Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Úroky
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Starý Zákon Téma Next Topic: A ze kto vyvolava nenavist
Strana: z 2

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  11:47:29  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
Smiem vedieť, prečo kresťanstvo mnoho rokov považovalo akékoľvek úroky za zlo a bol to ťažký hriech a v dnešnej dobe to kresťanstvo za hriech nepovažuje a Pápež sa voči tomu nestavia proti ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora 

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  12:13:10  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Sak preco by ste nesmeli vediet, toto nie je ziadne secretum

Nie ste mantavy a iste si viete informacie zohnat zo zdrojov nasobne spolahlivejsich, ako je toto forum plne diletantov. Vy sam ste uz neraz svojimi prispevkami potvrdili, za co tuna koho mate (nic lichotive), tak ak mate zaujem poznat pravdu a nie si potvrdzovat svoje smyslenky o dalsich lapsusoch Cirkvi, racte dla toho konat a nepocitajte s nepriehladnostou Vasej "nevinnej" otazky.


Cim sa samozrejme snazim zaroven uznat, ze Vy viete co robite, lebo Vasa otazka je dostatocne provokujuca k "poucujucej" odozve, kedze toto forum naozaj ovplyva ludmi nevidiacimi za roh, ktori Vam velmi radi racia v domneni "sluzby bliznemu" udelit obraz o ich stave poznania tejto problematiky.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  12:23:10  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
Sak preco by ste nesmeli vediet, toto nie je ziadne secretum

Nie ste mantavy a iste si viete informacie zohnat zo zdrojov nasobne spolahlivejsich, ako je toto forum plne diletantov. Vy sam ste uz neraz svojimi prispevkami potvrdili, za co tuna koho mate (nic lichotive), tak ak mate zaujem poznat pravdu a nie si potvrdzovat svoje smyslenky o dalsich lapsusoch Cirkvi, racte dla toho konat a nepocitajte s nepriehladnostou Vasej "nevinnej" otazky.


Cim sa samozrejme snazim zaroven uznat, ze Vy viete co robite, lebo Vasa otazka je dostatocne provokujuca k "poucujucej" odozve, kedze toto forum naozaj ovplyva ludmi nevidiacimi za roh, ktori Vam velmi radi racia v domneni "sluzby bliznemu" udelit obraz o ich stave poznania tejto problematiky.



Pôvodne zaslal Rarach - 16 marec 2012 :  12:13:10



Ja touto otázkou nesledujem nič, i keď viem, že je to dosť zákerná otázka, to uznávam, pretože ak toto bola chyba Cirkvi, tak Cirkev nemôže riadiť Boh. Ale ja tým nesledujem to, aby musel ktokoľvek povedať, že "Cirkev sa pomýlila a ja už potom nebudem Kresťan", mňa len zaujíma názor, lebo ja tomu celkom nechápem.

Len ma to napadlo, pretože v inej téme sme sa rozprávali o finančných systémoch, formách demokracií a tak.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  17:25:52  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Ježiš povedal niečo v tom duchu: Ak požičiaš blížnemu peniaze, nežiadaj od neho NESPRAVODLIVÝ úrok, takže spravodlivý úrok žiadať možno... nekresťanské je teda Provident, Pohotovosť a iné pôžičkove kraviny, kde ťa oškubu aj o trenky...
Ak mi kamarát požičia 100 evra a ja mu vrátim z vlastnej vôle 110, to je podľa mňa vpohode. Ak by mi požičal 1000 evra a chcel, aby som mu vrátil ja neviem 1020 evra, tak podľa mňa žiaden problém. Ak by mi ale požičial 1000 evra a chcel by naspäť 3000, to by bolo nielen svinstvo, ale aj nespravodlivý úrok

