Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Veríte že Vassula Rydén dostáva posolstvá od P.Boh
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Postoj Cirkvi k Vassule Ryden Téma Next Topic: Exorcizmus
Strana: z 19

Zachariáš

Stav: offline

Odoslaný - 03 október 2013 :  08:21:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
no vsak sa pytam,ze kto.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 04 október 2013 :  10:41:11  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Ja teda vraj nejako logikou neoplývam, ako mi bolo viackrát naznačené. Ale skúsim niečo načrtnúť:

1. Existuje oficiálny zákaz šíriť posolstvá Vas od Kongregácie pre nauku viery.
2. Na oficiálnych stránkach KC nie je žiadny dokument pojednávajúci o zrušení uvedeného zákazu.
3. Na stránkach priateľských Vas sa uvádzajú pozitívne výroky hierarchov KC v prospech Vas a na jej obranu.

Takže ako to vidím ja:
A) Kongregácia pre nauku viery je podriadená iba pápežovi, ostatní sú podriadení jej výrokom. Ak niečo vyhlásil Kardinál Levada (kedy, bolo to v čase keď bol prefektom KpNV? Vyhlásil to ako úradnú vec?) alebo aj ktokoľvek iný, kto nekonal z titulu svojho úradu, je to jeho súkromný názor a ak odporuje úradnému rozhodnutiu tak je tento názor zlý, možno až hriešny, ...

B) Potrebu doložiť, že citácia v prospech Vas nie sú vymyslené alebo vytrhnuté z kontextu nemá odporca, ale ten, kto ich predkladá a tvrdí, že sú v poriadku.

C) Aby bol zdroj akceptovateľný, musí spĺňať niektoré podmienky ako napríklad
= musí byť na oficiálnych stránkach úradu (Cirkvi) a byť presne dohľadateľný prípadne mať svoje číslo ALEBO
= musí byť uvedený vo viacerých od seba nezávislých a vzájomne neprepojených zdrojoch A TEDA
= ak daný výrok je uvedený len na stránkach, ktoré podporujú Vas, tak výrok je nedôveryhodný a je potrebné ho vylúčiť z argumentácie

Každý snáď uzná, že keď si vytvorím svoje vlastné WEB stránky a že to teda nie je žiadny problém a tam uvediem, že ma pápež ešte za môjho života vyhlásil za svätého tajným dekrétom, tak všetci, čo veria Vas, Med, či čomukoľvek inému, lebo to bolo na ich stránkach uvedené, tak musia veriť aj mne.

Zhrniem:
Cirkev to zakázala. Je na nasledovníkoch Vassuly, aby dokázali, že bol zákaz oficiálne a formálne zrušený. Inak len trepú do vetra a neposlúchajú autoritu. Ten kto má Božieho Ducha v prvom rade poslúcha nadriadených, tak sa rozpoznávajú svätci.

PS: To naozaj sme ochotní veriť niečomu len preto, že to povedali v televízii, či napísal to niekto na svojom blogu? No to sme dopadli, keď ľudia ne sú ochotní rozmýšľať. Diabol si nemohol želať lepšiu armádu. Fideisti sú tí, čo v mene Boha sú ochotní zabiť Boha. Mi to pripomína kamoša, ktorého chytilo za srdce jedno dievča a hneval sa na nás, že my tak nadšení nie sme.

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Odoslaný - 04 október 2013 :  15:04:04  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Neexistuje ziadny zakaz prijimat a sirit posolstva TLIG.

Chces byt opatrny prave kvoli zotrvaniu v pravde ale
tym, ze nepravdivo hodnotis vyrok autority si pravdu poprel.

Rozlisovanie mas aj ty ak si v Duchu Svatom. Jezis povedal, ze Jeho ovce poznaju Jeho hlas a pojdu za Nim... absolutne tym nemysli IBA autoritu alebo len vysvatenych sluzobnikov. Dokonca jasne predpovedal, ze ku koncu cias mnohi neobstoja ani vysvateni teda, ze nebudu zit v Duchu Svatom.

Takze nasilu sa tvarit, ze IBA autorita rozlisuje a ona kona IBA spravne
ci dokonca, ze my aj nespravne rozhodnutia MUSIME "poslusne" prijat to je opat nepochopenie a zly zaver. Poslusnost sa nepreukazuje prijatim nepravd ale v prijati pravdy aj ked to je nepohodlne.

Tiez mas slobodu danu najvyssou autoritou, nie nejakou lokalnou autoritou a tu mame AKO ZIVOTNE DOLEZITU PRE CIRKEV prave na to aby si nebol zablokovany od Bozieho Slova, ktore je potrebne VZDY KED ZAZNIE a nielen v zapisanej podobe spred 2000 rokov.

Aktualne znejuce Slovo treba spoznat a prijat vtedy ked pride. Napravu treba konat ked sme sa odklonili a najma vtedy ak este zaznie aj Bozie Slovo a prave o tomto hovori. Na toto je prorocke obdarovanie v cirkvi aj urad a nie na odmietanie Slova ako za farizejov. Prorocke obdarovanie je SILNO ODPORUCANE (Pavol ) lenze podla teba nam uz nic pocut netreba.
Tymto si v rozpore aj s tym co uz je zapisane.

Proroctvo nie je len predpoved ale aj vedenie svatych v pravde. Podla teba to treba opatrne odmietnut a to je CHYBA. Opat prisiel cas, ked treba ukazat prstom na zly stav hierachie, ktora uz prakticky neveri Bohu, ty vsak ocakavas, ze prave takato hierarchia cirkvi rozpozna pravost Slova a naliehavo ho cirkvi odporuci? Staci vidiet co sa deje okolo posolstiev TLIG a hned je jasne preco je ta papezska sloboda sirit a verit posolstva a pod. taka klucova.

