Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Veríte že Vassula Rydén dostáva posolstvá od P.Boh
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Postoj Cirkvi k Vassule Ryden Téma Next Topic: Exorcizmus
Strana: z 19

Lucia

Stav: offline

Odoslaný - 02 marec 2013 :  18:42:11  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:

Myslím, že kúsok psychologie, alebo zdravéhg sedliackeho rozumu zapojiť okrem citovb by svedčalo občas aj dievčatám a ženám...Všetko dobré.

Pôvodne zaslal Elo - 02 marec 2013 :  14:56:45

....aj moj kamarat ( ten co je na p.Vassule zavisly rovnako ako aj Vy mily Elo) si mysli, ze vsetky zeny su slepice, samozrejme okrem Vassuly.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Odoslaný - 02 marec 2013 :  19:43:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Myslím, že kúsok psychologie, alebo zdravéhg sedliackeho rozumu zapojiť okrem citovb by svedčalo občas aj dievčatám a ženám...Všetko dobré.

Pôvodne zaslal Elo - 02 marec 2013 :  14:56:45

....aj moj kamarat ( ten co je na p.Vassule zavisly rovnako ako aj Vy mily Elo) si mysli, ze vsetky zeny su slepice, samozrejme okrem Vassuly.

Pôvodne zaslal Lucia - 02 marec 2013 :  18:42:11

Ono je zaujímavé, ak to niekto píše zrovna Vám, ako jednej z mála, čo ten rozum skutočne používajú. Obzvlášť, ak on sám sa riadi, prinajmenšom čo sa Vassule týka, práve tými citmi a pocitmi...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 16 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Elo

Odoslaný - 03 marec 2013 :  01:28:31  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
Tuším som s tou poznámkou naadresu ženskej citovosti prehnal. Ale naozaj som nechcel nikoho zhodiť. Len som reapoval podľa toho ako som videl: Racionálnz postoj, ako ho chápem, je na základe racionálneho poznania, a nie zapôsobenia jedného, aleebo aj viac prípadov. Správny racionalista si predovšetkým vec zistí, preštuduje ako sa vec má, aké to má výsledky, čo o tom hovoria lepší odborníci ako som ja, a potom vysloví mienku. Ale hneď na začiatku reagovať apriori proti niečomu, bez toho, že by bola snaha vec si prešetriť, "živit" svoj názor len jednostranne z opozície, a aj po opätovnom vysvetlení tvrdošijne ostávať na svojom, to mi ako racionálny postoj, nehnevajte sa, nepripadá. Bez urážky.

Krajina: Russia  ~  Počet príspevkov: 370  ~  Člen od: 27 február 2013  ~  Posledná návšteva: 05 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Odoslaný - 03 marec 2013 :  03:56:43  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Elo, ako viete kolko som si toho o nej prestudovala a kolkych odbornikov som citala ? Sedite v mojej hlave ?
.....alebo Vasa Vassula prorokovala, ze kazdy kto s nou nesuhlasi je tvrdosijna neracionalna slepica ?

...no nic, uz mlcim, nebudem hadzat hrach na stenu a plytvat drahocennym casom a energiou. Idem si radsej nieco precitat od sv. Terezky Jeziskovej.

Vsetko dobre Elo.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Odoslaný - 03 marec 2013 :  09:12:24  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Najväčšiu vinu na zmätkoch okolo Vassuly (a podobne aj pri Medjugorjí) podľa mňa nesie Vatikán. Tieto fenomény už trvajú desaťročia a pritom Vatikán nebol schopný žiadneho jasného, konzistentného postoja, ale raz sa vydá také stanovisko, inokedy onaké. Takže aj zástancovia, aj odporcovia zjavení sa majú na čo odvolať.

K tým "odborníkom"... Laurentin už verí toľkým zjaveniam, že mi už pripomína slepého fanatika Seleckého, ktorý verí pomaly v nadprirodzený pôvod zašuchotania každého lístku na strome. A keď som zistil (napr. o tom píše vo svojich knihách Michael Davies), že keď mu v prípade medjugorských zjavení boli zaslané veci svedčiace proti pravosti zjavení, tak prosil autora, nech to nezverejňuje, lebo medjugorje predsa podľa neho prináša dobré ovocie. To je trochu divný prístup pri hodnotení zjavenia - čo sa mi nehodí, zamiesť pod koberec a tváriť sa, že to neexistuje. Takže k tomuto pánovi už nemám ako k autorite žiadnu dôveru. A podobne sú na tom mnohí iní súčasní teológovia a podobne.