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  17:34:57  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
Ježiš povedal niečo v tom duchu: Ak požičiaš blížnemu peniaze, nežiadaj od neho NESPRAVODLIVÝ úrok, takže spravodlivý úrok žiadať možno... nekresťanské je teda Provident, Pohotovosť a iné pôžičkove kraviny, kde ťa oškubu aj o trenky...
Ak mi kamarát požičia 100 evra a ja mu vrátim z vlastnej vôle 110, to je podľa mňa vpohode. Ak by mi požičal 1000 evra a chcel, aby som mu vrátil ja neviem 1020 evra, tak podľa mňa žiaden problém. Ak by mi ale požičial 1000 evra a chcel by naspäť 3000, to by bolo nielen svinstvo, ale aj nespravodlivý úrok

Pôvodne zaslal Ambrobene - 16 marec 2012 :  17:25:52



Práveže to tak nie je. Prví kresťania úroky neuznávali a tvrdili, že za to je peklo. Ani Cirkev dlho úroky neuznávala, tak ma zaujíma, prečo je to zrazu v poriadku.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  17:39:57  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
A to vieš odkial? Prečítaj si bibliu a nájdeš tam to, čo hovorím... aj keď v žalmoch je že blažený človek, čo nepožičiava peniaze na úrok...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  18:02:12  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
A to vieš odkial? Prečítaj si bibliu a nájdeš tam to, čo hovorím... aj keď v žalmoch je že blažený človek, čo nepožičiava peniaze na úrok...

Pôvodne zaslal Ambrobene - 16 marec 2012 :  17:39:57



Potom o histórii nič nevieš. Je to stará vec.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  18:07:29  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
Aby si nepovedal, že trepem do vetra.
http://jankolar.blog.sme.sk/c/201595/Uzera-prehnite-srdce-kapitalizmu.html

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  18:31:51  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
lubomir, v clanku sa predsa spomina uzera. cize nespravodlivy urok a nie urok ako taky. Cirkev bojovala proti nespravodlivym urokom.
Lubomir, skus pochopit, ze neklameme a ze sa myli autor clanku. ved si to mozes sam overit u citovanych svatcov a koncilov.


citácia:
Ja touto otázkou nesledujem nič, i keď viem, že je to dosť zákerná otázka, to uznávam, pretože ak toto bola chyba Cirkvi, tak Cirkev nemôže riadiť Boh

Lubomir, zase dalsia neznalost cirkvi. Cirkevni predstavitelia sa predsa mozu mylit, ved su to ludia a to vcetne papeza. To predsa neznamena, ze ked sa krestania mylia, tak ze cirkev neriadi Boh. Papez je neomylny iba vo veciach viery a mravov, ale musi to hovorit excathedra.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  18:40:11  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
lubomir, v clanku sa predsa spomina uzera. cize nespravodlivy urok a nie urok ako taky. Cirkev bojovala proti nespravodlivym urokom.
Lubomir, skus pochopit, ze neklameme a ze sa myli autor clanku. ved si to mozes sam overit u citovanych svatcov a koncilov.


Pôvodne zaslal radar - 16 marec 2012 :  18:31:51



Srandistka.
Úrok bol odjakživa úžera, len neskôr sa určila hranica.
A dokonca aj Tomáš Akvinský ho odsudzoval.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Lichva

Takže mýlia sa všetky zdroje ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  18:41:25  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
lubomir, v clanku sa predsa spomina uzera. cize nespravodlivy urok a nie urok ako taky. Cirkev bojovala proti nespravodlivym urokom.
Lubomir, skus pochopit, ze neklameme a ze sa myli autor clanku. ved si to mozes sam overit u citovanych svatcov a koncilov.


citácia:
Ja touto otázkou nesledujem nič, i keď viem, že je to dosť zákerná otázka, to uznávam, pretože ak toto bola chyba Cirkvi, tak Cirkev nemôže riadiť Boh

Lubomir, zase dalsia neznalost cirkvi. Cirkevni predstavitelia sa predsa mozu mylit, ved su to ludia a to vcetne papeza. To predsa neznamena, ze ked sa krestania mylia, tak ze cirkev neriadi Boh. Papez je neomylny iba vo veciach viery a mravov, ale musi to hovorit excathedra.

