Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 jedna Cirkev
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ja, my a naša farnosť Téma Next Topic: Male upratovanie
Strana: z 9

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2005 :  18:00:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Aj ja som za jednotu krestanov . V jedinej pravej apostolskej Katolickej Cirkvi na sposob Unie s grekokatolikmi . To je jedina cesta k jednote , ina neexistuje.
Ja som to tvrdil uz davno, ze ekumenia je z pohladu RKC snaha o znovunastolenie hegemonie v oblasti viery.

To sa vylucuje , pretoze by bolo postavene na hlavu cele zjavene nabozenstvo.
Ale kdeze. Len by sa ukazalo, ze ucenie RKC (jej interpretacia) nie je tym, za co sa vydava. Zeje len ludskym vymyslom. To si GMK ostatne mysli uz davno.

Kristus by musel byt luharom, ktory nevedel co hovori.
To je prave ono - o RKC sa Kristus nikdy nevyjadroval. To len takto hyperbolizovali iste kruhy, co mali na tom zaujem.

A katolici sa odo nikoho neodelili , oni nevytvorili ziadnu novu Cirkev , ale stale zotrvavaju v tej , zalozenej nasim Panom.
Tak isto ako aj evanjelici, ci clenovia kretanskych zborov.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Korrak

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2005 :  19:14:20  Zobraziť profil  Pridať Korrak do zoznamu priateľov
quote:
A katolici sa odo nikoho neodelili , oni nevytvorili ziadnu novu Cirkev , ale stale zotrvavaju v tej , zalozenej nasim Panom.Tak isto ako aj evanjelici, ci clenovia krestanskych zborov.

Oddělili se při schizmatu katolíci od pravoslavných nebo pravoslavní od katolíků? A kdo zachoval původní starokřesťanskou tradici?

 Počet príspevkov: 758  ~  Člen od: 03 január 2005  ~  Posledná návšteva: 04 apríl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2005 :  08:10:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Korrak

quote:
A katolici sa odo nikoho neodelili , oni nevytvorili ziadnu novu Cirkev , ale stale zotrvavaju v tej , zalozenej nasim Panom.Tak isto ako aj evanjelici, ci clenovia krestanskych zborov.

Oddělili se při schizmatu katolíci od pravoslavných nebo pravoslavní od katolíků? A kdo zachoval původní starokřesťanskou tradici?


Odelili sa pravoslavny , lebo sa odelili od Petrovho stolca .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Korrak

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2005 :  08:37:41  Zobraziť profil  Pridať Korrak do zoznamu priateľov
quote:
AM1 : Odelili sa pravoslavny , lebo sa odelili od Petrovho stolca .
Co je to Petrův stolec - trůn?
Bible o žádném Petrově stolci nehovoří.
Římský papež byl nejdřív jedním z biskupů, pak jedním ze služebníků, pak tolerovaným předákem - protože sídlil ve středu bývalé Římské říše, kterou obnovoval Karel Veliký a teprve pak byl uznán za papeže všech křesťanů. Nadřízeného biskupa, který má rozhodovací pravomoce nad ostatními (jako světský král nad poddanými). A tehdy se oddělili pravoslavní.
A proto pravoslavní nemají žádného nejvyššího biskupa. Jejich biskupové mají rovné pravomoce. A o společných věcech a problémech víry se diskutuje na synodech - sněmech.
Takže kdo se oddělil od koho?

 Počet príspevkov: 758  ~  Člen od: 03 január 2005  ~  Posledná návšteva: 04 apríl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2005 :  10:28:37  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1
Pochop , ze by nemohlo . To sa vylucuje , pretoze by bolo postavene na hlavu cele zjavene nabozenstvo . Kristus by musel byt luharom , ktory nevedel co hovori . Je to tvrdo povedane , ale pravdivo . A katolici sa odo nikoho neodelili , oni nevytvorili ziadnu novu Cirkev , ale stale zotrvavaju v tej , zalozenej nasim Panom . A co ked nastal upadok krestanstva ? To je dovod cle ucenie Kristovo prevratit na ruby ?



