Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Co nove definoval II. VK?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co odvádí člověka od Boha? Téma Next Topic: Kontemplace
Strana: z 8

amerika1

Stav: offline

Odoslaný - 12 máj 2012 :  19:34:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
No to som cakal ! Ked nemate argument mate aspon pluvanec ! Dajte to cislo pod ktorym je v dezingerovi definovana nabozenska sloboda ? Preco ho nedate , ked ho mate ? Preco plujete a urazate ?
Ak je to vyrok ex catedra , ako tvrdite , tak tam musi byt , ak tam nie je , tak sam robite to , z coho obvinujete mna Vyse subjektivne nazory predkladate ako dokaz a ako pravdu Ale tie nie su ucenim Cirkvi

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  19:50:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Amerika1, po tom, čo ste v tejto téme predviedli - úplný diletantizmus, ignoranciu, tvrdošijnosť a útoky ad hominem, nemienim s vami viac diskutovať.

Pôvodne zaslal Robel - 12 máj 2012 :  19:26:19

Na zaklade tohto este nieco poviem netradicnym katolikom Od zaciatku som mal vnutornu nechut a priam odpor zacinat tuto debatu Bol som do nej vmanevrovany proti vlastnej voli , ako sa da dokazat
To je len pre vas ukazka , ze namiesto vasich infantilnych vykrikov bludari a heretici , ako by mala vyzerat vasa argumentacia s oponentmi Uzitok by mali u toho obe strany

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Odoslaný - 12 máj 2012 :  19:51:43  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
http://books.google.sk/books?id=GHbekht0_ToC&pg=PA892&lpg=PA892#v=onepage&q&f=false

s. 995

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  19:53:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Mozete to prelozit ? Prelozte to , co to neprelozite ? Ved su tam odvolavky na Pia XII
Horna hlavicka jasne dokazuje , ze text pojednava o encyklike Pacem in Terris Jana XXIII

radar

Odoslaný - 12 máj 2012 :  20:33:19  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Na zaklade tohto este nieco poviem netradicnym katolikom Od zaciatku som mal vnutornu nechut a priam odpor zacinat tuto debatu Bol som do nej vmanevrovany proti vlastnej voli , ako sa da dokazat
To je len pre vas ukazka , ze namiesto vasich infantilnych vykrikov bludari a heretici , ako by mala vyzerat vasa argumentacia s oponentmi Uzitok by mali u toho obe strany

Myslím, že sa veľmi dobre napĺňa to, čo niekto povedal.: „Ak prestanete na bludárov reagovať, začnú sa hádať medzi sebou. A tak je to dobre. Aspoň si začnú vzájomne spochybňovať svoje "neomylné" stanoviská.“

Robel potrebuje zrejme za každú cenu dokázať, že pápeži nie sú skutočnými pápežmi, pretože si nárokujú na neomylnosť vo výrokoch, v ktorých sú evidentne omylní. Podľa Robela sú tými výrokmi dokumenty Druhého vatikánskeho koncilu.
Jeden Robelov nezmysel je, že skalopevne a tvrdošijne bude za každú cenu tvrdiť, že v tých dokumentoch si pápeži nárokovali neomylnosť, aj keď samotní pápeži výslovne tvrdili, že si na neomylnosť nenárokujú. (Na to ho vcelku dobre upozorňujete.)
Druhý nezmysel je, že Robel vidí "evidentný" rozpor medzi náukou predkoncilových dokumentov a náukou Druhého vatikánskeho koncilu. V skutočnosti je rozpor len medzi Robelovou interpretáciou predkoncilových dokumentov a jeho interpretáciou učenia Druhého vatikánskeho koncilu. (Je to prakticky klasická bludárska schéma. Podobne Luther staval učenie Písma proti učeniu pápežov, a v skutočnosti to bola len jeho bludná interpretácia Písma s jeho bludnou interpretáciou oficiálneho učenia Cirkvi.) Aj keď sa zdá, že v tomto dialógu ste na tom lepsie vy, neoplatí sa vas zastať, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou sa taktiež spoliehate len na svoje vlastné interpretácie, ktoré ste povýšili na "neomylnú zorientovanosť v tradičnej náuke Cirkvi". Ujasnite si uz konecne, ze neexituje tradicne ci netradicne ucenie katolickej cirkvi a tradicni a netradicni katolici. Je len jedno ucenie katolickej cirkvi a su len katolici, napr. rimski, ci greko, atd., ale nikdy nie tradicni a netradicni.