Rozlisovat moze kazdy pokrsteny veriaci, to v nas kona Duch Svaty a prave cirkev ma byt v kazdom jednom veriacom preniknuta Duchom Svatym. Ani nehovoriac o tych co absolvovali aj Birmovku.
Zda sa vsak, ze zaciname rozumiet co je to stat sa podriadeny Bohu, nielen absolvovat obrad...akykolvek vratane svatenia.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 04 október 2013 :  20:41:40  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Mx, aj tato vasa diskusia s martinomp je mozna len preto, ze sa autorita nevyjadruje jednoznacne a jej vyjadrenie je mozne interpretovat aj tak, aj tak, kazdemu podla jeho potrieb...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Elo

Odoslaný - 05 október 2013 :  16:17:45  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
citácia:
Mx, aj tato vasa diskusia s martinomp je mozna len preto, ze sa autorita nevyjadruje jednoznacne a jej vyjadrenie je mozne interpretovat aj tak, aj tak, kazdemu podla jeho potrieb...
Pôvodne zaslal Mato - 04 október 2013 :  20:41:40

Milý Maťo, myslel som, že ste by ste už inteligente mohli pochopiť, že istá nejednoznačnosť môže byť aj zámerná, ba aj správna, ak Cirkev nie si je naozaj istá, a nechce "odpíliť" nesprfvodlivo niekoho neuvážene. To je znak jej zodpovednosti. /Ja mám info o tom, že aj v súvislosti s tou viacmenej zdržanlivou až negatívnou Notifikáciou o Vassule šlo do Ríma z mnohých strán mnoho protestov od významných teológov a biskupov, ba kardinálov.../ Tak to robila KC vždy. Len si spomeňte ako dlho sa medzi sebou hádali františkáni a dominikáni a i. o Nepoškvrnenom Počatí P. Márie. Celé storočia, takže pápeži chceli takmer exkomunikovať tých, čo sa neprimerane urážajú. Napokon vieme, ako to skončilo. "Historia - magistra vitae" - nezabúdať, prosím.

Plne stojím za slovami Martina P a podpisujem sa pod ne. To je ozajstný cit pre Cirkev, aj Ducha Svätého. Zákoníctva bol už dosť. "Všetko skúmajte, a čo je dobré toho sa držte". Ale zdá sa, že tu na Kréde väčšina počúva len seba, a neberie do úvahy nič, hoci by šlo aj o skutočnosť jasnú ako svetlo... Škoda. Práve moderátor by mal byť nestranný a napomáhať konštruktívnemu dialógu /a nedržať len jednej strane /sedev.../

Krajina: Russia  ~  Počet príspevkov: 370  ~  Člen od: 27 február 2013  ~  Posledná návšteva: 05 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 14 október 2013 :  22:59:31  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
MartinP:
Ach jo, nuž tak teda nech je tak. Doteraz som žil v tom, že katolícka Cirkev je hierarchická. A do takej aj chcem patriť. Ako vidím, niektorí už patria do tej domokratickej.
Ak k tomu neexistujúcemu zákazu, keď niekto nevie čítať, ťažko je o napísanom diskutovať.

Elo:
Nesúhlasím. Nejednoznačnosť je vždy na škodu (je dobrá len alibistom, poznám to, tiež som to občas využíval). Nič by sa nestalo, keby autorita najskôr zakázala z opatrnosti a potom, po preskúmaní povolila. Naozaj nič by sa nestalo, lebo Zjavenie je už dávno ukončené. Alebo teda stalo, uchránilo by to veriacich od omylov a hriechov. Na druhej strane, ten kto je zodpovedný sa bude zodpovedať aj zato, že nekonal, keď mal.

RKC

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Elo

Odoslaný - 15 október 2013 :  07:59:17  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
Milý Mx, vidím, že vy ste tiež autoritatívny. Verte však, že Kc má s touto vlastnoťou nie dobré skúsenosti v histórii, a že táto vlastnosť urobila niekedy viac škody, než osohu. Dnes je preto aj KC opatrnejšia v prejavovaní autoritatívnosti. Napr. neformuluje tak dogmy ako v čase Tridentu, ale ináč, hoci rovnako účinne. Ba ani jej niektoré závery, či odporúčania nie sú tak rigorózne formulované ako kedysi, ale viac vysvetľujú pokojne, apelujú na rozum, než na cirkevnú moc... Apelujú na človeka dnešnej spoločnosti, ktorý je viac vzdelaný ako v stredoveku... Pretože žije v spoločnosti, v ktorej /na rozdiel od stredovekej/ sa viac cení tolerancia k iným názorom, je pluralitná a pod. /Teda: obracia sa k dnešnému človeku s jeho psychológiou a nie aký bol v stredoveku.../

Verte, že Cirkev ak dnes niečo koná tak, ako koná, vie prečo to robí. Ak sa považujete za dobrého katolíka, prosím, prijímajte KC ako svoju Matku, a dôverujte jej, a nepredpisujte jej, čo má robiť, ak už ona konala... Ona je iste skúsenejšia z histórie, než vy sám... - aj ked iste vždy všetko v nej nie je dokonalé - veď sme nie anjeli, ale ľudia. Vďaka za pochopenie. Pán vás žehnaj. Elo.

Krajina: Russia  ~  Počet príspevkov: 370  ~  Člen od: 27 február 2013  ~  Posledná návšteva: 05 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 16 október 2013 :  10:37:26  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Drahý Elo,

samozrejme, že mám len jednu a to Svätú, Katolícku a Apoštolskú Cirkev za svoju milovanú Matku. A nikdy by som to nechcel inak. No na druhej strane, ak podľa mňa moja milovaná matka robí niečo zle, tak si to s ňou potrebujem vydiskutovať. Ak ale ona namiesto snahy vysvetliť sa začne správať direktívne, tak je to jasným potvrdením, že tam chyba je.

Áno, vnímam Cirkev ako moju drahú Matku, no zároveň vidím, že sú medzi členmi hierarchie a duchovného stavu takí, ktorí patria diablovi a ničia Cirkev zvnútra, presne podľa Kristových slov o vlkoch v ovčom rúchu. Ak to nevidíte, tak ma to veľmi mrzí. Prepáčte, ale nemôžem mlčať pri cudzom hriechu.

Myslím si, ak už sme pri tých rigoróznych formuláciách, že tí, ktorí sa bránia povedať pravdu otvorene aj keď im to ich úrad prikazuje sa za to budú tvrdo zodpovedať.

Dovolím si príklad. Ak môjmu synovi na otázku, či môže zmlátiť svojho spolužiaka nepoviem rezolútne nie ale budem teoretizovať, možno sa dostanem do basy a syn do polepšovne. Dnešný človek je možno viac vzdelaný, ale emocionálne a osobnostne nevyzretejší, než naši predkovia. O tom, že dnešný človek sa veľmi rád vyhovára len aby sa zbavil zodpovednosti a viny za svoje činy ani nebudem hovoriť. A keď už Cirkev prestane nazývať hriech hriechom a stratí chuť, kto ju osolí?

