Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Veľkopiatkové prosby kedysi a dnes
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Biskup v slobodomurárskej lóži Téma Next Topic: Moje životné svedectvo
Strana: z 3

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2012 :  16:41:58  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Nedávno sme slávili veľkonočné sviatky a Rarach tu raz začal s témami, kde porovnával isté obrady, ako vyzerali kedysi pred reformou a ako vyzerajú teraz. Chcel by som teda v tomto duchu pokračovať (aj keď trochu oneskorene, ale na Veľkú noc som mal iné povinnosti). Takže vám tu, drahí, prinášam veľkopiatkové modlitby príhovoru tak, ako vyzerali pred reformou (tieto sú ešte spred reformy Pia XII. z polovice 50. rokov) a ako vyzerajú dnes. Vidíte tam rozdiely? S akým cieľom boli modlitby zmenené a čo sa tým chcelo dosiahnuť?

(Ako prvé sú uvedené súčasné modlitby, pod nimi v českom preklade tradičné modlitby.)





-----





-----





-----





-----





-----





-----







(Nový misál rozlišuje tých, ktorí neveria v Krista a tých, ktorí neveria v Boha. V starom takého rozdelenie nebolo a zahŕňala ich jedna modlitba.)

-----



(Táto modlitba nemala v starom misáli obdobu.)

-----





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora 

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2012 :  16:53:11  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
1. nemáš čo kritizovať Cirkev za modlitby ktoré nám predkladá. Je vedená Duchom sv.

2. Cirkev je dalej žijúci Krisrus, uvedomuješ si že útočíš na Neho?

3. Prečo si aj pôvodný text nedal v slovenčine (alebo nový v češtine) porovnávaš neporovnatelné.

Teda ide ti o vyrývanie? Modlime sa, vydávajme svedectvo, stretajme sa s Kristom vo sviatostiach a spoločne napredujme.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2012 :  17:07:27  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
1) kde som hovoril niečo o kritizovaní? Dodal som ukážky a povedal som, nech si to každý pozrie.

2) neútočím na Cirkev.

3) pretože nemám po ruke slovenský preklad. Nejde mi o rozdiely v preklade, ale v obsahu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2012 :  17:38:27  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Vdaka majo, presne toto som hladal, ako ste to vedeli?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2012 :  17:53:41  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Nevedel. Len som si cez sviatky prechádzal tie modlitby a napadlo ma, že by som to mohol poslať ďalej, pretože viem, že to zaujíma aj ďalších. Keď sa k tomu dostanem, tak môžem zverejniť aj slovenský text, aby som nebudil až také pohoršenie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2012 :  19:27:00  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Mne osobne slovenske netreba, rozumiem dost dobre aj po cesky.

Niektori ludia su tu uz tak moderni, ze akykolvek naznak niecoho ineho ( hoci tiez platneho lebo slavit omsu podla tridentskeho ritu je vseobecne povolene), je pre nich ako pre byka cervene platno. Dokonca su tak moderni, ze aj modernizmus povazuju za zavery II. VK, takze ich reakciu by som nenazval pohorsenim...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2012 :  20:42:39  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Maťo, a vy ste vedeli, že aj v r. 1800 si ludia vraveli, že už žijú v dobe "modernej" ??? úsmevné, že si to vravíme aj my teraz.. a možno si to budú ludia vravieť aj za 400 rokov..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2012 :  22:04:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Daleko, daleko od duchovních ať se drží láska k novotám! sv Pius X.

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PFS

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2012 :  22:12:53  Zobraziť profil  Pridať PFS do zoznamu priateľov
Ak by mal niekto záujem o texty modlitieb spred roku 1956,tak tie sú v slovenčine uvedené v latinsko-slovenskom misáli z roku 1952.Na požiadanie ich sem môžem prepísať.
Treba podotknúť,že v súčasnosti je podľa tzv. mimoriadne formy Rímskeho rítu (až na špeciálne povolenie z Vatikánu) dovolené používať iba reformované obrady Veľkej noci z roku 1955 vrátane zmenenej modlitby za obrátenie Židov od pápeža Benedikta XVI. z roku 2008. Je v nich aj pridaná prosba za vlády štátov.

Čo sa týka samotných reformovaných obradov Veľkej noci,na stránke http://www.missasancta.estranky.cz/clanky/tridentska-mse/texty/reformy-velkeho-tyzdna-1955-velky-piatok.html sú k dispozícii články zaoberajúce sa týmto.

