Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Prehnaná "čistota"???
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Skodlivost antikoncepcie Téma Next Topic: Čo robiť? :(
Strana: z 2

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 06 marec 2012 :  23:16:15  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Nechcem byť prehnane čistý... je taká možnosť?
Narážam konkrétne na púť radosti, ktorá sa koná vo Vysokej nad Uhom alebo tam niekde pri ukrajinskych hraniciach. Nebol som tam síce, ale niekoľko mojich kamaratiek tam furt chodí a keď stamadial prídu, tak sú vypleskané. Poviem to rovno: pripadá mi to tam, že sa dievčatám tam tí duchovní vodcovia snažia vsugerovať to, že všetci chlapci majú penisy len na to, aby ich pchali do každej diery a že svoje partnerky chcú len znásilňovať. A snažia sa ich všetky dostať do kláštora. Takto to vnímam. Ako sory, ale keď mi niekto povie, že keď chytím frajerku za kostrč, že mám ťažký, tak to ma dosť dostalo. Žiadne dlhé objatia, žiadne "dlhšie" pusy, lebo je to hneď ťažký... čo si mám o tom myslieť? Ja som sa s mojou bývalou olizoval pri každej príležitosti (ale len keď sme boli sami) a vôbec som necítil, že by som robil niečo zlé, skorej naopak... a ona tiež. Takže si nemyslím, že chodenie so ženou, ktorú milujem (nie zato, že má kvalitnú kostru, ale za to, aká je) by nemalo byť len o tom, že sa budeme držať celých X rokov za ruky až do manželstva...

Či???

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora 

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 06 marec 2012 :  23:26:35  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Vážne študujete vysokú školu? A potom budete učiť deti?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 06 marec 2012 :  23:47:34  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
celkom sranda s ambrobenom ne?

inak - čo to znamená "vypleskané"?? teda v tomto kontexte??

ambrobene- "chodenie" je príprava na manželstvo - lebo však aký iný dôsledok chodenie môže mať? bud sa rozidete, ked to neklape alebo sa proste spoznavate, pripravujete.. Takže ak si sa s frajerkou pri každej príležitosti "olizoval" - tak to bola teda asi veľmi vážna príprava a spoznávanie sa.. wooow

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vultus

Stav: offline

 Odoslaný - 06 marec 2012 :  23:58:15  Zobraziť profil  Pridať vultus do zoznamu priateľov
Ambrobene,

vyjadrujete sa ako hovädo,a s opisu vášho vzťahu s vašou priateľkou sa ani nečudujem že to stroskotalo.
Vaše útržky z denníka, a toto, no poviem vám že ak aj konáte spôsobom akým uvažujete tak sa hodíte akurát tak do televíznej žumpy farmár hľadá ženu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 123  ~  Člen od: 21 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 20 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2012 :  07:27:11  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Sory za výrazy, ale je to tak
Maaaajo, tvojej narážke teda nechápem. Áno, budem učiť deti. Ale to neznamená, že si neviem dávať pozor na jazyk...
Mortinia- vypleskane znamena to, že sa tvaria tak sväto :D
Vultus- to je pravda... ja totiž hovädo aj som (teda nie uchyl, ale skôr fekalista). Samozrejme, že v spoločnosti viem svoje reči krotiť, ale nemyslím si, že to tu bolo treba. Každopádne je to už iná téma

Náš vzťah stroskotal preto, lebo mi dala kopačky a v tú hodinu začala chodiť s mojim dovtedy najlepším kamarátom... to bolo pre mňa KO


