Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Veríte že Vassula Rydén dostáva posolstvá od P.Boh
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Postoj Cirkvi k Vassule Ryden Téma Next Topic: Exorcizmus
Strana: z 19

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2013 :  20:04:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Este minovi : táto téma je o pravoslavnej Vassule a preto som uviedol ako na ňu hľadia pravoslávni

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2013 :  20:47:48  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Nekluckujte mino a odpovedzte alebo priznajte,že neviete .Vy neviete ani to,že pravoslávni veria,že Panna Mária je bez hriechu.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 25 január 2013 :  19:36:46



skúsim naposledy- vyznávajú títo heretici že PANNA MÁRIA BOLA BEZ HRIECHU POČATÁ- NEPOŠKVRNENE POČATÁ? (potom prejdeme na ďalšie problémy- napr. očistec)
(odkedy je "synoda" nejakej hereticko schizmatickej cirkvi pre mňa relevantná? čo ma je do jej rozhodnutí- poznám len jedno- vyznať KATOLÍCKU VIERU - mimochodom aj z FILIOQUE- a samozrejme vyznanie Pia IV a Pia IX aby sa náhodou nevykrúcali ako hady- z histórie vieme že svoju herézu majú radšej ako pravdu)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2013 :  21:11:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
ak chcete mino tvrdiť,že pravoslávna cirkev niečo tvrdí ,tak to dolozte .Zatiaľ tu len strielate od pasu bez jediného argumentu.Tvrdíte,že rozhodnutie synod pravoslavnej cirkvi váš nezaujímajú.Ale práve z nich sa mozete dozvedieť zásadný postoj ku otázke neposkvrnenosti Panny Márie.Ked tvrdíte,že to odmietajú
tak dolozte kde a kedy.
Tak odpovedzte,viete to doložiť,alebo ste si svoj názor vycucal s prsta a teraz neviete kam z konopí?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2013 :  21:17:45  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Chcete robiť tu z ľudí blbcov? Tí schizmatici sú v bludnom kruhu- uznávajú čo uznalo 7 koncilov, a odsudzujú čo odsúdilo 7 koncilov... nie som padnutý na hlavu, aby som nevedel, že táto otázka nebola vtedy rozhodnutá.
Sami sú v brynde a ich problémy ma nezaujímajú- ak zložia Vyznanie viery, ktoré som spomínal nie je problém, plus presne postup, ktorý platil (už neplatí- v tzv. božom ľude sú už hádam aj diabli), pri prijímaní heretikov a schizmatikov do KC. Mňa ich dojmy a pocity nijako nezaujímajú, ani to ako nevedia rozriešiť problém, ktorý si spôsobili svojim odpadom.
KC má jasné pravidlá na prijímanie heretikov a schizmatikov, bez skúmania ich dojmov.

Takže naposledy VERIA- VYZNÁVAJÚ VIERU v Nepoškvrnené Počatie Panny Márie? Mňa nezaujíma čo diskutujú ako zaujímavú teologickú otázku (ktorú aj tak nerozhodnú, lebo ju nemá kto) Slovo VYZNÁVAJÚ tisíckrát podčiarkujem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2013 :  21:30:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Neviete,no obvinujete.Na výzvy aby ste to doložil reagujete ,že váš to nezaujíma.Ak neppznate učenie pravoslávnych,tak netvrdte že ako a čo učia
ak to neviete doložiť.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2013 :  22:39:40  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ok, zrejme sa v tomto dialógu stretli dva nezmieriteľné svety. A čo ma má zaujímať? Vyznávajú Katolícku vieru? Nevyznávajú. A o čom diskutujú a nikdy vo svojom bludnom kruhu neschvália ma nijako nezaujíma.
Samozrejme treba hneď aj dodať, že pravoslávie je cca 15 či koľko autokefálnych cirkví.
Zatvrdnutí heretici, ktorí nevedia ako sa vykrútiť z bludov. Ako im len ten primát chýba, presne ten čo tak diabolsky popierajú. (nevylučujem samozrejme "ekumenický posun" v ich postojoch...ale ten je tak bezcenný ako aj "posun"(tu by sa hodilo slovo evolúcia- tu vznikajú úplne nové teologické "druhy" )na strane hlavného ťahúňa "ekumenizmu")

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2013 :  09:38:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
mino,ak niekoho obvinite,že hlása herezu ,tak to dolozte,kde a ako ju hlasa .Inak len blabolite .