Myslím,že rozdiel v textov a hlavne v ich význame je niekedy dosť výrazný.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 25 august 2007  ~  Posledná návšteva: 12 apríl 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2012 :  23:33:37  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
A tie rozdiely sú podla teba pozitívne alebo negatívne?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  12:17:23  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
1) kde som hovoril niečo o kritizovaní? Dodal som ukážky a povedal som, nech si to každý pozrie.

2) neútočím na Cirkev.

3) pretože nemám po ruke slovenský preklad. Nejde mi o rozdiely v preklade, ale v obsahu.


A ma niekto tazky hriech, ked sa mu pacia sucasne velkopiatkove prosby viac?
Hlavne tie o jednote krestanov, zidoch ,ci o tych, co neveria v Boha, ale aj ine?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  13:59:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Radar vy by ste niekedy najlepsie urobila keby ste si zahryzla do jazyka Pretoze vy , ked prehovorite , tak ako keby ste katolikovi vrazila noz medzi rebra
A mlcat by ste mali v zaujme pokoncilnej Cirkvi , ked uz ju chcete obhajovat

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  15:08:34  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
Radar vy by ste niekedy najlepsie urobila keby ste si zahryzla do jazyka Pretoze vy , ked prehovorite , tak ako keby ste katolikovi vrazila noz medzi rebra
A mlcat by ste mali v zaujme pokoncilnej Cirkvi , ked uz ju chcete obhajovat

Pôvodne zaslal amerika1 - 21 apríl 2012 :  13:59:00



tvoj názor na Radarku je jasný. Bol by som rád keby si ešte odpovedal na jej a aj moju otázku.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  15:47:30  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
1) kde som hovoril niečo o kritizovaní? Dodal som ukážky a povedal som, nech si to každý pozrie.

2) neútočím na Cirkev.

3) pretože nemám po ruke slovenský preklad. Nejde mi o rozdiely v preklade, ale v obsahu.


A ma niekto tazky hriech, ked sa mu pacia sucasne velkopiatkove prosby viac?
Hlavne tie o jednote krestanov, zidoch ,ci o tych, co neveria v Boha, ale aj ine?

Pôvodne zaslal radar - 21 apríl 2012 :  12:17:23


Ja Vám v tomto nemienim zo žiadneho ťažkého hriechu obviňovať a ani som to nemienil. Mňa len zaujíma, či aj nové modlitby vyjadrujú stále to, čo aj tie staré. Či sa zmenila len forma, ale obsah zostal zachovaný. Či sa modlíme stále za to isté, za čo sa modlili celé generácie kresťanov pred nami až po samotných apoštolov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  15:58:49  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Myslim,ze tieto velkopiatkove prosby sa zmenili k lepsiemu,lebo nielen ze sa modlime stale za to iste, ako vsetky generacie katolikov, ale co sa tyka lasky k bliznemu, vyjadrujeme to omnoho dokonalejsie. Priklad.:
Miesto slov-Modlime sa za proradne zidy, je tu formulacia modlime sa aj za synov zidovskeho naroda.Atd.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  16:20:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A vernost jeho zakonu mame ako chapat ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  16:25:41  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Boh našich otcov vzkriesil Ježiša, ktorého ste vy zavesili na drevo a zavraždili.
Jeho Boh svojou pravicou povýšil za Vládcu a Spasiteľa, aby daroval Izraelu pokánie a odpustenie hriechov.
A my sme toho svedkami aj Duch Svätý, ktorého Boh dal tým, čo ho poslúchajú."
Keď to počuli, pukali od zlosti a chceli ich zabiť.
Sk 5, 30-33

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  16:33:19  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
citácia:
Myslim,ze tieto velkopiatkove prosby sa zmenili k lepsiemu,lebo nielen ze sa modlime stale za to iste, ako vsetky generacie katolikov, ale co sa tyka lasky k bliznemu, vyjadrujeme to omnoho dokonalejsie. Priklad.:
Miesto slov-Modlime sa za proradne zidy, je tu formulacia modlime sa aj za synov zidovskeho naroda.Atd.

