Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Tolko dristov pokope sa len tak nevidi
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: aj taketo bludy sa siria mailom... Téma Next Topic: Odchádza mladý život....
Strana: z 8

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2012 :  17:55:33  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Prostota hej, ale svata, to ani nahodou.

Mato, naozaj by som vas poprosila, aby ste sa zdrzali takychto vyrokov.
Je to voci mortinii naozaj velmi nespravodlive.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2012 :  18:56:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Takze inakorientovani nie su anomaliou ? A sme u korena , preco z objektivneho hladiska musi byt homoseualita odsudena bez ohladu na praktikovanie homosexuality Dokaz ako vysity

Pôvodne zaslal amerika1 - 23 marec 2012 :  12:57:26



homosexualna orientacia je z medicinskeho hladiska asi takou anomaliou, akou anomaliou su lavaci s pomedzi drvivej vacsiny pravakov (a to sa v minulosti ludia snazili lavakov preucit nasilim na pravakov, a dodnes su lavaci tazko diskriminovani vacsinovymi pravakmi)

Pôvodne zaslal guest636 - 23 marec 2012 :  15:16:14



Nevšimol som si však, že by ľaváci pochodovali po uliciach a definovali sa ako menšina, ktorú treba chrániť andiskriminačným zákonodarstvom.

Tak isto som nepočul žeby ľaváci mali problémy s rozmnožovaním !

Ale vážne. Nik nekomentoval, že homosexuáli svojimi aktivitami napádajú rodinu, ktorá je základom zdravej spoločnosti. Tiež rozkladajú morálku a demoralizujú mládež !!!
To Vám vážení kritici Janky nevadí ???

Zdraví vývoj státisícov detí a mládeže má hádam väčšiu cenu ako komplexy niekoľkých stovák homosexuálov !

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2012 :  21:00:34  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Samuel: zjavne netušíš prečo "pochodujú". Vybral som niektoré myšlienky zo stránky Dúhový PRIDE Bratislava:

PRIDE podporuje zrovnoprávnenie gejov, lesieb, bisexuálnych a transgender ľudí, ich partnerských a rodinných vzťahov.

1. Všetci ľudia by mali byť hrdí na svoju sexuálnu orientáciu a rodovú identitu
2. Rozmanitosť je dar
3. Sexuálna orientácia a rodová identita sú prirodzené a nemožno ich zámerne meniť

http://duhovypride.sk/o-pride

Tvrdíš, že "homosexuáli svojimi aktivitami napádajú rodinu" "rozkladajú morálku a demoralizujú mládež." Očakávam, že konkrétne ukážeš akými aktivitami a ako sú napádané rodiny a zároveň ako rozkladajú morálku a demoralizujú mládež. Konkrétne.





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2012 :  22:01:42  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:


Zdraví vývoj státisícov detí a mládeže má hádam väčšiu cenu ako komplexy niekoľkých stovák homosexuálov !

Pôvodne zaslal Samuel - 23 marec 2012 :  18:56:45



vysvetli mi ako moze ovplyvnit homosexual zdravy vyvoj deti a mladeze; a mimochodom, za vyvoj deti mozu predovsetkym ich rodicia, a aky je podiel deti homosexualov vychovavajucich a ovplyvnujucich svoje deti, voci poctu deti vychovavanych heterosexualmi?

lavactvo bola len analogia - v minulosti boli kvoli poveram, predsudkom a hluposti prejavy lavactva potlacane/povazovane za zle znamenie (doteraz je pouzivanie lavej ruky v mnohych ustalenych slovnych spojeniach vnimane ako nieco negativne) a lavaci boli nasilu nuteni v skolach pravou rukou (aj v cirkevnych), dnes je uz takychto otvorenych a vedomych prejavov malo, no lavaci su diskriminovani vsade tam, kde sa pouzivaju nastroje a pomocky skonstruovane pre pouzivanie vacsinovymi pravakmi

a toto je analogicke s tym, co predvadzaju netolerantni ludia voci homosexualom - ale nemaj obavu, tak ako vymizla netolerancia voci lavakom, vymizne aj netolerancia voci homosexualom

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  07:26:19  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Dovolím si upozorniť, že prvotná debata bola o niečom inom.
Či môže byť homosexualita aj vrodená.
Či sa môže homosexuál "vyliečiť".
Či je hriechom homosexualita, alebo homosexuálne správanie, alebo oboje.