Pôvodne zaslal radar - 16 marec 2012 : 18:31:51



Aha a úžera nie je o mravoch ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  18:57:33  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Aha a úžera nie je o mravoch ?



Citaj pozorne a skus byt nezaujaty.
ja som predsa povedala, ze papez je neomylny vo veciach viery a mravov, ale ,iba vtedy, ked hovori ex cathedra. ked nehovori ex cathedra, vtedy sa moze mylit aj v mravoch.Ale, co sa tyka urokov, nikdy voci nim nevystupil ex cathedra v zmysle, ze ich zakazuje.
Urok nikdy nebol odjakziva uzera. Boli aj spravodlive uroky.T. Akvinsky odsudzoval uzeru.
je to fakt hrozne, ako bojovnici voci cirkvi prekrucuju fakty.Vzdy ma zaujimalo z akeho dovodu. Ale to bude asi od pripadu k pripadu. A stacilo by aby si nastudovali priamo koncilove dokumenty ci vyjadrenia ucitelov cirkvi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  18:59:35  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:

citácia:
Aha a úžera nie je o mravoch ?


Lubomir, cirkev nikdy nezakazovala uroky, ale zakazovala nespravodlive uroky. A aj keby sa zmylila a zakazovala by aj normalne uroky, tak by to neznamenalo, ze ju neriadi Boh.
Citaj pozorne a skus byt nezaujaty.
ja som predsa povedala, ze papez je neomylny vo veciach viery a mravov, ale ,iba vtedy, ked hovori ex cathedra. ked nehovori ex cathedra, vtedy sa moze mylit aj v mravoch.Ale, co sa tyka urokov, nikdy voci nim nevystupil ex cathedra v zmysle, ze ich zakazuje.
Urok nikdy nebol odjakziva uzera. Boli aj spravodlive uroky.T. Akvinsky odsudzoval uzeru.
je to fakt hrozne, ako bojovnici voci cirkvi prekrucuju fakty.Vzdy ma zaujimalo za akeho dovodu. Ale to bude asi od pripadu k pripadu. A stacilo by aby si nastudovali priamo koncilove dokumenty ci vyjadrenia ucitelov cirkvi.

Pôvodne zaslal radar - 16 marec 2012 :  18:57:33



Zatiaľ len píšeš do vetra. Daj sem nejaké koncilové dokumenty. Ja viem o tom, že úrok=úžera, v kresťanstve to tak bolo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  19:07:39  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
http://cs.wikipedia.org/wiki/Vix_pervenit

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  19:09:27  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Vies co lubomir, ja netrepem do vetra, to si vyprosim. ja nie som povinna vyhladavat ti tieto dokumenty. Zisti si ich sam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  19:11:03  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
Vies co lubomir, ja netrepem do vetra, to si vyprosim. ja nie som povinna vyhladavat ti tieto dokumenty. Zisti si ich sam.


Pôvodne zaslal radar - 16 marec 2012 :  19:09:27



Ty chceš vyvrátiť moje tvrdenie a nemáš dôkazy. Mám taký pocit, že nie si objektívna a toto tvoje počínanie je maximálne neseriózne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  19:20:04  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Ty chceš vyvrátiť moje tvrdenie a nemáš dôkazy. Mám taký pocit, že nie si objektívna a toto tvoje počínanie je maximálne neseriózne.