Naopak, všetci veľkí učitelia duchovného života (napr. aj sv. Ján z Kríža) varujú pred súkromnými zjaveniami a vyzývajú na veľkú opatrnosť. Pre spásu je lepšie neuveriť pravému zjaveniu, než uveriť nepravému.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Odoslaný - 03 marec 2013 :  10:04:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Zaujimavym paradoxom je,ked si niektori jednotlivci potvrdzuju svoju zatatu schizmu z o obsahu casti zjavenia v La Salette,ktore papez nezverejnil a Melania,ktora ho zverejnila porusila zakaz,navyse Cirkev vtedy dala vyhlasenie,ze to,co Melania zverejnila je odlisne od toho,ktore potvrdila Cirkvi pod prisahou.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 03 marec 2013 :  11:12:41  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Zachariáš a čo tak to tu ukázať čo sa potvrdilo, čo je odchylné... nech konečne tie zdroje ala google uvidíme tu všetci. (rád by som videl aj diabla v akcii ako to prekrútil)
Mimochodom ja sa nikdy neodvolávam na nijaké zjavenia, zásadne na "produkty" "magistéria", to je istejšie.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Elo

Odoslaný - 03 marec 2013 :  12:28:19  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
Lucia: "Elo, ako viete kolko som si toho o nej prestudovala a kolkych odbornikov som citala ? Sedite v mojej hlave ?"

Jednoducho. Ke´d som sa vás spýtal, aby ste uviedli hoci aj jeden konkrétny dôkaz, že v popsolstvách od Vassuly sú nejaké učenia proti viere Cirkvi, tak ste sa vyhli odpovedi a neboli ste schopná napísať nič. A tiež na zákalde vašich reakcíí ja, ktorý som to presťudoval, jasne viem, že vy veľa ste toho neprečítala ani o obsahu, ani komunikáciu medzi Vassulou a Kongregáíciou pre vieru, kde ona odpovedala na nejasné otázky. Minimálen bez týchto informácií sotva môže človek preeniknúť k podstate javu, ak si prečíta len názory opozície proti posolstvám.

Krajina: Russia  ~  Počet príspevkov: 370  ~  Člen od: 27 február 2013  ~  Posledná návšteva: 05 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Odoslaný - 03 marec 2013 :  14:58:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
pre katolikov na obranu pred schizmatickymi sektarmi zneuzivajucimi zjavenie v La Salette davam citaciu od Emila Ritza - Posolstevo Panny Marie z La s v Salette.Emil Ritz bol svajciarsky knaz,reholnik,ktory velku cast svojho zivpta prezil na La Salette.
Str.127
Ked sa r.1879 Melania uznala za opravnenu vyhlasit svoje tajomstvo,Cirkev sa od tohto distancovala.V dekrete Svateho oficia z r.1915 23.12. :
Ako sa dozvedela Kongregacia Svateho Oficia,nechybaju ludia,dokonca ani duchovni,ktori napriek odpovedi a rozhodnutiu tohto Oficia,
nadalej diskutuju v knihach,brozurach,clankoch o takzvanych tajomstvach z La Salette,o ich roznych textoch a aplikaciach na dnesne a buduce casy.Aby sa predislo tymto zneuzivaniam,Kongregacia nariaduje,aby vsetci veriaci v akomkolvek state sa zdrzali rozhovoru o tajomstvach a diskusie na tuto temu,nezavisle od dovodu a sposobu akym by sa mali oni konat.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Odoslaný - 03 marec 2013 :  15:01:23  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
A to fakt Zachariáš? To má byť akože ten zákaz? Celkom by ma zaujímalo, prečo o ňom nevedeli také katolícke kapacity, pri ktorých by sa nejaký "pokoncilný odborník" mohol tak jedine schovať.
Ale problém je jasný- interpretácia, typická choroba pokoncilného stáda.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Odoslaný - 03 marec 2013 :  16:42:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Ten zakaz bol vydany a platny a zatati schizmatici o nom pochopitelne nechcu noc pocut aby mohli nadalej bluznit a pritom tajomne tvrdit,ze vsmak aj La Salette to v tajomstve bolo oznamene...pricom magisterium davno pred koncilom zakazalo taketo bluznenia.Zatatemu schizmatikovi vsak na potvrdenie jeho bluznenia je dobre vsetko.