Pôvodne zaslal radar - 21 apríl 2012 :  15:58:49


A čo je na tom neláskavé? Tým ich Cirkev neuráža, len konštatuje objektívny fakt. V latinčine tam je slovo "perfidis" a čítal som výklad, že to znamená skôr "neverní", pretože napriek zjavenej pravde odmietli uznať Pána Ježiša za prisľúbeného Mesiáša. A to je proste konštatovanie faktu a neviem, prečo ho Cirkev vo svojej modlitbe nemôže urobiť. Však sa tam modlí za obrátenie Židov a to je to najväčšie dobro, aké im môže vyprosovať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  17:10:52  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
A čo je na tom neláskavé? Tým ich Cirkev neuráža, len konštatuje objektívny fakt. V latinčine tam je slovo "perfidis" a čítal som výklad, že to znamená skôr "neverní", pretože napriek zjavenej pravde odmietli uznať Pána Ježiša za prisľúbeného Mesiáša. A to je proste konštatovanie faktu a neviem, prečo ho Cirkev vo svojej modlitbe nemôže urobiť. Však sa tam modlí za obrátenie Židov a to je to najväčšie dobro, aké im môže vyprosovať.


Chceme, aby sa zidia obratili? Chceme. Tak pouzivajme na to adekvatne sposoby. Ziadny zid ani clovek sa neobrati, ak si v prosbe o sebe precita, ze je proradny alebo neverny, aj ked je to v niektorych pripadoch pravda . Lebo nie je pravda, ze nejaky narod napr. zidovsky je cely neverny ci prolhany. K pravde ho musime doviest inac.
My nevidime do srdca cloveka. Ti zidia, co neprijali Jezisa pred 2000 rokmi /lebo boli aj zidia, co ho prijali/su uz davno mrtvi. Ich deti a vnuci a dalsi az doteraz sa uz ucia vsetko tak, ako im to podavaju ich rodicia. Veria tomu uprimne a myslia si, ze maju pravdu. Z toho ich moze dostat iba Boh.Preto je tam prosba aby boli verni zakonu. Zakon je desatoro, co zahrna lasku k Bohu a bliznemu-Ak sa budu snazit byt tomuto verni dostanu sa nakoniec k Jezisovi.
Okrem toho Jezis nema rad, ked sa v prosbe ukazuje niekto v zlom svetle, aj ked je to pravda, ako nam to dal najavo v podobenstve o farizejovi a mytnikovi.
Tolko o prosbe. Ak sa so zidom stretneme, ci sa mame venovat tejto problematike, musime samozrejme napisat , co sa stalo, ze to povazujeme za nevernost, ale ze tam neboli vsetci zidia/co je fakt/ a ze niektori aj uverili. Proste hovorit ozajstnu pravdu a nehodnotit cloveka slovami neverny ci prolhany.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  17:37:39  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Dobre, od konca 50. rokov sa táto modlitba zmenila na takú, ktorá sa Vám páči. Zaznamenali sme odvtedy masové obrátenie Židov alebo aspoň konverzie vo väčšom počte než dovtedy? Nikde som nenašiel dôkaz, čo by toto podporoval. Ba dokonca sa bojím, že je tomu naopak.
A chcete povedať, že Cirkev teda takmer 2000 rokov (veľkonočné obrady patrili medzi najstaršie a najzachovalejšie liturgické modlitby, takže siahajú až do prvých storočí) používala modlitbu, kde niekoho nespravodlivo ukazovala v zlom svetle? Takže takmer všetci pápeži, biskupi a kňazi (a medzi nimi veľké množstvo svätcov, ktorí dosiahli HEROICKÉHO stupňa lásky) používali neláskavú modlitbu, ktorá odporuje podobenstvu Pána Ježiša?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  17:40:58  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Ďalej v tej novej modlitbe nikde nevidím explicitnú prosbu o to zmieňované obrátenie. Tá modlitba nikoho neurazí, pretože je vágna a viacvýznamová. Žid si ju vyloží, ako sa mu páči, liberálny katolík si ju tiež vyloží po svojom, konzervatívny katolík zase tak, ako sa jemu páči. V staršej modlitbe to možné nie je, tak je presne povedané, čo je potrebné pre to, aby boli Židia spasení - aby uznali Nášho Pána Ježiša Krista

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  18:00:40  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Dobre, od konca 50. rokov sa táto modlitba zmenila na takú, ktorá sa Vám páči. Zaznamenali sme odvtedy masové obrátenie Židov alebo aspoň konverzie vo väčšom počte než dovtedy? Nikde som nenašiel dôkaz, čo by toto podporoval. Ba dokonca sa bojím, že je tomu naopak.
A chcete povedať, že Cirkev teda takmer 2000 rokov (veľkonočné obrady patrili medzi najstaršie a najzachovalejšie liturgické modlitby, takže siahajú až do prvých storočí) používala modlitbu, kde niekoho nespravodlivo ukazovala v zlom svetle? Takže takmer všetci pápeži, biskupi a kňazi (a medzi nimi veľké množstvo svätcov, ktorí dosiahli HEROICKÉHO stupňa lásky) používali neláskavú modlitbu, ktorá odporuje podobenstvu Pána Ježiša?




