Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Katolici , co je na tomto texte podozrive?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Kedy bol Jazis ukrizovany? Téma Next Topic: Ježiš mení hriechy na charizmy.
Strana: z 5

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2012 :  12:42:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov


A ja nepotrebujem to sukromne zjavenie riesit Cirkev to vyriesila Problem je , ze vy mi neviete dat to riesenie
Vy my tu stale predkladate dokazy typu Ja som tam bol a sprievodca povedal , alebo cital som v historickom manualy
Dajte teologicke zdvodnenie a vec je uzavreta

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2012 :  12:44:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Že zázraky môže diabol robiť,to tvrdí ten exorcista a ak tomu neveríte,prečo ste ho tu citovali?

Pretoze na rozdiel od vas som pochopil , co tym mysli Ani vo sne by ma nenapadlo , ze to niekto moze pochopit aj inak Preto som to sem dal
Kazdemu katolikovi je jasne , ze sa pod tym skryva napodobnovanie Boha

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2012 :  12:52:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:


A ja nepotrebujem to sukromne zjavenie riesit Cirkev to vyriesila Problem je , ze vy mi neviete dat to riesenie
Vy my tu stale predkladate dokazy typu Ja som tam bol a sprievodca povedal , alebo cital som v historickom manualy
Dajte teologicke zdvodnenie a vec je uzavreta

Pôvodne zaslal amerika1 - 13 apríl 2012 :  12:42:36



Ja Vám žiadne teologické zdôvodnenie dať nemusím,pretože Zjavenie sv.Michala archanjela je Cirkvou uznané a mne to stačí.

Rovnako vy my nemusíte dávať teologické zdôvodnenie Zjavenia v Lurdoch,pretože mne stačí,že Cirkev ho uznala a ja nie som magistérium.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2012 :  12:58:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Pozrite amerika,vy ste tu v tejto debate napísal,že zjaveniu v Gargáne veríte.Mám vám to tu zase zvýrazniť červenou farbou?Potom ste to zase odmietli,že tomu neveríte.Vaše zmeny názorov v priamom prenose počas niekoľkých hodín sú prejavom čoho?Ste rozpoltený?

Dávate sem všelijaké texty proti súkromným zjaveniam,no nechápete,že ak pápež zjavenie uzná,tak každý katolík im môže bez rizika poškodenia viery veriť?Uvedomujete si,že ak pápež uznal zjavenie v Lurdoch,či v gargáne,ja nie som síce zaviazaný veriť mu,ale ho už nemôžem teologicky spochybňovať a bojovať proti nemu?Roma locuta causa finita.

Napísal ste,že veriť zjaveniu nemusíte.Ale je tu jeden fakt,ktorý sa nedá odškriepiť.Chrám sv.Michaela archanjela v Gargáne neposvätil biskup.Potvrdzujú to všetci biskupi od 5. storočia a tento fakt uznáva aj pápež.Napriek tomu sa v tejto bazilike konajú Bohoslužby,procesie.Ako vysvetlíte tento fakt?


Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2012 :  12:59:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


A ja nepotrebujem to sukromne zjavenie riesit Cirkev to vyriesila Problem je , ze vy mi neviete dat to riesenie
Vy my tu stale predkladate dokazy typu Ja som tam bol a sprievodca povedal , alebo cital som v historickom manualy
Dajte teologicke zdvodnenie a vec je uzavreta

Pôvodne zaslal amerika1 - 13 apríl 2012 :  12:42:36



Ja Vám žiadne teologické zdôvodnenie dať nemusím,pretože Zjavenie sv.Michala archanjela je Cirkvou uznané a mne to stačí.