RKC

sinceretly

Odoslaný - 16 október 2013 :  17:09:15  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
A keď už Cirkev prestane nazývať hriech hriechom a stratí chuť, kto ju osolí?

Modlitby adresovane Bohu. Treba prosit, aby sme dostali, lebo milosti nie su samozrejmosti.
Pomoct moze kazdy. Aj ti, ktori Cirkvou pohrdaju. Medzi pohrdacmi su dokonca aj taki ludia, ktorym zalezi na Cirkvi a to, co si o nej myslia, este neznamena, ze nou uplne opovrhli; a chcu jej pomoct, ale zatial to, co som videl ja, tak su to len slova bez skutkov, napr. ak bol zvoleny novy papez, tak poniektori napisali, ze uz to zacina byt lepsie a podobne alebo ze konecne sa uprace v Cirkvi a tak.

Tito ludia zacinaju smerovat tou spravnou cestou. A zacinaju preto, lebo zatial len hovoria a skutky nie su ziadne. Treba aj konat, nielen konstatovat. Urcite medzi tymi opovrhovacmi su aj taki ludia, ktori sa za Cirkev modlia, a takychto ludi uz pomenovanie opovrhovaci velmi nevystihuje, lebo v skutocnosti to su pomocnici, ktori chcu Cirkvi pomoct.

A preto kazdy, kto by chcel nejako Cirkvi pomoct, tak mu odkazujem, ze treba robit aj skutky, nielen konstatovat a nie ze aj skutky, ale hlavne to, a nie hlavne to, ale LEN TO. Lebo LEN TO Cirkvi skutocne pomoze, vsetko ostatne jej skodi.

Ja sa snazim Kristovej Cirkvi pomahat. A tento prispevok je jednou takouto pomocou z tych ostatnych.

A robim to preto, pretoze som sa dozvedel skutocnu pravdu. Esteze som ju nasiel, esteze som nevyslovil zaver bez toho, aby som sa na to vsetko poriadne pozrel.

Zistil som, ze sme len ludia, ludia, ktori robia chyby a vecerne relacie v radiu Lumen mi pomohli a vdaka nim a este 1 knihe: Napomenutie z onoho sveta - si davam väcsi pozor na to, na co vsetko vyslovujem zavery a ake.
Ta kniha je tu:
citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 16 október 2013 :  17:15:50  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Nemôžem s istotou hovoriť za ostatných, ale myslím si, že ohováranie a osočovanie nie je jediný možný motív hovorenia o problémoch v Cirkvi. Ja osobne, keď o tom hovorím, tak z dvoch dôvodov
- povzbudiť sa vo viere (áno, paradoxne, problém je pre mňa šanca vidieť Božie skutky), napr. napriek chybám je Cirkev stále tu, ...
- hľadať spôsob, čo robiť a ako ďalej, ako spraviť to ľudské maximum, ktoré Pán odo mňa očakáva

RKC

sinceretly

Odoslaný - 16 október 2013 :  17:23:24  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Niekedy ale clovek to maximum proste dosiahnut nemoze, aj ked by chcel. Prave preto je v Biblii napisane, aby sme robili, co mozeme a to, co urobit nemozeme, aby sme o to prosili Boha, aby sme to mohli urobit, lebo Bohu nie je nic nemozne a bez Jeho (po)moci nie je mozne urobit nic, lebo sme uplne od Neho zavisli a ani nevieme, ako velmi, je to ako ked sa porovnava cislo 1 s cislom nekonecno - ponorte sa na chvilu do vody a zistite, ze cim dalej, tym viac tuzite po kysliku, ako velmi ho potrebujete, ze ste ho doteraz povazoval za samozrejmost, ale to samozrejmost nie je ani omylom, lebo: Všechno dobré je od Hospodina. Milosti nie su samozrejmosti.
Predstavte si tuto tuzbu po kysliku a porovnajte ju s tuzbou po Bohu.
Ludia, ktori su v pekle, necitia Boziu pritomnost, lebo tam, kde nie je laska pritomna medzi bytostami, tak tam ani Pan Boh nie je pritomny, aj ked On je vsade, lebo On je laska a On je pritomny len tam, kde su zhromazdeni dvaja alebo traja alebo viaceri v Jeho Svatom Mene, je to napisane aj v Biblii.
Takze oni necitia Boziu pritomnost a ked zili na Zemi, mysleli si, ze to je samozrejmost, ale ked sa dostali do pekla, zistili, ze milosti nie su samozrejmosti a ze vsetko to boli nezasluzene dary od Boha z lasky k nim, lebo Boh zosiela dazd a dalsie dobre veci rovnako aj na spravodlivych aj na nespravodlivych ludi.
To, kde sa clovek po smrti dostane a aky bude stupen jeho odplaty, si urcuje on sam, lebo Boh nam daroval slobodnu volu z lasky k nam, ktoru On plne respektuje.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Elo

Odoslaný - 17 október 2013 :  09:02:56  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
Ad Mx: Aby sme nevyšli z kontextu, na ktorý som ja reagoval. Bolo to vaše odsúdenie Cirkvi za to, že nebola taká prísna ako si to vy predstavujete, a nezakázala napr. Med(zugorie a pod. Ja som reagoval, že sa nepatrí vám takto reagovať, pretože vy nemôžete mať takú znalosť o veci, o probléme, ako má vedenie KC a patrí sa Cirkvi trcohu viac dôverovať. Predstavte si, že koľko rôznych ľudí v KC to vidí rôzne. Ako je reálne možné všetkým vyhovieť?... Možno kritizovať škandály, liberálnosť a svetáckosť niektocýh duchovných a pod. Tak to napr. robí dokonca dnes aj pápež František /kritizuje tieto nešváry v Cirkvi, prepych, prílišnú byrokraciu duchovných a pod./, a to je dobré, lebo nahlas vyslovené slovo v primeranej taktnej forme ozajstnej autority Cirkvi je naozaj účinné.