Podstatné je to, že autentickým vykladačom a interpretátorom tak predkoncilového ako aj koncilového učenia je práve magistérium Cirkvi a to je smerodajné. Ak magistérium interpretuje náuku s tvrdením, že koncil nie je v rozpore s Tradíciou, tak v rozpore s Tradíciou nie je. A ak niekto Tradíciu a koncil dáva do protikladu, tak buď zle interpretuje koncil, alebo Tradíciu, alebo oboje.

V podstate nie je dobre sa medzi Vas dvoch a vam podobnym zapajat.Vy totiž potrebujete hoci aj proti rozumu obhajovať svoje stanoviská, pretože by sa úplne zrútilo to, prečo žijete. Tak by ste obaja museli priznať, že to, prečo ste žili, bol blud a na to treba odvahu a pokoru. Taký odvážny nie je každý.Nech Vam Boh obom pomaha, modlim sa za vas oboch.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  20:36:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Lenze potom mate problem aj vy Radar , lebo sa o tom vedie polemika ako interpretovat koncil vo svetle Tradicie Takze sa netvarte ako keby sa vas to netykalo Aj vy ste povinna interpretovat koncilne ucenie vo svetle Tradicie a nie inak
Ale ako tvrdite , ze si papezi nenarokovali na neomylnost , tak ako mozem byt v blude ? Vysvetlite mi to ?
pápeži nárokovali neomylnosť, aj keď samotní pápeži výslovne tvrdili, že si na neomylnosť nenárokujú. (Na to ho vcelku dobre upozorňujete.)

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  20:44:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Aj keď sa zdá, že v tomto dialógu ste na tom lepsie vy, neoplatí sa vas zastať, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou sa taktiež spoliehate len na svoje vlastné interpretácie, ktoré ste povýšili na "neomylnú zorientovanosť v tradičnej náuke Cirkvi".

Beriem vas za slovo Ak mi ukazete v com sa moje interpretacie lisia od interpretacie Benedikta XVI . slubujem vam , ze sa polepsim a viac nezhresim
Moje vlastne interpretacie ? To odvolate ak mate v sebe cest Odtialto pramenia moje interpretacie

http://www.teologicketexty.cz/casopis/2007-4/Hermeneutika-kontinuity-a-diskontinuity-Druhy-rok-pontifikatu-Benedikta-XVI.html

Podstatné je to, že autentickým vykladačom a interpretátorom tak predkoncilového ako aj koncilového učenia je práve magistérium Cirkvi a to je smerodajné.

Ocakavam vase ospravedlnenie Lebo smerodajne je pre vas ucenie Benedikta XVI . , alebo nie je ?

Bratia moji, nespájajte vieru v nášho Pána slávy, Ježiša Krista, s nadŕžaním osobám.
Jak 2,1
Vidite neoplatilo sa ma zastat a nezastali ste sa ucenia papeza

radar

Odoslaný - 12 máj 2012 :  21:08:44  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Lenze potom mate problem aj vy Radar , lebo sa o tom vedie polemika ako interpretovat koncil vo svetle Tradicie Takze sa netvarte ako keby sa vas to netykalo Aj vy ste povinna interpretovat koncilne ucenie vo svetle Tradicie a nie inak