1.Pt 2,4-5

mino

Odoslaný - 03 marec 2013 :  16:55:04  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Dávam do pozornosti: Ked sa r.1879 Melania uznala za opravnenu vyhlasit svoje tajomstvo,Cirkev sa od tohto distancovala.V dekrete Svateho oficia z r.1915 23.12.

Zaťatým luhárom a prekrúcačom (dedičom vykastrúvania- napr. Denzingera) nezdrevenie ruka pri písaní blbostí na ntú- v roku 1879 vraj sa niečo stalo...a roku 1915 sa niečo zakázalo. Zaťatí klamári a prekrúcači si dokonca myslia, že Magistérium má vedenie ako ropovod Družba, kým niečo "zavrhne" a kým to dá písomne.

Proste typické pre prekrúcačov a to dokonca ani netuším odkiaľ má rozprávku o tom, že vraj niekto postavil na tom odmietnutie nejakého diabolského koncilu. Takú diablovinu odmietnuť iba na základe jedného zjavenia by bolo predsa len "úbohé". To by ma asi zaujímalo najviac.
Ja zásadne diabloviny odmietam, podľa jasného diablovho ovocia.

Zachariáš

Odoslaný - 03 marec 2013 :  17:12:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Blabolite,mino.Zrejme vam nejaky sektarsky guru zataji,ze "tajomstva" z La Salette zakazala Cirkev diskutovat a od toho,co Melania zverejnila sa distancovala.Emil Ritz,ktoreho som citoval bol saletin,misionar rehole z La Salette a nemam dovod mu neverit.
U sekty sedevacantistov som sa viac krat stretol s odvolavkou na tajomst o z La Salette.Staci pozriet na stranky biskupa Oravca.

1.Pt 2,4-5

mino

Odoslaný - 03 marec 2013 :  17:14:54  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Zachariáš buď tu dáte tzv zákaz z roku 1879, keď tvrdíte že vraj ho zakázala, alebo si odpusťte klamstvá. Vrátane "odborníka" na ktorého sa odvolávate, a ktorý bude splietať iba to, čo sa od neho vyžaduje.
A vyprosujem si guruov, ja si poctivo zháňam zdroje, a to pôvodné.
A o nijakej sekte sedevakantistov a nijakom Oravcovi nič neviem, takže zas tá vaša schopnosť miešať odlišné veci. (nie ste náhodu aj vy teraz sedevacantista?)

Zachariáš

Odoslaný - 03 marec 2013 :  17:20:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Citoval som E.Ritza,r.1927,ktory je uz sice davno po smrti a ako saletin vedel o tych veciach daleko viac ako nejaky zmanipulovany klon schizmaticky,h bluznivcov.

1.Pt 2,4-5

Zachariáš

Odoslaný - 03 marec 2013 :  17:24:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Neviete nic o Oravcovi?Popytajte sa svojho kamosa ktory mu ministroval.Zeby vam ho zamlcal?Nechce sa mi verit...

1.Pt 2,4-5

mino

Odoslaný - 03 marec 2013 :  17:36:58  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Fu tak toto už je paranoja. Nijakého kámoša ktorý niekomu miništroval nemám, a bohužiaľ nie so odkázaný na nikoho rozprávanie. Ja verím len písanému a pôvodnému. Tak kľud a nedomýšľať si podľa známeho: Podľa seba... A pán Ritz pokiaľ má info že v roku 1879 sa niečo "zavrhlo" tak treba to sem dať... nie rozprávky o "zákaze" z roku 1915. (o zákaz sa vlastne ani nejedná, to tajomstvo dostalo povolenie skôr, problém je to, že tí ktorým vadilo, šírili iné verzie, a na tento stav reaguje "zákaz"..aj Lev XIII dal na Index knihu o La Salette, čo fantazírovala... takže zas má len niekto niečo strašne pomýlené)

To je asi prekvápko Zachariáš, niet nad to čo bolo napísané, a to si zháňam. Nie žiadne rozprávania starej matere pri pive. A to je podstatný rozdiel oproti nám dvom.

