí Európu na nepoznanie.Kto by pred 50 rokmi povedal,že v západoeurópskych metropolách ale aj v takej Moskve porastú mešity ako huby po daždi?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  11:41:51  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Ešte by sa dalo opísať bitku pri Belehrade kde bol prítomný aj sv.Ján Capestrano,alebo pri Lepante.Boli to všetko obranné vojny a teraz,to tak vyzerá,že odmietaním kresťanstva a vyznávaním multi-kulti náboženstva si európska civilizácia sama vykopala hrob.Príval moslimskej emigrácie a ich prirodzený prírastok zmení za pár desťročí Európu na nepoznanie.Kto by pred 50 rokmi povedal,že v západoeurópskych metropolách ale aj v takej Moskve porastú mešity ako huby po daždi?http://www.sme.sk/c/2125129/najvacsia-mesita-v-europe-je-v-rime.html

http://www.svetkrestanstva.sk/2009/09/biskup-podporuje-vystavbu-mesity-v.html

citácia:
Islam bol vojensky od samotného začiatku zameraný proti kresťanským krajinám.Perfektne zhrnutie - o slepych a hluchych schizofrenickych oveckach, ktore na jednej strane dobre vidia rizika islamu, no na druhej si nechavaju svojim cirkevnym establishmentom nadalej uvazovat opratky na krku. Za co im budu nadalej vyjadrovat uctu, púoslusnost a este ich aj obhajovat.


citácia:
Nevskij...Alexander.
Dmitrij...Donský.

To boli veľkí Boží mužovia,ktorí zachránili obrovskú časť kresťanského sveta pred islamskou porobou.
Pôvodne zaslal Zachariáš - 27 jún 2012 :  09:00:03proste, chyba ti tam treti velky muz: "blahoslaveny" Jan Pavol Velky:

Prorok v kedysi krestanskom svete valcuje, islam vitazi a zvitazi.
S tym uz nic nenarobite, nie ste schopni obrany ani boja, najma ak ma islam taku podporu este aj z vasho Vatikanu, ktory zradil.
Pripravte seba a svoje rodiny na to, co pride - pomoc nepride odtial, odkial v dejinach katolici vzdy ju mali a dostali.
Tieto dejiny skoncili.
Navzdy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  11:45:46  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Nevskij...Alexander.
Dmitrij...Donský.

To boli veľkí Boží mužovia,ktorí zachránili obrovskú časť kresťanského sveta pred islamskou porobou.