Dobre, asi sme sa zle pochopili, prosim ta, skusim si este raz precitat 23. kapitolu danej knihy a porozmyslam. Skus aj ty dobre? Neslo o urcitu moznost, ale skor o moznost hypoteticku, lebo sv. otec dostal otazku, preco dochadza k rozdeleniu. Spomenul dva pohlady - negativny - kvoli hriechu a - pozitivny- aby to vzajomne viedlo k obohateniu, a aby sa napriek mnohorakosti dospelo k jednote. Urcite tam nebol nazor, ze s tym suhlasi, alebo nesuhlasi. Urcite tam bol nazor, ze verime v jedneho Boha a to by nas malo spajat a nie rozdelovat, hoci si niektore veci rozne cirkvi vysvetluju rozne.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2005 :  10:31:13  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Korrak

quote:
AM1 : Odelili sa pravoslavny , lebo sa odelili od Petrovho stolca .
Co je to Petrův stolec - trůn?
Bible o žádném Petrově stolci nehovoří.
Římský papež byl nejdřív jedním z biskupů, pak jedním ze služebníků, pak tolerovaným předákem - protože sídlil ve středu bývalé Římské říše, kterou obnovoval Karel Veliký a teprve pak byl uznán za papeže všech křesťanů. Nadřízeného biskupa, který má rozhodovací pravomoce nad ostatními (jako světský král nad poddanými). A tehdy se oddělili pravoslavní.
A proto pravoslavní nemají žádného nejvyššího biskupa. Jejich biskupové mají rovné pravomoce. A o společných věcech a problémech víry se diskutuje na synodech - sněmech.
Takže kdo se oddělil od koho?



a ako si vysvetlis slova Pana Jezisa? Ked sa Petra tri razy spytal ci ho miluje a pritom mu tri razy povedal: Pas moje baranky?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2005 :  10:54:28  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
"Boh , Jezis Kristus zalozil len jednu Cirkev , pravu apostolsku katolicku . Nemoze respektovat rozdelenie , lebo rozdelenie je nasledkom popretia Jeho Pravdy ."


pravda je, ze jezis je spasa...a ti, ktori toto veria, opakujem: dostali tuto vieru od boha...cize boh sam seba nepopiera...
rozdelenie je dobre opisane v podobenstve o semienku...jedno padne na okraj cesty, ine na skalu...to co clovek dostane, zacne menit podla seba vo svojej pyche a nakoniec z jezisa spravi maximalne nejakeho proroka,kazatela ci osvietenca svojej doby a jeho poslanie a hodnost odmietne...
a suhlasim s tym co napisal alesko s tymi dvoma pohladmi...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Korrak

Stav: offline

 Odoslaný - 04 apríl 2005 :  10:35:34  Zobraziť profil  Pridať Korrak do zoznamu priateľov
quote:
ALESKO : Ked sa Petra tri razy spytal ci ho miluje a pritom mu tri razy povedal: Pas moje baranky?

Řekl to Petrovi. A neřekl mu: Ať tvoji následovníci zřídí úřad nejvyššího biskupa.
Proto si byli biskupové původně rovni postavením.

 Počet príspevkov: 758  ~  Člen od: 03 január 2005  ~  Posledná návšteva: 04 apríl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 apríl 2005 :  12:36:43  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
lenze vatikan je stat´, tam hierarchia musi existovat. Nikto netvrdi ze je ten alebo onen dolezitejsi v bozich ociach. Tu ide aj o to riadenie a zodpovednost a to je cosi ine.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2005 :  18:36:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

lenze vatikan je stat´, tam hierarchia musi existovat. Nikto netvrdi ze je ten alebo onen dolezitejsi v bozich ociach. Tu ide aj o to riadenie a zodpovednost a to je cosi ine.