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2013 :  10:09:46  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Milý Zachariáš- VYZNÁVAJÚ títo heretici KATOLÍCKU VIERU?
Klaďte otázky normálne.
KATOLÍK ktorý NEVYZNÁVA DE FIDE definície je aký katolík?
Čo tu ospravedlňujete ich vykrúcačky- strčiť im pred nos to Vyznanie viery- buď vyznajú alebo NEVYZNAJÚ. Tak stojí otázka, nie tak či tí heretici pozitívne si nič nemyslia o danom článku viery.
Máte to "správne" pokoncilne domútené.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2013 :  10:17:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Vy ste obvinil pravoslávnych,že odmietajú neposkvrnenost Panny Márie.Ked som váš vyzval aby ste to dolozil,začali ste sa krutit.
Neviete ,tak nemôžete ani dať

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2013 :  11:16:30  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Nevyznávajú to, a mne je úplne fuk čo diskutujú. Diskutujú aj o sofiológii, a pre mňa predstava, že Nepoškvrnené Počatie je na tej istej úrovni ako nejaká uletená hovadina, neprijateľné.
Takže sú to heretici- NEVYZNÁVAJÚ KATOLíCKU VIERU.
Nerobte tu z ľudí blbcov, všetci čo sa vyznajú v tom chaose, ktorý sa volá tak zavádzajúco pravoslávie, vedia že primrzli v 7 konciloch, a berú iba to čo ony odsúhlasili, a odsudzujú čo ony odsúdili.(takže sa nehrajte na to ako dobre viete položiť otázku o tom čo hlásajú a čo nie, to zvládol aj Solovjov pred viac ako 100 rokmi) Takže zvyšok je u nich v diskusii, dokonca vznešene nazývanej- oprávnená teologická diskusia.

A keď sa teda pasujete do ich znalca tak nám tu predveďte ako sa teda zmenilo smerovanie pravoslávia (budem hovoriť o Ruskom, lebo to by malo najradšej v pazúroch zvyšok) po Godunovi, po ustanovení "Svätého" synodu, po Chomiakovovi, po "teológoch" ako Bulgakov... a po zmarenej šanci vyriešiť otázku zvolania koncilu, revolúciou. (potom nasleduje nkvd- izácia pravoslávia a potom "ekumenizácia" pravoslávia- ale to je tá istá dielňa ako aj to nkvd)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2013 :  18:36:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Takže ste pouzil iba dojmy.Typické

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2013 :  21:54:00  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Nie použil som jasné kritérium na herézu. Nevyznávanie a odmietanie Katolíckych článkov, ktoré boli jasne definované. Vy máte inú definíciu?
(ja som si len všimol, že mi tu niekto snaží podsunúť žeby som tvrdil že pozitívne vyznávajú herézu- i keď aj to robia, ale k tomu sme sa nedostali...zatiaľ mi stačí to že NEVYZNÁVAJÚ katolícku vieru ohľadne toho čo sa som napísal, k vyznávaniu herézy sa pravdepodobne ani nedostaneme)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2013 :  10:48:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Sv.Tomáš Akvinský nielenže nevyznával vieru v Nepoškvrnené počatie,ale on ho priamo odmietal.A je svätý.Ja pravda,že dogma ešte vtedy nebola vyhlásená,no to by sme mohli aj nevedomých ariánov svätorečiť(tých,čo sa nedožili vyhlásenia dogmy o Božstve Ježiša Krista)!
Ako toto vysvetlíte,mino?Ako môže veľký svätý apriorne odmietať pravdu viery?Nezáleží na tom,že vtedy ešte nebola slávnostne vyhlásená.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2013 :  12:36:06  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
To je akože skúška čoho? Najprv by som strašne rád vedel čo to znamená "priamo odmietol".(jasne tu chcem vidieť čo presne o tom on tvrdil)
A po b, - odmietol nejaký svätý Jednej, Svätej, Apoštolskej, Katolíckej Cirkvi jasne definované články viery? Aby bolo jasné že sa nehovorí o zatvrdnutých, verejných a nekajúcich heretikoch ako v prípade odbojných a pravdu vždy odmietajúcich bludárov a schizmatikov , ktorí sa honosia klamným a lživým menom - "pravoslávni".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2013 :  13:47:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Vy ste mino nepochopil,na čo som sa vás pýtal.Odložte teraz vašu animozitu ku pravoslávnym,pretože vám kladiem otázku z prostredia rímskokatolíckej cirkvi o rímskokatolíckom svätom a rád by som poznal odpoveď ak viete,odpovedzte,ak neviete nechajte tak,možno sa nájde niekto kto vie a odpovie.Ja odpoveď nepoznám,hoci ako katolík dogmu v poslušnosti viery prijímam.
Tak ešte raz :
počas stáročí diskusií o nepoškvrnenom počatí Panny Márie sa našli významní svätci a aj učitelia Cirkvi,ktorí teologické dôvody náuky o nepoškvrnenom počatí odmietali.Patril medzi nich sv.Tomáš Akvinský a sv.Bernard z Clairvaux.Prívržencami boli naopak sv.Bonaventúra alebo bl.Ján Duns Scotus.Ako je možné,že sú tí,čo toto učenie odmietali,aj keď ešte nebolo dogmatizované,vyhlásení za svätých a učiteľov Cirkvi?