A teraz už späť k téme.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2012 :  09:45:21  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
a ja sa uz nicomu ani necudujem, co pisete
aj ked viete stale dvihat latku vyssie a vyssie, len nie tam, kde by sa to u krestana-katolika ziadalo
svedomie mate otupene, preto sa vam nezda z toho, co ste robili nic zle
vsedny hriech je preto zly, lebo ak sa proti nemu nebojuje vznika z neho tazky
otupenemu cloveku nevadi ani ten tazky, to vsak neznamena, ze hriech prestav byt hriechom
kazdy hriech je urazkou Boha a kto ho miluje, boji sa aj lahkeho hriechu
ak sa poddame pokuseniu, vznikne hriech, reto sa pokuseniu treba vsemozne vyhybat
nik nie je tak silny, aby sa mohol pokuseniam nerozumne vystavovat a mysliet si, ze nepodlahne
treba sa vyhybat vsetkym prilezitostiam, kde moze vzniknut pokusenie
koniec koncov, aby sme aj svatu spoved neprijimali svatokradezne, treba mat aj predsavzatie viac nehresit a hriechu sa chranit
svatokradez je tazky hriech, svate prijimania prijate v takomto stave su tiez svatokradezami
o to, ze nechcete byt "prehnane cisty"...to sa bat nemusite, ze taky ste, tak naco ta otazka?


 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2012 :  10:26:57  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Mám sa teraz tváriť, že som asexual a žiť akoby som ani nebol človek, kvôli tomu, aby som nedal príležitosť hriechu? Podľa mňa práve to, že dáš príležitosť hriechu, ale že mu viem odolať, to je dobré... a nie sa tváriť, že sa ma to netýka

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2012 :  10:46:16  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Janka vyvrátila ten Váš názor o pokušení už o príspevok skôr, ako ste ho napísali. A aj napriek tomu ste ten, s prepáčením hlúpy, názor napísali. Vystavovať sa pokušeniu rozhodne nie je dobré, ale práve naopak. Je to hranie sa s ohňom...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2012 :  11:09:39  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Samozrejme, že v spoločnosti viem svoje reči krotiť, ale nemyslím si, že to tu bolo treba.

Pôvodne zaslal Ambrobene - 07 marec 2012 :  07:27:11


Ja si to naopak myslim, A ak to nedokazete, budeme sa musiet rozlucit.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2012 :  12:11:21  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
sory maťo

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2012 :  21:33:33  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
citácia:
Janka vyvrátila ten Váš názor o pokušení už o príspevok skôr, ako ste ho napísali. A aj napriek tomu ste ten, s prepáčením hlúpy, názor napísali. Vystavovať sa pokušeniu rozhodne nie je dobré, ale práve naopak. Je to hranie sa s ohňom...

Pôvodne zaslal Reconquistador - 07 marec 2012 :  10:46:16



s tym pokusenim je to pravda, viem o tom svoje...

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hallo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2012 :  07:24:03  Zobraziť profil  Pridať hallo do zoznamu priateľov
asi by som sa hanbila vstupit na sv.omsu a ku organu, ked mam v srdci, hlave to, co ty, ambro.

vytvaras nove temy, mas kopec otazok, ale stale len svoje pravdy. zbytocne sa tu nieco pytas. mam pocit, ze mas vacsie problemy s cistotou, nez si priznavas a to hranie sa s ohnom, ako spomenuli niektori vyssie, tak to je pravda a veru to neprekrutis. i ja to mozem dosvedcit!

vidim, ze ti chyba spriaznena dusa. ale pokial sa budes vyjadrovat takto hlupo a vulgarne, tak sa nic v tvojom zivote nezlepsi. a myslim, ze to ani zlepsit nechces, ked kukam, ze je marec a ani naznak zmeny v tvojom zmyslani a to si sa uz pytal na vselico a skoro vsetko si zavrhol...

o kamoskach pises, ze su vypleskane....uff. kiezby bolo viac takych a kiezby si bol ty taky. radsej byt taka ako tu trusit zbytocne..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 06 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 10 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2012 :  12:28:49  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
Takže si nemyslím, že chodenie so ženou, ktorú milujem (nie zato, že má kvalitnú kostru, ale za to, aká je) by nemalo byť len o tom, že sa budeme držať celých X rokov za ruky až do manželstva...
Ambrobene

Praveže len to by malo byť, a hlavne spolu sa modliť a rozpravať, spoznavať dušu toho druheho.
Ja by som nechcel aby si učil moje deti KNB.