Debatu ste posunuli inde a iba si zbytočne ubližujete. A to ste na katolíckom fóre.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  08:11:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Dovolím si upozorniť, že prvotná debata bola o niečom inom.
Či môže byť homosexualita aj vrodená.
Či sa môže homosexuál "vyliečiť".
Či je hriechom homosexualita, alebo homosexuálne správanie, alebo oboje.

Debatu ste posunuli inde a iba si zbytočne ubližujete. A to ste na katolíckom fóre.

Pôvodne zaslal baránok - 24 marec 2012 :  07:26:19



1, asi nemoze
2,moze
3,z objektivneho hladiska oboje , so subjektivneho spravanie

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  09:01:19  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Dovolím si upozorniť, že prvotná debata bola o niečom inom.
Či môže byť homosexualita aj vrodená.
Či sa môže homosexuál "vyliečiť".
Či je hriechom homosexualita, alebo homosexuálne správanie, alebo oboje.

Pôvodne zaslal baránok - 24 marec 2012 :  07:26:19



1, homosexualita ako variacia sexualnej orientacie je vrodena + nejake dalsie vplyvy pocas vyvinu v maternici, ale nie vplyvy okolia po narodeni
2, nemoze, moze iba nasilu potlacit svoje spravanie za cenu rizika psychickeho poskodenia
3, nepodstatne

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  09:22:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Nechceli by ste si ist tie vase ateisticke nezmysly hlasat niekam inam ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  10:26:45  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Dovolím si upozorniť, že prvotná debata bola o niečom inom.
Či môže byť homosexualita aj vrodená.
Či sa môže homosexuál "vyliečiť".
Či je hriechom homosexualita, alebo homosexuálne správanie, alebo oboje.
Pôvodne zaslal baránok - 24 marec 2012 :  07:26:19



Ak Vás odpoveď na tieto otázky naozaj úprimne zaujíma, skúste si prečítať tieto svedectvá a odpovedzte si sám:

“Moja cesta sebaprijatia začala pred takmer 15 rokmi, ktoré som prežila v celibáte a intenzívnom osobnom zápase. Modlila som sa, držala som pôsty (niekedy celé dni) a doslova som prosila – žobrala u Boha, aby mi daroval príťažlivosť k mužom. Po rokoch boja o odstránenie mojej sexuálnej orientácie som sa stále nedokázala nezaľúbiť do niekoho zo ženskej časti nášho cirkevného spoločenstva. Teraz viem, že terapia k ‘zmene’, ktorá budí dojem, že dokáže zmeniť sexuálnu orientáciu z homosexuálnej na heterosexuálnu – je klam. A moj príbeh nie je jediným. Realitou je, že spoločenské predsudky a náboženská intolerancia privádzajú mnohých ľudí k drastickým, často sebazničujúcim skutkom”.

“Bol som predsedom združenia OutPost Inc., ktorého cieľom bolo ‘uzdravenie homosexuálov’. Reprezentoval som OutPost na každoročných konferenciách hnutia Exodus International. Bol som veľmi aktívne angažovaný v tzv. ‘ex-gay’ hnutí. Prišiel som ale k poznaniu, že dokázať stabilne zmeniť niekoho sexuálnu orientáciu je nereálne a proces tejto snahy o zmenu sexuálnej orientácie, či už u seba alebo iných, môže spôsobiť veľké zranenia.”

“Po 7 rokoch bezpočetných hodín biblického štúdia, intenzívnych terapeutických sedení, modlitebných stretnutí, po rokoch, ktoré som prežil v agónii a duševnom hľadaní, som stále bol homosexuálny. Moje myšlienky, túžby a vnútorné hnutia sa nezmenili. Kde sú teraz moji priatelia a spoločníci z hnutia EXODUS a iných ‘ex-gay’ skupín? Mnohí boli takí nešťastní z toho, že ich sexuálna orientácia sa nezmenila, až skončili samovraždou. Iní žijú dvojitým životom: na verejnosti prezentujú život ženatého heterosexuála, rodiča, aktívneho člena cirkvi, biblickej školy či seminára, zatiaľ čo v skrytosti vedú druhý život nepriznanej homosexuality.”

http://www.gaychristians.sk/view.php?cisloclanku=2008030001

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  11:24:35  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Pán Guliver,
keď prijímam rozhodnutia, resp. keď zaujímam nejaké stanovisko, riadim sa rozumom. Pokúšam sa o to.
Videl som v živote príliš veľa zla na to, aby som sa nechal riadiť citmi. Žiaľ.