Zachariáš

Odoslaný - 03 marec 2013 :  20:31:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
mino,vy neviete citat,alebo zamerne klamete.
Misionar Matky Bozej Lasalettskej Emil Ritz nenapisal,ze Cirkev zavrhla ale ze sa od toho co Melania zverejnila - distancovala.
Podstata toho,co Emil Ritz vo svojej k.ihe je to,ze Cirkev nikdy nezverejnila tajomstva z La Sallet a zakazala zneuzivat tie neautorizovane bluznivym konspiratorom.
A to ze neviete kto je O.Oravec je dalsie klamstvo.Vas sektarov je prilis malo .a Slovensku aby ste nepoznali jeden druheho,zvlast ked ide o biskupa.To ze mate svoju vlastnu mikrosektu,co je typicke pre schizmatikov,na tom nic nezmeni.

1.Pt 2,4-5

mino

Odoslaný - 03 marec 2013 :  20:42:33  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Aha, takže rozprávky starej matere. Takže roku 1851 bolo napísané, doručené hneď Piovi IX. A tu mi nejaký rozprávkár trepe, že v roku 1879!!!!!!!!!!!!!!!!!! ho niekto čo? A roku 1915 ho niekto čo?

Milý Zachariáš pokiaľ tu pustíte blbosť, tak si overujte veci.
A druhú blbosť, že niekto ako ja je závislý na tom čo obsahovalo posolstvo (samozrejme zverejnené a odobrené- to že plánovači IIvk si mysleli, že sa im ho podarí zrealizovať o cca 50 rokov skôr je ich problém, a aj to, že začali fabrikovať toto posolstvo prekrútené- jasne ukazovalo na nich, je iný problém... )

Fabulujete, klamete, zavádzate a trepete dve na tri, ja na nijakom posolstve nezávisím, a nijaký Oravec ma nezaujíma, ani nijakí sedevakantisti, ktorí vraj údajne stoja na tom, či nejaké posolstvo je alebo nie je pravdivé (ako katolík som nezávislý na hocijakom súkromnom zjavení)

Skôr ma zaujíma zatvrdnutosť a sleposť sedevakantistov - ktorí sú nimi od 28. 2 od 20 :00, tá ma zaráža viac.

Lucia

Odoslaný - 03 marec 2013 :  20:56:52  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Elo, tak tu je jeden z Vassulinych bludov (http://www.tlig.cz/eucharist.htm)

"...A tak nás skrze přijímání sjednocuje se sebou samým. Náš Pán nás zbožšťuje, neboť jsme k němu přivtěleni: tělo z Jeho těla, kost z Jeho kostí. ..."

Nikdy sme sa na nabozenstve neucili, ze po prijati Eucharistie nas Pan zbozstuje. Jedine si pamatam, ze takto zvadzal zly duch premeneny na hada Evu, ze bude ako Boh ak zje jablko zo zakazaneho stromu. A ta poznamka o privteleni, ze sme telo z jeho tela a kost z jeho kosti. Doteraz som si myslela, ze Adam bol stvoreny z hliny a Eva z Adamovho rebra.

Katechizmus vravi:

Aké ovocie prináša sväté prijímanie?
: 1. rozmnožuje milosť posväcujúcu (boží život v nás) 2. spája (zjednocuje) nás s Kristom 3. posilňuje vieru, nádej a lásku 4. udeľuje nové sily žiť ako božie deti 5. posilňuje jednotu veriacich v cirkvi

Takze ziadne zbozstovanie cloveka sa skrze Eucharistiu nedeje.

Toto je uplny skost:

Skrze toto přijímání posvěcuji všechny, kteří Mne přijmou, zbožšťuji je, aby se stali tělem Mého těla a kostí z Mých kostí. Přijímáním Mne, který jsem božský, se vy a Já stáváme jedním tělem, duchovně sjednocenými. Stáváme se stejnorodými, protože Já vás mohu proměnit v bohy účastí na Božství…Skrze Mé Božství zbožšťuji člověka."

To, ze sa ludia mozu premenit na bohov slubuje iba jeden tvor. ...diabol - bozia opica...zaujimave, ze vzdy pouziva rovnaku taktiku...zaujimave, ze mu v kazdom case ludia naletia.