To je proste zase jedna z vasich neomylnych mienok o mne -podla vas som raz netradicny katolik, raz modernista. Avsak netradicny a tradicny katolik neexistuje , je iba rimsko, ci grecko katolik a je len jedno katolicke ucenie.
Co je mimo toho su bludy a bludne nalepkovanie co s katolickym ucenim nemaju vela spolocneho. Taktiez nie som ani modernista, ako ste ma parkrat nazvali. Precitajte si v krede, co je modernista- ani jednu tezu, ci ich ucenie som nikdy nezastavala.
Prestante sa uz konecne spoliehat len na svoje vlastné interpretácie, ktoré ste povýšili na "neomylnú zorientovanosť v tradičnej náuke Cirkvi".
Tradicnu nauku cirkvi ovlada omnoho lepsie ako vy magisterium cirkvi

citácia:
Ale ako tvrdite , ze si papezi nenarokovali na neomylnost , tak ako mozem byt v blude ? Vysvetlite mi to ?

Na toto sa tiez hodia tieto slova.Od zaciatku som mala vnutornu nechut a priam odpor reagovat. Takze naposledy.
Vsetci, co s vami diskutuju vam uz viackrat a nielen v tejto teme povedali ze necitate prispevky oponenta,alebo iba povrchne.Kde som nieco take o vas tvrdila?
Takze zopakujem Vas problem poslednykrat.
Svoje vlastné interpretácie, ste povýšili na "neomylnú zorientovanosť v tradičnej náuke Cirkvi".
Tradicnu nauku cirkvi ovlada omnoho lepsie ako vy magisterium cirkvi.[
Vsetci, co uznavaju ucenie katolicekj cirkvi sa riadia tradiciou tak, ako ju vyklada magisterium a nie podla vasich interpretacii, ktoru ste povysili na "neomylnú zorientovanosť v tradičnej náuke Cirkvi"

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  21:10:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ukazte mi v com sa moja interpretacia lisi od interpretacie papeza

radicnu nauku cirkvi ovlada omnoho lepsie ako vy magisterium cirkvi

A preco sa vedie spor o vyklad koncilu ? Ak je vsetko take jasne , naco papez opat potrebuje hlasat , co koncil povedal ? ved by to malo byt jasne nie ?

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  21:15:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Aj keď sa zdá, že v tomto dialógu ste na tom lepsie vy, neoplatí sa vas zastať, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou sa taktiež spoliehate len na svoje vlastné interpretácie, ktoré ste povýšili na "neomylnú zorientovanosť v tradičnej náuke Cirkvi".

Takze zopakujem Vas problem poslednykrat.
Svoje vlastné interpretácie, ste povýšili na "neomylnú zorientovanosť v tradičnej náuke Cirkvi".

Je to to iste ? Zopakovali ste to ? To aby ste si nemyslili , ze vas pozorne necitam Lenze potom ste mila Radar zhresili , pretoze cloveka sa nezastavame preto , ci sa to oplati , alebo neoplati , ale uplne z inych dovodov Ja sa vas zastanem , aj ked sa mi to neoplati , ked mate pravdu

radar

Odoslaný - 12 máj 2012 :  21:16:41  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:

Kde nieco take tvrdim? preco necitate moje prispevky?

citácia:
A preco sa vedie spor o vyklad koncilu ? Ak je vsetko take jasne , naco papez opat potrebuje hlasat , co koncil povedal ? ved by to malo byt jasne nie ?

To nemyslite vazne.Zabudli ste uz na vyrok o namornej bitke?Pozrite si obdobie napr.po Nicejskom koncile, kolke roky sa muselo vsetko znovu a znovu vysvetlovat, aj tak boli odpadlici ako su aj teraz.

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  21:20:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Kde nieco take tvrdim? preco necitate moje prispevky?