Tak toto presne plati o tebe a autorovi z linku, ktory nespomenul a necitoval ani z koncilovych dokumentov.Az ked obaja date citacie od koncilov a svatcov, budeme presne vediet, ktore citaty povazujete za dokazy, Dokazy ma dat najprv ten, kto prisiel s temou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  19:25:37  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
A Akvinský podporoval IBA podiel na zisku, nie úrok. Naštuduj si to.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  19:30:01  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
zas bez citacie a nazvu dokumentu. Vies co, lubomir, neotravuj.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vultus

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  20:27:38  Zobraziť profil  Pridať vultus do zoznamu priateľov
citácia:
zas bez citacie a nazvu dokumentu. Vies co, lubomir, neotravuj.

Pôvodne zaslal radar - 16 marec 2012 :  19:30:01



Ani vy ste nič z toho neposkytli. Je taký problém to nájsť? Pokiaľ sa lubomir snaží sem dávať odkazy na linky ktoré svedčia o tom že úrok bol zakázaný tak primeranou protiváhou by mali byť vaše citáty z dokumentov na ktoré sa neustále odvolávate. V opačnom prípade nahrávate do karát súperovi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 123  ~  Člen od: 21 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 20 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  20:41:55  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
zas bez citacie a nazvu dokumentu. Vies co, lubomir, neotravuj.

Pôvodne zaslal radar - 16 marec 2012 :  19:30:01



Ani vy ste nič z toho neposkytli. Je taký problém to nájsť? Pokiaľ sa lubomir snaží sem dávať odkazy na linky ktoré svedčia o tom že úrok bol zakázaný tak primeranou protiváhou by mali byť vaše citáty z dokumentov na ktoré sa neustále odvolávate. V opačnom prípade nahrávate do karát súperovi.


Pôvodne zaslal vultus - 16 marec 2012 :  20:27:38



Jej to nevysvetlíš. Inak ja som jej sem dal konkrétny dokument Vix pervenit...ale nakoľko má 2 metre, je zaslepená a ignoruje fakty, tak s ňou nemá význam diskutovať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  21:28:42  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
zas bez citacie a nazvu dokumentu. Vies co, lubomir, neotravuj.

Pôvodne zaslal radar - 16 marec 2012 :  19:30:01



Ani vy ste nič z toho neposkytli. Je taký problém to nájsť? Pokiaľ sa lubomir snaží sem dávať odkazy na linky ktoré svedčia o tom že úrok bol zakázaný tak primeranou protiváhou by mali byť vaše citáty z dokumentov na ktoré sa neustále odvolávate. V opačnom prípade nahrávate do karát súperovi.


Pôvodne zaslal vultus - 16 marec 2012 :  20:27:38



Presne tak - bohuzial pre obe strany!


Akvinsky Tomas, Teologicka suma (vycuc z http://www.krystal.op.cz/sth/sth.php?&A=1 )


Musí sa povedať, že brať úrok za požičané peniaze je o sebe nespravodlivé: pretože sa predává to, čo nie je, čím sa zjavne pôsobí nerovnosť, ktorá odporuje spravodlivosti.

Na zrejmosť toho treba vedeť, že sú niektoré veci, ktorých užívanie je spotrebovanie vecí samotných: ako víno spotrebujeme, užívajúc ho za nápoj a pšenicu spotrebujeme, užívajúc ju na pokrm.

Preto v takých sa nesmie oddelene počítať užívanie veci a vec sama, ale komukoľvek sa odovzdá užívanie, tým sa tiež odovzdáva vec. A preto v takých prípadoch požičaním sa prenáša vlastníctvo.

Keby teda niekto chcel oddelene predať víno a oddelene chcel predať užívanie vína, predal by tú istú vec dvakrát, čiže predával by to, čo nie je. Pričom by zrejme hrešil nespravodlivosťou.

A z podobného dôvodu dopúšťa sa nespravodlivosti, kto požičiava víno alebo obilie, žiadajúc dvojitú náhradu, jednu totiž vrátením rovnakej veci, inú potom zaplatením užívania, čo sa nazýva úrok.

