Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Co nove definoval II. VK?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co odvádí člověka od Boha? Téma Next Topic: Kontemplace
Strana: z 8

amerika1

Stav: offline

Odoslaný - 12 máj 2012 :  23:23:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Napriklad vysvetlite mi pojem nabozna poslusnost rozumu a vole Vy to vysvetlite tak , ze vsetko , co papez povie v encyklike , kazni , alebo v inom dokumete musi katolik verit a urobit
Ale to nie je pravda
Pretoze moze reagovat na svetske vplyvy a svetske podnety , ktore nemoze prijat ,z podstatnych dovodov Napriklad nemoznost Vy napriklad vobec neberiete do uvahy , ze papez moze hovorit vo svetle svetskych , alebo politickych vplyvov Ale to neznamena , ze kto to neprijme , tak je heretik To zalezi na dovodoch , pre ktore to odmieta Ak to odmieta preto , ze to povedal papez , a nech si trepe co chce , tak hresite Ale ak to beriete len v casti , ktore je v sulade s neomylnym ucenim tak nehresite , lebo papez moze hovorit aj z inych dovodov
Povedzme ze papez povie , ze je lepsie , aby vsetci vstupili do zasvateneho zivota , lebo je to pre cloveka lepsie
Ale to neznamena , ze kto nevstupi , tak je neposlusny Vy to prijmate , ze to je lepsie , ale neuskutocnite , lebo nemate povolanie , pretoze mate povolanie k manzelstvu

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Odoslaný - 12 máj 2012 :  23:34:36  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
Nie som taky hlupak , aby som nieco tvrdil bez zdroja To ma velmi podcenujete By ste boli velmi prekvapena kolko nastudujem , kym sa k niecomu vyjadrim
Prejdite si cele forum , kto tu dal viac odkazov na svoje tvrdenia ako ja , okrem Raracha

Pôvodne zaslal amerika1 - 12 máj 2012 :  21:20:16

Nedá mi na toto nezareagovať. Predtým amerika tvrdil, že

"Vyhlasil Pavol VI . , ze nova nauka koncilom vyhlasena nebola ? Vyhlasil ! Tak aky chcete este argument !"

a ani po viacnásobných výzvach, aby citoval, čo teda Pavol VI. a kedy povedal, nedokázal tieto údaje uviesť. A teraz sa zastrája, ako on nič netvrdí bez zdroja. Neuveriteľné!

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  23:37:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vidite na mne smietku vidite , ale brvno vo vasom oku nevidite , ze date odkaz na encykliku Pacem in terris
Lebo budete toto donekonecna omielat , lebo je to steblo , ktoreho sa topiaci chyta
Ja nebudem kvoli tomu prehrabavat cely archiv Vas aj tak nic nepresvedci a robit zbytocnu robotu nebudem
Spytajte sa Raracha , on vam to potvrdi , alebo si prehrabte cele forum,niekde to tu bude

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 12 máj 2012 :  23:40:34  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Amerika, uz vas trapit nebudem. Vysvetlovali vam to v inych temach, myslim, ze by bola strata casu dalej pokracovat.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  23:42:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vidite ja vam dam svoj vyklad , ale vy mne nedate Preco ? Lebo vam pycha nedovolujete povedat , neviem Vam by proste spadla koruna z hlavy Vy radsej pourazate tradicnych , ako bludarov
Vysvetlovali vam Lenze mila Radar v Cirkvi nie je pravda to , na com sa zhodne vacsina To mate mylny vyklad o Cirkvi
Ked nemate argumenty , tak nebudem diskutovat Ved vy co robite to je totalna naucta k dostojnosti cloveka Ja sa vam to snazim vysvetlit a vy mi to vrazite medzi oci

radar

Odoslaný - 12 máj 2012 :  23:55:03  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Napriklad vysvetlite mi pojem nabozna poslusnost rozumu a vole Vy to vysvetlite tak , ze vsetko , co papez povie v encyklike , kazni , alebo v inom dokumete musi katolik verit a urobit

Ale to predsa vobec nie je pravda amerika, to som predsa nikde nepovedala.

citácia:
Lenze mila Radar v Cirkvi nie je pravda to , na com sa zhodne vacsina To mate mylny vyklad o Cirkvi

amerika, amerika,ani toto som nikde netvrdila.

Amerika,opačná mienka je síce v zásade možná, chcelo by to však uviesť nejaké vážne argumenty, aby mohlo byť toto odborné stanovisko Cirkvi spochybnené.
Ak toto uz nechcete prijat odo mna, tak to aspon prijmite od biskupov.