P.S.Ešte raz vás žiadam aby ste odpovedal ku veci.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2013 :  14:39:51  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
To ešte raz: "snúška" nagooglených hlúpostí, od jedincov, čo majú o teológii asi takú šajnu ako hus o pive.
Keď už plagiátite tak si to aspoň naštudujte- zdôrazňujem NAŠTUDUJTE!!!!
Napísať, že sv. Tomáš Akvinský ODMIETAL niečo, znamená totálnu ignoranciu.
Pri vás sa tomu ale nedivím, lebo vám nedochádzajú oveľa elementárnejšie veci, ako napr. to že v roku 381 nebol pojmový aparát na vyjadrenie určitých dogiem.
Ja poznám len jedného dezignovaného "svätého"(nejaký Zachariáš ho už dezignoval) ktorý verejne tvrdošijne a notoricky zastával herézu o tom že vraj Duch Svätý vychádza iba z Otca.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2013 :  15:11:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Namiesto vycibrenej,emócií zbavenej odpovede na jasne položenú otázku ste tu mino navalil iba znôšku emocionálnych ohňostrojov a bezobsažných kvakov,takých typických pre vaše diskusné príspevky.Ste neurotik alebo čo?
Neviete,nechajte radšej tak,možno sa niekto nájde,čo odpovie.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2013 :  15:36:59  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
To si rád počkám, ja svoju energiu míňať nebudem. Tu je jasný guláš v základných veciach. Som zvedavý kto nagoogli niečo múdrejšie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2013 :  09:35:09  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Inak chorá doba... jasné pravidlo o prestupe ku inému rítu : prejsť "fázou" odpadlíctva, ja jednoznačne uznávam.
A máme tu diabolskú dobu, keď verejní, notorickí, tvrdošijní heretici a nepolepšiteľní schizmatici sú dávaní za vzor pri slávení liturgie, kde títo tvrdošijní heretici veria, že epiklézou dochádza ku konsekrácii...
Veru, veru doba "pokoncilná", diabolskejšia nad všetky diabolskejšie doby predtým...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Elo

