Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Modlitba a po nej nastávajúce problémy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Prosba o modlitbu(za obratenie) Téma Next Topic: Ruženec  

dalibor123

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  08:24:31  Zobraziť profil  Pridať dalibor123 do zoznamu priateľov
Dobrý deň, už podľa nadpisu je asi jasné, v čom mám problém, i keď možno ťažko dostanem rozumnú odpoveď, môj problém spočíva v tom, že zakaždým, keď sa pomodlím alebo mám vnútornú potrebu sa pomodliť a splním to, tak sa u mńa začnú problémy, prestane sa mi dariť, podlomí sa mi zdravie (som chorí objavia sa akékoľvek bežné choroby), niečo sa mi pokazí, čokoľvek sa mi stané len na špatné veci, ako je to možné? Čo som snáď v nejakom omyle alebo ma Boh za niečo zakaždým trestá, keď sa modlím, oľutujem svoje hriechy, požiadam ho o pomoc a na odplatu sa mi dejú zlé veci, tak potom nechápem čo je niečo so mnou, čo neviem alebo si to neviem rozumne vysvetliť.
Pri modlitbách redpokladám, že Boh je len jeden pre úplne všetkých, neprichádza mi po mysli žiaden iný. Modlím sa k Bohu (k jednému jedinému najvyššiemu), ako pri každej modlitbe prosím o odpustenie hriechov, oľutujem, znova sa pomodlím, len veľmi málokedy prosím o pomoc-skôr psychickú podporu, týmto nežiadam o žiadne materiálne veci, to je v pravej miere nepodstatné.
Nikdy som nesledoval, čo sa bude diať po modlitbách, len v poslednom čase som to už nemohol prehliadať a je to u mňa pravidlo človek sa s pokorou a úprimnosťou psychicky vyspovedá a bum za dobrotu - na žobrotu :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 16 máj 2012  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2012 Upozorniť moderátora 

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  11:34:23  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Dalibor, na to je velmi dobra rada, treba to povedat spovednikovi a predtym sa ale treba za toho spovednika vrucne pomodlit, aby veci spravne vyriesil podla Bozej vole. Ak sa vam bude zdat, ze vas nepochopil, tak chodte za druhym. Dobre je informovat sa predtym, aby clovek isiel k vzdelanemu a svatemu spovednikovi..
.Ak siroko daleko taky nie je, a bolo by pre vas velmi tazke niekde cestovat, pomoze kazdy spovednik, Boh vas nenecha len tak. nebojte sa.Pomodlim sa za vas.Dobre, ze ste sem napisali.
este dodavam, ze ale z vasej strany sa ocakava, ze nic nezatajite, a ze naozaj poviete vsetko. je to vo vasom zaujme, aby sa spovednik mohol spravne rozhodnut. A to moze len vtedy, ked je pravdivo a uplne informovany. A v ziadnom pripade nenechajte modlitbu, modlite sa a proste Boha, aby vam pomohol a ochranil vas od zleho. Kazdy to potrebujeme,aby nas Boh ochranil od zleho, je to aj v otcenasi, kazdy sa to modli.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  12:13:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ta rada radarky je dobra k tomu niet co dodat

Ale osobne , opakujem osobne , aby ma tu zase niekto nezmlatil , z textu vyplyva predsa len kamen urazu

Modlím sa k Bohu (k jednému jedinému najvyššiemu), ako pri každej modlitbe prosím o odpustenie hriechov, oľutujem, znova sa pomodlím, len veľmi málokedy prosím o pomoc-skôr psychickú podporu, týmto nežiadam o žiadne materiálne veci, to je v pravej miere nepodstatné.

Tu je chyba Zvyraznene modrym
Mame konat tak , ze nemame Boha prosit o materialne veci ?
A co chlieb nas kazdodenny ,daj nam dnes Chlieb nie je materialna vec ?
Neprosite o pomoc ? Chyba ! Mate prosit o pomoc !
Prilis sa spoliehate sam na seba Vy si myslite , ze ked neprosite Boha o pomoc , ze ho tym ako neobtazujete Lenze On caka na to , ked ho poziadate o pomoc

Modlidba ma pozostavat
Z chvaly Boha
Vdaky Bohu
Prosieb k Bohu

Tretia podmienka je u vas nedostatocne splnena ergo modlidba je nedostatocna
Podciarkujem , ze to nehovorim autoritou , ale osobnym rozborom textu

Osobna rada Takto proste Ochranuj ma Boze pred vsetkym Zlym a daj mi vsetko , co je v sulade s Bozou volou a co mi posluzi k spase Nie nieco, vsetko chcem


Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  12:41:52  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Dalibor, este doplnam, ze kludne mozete Bohu povedat, iba Jezis, pomoz, alebo Jezis zmiluj sa , alebo iba povedzte Jezis, to su strelne modlitby.
.Modlitba je rozhovor s Bohom, je to vztah lasky,nemusite byt napaty, ci ste vsetko splnil. pri vsetkej ucte k Bohu, rozpravajte sa s nim ako s najblizsim priatelom, bratom,Otcom, ucitelom, ako len chcete.nezabudnite mu dakovat, to velmi pohyna Bozske srdce, chvalte, ho, to diabol neznasa,skusenosti mystikov su, ze pri chvalach diabli utekaju a naozaj proste ho o pomoc.
Ak vsak v nejaky den nieco vynechate, nemyslite si, ze modlitba je neplatna,alebo nedostatocna a ze Boh sa na vas nahneva. Boh je velky grand,a nechce,aby ste v modlitbe rozmyslali na sposob farizejov a uzkostlivo vsetko dodrzovali , lebo inak byste snad Boha urazili, ci nedostatocne sa modlili.Boh je laska, medzi nim a clovekom ma byt pri vsetkej ucte k nemu vztah lasky.Zaklad je, nevynechat ziadny den modlitbu.A naozaj, ako pise amerika, je velmi dobre Boha chvalit, prosit, dakovat,ci dodavam, klanat sa mu.
Velmi dobra je modlitba Otcenasa, tu nas naucil sam Pan Jezis, zdravas maria, Slava.A velmi dobre su modlitby vlastnymi slovami. Ak ste taky chory, ze nic nevladzete, staci strelna modlitba. Aj toto sa poradte so spovednikom, ak citite potrebu. Spoved nie je len na vymenovanie hriechov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  12:57:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Dalibor,ste kresťan?Prijímate sviatosti?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  14:44:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
,ci dodavam, klanat sa mu.

Doslova adorovat , ale suhlas

Co sa tyka este tej modlidby , ak je teda o to zaujem Clovek nemusi rozmyslat , co ma povedat Na to je Duch Svaty Ide len o to , aby clovek nekladol prekazky Duchu Svatemu pri modlidbe Boh vie , co potrebujeme , aj co mu chceme povedat ,este skor , ako to vyslovime ; a sám Duch sa prihovára za nás nevysloviteľnými vzdychmi. por . Rim 8,26 V tom nie je problem Problem nastava , ked pri modlidbe robime z Boha rukojemnika ( nepresny vyraz , neviem najst lepsi , nedokonalost ludskeho jazyka) , ale pokusim sa to vysvetlit
1, ziadame ho silou - mocou o nieco , co z hladiska Boha je pre nas nepotrebne
2, neprijmame to , co nam chce Boh dat , ale chceme od neho to , co my povazujeme pre nas za dobre
3, neprijmame udel , ktory nam dal Boh , pretoze chceme iny ( napriklad zena sa neuspokojuje s postavenim podriadenosti voci muzovi , ale chce nad nim vladnut , a prosi Boha , aby sa muz podriadil jej,zene )
4, nevieme dakovat za to , co mame , ale stazujeme sa na to , co nemame
Nevieme dakovat za uzasne dary zrak, sluch , chut a pod Spytajte sa slepca , ci ziada od Boha zlato , peniaze , uspech , karieru ? Alebo ci ziada o zrak ?
Ježiš mu povedal: "Čo chceš, aby som ti urobil?" Slepec mu odpovedal: "Rabboni, aby som videl!" Mk 10,51
Aka ma byt modlidba ?
Podla sv Tomasa
ista
spravna
odana
nalezita
pokorna
por sv Tomas In orationem dominicam
A aka je ta nasa ? Je ista, spravna , nelezita , oddana , pokorna , ked sa stazujeme , ze je nevypocuta ?
Ake je Bozie prislubenie?
Ak ma budete prosiť o niečo v mojom mene, ja to urobímJn 14,14
Ak je modlidba nevypocuta , nestazuj sa na Boha , ale sam na seba V tebe je chyba !
A Boh hovori preco
Prosíte, a nedostávate, Iebo zle prosíte; chcete to využiť na svoje náruživosti. Jak 4,3

A nech to nik neberie osobne To nie je mojim cielom Mojim cielom je , aby ste sa nad tym zamysleli