Ale myslím, že nie je správne na takých - podľa mňa - nepodstatných veciach ako je púť v Medžugorí robiť také veľké uzávery, veď naozaj zakazovať pútovať ľuďom by bolo kontraprodduktívne z hľadiska viery, preto Cirkev vždy spravidla púte podporuje. Iná vec je s uznaním nejakého zjavenia, a v tomto prípade mali by sme byť trpezliví, a nebyť sudcami, lebo my tú vec neskúmame, a nevieme, aké je to ťažké rozhodnúť v takej veci... A len ak je uznané zjavenie, môžu byť púte oficiálne, t.j. vedené biskupom...

A pokiaľ ide o direktívne správanie, tak si treba uvedomiť, že v istých veciach má KC právo postupovať direktívne. Ba to je priam jej poslanie - vo veciach viery a mravov...
/Paradosne, vlastne vy ste sa dožadovali direktívnosti v súvislosti s Medžu, kým KC nechce byť direktívna a zakazovať, lebo zrejme má dôvody.../

Mx

Odoslaný - 18 október 2013 :  17:20:07  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Elo, odbočili ste od témy. Ja nekritizujem hierarchiu za nečinnosť, aj keď by možno mohli byť na to opodstatnené dôvody. Ja tvrdím, že veriaci, napriek tomu, že sú povinný poslušnosťou v takto závažných veciach poslúchať robia si svojvoľne, čo chcú a dokonca ich v tom podporujú aj kňazi. Kňazi, ktorí by mali byť strážcami viery (ku katolíckej viere neodmysliteľne patrí aj poslušnosť).

A k tejto téme. Vassula ako nekatolíčka mňa, akože katolíka, môže osloviť asi tak ako pesnička od skupiny Chinaski alebo Leninove vybrané spisy.

RKC

Zachariáš

Odoslaný - 18 október 2013 :  20:54:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
pravoslavny krestan nemoze mat zjavenie od Pana Jezisa alebo jeho najsvatejsej Matky?
Kto ste vy,ze obmedzujete Boha?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 19 október 2013 :  00:24:45  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Ale Zachariáš, prosím, ja nikoho neodsudzujem a ani Boha neobmedzujem. Veď nemáme povinnosť uveriť žiadnemu zjaveniu okrem Zjavenia.

Ale môžem mať, vzhľadom na časy, ktoré žijeme, opatrnú zásadu, keďže má vystúpiť mnoho falošných prorokov, môžem mať opatrnú zásadu, že okrem Cirkvi žiadnym zjaveniam veriť nebudem a ak, tak iba tým, ktoré schváli magistérium. A to, minimálne do času, kým sa pravoslávie znovuzjednotí s Katolíckou Cirkvou, nie je dosť dobre možné u pravoslávia.

A to už vôbec nebudem spomínať, že konkrétne Vassula už rozhodnutie má a katolík to má brať ako jej osobné meditácie, čo v preklade znamená pre mňa asi toľko, ako akákoľvek iná nekatolícka literatúra.

RKC

Elo

Odoslaný - 24 október 2013 :  16:32:15  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
citácia:
.... Ja tvrdím, že veriaci, napriek tomu, že sú povinní poslušnosťou v takto závažných veciach poslúchať robia si svojvoľne, čo chcú a dokonca ich v tom podporujú aj kňazi. Kňazi, ktorí by mali byť strážcami viery (ku katolíckej viere neodmysliteľne patrí aj poslušnosť).
Pôvodne zaslal Mx - 18 október 2013 : 17:20:07
Milý Mx, bolo by od vás rozumnejšie neabsolutizovať to, čo sama KC nepovažuje za absolútne. Bolo by múdrejšie nepodceňovať kňazov, ktorí - verte mi - lepšie ako vy rozumia, ako treba chápať určité druhy cirkevných vyhlásení ako sú Notifikácie a pod. /najmä ak sa mnohí z nich odborne vyrovnajú tým, čo tie vyhlásenia formulovali - dokonca bez všeobecnejšej diskusie v rámci Cirkvi... -čo je žiaľ, dosť veľká chyba.../.
Naozaj nie sú to veci neomylné, ani "ex cathedra", dokonca je známy v novšej doby prípad, keď sa prakticky uznala omylnosť predchádzajúcej Notifikácie - v prípade zjavení sv. Faustíny, na základe ktorých máme dnes aj Nedeľu Božieho milosrdenstva a po celom svete rozšírenú úctu k Božiemu milosrdenstvu práve podľa týchto zjavení...
Uvedomte si, že sú v Cirkvi odborníci, ako mnou už viac ráz spomenutý, jeden z najväčších expertov, páter Rene Laurentin, ktorý má iný názor ako vy. Sú kardináli, biskupi, kňazi, ktorí protestoivali proti Notifikácii na zákalde svojich lepších poznatkov a informácií /Bassulu poznali zblízka, kým vážení páni vo Vatikáne nepovažopvali za dôvležité ani pozvasť si ju, neradili sa ani s jej duchovnými radcami, špecialistaami.../. Sú takí tiež, čo nezdieľajú názor pána Levadu a spol., a je otázne, či to zdieľa aj súčasný pápež /naakoľko veľa protestov šlo práve z Južnej Ameriky.../.

Teda je v KC všeobecne známy protest mnohých hierarchov z celého sveta v prípade vydania Notifikácie /nepodpísanej pôvodne.../ v roku 1996..., potom o niekoľko rokov neskôr neskôr kard. Ratzinger povolil rozširovať spisy Vassulypri návšteve v Mexiku, keď sa dozvedel o blahodarnom ovocí v spojitosti s týmito spismi /obracanie neveriacich, dokonca aj slobodomurárov a Židov.../.
A to, čo pán Levada a spol. tvrdí v roku 2007, tam je o.i. aj veta "...k povaze svých poselství, jež podle ní nejsou božskými zjeveními, ale spíše jen jejími osobními meditacemi...", čo je veta nepravdivá, lebo Vassula nikdy netvrdila, že sú to len jej meditácie, ale že to sú posolstvá, ktoré zapisuje po diktovke "zhora"... A ďalej Levada píše: "Po těchto vysvětleních platí jako pravidlo, že je potřeba zvažovat tuto záležitost obezřetně případ od případu. Přitom je potřeba brát ohled na to, jaké konkrétní možnosti mají věřící k tomu, aby si její spisy přečetli v kontextu těchto vysvětlení." Takže tu nie je ani slovo o nejakom zákaze čítania, či rozširovania týchto spisov.