Rovnako vy my nemusíte dávať teologické zdôvodnenie Zjavenia v Lurdoch,pretože mne stačí,že Cirkev ho uznala a ja nie som magistérium.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 13 apríl 2012 :  12:52:07



Ale pletiete si pojmy s dojmami Ja nepouzivam zjavenie v Lurdoch ako dokaz proti ucebiu Cirkvi , ze posvatne ukony sa mozu konat len skrze knazstvo Ale vy ste to zjavenie ako dokaz pouzili
Vy totiz nemate jasno v uceni Cirkvi o posvatnom knazstve
Posvatne knazstvo je najvacsim darom , ktory vytriskol z Obety Kriza a najvacsim prejavom Bozej lasky , ked hriesnemu clovekovi skrze apostolov a biskupov udelil moc aku nema nikto iny na zemi ani na Nebi , okrem samotneho Boha
To je obhajoba nekonecnej lasky voci clovekovi , a nezasluzena milost aka sa nam skrze posvatne knazstvo dostava vo vysluhovani sviatosri
Posvatne knazstvo spritomnuje samotneho Pana , ktory je s nami po vsetky dni az do skoncenia sveta por .Mt 28,20

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2012 :  13:05:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Tým,že verím Zjaveniu v Gargáne tak ako bolo Cirkvou schválené,neodporujem posvätnému kňazstvu.Ak by to bolo v rozpore,tak biskup,či pápež by okamžite nariadili baziliku vysvätiť.Ale oni uznali,že je vysvätená samotným sv.Michalom archanjelom a nikdy ku nejakému znovuvysväteniu tejto baziliky nedošlo.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2012 :  13:07:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Tým,že verím Zjaveniu v Gargáne tak ako bolo Cirkvou schválené,neodporujem posvätnému kňazstvu.Ak by to bolo v rozpore,tak biskup,či pápež by okamžite nariadili baziliku vysvätiť.Ale oni uznali,že je vysvätená samotným sv.Michalom archanjelom a nikdy ku nejakému znovuvysväteniu tejto baziliky nedošlo.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 13 apríl 2012 :  13:05:02



Vidite aku mate stale potrebu nieco dokazovat sukromnym zjavenim ? Co tym chcete dokazat ? je to zjavenie a zazrak dokazom , ze sa moze posvatne ukony konat mimo posvatne knazstvo ? Nie je Tak si to laskavo uvedomte

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2012 :  13:47:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Túto vyčitku adresujte biskupovi a pápežovi,pretože im to zjavenie stači a baziliku nevysvätili.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2012 :  14:18:16  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:


A ja nepotrebujem to sukromne zjavenie riesit Cirkev to vyriesila Problem je , ze vy mi neviete dat to riesenie
Vy my tu stale predkladate dokazy typu Ja som tam bol a sprievodca povedal , alebo cital som v historickom manualy
Dajte teologicke zdvodnenie a vec je uzavreta

Pôvodne zaslal amerika1 - 13 apríl 2012 :  12:42:36



Ja Vám žiadne teologické zdôvodnenie dať nemusím,pretože Zjavenie sv.Michala archanjela je Cirkvou uznané a mne to stačí.

Rovnako vy my nemusíte dávať teologické zdôvodnenie Zjavenia v Lurdoch,pretože mne stačí,že Cirkev ho uznala a ja nie som magistérium.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 13 apríl 2012 :  12:52:07



Ale pletiete si pojmy s dojmami Ja nepouzivam zjavenie v Lurdoch ako dokaz proti ucebiu Cirkvi , ze posvatne ukony sa mozu konat len skrze knazstvo Ale vy ste to zjavenie ako dokaz pouzili
Vy totiz nemate jasno v uceni Cirkvi o posvatnom knazstve
Posvatne knazstvo je najvacsim darom , ktory vytriskol z Obety Kriza a najvacsim prejavom Bozej lasky , ked hriesnemu clovekovi skrze apostolov a biskupov udelil moc aku nema nikto iny na zemi ani na Nebi , okrem samotneho Boha
To je obhajoba nekonecnej lasky voci clovekovi , a nezasluzena milost aka sa nam skrze posvatne knazstvo dostava vo vysluhovani sviatosri
Posvatne knazstvo spritomnuje samotneho Pana , ktory je s nami po vsetky dni az do skoncenia sveta por .Mt 28,20

Pôvodne zaslal amerika1 - 13 apríl 2012 :  12:59:05



ale ale Amerika neskesluješ trochu? Posvätným úkonom je určite aj vysluhovanie sviatostí. A predsa nie len kňazi vysluhujú sviatosti dokonca existuje sviatosť - dokonca veľmí často vysluhovaná, ktorú nevysluhuje a ani nemôže vyslúžiť kňaz!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Kedy bol Jazis ukrizovany? Téma Next Topic: Ježiš mení hriechy na charizmy.  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06