Jezis povedal,ze do jeho druheho prichodu nebudeme hotovi s izraelskymi mestami.Takze k ziadnemu masovemu obrateniu zidov/aj ked jednotlivcov ano/ nedojde,o tom nie je pochyb.
Dalej si treba uvedomit, ze aj cirkev rastie v laske k Bohu a k bliznemu.A postupne sa v tomto prehlbuje .
Napr. volakedy bolo nemyslitelne, aby sa cirkev ospravedlnila za krivdy, tych svojich synov a dcer, ktori sa odklonili od katolickeho ucenia a pachali nepravosti a bolo nemyslitelne,alebo aby poprosila napr. zidov o prepacenie.Vieme, ze cirkev pozostava z hriesnikov, a aj svati sa mozu mylit.Rozhodne to nerobili naschval a zlomyselne ked hovorili o proradnosti zidov. Prave naopak, mysleli si, ze je to spravne.
.Proste sa prehlbuje aj ucenie o laske k Bohu a bliznemu.
Na to su napr. koncily a ine prostriedky,/naposledy 2VK/, kde Duch Svaty mocne posobi a niekedy nam prevrati celu nasu koncepciu.A to, o com sme boli presvedceni, ze je laska k bliznemu, taka celkom nebola.Takze aj ked svatci dosiahli heroicku lasku k bliznemu,dosiahli ju len v tych mantineloch ako vtedy ucila cirkev. Samozrejme sa nemylila a hlasala i hlasa stale, ze treba milovat blizneho ako seba sameho, len sa v tom dalej zdokonaluje a prehlbuje, tak ako sa zdokonaluje a prehlbuje v chapani podobenstiev

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  18:15:21  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Ďalej v tej novej modlitbe nikde nevidím explicitnú prosbu o to zmieňované obrátenie. Tá modlitba nikoho neurazí, pretože je vágna a viacvýznamová. Žid si ju vyloží, ako sa mu páči, liberálny katolík si ju tiež vyloží po svojom, konzervatívny katolík zase tak, ako sa jemu páči. V staršej modlitbe to možné nie je, tak je presne povedané, čo je potrebné pre to, aby boli Židia spasení - aby uznali Nášho Pána Ježiša Krista

Maaajo, nebudme bud alebo .Bud je predkoncilova cirkev dobra a pokoncilova nie, alebo naopak, to nie je dobre delenie. Teraz sme napr. ukazali, ze pokoncilova cirkev musela opravit niektore veci, co sa tyka lasky k bliznemu, ktore predkoncilova neurobila. No a su veci, ktore zase neurobila pokoncilova cirkev. To sa naozaj deje po kazdom koncile v dejinach cirkvi. Po kazdom koncile najdes nejake ulety a cirkev to musi korigovat. Tak mozno neskor napr. doplni a zvyrazni v prosbach za zidov čo je potrebné pre to, aby boli Židia spasení - aby uznali Nášho Pána Ježiša Alebo tie mnisky v Amerike,tie sa tiez musia umravnit.Proste takto to bude v cirkvi az do skoncenia sveta, vzdy bude niekto, kto sa musi exkomunikovat, alebo uviest na pravu mieru.
Takto to ber. Cirkev je jedna svata katolicka apostolska.A nikdy nebude predkoncilova /ta dobra/ a pokoncilova /ta zla/alebo naopak.Ak neprijmes novoty z 2VK a budes poukazovat iba na ulety a previnenia tych, ktori koncil zle pochopili/mnisky v Amerike,/alebo nedomysleli / trebars vynechanie v prosbe za zidov- čo je potrebné pre to, aby boli Židia spasení - aby uznali Nášho Pána Ježiša / mozes prestat rast v laske k cirkvi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  18:24:14  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:


Chceme, aby sa zidia obratili? Chceme. Tak pouzivajme na to adekvatne sposoby. Ziadny zid ani clovek sa neobrati, ak si v prosbe o sebe precita, ze je proradny alebo neverny, aj ked je to v niektorych pripadoch pravda .