Je všeobecne známe, že tieto spisy vychádzajú po celom svete s Imprimatur jedného filipínskeeho arcibisksupa a NIhil obstat biskupa indického, čím sa dosvedčuje, že tam niet rozporu s katolíckou náukou. A nakoľko sa dá ľahko dozvedieť na www.tlig.org, že Vassula chodí po celom svete, a vítajú ju mnohí biskupi, ba kardináli, bola prijatá dokonca aj Jánom Pavlom, ktorý jej dal požehnanie atď., neviem, či je namieste hovoriť o nejakej neposlušnosti, ak sa čítajú jej spisy. Veď od Pavla VI. sa môžu čítať dokonca spisy duchovného rázu a o zjaveniach aj vtedy, ak nemajú Imprimatur.

A pokiaľ ide o modlitbové stretnutia, tak p. Levada píše síce, že "účast katolíků na modlitebních skupinách organizovaných paní Vassulou Ryden není vhodná", ale hneď v nasledujúcej vete dodáva, že "Z ohledem na ekumenická setkání se mají věřící držet předpisů Ekumenického direktáře, Kodexu kanonického práva (kán. 215; 223 § 2 a 383 § 3) a místních ordinářů." A ja stoperceentne viem, že na týchto stretnutiach sa tieto smernice zachovávajú, dokonca aj nekatolíci učia modliť a modlia sa náš Ruženec.
Sú to stretnutia podobného typu ako Večeradlá Mariánskeho hnutia, ktoré sú na základe posolstiev p. Gobbiho, ktoráý dostával posolstvá od P. Márie, o ktorých je podobne oficiálna mienka KC taká, že sú to vraj "len jeho meditácie", ale je známe, že tento výrok p. Gobbi nepotvrdil, pretože to by sa prehrešil prroti prikázaniu "Nebudeš krivo svedčiť", kedže jasne si bol vedomý, že to nie sú jeho výmysly, ale zápisy toho, čo pošul "v srdci".
Mimochodom, je podivuhodná zhoda v niektorých veciach medzi posolstvami p. Gobbiho, Vassuly Ryden...

A verte, že my kňazi vieme, ako je to medzi nami: že totiž iste sú mnohí kňazi, ktorí odmietajú takmer všetky mystické prejavy, lebo v podstate sú to modernisti a liberáli, ktorí niekedy sotva veria ani v božstvo Kristovo, neveria v diabla, v peklo a pod. Ale kňazi v Kňazskom mariánskom hnutí /Gobbi/ a v hnutí Opravdivého života v Bohu /Vassula R./ sú naozaj "klasici", úprimne veriaci všetko, čo Cirkev učí neomylne, a čo je jasné. Ale veria aj to, že Pán v každej dobe, a v tejto osobitne pôsobí prostredníctvom mystikov, prorokov, aby ju prebudil, obnovil a to je práve doba ktorú prežívame.

Je to naozaj tak, že analogicky ako keď človek môže veriť, že Ján Pavol II je svätý, a môže sa k nemu ako k svätcovi súkromne modliť, vďaka tomu dosiahne možno uzdravenie /ako tie spomenuté prípady - bez toho by to ani nešlo.../, ale oficiálne v Cirkvi sa nemožno modliť k nemu ako k svätému dokedy to nebude schválené KC
Podobne by malo byť rozumnému človeku jasné, že sotva možno žiadať od p. Gobbiho, či od Vassuly Ryden, aby neverili, že k nim hovorí P. Mária, či P. Ježiš... Prípadne sotva to možno žiadať od ľudí, ktorí sú v ich okruhu, poznajú ich, dôverujú im, a sú si istí, že nie sú to luhári, ba dokonca ich posolstvá sú sprevádzané veľkou duchovnou obnovou všade tam, kam sa dostanú. Sotva možno žiadať od človeka, ktorý pri čítaní spisov Gobbiho, či Vassuly R. naozaj zakúsi Božiu mimoriadny Boží dotyk /ako napr. ja, MartinP a i./, aby neverili, že tam bol prítomný Boh... Je to teda naša súkromná viera, ju nikomu nevnucujeme, verejne v kostoloch sa ňou neoháňame ako dokázaný fakt, a v tomto Cirkev rešpektujeme... V istom zmysle anticipujeme budúce schválenie Cirkvi, v ktoré veríme... - to je naša súkromná viera, preto čítame spisy Gobbiho a Vassuly a pod.
Naozaj to nikto ani nezakazuje, ani to nepovažuje za hriech. Preto vaše opatrníctvo je, verte mi, mimo realitu, pochádza z neznalosti poznania problému takýchto javov. Navyše, ako už vysvetlil vatikánsky znalec /snád v súč. Cirkvi najväčší/ p. Laurentin tvrdí, že v tejto veci si je aj sama Cirekv vedomá len pravdepodobnosti jej úsudku a pápeži sa v dogmatických vyhláseniach nikdy neodvolávali na nejaké zjavenia/ tie však niekedy akoby potvrdili správnosť cirkevnej dogmy - napr. v Lurdoch.../

citácia:
.A k tejto téme. Vassula ako nekatolíčka mňa, akože katolíka, môže osloviť asi tak ako pesnička od skupiny Chinaski alebo Leninove vybrané spisy.
Váš názor, vás sa to nemusí týkať, nikto vám to neberie, ale vy nevnucujte svoj postoj druhým. Ako vidíte, KC sa k nej vyjadruje, lebo ona hoci je formálne pravoslávna, je podľa viery de facto katolíčka, a tým sa dotýka aj života KC, takže KC má právo vyjadriť sa k nej. /Mezdi nami: už tento fakt, že pravoslávna prijíma zjavenie, ktorým potvrdzuje správnosť katolíckej viery, by mal byť určitým signálom pre nás.../.
Ak by ste čítali hocijakú beletriu, ktorú napísal svetský spisovateľ, ale bola by morálne povzbudivá a hodnotná, iste by ste nemali výčitky svedomia. Nechápem potom, prečo cítite výčitky svedomia pri čítaní spisov Gobbiho, či Vassuly len preto, že hoci nie sú schválené Cirkvou, neobsahujú nič, čo by protirečilo učeniu Cirkvi a majú navyše Imprimatur a Nihil obstat. Veď nikto vám neprikazuje čítať ich ako zjavenia. Pokojne ich čítajte ako knihy nejakého duchovnéího spisovateľa, prinášajúce určité duchovné myšlienky, a ja vám ručím, že vám neuškodia. A tým, ktorí súkromne veria, že je v nich čosi viac /hlas zhora/, nechajte ich súkromnú vieru, ak im ju ani sama Cirkev nezakazuje /ona zakazuje len verejne v priestore Cirkvi sa odvolávať na ne ako fakt zjavenia.../