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  15:19:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Dalibor píše,že sa modlí k jedinému a najvyššiemu Bohu a že si robí psychickú spoveď.Z toho nie je zrejmé,či je vôbec kresťanom,preto by bolo dobré keby napísal akú vieru vyznáva.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  15:24:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Iste nic proti , ja to pisem vseobecne , pre vsetkych , ked uz sa nacrtla tema modlidby

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dalibor123

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  15:43:27  Zobraziť profil  Pridať dalibor123 do zoznamu priateľov
Tak čo sa týka mojej viery, to je dosť široký pojem už len preto že som zabudol uviesť takú vec-som homosexuál, krstený/birmovaný som, v Boha verím, trošku menej v Ježiša Krista ale snažím sa vo vnútri nájsť a hľadať ho, pretože niekedy silno pociťujem v sebe pocit zodpovednosti za to čo mu ľudia urobili v minulosti, ako ho mučili a ukrižovali, je to preto pretože mám od Boha dar pochopenia a dosť som tak ľudsko-citlivý človek, ale zase neverím, že Panna Mária počala z Ducha Svätého, pretože si to racionálne nedokážem vysvetliť, takže či som kresťan a či katolík to sám neviem posúdiť. Pána Boha uznávam jedného, ktorý vládne všetkým, pretože neexistuje iný ´´druhý´´ Boh´.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 16 máj 2012  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  15:45:06  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Amerika, vsetko je pravda, co ste napisali, len si myslim, ze male dieta potrebuje mlieko, este nemoze mat pevnu stravu.
zatial si dalibor musi vyriesit problem, preco,ked sa modli a lutuje hriechy,zacne mat problemy zdravotne, ci ine. prenho je naozaj najlepsie navstivit spovednika.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  15:48:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ale ved to citajte , co pise Spovednik tu co pomoze ? Rozhovor s knazom ano Suhlas Ale spoved je sviatost Ved on neveri v zakladne pravdy viery

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  15:54:22  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Dalibor velmi pekne dakujem za odpoved, vedzte, ze Boh Vas miluje, ale naozaj by bolo najlepsie, keby ste vyhladali knaza. Poziadajte najprv o duchovny rozhovor, ked sa bojite, ci neviete momentalne vyspovedat.Vsetko mu povedzte tak ako nam a este omnoho sirsie a hlbsie.Mate vela problemov, ale da sa z toho s Bozou pomocou dostat. Verte mi, ze Boh je nekonecne mocnejsi ako vy. budto vas zbavi tazkosti, alebo vam ich ponecha,ale Vam ich pomoze niest a da take riesenia, ze este budete stastny. Ale to chce naozaj knaza a od Vas uprimnost. Date si aj doporiadku svoju vieru.
To, ze ste tu, je Bozia milost, bez nej by ste to neboli schopny urobit, ale teraz uzite liek. Navstivte knaza. Trebars ked neviete inac, vojdite dos povedenice a povedzte, ze ste si len prisli dohodnut stretnutie lebo je to na dlhsie.
Vase duchovne problemy a vycitky svedomia sa mozu prejavovat aj takto telesne ako popisujete.Preto mu vsetko povedzte aj o telesnych tazkostiach, a kedy ich pocitujete. Vychodisko je knaz.Budem sa za vas modlit.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  16:21:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Dalibor,ak máte záujem duchovne napredovať,tak asi aj z toho,čo prežívate je vám zrejmé,že spôsob akým to doteraz robíte,nestačí.Ja vám môžem vyzvať aby ste uveril v Ježiša Krista - Božieho Syna,ktorý jediný vás môže oslobodiť od hriechu,jeho následkov.On aj vaše hriechy vyniesol na kríž aby ich vymazal svojou obetou.Prijmite ho ako Vládcu svojho života,uznajte svoju hriešnosť a oľutujte,že ste svojimi hriechmi urazil Boha.Vykonajte si dobrú spoveď a prijmite Eucharistiu-liek nesmrteľnosti.

Zmení to váš život od základu.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  16:24:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ako moze vykonat dobru spoved , ked neveri , ze Panna Maria pocala z Ducha Svateho ? Ved on nemoze byt pripusteny k sviatostiam , lebo by to bol svatokradezny akt
Ako moze prijat Eucharistiu ?
Co nepoznate Svate Pismo ?
Lebo kto je a pije, a nerozoznáva telo, ten si je a pije odsúdenie. 1 Kor 11,29
Kto by teda jedol chlieb alebo pil Pánov kalich nehodne, previní sa proti Pánovmu telu a krvi. 1 Kor 11,27
To , co mu radite , je dobra rada ? Ved ho navadzate na hriech ! On musi prejst katechumenatom

