Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 katolicka charizmaticka obnova
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Zrusena stara zmluva? Téma Next Topic: Nota praevia Pavla VI.
Strana: z 5

adeodatvs

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  09:02:11  Zobraziť profil  Pridať adeodatvs do zoznamu priateľov
Katolicka Charizmaticka Obnova
nikdy som si nevšimol ten prievan , zvlastny vanok ked som sem-tam na nich niekde natrafil, na cudakov co zivot brali inak ako vacsina, ... dvihali ruky, divali sa kamsi do dialky, zvacsa boli veselsi ako bezny populacny priemer vzhadom na okolnosti okolo nich, cudoval som sa im lebo nepoznal som dovod radosti, mal som ich za blaznov a do oci sa im posmieval, nikdy si neodpustil nejaky ustipacny komentar na ich adresu ......žiadne pseudo ale zajstni, pravi CHARIZMATICI... a dnes? nejde mi o to nazvat niekoho alebo seba charizmatikom, citit sa byt prislusny k nejakej forme spirituality ale bez slov konat skutky, a vo dne v noci v zivote ako v operacnom systeme mojich myslienok slov a skutkov nechat bezat ako antivirak na pozadi vieru v Boha, v Jeho Syna, a Ducha Svateho ..... mam iba vieru a aj to slabu ale k nej aj snahu aj ked viem ze vlastnym usilim to nedokazem a tak sa tesim aspon z omrviniek, ...a vsetko co ma bavilo spoznavat doteraz, vesmir, historia, kvantova mechanika, mi ostalo a dokonca spoznavat mi to ide lahsie, citat Grygara, Livia, Mlodinova, Hawkinga, Sykesa, Runcimana som neprestal len som k nim pridal Cantallamessu, Spidlika, Chestertona, Balthasara a aj Ratzingera.... a svet sa mi zrazu zda krajsi, mensi , mensi az tak ze sa da objat a tesit sa z neho....

pripajam par liniek na prednasky z ceskej katolickej charizmatickej obnovy.... stoji to zato vypocut si ten vanok Ducha(cantallamessa, kodet, slavik, holub, lachmanova, sima a kopec dalsich)

katolicka charizmaticka obnova - Brno 2007
audio LAME/mp3
kvalita:16kHz - 64kbps - stereo
120MB





katolicka charizmaticka obnova - Brno 2008
audio LAME/mp3
kvalita:16kHz - 64kbps - stereo
106MB





katolicka charizmaticka obnova - Brno 2009
audio LAME/mp3
kvalita:16kHz - 64kbps - stereo
99MB






katolicka charizmaticka obnova - Brno 2010
audio LAME/mp3
kvalita:16kHz - 64kbps - stereo
80MB




 Krajina: Bosnia and Herzegovina  ~  Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 21 február 2012  ~  Posledná návšteva: 28 október 2013 Upozorniť moderátora 

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  09:16:37  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
aj mne sa zdali charizmatici cudaci, ked som medzi nich dosla, potom som sa tiez tesila z omrviniek, svet bol krasny, az kym som si neprecitala cosi z toho, co uci Katolicka cirkev a zistila som, ze su to ci uz vedome alebo nevedome sluzobnici Diabla...odvadzaju ludi od Pana Boha, aj ked sa nim chvalia...kto moze, utekaj od nich!!!

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  10:53:52  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Takto sa modlia katolíci, služobníci Boha:


Takto sa modlia kacíri, služobníci Satana:


Takto sa modlia charizmatici:

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  11:03:48  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
OMG Vy z fotky viete určiť čo sa kto modlí a ku komu?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  11:08:24  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Komu slúžia kacíri (hoci nevedomky) je jasné aj bez fotky. A komu slúžia "katolícky" charizmatici som tam nenapísal...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  11:10:40  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Môžem len gratulovať Janka, lebo ťažko sa dostáva z toho kruhu oblbnutia, fakticky stačí prerušiť seansy a "duch svätý" stráca vplyv, no to ďalšie je trošku prisilné, treba to brať ako obete. Ak je niekto slabší (myslím aj hypnoticky ovplyvniteľný) tak ho tam "duch svätý" určite schvatne. Treba si aj všimnúť, že málokedy ovečky odtiaľ diskutujú, radšej pozývajú na seansu, tam vás má "duch svätý" osvietiť a vy pochopíte, že toto je pravda. Inak netlačiť na nich, šíria si medzi sebou rôzne proroctvá, napr. o tom ako ich pápež zakáže a potom budú nútení založiť Pravú charizmatickú cirkev, ako budú prenasledovaní... keď som im oponoval tak mi bolo povedané, že ich upaľujem. Proste, netlačte na nich, sú dosť zmanipulovaní a niektorí aj dosť labilní. Sú to zväčša obete... tí čo vedia o čo ide, tak to je niečo iné...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  12:40:34  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
no, ja som sa stretavala s "katolikmi"...este stale su schvalene spolocenstvo v KC, nerusene pracuju na diele skazy a su o tom presvedceni, ze robia v sulade s ucenim KC

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  13:06:39  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
zistila som, ze su to ci uz vedome alebo nevedome sluzobnici Diabla...

Pôvodne zaslal janka - 21 február 2012 :  09:16:37



Príliš silné slová, Janka. Ak je toto pravda, tak služobníkom diabla je potom, aj keď možno len na chvíľku, každý, kto sa dopúšťa akéhokoľvek hriechu, aj ľahkého.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

adeodatvs

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  14:03:20  Zobraziť profil  Pridať adeodatvs do zoznamu priateľov
ospravedlnujem sa vsetky tu prispievajucim, som tu prvy krat, len som neodolal a chcel podelit s tým pocitom ked som na NOE sledoval prednasky otca Cantallamessu, alebo inych z charizmatickej konferencie v Brne, citam rad Cantallamessove uvahy o Duchu Svatom, jeho Velkopiatkove homilie, ten zapal duše patra Kodeta a uvahy kardinala Journeta či Spidlika, Serafima zo Sarova aj Cirkevnych otcov co mi o nich pisal Rattzinger a hlavne sv. AUGUSTINA!! ale musim sa priznat ze jedinych co zdvihali ruky a ktorych poznam su chlapi z celoslovenského stretnutia Modlitieb Otcov vo Svite, a ked k nim pridam bratov redemptoristov z Gaboltovskej pute tak to bude vsetko co viem o „charizmatikoch“ a priznam sa viac vediet nechcem, ani si pomahat ilustracnými zabermi co mi tu ktosi pripojil, to mi netreba, drzim sa vzdy Augustinovych slov „Miluj a rob čo chces“ aj teraz ked tu pisem, myslim z laskou na tych „charizmatikov“ co zisli z cesty a aj na tych co nimi preto pohrdaju aj ked sa na ziadnu cestu nikdy nevydaju ..... asi tak , kamene pohorsenia od vas az tak nebolia, tie su, budu a vzdy aj boli... na Stefana, na Jana z Kriza, a aj dnes si kazdy hodi kamenom do Rattzingera, ani nebridim sa sa tej zlče spravodlivej zlosti, bez nej by Pavol asi zmeskal ten zablesk pred Damaskom, ... chapem vas, bol som jedným z vas, odpor voci "charizmatikom" dlho zastieral mi zrak, az tak ze znenavidel som akukolvek zmienku o Duchu, o charizmach a do jedneho vreca tam nadžgaval ich vsetkych a najradsej ich rovno exkomunikoval všetkych a do kazdeho co si myslel cosi ine hodil kamenom.... aj ja som par krat prispel do diskusie podobnym tonom, aj ked asi inak vazil slova, preto skor ako znova prispejes, precitaj nieco, vypocuj prednasku, zvaz slova a diskutuj... prosim