V tomto clanku : http://www.tlig.cz/tsunami.htm sa Vassulin Jezis, drzo vyhraza tym, ktori neprijimaju jej svedectva. Zaujimave, ze Cirkev vravi opak, verit sukromnym zjaveniam nie je nasou povinnostou.

Stavim sa , mily Elo, ze Vam tieto Vassuline bludy nevadia.

Lucia

Odoslaný - 03 marec 2013 :  22:19:03  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
...tu Vassula zaujimavo drzi lavu ruku. Komu to pripomina to co aj mne ? cas 2:11

http://www.youtube.com/watch?v=erpE3VXMQCI

...a tu ludia odpadavaju po jej dotyku:

http://www.youtube.com/watch?v=HRej6kOXd9o

cas 2:02

Vassula from TLIG speaking foolishly :

http://www.youtube.com/watch?v=E-ElGUWImf8

Elo

Odoslaný - 04 marec 2013 :  02:25:17  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
"...Náš Pán nás zbožšťuje, neboť jsme k němu přivtěleni: tělo z Jeho těla, kost z Jeho kostí. ..."
- Ak by ste, milá Lucia, naozaj prečítali toto dielo, tak by ste si uvedomili, že sslová Ježiša, či Otca nebeského, príp. Ducha Svätého sú písané naozaj štýlom, akým je písané aj Písmo. Je to reč obrazná /typicky hebrejská/, autoritatívne božská. A tak treba posudzovať aj tento výrok, ktorým sa nechce povedať nič iné, len to, že sme preniknutý Duchom Svätým.

A ak si myslíte, že je to môj výmysel, vyppočujte si svedectvo povolanejších:

"... rád bych řekl, že čtením jejích poselství dostávám ducha modlitby. Shledal jsem a jsem zcela přesvědčen, že skrze ně promlouvá Ježíš. K tomu bych chtěl dodat, že jako profesionální teolog jsem vždy sledoval, zde se tato poselství jakkoliv rozcházejí s učením Církve. Nikdy jsem v nich nenašel žádnou dogmatickou chybu nebo omyl. To je velmi působivé. Na laika bez jakéhokoli teologického vzdělání a dokonce bez jakékoli katecheze je napsání tolika svazků o těchto nejhlubších duchovních záležitostech, bez jediného omylu, pozoruhodný výkon. Je to přesvědčivý důkaz toho, že právě sám Pán je zdrojem všech těchto zápisů. Jsem si vědom toho, že byla obviněna vysokými církevními autoritami z doktrinálních omylů. Po pečlivém zvážení této záležitosti jsem se přesvědčil, že tzv. 'omyly' se jednoduše proměnily v tu skutečnost, že opomněla užít jazyka profesionálních teologů, když se snažila o vyjádření božích mysterií. Nemyslím si, že by jí toto mělo být dáváno za vinu, vždyť autoři Bible dělali totéž.
(Fr. Edward D. O'Connor, CSC Department of Theology, University of Notre Dame, prosinec 1999)

"Při čtení knih božských poselství, znajíce autorku, paní Vassulu Ryden - dceru řecké ortodoxní církve, na mne udělalo silný dojem nalezení, podle mého pevného přesvědčení, absolutní věrnosti ke všem odhaleným pravdám, jak byly objasněny a učeny katolickou církví ..... Pročež se sjednocuji s těmi katolickými biskupy a teology, kteří hájí hodnověrnost a ryzí pravdivost Vassuly Ryden, jedné z největších mystiků a proroků naší doby."
(Frane Franic, emeritní arcibiskup Splitu a Makarska, listopad 1995)

"(Vassula) cestuje po světě a evangelizuje pro Křesťanskou jednotu, oddanost papeži, úctu k Eucharistii, oddanost Ježíšovu Svatému Srdci, a hlavně Evangeliu etiky života, stejně jako pro hlubokou náboženskou konverzi světa. Vassula Ryden se setkala s papežem, kardinály a biskupy celého světa. Toto je záležitost soukromého zjevení a my ji necháme hovořit, protože to, co říká, je v souladu s pravdou Evangelia."
(kardinál Franjo Kuharic, arcibiskup Záhřebu, únor 1995)