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  16:29:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Ako moze vykonat dobru spoved , ked neveri , ze Panna Maria pocala z Ducha Svateho ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 16 máj 2012 :  16:24:24



Dalibor však neverí ani to,že Ježiš je Boh.Ak toto uverí, tak prijať katolícke Krédo(kde vyzná aj to,že Ježiš Kristus sa počal z Ducha svätého a narodil z Márie Panny) pri návrate do spoločenstva z katolíckou Cirkvou je samozremosťou.Túto formáciu však už vykoná kňaz ktorému sa zverí ak by sa rozhodol vypočuť moju výzvu a prijal by Ježiša ako svojho Boha a spasiteľa.

P.S. Ja som sa obrátil ako dospelý a prešiel tým

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  16:31:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
S tym suhlasim Rozhovor s knazom nic nepokazi , ale pre Vecneho Boha vas prosim, nenahovarajte ho na prijmanie sviatosti
A kedy vas pripustili k sviatostiam , ked ste sa obratili ? Kolko ste boli katechumenom ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  16:34:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
S tym suhlasim Rozhovor s knazom nic nepokazi , ale pre Vecneho Boha vas prosim, nenahovarajte ho na prijmanie sviatosti

Pôvodne zaslal amerika1 - 16 máj 2012 :  16:31:57



Ja ho vyzývam na prijatie viery v Ježiša Krista a potom logicky na to aby prijal aj sviatosti.má to svoj postup.Kňaz sa už o formáciu postará.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  16:36:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ale to urci spravca farnosti On je za to zodpovedny Ale katechumenat trva u dospelych dva roky , podla cirkevneho prava
Naco mu hovorite o sviatostiach , ved on tomu nerozumie , co to je
Ved on nie je zrely ani do katechumenatu , ved nevie , ci je Jezis Kristus Boh

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  16:38:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Ale to urci spravca farnosti On je za to zodpovedny Ale katechumenat trva u dospelych dva roky , podla cirkevneho prava
naco mu hovorite o sviatostiach , ved on tomu nerozumie , co to je

Pôvodne zaslal amerika1 - 16 máj 2012 :  16:36:21



Píše,že je pokrstený i pobirmovaný, t.zn. že mal aj 1.sv.prijímanie.Takže v jeho prípade sa postupuje inak ako píšete.Čítajte pozorne čo píše.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  16:40:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Dobre ok beriem ale nema vieru , tak sviatosti prijat nemoze To je nasledok toho , aku kvalitu pripustame k sviatostiam

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  16:42:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Dobre ok beriem ale nema vieru , tak sviatosti prijat nemoze

Pôvodne zaslal amerika1 - 16 máj 2012 :  16:40:34



Tak jest,preto som ho vyzval aby uveril.V jeho prípade je to najdôležitejšie.Modlime sa za neho,kto môžete.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  19:54:26  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Dalibor, predovšetkým ťa chcem uistiť že Boh je aj tvoj láskavý a milujúci Otec a že Ježiš zomrel aj za teba. Modlitba je chvíla strávená v blizkosti Boha - v blízkosti milovanej, milujúcej a nekonečne láskavej bytosti.
Ako na milovanú osobu tak aj na Boha môžeš myslieť 100x cez den to sú tzv. strelné modlitby, ako ti poradila radarka, tak sa modlitba a Pán stanú súčasťou tvojho života a ťažkosti pominú
Ved si alebo si bol katolíkom (krstený, birmovaný) Aj preto ti aj ja doporučujem rozhovor s kňazom a ak máš možnosť tak si vyber rehoľného kňaza. (myslím že najlepšie kapucína). Možno že najpovolanejší na tento rozhovor by bol kňaz, alebo diakon ktorý je aj psychológom - ideálne Dr. Max Kašapru.
Nech ťa Pán požehnáva

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2012 :  22:45:31  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Dr. Max Kašparu, tak sa to pise, aby dalibor vedel./mal si tam preklep/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

dalibor123

Stav: offline

 Odoslaný - 18 máj 2012 :  20:18:52  Zobraziť profil  Pridať dalibor123 do zoznamu priateľov
Ďakujem Vám všetkým za cenné rady (obzvlášť zachariášovi :) ), myslím, že vo vlastnom záujme si ja vnútri musím upevniť vieru v Ježiša Krista, ktorý za nás a za naše hriechy zomrel na kríži. To je u mňa prvoradá vec.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 16 máj 2012  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Prosba o modlitbu(za obratenie) Téma Next Topic: Ruženec  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06