Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 katolicka charizmaticka obnova
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Zrusena stara zmluva? Téma Next Topic: Nota praevia Pavla VI.
Strana: z 5

adeodatvs

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2012 :  13:31:57  Zobraziť profil  Pridať adeodatvs do zoznamu priateľov
... vsetko najlepsie Janka, si 100-tou prispievatelkou v tejto teme, a pri tejto prilezitosti ti rad ako vyhru ...posielam pesnicku ktora ma oslovila textom, a dozaista oslovi aj teba a kazdeho kto si ten text vypocuje aj ked jeho autorom nie je krestan ale chasidsky zid, lebo Duch ozaj vanie kadial chce...:-)

http://www.gloria.tv/?media=227717

Občas si lehnu
Pod měsíc
A děkuji Bohu za to, že dýchám
Potom se modlím
Neber si mě brzy
Protože jsem tady z nějakého důvodu

[R]
Občas se topím v slzách
Ale nikdy se jimi nenechám sklíčit
Takže když mě obklopí negativita
Vím, že jednoho dne všechno nabere nový směr
Protože
Celý život čekám
Modlím se za to
Aby lidé řekli
Že už více nechtějí bojovat
Už nebudou žádné války
A naše děti si budou hrát
Jednoho dne [x6]

Není to o tom
Vyhrát nebo prohrát
Protože všichni prohráváme
Když oni se živí dušemi nevinných
Krví promočená dlažba
Pokračujte, i když vody jsou rozbouřené
V tomto bludišti můžete ztratit svou cestu (cestu)
Může vás to přivádět k šílenství, ale nenechte se tím vyvést z míry (v
žádném případě)

[R]
Občas se topím v slzách
Ale nikdy se jimi nenechám sklíčit
Takže když mě obklopí negativita
Vím, že jednoho dne všechno nabere nový směr
Protože
Celý život čekám
Modlím se za to
Aby lidé řekli
Že už více nechtějí bojovat
Už nebudou žádné války
A naše děti si budou hrát
Jednoho dne [x6]

Jeden den se tohle všechno změní
Zacházejte se všemi lidmi stejně
Zastavte násilí
Pryč s nenávistí
Jednoho dne budeme všichni svobodní
A hrdí na to, že jsme
Pod stejným sluncem
A budeme zpívat písně svobody jako
Jednoho dne [x2] Jednoho dne [2x]


[R]
Celý život čekám
Modlím se za to
Aby lidé řekli
Že už více nechtějí bojovat
Už nebudou žádné války
A naše děti si budou hrát
Jednoho dne [x6]

 Krajina: Bosnia and Herzegovina  ~  Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 21 február 2012  ~  Posledná návšteva: 28 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2012 :  13:46:41  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
jaaaj dakujem, ale aj vy by ste sa mohol prejavit viac, ukazat nieco z toho co verite, aby sa tu priamo bud potvrdilo alebo vyvratilo, ci je KCHO na skazu dusi alebo nie, vy mozete len ziskat

hudba je to velmi pekna, ale tie slova z pesnicky mi pridu take New Age- laska, mier...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2012 :  14:55:41  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov


Posudzovanie nie neomylného magistéria vo svetle Listu nemeckých biskupov všetkým, ktorých Cirkev poverila ohlasovaním viery z 22.9.1967:

Kto sa domnieva, že smie mať súkromnú mienku, že on má už teraz lepší názor, ktorý Cirkev bude mať až v budúcnosti, ten sa musí pred Bohom a svojím svedomím v triezvom sebakritickom hodnotení opýtať, či má dostatočnú šírku a hĺbku odborných teologických znalostí, aby sa vo svojej súkromnej teológii a praxi smel odchýliť od momentálneho učenia cirkevného magistéria. Taký prípad je zásadne mysliteľný, ale subjektívne povýšenectvo a unáhlené mudrlantstvo sa budú musieť zodpovedať pred Božím súdom.“

Je vhodné ešte doplniť, že pápež má najvyššiu moc nielen vo vieroučných a mravoučných otázkach, ale aj v disciplinárnych záležitostiach:

„Ak teda niekto hovorí, že rímsky veľkňaz má povinnosť iba dohliadať a riadiť, ale nemá plnú a najvyššiu jurisdikčnú moc v celej cirkvi, nielen v záležitostiach, ktoré sa týkajú viery a mravov, ale i tých, ktoré sa týkajú disciplíny a správy cirkvi rozšírenej po celom svete; alebo že má iba väčší podiel, nie však úplnú plnosť tejto najvyššej moci; alebo že jeho moc nie je riadna a bezprostredná, či už vo všetkých alebo v jednotlivých cirkvách alebo u všetkých i jednotlivých pastierov a veriacich, nech je exkomunikovaný.“ (de fide, 1. vatikánsky koncil, Pastor aeternus, 4. zasadnutie, 3. hlava)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2012 :  15:03:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A kde Magisterium uci , ze katolik ma preberat to , co uci chasidsky Zid ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2012 :  21:45:19  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


Milá Janka, dobíjaš sa do otvorených dverí. Píšeš tu presne to, čo ja v iných diskusiách (nie na tomto fóre) píšem iným.
Pôvodne zaslal Evelinka - 12 marec 2012 : 12:44:44


viem, ze si otvoreneho srdca
co pises v inych diskusiach mimo fora neviem, reagujem len na to, co pises tu
citácia:

Neviem však, ako si prišla na to, na aké čnosti ja zabúdam a akým právom vôbec niečo také o mne píšeš.
Pôvodne zaslal Evelinka - 12 marec 2012 : 12:44:44


z toho co pises som na to prisla

citácia:

Ďalej akým právom sa vyjadruješ k viere charizmatikov, keď ani nevieš, v čo ten-ktorý charizmatik verí. Nezabúdaj, že viera jedného a druhého charizmatika sa často líši, jeden prijíma celé katolícke učenie, iný zas inklinuje k protestantizmu. Ozaj, kto je vlastne podľa teba charizmatik? Ten, čo pri modlitbe dvíha ruky?
Pôvodne zaslal Evelinka - 12 marec 2012 : 12:44:44


niekolko rokov som sa medzi nimi pohybovala, maju aj svoje stranky, staci si precitat, nie je to tajne a takto lahko sa da zistit, ze ich ucenie je zmeskou, nie katolickym ucenim
charizmatokom je pre mna ten, kto sa ku nim hlasi
citácia:

Ďalšia otázka: Ty veríš všetko, čo Boh zjavil? Dovolím si povedať, že aj keď si možno prečítala celý katechizmus, ešte stále ho neovládaš dokonale... Kto na zemi si môže povedať, že pozná úplne všetko, čo Boh zjavil? Nezabúdaj, že nie je tak dávno, čo si ani ty neovládala mnohé veci z katechizmu. Bola si vtedy "služobník diabla"?

Pôvodne zaslal Evelinka - 12 marec 2012 :  12:44:44


ano verim vsetko, co Boh zjavil
ano, neovladam katechizmus dokonale
KC pozna uplne vsetko co Boh zjavil a mali by aj ti, co nam maju byt ucitelmi-biskupi a knazi
opravim ta, aj som neverila vsetko, co uci KC, bola som sluzobnik diabla aj vdaka tomu, ze som sa medzi charizmatikmi pohybovala

Pôvodne zaslal janka - 12 marec 2012 :  15:11:30



Janka, už ma unavuje táto diskusia. Na to, aby si súdila, na aké čnosti zabúdam, nemáš ani dostatok info, ani nie si na to povolaná. Súď si, ak chceš, nebudem sa už brániť, nemám na to čas. Čo sa týka viery charizmatikov, neviem o tom, že by existovalo nejaké oficiálne charizmatické vyznanie viery, takže všetko je len o dohadoch.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

adeodatvs

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2012 :  22:55:17  Zobraziť profil  Pridať adeodatvs do zoznamu priateľov
citácia:
A kde Magisterium uci , ze katolik ma preberat to , co uci chasidsky Zid ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 15 marec 2012 :  15:03:32