"Dá se říci, že je Vassula Ryden v 'morální ochraně' pod duchovním vedením Fr. Michaela O'Carrolla. Jeho zřejmá kompetence by měla stačit k tomu, aby rozptýlila pochyby těch, kteří slepě a zuřivě napadají Vassulu Ryden a její spisy. Mimoto má podporu Fr.Rene Laurentina ... Co se mne týče, poté co jsem více než 50 let studoval asketickou a mystickou teologii - obě v rámci teorie i praxe - neváhám stát po boku těchto dvou 'expertů' a těch mnoha kněží, kteří znají velmi dobře Vassulu Ryden a její práce ... Musíme přestat nazývat náš strach 'opatrností' a náš skepticismus 'moudrostí'."
(Rev O. M., C.S.C.)

Mám ešte pokračovať? Ostatné nájdete na http://www.tlig.cz/fruitclergy.html /No obávam sa, že vy vo svojej logike "a just!" to nechcete vidieť. Rád by som sa však mýlil...

Milá Lucia, pojem "zbožstvenie" sa, mimochodom, používa ako "terminus technicus" hlavne vo východnej spiritualite v tom zmysle, ako som vám to vysvetlil. Nebojte sa, že je to podobné diablu z Genezis. Ja chápm vašu opatrnosť, ktorú priznávam čnosťou. Ale čnosťou je hlavne otvorenosť voči pravde v láske, a nie boj za obhájenie iba svojich téz za každú cenu, aj bez lásky a bez rešpektovania pravdy.

Elo

Odoslaný - 04 marec 2013 :  03:06:11  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
Pre istotu uvádzam tu oficiálne cirkevné dokumenty

CONGREGATIO
PRO D O CTRINA FIDE 10. července 2004

Eminence/Excelence,

jak víte, v roce 1995 tato Kongregace publikovala Oznámení o dílech paní Vassuly Ryden. Na základě žádosti jmenované došlo následně k podrobné rozmluvě, jejímž závěrem je dopis, který jmenovaná Vassula Ryden publikovala potom v posledním svazku „True Life in God“ a ve kterém užitečně vyjasnila otázky kolem svého manželství stejně jako některé těžkosti, které uvádělo zmíněné Oznámení v souvislosti s jejími spisy a účastí na svátostech. Protože ve Vaší zemi jsou rozšířeny její spisy, Dicasterium pokládalo za užitečné Vás o tom informovat. Zároveň je zapotřebí vyzvat katolické věřící, že pokud jde o účast v modlitebních skupinách ekumenického charakteru organizovaných paní Vassulou Ryden, je třeba řídit se dispozicemi diecézních biskupů. Spolu s tímto sdělením posílám pozdrav v dokonalé úctě Vaší Eminenci/Excelenci

Joseph kard.
Ratzinger
prefekt

========

CONGREGATIO
PRO D O CTRINA FIDE

Ctihodný pane předsedo! 25.1.2007

Kongregace pro nauku víry (dále jen „Kongregace“) je stále žádána o vyjádření ke spisům a činnosti paní Vassuly Ryden, především o závaznost „notifikace“ z 6. října 1995 a kritérií, podle nichž místní církve mají upravit šíření spisů paní Vassuly Ryden.

K tomuto Kongregace dodává tato vysvětlení:

1) Notifikace z roku 1995 zůstává ve svém učitelském posouzení ohledně zkoumaných spisů platná (srov. Příloha 1).
2) Po dialogu s Kongregací nicméně poskytla paní Vassula Ryden vysvětlení k několika problematickým bodům, které se v jejich spisech objevily, jakož i k povaze svých poselství, jež podle ní nejsou božskými zjeveními, ale spíše jen jejími osobními meditacemi (srov. Příloha 2: dopis z 4. dubna 2002, zveřejněný v „True Life in God“, sv. 10). Po těchto vysvětleních platí jako pravidlo, že je potřeba zvažovat tuto záležitost obezřetně případ od případu. Přitom je potřeba brát ohled na to, jaké konkrétní možnosti mají věřící k tomu, aby si její spisy přečetli v kontextu těchto vysvětlení.
3) Konečně upozorňujeme na to, že účast katolíků na modlitebních skupinách organizovaných paní Vassulou Ryden není vhodná. Z ohledem na ekumenická setkání se mají věřící držet předpisů Ekumenického direktáře, Kodexu kanonického práva (kán. 215; 223 § 2 a 383 § 3) a místních ordinářů.