Pôvodne zaslal radar - 21 apríl 2012 :  17:10:52


To som sa zasa dozvedel zaujimave veci - ludia sa obratia nie na zaklade nasej modlitby a Bozieho zasahu, ale na zaklade toho, co si precitaju, ze sa modlim.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

JanaKJK

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  18:54:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: JanaKJK  Pridať JanaKJK do zoznamu priateľov
citácia:
.
Zaznamenali sme odvtedy masové obrátenie Židov alebo aspoň konverzie vo väčšom počte než dovtedy? Nikde som nenašiel dôkaz, čo by toto podporoval. Ba dokonca sa bojím, že je tomu naopak.

Pôvodne zaslal maaajo - 21 apríl 2012 :  17:37:39



(Ex 20, 2-6)
Ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh, ktorý tresce
neprávosti otcov na deťoch do tretieho a štvrtého pokolenia u tých, čo ma nenávidia, milosrdenstvo však
preukazujem až do tisíceho pokolenia tým, čo ma milujú a zachovávajú moje príkazy.“

Božia láska je rozliata v našich srdciach.
Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. LÁSKA NIKDY NEZANIKNE.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 03 apríl 2012  ~  Posledná návšteva: 19 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 apríl 2012 :  19:46:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
A čo je na tom neláskavé? Tým ich Cirkev neuráža, len konštatuje objektívny fakt. V latinčine tam je slovo "perfidis" a čítal som výklad, že to znamená skôr "neverní", pretože napriek zjavenej pravde odmietli uznať Pána Ježiša za prisľúbeného Mesiáša. A to je proste konštatovanie faktu a neviem, prečo ho Cirkev vo svojej modlitbe nemôže urobiť. Však sa tam modlí za obrátenie Židov a to je to najväčšie dobro, aké im môže vyprosovať.


Chceme, aby sa zidia obratili? Chceme. Tak pouzivajme na to adekvatne sposoby. Ziadny zid ani clovek sa neobrati, ak si v prosbe o sebe precita, ze je proradny alebo neverny, aj ked je to v niektorych pripadoch pravda . Lebo nie je pravda, ze nejaky narod napr. zidovsky je cely neverny ci prolhany. K pravde ho musime doviest inac.
My nevidime do srdca cloveka. Ti zidia, co neprijali Jezisa pred 2000 rokmi /lebo boli aj zidia, co ho prijali/su uz davno mrtvi. Ich deti a vnuci a dalsi az doteraz sa uz ucia vsetko tak, ako im to podavaju ich rodicia. Veria tomu uprimne a myslia si, ze maju pravdu. Z toho ich moze dostat iba Boh.Preto je tam prosba aby boli verni zakonu. Zakon je desatoro, co zahrna lasku k Bohu a bliznemu-Ak sa budu snazit byt tomuto verni dostanu sa nakoniec k Jezisovi.
Okrem toho Jezis nema rad, ked sa v prosbe ukazuje niekto v zlom svetle, aj ked je to pravda, ako nam to dal najavo v podobenstve o farizejovi a mytnikovi.
Tolko o prosbe. Ak sa so zidom stretneme, ci sa mame venovat tejto problematike, musime samozrejme napisat , co sa stalo, ze to povazujeme za nevernost, ale ze tam neboli vsetci zidia/co je fakt/ a ze niektori aj uverili. Proste hovorit ozajstnu pravdu a nehodnotit cloveka slovami neverny ci prolhany.


Pôvodne zaslal radar - 21 apríl 2012 :  17:10:52



1, Podla radar sa predkoncilova Cirkev mylila , a treba to napravit
2,Vernost zakonu , je naplnenie zakona v Jezisovi Kristovi ,bez tohto naplnenia je Stary zakon mrtvy
3, V desatoru sa okrem ineho pise aj Ja som Pan , Tvoj Boh a tym Bohom je Boh Jezisa Krista
4, Nebudes mat inych Bohov Niet ineho Boha okrem Najsvatejsej Trojice , ktoru Zidia popieraju
5, Utvrdzovat niekoho v blude vernosti zakonu bez Jezisa Krista , ktory je naplnenim zakona je Bohoruhanie

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Biskup v slobodomurárskej lóži Téma Next Topic: Moje životné svedectvo  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06