 Krajina: Bosnia and Herzegovina  ~  Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 21 február 2012  ~  Posledná návšteva: 28 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  14:18:21  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
adeodatvs, predpokladám syn Augustína. No, ja proti Cantalamessovi nič nemám, ale určite si každý všimol aká bola kniha Pod vládou Kristovou to prvé vydanie a aké je teraz, tie "charizmatické" omáčky sú preč... beriem to tak že pán Cantalamessa sa snaží o to čo sa nazýva pokatolíčtenie tzv. charizamtického hnutia, obávam sa že toto je úplne beznádejné podujatie, a práve naopak oni sa radi budú oháňať tým kto všetko je na ich strane. Tie špiritistické seansy ktoré usporadúvajú charizmatici nie sú ani len nekresťanské, ale protikresťanské. Dúfam že čas na snahu pokatolíčtiť nepokatolíčtiteľné skoro vyprší a bude sa treba rozhodnúť- seansy alebo KC. Ovečky závislé na svojich "hypnológoch" pardón "kňazoch" či "vodcoch" sa budú musieť rozhodnúť...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  14:49:12  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
adeodatvs, predpokladám syn Augustína. No, ja proti Cantalamessovi nič nemám, ale určite si každý všimol aká bola kniha Pod vládou Kristovou to prvé vydanie a aké je teraz, tie "charizmatické" omáčky sú preč... beriem to tak že pán Cantalamessa sa snaží o to čo sa nazýva pokatolíčtenie tzv. charizamtického hnutia, obávam sa že toto je úplne beznádejné podujatie, a práve naopak oni sa radi budú oháňať tým kto všetko je na ich strane. Tie špiritistické seansy ktoré usporadúvajú charizmatici nie sú ani len nekresťanské, ale protikresťanské. Dúfam že čas na snahu pokatolíčtiť nepokatolíčtiteľné skoro vyprší a bude sa treba rozhodnúť- seansy alebo KC. Ovečky závislé na svojich "hypnológoch" pardón "kňazoch" či "vodcoch" sa budú musieť rozhodnúť...

Pôvodne zaslal mino - 21 február 2012 :  14:18:21

Ak autorita Cirkvi zakaze charizmaticku obnovu bude to jednoduche sa rozhodovat.
No zatial to autorita Cirkvi podporuje, tak "charizmatici" nemaju hriech ak su vtom. A nemaju ani dovod sa rozhodovat ci odist alebo ostat...
Ludia slobodne odtial odchadzaju alebo tam prichadzaju.


Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  14:54:38  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
iste tornero, len kto napraví škody aké napr. napáchala v duši sekta beňovci, proste sekta si funguje veselo s povolením až príde okamih pravdy. aj v prípade tzv. "charizmatických" siekt - myslím teraz katolíckych je to rovnaké. otázka času. čo potom s tými čo sa budú musieť prebudiť do reality? (inak zaujímalo by ma aké sily sa postarali o to že toto protikresťanské dielo bolo schválené, a aké sily sa stále pričiňujú o to, že biskupi sú ako tie povestné tri čínske opice... ale to je už iná téma)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  15:08:45  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
iste tornero, len kto napraví škody aké napr. napáchala v duši sekta beňovci, proste sekta si funguje veselo s povolením až príde okamih pravdy. aj v prípade tzv. "charizmatických" siekt - myslím teraz katolíckych je to rovnaké. otázka času. čo potom s tými čo sa budú musieť prebudiť do reality? (inak zaujímalo by ma aké sily sa postarali o to že toto protikresťanské dielo bolo schválené, a aké sily sa stále pričiňujú o to, že biskupi sú ako tie povestné tri čínske opice... ale to je už iná téma)

Pôvodne zaslal mino - 21 február 2012 :  14:54:38

hnutie nazaret ale neboli charizmatici.
Uz tu boli nejake charizmaticke spolocenstva zakazane a verim ze budu dalsie. Co poznam tak su to Emauzy zo Skalice a Cantonuovo.
Zial vzdy to tak je ze Cirkev urcity cas skuma jednotlive spolocenstva, co sa da inak robit, ked kazdy navonok deklaruje poslusnost Cirkvi a jej uceniu?
Mnoho katolikov ztychto skupin sa odvolava na poslusnost voci Cirkvi. Cize ak Cirkev prehovori a zakaze, tak katolik nediskutuje a bali švestky.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  18:48:42  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Tu mi nešlo o to či bolo "charizamtické", išlo mi o princíp. O to, že keď sa niečo povolené zvrhne, trvá istý čas kým to začne dopaľovať pastierom. Ale v prípade tzv "charizamtikov" je záhada (a možno aj nie) ako len sa tento špiritizmus infiltroval, a akým spôsobom získal povolenie. Takže tu o zvrhnutí ani nehovorím, ale rovno o infiltrácii niečoho protikresťanského.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  22:44:52  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
no - ono tu vlastne nemusí ísť ani tak doslova o službu diablovi, ako o biznis a klamanie ludí najmä v usa..