Pán Guest,
pre nás je podstatné či to je hriechom alebo nie, pretože sme na katolíckom fóre. Je preto logické, že zameranie fóra určuje aj kritéria, ktorými hodnotíme diskutované situácie.
Mimochodom, homosexualita môže byť aj získaná, nie len vrodená. Príkladov je mnoho. Počnúc antikou, kde pri simpóziach patrilo k dobrým mravom "pochutnávať" si na mladých chlapcoch, až do dnešných dní, kedy napr. takýmto spôsobom uspokojujú svoje pudy niektorí väzni, pri nedostatku heterosexuálnych možností.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  11:45:16  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Pán baránok,
chcete azda tvrdiť, že svedectvá tých ľudí sú nerozumné alebo, že klamú? Chcete azda tvrdiť, že nie sú medzi nimi kresťania i katolíci? Prípadne že ich je málo na to, aby boli relevantné?

A k tej získanej homosexualite: asi by bolo vhodné si konečne uvedomiť čo to homosexulita vlastne je a nepliesť si ju s pedofíliou či inými uskojovaniami pudov ako píšete.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

nula

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  12:31:54  Zobraziť profil  Pridať nula do zoznamu priateľov
Nechcem byť impertinentný, ale keď som si prečítal túto vetu: “Moja cesta sebaprijatia začala pred takmer 15 rokmi, ktoré som prežila v celibáte a intenzívnom osobnom zápase. Modlila som sa, držala som pôsty (niekedy celé dni) a doslova som prosila – žobrala u Boha" tak pri slovách "niekedy celé dni" som sa veľmi rozosmial - sorry.
Človek chce veľké veci, ale len niekedy koná naplno. Prečo?
Dokážeme drviť hodiny jazyky, drieť na kurtoch či v posilovniach, makať v práci aj 16 hod, ale pôstiť len niekedy celé dni.
A to ešte rád by som vedel o čom ten pôst, či o chlebe a vode, alebo len bez mäsa či vajec,
Takže ak chcete veľké veci dostať musíte veľké veci dať. Boh nie je bábka, že mu stačí toľko my uznáme za vhodné..., a naopak, je dosť silný na to, že ak my pôjdeme min. na 120%., On nám dá ČOKOĽVEK!!!
Aby som ušetril priestor poukážem len na toto:
Jak( 4;2-3) "Žiadostiví ste, a nemáte. Vraždíte a závidíte, a nemôžete nič dosiahnuť. Hádate sa a bojujete. Nič nemáte, lebo neprosíte.
Prosíte, a nedostávate, Iebo zle prosíte; chcete to využiť na svoje náruživosti."
Ináč strácate tu čas, podľa vašich noriem ON nefunguje !!!
PS: ostatné nájdete tu: Jn(16;23) Jn(15;7) Jak( 4;2-10)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 25  ~  Člen od: 24 marec 2012  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  12:45:18  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Nula: Ak je to len tým, že niekto zle prosí, inak by dostal čokoľvek (hovoríme stále o homosexualite), ako si vysvetlujete snahu "liečiť" homosexualitu kastráciou?
http://spravy.pravda.sk/katolicka-cirkev-v-holandsku-liecila-mladych-homosexualov-kastraciou-1et-/sk_svet.asp?c=A120317_191316_sk_svet_p29

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

nula

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  13:11:05  Zobraziť profil  Pridať nula do zoznamu priateľov
Guliver žiť tak, aby sa človek zbožtil! Ako som navrhoval min. na 120%
Vzorom nám nech sú prví kresťania. Neprestajne sa modlili, to môže dnes ktokoľvek = Ježišovú modlitbu, a koľkí tak činia???
7x denne navštevovali kostoly, a my máme problém 1x / týždeň, ak by to malo mať hlavu pätu tak napíšem myšlienku.