P.S.: Myslím, že rozumný človek sa venuje všetkému primerane významu tej veci a je opatrný tam, kde naozaj čosi zlé hrozí, a nesnaží sa robiť - ako sa hovorí - z komára somára... Naozaj vás baví donekonečna spochybňovať to, čo nikoho v podstate neohrozuje, naopak, je známe len samé pozitívne ovocie?... /Sú, žiaľ ľudia, čo sa ľúbia hádať pre nič za nič ad absurdum... Verím, že vy nie ste z nich/

Mx

Odoslaný - 24 október 2013 :  22:27:26  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
.... Ja tvrdím, že veriaci, napriek tomu, že sú povinní poslušnosťou v takto závažných veciach poslúchať robia si svojvoľne, čo chcú a dokonca ich v tom podporujú aj kňazi. Kňazi, ktorí by mali byť strážcami viery (ku katolíckej viere neodmysliteľne patrí aj poslušnosť).
Pôvodne zaslal Mx - 18 október 2013 : 17:20:07
Milý Mx, bolo by od vás rozumnejšie neabsolutizovať to, čo sama KC nepovažuje za absolútne. Bolo by múdrejšie nepodceňovať kňazov, ktorí - verte mi - lepšie ako vy rozumia, ako treba chápať určité druhy cirkevných vyhlásení ako sú Notifikácie a pod. /najmä ak sa mnohí z nich odborne vyrovnajú tým, čo tie vyhlásenia formulovali - dokonca bez všeobecnejšej diskusie v rámci Cirkvi... -čo je žiaľ, dosť veľká chyba.../.
Pôvodne zaslal Elo - 24 október 2013 :  16:32:15

Tu mi stačí prestať čítať. To je to, čo ja vnímam ako obrovský problém. Každý vie lepšie, ako to má chápať, len aby nemusel poslúchať. Kristus bol poslušný až na smrť na kríži, my? My povieme, že Ježiš tomu nerozumel. Dnes tomu všetci lepšie rozumejú než ten, kto má autoritu niečo prikázať. Dokonca si povieme, že dnes ani autorita nemá úmysel niečo prikazovať. A to len preto, že to nerobí takým ráznym tónom ako kedysi. Keď rodič prestane vychovávať svoje dieťa, tak sa mu to vypomstí, obom sa to vypomstí.

AD: Imprimatur
Imprimatur mne neznámeho biskupa je pre mňa neznámy. Ja totiž v ich jazykoch čítať neviem a v mojej reči to Imprimatur nemá.

Keď kardinál za dané veci povie, že to treba brať ako jej osobné meditácie, tak kto ste Vy, aby ste ho v tomto opravovali? Ja mu verím, mám to brať ako jej meditácie, tak to tak beriem. Dávam prednosť meditáciám blahoslavených a svätých katolíkov, komu tým ubližujem? Radšej pijem z overenej čistej studničky, než z niečoho, čo overené nie je.

A TERAZ UŽ NA PLNÚ HUBU
Kde a komu vnucujem môj názor? Ja som ho tu pokojne napísal a podložil som ho tým, o čom si myslím, že sú argumenty a samozrejme v prospech môjho názoru. Alebo vari žeby pravda mala silu sama v sebe? Učenie katolíckej Cirkvi tu máte hlásať vy, tak smelo do toho.

PS: Ak máte pochybnosti o mojich úmysloch a názoroch, smelo sa spýtajte.

RKC

MartinP

Odoslaný - 25 október 2013 :  15:50:01  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Za akych podmienok sa potom vobec zaoberat proroctvom?
Celkom urcite ho stale potrebujeme cim horsia doba tym viac.
Celkom urcite ku koncu cias nebude cirkev davat vyjadrenia (ved zla doba znamena neschopnost cirkvi zit dosledne Slovom teda aj obdarovaniami) ani nehovoriac, ze mozes dostavat Slovo lokalne potrebne a nie celocirkevne a proprok moze byt dolezity pre tvoj osobny zivot, ak mas taku osobu v okoli.

Podla tvojich slov nemas ziadnu sancu pocut Slovo a co este poznat Ho ako prave a prijat Ho a teda zacat sa Nim riadit.
Pre mna jasny priznak nespravneho pristupu.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Odoslaný - 25 október 2013 :  18:10:53  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Za akych podmienok sa potom vobec zaoberat proroctvom?
Celkom urcite ho stale potrebujeme cim horsia doba tym viac.
Celkom urcite ku koncu cias nebude cirkev davat vyjadrenia (ved zla doba znamena neschopnost cirkvi zit dosledne Slovom teda aj obdarovaniami) ani nehovoriac, ze mozes dostavat Slovo lokalne potrebne a nie celocirkevne a proprok moze byt dolezity pre tvoj osobny zivot, ak mas taku osobu v okoli.

Podla tvojich slov nemas ziadnu sancu pocut Slovo a co este poznat Ho ako prave a prijat Ho a teda zacat sa Nim riadit.
Pre mna jasny priznak nespravneho pristupu.

Pôvodne zaslal MartinP - 25 október 2013 :  15:50:01

No MartinP, presne ako píšeš. Toto je ale na inú tému.
Ale hlavná otázka je, aký je rozdiel medzi proroctvom a zjavením.
Šancu počuť Božie slovo práve pre rozdiel medzi tými dvomi javmi samozrejme mám a aj ... to je jedno. Sem to nepatrí.

Je rozdiel medzi proroctvom medzi "zjavením". Keď budem tvrdiť, že sa mi zjavuje Panna Mária a hovorí mi posolstvá pre celý svet, bude to iní ako prorokovanie, či nie? To prvé nám bolo predpovedané a prisľúbené, pred tým druhým sme boli varovaní.