Tak to predsa naš Boh vzdy v historii urobil. Ak zidia prestali dodrziavat zmluvu, vzdy ich znicili modlosluzobne narody, a Boh z z vyvoleneho naroda ponechal len malu hrstku.Ostatni zomreli alebo odisli do zajatia, kde vacsina sa spustila a prijala skazene mravy a klanala sa bozikom.
Co sa tyka nasho uzemia, jedini, ktori tu zasadne celoplosne odmietali krestanstvo, boli Avari./nedovolili ziadnemu krestanskemu misionarovi vstup na ich uzemie/ Boh im daval cas aby sa obratili k dobru a prestali pachat ohavnosti, /grupen sexpri pohanskych slavnostiach, co robili vsetky pohanske narody/ zabijanie, atd a nakoniec boli vyhubeni, lebo odmietali najvacsie dobro Boha.Tak to bolo aj so zapadnymi Slovanmi na severe Nemecka. Tiez splynuli s Germanmi a zachovala sa len hrstka, ktora prijala Boha. Žreci na Rujane , ktori sa klanali Triglavovi, niektori konovi, ho zapalili a sami poskakali do ohna.
No a slavni kelti a ich druidi,- ti kelti, ktori sa obratili ti zostali, ostatni boli vyhubeni. Druidi sa klanali mysiam ,ktorym prinasali ludske obete/ludi zabijali a obetovali tymto zvieratam.
Ak si niekto mysli, ze moze beztrestne volat zlo dobrom/volny sex,umele potraty,antikoncepcia a praktizovana homosexualita, atd a nechce v tychto oblastiach zobrat na seba kriz, a nechce sa obratit k Bohu, nakoniec nebude mat vecny zivot.Neda sa byt lahostajny k duchovnym veciam, to je iluzia.
Boh sa proste skor ci neskor porata so zlom a so zaslepenymi, ktori svoju lahostajnost, ci neveru k Bohu a nemravnost volaju pravom na slobodu a nazor. Ano, to maju, rozhodli sa sami, sami si zvolili svoj osud.
Europa toto vsetko robi, dokonca to dava do zakonov ako dobru vec a farmateuticke a slobiodomurarske kruhy aj prostrednictvom zdravotnickych organizacii a inych nicia rodiny, aby neboli krestanske , aby mali kde predavat antikoncepciu a potratove pilulky /tie si predsa hlavne kupuju ti, ktori nemaju moralne zasady.A mohli by sme pokracovat.
Europa uz robi vsetko to, co pohania. Ak sa neobrati, znicia ju druhe narody ci nabozenstva. my sme krestania, treba obracat moslimov /jeden vyznamny moslim povedal, ze najvacsou zbranou krestanov je laska/, nie su tam vsetci militanti a teroristi Boh urcite chce zachranit aj ich, aj oni maju nesmrtelne duse.jezis povedal, aby sme ucili narody a krstili ich , je to eho prianie. miluje vsetkych.
Este dodavam, ze samozrejme treba dobre poznat islamske nabozenstvo a vediet, ze maju priamo v korane pravo na sv. loz a krvnu pomstu a pravo zabijat negveriacich. Takze v ziadnom pripade by som tu nedovolila stavat mesity/tie su vzdy strediskom a ukrytom teroristov a nedavala by som mohamedanom statne obcianstvo. Oni totiz uzemie, kde vstupi ich noha povazuju za svoje/aj s pravom branit ho- tak naposledy poslal jeden moslim v Belgicku prec Belgicanov,nech sa vystahuju, ked sa im nepaci moslimska pritomnost/ a kedze maju svatu loz,legalne popieraju alebo zahmlievaju ich krutosti, ktore im nabozenstvo povoluje.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Nevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  12:46:20  Zobraziť profil  Pridať Nevskij do zoznamu priateľov
Vieš. raz som mal možnosť si písať s moslimom na pokeci, volá sa AbuHamza4444, ak by ste ho chceli kontaktovať. Naprosto ignorantský, vulgárny, nevychovaný, závistlivý, zákerný, škodoradostný je tento človek. A ja verím, že takíto sú všetci ktorí sa Koránom riadia.

Dmitrij

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 26 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 31 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  12:49:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Problém rozpínavosti islamu v Európe nie je ani v bl.Jánovi Pavlovi II. ani v II.vat. koncile ako by to tu rád prezentoval rarach.Osobná animozita ku nejakému človeku,nie je dobrým radcom a už vôbec nie kritériom pravdivosti.Veď čo má spoločné Ján Pavol II. s anglickými,či holandskými protestantami,ktorí dovolili prví obyvateľom svojich bývalých kolónií masívne prisťahovalectvo?Kto rozhodoval v krajinách o šialených multi-kulti zákonoch,ktoré mali integrovať v krajinách Západnej európy moslimov,ktorí sa tam valili za prácou?Boli to socialistickí a liberálni politici,nenávidiaci kresťanstvo.
Problémy Európy,čo sa týka kresťanskej identity siahajú hlbšie ako do 20 storočia.Najväčší výbuch nenávisti voči kresťanským koreňom Európy bol v 19.storočí ale jeho počiatky boli vo Francúzskej revolúcii.
Príval moslimov do Európy je dôsledok tohoto pohybu a je obmedzené váľať to na dnešnú Cirkev,či na bl.Jána Pavla II i keď ich postoj ku islamu možno považovať za naivný.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Nevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  13:01:08  Zobraziť profil  Pridať Nevskij do zoznamu priateľov
Ja pevne verím, že raz niekto založí moderný rád Templárov, a ja by som sa z radosťou doňnho pridal. Boh ani tak neodsudzuje zabitie ako zákernú vraždu, veď pomáhal Izraelitom (keď Mojžiš vyzdvihoval palicu nad svojich mužov), alebo pri páde Jericha. A práve bojom s moslimami, by sme zmiernili dopad Islámu na nevinných ľuďoch.