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2012 :  12:40:29  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Ja predsa ani žiadne náboženstvo učiť nebudem...
A čo nemôžem mať vlastný názor na niektoré veci, ktoré sa mi nepáčia???

Držať sa za ruky do manželstva hej? Tak to ďakujem pekne...
A napríklad sa mi nepáči, že v manželstve nemôže byť napríklad ani taký oralny sex... to je mojim tajnym snom, takže je úplne jedno, či takto zhreším s manželkou, alebo "iba" s frajerkou...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2012 :  13:55:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:

Držať sa za ruky do manželstva hej? Tak to ďakujem pekne...
A napríklad sa mi nepáči, že v manželstve nemôže byť napríklad ani taký oralny sex... to je mojim tajnym snom, takže je úplne jedno, či takto zhreším s manželkou, alebo "iba" s frajerkou...
Pôvodne zaslal Ambrobene - 10 marec 2012 :  12:40:29


V konečnom dôsledku to jedno je - za jedno, aj za druhé je večné utrpenie v pekle...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2012 :  15:19:37  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
ambro - sorry.. ale už samotný názov tejto témy je blbosť, vysvetllím na príklade.
Či máš na tričku jednu škvrnu od vína alebo 6 škvrn - je to jedno - to tričko ide do prania, už ho predsa neoblečieš, ked je špinavé ne??
Bud je niečo čisté alebo špinavé, ako môže byť niečo "prehnane čisté" ???

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vultus

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2012 :  16:11:58  Zobraziť profil  Pridať vultus do zoznamu priateľov
citácia:
Ja predsa ani žiadne náboženstvo učiť nebudem...
A čo nemôžem mať vlastný názor na niektoré veci, ktoré sa mi nepáčia???

Držať sa za ruky do manželstva hej? Tak to ďakujem pekne...
A napríklad sa mi nepáči, že v manželstve nemôže byť napríklad ani taký oralny sex... to je mojim tajnym snom, takže je úplne jedno, či takto zhreším s manželkou, alebo "iba" s frajerkou...

Pôvodne zaslal Ambrobene - 10 marec 2012 :  12:40:29



Musíte pochopiť že to čo sa vám páči a čo nie nemá zo správnosťou činu nič do činenia. Pokiaľ idete na spoveď a spovedáte sa napr. z masturbácie alebo z nenáležitého telesného kontaktu s prípadnou priateľkou a aj tak daný čin vedome opakujete znova a znova tak ide o svätokrádež. Pokiaľ potom prijímate Sviatosť Oltárnu, znova, svätokrádež.
Pokiaľ to nechcete pochopiť a nemienite sa zmieriť s pravdou tak ste sa vybrali priamou cestou do zatratenia. A môžte nariekať koľko len chcete aký je život k vám nespravodlivý, nenapadlo vás že aj keď Boha prosíte aby vám uľahčil vaše trápenie ( ktoré je stále nič v porovnaní s mnohými inými) tak možno ( hoci ide len o moju špekuláciu) vám ho nechce uľahčiť pre vaše spurné myslenie, nečisté žitie a svätokrádež a hlavne, že veríte že Božie pravidlá si možno upravovať podľa toho ,,aký máte názor na veci ktoré sa vám nepáčia".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 123  ~  Člen od: 21 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 20 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2012 :  16:27:06  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Ja si predsa nič nepozmeňujem... ani nič neupravujem... ja vyjadrujem svoj nesúhlas... to snáď môžem... a žeby spoveď hneď bola svätokrádežnou, to je už podľa mňa naozaj prehnané... svätokrádež je predsa niečo iné.