Pôvodne zaslal radar - 12 máj 2012 :  21:16:41

neoplatí sa vas zastať, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou sa taktiež spoliehate len na svoje vlastné interpretácie
A ja vam dokazem , kazdu moju udajnu interpretaciu z akeho zdroja pochadza Mozeme zacat Idete ! Slubujem vam , ze na kazdu vam dam pramen z ucenia otcov , sv Tomasa , papezov , koncilov , teologov Nie som taky hlupak , aby som nieco tvrdil bez zdroja To ma velmi podcenujete By ste boli velmi prekvapena kolko nastudujem , kym sa k niecomu vyjadrim
Prejdite si cele forum , kto tu dal viac odkazov na svoje tvrdenia ako ja , okrem Raracha l Namiesto podakovania Rarachovi za to , kolko sa od jeho odkazov clovek nauci , dostane len urazky ! To je v sulade s akou katolickou moralkou ?
Preto vam to oznacujem cervenym Prejdite si to , kolko tam toho je cervenym pismom Preco ma urazate ?
Vy ma napokn donutite k tomu , ze este aj katolicku exegezu vam zacnem prepisovat od scholastiky a ucitelov Cirkvi

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  21:24:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
To nemyslite vazne.Zabudli ste uz na vyrok o namornej bitke?Pozrite si obdobie napr.po Nicejskom koncile, kolke roky sa muselo vsetko znovu a znovu vysvetlovat, aj tak boli odpadlici ako su aj teraz.

Iste , ale preto este nikto nebol oznacovani za heretika a schizmatika Heretik je totiz ten , kto odmieta verit v zjavenu pravdu
Aku pravdu odmietam verit , ked ma tu verejne urazate a nadavate mi do heretikov ? Dajte aspon jednu
Heretici boli preto , lebo po nicejskom koncile zotrvavali v hlasani trinitarskych a kristologickych bludov
Aku v zjavenu pravdu odmietam ja verit ?

radar

Odoslaný - 12 máj 2012 :  21:43:50  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov

Amerika,tento moj vyrok sa tykal vasich tvrdeni v temach z protestantskeho katechizmu ci v teme o charizmatickej katolickej obnove, v temach o ekumenizme,evolucii a inde, kde ste naozaj a na tom trvam povysili Svoje vlastné interpretácie, na "neomylnú zorientovanosť v tradičnej náuke Cirkvi".
Uznavam, ze asi som mala blizsie specifikovat, ze sa tento moj vyrok u vas tyka inych tem a nie tejto.
Mohlo vas asi zmiast,ze u Robela som kritizovala jeho omyly v tejto teme,a nevysvetlila som,ze u vas som kritizovala zase vase bludy co sa tyka zlej interpretacie tradicie v inych temach Tym som len chcela vysvetlit,ze hoci zastavate v tejto teme spravne stanovisko, v inych temach sa drzite svojich omylov /v teme o ekumenizme, KCHO,Biblie, evolucie/,a preto sa vas tu nezastavam.Lebo treba stat na strane magisteria vo vsetkom,nielen v tejto teme.
/ Ale uznavam, malo to byt vysvetlene jasnejsie.

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  21:49:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
v teme o ekumenizme, KCHO,Biblie, evolucie
Je ekumenizmus dogmaticky definovana nauka ? Musi je katolik verit , aby prestal byt katolikom ? Na zaklade coho? Akeho cirkevneho prava ?
Kde sa moja interpretacia prieci nauke Cirkvi , ked kazdy pre spasu svojej duse musi sa stat clenom Katlolickej Cirkvi a nie je mozne ine zjednotenie ako odvrhnut blud a vstupit do Cirkvi
Citatali ste vyrok kongregacie pre nauku viery Dominus Jesus ? Citali ? Podpisana je prefektom kardinalom Ratzingerom Pre vas slaby zdroj , slabej autority ? Pre mna nie Tak kto z nas dvoch je katolicky a poslusny ?
Ja som heretik , ked sa opieram o ucenie kongregacie pre nauku viery , ktora je podpisana sucasnym papezom ?