Posudzovanie nie neomylného magistéria vo svetle Listu nemeckých biskupov všetkým, ktorých Cirkev poverila ohlasovaním viery z 22.9.1967:

„Mienka, ktorá je protikladná predbežnému cirkevnému vieroučnému vyhláseniu, v nijakom prípade nepatrí do kázne a katechézy, hoci veriacich treba podľa okolností poučiť o podstate a obmedzenom dosahu takého predbežného vieroučného rozhodnutia. O tom sa už hovorilo. Kto sa domnieva, že smie mať súkromnú mienku, že on má už teraz lepší názor, ktorý Cirkev bude mať až v budúcnosti, ten sa musí pred Bohom a svojím svedomím v triezvom sebakritickom hodnotení opýtať, či má dostatočnú šírku a hĺbku odborných teologických znalostí, aby sa vo svojej súkromnej teológii a praxi smel odchýliť od momentálneho učenia cirkevného magistéria. Taký prípad je zásadne mysliteľný, ale subjektívne povýšenectvo a unáhlené mudrlantstvo sa budú musieť zodpovedať pred Božím súdom.“

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  23:58:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ale radar , mne ste uz dokazali , ze viete prekopirovat text , to mi uz dokazovat nemusite
Ale co je sucasne Magisterium , to mi vysvetlite
Tvrdi niekde sucasne Magisterium , ze vsetko co bolo pred koncilom neplati ? Tvrdi sucasne Magisterium , ze neplati patristika , scholastika , ucenie prekoncilnych papezov ? Netvrdi to je sucasne Magisterium ,lebo je to poklad viery
Pre vas je pokoncilny stav alfou a omegou Vsetko co bolo predtym , na to neberiete ohlad To je rozdiel medzi tradicnymi a netradicnymi Tradicni operuju celou nepretrzitou naukou , ako to vzdy Cirkev robila
Ja vam dam konkretny priklad
Papez vyda Sumorum a musi upokojovat biskupov
To je stav Cirkci To je kriza
Vyda zmenu konsekracnych slov a musi vysvetlovat ,preco ? Preco to musi robit ?
To je aka poslusnost ? Ale to vy nevidite , vy vidite len tradicnych Ti su neposlusni Ostatni su poslusni , ked robia z posvatneho ukonu Svatej Omse cirkus a kabaret
Ked niekto povie charizmatikom , ze nech sa pri svatej Omsi nechovaju ako na psychiatrickej liecebni , tak my mame povolenie od papeza A my mame od 240 - tich
Sucasny papez by nemal zabudat , ze skladal pri svateni antimodernisticku prisahu On sa neodvolaval na buducnost ? Zne , co zasiali Aj on sa bude zodpovedat pred Bozim sudom , comu sluboval vernost a comu prisahal A zabudol , ze jeho spisy boli za Pia XII . podozrive pre Svate Officium ? Uz zadudol , ako sa spravali k prefektovi Svateho Officia kardinalovi Ottavianovi ?

amerika1

Odoslaný - 13 máj 2012 :  00:07:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov

Ale to predsa vobec nie je pravda amerika, to som predsa nikde nepovedala.

Akoze nie , ked stale niekoho obvinujete z neposlusnosti ? Tak mi to vysvetlite , co to znamena

radar

Odoslaný - 13 máj 2012 :  00:15:45  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Ale radar , mne ste uz dokazali , ze viete prekopirovat text , to mi uz dokazovat nemusite

Tak vidite amerika, to je jedina vasa reakcia k stanovisku biskupov, ako keby ste vy nekopirovali.

Amerika, uz som povedala vsetko, nema zmysel veci stale opakovat. Vsetko vam uz bolo podrobne vysvetlene za tie roky aj v inych temach a aj od druhych, nielen odomna. Dobru noc.

amerika1

Odoslaný - 13 máj 2012 :  00:20:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
ale vyklad nabozna poslusnost rozumu z vas nedostanem ani za svet To je neobycajna pycha Pcha a arogancia

Robel

Odoslaný - 13 máj 2012 :  11:20:12  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
Denzinger - Hunermann: Compendio dos símbolos, definicoes e declaracoles de fé e moral
http://books.google.sk/books?id=GHbekht0_ToC&pg=PA892&lpg=PA892#v=onepage&q&f=false
strana 995

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 22 máj 2012 :  12:17:59  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16452

maaajo

Odoslaný - 22 máj 2012 :  12:37:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Keď počujem o "hermeneutike kontinuity", tak sa mi otvára vo vrecku nôž

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 22 máj 2012 :  13:07:57  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Uprimne vam zelam, aby ste boli otvoreni Duchu Svatemu a vsetko konali na vacsiu cest a slavu Boha a cirkvi. To zelam aj sebe.