heh.. aký jednoduchý podvodík -

http://www.youtube.com/watch?v=_5JX0r19KZ0

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2012 :  08:02:52  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
no - ono tu vlastne nemusí ísť ani tak doslova o službu diablovi, ako o biznis a klamanie ludí najmä v usa..

heh.. aký jednoduchý podvodík -

http://www.youtube.com/watch?v=_5JX0r19KZ0


Pôvodne zaslal mortinia - 21 február 2012 :  22:44:52

Mortinia, nemala by si davat bludarov, podvodnikov, do tejto temy. Lebo katolicka charizmaticka obnova stym protestanskym charizmatickym chaosom nema nic spolocne...

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2012 :  08:15:36  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Nesúhlasím Tornero, čert ako diabol, charizmatizmus je diabolizmus sám osebe (teraz vôbec nehodnotím ľudí čo tomu sadli na lep, ich pohnútky nepoznám) Neexistuje žiadna forma katolíckeho charizmatizmu, to že sa tomu diabolstvu podarilo infiltrovať do KC pokladám za prácu určitých síl, prítomných v kúrii. Tie rozprávky si nakoniec je možné prečítať priamo na stránkach niektorých "katolíckych" "charizmatických" spoločenstiev. Rozprávku o tom ako Katolícka Cirkev potrebovala Ducha Svätého prebrať od charizmatikov "protestantských". Napr. pán Kocian si šiel po "ducha svätého" do Maďarska. Ja osobne nedovolím aby mi nejaký laik kládol ruky na hlavu s úmyslom mi darovať "ducha" ani nič podobné... a to sa deje v sektách ako spoločenstvo pri dóme sv. Martina a pod. komu ale nedopaľuje tomu nedopaľuje...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2012 :  13:03:19  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
zistila som, ze su to ci uz vedome alebo nevedome sluzobnici Diabla...

Pôvodne zaslal janka - 21 február 2012 :  09:16:37



Príliš silné slová, Janka. Ak je toto pravda, tak služobníkom diabla je potom, aj keď možno len na chvíľku, každý, kto sa dopúšťa akéhokoľvek hriechu, aj ľahkého.

Pôvodne zaslal Evelinka - 21 február 2012 :  13:06:39


ano, vsak aj sv. Peter bol nazvany Panom Jezisom Satanom...takze to nie su silne slova, je to pravda, ze mu sluzia, ked nesluzia Panu Bohu...neda sa sluzit nikomu

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2012 :  18:39:55  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

Mortinia, nemala by si davat bludarov, podvodnikov, do tejto temy. Lebo katolicka charizmaticka obnova stym protestanskym charizmatickym chaosom nema nic spolocne...

Pôvodne zaslal tornero - 22 február 2012 :  08:02:52



Tornero - nemylslea som to tak - chcela som naznačiť, že aj vo videu, kt. som tu dala, tam tiež ludia tak veľmi veria, tak velmi chcu byť vyliečení, tak veľmi sa tešia, že sa "stretli s Bohom", príp. sa "že ich Boh dotkol".. a pritom je to podvod a celkom jednoduchý.. Ja som sa už viackrát vyjadrila, že samozrejme, Boh môže uzdraviť na tele a na duši kohokoľvek, podľa Jeho milosrdenstva.. ale mám za to, že nie práve vtedy, ak sa na scéne objaví nejaký "charizmatický liečiteľ", čo kladie ludom ruky na hlavu, ludia padajú dozadu a oznámi im, že sú zdraví .. toto je podla mna autosugescia a dosť zrejmá... Boh nerobí zázraky na počkanie.. on ich robí stále, každý den, vedie každý náš krok..
Každopádne - možno by aj mohlo existovať niečo ako "duchovná obnova"-- mne sa nepáči slovo "charizmatický/é/".. vlastne si ani neviem predstaviť, ako by charizmatická obnova mala vyzerať - že sa ludia niekde stretnú a budú si svoje dary od Ducha sv. obnovovať??
Ja som nikdy na takom stretku nebola, takže fakt neviem..