bolo to nie tak davno, ked som sa tiez pytal podobne, co taky zid ma moze naucit, co take mozem ja od dajakeho zida prebrat, ked je tu predsa tolko inych "mudrych",a bol to jeden arab ktory mi polozil pred rokmi zvlastnu otazku: a co ty? co si myslis o tom zidovi, ty!? vyzval ma arab otazkou "prezrad nazor na na toho Josua ben Josefa z Nazaretu",.... arab sa priznal ze o nom pise knihu, a pyta sa kazdeho kto toho zida z Nazaretu stretol, bol za Pilatom byvalym jeruzalemskym prokuratorom, na colnici za mytnikom, na brehu jazera pytal sa na neho rybarov co prali siete, pytal sa na neho v chrame, bol za jeho Matkou aj za slepcom pri mestskej brane, kazdeho sa pytal posadnutych, chromych slepych, ze uz pytal sa vsetkych... arab vravel ze s knihou je uz na konci, len jedna prazdna strana mu ostala biela - nepopisana ked prave stretol mna..... zaskocil ma arab tou otazkou... A ja sa snazil rozpomenut na toho mladika z Nazaretu, na moj hlad v dave ludi a dvanast kosov chleba, smad pri sichemskej studni a zivu vodu co mi tam ten Nazaretcan ponukal, na burku na genezaretskom jazere aj to ticho ked on zdvihol tam ruky, a aj tu paradnu ochutnavku vina v Kane, ....
.....!!!!!
napis tam rychlo Arab!!!! ze ja este pamatam, aj ked zil som v zabudani, este stale spominam, ze ja viem komu som uveril, a uz nechcem nikdy zabudnut!!!

ten arab sa volal Chalil Dzibran a ten zid bol Jezis Nazaretsky
a kniha ma nazov:

Jezis Syn Cloveka

http://www.upnito.sk/subor/a6952a584e001d6c62928801c24c19cf.html

ked mas cas tak precitaj a dopis ju, lebo vzdy je tam jedna strana prazdna co caka na teba



 Krajina: Bosnia and Herzegovina  ~  Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 21 február 2012  ~  Posledná návšteva: 28 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2012 :  22:57:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Jezis nebol Zid Jezis je Boh

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2012 :  11:56:58  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


Posudzovanie nie neomylného magistéria vo svetle Listu nemeckých biskupov všetkým, ktorých Cirkev poverila ohlasovaním viery z 22.9.1967:

Kto sa domnieva, že smie mať súkromnú mienku, že on má už teraz lepší názor, ktorý Cirkev bude mať až v budúcnosti, ten sa musí pred Bohom a svojím svedomím v triezvom sebakritickom hodnotení opýtať, či má dostatočnú šírku a hĺbku odborných teologických znalostí, aby sa vo svojej súkromnej teológii a praxi smel odchýliť od momentálneho učenia cirkevného magistéria. Taký prípad je zásadne mysliteľný, ale subjektívne povýšenectvo a unáhlené mudrlantstvo sa budú musieť zodpovedať pred Božím súdom.“

Je vhodné ešte doplniť, že pápež má najvyššiu moc nielen vo vieroučných a mravoučných otázkach, ale aj v disciplinárnych záležitostiach:

„Ak teda niekto hovorí, že rímsky veľkňaz má povinnosť iba dohliadať a riadiť, ale nemá plnú a najvyššiu jurisdikčnú moc v celej cirkvi, nielen v záležitostiach, ktoré sa týkajú viery a mravov, ale i tých, ktoré sa týkajú disciplíny a správy cirkvi rozšírenej po celom svete; alebo že má iba väčší podiel, nie však úplnú plnosť tejto najvyššej moci; alebo že jeho moc nie je riadna a bezprostredná, či už vo všetkých alebo v jednotlivých cirkvách alebo u všetkých i jednotlivých pastierov a veriacich, nech je exkomunikovaný.“ (de fide, 1. vatikánsky koncil, Pastor aeternus, 4. zasadnutie, 3. hlava)


Pôvodne zaslal radar - 15 marec 2012 :  14:55:41


ja mam len mienku, aku mala Cirkev 2000 rokov, nevymyslam si svoju
dokonca som to dolozila aj !!!Detskym!!! katechizmom, takze vymyslat si , ze si vymyslam nie je na mieste
pre mna nie je problem verit, ze ten, kto odmieta co len jedinku zjavenu pravdu a nechce sa svojho bludu vzdat je mrtvym udom KC-ma smrtelny hriech!

