Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 aj taketo bludy sa siria mailom...
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Budes exorcista. Téma Next Topic: Tolko dristov pokope sa len tak nevidi
Strana: z 3

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 28 marec 2012 :  22:07:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ak je zjednotenie v nodlidbe za umysel , ktory je Buhu mily a podla Jeho vole , nemoze nebyt

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 marec 2012 :  22:13:22  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

ale je pritomnost Pana Jezisa to iste ako pozehnanie?



a neplynie požehnanie z prítomnosti Ježiša?



Pôvodne zaslal mon - 28 marec 2012 :  21:32:08


nie, z toho pohladu ako to tu preberame
je to prosba Cirkvi o udelenie milosti pomahajucej a hmotnych potrieb od Pana Boha
papez moze byt sam a cez TV udelit pozehnanie a predsa je platne

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 28 marec 2012 :  22:34:44  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov

nie, z toho pohladu ako to tu preberame
je to prosba Cirkvi o udelenie milosti pomahajucej a hmotnych potrieb od Pana Boha
papez moze byt sam a cez TV udelit pozehnanie a predsa je platne



Ale požehnanie bez Božej prítomnosti predsa nejde. Veď sa udeľuje v mene Otca, Syna a DS.
Aj pápež je len človek, žehná Boh, nie človek.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2012 :  12:24:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Prepáčte ešte jednu poznámku.

Táto diskusia o účinkoch modlitby za mier vyplýva z toho, že do myslí nás všetkých je podsúvaný racionalizmus a vytláčaná spiritualita, ktorá v cirkvi v minulosti bola v oveľa väčšej intenzite.

Vnucovanie koncepcie historického Krista v interpretácii Kunga a jemu podobných a odmietanie jeho skutočnej prítomnosti medzi nami vyvoláva pochybnosti podobného charakteru, ako o nej diskutujeme.

Potom z toho vznikajú také rozkladné javy a postoje k eucharistii, ako ich interpretuje teofórum vo svojej výzve a pod. Samozrejme aj diskusie o zmyslu a účinku modlitby.

Prajem pekné predveľkonočné dni !

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2012 :  13:14:29  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


Ale požehnanie bez Božej prítomnosti predsa nejde. Veď sa udeľuje v mene Otca, Syna a DS.
Aj pápež je len človek, žehná Boh, nie človek.


Pôvodne zaslal mon - 28 marec 2012 :  22:34:44


prave to som myslela hore vyssie, ze hovorime o pritomnosti Pana Jezisa a nie o pritomnosti Pana Boha, ktory je vsade
zehna papez, mocou Cirkvi, ktory ukonom zehnania vyprosuje
zehnanie je mozne pre zasluhy Pana Jezisa, nie pre vseobecnu pritomnost Pana Boha vo svete

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2012 :  14:02:01  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

prave to som myslela hore vyssie, ze hovorime o pritomnosti Pana Jezisa a nie o pritomnosti Pana Boha, ktory je vsade
...

Pôvodne zaslal janka - 29 marec 2012 :  13:14:29



Je tu ešte niekto, kto aj napriek snahe nechápe "TROJJEDINOSTI" ??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2012 :  19:02:07  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov


Je tu ešte niekto, kto aj napriek snahe nechápe "TROJJEDINOSTI" ??



Mortinia, tiež som na to kukala a rozmýšľala, či začínam zle vidieť
:D

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2012 :  19:06:36  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov

prave to som myslela hore vyssie, ze hovorime o pritomnosti Pana Jezisa a nie o pritomnosti Pana Boha, ktory je vsade
zehna papez, mocou Cirkvi, ktory ukonom zehnania vyprosuje
zehnanie je mozne pre zasluhy Pana Jezisa, nie pre vseobecnu pritomnost Pana Boha vo svete



ad1: súhlas s Mortiniou vyššie

ad2: pápež robí úkon požehnania, ktoré pochádza od Boha. moc cirkvi je moc od Boha. bez Boežj vôli žehnať človeku by pápež mohol sa snažiť koľko by len chcel.

ad3: Boh žehnal človeka od počiatku, ešte ďaleko skôr pred Ježišom, prečo by požehnanie malo byť viazané len na neho?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2012 :  22:32:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov

ad3: Boh žehnal človeka od počiatku, ešte ďaleko skôr pred Ježišom, prečo by požehnanie malo byť viazané len na neho?

Vidite chcete nas obohatit vasim poznanim a tresknete blud ako Brno

Pociatok Jezisa je odkedy , mila katolicka Ved si prosim vas otvorte aspon detsky katechizmus , alebo Pismo , ked uz chcete na nieco reagovat

Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.
Ono bolo na počiatku u Boha. Všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič z toho, čo povstalo.

A ked Boh zehnal pred Vtelenim Pana , tak nezehnal v mene Otca i Syna i Ducha Svateho ?