Dávám Vám to na vědomí a zůstávám s pozdravem a žehnám Vám

v Pánu
kard. William Levada
===========

Takže z toho vyplýva, že v podstate nie je vôbec zakázané spisy Vassuly mať, čítať ich, rozjímať o nich. Ohľadom toho vysvetlenie sa zachováva prvidlo, že v knihách , ktoré sa vydávajú sa nachádza ten vysvetľujúci dialóg medzi Kongregáciou /5 otázok/ a Vassulou, s čím sa Kongregácia - ako to vyjadril kard. Ratzinger v podstate uspokojil, a Levada tými slovami "zvažovat tuto záležitost obezřetně případ od případu" vlastne potvrdil inými slovami. Je to teda de facto otvorené ďalšiemu sledovaniu, podobne ako vec Medžugorie, či niektorých iných zjavení. V žiadnom prípade Cirekv oficiálne teda tieto spisy čítať nezakazuje. Pochopiteľne, že v tomto štádiu jej výroky sú opatrné a viacmenej varovné pred ľahkovernosťou prostých naivných ľudí. Rozumní teológovia, aba ani sama Vassula /svedectvo Rene Laurentiana/ ich nepovažuje za viac než Písmo sväté. Oni sú vlastne len určitým svojráznym komentárom k Písmu, a ako viete tých komentárov je v Cirkvi rozšírených dosť, a myslím si, že nie sú mnohé ani také bez omylu, ako teito spisy Vassuly. Nikomu sa presvedčenie o autentičnosti posolstiev nevnucuje, rešpektuje sa sloboda. Preto sa patrí aj z druhej strany - nevnucovať nám, ktorí veríme v autentičnosť, násilne naše presvedčenie vyvracať.
Osobne si nemyslím, že je dobré snažiť sa byť "pápežskejší než sán pápež"... Ak Cirkevf tak postupuje ako postupuje /to platí aj o Medžugorje a i./, ona vie, iste prečo, my to celkom nemusíme vedieť. Treba zabudnúť na ducha inkvizície, ktorý by hne´d chcel všetko posudzovať podľa litery, rázne odsúdiť. To by bolo najľahšie, ale čo potom?... Vznikne štiepenie, ozajstné sektárstvo a rozkoly? Nové cirkvi? Ako vidíte, dnes sú ľudia vzdelaní, aj v teológii, a vedia si urobiť úsudok, a hlavne - ako to dosvedčujú mnohí - aj v súvislosti s Vassulou, aj Medžugorím sa prejaveuje jané veľmi dobré ovocie tohot pôsobenia. A to môže ignorovať len fanatik a zadubenec, a nie opravdivý pastier Boží, ktorému má vlastne o to aj Cirkvi. Veď "po ovocí ich /prorokov/poznáte", to je vlastne najhlavnejšie kritérium podľa Krista v Evanjeliu...

Zachariáš

Odoslaný - 04 marec 2013 :  09:51:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
mino,ste sluzobnikom mocnosti tmy a vasa agresivita vas demaskuje.Je vas tu viac a mnohych ste zviedli.Vystupujete tu pod viacerymi ucelovo zalozenymi nickmi a casto pouzivate slovnik a metody kriminalnikov.Satanov sluha sa vsak vzdy prezradi nenavistou,zurivostou a nasilnickymi sklonmi,ked sa chvasce ako nasilne zatocil s knazom,alebo z nim zatoci.Satan totiz nenavidi knazov.
Tymto s tebou koncim dialog,APAGE!

1.Pt 2,4-5

Mato

Odoslaný - 04 marec 2013 :  13:54:33  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
.Je vas tu viac a mnohych ste zviedli.
Vystupujete tu pod viacerymi ucelovo zalozenymi nickmi

Pôvodne zaslal Zachariáš - 04 marec 2013 :  09:51:54

Zviedol svoje vlastne nicky? Tomu poviem konspiracna teoria prvej kategorie...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12051  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 05 august 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 19 Previous Topic: Postoj Cirkvi k Vassule Ryden Téma Next Topic: Exorcizmus  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06