Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Agapé - zakázané, alebo nie?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Prísny pôst Téma Next Topic: Naliehavé posolstvo  

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2012 :  16:43:38  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Zrovna čítam Špirkove Cirkevné dejiny a na strane 87 som narazil na toto (podstatné sú posledné 4 riadky):



Viackrát som sa však stretol s tým, že sa agapé deje medzi tými, čo sa označujú za rímskych katolíkov aj dnes. Zmenilo sa azda niečo ohľadom tohto zákazu po roku 1940?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora 

st_kuko

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2012 :  17:31:47  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
Povedal by som, ze agape v opisanom zmysle sa uz u rimsko-katolikov nerobi. Je to skor pohostenie po sv. omsi na fare, alebo v inych priestoroch mimo kostola pri prilezitosti napr. oslavy patrona farnosti, po primicnej sv. omsi novoknaza, po vecnych sluboch.... Akosi zostal zauzivany povodny nazov 'agape'.

"Litera zabija, duch ozivuje."
"Aby vo vsetkom bol oslaveny Boh...!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

handulka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 február 2012 :  01:04:49  Zobraziť profil  Pridať handulka do zoznamu priateľov
u nás sa začalo s agape pred niekoľkými rokmi hlabne v deň odpustu, t.j vyročia patrona chrámu a celkom sa mi to pači,lebo vtedy sa zídu farnici pokope a viac sa uceľujú vzťahy vo farnosti

handulka

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 16 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 10 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 18 február 2012 :  13:58:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
handulka: Ono či sa to niekomu páči je v tomto prípade vedľajšie. Ak je to povolené a má to pomôcť, smelo do toho, ja proti nie som. Ibaže, čo ak je to zakázané?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

handulka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  00:05:05  Zobraziť profil  Pridať handulka do zoznamu priateľov
prečo by malo byť zakazané niečo kde sa stretnú veriaci a spoločne stravia v pohode nedeľné poobedie ?

handulka

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 16 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 10 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  10:36:55  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
To, čo k tomu mám je v úvodnom príspevku. Viac nemám a preto sa pýtam...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2012 :  18:47:54  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
prečo by malo byť zakazané niečo kde sa stretnú veriaci a spoločne stravia v pohode nedeľné poobedie ?


Pôvodne zaslal handulka - 21 február 2012 :  00:05:05



neboj sa stretnutie veriacich po omši,alebo pobožnosti určite zakázané nieje, naopak je doporučené aby sa veriaci lepšie spoznávali a preživali spolu farské spoločenstvo.

mnohí tu neuznávajú Druhý Vatikánsky koncil a z toho vyplývajú aj ich čudné názory ohladom života Cirkvi

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Prísny pôst Téma Next Topic: Naliehavé posolstvo  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06