Toto vas mali naucit v tej charizmatickej obnove , namiesto tych hovadin , co tam predvadzate

Cloveku sa uz chce plakat nad stavom dnesnej Cirkvi

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2012 :  23:27:59  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Mon

amerika - stačilo napísať, že aj vy..

Ešte niekto ďalší nerozumie Božej trojjedinosti??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2012 :  23:29:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Mon

amerika - stačilo napísať, že aj vy..

Ešte niekto ďalší nerozumie Božej trojjedinosti??

Pôvodne zaslal mortinia - 29 marec 2012 :  23:27:59



Utvrdzovat niekoho v blude je hriech , co ste predviedli Sem s tym , v com sa mylim v otazke Trojice a konkretne Vypocujeme si genialny preslov na temu Trojice , aby sme hned odhalili toho , kto poucuje a sam nevie Nemate v sebe ani stipku charakteru Oplujete a dokazy neuvediete
Je toto vobec mozne ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2012 :  23:41:11  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Amerika, prosím vás, trošku čítajte, čo iní píšu...
Vy väčšinou aj dobre napíšete, ale potom sa chcete diskutovať a furt to dopadne tak, že znegujete aj to, čo netreba..
Proste sa nesnažte za každú cenu oponovať - diskusia je fajn, ale nie je len o oponovaní..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2012 :  23:43:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Amerika, prosím vás, trošku čítajte, čo iní píšu...
Vy väčšinou aj dobre napíšete, ale potom sa chcete diskutovať a furt to dopadne tak, že znegujete aj to, čo netreba..
Proste sa nesnažte za každú cenu oponovať - diskusia je fajn, ale nie je len o oponovaní..

Pôvodne zaslal mortinia - 29 marec 2012 :  23:41:11



Nezahovarajte , ukazte mi , kde nerozumiem Bozej trojedinnosti

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2012 :  23:47:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
ad3: Boh žehnal človeka od počiatku, ešte ďaleko skôr pred Ježišom, prečo by požehnanie malo byť viazané len na neho?


Amerika, prosím vás, trošku čítajte, čo iní píšu..

Co ma robite slepcom a hlupakom ? No co pisu iny , vy genialna mudrlantka ?

Ako moze zehnat Boh pred Jezisom , ked povod Jezisa Krista Boha praveho z Boha praveho je od pociatku vekov ? Co robite z cloveka idiota ?

Ako moze Boh zehnat pred Jezisom , ked skrze Jezisa povstalo vsetko a bez Neho nepovstalo nic z toho , co povstalo?

Ukazte pred celym svetom svoju tupost ! A este mate v sebe tolko drzosti poucovat o Trojedinosti



Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2012 :  07:39:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Priatelia netreba zvyšovať hlas a urážať sa.

V dnešnej dobe máme všetci medzery vo vedomostiach po prvé z nedostatku možností sa vzdelávať a po druhé aj preto, že vnútorný nepriatelia rozkladajú cirkev bludnými názormi, ktoré nám podsúvajú.

Preto buďme trpezliví v diskusiách a snažme sa argumentačne si veci vyjasniť.

Ďakujem a prajem pekný deň !

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2012 :  08:47:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Keby slo o medzery vo vedomostiach , tak by to nebolo nic zle , napokon tie ma kazdy a kazdy ma co zlepsovat Ale nebudem bohorovne vsetkych poucovat o Trojedinosti , ak jej sam nerozumiem , alebo ak nie som ani schpny tu Trojedinost definovat , objasnit a poucit inych , ale budem len napadat inych , ako sa velmi mylia

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2012 :  16:03:16  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Ešte raz amerika - a už fakt čítajte, čo napíšem a už radšej napíšem celu vetu:

Stačilo napísať, že aj vy ste si všimli, že niekto tu má maličké medzery v základných vedomostiach.

Vy ste na to reagovali klasicky - naopak..
Vidíte, čo si sám spôsobujete prchkým správaním? .. amerika amerika..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2012 :  16:20:55  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
amerika

amerika, ani ma nehne klesnúť na vašu úroveň arogancie a vyjadrovania.

len toľko poviem, že by ste sa uživili ako kritik literárnych diel.
tí tiež vidia v napísanom a prehlasujú, že sú v tom povedané také veci, ktoré by autorovi ani na um nezišli. presne toto ste tu spravili.
nikde som nepoprela to všetko, čo tu menujete.
výraz "pred Ježišom" bol myslený pred Ježišom v tele.

Mort, dík za pochopenie a podporu, teším sa, že viete čítať a chápať bez domýšľania si

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2012 :  17:42:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Ešte raz amerika - a už fakt čítajte, čo napíšem a už radšej napíšem celu vetu:

Stačilo napísať, že aj vy ste si všimli, že niekto tu má maličké medzery v základných vedomostiach.