Niektoré veci však sú, ktorých užívánie nie je samotné spotrebovaním veci, ako užívaním domu je bývanie, nie však borba. A preto v takých ide každé odovzdať: trebárs, keď niekto dá druhému vlastníctvo domu vyhradiac si užívánie na nejakú dobu; alebo naopak, keď niekto odovzdá niekomu užívanie domu, vyhradiac si vlastníctvo.

A preto môže človek dovolene brať plat za užívanie domu a mimo to požadovať požičaný dom, ako je zrejmé pri prepožičiavání a prenajímání domu.

Peniaze však, podľa Filozofa, v V. Ethic. a v I. Polit., boli predovšetkým vynájdené na konanie zmeny, a preto vlastné a hlavné užívanie peňazí je ich spotrebovanie či vydanie, pokiaľ sú vynaložené na zmeny.

A preto je o sebe nedovolené brať plat za užívanie požičaných peňazí, čo sa nazýva úrok.
A ako je povinný človek vrátiť iné veci nespravodlivo získané, tak i peniaze, ktoré prijal ako úrok.





katolicka mravouka v prislusnej casti vysvetlovania 7. prikazania Dekalogu hovori aj o urokoch toto:





... vzapati potvrdzuje, ze sa jedna o staru cirkevnu prax:






...pricom od cias stredoveku doslo k urcitym vyznamnym zmenam:







...ktore platia dodnes.






Ktori reagujete akoze k teme (Ambrobene), doucte sa najprv aby ste nedopadli jak hanba vasa (Darina). Pekne to potvrdenie vystrahy hned z uvodu temy o zrkadleni urovne prispevsich - a Vy lubomir vypravajte viete komu, ze ste velmi dobre nevedeli, ake minove pole ste tuna pripravili nepripravenym.






 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  21:50:23  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
Dokonalé protirečenie: "Náuka Cirkvi sa teda vlastne nezmenila, ale aplikuje a na nové pomery" a ďaľšia veta "Jej dnešná náuka zneje..."
Takže ako je možné, že existuje "Dnešná náuka", ale "Náuka sa nezmenila" ???

Môžem napísať, že "princíp spaľovacieho motora sa nezmenil" a vzápätí "Dnešné motory fungujú na princípe..." ????

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  22:01:31  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
S kľudom môže skonštatovať, že Cirkev podľahla kapitálu.
Teraz nadarmo rozprávajú o zadĺženosti krajín 3 sveta, obrovskej chudobe, drancovaniu, keď na druhej strane podporujú lichvárov. Tie problémy sa dajú vyriešiť buď socializmom (čo pokladám za zlý systém z iných príčin a predpokladám, že aj Cirkev), alebo prejdením na alternatívny finančný systém bez úrokov a inflácií, ktorý bude spravodlivejší (je spravodlivé, ak kúpite auto, ktoré stárne a vy zaplatíte danej firme s peniazmi, ktorých hodnota je stála?? Logicky nie, peniaze by mali po určitom čase, alebo zbytočnom zdržaní stratiť hodnotu a teda pred stratením hodnoty by bol daný človek prinútený znova investovať)
Lenže Cirkvi zrejme nejde o dobro vo svete, ale o vlastnú banku, ktorá podporuje úžernícky systém.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  22:25:41  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Vasa analogia je nekorektna, rozpor vo Vasom podani je domnely, ze preco je to tak mozete si najst sam v neprebernom mnozstve zdrojov (nie wikipedianske vedomosti!), pokial mate chut nachytavat niektorych nezorientovanych forakov, uspesne sa Vam to bude darit akurat ze ste prevareny,

podstatne bolo odhalit sidla z vriec na oboch stranach, co s kludom mozeme konstatovat ze sa stalo, a tak mozeme ist vsetci velice spokojne spat.
Jo ejszakat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2012 :  22:58:13  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Na tomto fóre sa objavuje čím ďalej tým viacej "blbcov"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Starý Zákon Téma Next Topic: A ze kto vyvolava nenavist  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06