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2013 :  11:50:42  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
Zaujala ma téma Vassula. Všimol som si, že niektorí skoro nič nevedia o Vassule, zato odsudzujú lepšie ako inkvizícia v stredoveku. Ja mám inú skúsenosť aj osobnú, a mne knihy Vassula veľmi pomohli. Urobil som to, čo sa patrí, ak človek chce niečo posúdiť: oboznámiť sa s vecou. A podľa nielen mňa, ale mnohých je Vassula jednou z najväčších prorokov našich čias, pretože cez ňu Boh naozaj koná v celom svete mnohé skvelé veci: veľmi pozitívne vplýva na obnovu v celom kresťanskom svete, a šíri v ňom zdravý "kvas" túžby po jednote kresťanov a návrat k opravdivému duchovnému, osobnému životu s Bohom. Cyrilometodská matica olomoucká vydala všetkých jej 12 kníh.
Vassulu poznajú dnes skoro všade na svete. Prijímajú ju nielen laici, ale aj mnohí duchovní, ba biskupi... V drvivej väčšine všetci tí, čo sa dali do čítania jej kníh s názvom "Opravdivý život v Bohu" zmenili život: kresťania prehĺbili svoj duchovný život, mnohí neveriaci sa obrátili, mnohí nekresťania prijali Krista, dokonca aj Židia a slobodomurári, ba aj mohamedáni, a to je už čo povedať. Možno nájsť na strránke www.tlig.org svedectvá mnohých cirkevných kapacít o tom, že jej spisy v ničom neprotirečia ani Písmu, ani Tradícii Cirkvi. To sa práve vyjasnilo korešpondenciou medzi Vassulou a Kongregáciou pre vieru ešte za čias kard. Ratzingera, ktorý preto nechal všetko na jednotlivých biskupov, aký postoj zaujmú k Vassule, a teda niet vlastne nijakého zákazu čítať, či rozširovať tieto jej spisy...
Spôsob reči Posolstiev je naozaj spôsob evanjeliového Ježiša Krista, t.j. reč hebrejského typu, obrazná, božsky autoritatívna. Nie je to reč súčasných teológov. Paradoxom, že Vassula predtým bola totálne svetská osoba, nevediaca nič o viere a Bohu, no od začiatku písala akoby rodený biblista. Aj z toho mnohí usudzujú, že to nie je dielo Vassuly, ale naozaj sú to autentické posolstvá od Boha. Vystupuje v nich hlavne Ježiš Kristus, ale tiež Otec nebeský, aj Duch Svätý, aj Panna Mária, či archanjel Michal. Čo ma však najviac dorazilo, je fakt, že Vassula, napriek tomu, že je pôvododm pravoslávna, píše posolstvá s katolíckym obsahom. Potvrdzuje prakticky všetky elementy katolíckej viery. Kristus ju posiela hlavne vyzvať všetký cirkvi k jednote - okolo rímskeho pápeža, ktorého nazýva súčasným "Petrom". Ja som dielo prečítal, poznám aj Notifikáciu, aj kritiku na Vassulu, ale verte mi, je to trochu inak. Oplatí sa prečítať celé to vysvetlenie na http://www.tlig.cz/cdf1.htm. Veľmi odporúčam každému pre prehĺbenie jeho osobnej viery čítať "Opravdivý život v Bohu" od Vassuly Ryden. Určite sa nesklame...

 Krajina: Russia  ~  Počet príspevkov: 370  ~  Člen od: 27 február 2013  ~  Posledná návšteva: 05 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2013 :  12:13:33  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
Vazeny Elo, kedze Vasa skalopevna viera spociva aj (ci hlavne?) na roznych svedectvach a clankoch najdenych na internete, tak som si dala tu namahu a jedno vyjadrenie som nasla aj ja. Tu je, rovno sem skopirovane:

OZNÁMENIE O VASSULE RYDEN (6.10. 1995)

Kongregácia pre náuku a vieru

Mnoho biskupov, kňazov i laikov hľadalo stanovisko Kongregácie k aktivitám p. Vassuly Ryden, grécko-ortodoxnej rezidentke vo Švajčiarsku, ktorej písomné i ústne prejavy kolujú v katolíckom svete ako posolstvá spojené so zjaveniami..

Skúmanie Kongregácie na základe poverenia “skúmajte duchov, aby ste videli, či sú od Boha” /Jn4:1/ prinieslo okrem pozitívnych aspektov značný počet elementov, ktoré musia byť považované vo svetle katolíckej doktríny za negatívne.

Je nevyhnutné podčiarknuť niekoľké doktrinálne chyby, ktoré obsahujú.

Okrem iných vecí je použitý nejednoznačný až dvojzmyselný jazyk pri Osobách Svätej Trojice, priraďujúc im zmätočné a špecifické mená, ako aj funkcie. Tieto zjavenia predpovedajú bezprostredne hroziace obdobie, kedy Antikrist premôže Cirkev . V miléniovom štýle je predpovedané, že Boh urobí slávny záverečný zásah na Zemi pred definitívnym príchodom Krista, éru mieru a všeobecnej prosperity. Ďalej je predpovedaný približný príchod Cirkvi, ktorá bude druhom pan-kresťanskej komunity, v protiklade s katolíckym učením.