Dmitrij

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 26 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 31 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  13:28:54  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
nevskij, zaujimava myslienka, len si neviem predstavit, ako by to bolo v praxi, ked je tu mohamedanov uz dnes plno a vo vladach sedia vacsinou skorumpovani socialisti a liberali, ktorym je jedno, kto tu je, len nech si podla nich kazdy zije ako uzna za vhodne. V podstate duchovne nebezpecenstvo vedia rozoznat iba katolici, ti, co su nakazeni nerestami, lahostajnostou a neverou, toho nie su schopni.
Ale my krestania sme si ich pustili do vlad, lebo sme nesli volit do europskeho parlamentru Este stale je nas vacsina, a to nie sme schopni sa ani zdvihnut a ist volit svojich.Potom sa necudujme, ze diabol tu ma navrh.
Dnes sa uz neda vystahovat mohamedanov, snad by sa dalo zastavit ich prisun, presadit nejake prislusne zakony. Proste templari napr. v politike? Ale ako by to malo prebiehat, to neviem.
Ale obranovat zbranou katolikov,putnikov putnicke miesta a kostoly ako to robili templari sa bude dat az vtedy, ked zacnu na nas a tieto miesta tu v Europe priame utoky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Nevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  13:34:42  Zobraziť profil  Pridať Nevskij do zoznamu priateľov
Presne tak, radar. V poslednom čase som si všimol, že na nás začínajú útočiť nielen ateisti, ale dokonca už aj protestanti. Bude to fakt veľmi ťažké. Ale zas Ježiš povedal že máme svojich nepriateľov milovať, lenže ak miluješ nepriateľa tak to potom nieje tvoj nepriateľ, už iba ty si jeho nepriateľ. Ale zas mi príde hlúpe sa nechávať zabíjať, a nebrániť to, v čo veríme a v to čo sme vytvorili.

Dmitrij

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 26 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 31 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  13:38:36  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Príval moslimov do Európy je dôsledok tohoto pohybu a je obmedzené váľať to na dnešnú Cirkev,či na bl.Jána Pavla II i keď ich postoj ku islamu možno považovať za naivný.

No ano, ateisti- socialisti,liberali ti, co nie su vedeni Duchom Svatym, v jednom kuse zneprijemnuju a nicia moralku a zivoty.a liberali v dosledku svojho pomyleneho nazoru, nech si kazdy zije ako chce, presadili tie multikulturne zakony. Teraz sa uz aj v Europe hovori, ze to bol omyl, a ze to zlyhalo. My katolici sme to vedeli od zaciatku a stale musime takto trpiet a pozerat na tych, ktori v dosledku rozneho typu odmietnutia Boha si presadzuju svoje pomylene nazory.A kedze bohatstvo, funkcie a moc su ich bozikmi, maju najvacsi vplyv, lebo to je zmyslom ich zivota, cest vynimkam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  13:44:06  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Ale zas mi príde hlúpe sa nechávať zabíjať, a nebrániť to, v čo veríme a v to čo sme vytvorili.