Tak ako ti to zase jemne povedat . Co ma spolocne , ze Vatikan je stat , z hierarchickym usporiadanim Cirkvi . Monarchicky episkopat pochadza a samotneho Krista a apostolov .
Ja tvrdim ne rozdiel od teba , ze ten , alebo ten je je " dolezitejsi " v Bozich ociach . Vies , co je to hierarchia svatenia a hierarchia pravomoci ?
Urad Petra skaly ma absolutnu a plnu pravomoc nad celou Cirkvou . Je nielen hierarchicky najvyssi u Boha , ktory tento urad sam zriadil , ale aj u kazdeho pravoverneho katolika .
Kam na tie bludy chodite ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 06 apríl 2005 :  14:41:43  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
dobre, mozno som sa v niektorych veciach sekol, beriem. Ale v bozich ociach ma kazdy clovek rovnaku cenu a to jest krv Kristova, nie?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 06 apríl 2005 :  15:44:14  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

Aj ja som za jednotu krestanov . V jedinej pravej apostolskej Katolickej Cirkvi na sposob Unie s grekokatolikmi . To je jedina cesta k jednote , ina neexistuje.
Ja som to tvrdil uz davno, ze ekumenia je z pohladu RKC snaha o znovunastolenie hegemonie v oblasti viery.



a vies ze myslienka ekumeny pochadza ako prva od protestantov

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 06 apríl 2005 :  23:08:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Samozrejme ze to viem , a poviem ti aj preco . Lebo blud ich pomiatol natolko , ze dnes je asi 2000 protestanskych cirkvi . Takze ekumenicke snahy skutocne nevymru na nedostatok prace .
A co sa tyka rovnosti ludi . Pochop prosim ta , ze biskup ma v Cirkvi inu ulohu , ine pravomoci , ine charizmy , inu zodpovednost ako knaz a ten ju ma inu ako laik a nad vsetkymi je papez s absolutnou a plnou pravomocou nad celou Cirkvou . Preco pouzivas protestansku terminologiu , ked si katolik .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tothjuraj

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2005 :  09:31:39  Zobraziť profil  Pridať tothjuraj do zoznamu priateľov
mate pravdu obidvaja, aj alesko aj amerika, a chapem co chce alesko povedat: ked budem stat pred Bohom bude je dno ci som bol biskup, alebo obycajny laik, Boh sa nebude pozerat na moj urad v cirkvi ale na to ako som zil svoje povolanie. nech uz bolo akekolvek

 Počet príspevkov: 151  ~  Člen od: 24 jún 2004  ~  Posledná návšteva: 25 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2005 :  12:07:11  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
dakujem juraj, nedostal som sa uz k vysvetleniu, ale urobil si to za mna.
amerika, mozem sa s tebou bavit na inom mieste?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2005 :  19:32:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal tothjuraj

mate pravdu obidvaja, aj alesko aj amerika, a chapem co chce alesko povedat: ked budem stat pred Bohom bude je dno ci som bol biskup, alebo obycajny laik, Boh sa nebude pozerat na moj urad v cirkvi ale na to ako som zil svoje povolanie. nech uz bolo akekolvek


Nemozem s tebou celkom suhlasit .

Kto mnoho dostal, od toho sa bude mnoho požadovať, a komu veľa zverili, od toho budú viac žiadať. Lk 12 , 48