Vy ste na to reagovali klasicky - naopak..
Vidíte, čo si sám spôsobujete prchkým správaním? .. amerika amerika..


Pôvodne zaslal mortinia - 30 marec 2012 :  16:03:16



Toto je genialne Vy napisete nezmysel a ja som vinny
Takze vy teraz si uracite napisat celu vetu a ja som vinny prhkym spravanim , ze som vasu nezmyselnu polovetu spravne nepochopil ?
Popretie Bozstva Jezisa Krista nazyvate malicke mezery ?
A co ta pochvala od mon ? Ta vas tesi ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2012 :  17:47:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
amerika

amerika, ani ma nehne klesnúť na vašu úroveň arogancie a vyjadrovania.

len toľko poviem, že by ste sa uživili ako kritik literárnych diel.
tí tiež vidia v napísanom a prehlasujú, že sú v tom povedané také veci, ktoré by autorovi ani na um nezišli. presne toto ste tu spravili.
nikde som nepoprela to všetko, čo tu menujete.
výraz "pred Ježišom" bol myslený pred Ježišom v tele.

Mort, dík za pochopenie a podporu, teším sa, že viete čítať a chápať bez domýšľania si

Pôvodne zaslal mon - 30 marec 2012 :  16:20:55



Hned si katolici ukazeme , ci korigovanie vyroku MON s doplnenim pred Jezisom v tele je uz v sulade s Katolickou Pravdou , alebo ci blud je nadalej bludom

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2012 :  18:59:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
amerika

amerika, ani ma nehne klesnúť na vašu úroveň arogancie a vyjadrovania.

len toľko poviem, že by ste sa uživili ako kritik literárnych diel.
tí tiež vidia v napísanom a prehlasujú, že sú v tom povedané také veci, ktoré by autorovi ani na um nezišli. presne toto ste tu spravili.
nikde som nepoprela to všetko, čo tu menujete.
výraz "pred Ježišom" bol myslený pred Ježišom v tele.

Mort, dík za pochopenie a podporu, teším sa, že viete čítať a chápať bez domýšľania si

Pôvodne zaslal mon - 30 marec 2012 :  16:20:55



Hned namiesto sebereflexie , spytovania svedomia a prijatia poucenia v omyle , musi nasledovat reakcia proti tomu , kto si dovoli , na nieco upozornit
Vy nekritizujete styl a metodu mojho podania Keby ste toto kritizovali , ani by ma nehlo na to reagovat Vy neprimate a odporujete Bohom zjevenej Pravde A to je je tragicke To nie je mozne nechat bez odozvy
A davate mi len dalsi dokaz , ze charizmaticka obnova je zodpovedna za to , ze vaa a inych vedie do bludu

A teraz vam dokazem , ze odporujete a neprijmate Bohom zjavenu Pravdu
výraz "pred Ježišom" bol myslený pred Ježišom v tele.

Boh žehnal človeka od počiatku, ešte ďaleko skôr pred Ježišom, v tele , prečo by požehnanie malo byť viazané len na neho?


Boh zehnal cloveka od pociatku
Kto je Boh ?
Otec , Syn a Duch Svaty
Tri osoby, Jeden Boh Suhlas , alebo nesuhlas ?
Ak zehne Otec , zehna aj Syn aj Duch Svaty
Ak sa zjavuje Otec , zjavuje sa v jednote so Synom a Duchom Svatym


Cast vety , preco by pozehnanie malo byt viazane na neho je jasnym dokazom , ze vsetko , co som predtym napisal je pravda a pridanie pred Vtelenim na tom nic nemeni
Cast vety , preco by pozehnanie malo byt viazane na neho , vas usvedcuje , za sa pokusate namiesto priznania omylu , klamat a osocovat toho , kto vas na omyl upozornil
Dokaz
Skrze Krista , s Kristom a v Kristovi , mas ty Boze Otce vsetku uctu a slavu po vsetky veky vekov

vsimnime si po vsetky veky vekov

Preto je pozehnanie vzdy skrze Krista , s Kristom a Kristovi
A inak nemoze byt Ani pred Vtelenim , ani po Vteleni
Pretoze Jezis Kristus je pravy Boh pred Vtelenim ,aj po Vtelenim A Vteleniim Jeho Bozstvo nicim neutrpelo

Preto musi byt pozehnanie Otca skrze Syna v Duchu Svatom Vzdy od vekov az naveky

A preto , doplnenie . ze ste myslel pred vtelenim v nicom neubera na tom , ze vase tvrdenie je bludne s pridanim pred Vtelenim , alebo s jeho nepridanim
A je popretim Bozstva Jezisa Krsista a Jeho jednoty a nerozlucitelnosti s OTcom a Duchom Svatym







Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Budes exorcista. Téma Next Topic: Tolko dristov pokope sa len tak nevidi  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06