Pekný víkend všetkým.

RKC

Elo

Odoslaný - 28 október 2013 :  06:21:50  Zobraziť profil  Pridať Elo do zoznamu priateľov
citácia:
Tu mi stačí prestať čítať. To je to, čo ja vnímam ako obrovský problém. Každý vie lepšie, ako to má chápať, len aby nemusel poslúchať. Kristus bol poslušný až na smrť na kríži, my? My povieme, že Ježiš tomu nerozumel. Dnes tomu všetci lepšie rozumejú než ten, kto má autoritu niečo prikázať. Dokonca si povieme, že dnes ani autorita nemá úmysel niečo prikazovať. A to len preto, že to nerobí takým ráznym tónom ako kedysi. Keď rodič prestane vychovávať svoje dieťa, tak sa mu to vypomstí, obom sa to vypomstí.
Pôvodne zaslal Mx - 24 október 2013 : 22:27:26

Mx, chápem, že vám je ťažšie pochopiť zmýšľanie kňaza. Ale berte to, prosím tak, že ak niekto je vnútri nejakého podniku, zrejme mnohé veci v tiom podniku chápe lepšie ako tem, čo sa kdesi dočíta len o oficiálnych informáiách o tom podniku. Viete, čo chcem povedať?... Ja vám nevyčítam, že vám sa pridŕžate toho, čo KC oficiálne vyhlásila a v tom doslova lipnete na litere - pretože nepoznáte celú súvislosť. Ja som však "vnútir", a viem, ako to chápať, lebo som si veci aj naštudoval, a aj viem , akosa to vnútorene v Cirkvi chápe. Veď ak by to bolo naozaj také striktné, uršite by sa neodvážili biskupi a kardináli napriek oficiálne chladného postoju cirekvnje vrchnosti napr. k Gobbimu rozmnožovať jeho knihy, zakladať Večeradlá, kde sa z ních medituje a pod. /a o Gobbim sa oficiálne tiež hovoí, že sú to len jeho meditácie, ale de facto každý zúčastnený vie, že to je nereálne, je lo len diplomatické vyjadrenie dokedy to nie je schválené - pretože inak by museli priamo povedať, že sú to naozaj zjavenia/. A verte, že úplne analogická je situácia aj s Vassulou Ryden. "Má sa to zatiaľ" /oficiálne/ považovať za meditácie, lebo inak by sa muselo povedať, že je to skutočnosť... Ale kédže sa vec ešte skúma, tak sa to tak povedať nemože atď. POchopte, prosím, ja rešpektujem to, že vy sa k tomu tak staviate, len si prosím od vás, aby ste nedémonizovalai a nevykladali si zle to, čomu dosť dobre nerozumiete, o čom nemáte dosť informácií. Netvárte sa, prosím, že viete, ak naozaj neviete. Nič viac. Nechajte to, prosím na nás, ktorí vieme, prečo niečomu veríme, ved vám to neuškodí, a nám to, verte, pomáha - aj k viere, aj k zbožnosti...

citácia:
AD: Imprimatur
Imprimatur mne neznámeho biskupa je pre mňa neznámy. Ja totiž v ich jazykoch čítať neviem a v mojej reči to Imprimatur nemá.
A vy poznáte vlastne slovenských všetkých biskupov osobne? To, že ste niekoho videli, znamená, že ho poznáte? Aj nejaký indický, či filipínsky biskup je pre mňa biskup KC ako iný. Ja si viem o nich zistiť informáciu /napokon dnes v dobe internetu to nie je ťažké/, ale hlavne verím, na základe vyslovených odborníkov v tejto veci ako páter Laurentín, OˇMIchall a i., ktorí, verte mi, schovajú "do vačku", aj tých členov v Ríme, ktorí v komisii vyjadrili zatiaľ svoje opatrnícke stanovisko. Napokon, naozaj od čias Pavla VI. sa aj súkromné zjavenia môžu vydávať aj bez Imprimatur, a môže ich čítať predovšetkým človek, ktorý je v teológii vzdelaný /ved napokon kto iný by ich mal hlavne čítať?.../.

citácia:
Keď kardinál za dané veci povie, že to treba brať ako jej osobné meditácie, tak kto ste Vy, aby ste ho v tomto opravovali? Ja mu verím, mám to brať ako jej meditácie, tak to tak beriem. Dávam prednosť meditáciám blahoslavených a svätých katolíkov, komu tým ubližujem? Radšej pijem z overenej čistej studničky, než z niečoho, čo overené nie je.
Veď s tým súhlasím. Konajte, ako vám svedomie radí. Ale vy nie ste ja. A ja viem, to, čo vy neviete, a preto verím aj tomu, čo vy neveríte. A komu neškodím tým naozaj nikomu. Prečo mi to nedoprajete, a zle si vysvetľujete veci? Povedzte si, že je to moja vec, vás do toho nič, vy o tom nemáte také info ako ja a hotovo. Prečo za každú cenu s prepáčeením "strkáte nos do toho, čo sa vás netýka?... Ja si buidem za to zodpovedať, a som si istý, že čo dnes vidíte tak, zajtra to bude posudzované inak - pokiaľ ide o našu tému. Ja viem prečo, vy neviete, lebo vec naozaj nemáte tak naštuodvanpú ako ja. Som kňaz, prosím, berte to aspoň trochu do úvahy...

citácia:
A TERAZ UŽ NA PLNÚ HUBU
Kde a komu vnucujem môj názor? Ja som ho tu pokojne napísal a podložil som ho tým, o čom si myslím, že sú argumenty a samozrejme v prospech môjho názoru...
Ak by ste boli taktní, a neutrálni, vaša reakcia by bola iná. Vypočuli by ste ssi náš názor /skupiny, ktorá je "za"/, vy by ste povedali svoj názor a zdôvodnili ho a - hotovo. Povedali by sme si: v poriadku, vy myslsíte tak, ja tak a vec skončila. Veď naopkon nejde ani o učenie KC, ale len o názor na vec v štádiu vyšetrovania. Ale tieto diskusie sa preťahujú na mesiace len v´daka tomu, že ľudia vášho typu chcú nás "do krvi/ presviedčať, že sa mýlime, že je to do diabla, že sme neposlušní a neopatrní, a proste - démonizujete nás. POzrite sa spätne nazad, ako sa to vlastne vyvíja: Vy útočíte, a my sa bránime svoje postoje. No nechápem, načo vám až tak záleží dokázať nám to "svoje"... To my vám iba oznamujeme, čomu sme uverili, ako to pozitívne vplývalo na nás, na našu vieru. Proste, berte to na vedomie, povedzte si čo chcete /súhlas, či nesúhlas.../, ale načo toľko času a energie investujete "proti nášmu názoru"... ?