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2005 :  14:17:16  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ach jaj, aj vy dvaja tvrdite podobne veci. Samozrejme, amerika, pokusim sa to zhrnut.
Uznavam cirkevnu hierarchiu, som za. Je dolezite zastavat urad v cirkevnej hierarchii, to je jedno na akom poste. Mali by sme mat uctu ku knazom, biskupom i k sv. otcovi. Ale, ako si ty tvrdil, od kazdeho sa bude pozadovat ucet z jeho safarenia(aby som pouzil slova z pisma) - cize ucet za to co sme mohli a co sme urobili. Juraj len tvrdil a to aj ja tvrdim, ze v laske mame mat ludi rovnako, ci uz je to posledny bezdomovec alebo papez. nemozem jedneho milovat a druheho nenavidiet. A tak ista je aj laska Bozia - Boh ma ludi rovnako. Neslo o zrusenie a popieranie katolickeho postoja(hoci sa to mohlo na prvy pohlad zdat). Keby Boh niekoho miloval menej, prestal by mu davat sance. A kolko sme ich uz dostali, kazdy z nas? Preto v mojich ociach je dolezite sa spolahnut iba na Boha. Ale On moze ku mne prehovorit aj skrze knazov, biskupov i svateho otca. Ale aj skrze protestantov, pravoslavnych, inovercov alebo i nevercov. V tom je krasa Bozej lasky - aby sme zili vsetci svorne v laske a vzajomne si pomahali na ceste do vecneho zivota.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2005 :  14:20:47  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
napada ma tu jeden vyrok, pravdepodobne som ho uz spomenul, alebo ho spomenul niekto druhy: Boh miluje kazdeho z nas tak, ako keby okrem nas na svete nik neexistoval.

Tolko vyrok, ja pokrecujem dalej:
A v Bozich ociach nie su tak dolezite ludske vytvory(alebo i crikevna hierarchia) ako sposob ako danu cinnost vykonavame a kolko lasky do nej vlozime. A dolezity je v jeho ociach clovek.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2005 :  16:18:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

ach jaj, aj vy dvaja tvrdite podobne veci. Samozrejme, amerika, pokusim sa to zhrnut.
Preto v mojich ociach je dolezite sa spolahnut iba na Boha. Ale On moze ku mne prehovorit aj skrze knazov, biskupov i svateho otca. Ale aj skrze protestantov, pravoslavnych, inovercov alebo i nevercov. V tom je krasa Bozej lasky - aby sme zili vsetci svorne v laske a vzajomne si pomahali na ceste do vecneho zivota.


Skrze knazov , biskupov , sv . otca . Ved som ich citoval a neprimate
Skrze pravoslavnych , ciastocne .Maju platnu eucharistiu a apostolsku postupnost , ak rozumies , ak nie vysvetlim .
Inovercov , alebo nevercov ? A co by si sa od nich chcel dozvediet , co ti neponuka katolicka Cirkev ? Mozes vysvetlit ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2005 :  16:19:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
[i]
Tolko vyrok, ja pokrecujem dalej:
A v Bozich ociach nie su tak dolezite ludske vytvory(alebo i crikevna hierarchia) ako sposob ako danu cinnost vykonavame a kolko lasky do nej vlozime. A dolezity je v jeho ociach clovek.



Akoze nie cirkevna hierarchia , ked pochadza od Boha ? Ja ti nerozumiem . Mozes to objasnit ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2005 :  09:13:17  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1
Skrze knazov , biskupov , sv . otca . Ved som ich citoval a neprimate
Skrze pravoslavnych , ciastocne .Maju platnu eucharistiu a apostolsku postupnost , ak rozumies , ak nie vysvetlim .
Inovercov , alebo nevercov ? A co by si sa od nich chcel dozvediet , co ti neponuka katolicka Cirkev ? Mozes vysvetlit ?


No neviem, ja som vďaka uštipačnej poznámke jedného neveriaceho kamaráta zistil, kde robím chybu vo svojom duchovnom živote a sranda je v tom, že ten môj kamarát ani nevedel, akú službu mi vlastne urobil...niekde v evanjeliu podľa Jána (rozhovor Ježiša s Nikodémom) sa píše, že Duch vanie kam chce a ako chce, a ako hovorí jedno krásne príslovie: "Ak Boh dá, aj motyka vystrelí".

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2005 :  10:13:56  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

quote:
[i]
Tolko vyrok, ja pokrecujem dalej:
A v Bozich ociach nie su tak dolezite ludske vytvory(alebo i crikevna hierarchia) ako sposob ako danu cinnost vykonavame a kolko lasky do nej vlozime. A dolezity je v jeho ociach clovek.