Greta

Odoslaný - 22 máj 2012 :  13:30:29  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
Tak co vlastne nove definoval 2 VK?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 368  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 20 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Odoslaný - 22 máj 2012 :  13:44:03  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
citácia:
Tak co vlastne nove definoval 2 VK? V akom zmysle vieroucnne povinne nieco nove? Zial iba si myslim ze nie. Alebo sa mylim? Nevie niekto sa vyzna jasne napisat co nove definoval 2VK co by predtym nebolo zname?
Ad gentes
Apostolicam actuositatem
Dei Verbum
Dignitatis humanae
Gaudium et spes
Gravissimum educationis
Christus Dominus
Inter mirifica
Lumen Gentium
Nostra aetate
Optatam totius
Orientalium ecclesiarum
Perfectae caritatis
Presbyterorum ordinis
Sacrosanctum concilium
Unitatis redintegratio
su toto vsetky dokumenty 2VK alebo su aj ine?

Pôvodne zaslal Greta - 22 máj 2012 :  13:30:29

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 368  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 20 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 23 máj 2012 :  12:21:54  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16467

Robel

Odoslaný - 23 máj 2012 :  21:45:30  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
Tak co vlastne nove definoval 2 VK? Nevie niekto sa vyzna jasne napisat co nove definoval 2VK co by predtym nebolo zname?

Pôvodne zaslal Greta - 22 máj 2012 :  13:44:03

Napríklad toto:

„No biskupský stav, ktorý je nástupcom apoštolského kolégia v učiteľskom úrade a duchovnej správe, ba ktorý je nepretržitým pokračovateľom apoštolského zboru, je spolu so svojou hlavou, rímskym veľkňazom – a nikdy nie bez neho – aj nositeľom najvyššej a plnej moci nad celou Cirkvou...“ (Lumen Gentium §22)

mak

Odoslaný - 24 máj 2012 :  08:11:27  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Tak co vlastne nove definoval 2 VK? Nevie niekto sa vyzna jasne napisat co nove definoval 2VK co by predtym nebolo zname?

Napríklad toto:

„No biskupský stav, ktorý je nástupcom apoštolského kolégia v učiteľskom úrade a duchovnej správe, ba ktorý je nepretržitým pokračovateľom apoštolského zboru, je spolu so svojou hlavou, rímskym veľkňazom – a nikdy nie bez neho – aj nositeľom najvyššej a plnej moci nad celou Cirkvou...“ (Lumen Gentium §22)

Pôvodne zaslal Robel - 23 máj 2012 :  21:45:30

ale toto predsa tradícii Cirkvi vždy platilo a ak to VKII presne vyslovil nejednalo sa definíciu niečoho nového, ale o potvrdenie stávajúceho stavu.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 24 máj 2012 :  08:54:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Napríklad toto:

Tato veta je z hladiska cirkevneho prava uplne neucina a jalova
1, papez ma neobmedzenu a plnu moc nad celou Cirkvou a touto vetou toto pravo spochybnene nebolo
2,papez moze konat vlastnou mocou Bozskeho uradu Petra Skaly a nepotrebuje a nemusi svoje rozhodnutie konzultovat s nikym a nicim okrem Zjavenia a Bozej vole
3,biskupi bez papezskej promulgacie mozu vyhlasovat cokolvek z hladiska pravoplatnosti ide o nulitny akt , ak nema suhlas papeza
4, slovo zjednoteni s papezom , ako hlavou neznamena , ze su s nim zhromazdeni , ale ze su s papezom zjednoteni v jednote ucenia Ak nie plati to , co povie papez a biskupi , aj keby boli vsetci zajedno a papez by bol proti ,si mozu akurat tak piskat Plati to , co povie papez , aj keby bol proti vsetkym biskupom v Cirkvi
Samozrejme sa tym mysli v nalezitych veciach A ked ide o nove ucenie , tak akou mocou vyhlasovali a definovali nove vieroucne Pravdy na konciloch ?

Robel

Odoslaný - 24 máj 2012 :  10:03:59  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:

Napríklad toto:

?No biskupský stav, ktorý je nástupcom apo?tolského kolégia v u?ite?skom úrade a duchovnej správe, ba ktorý je nepretr?itým pokra?ovate?om apo?tolského zboru, je spolu so svojou hlavou, rímskym ve?k?azom ? a nikdy nie bez neho ? aj nosite?om najvy??ej a plnej moci nad celou Cirkvou...? (Lumen Gentium §22)

Pôvodne zaslal amerika1 - 24 máj 2012 :  08:54:39

Asi tazko, kedze ju JP2 vclenil do zakonniku, kanon 336 tusim.

