Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 jedna Cirkev
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ja, my a naša farnosť Téma Next Topic: Male upratovanie
Strana: z 9

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  12:52:28  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Manzelstvo je zmluva pred Bohom aj pred svetom. Boh si vie v dnesnej dobe velmi dobre pouzivat manzelske pary. Ved stvoril cloveka ako muza a zenu. Vztahy bez zavazkov nemaju ani pred Bohom ani v spolocnosti ziadnu vahu.

A kto nechce vstupit do manzelstva, nevie sa odovzdat partnerovi, ako sa potom chce odovzdat Bohu aby si ho pouzival??? Clovek je potom stale nedospely a infantilny. Mame predsa spolu stat v dobrom i zlom, a nie pri prvom vacsom probleme ziadat o rozvod. Boh spaja, nerozdeluje.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  13:05:09  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
A vies mi vysvetlit o com Jezis hovoril ked hovoril toto? Mt 19,3-12 (hlavne si vsimni Mt 19,10-12).

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  13:32:00  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Tu sa jedna o skutocne vynimky. Ked sa pozriem okolo seba, velki evanjelisti a pastori, ktori maju obrovske zbory, su zenati. Su vsak aj vynimky ako bol Pavol. Zalezi, ako to clovek prezije a rozhodne sa. Ja som vsak hovoril o infantilnych hrach ktore sa dnes ludia hraju, ked ziju bez zavazkov. Na "hromadke". V hriechu...

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  13:38:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
V tom máš pravdu, Vader. Žiť "voľný vzťah" je (prinajmenšom) nezodpovednosť...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  13:40:03  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Je to az hriech. Smilstvo... nemyslis? A takyto ludia nezdedia kralovstvo nebeske.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  13:46:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Áno, je to smilstvo, ako vyšité - jasné prehrešenie sa proti Božiemu prikázaniu.
A je to aj nezodpovednosť - voči im samým, ale aj voči prípadným deťom...
A nič nie je isté - žiadna opora... Veď keď by to začalo škrípať: nič sa nedeje - rozídeme sa, veď prakticky "spolu nič nemáme"...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  13:52:51  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
A o tomto je dnesny svet. Hriech na kazdom rohu a bilboarde. Zakony legalizuju hriesne veci. Deti neposluchaju rodicov, ked ho nahodou trochu udries, ako rodic, uz ta moze udat, to je nechutne.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  13:59:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Veru, vader! Máš plnú pravdu. Nemám čo oponovať. Spolu s Tebou som z toho smutný...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  14:11:00  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Ale ved mame Pana, a s nim nic nie je nemozne :)

Este budeme aj mrtvych kriesit :)

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  14:18:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ty chces kriesit mrtvych a Panna Maria , ktora porodila Spasitela nemoze byt ani na nebovzata .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  14:20:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ale ved mame Pana, a s nim nic nie je nemozne :)

Takze nie je nemozne ani to , aby Panna Maria bola bez dedicneho hriechu pocata a nanebovzata ! Som rad , ze konvertujes na jedinu pravu katolicku apostolsku vieru .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  14:24:42  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
tiez suhlasim vader s tym tvojim prispevkom o hriechu na kazdom kroku atd...mohol si ho dat aj do casti prenasledovanie krestanov...to vsetko je pod plastikom slobody...ale moju slobodu to obmedzuje

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  14:26:54  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
To som nepovedal, to mi isty mily clovek vsunul do ust. Nekonvertujem. Kriesenie mrtvych nam bolo zaslubene a vo svete sa uz deje, casom to dokazeme aj u nas. O nanebovzati sa tu nebudem hadat, nie je to ani v biblii, takze to vobec nie je dolezite pre spasenie. Na co si pridavat veci, jedine ze by sme si chceli aj pridat ran za bludne ucenia.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  14:30:00  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Je preto potrebne obratit ludi v politike, na ministerstvach, policii, podnikatelov a znamych umelcov.

Oni maju tu schopnost, zasahovat do verejneho zivota statu a verejnosti. Napriklad je mnoho celebrit, ktore sa obratili. Ako priklad spomeniem Bob Marley, Chuck Norris, nejaky zapasnici WWF a posledne gitarista kapely Korn.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  14:37:10  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
to fakt tie obratenia?...chvala ti pane...inak ja som citala, ze jeden krestansky raper sa modli za eminema a eminem o tom vie

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  15:23:50  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal vader
Duch Svaty sa dotyka aj neveriacich, takze je mozne, ze aj tam posobi, ale je blokovany inymi duchmi, napr. duch katolicizmu.