takisto som niekde netvrdila, ze papez nema moc, ani ziadne povinnosti
verim, ze papez je tu na zemi viditelna hlava Cirkvi, namestnik Pana Jezisa
ale ak papez trpi v Cirkvi nieco, co nie je vobec v sulade s 2000 rocnou Cirkvou, v sulade s ucenim KC, ba je to popieranim, tak aj vtedy treba posluchat jeho odporucania, nazory?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2012 :  11:58:10  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Janka, už ma unavuje táto diskusia.
Pôvodne zaslal Evelinka - 15 marec 2012 : 21:45:19


aj mna

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2012 :  20:30:25  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
ale ak papez trpi v Cirkvi nieco, co nie je vobec v sulade s 2000 rocnou Cirkvou, v sulade s ucenim KC, ba je to popieranim, tak aj vtedy treba posluchat jeho odporucania, nazory?


Janka, skuste byt konkretna,co konkretne trpi papez, co nie je v sulade s ucenim KC a s 2000 rocnou Cirkvou?

citácia:
niekolko rokov som sa medzi nimi pohybovala, maju aj svoje stranky, staci si precitat, nie je to tajne a takto lahko sa da zistit, ze ich ucenie je zmeskou, nie katolickym ucenim

Aj tu by som poprosila pomenujte, co podla vas v katolickej charizmatickej obnove, ktoru povolil papez je zmeskou a nie je katolickym ucenim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2012 :  10:45:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
ekumenizmus

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2012 :  15:54:02  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ano, trpi ekumenizmus

charizmatici neucia celu Pravdu, tak ako ju uci KC, ale preberaju cosi z ucenia KC, cosi od protestantov, viac ci menej

niektori napr. veria, ze ked uverili v Jezisa Krista, idu po smrti hned do neba, ci Tradicia pre nich ani neexistuje, jedine Pismo a tak podobne
ked ich clovek na to upozorni, ze to nie je v sulade s ucenim KC, tak si v niecom priznaju, ze to nie je v sulade, ale aj tak s tym dokopy nic nerobia, alebo si chybu nepriznaju a idu dalej

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

adeodatvs

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2012 :  22:28:10  Zobraziť profil  Pridať adeodatvs do zoznamu priateľov
Blizi sa Velka Noc a Sväty Otec si možno aj toho roku vypocuje uvahy brata kapucina - Raniera Cantalamessu. Kazateľ - hosť českej katolickej charizmatickej obnovy 2011 v Brne. Je to už dosť rokov co vždy inak a vždy tak autenticky káže v bazilike sv. Petra v Rime vo Veľkopiatkových homíliach Svätemu Officiu ...... ktosi v tejto teme oslovuje námestníka Kristovho, dovolava sa odpovedi od nastupcu sväteho Petra, nedba, nema strach.....skuša pevnosť Skaly na ktorej Kristus postavil svoju Cirkev. Pokuša otazkami... Kto nema obavu? kto je to? hmmm hladat pukliny v Skale? Ake je jeho Meno?... vzdy je tak pritomny, a vzdy tak odvazny, meni oslovenia, pyší sa mudrostou, vymysli si forum aby si Cirkvi robil posmech.... skusam to zmenit, ukradnut vam čas vyhradeny pre toto jeho forum nijak inak iba knihami...ponukol som vam sv. augustina, dzibrana a tak vyskusam a pridam aj dve knihy od cantalamessu, jeho velkopiatkove homilie a uvahy o Duchu Svätom....


R. Cantalamessa - My ohlasujeme Ukrizovaneho Krista

http://www.upnito.sk/subor/eadd0ec5dd8a5c544b4e9e2097e3582d.html




R. Cantalamessa - Zpěv Ducha

http://www.upnito.sk/subor/bcc87a5864ecf5dee35c0ef15efaf62b.html


viem ze z tych 20 ludi co navstevuju toto forum, aby si tu cosi dokazovali a ukazovali na chyby druheho si to nedownloadne nik, ale mozno tu zavita niekto ako ja, co sa necha pomylit tym nazvom.... tou jeho pascou - www.kredo.sk