Neverím, že aj homosexuála, ak sa bude neprestajne modliť Ježišovu modlitbu, denne bude ráno a večer v kostole, a teda denne bude prijímať Eucharistiju, bude sa pôstiť o chlebe a vode v pondelok, stredu a piatok, a počas adventu a pôstu celé obdobie, a svoje modlitby spojí so slzami
tak neverím, že ho Boh do 7 rokov neporieší aj bez kastrácie, tomu neverím, lebo Ho poznám.
Samozrejme navrhol som možno tvrdé, ale nie nemožné, a časovo to bude si myslím oveľa skôr, aká bude SILNÁ POKORA, taký krátky to bude čas.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 25  ~  Člen od: 24 marec 2012  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  13:18:12  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Nula: Neodpovedal ste na otázku. A k tomu ostatnému: môžete hodnoverne dokladovať Vaše tvrdenia, alebo je to len viera?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

nula

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  13:49:09  Zobraziť profil  Pridať nula do zoznamu priateľov
A sorry myslel som, že s článku je jednoznačné, že Boh má o tom rozhodnúť a nie KC v Holandsku, ale aspoň to rozvediem.
Ak je homosexualita hriech, a je správny prístup KC v Holandsku, potom nech rovnaký prístup volia aj k hriechu smilstvo a cudzoložstvo, a potom poviem je vo svojej podstate správne.
Ale neviem kde v Evanjeliu sa má hriech riešiť ničením orgánov, ba naopak v Starom zákone, bol za odťatie si... odsúdený

Tak preto jediný spôsob na liečenie akéhokoľvek hriechu je prostredníctvom Boha, nie cirkvi, tá má byť nápomocná, a nie výkonná, či podstatná.
Celý problém je, že od pápeža po kňazov chcú všetci radiť, a riadiť aj podľa seba, ak by všetci sa riadili LEN Ním, neboli by rôzne postoje = iné v Holandsku, iné v Ríme, iné v Afrike...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 25  ~  Člen od: 24 marec 2012  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  13:57:14  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Nula, ale vy si zamieňate trestanie s liečením. A stále neviem, či Vami navrhovaná metóda liečenie je len Vaša viera, alebo ju môžete hodnoverne dokladovť úspešne "vyliečenými".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  14:08:16  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Pán Guest,
pre nás je podstatné či to je hriechom alebo nie, pretože sme na katolíckom fóre. Je preto logické, že zameranie fóra určuje aj kritéria, ktorými hodnotíme diskutované situácie.
Mimochodom, homosexualita môže byť aj získaná, nie len vrodená. Príkladov je mnoho. Počnúc antikou, kde pri simpóziach patrilo k dobrým mravom "pochutnávať" si na mladých chlapcoch, až do dnešných dní, kedy napr. takýmto spôsobom uspokojujú svoje pudy niektorí väzni, pri nedostatku heterosexuálnych možností.

Pôvodne zaslal baránok - 24 marec 2012 :  11:24:35



ja som len odpovedal na otazku z mojho uhla pohladu

je rozdiel medzi egodystonickou (rozpor medzi tym, co citi a tym co by mal podla seba sameho citit) a egosyntonickou (sulad medzi tym, co citi a tym co by mal podla seba sameho citit) sexualnou orientaciou

to co patri alebo nepatri k dobrym mravom je subjektivne

homosexualne spravanie nie je zarukou toho, ze je niekto homosexual (tvoj priklad z vazenskeho prostredia pri nedostatku prilezitosti je ukazkovy), tak ako ked niekto zneuzije dieta, tak to nie je zarukou toho ze pachatel je pedofil

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

nula

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  14:27:49  Zobraziť profil  Pridať nula do zoznamu priateľov
Guliver sorry, ak to tak vyzerá ako trestanie, ale to je úplne prirodzený vzťah človeka s Bohom, teda by to tak malo byť.
Zameniť modlitbu za TV, časopisy, kiná a divadlá? = nezmysel, svetské veci nemajú a nebudú mať moc nahradiť veci duchovné.

A je to Jeho pokyn : Mt(26;41) Mk(14;38 ) „Bdejte a modlite sa, aby ste neprišli do pokušenia. Duch je síce ochotný, ale telo slabé." 1Sol(5;17) Bez prestania sa modlite.

A ak si uvedomíme podstatu, že jediný kto na svete splnil všetko čo povedal bol jedine On , a rovnako splnil čo prisľúbil, potom tu nie je veľký priestor na polemiku:
Mt(7;5-7) Pokrytec, vyhoď najprv brvno zo svojho oka! Potom budeš vidieť a budeš môcť vybrať smietku z oka svojho brata. Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nohami nepošliapali, neobrátili sa proti vám a neroztrhali vás. Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám!

Takže ak moja viera vychádza zo mňa, tak môžeme uvažovať či je to normálne, ale ak vychádza zo sv. Písma, to hovorí miesto mňa. Či nie?