Na tomto som sa skutocne dobre nasmial. Vader nejdes vo svojej "ducharcine" uz prilis daleko? Duch katolicizmu To je teda fakt dobre

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  15:25:39  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Demon bude vzdy robit naproti DS a demon neodide len tak, sam od seba.

Presne to hovorim aj ja, demon bude neustale utocit na to co je Bozie, v tomto pripade KC. A neodide len tak od seba, budem mu asi musiet zakzat pristup, duchovi pobludenia

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  15:28:25  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Za kazdou duchovnou organizaciou je urcite duchovne pozadie. Ved ako prisli velke prebudenia v amerike? Najskor sa modlili a lamali duchovne sily. Ponebeske mocnosti a potom prislo aj vitaztvo do fyzickeho sveta. duchovny svet nezapries.

Napriklad v madarsku to bude velmi zaujimave, pretoze ludia sa ponahlaju v nedelu domov z kostola, aby mohli sledovat v telke vyucovania nedominacnej cirkvi, letnicnej a zaroven svoje 2% z dani katolici davaju radsej tam ako rkc. Veci sa hybu, ani o nich neviete

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  15:30:46  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal vader
Kriesenie mrtvych nam bolo zaslubene a vo svete sa uz deje, casom to dokazeme aj u nas.


Ze pozdravujem pavlaba, ktory neveri ani len na uzdravovanie a par krat sme sa uz na tuto temu pochytili... Zda sa, ze ani Ti "biblicki" krestania sa akosi nevedia zhodnut, co je vlastne biblicke. Vlastne vedia, to ze treba busit do KC v tom su zajedno, ale tam to asi aj konci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  15:34:16  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal vader
Ved ako prisli velke prebudenia v amerike? Najskor sa modlili a lamali duchovne sily.

Malicka otazocka do plena, viete kde sa zacalo to velke prebudenie

Este mensia poznamocka pod ciarov - v demonickej stanskej KC. Zaby rozdelenie kralovstva?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  15:34:56  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Vies, keby bolo to nieco, co spominas bozie, bola by tu ina situacia. Aj v historii by boli viditelne bozie skutky.

Ista strana, ktora sa poklada za krestansku, robi vo vlade neporiadok. Ludia povinne prispievaju na statne cirkvi bez ohladu na svoje vierovyznanie. Toto je bozia vola, nutit ludi prispievat tam, co mi nic neda a nic s tym nemaju spolocne?

Boh sa ku svojej cirkvi priznava. Ludia su uzdravovani, slepi vidia, hluchy pocuju, rakovina sa straca, drogove a ine zavislosti su v okamihu prec nenavratne. Mrtvi su krieseni. Zazraky na kazdodennom poriadku, ci uz skryte alebo viditelne. Spasenych ludi pribuda.

A statna institucia aj s uradnikmi sa darmo cuduje, preco nic take sa nedeje, preco jej odchadzaju ludia atd.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  15:36:59  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal vader
Boh sa ku svojej cirkvi priznava. Ludia su uzdravovani, slepi vidia, hluchy pocuju, rakovina sa straca, drogove a ine zavislosti su v okamihu prec nenavratne. Mrtvi su krieseni. Zazraky na kazdodennom poriadku, ci uz skryte alebo viditelne. Spasenych ludi pribuda.


Som rad, ze si to napisal. Teraz ma zaujima co povies na to, ze toto vsetko sa deje aj v KC a ze niektorym tymto zazrakom som bol svedkom a ze Tvoj utociaci spolubrat na to neveri ani v KC ani nikde inde?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  15:37:23  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Pensacola na Floride....

Steven Hill

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  15:40:58  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
A kde v KC sa to udialo, nebodaj v lurdach?

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  15:44:09  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Nespravne polozena otazka.
Spravne znie, kde sa to v KC deje (cas pritomny).
Odpoved naposledy som tomu bol svedkom v BA pri modlitbe patra Hockena asi tak 2 tyzdne do zadu. A ano, ked uz o tom hovoris aj v Lurdoch.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 9 Previous Topic: Ja, my a naša farnosť Téma Next Topic: Male upratovanie  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06