 Krajina: Bosnia and Herzegovina  ~  Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 21 február 2012  ~  Posledná návšteva: 28 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 19 marec 2012 :  09:00:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Aby prekliaty soptil proti tomuto foru , tak sem poslal vas

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 19 marec 2012 :  20:58:07  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
Blizi sa Velka Noc a Sväty Otec si možno aj toho roku vypocuje uvahy brata kapucina - Raniera Cantalamessu. Kazateľ - hosť českej katolickej charizmatickej obnovy 2011 v Brne. Je to už dosť rokov co vždy inak a vždy tak autenticky káže v bazilike sv. Petra v Rime vo Veľkopiatkových homíliach Svätemu Officiu ...... ktosi v tejto teme oslovuje námestníka Kristovho, dovolava sa odpovedi od nastupcu sväteho Petra, nedba, nema strach.....skuša pevnosť Skaly na ktorej Kristus postavil svoju Cirkev. Pokuša otazkami... Kto nema obavu? kto je to? hmmm hladat pukliny v Skale? Ake je jeho Meno?... vzdy je tak pritomny, a vzdy tak odvazny, meni oslovenia, pyší sa mudrostou, vymysli si forum aby si Cirkvi robil posmech.... skusam to zmenit, ukradnut vam čas vyhradeny pre toto jeho forum nijak inak iba knihami...ponukol som vam sv. augustina, dzibrana a tak vyskusam a pridam aj dve knihy od cantalamessu, jeho velkopiatkove homilie a uvahy o Duchu Svätom....


R. Cantalamessa - My ohlasujeme Ukrizovaneho Krista

http://www.upnito.sk/subor/eadd0ec5dd8a5c544b4e9e2097e3582d.html




R. Cantalamessa - Zpěv Ducha

http://www.upnito.sk/subor/bcc87a5864ecf5dee35c0ef15efaf62b.html


viem ze z tych 20 ludi co navstevuju toto forum, aby si tu cosi dokazovali a ukazovali na chyby druheho si to nedownloadne nik, ale mozno tu zavita niekto ako ja, co sa necha pomylit tym nazvom.... tou jeho pascou - www.kredo.sk



Pôvodne zaslal adeodatvs - 18 marec 2012 :  22:28:10


Hovoríte "brat kapucín", čo "tak autenticky káže"? Áno, je to autentický modernista. Vyzdvihujete tu Cantalamessu, toho pápežského kazateľa, ktorému sa nepáči apoštolova výzva ženám, aby sa podriaďovali mužom (Ef 5:22), čo sa "v spoločnosti silno (a právom) vedomej si rovnakosti pohlaví, zdá neakceptovateľné". Tento verš vraj nemusíme brať doslova, lebo "sv. Pavol bol sčasti ovplyvnený svojou dobou" (august 2006).

Chválite odpadlíka Cantalamessu, ktorý vo Vatikáne na Veký piatok r. 2002 vyhlásil, že falošné náboženstvá "Boh nielen toleruje, ale pozitívne ich chce ako výraz nevyčerpateľného bohatstva Jeho milosti a Jeho vôle, aby bol každý spasený."

Takže nie Satan založil toto fórum, ale inšpiroval tohto kazateľa a tých, ktorí mu tie jeho lži dovoľujú hlásať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 20 marec 2012 :  15:40:12  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Cantalamesa vie co robi, a vie to aj ten, kto ho v urade papezskeho kazatela drzi a necha sirit co siri.

Ad charizmatika celkom zaujimave:

http://michaelsa.cz/archiv/pentekost.pdf

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2012 :  22:36:13  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
http://gallery.upc.uniba.sk/main.php?g2_itemId=156650

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 27 máj 2012 :  03:07:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
zalezi na koho natrafite

ja som spoznal v Obnove aj v pohode ludi ale aj uletenych
napr o Eliasovi Dohnalovi som uz pred 15 rokmi hovoril ze ten clovek je MIMO cirkvi a skutocnost mi dala za pravdu ....

ale je tam aj vela skvelych ludi za ktorych som vdacny Panu Bohu

takze treba rozlisovat a nie zabrdat do nepodstatnych veci

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Zrusena stara zmluva? Téma Next Topic: Nota praevia Pavla VI.  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06