Fakt, že vyššie uvedené chyby sa neobjavujú následne v písaných posolstvách je známkou toho, že “nebeské posolstvá” sú výsledkom púhej súkromnej meditácie.

Naviac, obvykle zdieľajúc sviatosti katolíckej cirkvi cez grécku ortodoxné, p. Ryden spôsobuje značné prekvapenie v rôznych kruhoch katolíckej cirkvi. Údajne spadá pod každú cirkevnú jurisdikciu a každú kanonickú normu a tým ako následok tvorí ekumenický chaos, ktorí irituje mnohé autority i v jej vlastnej cirkvi, keďže tým prekračuje jej rámec disciplíny..

Vidiac prevládajúce negatívne aspekty aktivít V. Ryden nad pozitívnymi, Kongregácia žiada od biskupov intervenciu v tom zmysle, aby ich veriaci nevyužívali príležitosť na šírenie jej myšlienok. Konečne Kongregácia vyzýva veriacich aby nepokladali posolstvá p. Vassuly Ryden za nadprirodzené a uchovávali si čistotu viery , pretože tým Boh poveril svoju Cirkev.

Vatikán , 6 Október 1995

http://www.ewtn.com/library/curia/cdfrydn1.htm

ostatne nechavam na Vas.
ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Elo

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2013 :  16:41:57  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
Milá Ela, Notifikácia je iba časť pravdy. Sledujte však, prosím, ak máte rady pravdu, celú. A tu nájdete "Vyjasnění situace Opravdového Života v Bohu dle Kongregace pro nauku víry."/http://www.tlig.cz/cdf1.htm/.Tam sa píše:

V několika posledních letech probíhá komunikace mezi Kongregací pro nauku víry a Vassulou. Tato komunikace vyústila v upřesnění situace, která vznikla po publikování Notifikace, kterou tato Kongregace vydala v roce 1995. Dialog mezi Vassulou a Kongregací byl otištěn v posledním výtisku Opravdového Života v Bohu po celém světě na žádost prefekta Kongregace pro nauku víry Jeho eminence kardinála Josefa Ratzingera. Uveřejnění tohoto dialogu pak vyústilo v dopis z 10.července 2004, který napsal sám kardinál Ratzinger mnoha předsedům biskupských konferencí, kteří vyjadřovali určité obavy týkající se Vassuly a jejích spisů. Jeho eminence jim v dopise vysvětlila, že postoj Kongregace pro nauku víry se vhledem k Vassule a jejím spisům změnil. Kardinál si přeje, aby si každý přečetl otázky položené Vassule a její odpovědi.

/Stručne povedané, kardinál ponechal ich postoj voči Vassule a stretnutím jej prívržencov k dispozícii miestnym biskupom - ich vec.../

A kúsok ďalej nájdete aj "Vassula Ryden a Vatikán: Dřívější a současná situace", z ktorého článku vyberám to ppodstatné:
1. Otázky kardinála Ratzingera byly zodpovězeny.
2. Kardinál odpovědi neodmítl, ale požádal, aby byly vytištěny.
3. Na tuto zvláštní žádost jsou odpovědi otiskovány - V KNIHÁCH !
4. VASSULA UŽ NENÍ VATIKÁNEM VYŠETŘOVÁNA! (Vezměte, prosím, v úvahu!)
1. Knihy nejsou v žádném případě 'zakázané'.
2. Katolíkům je dovoleno tyto knihy vlastnit a číst.
3. Odpovědí na Notifikaci jsou jednoduše - odpovědi.

POznámka: Notifikácia nie je nejaké neomylné vyhlásenie Cirkvi, ani odúsdenie, ale iba varovanie. Ako sa môžete presvedčiť, mnohé bolo vysvetlené, a teraz je to "v neutrále" /podobne ako mnohé iné zjavenia, napr. Medžugorje/. Vassula chodí po svete, vítajú ju mnohí - aj duchovní, aj kardináli dokonca niekde... Teší sa veľkej vážnosti, ale ako proroci vždy mali aj protivníkov, to len dokazuje ich opravdivosť...