A k tomuto: ...hodnoverne dokladovť úspešne "vyliečenými".
Môj návrh môže byť aj prísnejší, aj o niečo jemnejší, lebo nie každý to dokáže na začiatku, ale každý ak chce, sa k tomu dopracuje.
Modlitba a pôst, ešte nikomu neublížili, ale zlomiť vlastné ego, a začať takto žiť, to je to najťažšie v celom procese.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 25  ~  Člen od: 24 marec 2012  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  14:35:18  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Nula: rozumiem tomu správne, Vy veríte, že ak by nejaký homosexuál praktizoval to čo navrhujete, tak sa zmení na heterosexuála? A keď by sa nezmenil, tak to len znamená, že to nerobil dostatočne dlho a intenzívne?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  14:38:09  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:

homosexualne spravanie nie je zarukou toho, ze je niekto homosexual (tvoj priklad z vazenskeho prostredia pri nedostatku prilezitosti je ukazkovy), tak ako ked niekto zneuzije dieta, tak to nie je zarukou toho ze pachatel je pedofil
Pôvodne zaslal guest636 - 24 marec 2012 :  14:08:16


Add homosexuálne správanie čo by indikátor homosexuality. Keď tak nad tým rozmýšľam, asi máte v tomto aj pravdu. Sámsom sa stretol ešte s desivejšími prejavmi, ako vo väzení, ale nechcem o tom písať.

Pri pedofílii s Vami však nesúhlasím, ale nechcem aby zablúdila téma niekde inde ako začala.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  14:46:08  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Pri pedofílii s Vami však nesúhlasím, ale nechcem aby zablúdila téma niekde inde ako začala.
Pôvodne zaslal baránok - 24 marec 2012 :  14:38:09


http://aktualne.atlas.sk/knazi-zneuzivajuci-deti-nie-su-pedofili-tvrdi-studia/zahranicie/amerika/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

nula

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  14:57:21  Zobraziť profil  Pridať nula do zoznamu priateľov
Guliver: v 1. časti s Vami súhlasím, a teda toto tvrdím, ale 2. časť nebola mnou tak myslená, ale, že zmení sa určite ale ak som hovoril o 7 rokoch, je to doba, kedy sa človek už dokáže úplne oddať Jeho sv. Vôli, a aj On sa vie nad každým, pri takejto intenzite zľutovať.
Ak sa to podarí človeku skôr, bude to hovoriť len o nekonečnej láske Boha k človeku, alebo o veľkej horlivosti človeka k Bohu.
Ak by to nefungovalo ani po tomto čase, tak to nebude o intenzite, ale o viere, ktorá ak nebude základným kameňom, nebude to fungovať od začiatku.
V Starom zákone, ale existujú príklady, kedy Boh dal človeku aj neskôr, po čom túžili Gn (21;2) Sára teda počala a porodila Abrahámovi syna vo svojej starobe, a to v čase, ktorý jej predpovedal Boh."
Ale to tí ľudia vnímali svoju situáciu úplne, úplne ináč, a vedeli to pochopiť, a ich vzťah k Bohu bol na diametrálne odlišnej, a vyššej úrovni.

Problém hriechu, kohokoľvek by sa mal liečiť podľa návrhu, a vlastných schopností, ale zbytočne ani nepridávať, ani neuberať. A ak by to bolo skutočne veľmi, veľmi ťažké, tak ísť odtiaľ ako môžeme, a najneskôr do roka sa tam dostať= dopracovať sa. A ak si zoberieme, že čo všetko sme v živote zvládli, tak predsa toto bude problém predovšetkým v hlave, a ak si uvedomíme, že sme hriešni všetci... potom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 25  ~  Člen od: 24 marec 2012  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  15:06:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
že zmení sa určite ale ak som hovoril o 7 rokoch, je to doba, kedy sa človek už dokáže úplne oddať Jeho sv. Vôli,

Mozete mi ukazat nejaky rad zasvateneho zivota , ktory ma noviciat 7 rokov , aby sa kandidat uplne odal Bozej voli ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

nula

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2012 :  15:13:33  Zobraziť profil  Pridať nula do zoznamu priateľov
tomuto pojmu "Mozete mi ukazat nejaky rad zasvateneho zivota , ktory ma noviciat 7 rokov , aby sa kandidat uplne odal Bozej voli ?"
vôbec nerozumiem. Aký rád, aký kandidát, hovorím o vzťahu k Bohu nie k rádu...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 25  ~  Člen od: 24 marec 2012  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: aj taketo bludy sa siria mailom... Téma Next Topic: Odchádza mladý život....  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06