Akoze nie cirkevna hierarchia , ked pochadza od Boha ? Ja ti nerozumiem . Mozes to objasnit ?



Ja som nepovedal ze nie je dolezita. ale laska je dolezita. prave tam kde sme a vo funkci v akej sme. a ako to koname, ako to prijimame. Aj ked Boh vytvoril cirkevnu hierarchiu - neznehodnocujem ju.
Ak som biskup a vrazdim a kradnem - je pre mna byt horsie takym biskupom ako nevercom ktorý v živote(nie svojou vinou) nepocul o Panu Ježišovi a žije čestne.

Da sa učiť a poučiť i od ostatných ľudí. Aj od moslimov(človek si uvedomuje do akych krajnosti by nemal zachadzat, ich vernost k modlitbe), od zidov(a ich postojov k rodine a nabozenstvu), od budhistov(ich vztah k prirode) a aj od nevercov(ja som sa naucil od jedneho neveriaceho postoju k zenam).
Nemozem nekatolika odvhrnutt ked mi moze tiez pomoct. Moji stari rodicia neziju vieru, ale tym ze sa obcas dostanem do konfliku som nútený zapracovať na sebe.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2005 :  10:16:45  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a Pan Ježiš predsa povedal: Aby všetci jedno boli...
To bol aj problém sv. Pavla so židmi - mysleli si že evanjelium sa má hlásať iba medzi židmi a sv. Pavol tvrdil, že bol poslaný k pohanom- nežidom.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2005 :  12:21:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
presne tak, kazdy je povolany...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2005 :  13:38:54  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
cez vikend som nad tym rozmyslal. Na omsi sa spieva Yaklad Cikvi je na skale. Tou skalou je predsa papez(Ty si Peter a na tejto skale...). Bol som v Nitre na hrade v katedrale a tam v kryptach. Tam su pochovani biskupi. Oni su tymi zakladmi, na ktorych spociva dieceza. Su knazi, a ti su skalou pre farnost. . To je pre mna jednota. Jeden chram postaveny na skale.
Ked sa spieva bez organu, raz som si to tak uvedomil, vsetky hlasy sa zlievaju a je len jeden. Pre mna to je nadhera. A pri tom, kazdy moze pocut seba, suseda ako jednotlivca.
Tak je aj dom. Hovori sa, ze kazdy z nas je ako keby tehla do tohoto domu - kazdy ma svoj tvar, svoju funkciu. Ak tam nie je, chýba. Ale ten dom musí mat dobre základy - pápež a biskupi. Pápež je aj pastierom ostatných biskupov.
A tak ako mirec povedal, kazdy je povolany. kazdy pasujeme prave na to jedno miesto. Pozrite sa na Savla. Bol tiez neveriaci(resp. veriacim Zidom) - a stal sa z neho apostol. dokonca Apostol narodov. Je nas tu dost, ktorý nikdy neboli stopercentní veriaci. Ale aj je treba tahat za jeden povraz a ist len do jedneho ovcinca, k pastierovi menom Ježiš. Keď príde na navštevu moslim, odmietnem ho? Nie. Som takisto povinný o neho sa postarať, milovať ho ako brata - aj keby ma okradol alebo zabil, podučiť sa niečo od neho - ale takisto nenechať sa ním odlákať z ovčinca dobrého Pastiera. Ak chce on odísť, nechám ho, ak chce zostať, je to jeho vôľa.
To si mnoho ľudí neuvedomuje - rôzne formy vlády - poviem i komunizmus- mali cieľ dobrý - chceli vytvoriť na zemi raj, ale kým sa ja nestanem jedno so svojim bratom(sestrou) vo svojom srdci, tak nemozem sa stat nim jedno navonok a nazivat s nim v dobrom. To je pre mna jednota. Zmenit sa vnutorne a chciet to co chce ten druhy.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 9 Previous Topic: Ja, my a naša farnosť Téma Next Topic: Male upratovanie  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06