Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Pekelná debata
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: O co vlastne ide v diskusiach tradicni vs. Téma Next Topic: Apokalypsa v Japonsku
Strana: z 3

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2012 :  07:17:29  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Čo si myslíte, ako to vyzerá v pekle? Ako tam trpia duše a po poslednom súde, ako budú trpieť telá? Prečo a ako vzniklo peklo? A kto sa tam dostane?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora 

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2012 :  10:29:31  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
podla mna to nebude trpenie v doslovnom zmysle, veď predsa diabol chce mať svojich služobníkov aby sa mohol postaviť Bohu, a keď ich bude neviemako trýzniť tak veľkú ochotu nedosiahne, skôr si myslím že peklo je plné hriechu a zloby, (minule to riešil farar, a už si nemapatam presne jak to sformuloval, ked si spomeniem presne ta napisem)

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2012 :  12:33:16  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
idete tu riesit, co ste davno ovladat mali a neovladate
vsak tu uz boli linky na katechizmus a ziadna snaha si ho pozriet, miesto toho pisete slavom vlastne bludy
skusim este raz:
http://www.katechizmus.szm.com/
ak s tym nieco nespravite, toto je ozaj na peklo, ale tam si takto stebotat nebudete

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slavom

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2012 :  13:08:54  Zobraziť profil  Pridať slavom do zoznamu priateľov
diki za ten link, ja som to zle napisal, nam to farar nejak hovoril ale uz nepamatam ze jak to bolo

TOTUS TUUS (motto bl. Jana Pavla II)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 261  ~  Člen od: 02 november 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2012 :  20:59:30  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
Peklo neexistuje, to neviete? Minule to pán arcibiskup trnavský hovorili, že aj tých zlých Pán Boh bude v nebi objímať, lebo On všetkých miluje, aj keď nim z toho božského objatia v nebi bude nevoľno.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2012 :  22:23:50  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:
Peklo neexistuje, to neviete? Minule to pán arcibiskup trnavský hovorili, že aj tých zlých Pán Boh bude v nebi objímať, lebo On všetkých miluje, aj keď nim z toho božského objatia v nebi bude nevoľno.
Pôvodne zaslal Robel - 28 február 2012 :  20:59:30


Nuž - mnohí majú buď skreslené predstavy - alebo úplne pomýlené skôr "vlastné túžby" aby to tak bolo.
A ani cirkevná hierarchia nie je oslobodená od poblúdenia. Ale súdená bude ďaleko prísnejšie - to je fakt.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2012 :  22:26:12  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
Ale - čo keby niekto začal tému "Nebeská debata"?

Alebo napríklad - úplne obyčajnú "pozemskú debatu"? Neboli by tieto 2 osožnejšie?

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2012 :  23:05:29  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Neboli... o tom, čo je v nebi nikto nevie, ani nikto nikdy vedieť nebude... čo je na zemi predsa vieme
A čo je v pekle, tak to mal nejaký človek možnosť vidieť...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2012 :  23:42:22  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Ale - čo keby niekto začal tému "Nebeská debata"?

Alebo napríklad - úplne obyčajnú "pozemskú debatu"? Neboli by tieto 2 osožnejšie?

Pôvodne zaslal zmurka - 28 február 2012 :  22:26:12



Zmurka ma pravdu, radsej diskutovat o praktickych veciach - ako sa tam nedostat.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 29 február 2012 :  14:57:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Ale - čo keby niekto začal tému "Nebeská debata"?

Alebo napríklad - úplne obyčajnú "pozemskú debatu"? Neboli by tieto 2 osožnejšie?

Pôvodne zaslal zmurka - 28 február 2012 :  22:26:12




Debata o pekle je v dnesnom case potrebna hlavne z toho dovodu , ze sa popiera existencia pekla
A po druhe nevsimete si , ze dnesny clovek stratil strach zo zatratenia ?
A po tretie existencia pekla , moznost vecneho zatratenia , diabla a padlych anjelov je pravdou viery , a preto je debata o tychto otazkach legitimna
Myslim , ze toto su vazne dovody na tuto temu diskutovat

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 29 február 2012 :  17:05:23  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
Nevidím dôvod, aby som veril na posmrtný pekelný, alebo nebeský život. Ide len o personifikáciu. Asi ako keď si v minulosti ľudia personifikovali x iných vecí.
Nie je žiaden rozdiel veriť na všelijakých čertov, anjelov a na rusalky, babu jagu atď...

Avšak nechápem, ako kresťania môžu povedať, že Boh nestvoril zlo a ani peklo. Predsa Boh stvoril úplne všetko a má nad všetkým úplnú moc. Pokiaľ nestvoril slobodnú vôľu, zlo neexistovalo. A navyše tú slobodnú vôľu mohol stvoriť iným spôsobom a to takým, aby sme boli len dobrí, veď je všemohúci :-)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 29 február 2012 :  22:33:02  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
To je fakt, ale to by sme boli len cvičené opice... skorej ma zaujíma, prečo už padlí anjeli nemôžu zmeniť svoj názor? A svoje správanie? Nechápem, prečo nám tak závidia, že môžme byť spasení, že sa nám v tom všemožne snažia zabraniť?