Mx

Odoslaný - 30 október 2013 :  17:14:30  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Drahý Elo,

1. Ja verím, že ste vnútri podniku (pre mňa Cirkev nie je podnik). A verím aj tomu, že viete viac ako ja. Rovnako ako verím tomu, že svätý Peter bol jednoduchý nevzdelaný rybár a sv. Pavol bol učenec. Keď nedokážem vysvetliť, čo mám na srdci, tak to vzdávam. Môžno neskôr, možno niekto iný.

2. Ja to nedémonizujem, no na druhej strane, alebo je za tým Boh, alebo človek alebo diabol. Iná možnosť nie je. A ja osobne volím opatrnosť, kým nemám istotu, že je za tým Boh, lebo sa nechcem dať zviesť, či už človekom, či diablom.

3. Nestrkám nikam nos, z toho som už vyrástol, a áno budete sa zodpovedať, s tým súhlasím. Verte si čomu chcete. Na druhej strane, ja by som bol tiež rád, keby ste rešpektovali, že mám iný názor a dokonca keby ste rešpektovali, že môj názor je v zhode s učením Katolíckej Cirkvi a podľa mňa je môj názor viac bezpečný pre moju spásu. A nakoľko mi nie je spása ostatných ľahostajná, tak svoj názor prezentujem aj verejne. A som ochotný preň aj niečo vytrpieť.

4. Imprimatur. Nuž, ak to dobre chápem, Imprimatur znamená, že je kniha správne napísaná v danom jazyku. Keďže tomu jazyku nerozumiem, tak ma taký imprimatur nezaujíma. A napríklad austrálsky biskup, ktorý nevie po Slovensky nemôže, podľa mňa dať imprimatur slovenskej knihe, ani slovenskému prekladu nejakej knihy. Takto to bolo myslené. Nie ako pochybnosť o tom, či je naozaj biskupom.

5. Investovanie času. Nuž, možno je to celé o tom, že sme čakali nejaké argumenty a stále nič. Ale OK, pokojne si verte čomu chcete. Ako ste správne poznamenali, budete sa zodpovedať. Samozrejme, aj ja sa budem. A PS: neviem, či som taktný, ale neutrálni byť nedokážem, keď ide o pravdu.

RKC

MartinP

Odoslaný - 24 apríl 2014 :  07:17:06  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Následující poselství přijala Vassula 14. Ledna 2014:
http://www.tlig.org/cs/messages/1098/

Čím se Ti mohu odvděčit za vše, co jsi po mne udělal?
Květino, jako milované Boží dceři jsem ti dovolil ve Mně růst, takže Já žiji ve tvém srdci a ty se vyrůstáš ve Mně! To proto, abych ukázal této generaci i budoucím Mou Dobrotu a Milosrdenství, jak neobyčejně bohatý jsem v Milosti.

Kéž Tvá velkorysost dosáhne ke všem živým, kteří jsou více a stále neuspokojeni.

Buď jako oheň sálající láskou k mému lidu, dcero. Dám ti dostatek síly, abys Mne oslavila. Mé Dílo v tobě neskončilo, stále mám zpěvné melodie, abych je zasadil do Mých Poselství pro tuto generaci, prorocká rčení a bohatá naučení.

Jsi dědičkou těchto poselství, takže nikdo nemá právo tě vyřadit. Říkám ti, že ti, kdo prorokují proti tobě budou mít podíl na Mé Spravedlnosti v Mých Nádvořích. Pokud nebudou naslouchat a věnovat pozornost slovům Mých proroků, které k vám neúnavně posílám, budu s nimi jednat přísně a jak si zaslouží! Má Slova, Vassulo, musí být brána vážně těmi, kdo strojí úklady. Jejich zuby jsou kopí a šípy, jejich jazyk ostrý meč! Má Vassulo, viděl jsem, jak hrubě s tebou někteří z nich jednají a zapomínají, že Já, Bůh, jsem ti zpíval v přítomnosti Mých andělů, pomazal jsem tě a formoval tě. Ozdobil jsem tvou duši Moudrostí a Poučením, aby ses starala o Mé Zájmy. Požehnán je ten, kdo Mi naslouchá.

Shromáždi Mé věrné, dcero, dej k dispozici všechna Má Slova, která jsi se Mnou zapsala. Vidíš? Nastal čas zjevit Má Slova. Pojď, miluji tě, dcero. Miluj Mě a nes Má Slova ke všem národům. Jahve je Mé Jméno. Já, Bůh, tě nikdy nezklamu.

mino

Odoslaný - 24 apríl 2014 :  07:26:35  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ten diabol ma ale fantaziu. Poslednych 60 rokov to zagrciava stale rovnakymi nezmyslami.
Coze sa to len zmenilo, ked ma take mnozstvo ludi co su ochotni pocuvat tie jeho ocividne nezmysly.

P.S MartinP po podfuku s Urbanom VIII by bolo namieste sa krotit.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Odoslaný - 25 apríl 2014 :  13:14:21  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Ziadny nazor k obsahu. To je silna vypoved.

Koki

Odoslaný - 25 apríl 2014 :  20:21:02  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Táto veta zo Zjv.13, zdá sa, hovorí o falošných súkromných zjaveniach:
"13 A robí veľké znamenia, ba spôsobuje, že aj oheň z neba pred zrakmi ľudí zostupuje na zem."

... avšak posudok či medzi také patria aj posolstvá Vassuly R. patrí do kompetenciie RKC.
Inak je zvláštne že by Ježiš jednal s Vassulou ako s nejakou výnimočnou bytosťou, napríklad Pannou Máriou. Rušivo pôsobí tiež dojem, akoby Vassula nebola súčasťou RKC.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 19 Previous Topic: Postoj Cirkvi k Vassule Ryden Téma Next Topic: Exorcizmus  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06