A čo francuzak? Ešte mi povedzte, že aj toto je ťažký a ja snáď konvertujem na islam...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vultus

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2012 :  18:50:32  Zobraziť profil  Pridať vultus do zoznamu priateľov
Áno je, dovidia v mešite. Prehnané? Možno ste zabudli no ide o Sviatosť. Pokiaľ sa vyspovedáte z hriechu ktorý viete že porušíte a neurobíte všetko pre nápravu tak áno, je svätokrádežná.
Vaša benevolentnosť v otázke viery a mravov nie je prekvapujúca keď si spomeniem na všetky súčasné trendy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 123  ~  Člen od: 21 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 20 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2012 :  22:55:21  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
No mi povedz, že na tom nie som ešte relatívne dobre... všetci moji známi ma majú za debila, lebo mám 19 a som stále panic... a oni súložia veselo od 13tich... čo už

Každopádne, nechávam na vaše zváženie, či je menším prehreškom proti čistote zasúložiť za jednu diskotéku 3 krát 3 rôzne ženy, alebo či je horšie dať frajerke francuzak...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vultus

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2012 :  01:00:24  Zobraziť profil  Pridať vultus do zoznamu priateľov
Hriech je hriech, a odplata za hriech je smrť, trápi vás viac ako vyzeráte pred miestnymi dedinskými opilcami a smilníkmi alebo vás viacej trápi ako budete vyzerať pred Bohom?
Nie je žiadna stredná cesta, je len čierna a biela, šedá nie je, buď žijete podľa náuky alebo nie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 123  ~  Člen od: 21 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 20 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2012 :  07:17:23  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Fuha... tak to je dosť zlé...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2012 :  16:39:13  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
mnohí mladí dávajú prehnaný dôraz na telesné zblíženie a zabúdajú na potrebu skutočnej lásky. Vieš je to o pochoperní ludskej sexuality v kontexte Božej lásky a plánu spásy. Nerieš hriech - nehriech, ale zameraj sa na Boží zámer s tebou a Jeho povolaním. Boh stvoril človeka ako muža a ženu a dal aj príťažlivosť muža voči žene a naopak. A pretože túto sexuálnu príťažlivosť svoril Boh tak je určite dobrá. Ale jej naplnenie má miesto len v manželstve - "dvaja sa stanú jedným telom" V manželstve muž žena svojim telesným stykom spolupracujú s Bohom na stvorení sveta a súčasne vstupujú do tajomstva Trojice. V tom je význam a posvätnosť sexu. Manželstvo je primárna sviatosť. Pre túto veľkosť a posvätnosť je pohlavný život vyhradený len manželom a mimo manželstva (je jedno či pred manželstvom alebo ide o neveru) sa jedná o zneužitie tohoto Božieho daru a preto ide o hriech. O sexuálnom nažívaní katolíckych manželov krásne hovorí poľský františkán Knotz v knihe "Sex ako ho nepoznáte"
Čo sa týka prejavov nežností medzi zalúbenými je to na ich svedomí, ale prílišná telesnosť povzbudzuje k sexuálnemu zblíženiu a toto mimo manželstva je hriešne. A pri dotykoch sa môže túžba stať nezvládnuteľná, preto je lepšie "radšej hamovať ako banovať"
Spoved je neplatná (nehovoril by som o svätokrádeži) len vetdy ak tam niekto ide už s úmyslom že sa aj tak nepolepší. Ak ide s úmyslom že chce urovnať svoj vzťah s Bohom a vyvarovať sa hriechu je to O.K. To že sa mu to nepodarí a zo slabosti znova upadne do hriechu nespôsobí že spoved bola neplatná. Naopak, ako padne do hreichu má ísť ihned znovu k sv. spovedi ( aj tri krát do týždňa) a tak bojovať proti hriechu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2012 :  17:40:58  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Diky mak, konečne som sa dočkal rozumnej odpovede :)

"Čo sa týka prejavov nežností medzi zalúbenými je to na ich svedomí, ale prílišná telesnosť povzbudzuje k sexuálnemu zblíženiu a toto mimo manželstva je hriešne. A pri dotykoch sa môže túžba stať nezvládnuteľná, preto je lepšie "radšej hamovať ako banovať""

Čo to je prílišna telesnosť?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2012 :  10:00:55  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Co znamena primarna sviatost?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2012 :  13:29:43  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
prílišná telesnosť: všetko čo môže spôsobiť nezvládnuteľné vzrušenie:
napr: dotyky intímnych miest, dlhé a vášnivé bozkávanie, nahota....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Skodlivost antikoncepcie Téma Next Topic: Čo robiť? :(  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06