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  21:50:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Charizmatici
To je blud ? To je neomylne definovane ? Ake pravo mi zakazuje nesuhlasit s ich praktikami Prezradte!

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  21:51:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Biblia a evolucia
Co tvrdi Magisterium ? Ake su podmienky , ktore sa nesmu prekrocit Viete to ? Tak prezradte
Co sa tyka biblie Dajte konkretne Najdem vam zdroj Sv Audustina ! Beriete ? Sv . Tomasa? beriete ? Sv. Alfonza Mariu ? Beriete Sv Jana Maria Vianey ? Beriete ? Ostatnych ? Beriete ? Ale potom vykonate kolenacky put do Rima Suhlasite ?

radar

Odoslaný - 12 máj 2012 :  22:07:50  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:

Iste , ale preto este nikto nebol oznacovani za heretika a schizmatika Heretik je totiz ten , kto odmieta verit v zjavenu pravdu
Aku pravdu odmietam verit , ked ma tu verejne urazate a nadavate mi do heretikov ? Dajte aspon jednu
Heretici boli preto , lebo po nicejskom koncile zotrvavali v hlasani trinitarskych a kristologickych bludov
Aku v zjavenu pravdu odmietam ja verit ?

Amerika, nenazyvam vas heretikom. Ten Nicejsky koncil berte vseobecne, alebo ked nechcete, tak si tam dosadte "pozrite si obdobie skoro po kazdom koncile". Tym som len chcela povedat,ze skoro po kazdom koncile boli ludia, ktori nieco nechapali alebo si zle vysvetlovali, takze by ste sa nemali cudovat, ze sa furt musi vysvetlovat. Vy odpovedate hned, a to vam neumoznuje hlbsie sa nad prispevkami oponenta zamysliet.

citácia:
v teme o ekumenizme, KCHO,Biblie, evolucie
Je ekumenizmus dogmaticky definovana nauka ? Musi je katolik verit , aby prestal byt katolikom ? Na zaklade coho? Akeho cirkevneho prava ?
Kde sa moja interpretacia prieci nauke Cirkvi , ked kazdy pre spasu svojej duse musi sa stat clenom Katliolickej Cirkvi a nie je mozne ine zjednotenie ako odvrhnut blud a vstupit do Cirkvi
Citatali ste vyrok kongregacie pre nauku viery Dominus Jesus ? Citali ?

Amerika, toto je vase zaklinadlo, ked nieco spochybnujete tak vzdy argumentujete- je to neomylny vyrok, je to dogmaticky definovana nauka?
Amerika,koncil nic nespochybnil, spaseny moze byt len ten, kto je clenom kat. cirkvi, to sa predsa nezmenilo, len sa prehlbilo, - za clena kat. cirkvi aj kred o tom nevie sa povazuje aj ten ,kto nie vlastnou vinou nepozna Krsita, zije podla svedomia a hlada pravdu.Proste toto neviete pochopit, Prestudujte si materialy o ekumenizme, ale pomaly a nie zbrklo.
A ako katolik budte taky laskavy a skuste respektovat b) riadne magistérium,kde sa od katolíkov sa vyžaduje nábožná poslušnosť rozumu a vôle:
4. Pápež. Tu možno zaradiť encykliky, adhortácie, apoštolské listy, prípadne aj dokumenty koncilov, okrem prípadu, keď je v týchto spisoch výslovne uvedená dogmatická definícia, ktorá spadá pod skupinu a). Tu patrí aj KKC.
5. Biskupi. Tu patria napr. miestne katechizmy.
Koncim.