Tak to teda v ziadnom pripade,nemame prikazane nechavat sa zabit a nebranit sa. myslim, ze mame plne pravo branit si svoje. To je spravodlivost a je to obranna vojna, ktora je povolena. Ale hovorim, moslimovia by asi museli priamo zautocit.
Teraz ma ale napada, ze v Nemecku svojho casu nechceli mohamedani, aby vo volbach vyhrali krestania, tak kedze tam maju pravo volit, isli volit socialistov a zelenych a vela nechybalo. Takze nakoniec si mozno zalozia aj svoju stranu, ktora bude stale pocetnejsia a nechcela by som sa dozit, aby mali v parlamente vacsinu. neviem, ci sa nemci vtedy zbadali, myslim, ze urobili nejake zakony. Proste napr,. novodobi templari a krestania by mali presadit, aby tu muslimovia nemohli volit. Je to naozaj obrana z nasej strany.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Nevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  14:22:44  Zobraziť profil  Pridať Nevskij do zoznamu priateľov
Ak máme milovať svojich nepriateľov, ako ich máme potom zabíjať? Ako môžeš zabiť niekoho koho miluješ, či v útoku či v obrane?

Dmitrij

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 26 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 31 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Riman

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  19:23:39  Zobraziť profil  Pridať Riman do zoznamu priateľov
citácia:
Riman, kresťanstvo nieje u udržiavaní tradícií. Nikde v Bibblii sa nepíše čo sa má nosiť. Moslimovia maju priamy pokyn v Koráne, aby zabíjali neveriacich, nielen naás, kresťanov, ale aj ateistov, budhistov a neviem koho ešte. Africký moslimovia pojedajú telá svojich nepriateľov a znásilňujú deti. Toto v Európe určite nieje potrebné. Ohľadom oblečenia je to čistá diktatúra, človek si ani nemôže vybrať čo si chce obliecť, absolútna nesloboda.

Pôvodne zaslal Nevskij - 27 jún 2012 :  05:59:101, Ale veru že áno, kresťanstvo je aj o udržiavaní tradičnej morálky (zahaľovanie tela na verejnosti, atď.).

2, Ale veru že áno, nájdeme všeličo aj v biblii. Napríklad aj to o zahaľovaní hlavy u žien. To učil apoštol. A to sa zachovávalo u kresťanov až zhruba do polovice 20. storočia. Ešte moja mama nosila šatku.

3, To tu trochu pozor, majú tam pokyn aby židov a kresťanov nechali na pokoji. Takže zabíjať smú len pohanov a ateistov, ak neprijmú islám.

Zradili ste kresťanskú morálku a nechcete sa k nej vrátiť, preto potrebujete moslimov, tí vás už k tomu prinútia, až ich bude viac. A ja Vám to celkom doprajem.

Nikto tu už križiacku výpravu robiť nebude, to je jasné, a aj keby sa o to niekto pokúsil, Boh nebude stáť pri tak skrz na skrz skazených kresťanoch, vydá vás do rúk moslimom.
Dostanete čo si už dávno zaslúžite.

Som Katolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 29 november 2011  ~  Posledná návšteva: 07 máj 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  19:45:27  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Ak máme milovať svojich nepriateľov, ako ich máme potom zabíjať? Ako môžeš zabiť niekoho koho miluješ, či v útoku či v obrane?

Milovat svojich nepriatelov znamena snazit sa nepocitovat k nim nenavist, modlit sa za nich, mat k nim sucit a nerobit im zlo. pomoct im ak to potrebuju a zavisi to na nas.
To nevylucuje branit seba i svoje rodiny a majetok ,ked ta taky clovek napadne.
V tom vobec nie je ziadny rozpor.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  19:48:29  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Zradili ste kresťanskú morálku a nechcete sa k nej vrátiť, preto potrebujete moslimov, tí vás už k tomu prinútia, až ich bude viac. A ja Vám to celkom doprajem.

Ale,ale a to je co za moralku?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Nevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  19:54:30  Zobraziť profil  Pridať Nevskij do zoznamu priateľov
Riman, Islám vznikol v 7.storočí za pomoci po moci bažiaceho muža menom Mohammed. Na Islám sa snažil naviesť Židov a kresťanov, lenže oni poznali pravdu, odhalili klam, a preto Mohammed obrátil Islám proti neveriacim, v Isláme je neveriaci každí, kto neverí v Alláha. Svoje učenie šíril v Perzii a v Afrike, kde bolo vzdelanie nulové, tam Islám rozkvetal.