BTW - Janka - prepanakraľa.. - kde Kristus nazýva sv. Petra satanom??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2012 :  19:50:10  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
pre Mortinia- odíď mi z cesty satan, lebo nemáš zmysel pre veci božie len ľudské... spomeniete si?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2012 :  21:42:28  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
aha - marek 8, 33..
niekde sa píše aj "pokušiteľ", niekde satan.. hm..
ale Ježiš ho tak karhal - nie tak nazýval.
Peter bol dosť často hovorcom všetkých učeníkov. Mam k tomu sv. písmo s aplikáciami (vysvetlivkami) - tam sa píše, že "keď menoval jeho, Ježiš nepriamo oslovoval všetkých apoštolov. Učeníci sa mimovoľne snažili zabrániť tomu, aby Ježiš išiel na kríž, hoci sebaobetovanie bolo Jeho skutočným poslaním na zemi. Satan pokúšal Ježiša, aby urobil to isté (MT4). Zatiaľ, čo satanovým motívom bolo zlo, učeníkov motivovala láska a obdiv k Ježišovi. A predsa poslaním učeníkov nebolo viesť a chrániť Ježiša, ale nasledovať ho. Až po Ježišovej smrti a jeh ovzkriesení učeníci celkom pochopia, prečo Ježiš musel zomrieť. "

celkom zrozumiteľné mino nie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  06:41:10  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Skúsim vás nepotešiť mortinia- Matúš píše v origináli (gréckom) satan, a to že pozná slovo pokušiteľ je jasné z toho že ho použil Mt 4, 3 (peiradzon- pokušiteľ... to iste v Otčenáši- neuveď nás do pokušenia- eis peirazmon) Takže keby myslel že Peter je len pokušiteľ tak určite by si poradil:) ale zas nazval ho satan nie Satan (to by bol s členom)... takže uprednostňujem preklad satan v zmysle v tejto chvíli si služobník Satana. Inak tak pekne vynikne ten efekt- predtým ho blahoslaví za to vyznanie- to Peter hovoril to čo mu zjavil Otec, ale akonáhle Peter hovorí "zo svojho" tak je satan...veľmi pekná lekcia o tom že aj prvý medzi apoštolmi je len "satan" pokiaľ hovorí zo svojho. Jednoduché či zložité?:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

adeodatvs

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  07:55:52  Zobraziť profil  Pridať adeodatvs do zoznamu priateľov
...... Pane dotkni sa ich pier, poLaskaj prsty co do klavesnic udieraju v zlosti, pohlaď ich a s Laskou zhliadni tak ako iba TY to vies. Po par prispevkoch chcel som zmazat tuto temu co som nacal – neviem ako , nedari sa zastavit tie prudy zlosti, mudrosti bez Lasky, vyzval k tomu administratora ten sa neozyva. Pane zmen to forum, zastav temy diskusie zakonikov - znalcov Pisma, luštiteľov Tvojich Slov pre ktorych si nie Laskou ale iba obycanou greckou krizovkou, kto to vie lepsie a rychlejsie a hlavne bez lasky, Pane si tu iba vyzvou k pretekom, dotkni sa srdc Velkych Inkvizitorov, oni poznaju Dostojevskeho, citali Bratov Karamazovcov a predsa pisu ako Dostojevskeho - Velky Inkvizitor, keby si prisiel este raz, mozno uz dnes , spoznali by ta? bez lasky ta Lasku nespoznali ani farizeji, ani inkvizitori, „ do temnice s nim a riekli strat sa odkial si prisiel !!!“ .. vyhnali by ta lebo vsetko co o tebe vedia este nepovedali, kazde slovo vela krat v ustach premliet ale nechat si srdce skameniet, tomu druhemu odpvedat prikro ako sa len da... smutno mi je . Pane ale aj tak dakujem ze su, aj taky ako oni, ked budu znova tiahnut Turci na Poniky, a ci Maury do Spanielska, su tu predsa nasi Reconqistadores, co sa postavia do cela sikov krestanov, mece slov co sa dnes v tom fore nimi ohanaju a tnu hlava nehlava budu branit vsetkych nas, aj tych co obdivuju Dostojevskeho a pisu ako Invizitori...