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  22:13:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Radar , prosim vas , preco klamete ? Povedzte mi

Sem spadajú: encykliky, exhortácie, pápežské listy, homílie atď. Tieto nie sú neomylnými výpoveďami (nezmeniteľnými).

file:///C:/Users/admin/Desktop/Dogmatika%20_Syntetick%C3%A9_t%C3%A9my.htm#Znaky_Cirkvi_-_jednota.2C_sv.C3.A4tos.C5.A5

To ste polepili z dogmatiky , aby vam to sedelo Podvod ! Toto ste tam umyselne vynechali Sem spadajú: encykliky, exhortácie, pápežské listy, homílie atď. Tieto nie sú neomylnými výpoveďami (nezmeniteľnými),okrem prípadu, keď je v týchto spisoch výslovne uvedená dogmatická definícia, ktorá spadá pod skupinu a)Takto to ma spravne zniet Preco s cloveka chcete urobit blbca Viete aky trest postihol falosneho svedka v starom zakone ?

podľa potrebnosti k spáse:

nutné (pre dosiahnutie spásy je potrebné výslovne ich veriť)
nie nevyhnutné (stačí pre ne implicitná viera)

Nekatolícke cirkvi nie sú apoštolské ani vo vedení (odtrhnutie od Ríma, strata nástupníctva), ani v učení (bludné náuky), ani v bohoslužbe (u protestantov je platný napr. iba krst, aj to mnohokrát pochybne).

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  22:32:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Pápežská neomylnosť (LG 25): „Túto nábožnú ochotu vôle a rozumu treba však zvlášť prejavovať voči autentickému učiteľskému úradu rímskeho pápeža, aj keď nehovorí slávnostne („ex cathedra“); a to tak, že sa jeho najvyšší učiteľský úrad s úctou uznáva a jeho výroky sa úprimne prijímajú, podľa jeho vôle a úmyslov, ktoré prejavil a ktoré vysvitajú najmä z povahy dokumentov, alebo z častého predkladania toho istého učenia, prípadne zo spôsobu vyjadrovania.“ Najvyššia učiteľská moc pápeža, ktorá si nevyhnutne vyžaduje charizmu neomylnosti vyplýva z jeho primátu. Toto presvedčenie bolo v Cirkvi od najstarších čias. Dogmaticky však bola definovaná až na Prvom vatikánskom koncile Jednotlivý pápež je nositeľom neomylnosti iba vtedy, keď hovorí „ex cathedra“ vo veciach viery a mravov ako pastier a učiteľ všetkých kresťanov. Učiteľský úrad pápeža je dvojaký: slávnostný - „ex cathedra“. Ten je vždy neomylný; riadny - autentický. Sem spadajú: encykliky, exhortácie, pápežské listy, homílie atď. Tieto nie sú neomylnými výpoveďami (nezmeniteľnými).
Professio fidei: 1. odst.: Pevne verím aj všetko to, čo obsahuje písané alebo podávané Božie slovo a Cirkev slávnostným vyhlásením ,a lebo riadnym a všeobecným učiteľským úradom prikazuje veriť ako Bohom zjavené. 2. odst.: Pevne tiež prijímam a stotožňujem sa v celku i jednotlivo so všetkým, čo Cirkev s konečnou platnosťou rozhodla a učí v oblasti viery a mravov. 3. odst.: Okrem toho s ochotou a poslušnosťou vôle a rozumu prijímam učenie, ktoré vyslovuje tak Rímsky veľkňaz, ako i kolégium biskupov, keď vykonávajú autentický učiteľský úrad, hoci nemienia vyhlásiť toto učenie s konečnou platnosťou.

radar

Odoslaný - 12 máj 2012 :  22:40:30  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Radar , prosim vas , preco klamete ? Povedzte mi

citácia:
Sem spadajú: encykliky, exhortácie, pápežské listy, homílie atď. Tieto nie sú neomylnými výpoveďami (nezmeniteľnými).

file:///C:/Users/admin/Desktop/Dogmatika%20_Syntetick%C3%A9_t%C3%A9my.htm#Znaky_Cirkvi_-_jednota.2C_sv.C3.A4tos.C5.A5

podľa potrebnosti k spáse:

nutné (pre dosiahnutie spásy je potrebné výslovne ich veriť)
nie nevyhnutné (stačí pre ne implicitná viera)