Poznámka: Z histórie vieme, že aj spisy sv. Faustíny boli skoro 20 rokov zakázane podobnou Notifikáciou, a uviedol to na miesto až Jána Pavol II.

Ale naozaj najlepšie je sám si prečítať aspoň 1, knihu a presvedčiť sa, že nikomu to neuškodí, ak mu to nepomôže prehĺbiť sa vo viere. Nie je tam totiž nič nové, ale je to akoby aktuálny priliehavý komentár k Písmu. A nie je to pohľad nejakého spisovateľa, človeka, ale autentický postoj božských osôb Najv. Trojice, či P. Márie s hlbokým obsahom a formou a štýlom vyjadrovania čosi ako Kristus Evanjelií. Pán nech všetkým žehná.

 Krajina: Russia  ~  Počet príspevkov: 370  ~  Člen od: 27 február 2013  ~  Posledná návšteva: 05 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Elo

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2013 :  16:56:23  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
Svedectvo veľmi známeho: Otec Emiliano Tardif je jedna z nejdůležitějších a nejvýznamnějších charismatických osobností.Otec Tardif je považován za nejlepšího léčitele všech dob. Jsou mu přisuzována statisíce uzdravení, z nichž velké množství bylo pozorně dokumentováno. Mezi vyléčenými je mnoho lidí s rakovinou v konečném stadiu a AIDS.

V říjnu 1996, v interview s italským novinářem Marino Parodi, Fr Tardif objasnil své stanovisko k Vassule a Opravdovému Životu v Bohu.

Zeptal jsem se ho, co si myslí o Vassule Ryden, a on mi odpověděl:

... domnívám se, že je to hodnověrná a opravdová mystička. Je to určitě Bůh, kdo k ní promlouvá. Opravdový Život v Bohu je plný pokladů. Jak by mohla tato žena sama vyhotovit poselství?

.. Nedávná intervence kardinála Ratzingera byla velmi pozitivní a navíc opravňující šířit tato poselství.

.. nakonec se prokázalo, že dokument vydaný Posvátnou kongregací pro nauku víry je nelogický a absurdní; bez jakéhokoli podpisu, inspirovaný totální absencí znalosti poselství a poslání této mystiky.


V r. 1980 nalezl otec Tardiff novou charismatickou komunitu, Servants of Living Christ, která se rychle rozšířila po celém světě. Matka představená této komunity má své sídlo v Santo Domingo, kde si otce Tardiffa pamatují už několik let. Na svých cestách kolem světa však stráví 8 měsíců v roce, jak jsem již zmiňoval." Otec Tardiff je rovněž vybaven obrovskou znalostí charismat a právě tak velké jsou jeho ‘charismatické schopnosti’. Je považován za nejlepšího vůdce Světového charismatického hnutí. Je rovněž autorem úspěšných knih; patří mezi ně i Jesus is the Messiah (Ježíš je Mesiáš), In the Fire of Love (V ohni Lásky) a The New Pentecost (Nové letnice). /http://www.tlig.cz/tardif.html/

 Krajina: Russia  ~  Počet príspevkov: 370  ~  Člen od: 27 február 2013  ~  Posledná návšteva: 05 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2013 :  17:02:14  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
VASSULA RYDEN’S EVIL SPIRIT

http://www.unitypublishing.com/Apparitions/VASSULA-%20Mark.htm

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2013 :  17:20:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
O.Tardiff nemusel mat prave poznanie o posolstvach,ktore Vassula
zverejnila.Je zname,ze sv.Pio mal pozitivny vztah ku zjaveniu na hore Zivcak pri Turzovke a ku Garabandalu.Nie su vsak uznane.Blizka buducnost moze ukazat viac.Prorocke slovo je vsak v Cirkvi stale zive a potrebne,no a vzhladom na stav v akom sa KC nachadza,je zrejme,ze nie je pocuvane.Alibisticky postoj Vatikanu ku Vassule je toho dokazom.Ani jasne NIE ani jasne ANO.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 19 Previous Topic: Postoj Cirkvi k Vassule Ryden Téma Next Topic: Exorcizmus  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06