Ja si myslím, že peklo si človek spôsobí sám a to tým, že odmieta Boha a teda dobro, lásku a podobne. No ale keby nejaký diabol si povedal, že nechce nás pokúšať, ale by nám začal pomáhať, to by bol prejav lásky a mohol by Boh nechať takýto čin nepovšimnutý?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 29 február 2012 :  22:56:23  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
A ešte to skomplikujem: a čo konečnosť a nekonečnosť pekla?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 29 február 2012 :  23:31:28  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
To je fakt, ale to by sme boli len cvičené opice... skorej ma zaujíma, prečo už padlí anjeli nemôžu zmeniť svoj názor? A svoje správanie? Nechápem, prečo nám tak závidia, že môžme byť spasení, že sa nám v tom všemožne snažia zabraniť?

Ja si myslím, že peklo si človek spôsobí sám a to tým, že odmieta Boha a teda dobro, lásku a podobne. No ale keby nejaký diabol si povedal, že nechce nás pokúšať, ale by nám začal pomáhať, to by bol prejav lásky a mohol by Boh nechať takýto čin nepovšimnutý?

Pôvodne zaslal Ambrobene - 29 február 2012 :  22:33:02



V Katechizme najdete, odpovede na vsetky Vase otazky, ba aj viac.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  08:13:12  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
V katechizme, v kodexe a neviem kde všade je to písané tak pre študovaných teologov, je tam použitých milion cudzích slov, ktorým priemerný človek ako som ja nerozumie...

Tiež niekto nemusí chápať, že čo má robiť ak mu poviem, že má dva opačné polohové vektory v priestore a ma na nich uplatniť princip superpozicie... A pritom ich stačí odčítať... lenže nemusí takým slovám hockto rozumieť...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  08:26:39  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Zmurka ma pravdu, radsej diskutovat o praktickych veciach - ako sa tam nedostat.


Pôvodne zaslal Lucia - 28 február 2012 : 23:42:22


mame: -verit co nam zjavil Pan Boh
-plnit co nam prikazal
-uzvat prostriedky Bozej milosti

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  08:37:08  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
V katechizme, v kodexe a neviem kde všade je to písané tak pre študovaných teologov, je tam použitých milion cudzích slov, ktorým priemerný človek ako som ja nerozumie...

Pôvodne zaslal Ambrobene - 01 marec 2012 :  08:13:12


co je napr. nepochopitelne na tomto:

149. Ktoré duše prídu do pekla?
Do pekla prídu duše, ktoré opustili telo v stave smrteľného hriechu.


 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  08:37:16  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
V katechizme, v kodexe a neviem kde všade je to písané tak pre študovaných teologov, je tam použitých milion cudzích slov, ktorým priemerný človek ako som ja nerozumie...
Pôvodne zaslal Ambrobene - 01 marec 2012 :  08:13:12


Prepáčte, no toto mi znie ako výhovorka. V akom katechizme ste o pekle čítali a nerozumeli ste? Ja som si teraz otvoril Tomáškov katechizmus a tam je to všetko pekne, zrozumiteľne, pochopí to i dieťa. A to som pritom schválne vybral katechizmus, ktorý nie je úplne najjednoduchší.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  10:10:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Najvacsim uspechom diabla dnes je , ze sa mu podarilo presvedcit ludi , ze neexistuje ( diabol)

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  10:12:23  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
citácia:


149. Ktoré duše prídu do pekla?
Do pekla prídu duše, ktoré opustili telo v stave smrteľného hriechu.



Pôvodne zaslal janka - 01 marec 2012 :  08:37:08




Ale tak toto snáď nie...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  10:48:39  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


149. Ktoré duše prídu do pekla?
Do pekla prídu duše, ktoré opustili telo v stave smrteľného hriechu.



Pôvodne zaslal janka - 01 marec 2012 :  08:37:08




Ale tak toto snáď nie...

Pôvodne zaslal Ambrobene - 01 marec 2012 :  10:12:23


Prečo by nie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  10:58:03  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Pretože po smrti neputuje Nefeš do pekla ani neba ale do Šeolu. Viď. hebrejská Biblia. Podobne podobenstvo o boháčovi a lazarovi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  11:13:52  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
Pretože po smrti neputuje Nefeš do pekla ani neba ale do Šeolu. Viď. hebrejská Biblia. Podobne podobenstvo o boháčovi a lazarovi.

Pôvodne zaslal Guliver - 01 marec 2012 :  10:58:03


Po smrti su len dve konečné možnosti - nebo alebo peklo. Viď dogmy KC.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  11:19:18  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Reagoval som na tvrdenie:
"Do pekla prídu duše, ktoré opustili telo v stave smrteľného hriechu."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  11:29:32  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
Reagoval som na tvrdenie:
"Do pekla prídu duše, ktoré opustili telo v stave smrteľného hriechu."

Pôvodne zaslal Guliver - 01 marec 2012 :  11:19:18


Šeol je peklo a duša bez milosti posväcujúcej v čase smrti tela ide priamo tam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  11:52:00  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Šeol je peklo a duša bez milosti posväcujúcej v čase smrti tela ide priamo tam.
Pôvodne zaslal Robel - 01 marec 2012 :  11:29:32

Šeol nie je peklo, ale podsvetie (hádes).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: O co vlastne ide v diskusiach tradicni vs. Téma Next Topic: Apokalypsa v Japonsku  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06