Amerika, uz vam to tu tolki vysvetlovali v prislusnych temach. Ja som necitovala a neomylne magisterium , ale b) riadne magistérium, od katolíkov sa vyžaduje nábožná poslušnosť rozumu a vôle:
4. Pápež. Tu možno zaradiť encykliky, adhortácie, apoštolské listy, prípadne aj dokumenty koncilov, okrem prípadu, keď je v týchto spisoch výslovne uvedená dogmatická definícia, ktorá spadá pod skupinu a). Tu patrí aj KKC.
„...Nemožno sa ani domnievať, že to, čo sa hovorí v pápežských encyklikách, nevyžaduje samo osebe súhlas, lebo najvyšší veľkňazi v takých listoch nevystupujú so svojou najvyššou učiteľskou mocou. Tu totiž hovorí riadne magistérium, o ktorom platí výrok: „Kto vás počúva, mňa počúva...“(Lk 10,16)....“

Tak skuste ako katolik dodrziavat aj b riadne magisterium, kde sa vyzaduje nábožná poslušnosť rozumu a vôleak ste katolik.Magisterium lepsie ovlada tradiciu ako vy. Poproste Ducha Svateho o pomoc, aby ste pochopili, ze tam nie su rozpory a aby sa vam lahko zachovavalo riadne magisterium/vyzaduje sa nabozna poslusnost rozumu a vole.

citácia:
Nekatolícke cirkvi nie sú apoštolské ani vo vedení (odtrhnutie od Ríma, strata nástupníctva), ani v učení (bludné náuky), ani v bohoslužbe (u protestantov je platný napr. iba krst, aj to mnohokrát pochybne).

kde som tvrdila opak?Zase ste reagovali do niekolkych sekund, jasne vidit, ze sa nezamyslate,mozno by ste davno veci pochopili.
."Druhý vatikánsky koncil (1962-1965) jasne rozlišuje medzi tými, ktorí sa oddeľujú od Cirkvi (aktuálni schizmatici), a tými, ktorí sa narodili v odlúčenej spoločnosti (porov. Unitatis redintegratio 3). .... Iná situácia je v prípade tých, ktorí sa narodili v oddelených spoločenstvách a sú pokrstení a poučení vo viere v Krista. Týchto nemožno obviniť z hriechu oddelenia (zo schizmy) a Katolícka cirkev ich objíma s bratskou úctou a uznáva ich za bratov v Kristovi (porov. KKC 818)."

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  22:44:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ja vam tvrdim , ze ste tvrdili opak ? Ja vam davam zdroj proti vasmu tvrdeniu o mojom chapani ekumenizmu

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  22:47:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
.Nemožno sa ani domnievať, že to, čo sa hovorí v pápežských encyklikách, nevyžaduje samo osebe súhlas, lebo najvyšší veľkňazi v takých listoch nevystupujú so svojou najvyššou učiteľskou mocou. Tu totiž hovorí riadne magistérium, o ktorom platí výrok: „Kto vás počúva, mňa počúva...“(Lk 10,16)....“