 Krajina: Bosnia and Herzegovina  ~  Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 21 február 2012  ~  Posledná návšteva: 28 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  08:04:14  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ak prosíš "ducha svätého" ktorý vás tam váľa po zemi, či rozosmieva, či rozplakáva, alebo naleje toľko adrenalínu a iného hormónu do tela, že človek miluje aj tú skalu aj ten stĺp na ktorý narazí, a má chuť od "lásky" všetko vybozkávať, tak ten "duch svätý" zvykne vyprchať, pokiaľ si ho nedobiješ na ďalšej seanse. Inak si asi nováčik, inak by ťa poučili, že to nemáš vynášať ďalej, že sa ti budú smiať, že oni tam vonku nechápu ducha... Keď si už tému otvoril treba si vypočuť aj druhú stranu, ja viem že to cez ten opar hormónov v ktorom sa nachádzaš bude ťažké, ale už si to tu založil, a dúfam že admin to nezruší. A nepros za lásku, ja tú "všelásku" "charizmatickú", ktorá miluje všetko ale nikoho nepotrebujem. Nie som senzibilný, takže tvoj "duch svätý" ma asi nijako neovplyvní...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  08:07:22  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
aha, to som si nevsimla, ze vo Sv. Pisme sa pise satan s malym s
no ja mam zas vo vysvetlivkach napisane:"Peter vo velkej horlivosti chce odvratit Jezisa od jeho najvlastnejsieho poslania a v tom zmysle je pokusitelom cize Bozim protivnikom(satan je doslovne protivnik, pokusitel)

jasne bol sv. Peter nazvany satanom, protivnikom, pokusitelom, tak preco by tak nemohol byt nazvany hocikto z nas?
viete si predstavit, ze vam to hovori Pan Jezis?

"Choď mi z cesty, satan! Na pohoršenie si mi, lebo nemáš zmysel pre Božie veci, len pre ľudské!"

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  08:11:08  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
...... Pane dotkni sa ich pier, poLaskaj prsty co do klavesnic udieraju v zlosti, pohlaď ich a s Laskou zhliadni tak ako iba TY to vies. Po par prispevkoch chcel som zmazat tuto temu co som nacal – neviem ako , nedari sa zastavit tie prudy zlosti, mudrosti bez Lasky, vyzval k tomu administratora ten sa neozyva. Pane zmen to forum, zastav temy diskusie zakonikov - znalcov Pisma, luštiteľov Tvojich Slov pre ktorych si nie Laskou ale iba obycanou greckou krizovkou, kto to vie lepsie a rychlejsie a hlavne bez lasky, Pane si tu iba vyzvou k pretekom, dotkni sa srdc Velkych Inkvizitorov, oni poznaju Dostojevskeho, citali Bratov Karamazovcov a predsa pisu ako Dostojevskeho - Velky Inkvizitor, keby si prisiel este raz, mozno uz dnes , spoznali by ta? bez lasky ta Lasku nespoznali ani farizeji, ani inkvizitori, „ do temnice s nim a riekli strat sa odkial si prisiel !!!“ .. vyhnali by ta lebo vsetko co o tebe vedia este nepovedali, kazde slovo vela krat v ustach premliet ale nechat si srdce skameniet, tomu druhemu odpvedat prikro ako sa len da... smutno mi je . Pane ale aj tak dakujem ze su, aj taky ako oni, ked budu znova tiahnut Turci na Poniky, a ci Maury do Spanielska, su tu predsa nasi Reconqistadores, co sa postavia do cela sikov krestanov, mece slov co sa dnes v tom fore nimi ohanaju a tnu hlava nehlava budu branit vsetkych nas, aj tych co obdivuju Dostojevskeho a pisu ako Invizitori...

Pôvodne zaslal adeodatvs - 23 február 2012 :  07:55:52



inak, mate basnicku dusu a budete raz dufam tvorit na Slavu Boziu a vlasy si trhat, co ste to kedysi tvorili

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Zrusena stara zmluva? Téma Next Topic: Nota praevia Pavla VI.  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06