Robel

Odoslaný - 24 máj 2012 :  10:23:42  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:

Napríklad toto:

?No biskupský stav, ktorý je nástupcom apo?tolského kolégia v u?ite?skom úrade a duchovnej správe, ba ktorý je nepretr?itým pokra?ovate?om apo?tolského zboru, je spolu so svojou hlavou, rímskym ve?k?azom ? a nikdy nie bez neho ? aj nosite?om najvy??ej a plnej moci nad celou Cirkvou...? (Lumen Gentium §22)

ale toto predsa tradícii Cirkvi v?dy platilo a ak to VKII presne vyslovil nejednalo sa definíciu nie?oho nového, ale o potvrdenie stávajúceho stavu.

Pôvodne zaslal mak - 24 máj 2012 :  08:11:27

Neplatilo, je to novota majuca blizko jansenistickemu bludu a protireciaca nauke KC. Biskupi totizto nemaju najvyssiu moc.

amerika1

Odoslaný - 24 máj 2012 :  16:21:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Skuste to aplykovat v paraxi , ako by sa tento zakonnik uplatnil Neexistuje!
V Depozite fidei mame odsudzujuce vyroky aj koncilov bez priamej ucasti papeza , aj odsudenia provincnych biskupskych synod , ktore boli ex post papezmi prijate a vclenene do Magisteria
Problem by nastal len v pripade ,ak by si to niekto vykladal , ako oslabenie plnej moci papeza nad Cirkvou Co zrejme aj bolo skrytym umyslom tejto vety , ale v tradicnom ponimani nie je nijako nebezpecna
Na druhej strane , ak by sa tato veta striktne odmietla, museli by sme odmietnut aj pravo koncilu na neomylny vyrok
Na akej pravomoci biskupov je potom postavena pravomoc koncilov na neomylne ucenie ?
Nove ucenie to nie je , lebo pravomoci koncilov a podmienky jeho neomylnosti boli v Cirkvi definovane aj predtym
Ma koncil plnu moc vo veciach viery a mravov , ak kona v jednote s papezom , alebo nema ?
Lebo Duch Svätý a my sme usúdili, že nebudeme na vás klásť nijaké iné bremeno okrem toho nevyhnutného: Sk 15,28
Kto je to my ? To, co vyhlasujete za nove ucenie ma pramen uz v Pisme Svatom

amerika1

Odoslaný - 24 máj 2012 :  17:10:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
citácia:

Napríklad toto:

ale toto predsa tradícii Cirkvi v?dy platilo a ak to VKII presne vyslovil nejednalo sa definíciu nie?oho nového, ale o potvrdenie stávajúceho stavu.

Pôvodne zaslal mak - 24 máj 2012 :  08:11:27

Neplatilo, je to novota majuca blizko jansenistickemu bludu a protireciaca nauke KC. Biskupi totizto nemaju najvyssiu moc.

Pôvodne zaslal Robel - 24 máj 2012 :  10:23:42

Nikdy ju nemaju ? Ani na koncile ju nemaju ?Takze niekedy ju maju Takze neplati , ze biskupi nemaju nejvyssiu moc , lebo potom logicky by zhromazdeni na koncile nemali moc zaviazat vieroucnou doktrinou celu Cirkev A to by bol potom aky blud ? A ked sa papez v rozhodnuti opiera o nazor biskupov , tak to neznamena , ze ho mozu prehlasovat

mak

Odoslaný - 25 máj 2012 :  16:56:41  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:

Napríklad toto:

1, papez ma neobmedzenu a plnu moc nad celou Cirkvou a touto vetou toto pravo spochybnene nebolo
2,papez moze konat vlastnou mocou Bozskeho uradu Petra Skaly a nepotrebuje a nemusi svoje rozhodnutie konzultovat s nikym a nicim okrem Zjavenia a Bozej vole
3,biskupi bez papezskej promulgacie mozu vyhlasovat cokolvek z hladiska pravoplatnosti ide o nulitny akt , ak nema suhlas papeza
4, slovo zjednoteni s papezom , ako hlavou neznamena , ze su s nim zhromazdeni , ale ze su s papezom zjednoteni v jednote ucenia Ak nie plati to , co povie papez a biskupi , aj keby boli vsetci zajedno a papez by bol proti ,si mozu akurat tak piskat Plati to , co povie papez , aj keby bol proti vsetkym biskupom v Cirkvi
Samozrejme sa tym mysli v nalezitych veciach A ked ide o nove ucenie , tak akou mocou vyhlasovali a definovali nove vieroucne Pravdy na konciloch ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 24 máj 2012 :  08:54:39

najprv si napísal že tá veta je jalová a neúčinná a potom si v štyroch bodoch celú vetu pekne rozviedol a potvrdil. Tie body ktoré si uviedol v ničom neodporujú ani nevylučujú uvedenú vetu.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Co odvádí člověka od Boha? Téma Next Topic: Kontemplace  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06