Ale iste nic proti Lebo mozu obsahovat neomylne vyroky , ktore pramenia v Zjaveni A to , co prameni v Zjaveni je vykon riadneho Magisteria
Chapete vobec pojem riadne Magisterium ?
Ale encyklika ako celok , vsetko , an blok nespada pod Magisterium , pretoze ako pise dogmatika ,nie je ako celok neomylnym Ale pod neomylnost spadaju v nej uvedene vyroky , ktore uz predtym Cirkev ex catedra definovala
Vy totiz zdogmatizovavate vsetko an block A to je zle Napriklad papez bude hovorit o politickej situacii To nie je neomylne a nepodlieha poslusnti , lebo sa moze mylit Ale ked medzitym povie , ze Boh stvoril cloveka , tak ten vyrok Boh stvoril cloveka je vykon Magisteria , pretoze to Cirkev predtym uz ex catedra definovala Dajte si povedat
Problem je , ze vy prekopirujete , ale nerozumiete tomu , co je riadne Magisterium , a co sa pod tym v skutocnosti mysli
A potom obvinujete kdekoho z neposlusnosti , lebo neprijma celok , aj ked neodporuje v neomylnych castiach
Preto nie som heretik a neposlusny Lenze ja to rozlisit viem Ale vy nerozlisujete , a preto prijmate vsetko Proste zdogmatizujete vsetko Ale tym hresite voci papezskej neomylnosti z premiery
To proste uci Cirkev To som si nevymyslel
Oidisiel Rarach a odidem aj ja To je proste totalne nechapanie zakladnych pojmov
Co vy robite , to je hriech voci papezskej neomylnosti z premiery Takto to definuje moralna teologia

radar

Odoslaný - 12 máj 2012 :  23:04:54  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Ale encyklika ako celok , vsetko , an blok nespada pod Madisterium , pretoze ako pise dogmatika ,nie je ako celok neomylnym

Zas.Kto tvrdil, ze encyklika je ako celok neomylna? Ved vam necitujem neomylne magisterium, ale pod bodom b RIADNE MAGISTERIUM. kde sa vyzaduje nábožná poslušnosť rozumu a vôle:A tam patria 4. Pápež. Tu možno zaradiť encykliky, adhortácie, apoštolské listy, prípadne aj dokumenty koncilov, okrem prípadu, keď je v týchto spisoch výslovne uvedená dogmatická definícia, ktorá spadá pod skupinu a). Tu patrí aj KKC.
5. Biskupi. Tu patria napr. miestne katechizmy Cize jedna sa o dokumenty, ktore nespadaju pod neomylne magisteriumale riadne magisterium ,ako stalre pisem
Ale aj o tychto envyklikach, atd si nemozete mysliet/aj ked nie su neomylne,/ ze nevyzaduju suhlas- toto je vas omyl, lebo si myslite, ze ked nie je nieco neomylne, tak to nevyzaduje vas suhlas ako katolika a nedodrziavate potom ani naboznu poslusnost rozumu a vole
ved je vam to tu jasne povedane,„...Nemožno sa ani domnievať, že to, čo sa hovorí v pápežských encyklikách, nevyžaduje samo osebe súhlas, lebo najvyšší veľkňazi v takých listoch nevystupujú so svojou najvyššou učiteľskou mocou. Tu totiž hovorí riadne magistérium, o ktorom platí výrok: „Kto vás počúva, mňa počúva...“(Lk 10,16)....“

amerika1

Odoslaný - 12 máj 2012 :  23:08:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ale ja vas rozumiem Vy to stale prekopirovavate , ale zial nerozumiete tomu Ked sa na kolomaz rozlejem , tak vam to nevysvetli clovek
Cely problem je , ze vy tym textom nerozumiete Bohuzial ! To sa neda diskutovat Pre mna osobne nema taka diskusia vyznam
Vy sa totiz nepotrebujete ucit ,vy to proste viete A kto neprijma to, co vy , tak ho ocapete ako heretika Ja sa pokojne postavim pred cirkevny sud Ja to mam rozdiskutovane s inymi teologickymi esami ako ste vy
Ale ani papez , ani koncil , ani nikto to takto neuci
Vy to nechciac pospajate tie texty piate cez deviate , ale nechapete zmysel toho ucenia
Napriklad vy nerozumiete , co sa v skutocnosti skryva za pojmom nabozna poslusnost rozumu a vole
Tu je jeden zasadny problem na tomto fore Ze sa to vsetko bud prijma ako celok bez rozlisovania , co Rarach spravne nazyva fideizmom , alebo sa to neprijma vobec

Strana: z 8 Previous Topic: Co odvádí člověka od Boha? Téma Next Topic: Kontemplace  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06