Dmitrij

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 26 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 31 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Nevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  20:01:00  Zobraziť profil  Pridať Nevskij do zoznamu priateľov
Riman, skazení kresťania? HAHAHA! Každý človek má hriech, každý. Stále lepší skazený kresťan než skazený ateista, lebo skazený kresťan si uvedomí svoju chybu a ľutuje tom lenže ateista neľutuje nič, život berie ako zábavu, ubližuje a nehľadí na city druhých.

Dmitrij

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 26 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 31 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  20:45:48  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Skazeni krestan je omnoho horsi ako ateista.

A riman ma pravdu, zneme len to, co sme zasadili.

A posledni papezi namiesto toho, aby jasne stanovili hranice a upozornili na nebezpecenstva, bozkavaju koran, oraganizuju spolocne modlitby a navodzu dojem, ze isalm je ronako dobry ako ktorekolvek ine nabozenstvo, vratane katolickeho...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Nevskij

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  21:04:14  Zobraziť profil  Pridať Nevskij do zoznamu priateľov
Každý má slobodnú vôľu vybrať si. Azda by bolo lepšie keby sme zabíjali ako to robia oni len preto že veríme v niečo iné? Ale zase nemáme bozkávať korán ani organizovať spoločné modlitby, to je pravda.

Dmitrij

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 26 jún 2012  ~  Posledná návšteva: 31 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  22:03:07  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
Ale veru že áno, kresťanstvo je aj o udržiavaní tradičnej morálky


Ale morálka nie je ani náhodou prvoradá a samoúčelná a nie je ani výsledkom ľudskej snahy.

Je potrebné viesť ľudí k Bohu a nie k morálke.
Kresťanstvo je v prvom rade osobný vzťah s Bohom.
To ostatné - a teda aj morálka - už len vyplýva z tohto vzťahu.

Ak je pre teba kresťanstvo tak veľmi o morálke, tak prosím, odpusť kresťanom, ktorí ťa zoznamovali s kresťanstvom, že ťa najprv zoznámili s kresťanskou morálkou a nie s Božou láskou. že ti predstavili kresťanstvo ako súbor príkazov a zákazova nie ako vzťah slobody a milosti s Bohom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  22:43:30  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
mon: Amorálne správanie je hriešne a teda vylučuje dobrý vzťah s Bohom. Morálka je pre kresťanov nevyhnutná.

Aby som ale nebol úplne mimo témy:

Nemyslím si, že má zmysel zachraňovať postzápadnú civilizáciu pred islamom. Kedysi tu islam prišiel ako jastrab, aby zabíjal. Dnes prišiel ako sup, aby Európu zožral ako hnijúcu, červami zožieranú a smradľavú mŕtvolu.

Islam, či liberalizmus, oboje sú smrteľnými a nezmieriteľnými nepriateľmi kresťanstva. Nech sa hasia medzi sebou, pre katolíkov to zlé nebude. Inak by čoskoro začali liberáli likvidovať nás... Keď bola Európa katolícka, dokázala sa mnohokrát ubrániť - pri Konštantinopole, Toulouse, Poitiers, Viedni či Lepante. Liberálna Európa je však schopná poraziť jedine tak sama seba. Ona nepriateľov nepotrebuje.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 16 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  23:34:23  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
Amorálne správanie je hriešne a teda vylučuje dobrý vzťah s Bohom. Morálka je pre kresťanov nevyhnutná.


sory, ze mimo temy, ale neviem, kam mam na to reagovat - najprv vzťah, potom morálka. naopak to nejde. morálka je ovocie vzťahu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2012 :  07:32:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Vzťah s Bohom je možné budovať len v stave milosti posväcujúcej. A tú nemorálnym správaním strácame. Samozrejme, buduje sa oboje postupne - tak, ako rastie vzťah s Bohom, tak sa má zlepšovať postupne aj výška morálneho života, ktorá má byť vyššia u toho, kto je ďalej vo viere než u začiatočníka.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 16 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Existuje krst tuzby? Téma Next Topic: Protikatolícka kampaň  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06